Pszichotrillák: passzív agresszió - 2021. február 28.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 25 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 16

  • @pirosroza3183
    @pirosroza3183 3 роки тому +14

    Imádom, hogy mindig van egy alapszín amibe összeöltöznek és mindig olyan szépen vannak kifestve, hogy nem csak hallgatni, nézni is kellemes.

  • @andrea43479
    @andrea43479 2 роки тому +8

    Teljesen átérzem a műsorvezető problémáját, borzalmasan nehéz ezt a típusú embert kezelni. Nekem rokon és kolléganő is volt nagyon durván passzív agresszív, a rokonnal le kellett zárni, meg kellett szüntetni teljesen a kapcsolatot, különben megbolondulok. A kolléganővel még tart a folyamat, vele hatodik éve birkózom ezen a téren, és semmi változás......szóval ott is az lesz, hogy lezárom valahogy, nem vagyok köteles az arcom mindig odatartani. Egyszerűen én azt tapasztalom, hogy más megoldás nincs, le kell építeni, minimálisra venni a kapcsolatot.

  • @dianaburger6263
    @dianaburger6263 2 роки тому +6

    Hù, ezt most megèrtettem, miről szól. Köszönöm! 👍👍👍...ès nagyon örülök hogy bizonyos kapcsolatokat lezártam, mert felszabadító kilépni egy mérgező kapcsolatból.

  • @alicastancz7704
    @alicastancz7704 3 роки тому +8

    Zseniális beszélgetés volt!! Köszönöm.

  • @YourNickIsTaken
    @YourNickIsTaken 3 роки тому +5

    Határozottan segített. Köszönöm a megosztást!

  • @tamasjuhar8512
    @tamasjuhar8512 2 роки тому +1

    Nagyon köszönöm, sok ráismerést adott!

  • @RavebassRecords
    @RavebassRecords 3 роки тому +5

    Én munkahelyi környezetben tapasztalom ezt a jelenséget, több vezető pozícióban dolgozó kollégától, de ezt a műsort elnézve egy kicsit megnyugodtam, mert veszett jól kezelem a szituációt. Most komolyan, ez egy ilyen kellemes virtuális visszacsatolás volt. Egyébként szerintem ez egy ilyen munkahelyi környezetben nem is feltétlenül jellembeli kérdés, mint inkább egy bizonyos fajta csoportdinamika negatív hatása. Gondolok itt arra, hogy cégen belül kreálunk "külső" ügyeket és "belső" ügyeket, hogy erősítsük a csoportdinamikát és a vezető hatalmát. Ez az egész egy hatalmas belső feszültséget okoz és egy idő után felfalja magát a csoport. És ekkor jönnek ezek a játszmák. Azt hiszem ez a rosszul működő hierarchia eredménye is lehet.

  • @edinakovacs3236
    @edinakovacs3236 3 роки тому +11

    A munkahelyi környezetben nagyon gyakori ,személyesen is tapasztaltam sajnos. Az,ami folyamatosan ott kattog az elmében,az a bűntudat,ha esetleg kippatan a konfliktus. Mindig a bántott érzi ezt,hogy egyáltalán jogos volt e a felcsattanásom...tehát ebben sok veszteség van a bántott javára. Ha meg őszinte,asszertív az ember,akkor ugyancsak támadást érzékel,mert akkor is tagadás várja az agresszorok oldaláról. Ergo ez esetben pedig hülyének érzed magad,mert ezt éreztetik veled.

    • @YourNickIsTaken
      @YourNickIsTaken 3 роки тому +1

      Érdekes téma, ami kapcsolódik, hogy miként értelmezi félre rengeteg cég és ember a "psychological safety" fogalmát.
      Nem merek beszélni, mert félek a megtorlástól.
      Nem merek beszélni, mert félek, hogy valaki megsértődik.
      Merek beszélni. Bele fér a megsértődést, belefér a konfliktus. Sőt! Gyakrabban jelentkeznek. De ezek konstruktív módon valósulnak meg. Ennek helye van az életben és lehet erről beszélni. Helyre tudja rakni a csapat és képes továbbiakban együttműködni.
      Egy passzív agresszió és folyamatos cinizmus / szarkasztikus beszólogatások olyan szintre korlátozzák a munkahelyi kommunikációt, hogy az már az eredmény rovására megy.
      Kíváncsi lennék
      Edmondson 1999 - Psychological safety and learning behavhiour in work teams
      Edmondson 1999 - Psychological safety net: Investing organizational learning at the group level of alaysis
      Hackman JR 1990 Groups at work
      Zang 2010 Exploring the role of the psychological safety in promoting the intetion to continue sharing knowledge in virtual communities (COVID miatt ez ujra aktualis)
      Carmeli, Abraham Hoffer 2009 High quality relationships, psychological safety and learning from failures in work organizations

  • @erikaszabo4414
    @erikaszabo4414 2 роки тому +1

    Probalom ertelmezni, hogy akkor,hogyan is kell jol kezelni egy passzivagressziv megnyilvanulast ami bant, elviszi az energiat mert serulok. De teljesen nem ertettem meg:(

    • @pandamaci3
      @pandamaci3 Рік тому

      hát úgy, hogy kerek perec megmondod az illetonek, hogy téged ez sért. Vagy rogton jelzed, vagy utana elbeszelgetsz vele szepen errol. Ha nem ertette meg, vagy neki nem esik le, akkor a kovetkezo alkalomkor jelzed neki, hogy ez volt az utolso alkalom, es hogyha még egyszer igy viselkedik veled, akkor te veget vetsz a kapcsolatnak. Ha ujra bant, akkor felallsz az "asztaltol", es tovább állsz.

    • @pandamaci3
      @pandamaci3 Рік тому +1

      de tulajdonképpen én úgy vettem észre, hogy ezek a passziv agressziv emberek mindig azt gondoljak, hogy ok semmi rosszat nem tettek, úgyhogy a legjobb csak faképnél hagyni oket, es nem tovabb adni a lehetoseget arra, hogy leszivjanak.

  • @petratweedale1737
    @petratweedale1737 Рік тому

    Nem tudom mièrt de majdnem vègig az volt az èrzèsem miközben nèztem, hogy ez a Petra is pont egy ilyen cèlozgatós karakter.

    • @pandamaci3
      @pandamaci3 Рік тому +1

      Igen, egyébként 😄 én sem tudtam elképzelni az áldozat szerepében. Sajnos nagyon sokan vannak ilyen emberek.

  • @AG-ll5ds
    @AG-ll5ds 3 роки тому +4

    Megfontolandó lenne a műsorvezető váltás.