Асертивна комуникация | Уменията на 21-ви век | Lidl Bulgaria

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 5 чер 2024
  • Четвърти епизод те учи на нови умения, свързани с ефективното взаимодействие с другия или как да провеждаш асертивна комуникация. Това е такъв тип поведение, което ти можеш да отстояваш това, което имаш като желания, очаквания и цели без да си изискващ и агресивен.
    💡 Асертивното поведение е ценно умение, което ти дава правилния баланс как да се заявяваш открито и ясно. Гостите на епизода с охота отговарят на въпросите на двамата водещи Алекс и Алекс. Те са експерти и се стараят с примери и съвети да разгърнат многоцветния спектър на темата „Ефективно взаимодействие с другите - асертивна комуникация“. Елена Алтимирска и Здравко Димитров коментират и подтеми като себепознаването, осъзнатост, как да бъдеш по-уверен. 💎 Те ще те посветят в тайната как да казваш „не“ и да аргументираш твоето несъгласие с позицията на другия, дори на твоя ръководител, учител или родител.
    💡 Градивната критика е изкуство за този, който я формулира, но и предизвикателство за този, който я получава. С лекота ще разбереш как да разпознаеш конструктивната критика и полезната обратна връзка. 💎 Те могат да те натоварят и да създадат объркващи чувства, но ако си чул и прозрял това, което Елена и Здравко разказват, ще имаш способността да вземеш полезното и да се развиваш. Ако критиката е неуместна, ще можеш аргументирано да не се съгласиш.
    👉 От Елена Алтимирска ще научиш много. Тя е д-р по Организационна психология, акредитиран мастър коуч, дългогодишен преподавател в магистърски и следдипломни квалификации по Организационна и Бизнес психология към Софийски университет, Нов Български Университет и УНСС. Създател и партьор в консултантска компания Бизнес Ефект и Имерсика, която се занимава с производството на дигитални обучителни ресурси с високи технологии. Има над 30 години опит като треньор, консултант, ментор в обучения и програми за развитие.
    👉 Здравко Димитров е наш колега експерт в отдел„ Развитие и ангажираност“ в Лидл България . Той е увлекателен и си знае работата. Магистър е по Трудова и организационна психология, СУ „Св. Климент Охридски“. Повече от 20 години практикува като вътрешен обучител в едни от големите корпорации в България и е бил част от водещи консултантски компании. Основните теми са екипна ефективност, мениджърски умения, ефективна и асертивна комуникация.
    🧐Виж повече информация за участниците и водещите на кариерния ни сайт: jobs.lidl.bg/lidl-kato-raboto...
    ❗Важно е да знаеш:
    „Изказаните в този видеокаст позиции на гостуващи експерти и служители на Лидл България са формирани на база тяхната професионална квалификация, опит и собствената им преценка. Те не са позиции на Лидл България и Лидл България не носи отговорност за тях. Казаното от гостуващите експерти и служителите на Лидл България не представлява индивидуален здравен, психологически или кариерен съвет, и ако имате нужда от такъв, препоръчваме Ви да се свържете със специалист, който да вземе предвид Вашия индивидуален случай“. `
    00:00 Интро
    00:31 Представяне на гостите
    01:11 Какво е асертивна комуникация
    04:24 Управление на взаимодействието
    06:55 Как да бъдеш уверен
    08:22 Казване на аргументирано „не“
    11:36 Съгласието: различните значения
    13:49 Виртуалното и реалното общуване при поколение Z
    16: 56 Съвети за различните поколения
    17:49 Градивна критика и обратна връзка
    25:30 Грешката
    26:19 Как да реагираме при не харесване на другия
    28:34 - Емоционалната интелигентност
    31:48 Аутро
    #ниесмеLidl #Lidlподкаст
    ℹ В образователния подкаст „Уменията на 21 век“ всеки месец експерти с дългогодишна практика отварят вратите на необятния свят на умения за личностно развитие. 💡В него ще намериш интересни съвети и нови перспективи, които да обогатят твоя светоглед и отношения в семейна, обществена или професионална среда.
    ▶️ Гледай всеки месец в UA-cam канала ни.
    ➡️ Посети кариерния ни сайт: www.jobs.lidl.bg/
    🔔 Абонирай се за каналa на Lidl България - останалото е от нас!
  • Навчання та стиль

КОМЕНТАРІ • 2