Dodałbym dodatkowy kawałek gumy pod taśmę w miejscu montażowym aby woda nie dostawała się do środka profili przez gwint To tych czas najlepszy montaż jaki widziałem.
Najleprzy film jaki znalazłem,cenne porady właśnie zamówiłem taką szklarnie,też myślę o poprawkach i ulepszeniu. Są to jedne z tańszych szklarni więc trzeba samemu ulepszać.Super filmik
Fajne porady widać staranność w wykonaniu instalować o detalach. Automatyczne otwieranie okna przekombinowane. - ja zamontowałem zawiasy odwrotnie -są u góry okno otwiera się do góry wypychane przez siłownik temperaturowy a zamyka się opadając pod ciężarem okna. Dużo prostsze bez potrzeby siłowników zwrotnych meblarskich.
Nierdzewka na betonie też skoroduje, potencjały aluminium i stali nierdzewnej też rózne na styku dwóch metali też bedzie kordować od betonu zawsze każdy metal nalezy kłaść na podkładkach separacyjnych :)( płytki pvc jak ktos ma można pociać na kawałeczki lub cos w tym stylu ). Nie ma takiej blachy na runku której beton nie ugryzie. Przekładki powinny być pomiedzy metalami o róznych potencjałach i pomiedzy betonem a metalem czyli katowniki odseparowane od ram i betonu. Blacha obróbkowa również od betonu. Teraz może cięzko już pod blachy obróbkowe wstawić. Praca wykonana z dużą dbałością o szczegóły.
Witam! Kawał dobrej roboty! Zostawiam subskrypcję i mam nadzieję, na nowe filmy. Czytam parę komentarzy i jestem załamany...ludzie! obejrzyjcie film do końca i słuchajcie co się do was mów! Pozdrawiam!
@@michalkurdziel5818 Kupiłem poprzez znany portal aukcyjny A... firmy Profimet. Usprawnienia zrobiłem identyczne jak autor filmu poza automatem do okienek w drzwiach., mam cały czas drzwi otwarte. Mocowanie taśmą ciesielską to absolutny must have tej roboty. Wygląda to świetnie i trzyma znakomicie. Szerszą opinię na temat samej szklarni napisałem w komentarzu na Aledrogo.
Jesteś gościu pozytywnie zakręcony!Tylko pozazdrościć tej racjonalizacji.Nie żartuję,parownik wewnątrz,gril na zewnątrz i możliwość sprawdzenia konnego letniego oderwania się od rzeczywistości.👍👍👍👍👍👍👍👍
Dzięki bardzo za solidną prezentację. Zastanawiam się nad taką szklarnią, a grubość tych profili (grubość blachy) budziła moje największe obawy. Oczywiście wzmocnienia, taśmy na zewnątrz, zakładki poliwęglanu kopiuje od razu. O zabezpieczeniu tych kanalików w poliwęglanie pomyślałem, jak tylko zacząłem oglądać ogłoszenia, ale ta taśma dekarska- nie wpadłem na to. Pozdrawiam serdecznie.
Cieszę się że pomocne są moje spostrzeżenia. Co do profili to tylko te 40x20 z ścianką 0.9 i tymi przetłoczeniami one naprawdę są solidne. Co do taśmy paroizolacyjnej to odkleja się po 2 latach trzeba coś pomyśleć o innym rozwiązaniu.
Siłowniki glikolowe nie działają prawidłowo dlatego że są one przeznaczone do okienek bocznych otwieranych do góry, ciężar okna domyka siłownik a temperatura go otwiera. do drzwi one się nie sprawdzają. Ale Twój patent też dobry, trzeba czasami mieć łeb ;)
Super filmik. Nie reklamowy, tylko właśnie praktyczny. Bardzo fajnie to wszystko rozwiązałeś! Chciałbym zapytać czy nie masz problemu z kroplówkami na końcu linii? Czy na przykład te, które są na początku nie leją mocniej, a te na końcu słabiej?
Witam. Teraz Nie mam problemu. Robiłem na początku test. Wstawiłem kroplowniki na początku lini i na końcu do słoika i włączyłem programator. Mierzyłem ile wody nakapało po 1 godz. Jak się okazało na początku nie wszystko było ok. A to prawdopodobnie dlatego że nie odpowietrzyłem kroplownikow i nie leciało we wszystkich tak samo. Na końcach lini otworzyłem tą rurę 16 mm i jak poleciała woda to wszystko było już dobrze. A jak po pierwszym sezonie mi nie leciała woda to zdjąłem wężyk z kroplownika i przeczyściłem go I jest już ok.
Wspaniały materiał do budowy szklarni :) A czy można się dowiedzieć co to za listwy okapnikowe i jak się nazywają ? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź 😊
Czy jest jakis problem z rozszerzalnością cieplną poliwęglanu skręconego na sztywno? W dawnych latach nas uczyli że w tym materiale należy pierw przewiercić otwór o kilka mm wiekszy od docelowej śruby, by zachować dylatację
Witam. Nie ma co przepłacać za 6 mm. 4 mm też jest dobry i wytrzymały. Tak samo będzie na niego działała pogoda i promienie UV. Rodzaj szklarni To wszystko zależy na co się nastawiasz do sadzenia. Ja mniejsze warzywa sądzę przy ścianach a wyższe pomidory po środku. Różnie eksperymentuj. Proste ściany droższe są ale na pewno więcej miejsca po bokach.
Panie Mateuszu, szkoda że nie pokazał Pan dokładniej i opowiedział o sposobie połączenia łuków z fundamentem. Wydaje mi się, że tam są kątowniki skierowane do środka. Też kupiłem tę szklarnię bez ich podstawy fundamentowej i chce zamontować na obrzeżach 100x30x8cm i kombinuję jak się do nich dołączyć. Będę wdzięczny za odpowiedź.
Witam. Napewno na każdym rogu szklarni proponuję w Pana przypadku wbić długa kotwę w ziemię i zrobić takie łapki jak ja by się trzymało. Albo te kotwy w betonie umieścić. Bo i tak te obrzeża musi Pan czymś obsypać by się nie ruszały. I najlepiej byłoby trochę cementu z piachem wymieszać i wtedy obsadzić obrzeża. Co do reszty łuków to w Pana przypadku proponuję płasownik ocynkowany zagiąć w literę L i wywierci w nim jeden otwór. Płaskownik przyłożyć na dole luku (tam jest otwor na wydokosci 7-8 cm )i skrecic go. A to zagiecie dac pod obrzeże. Wiercic i mocowac w obrzezu nie za bardzo bo moze pęknąć. Ewentualnie zrobić ramę z bloczków betonowych.
@@mateuszs1317 Nie no z tymi obrzeżami to bezwarunkowo robię podbudowę z suchego betonu bo specjalnie wcześniej dopytałem się brukarzy w tej kwestii. Co do kotwienia to po dalszych przemyśleniach spróbuję zrobić coś takiego jak robią przy kotwieniu stelaży do fotowoltaiki - zabiję po 4 (albo i 5) na stronę rury ocynkowane metrowej długości i do nich podczepię się do skręceń tej dolnej belki na wysokości 7,5cm. Nie będę nic wiercił w obrzeżach. Mam jeszcze jedno pytanie - czy te poprzeczne belki łączone przez dokowanie to nie były źle wykonane u Pana? U mnie okazało się, że w tej części wchodzącej do środka zgniecenie jest za długie i dokując do końca na ścisk druga część wchodzi za daleko i otwory się mijają. Mógłbym nawiercić nowe otwory ale przez to skróciłaby się mi się szklarnia na jednym odcinku między łukami. Chciałem to reklamować i tu się okazało co to za firma krzak ten Profimet. Na stronie nic o reklamacjach, napisałem na maila z czata to dopiero na drugi po zadzwonieniu i wyrażeniu niezadowolenia potwierdzili mi na maila że reklamacje przyjęli. Ale nie mam nadziei że ją zrealizują, skończy się chyba na rzeczniku praw konsumenta. Niby na stronie że firma dba o jakość itd. ale tak na prawdę to fikcja. Żałuję że nie zrobiłem zakupu przez Allegro bo miałbym jak ich docisnąć w sporze.
Jeżeli poprzeczne profile wchodzą za daleko i otwory się mijają to nie wkładać do końca. Spasować otwory i skręcić. Przykrecic do łuków i wtedy sprawdzic. Jeżeli były by za długie na szczytach od strony drzwi to przyciąć i po sprawie.
Rewelacyjne wykonanie, jestem pod wrażeniem. Właśnie czekam na transport szklarni. Po budowie domu zostało mi trochę bloczków właśnie myślałem o takim fundamencie. Mam do Pana pytanie. Gdzie pan kupił siłowniki do otwierania okien .Myślałem, że postawię szklarnie w kilka dni, a widzę, że trzeba się uzbroić w cierpliwość żeby to zrobić dokładnie. Obawiam się o wytrzymałość. W ciągu dwóch lat straciłem dwa namioty ze wzmacnianej folii. Folia porwana, a napór wiatru połamał rurki. Dlatego zdecydowałem się na szklarnię. Muszę jednak podobnie jak Pan wzmocnić konstrukcję bo mieszkam w miejscu wybitnie narażonym na silne wiatry. Podobnie jak Pan mam dwa oryginalne okna z oryginalnymi siłownikami, ale Pańskie rozwiązanie z otwieraniem okien w drzwiach bardziej mi się podoba. Nie mogę znaleźć siłowników termicznych jakie zastosował Pan do otwierania okien. Proszę o podpowiedź gdzie je można kupić.
Witam. Poniżej link m.olx.pl/d/oferta/silownik-automatycznego-otwierania-okna-szklarni-model-lite-CID628-IDIdgzX.html?reason=seller_listing%7Colx_shop_premium Proszę pamiętać przy robieniu podmurówki o dobrym utwardzeniu gruntu pod bloczki betonowe. Ja też tak miałem robić ale zdecydowałem się na pełny fundament ze zbrojeniem gdyż widziałem przy takich podmorowkach co się działo w zimę gdy ziemia zamarzała i podnosiła bloczki uszkadzając cały fundament. Ale może ktoś nie zrobił tego dobrze.
@@mateuszs1317 Dziękuję za szybką odpowiedź. Właśnie dwa dni temu zamówiłem u nich szklarnię z poliwęglanu 3x6, czekam na dostawę. Dzisiaj zadzwonię i poproszę o dodanie do zamówienia dwóch siłowników. Bardzo dziękuję za pomoc
@@mateuszs1317 Trochę kiepsko u mnie z czasem, a taki fundament chociaż najlepszy z możliwych wymaga sporo pracy. Nie wiem co wybrać. Z konstrukcją z bloczków i z kantówki poradzę sobie sam. Faktycznie bloczki przy takiej małej warstwie mogą pracować zwłaszcza w czasie mrozów. Fundament taki jaki Pan zrobił wymaga szalunku, zbrojenia i betonu. Nikt nie przywiezie mi takiej ilości betonu. Nie mam betoniarki. Ręczne wyrabianie nie uśmiecha mi się. Stawianie szklarni bezpośrednio na gruncie odpada. Nie wiem, czy biorąc wszystkie za i przeciw nie wybiorę kantówki. Mam jeszcze kilka dni na wybór najlepszego dla mnie rozwiązania. Odnośnie okienek w drzwiach zastanawiam się czy nie przełożyć zawiasów na górę lufcików i wtedy standardowy system otwierania poradzi sobie bez problemu - ewentualnie taki siłownik jaki Pan zastosował opadające okno powinno go docisnąć. Jedno okno dostanę w prezencie, dokupiłem drugie. Te dwa okienka plus dwa w drzwiach powinny sobie poradzić z wentylacją. Wracając do fundamentu. Mam dużo bloczków. Mogę wykonać dowolnie głęboki fundament tylko jak kiedyś będę chciał przełożyć szklarnię w inne miejsce kto go wydłubie z ziem? Wracając do wentylacji zastanawiam się czy okien w bocznych ścianach nie zamontować niżej niż okna w drzwiach. Różnica poziomów okien bocznych i okien w drzwiach może spowodować efekt komina. Przez wyższe okna w drzwiach będzie uchodziło gorące powietrze, a okna na bokach zainstalowane nieco niżej będą dostarczały powietrze z zewnątrz. Jak ocenia Pan taki pomysł?
@@M25413 Hmm Rozumie Pana możliwości wykonania i myślę, że kantowki na bloczkach będzie najlepszym rozwiązaniem. Co do zawiasów od góry też myślałem by to zmienić. Wtedy deszcz też nie pada do środka, ale zostawiłem i dałem daszek. Zawsze nad drzwiami można zrobić kratkę i poprawić wentylację. Okno samo swoim ciężarem nie zamknie siłownika, jest za lekki. Co do okien poniżej to powiem tak, jak jest gorąco i ostro świeci słońce i nie ma wiatru to nic nie pomoże. Ogólnie w tej szklarni jest naprawdę bardzo gorąco. Pan będzie miał 6 metrów to już jest spory kawałek szklarni i trzeba będzie drzwi otwierać na oścież bo się wszystko ugotuje. Ja jak naprawdę tak mega grzało to kładłem na szklarnie siatkę cieniujaca by ograniczyć ilość słońca. Efekt komina też miał by sens. Ważny jest kierunku posadowienia względem słońca ( południowej części) u mnie wieje od zachodu to przez okno w drzwiach i drzwi wpada wiatr i wszystkie pomidory się ruszały i same zapylały nie używałem żadnych wspomagaczy.
Może Pan już to wie ale napisze. Jak będzie Pan montował poliwęglan do frontu to najpierw trzeba zaznaczyć markerem gdzie będą wkręty I cienkim wiertłem niech Pan powierci otwory pod te blacho wkrety. Bo wiór z wkrecania wkrętów przyklejają się do poliwęglanu I kaleczą go.
Extra filmik, w tym roku też stawiamy z poliwęglanu:) pomysłów i rozwiązań mnóstwo, extra sprawa ale moje pytanie kiedy Pan ma czas pomoc z tym wszystkim ?;D
@@mateuszs1317 aj jestem akurat z Mazur :(( a może mi Pan powiedzieć jakiej firmy to tunel? Chodzi o to że dziś dzwoniłem do firmy evex terminy mają na czerwiec :o a na allegro znalazłem podobne profimet
@@danrom4288 TAK. Trzeba dociąć i polecam zrobić zakładkę tak jak ja mam zrobione. Najpierw dociąć stronę bez drzwi a potem drugim kawałkiem zrobić zakładkę by wiatr i woda nie wchodziło do środka.
Szklarnia już stoi, czy mógłbym prosić o namiary na te siłowniczki do okien w drzwiach a w szczególności ten termiczny. Jak sprawdza się taśma paroizolacyjna czy pojawiły się jakieś glony? Zrobiłem tak samo szklarnie zamiast wkopać w ziemię postawiłem na obrzeżach betonowych. Z góry dzięki i udanego sezonu 😊
Witam. Tak na taśmie jest zielony nalot. Ale biorę szczotkę i czyszczę co jakiś czas. A siłowniki to niech Pan zapyta mocnaszklarnia.pl/product-naped-termiczny-do-otwierania-okna-profi
@@mateuszs1317 dokładnie od nich kupiłem szklarnie 🙂 okna i siłowniki termiczne też mam od nich, tylko że u Pana widziałem inne siłowniki na drzwiach, ale dopytam u nich.
Witam. Jak najbardziej polecam. Nie reklamuje tu żadnej firmy ale nie ma co płacić dwa razy więcej za to samo. Jak ogladalem te filmy montażowe ekip z innych firm zachwalające swoje szklarnie, że nie wiadomo jakie to wytrzymałe itd. To ta moja za połowę pieniędzy jest tak samo wytrzymała. I tak to wszystko jest z Białorusi albo Ukrainy bo juz to przerabialem skąd to jest . Tak jak opowiadam w filmie są małe mankamenty ale można je wyeliminować podczas montażu. Nie ma co też brać poliwęglanu 6 mm bo jest dużo droższy a i tak w szklarni będzie ciepło. Proszę obejrzeć dokładnie mój film a na pewno pomoże przy wyborze. A te taśmy na dole paroizolacyjna zaklejające poliweglan to po 2 latach klej już nie trzyma tak jak należy ale nic nie robię z tym i jest jeszcze Ok. Pozdrawiam.
Witam. Zawiasy są przyspawane. Także położyłem na całym tym froncie z drzwiami poliwęglan i przykręciłem. Niech Pan wypuści z 5 cm zakładkę przy drzwiach tak ja mam w filmie
Hmmm. Powiem tak. Zastanawiałem się nad tym aby przerobić ale zostawilem. Jak wiatr wieje z zachodu na wschód to jak wpada to podmuch idzie na dół. Jak by bylo od dołu to moze podmuch szedł by do góry i by nie ruszał krzakow a tak to fajnie ruszają się krzaki pomidorów i same się zapalają.
Bardzo dobry filmik WIdać że jest Pan techniczny i rozsądnie myślący . Nie rozumiem tej taśmy ciesielskiej Przecież i tak farmer dociska - można kupić szerokie farmery -wtedy docisk jest na szerszej powierzchni - a ta listwa między farmerami nie wiele dociśnie a pod farmerem działa jak szerszy farmer. Czy ten poliwęglan jest dobrej jakości? Jaki ciężar właściwy (na metr ) ?
Witam. Są różne sposoby ja wybrałem z taśmą. Farmer dociska punktowo, a taśma dociska, przytrzymuje po całym łuku. Ja mam zamontowane do fundamentu i raczej nic nie poderwie przy silnym wietrze. Wg mnie jest to lepsze rozwiązanie ale jak kto woli. Poliwęglan waga coś koło 800 g na m2. Na razie jest ok.
@@leszekkozlowski1718 Witam. Zależy co ma Pan zamierza w niej uprawiać. Jak nie wysokie warzywa to może być szersza chociaż Jak ja mam pomidory to się wywijają po bokach do środka.Jak szersza to wtedy spokojnie dwa szersze chodniki po długości można zrobić . Więcej miejsca jest na pewno. Bo chyba ta na 3,5 metra jest trochę po bokach niższa, ale mogę się mylić. Napewno taka tunelowa jest bardziej odporna na wiatry. Ogólnie to bym kupił 3x6 Jak bym miał miejsce na działce i ewentualnie taką co ma boki pionowe. Wtedy po bokach jest więcej miejsca i np. Pomidory mogą prosto rosnąć .
Witam serdecznie super modernizacja szklarni mam pytanie odnośnie siłowników termicznych gdzie je można kupić bo nie mogę takich nigdzie dostać z góry dziękuję z jakieś info na temat tych siłowników
Witam, chciałbym się dowiedzieć co ile centymetrów ustawia Pan donice z pomidorami i jakiej są wielkości i czy konieczna jest ta agrotkanina Obejrzałem Pana filmik z uprawą pomidorów i podziwiałem. W przyszłym sezonie zamierzam posadzić pomidory w donicach. Mam szklarnie 3x2,5.Pozdrawiam
Witam. To był mój pierwszy sezon i powiem tak że doniczki górną krawędzią były rozstawione od siebie około 10-15 cm. Ale trzeba je rozstawiać trochę szerzej bo jak się rozrosły pomidory to było bardzo gęsto żeby wchodzić i je przerywać i podwieszać. Doniczki Pojemność 7,5 Litra. Co do agrotkaniny to położyłem ją po to by nie rosły mi chwasty i trzymała trochę wilgoć w ziemi. W tym sezonie co był pomidory urosly mi bardzo wysokie bo miałem różne odmiany i nie do końca nad tym wszystkim panowałem. Dlatego teraz już wybrałem z środka szklarni ziemię by obniżyć trochę poziom i będę doniczki wpuszczał w ziemię. Doniczki od spodu mają wycięty otwór średnicy 10 cm by korzenie łatwiej się rozrastały. Dodam tylko ze ziemię kupowałem nową i mieszkam z perlitem. Między podlewaniami dawałem też gnojowke z pokrzyw.
Czy przy zastosowaniu tej taśmy nie miałeś problemu z rozszerzalnością płyt przy dużym naslonecznieniu? Pytam bo ja dałem u siebie dość gęsto wkręty, tak co 30 cm i trochę się martwię czy będzie dobrze pracować.
Wkręty dałem na łuku po 2 z każdej strony i 1 w podmurowke tak co około 70 cm jak widać na filmie. Nic się nie dzieje z poliwęglanem. Co 30 cm to raczej za gęsto.Mam już po 1 sezonie i Nic się nie działo. Taśma dobrze spełnienia swoje zadanie dociska równomiernie i zabezpieczą przed podrywaniem przez wiatr.
Minął już rok, albo nawet więcej od nagrania, jak sprawuje się teraz, czy coś wymaga naprawy lub wymiany? Czy między tą taśmę dekarską, a poliwęglan dawałeś jakąś uszczelkę, np. silikonową?
Szklarnia jest już po 2 sezonach. Sprawdza się bardzo dobrze. Na pewno taśma paroizolacyjna jest do wymiany. Poprostu się odkleja. Między taśma a poliwęglanem nie dawałem żadnych uszczelek nie ma takiej wg mnie potrzeby. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Nic nie koroduje i nie ma rdzy. Przerobiłem drzwi żeby mi się otwierały w stronę działki bo tak to są fabryczne drzwi otwierane na lewo i prawo. Polecam. Radość że zbiorów bezcenna.
Witam czy siłowniki w drzwiach się sprawdzają? Obawiam się że latem będą bardziej przeszkadzać bo nie będzie można otwierać drzwi 180*. Do kiedy (jaki miesiąc )stosowanie ich ma sens. Czy jest potrzebne okno na łuku? Myśle że może lepiej dać okno na stronie gdzie klamka?
Tak. Sprawdzają się, tak ja w filmie opowiadam. Przy otwieraniu drzwi nie ma żadnego problemu. Spokojnie otwierają się jak chcemy i nie zawadzam głową o tą konstrukcje. Ja zakładam je jak już wsadze roślinki, a demontuje na zimę. Okno - Zależy jak jest ustawiona szklarnia względem kierunku wiatru. Ja mam drzwi wschód-zachod i nie wycinałem nie ma potrzeby. I ja mam 3x4 metry. Przy dłuższej na pewno warto zamontować bo latem to jest piekarnik. I polecam siatkę cieniujacą. W kolejnym moim filmie opowiadam.
A drzwi można z siłownikiem otworzyć tylko 90*. Rozumiem że to też wystarczy. Czy nie lepiej okienko w drzwiach zrobić z zawiasem od góry aby deszcz nie wpadał przez okno? Wtedy nie trzeba okapu robić ?
Drzwi można ponad 90 stopni otworzyć tylko wtedy odpinam silownik i zamykam okienko. Ale nie ma potrzeby ja otwieram na 90 i jest ok. W ościeżnicy u góry mam otwór przez który przekładam śrubkę i blokuje na 90 stopni. Co do otwierania okna tłumaczyłem to już wewszesniejszym pytaniu innego użytkownika.
Cześć. Nie ma co przepłacać. Wczesną wiosną jak będziesz robił rosady w szklarni to może by miało sens. Ale latem to musisz cały czas mieć pootwierane drzwi i okna bo jest za gorąco w środku. Ja miałem ten sam dylemat i wybralem 4 mm. Do 10 lat jest trwałość poliwęglanu.
Pod fundament dałem trochę gruzu betonowego i dałem też zbrojenie stalowe z drutu 10 mm dwa pręty dookoła. A jeżeli chodzi o obrzeża przy tym małym tunelu ? To są wpuszczone w grunt beż żadnej podsypki.
W filmie wszystko opowiadam co i jak. Poliwęglan trzeba po rozwinięciu pomierzyć. Przekątne nie zawsze są i jak będziesz pasował front to po bokach może być krzywo. Okapniki na drzwiami z poliwęglanu litego 4 mm. A te po bokach blacha powlekana 0.5 mm grubosci.Polecam na spokojnie obejrzeć film.
Hmm są różne opinie na ten temat. Są zwolennicy takich metod oraz przeciwnicy. Ja Chciałem spróbować jak mi wyjdzie i wyszło chyba rewelacyjnie. Widać to na 2 filmiki. Np. To co zauważyłam to kwasty tak nie rosną, mniejsza powierzchnia do podlewania. Jak mrówki się pojawią to wtedy doniczki taśma dwustronna obklejam i nie wchodzą na pomidory. Jak złapię pomidor jakąś chorobę to wtedy go z całą zawartością wynoszę ze szklarni i nic nie zastaje. Można spróbować posadzić taki i tak i zobaczyć przy, których będzie więcej roboty.
Dzień dobry, Gratuluję pomysłu i wykonania :) Bardzo proszę o pomoc. Wymieniam poliwęglan zniszczony przez wiatr i bardzo chciałabym zamontować te taśmy. Już je kupiłam, ale nie wiem jak sobie poradzić z montażem, zwłaszcza, że moja szklarnia jest kryta (każdy pas) dwoma arkuszami, 6 metrowy arkusz i 2 metrowe uzupełnienie. Czym te arkusze przytrzymać zanim położy się taśmę ? Bardzo proszę o odpowiedź, bo to dla mnie ważne, aby znowu nie było przygód. Może Pan wrzuciłby też ten link, o którym wspominał Pan w materiale, że się Pan na nim wzorował. pozdrawiam
Prosze włączyć na minuta 9:15 . Obejrzyj film „Сборка теплицы из поликарбоната Завода Гарант своими руками. Весь процесс / Завод теплиц Гарант” w UA-cam ua-cam.com/video/aI2iGt_fKQM/v-deo.html
Super opisana praca,mój poliwęglan stoi w częściach i tyle oglądałam filmików ten najlepszy, szkoda że nie możemy Pana zatrudnić do postawienia 😂, bardzo dziękuję za rady, pozdrawiam
ja mam takie nietypowe pytanie, jaka jest długość łuku (metry bieżace) i jaki jest przekrój profili z których jest wykonana konstrukcja :) za odpowiedz z góry dziękuje :)
Witam. W filmie o tym opowiadam. Profil 40x20x0.9 z przetloczonymi półkami 20 mm na filmie jest to pokazane. To przetłoczeniami dają sztywność. I spokojnie można na 1 łuku 100 kg powiesić i nic się nie dzieje.
A długość profili łuku po zewnątrz to jezeli dobrze pamietam 5.9 mb. Długość poliwęglanu jest 6 metrów I też w filmie o tym mówię. Profile poprzeczne 20x20x0.9
Dzień dobry, właśnie mam zamiar kupić taka sama szklarnię ale dodatkowo do kompletu fundament z ocynku. Co o tym Pan sądzi. Czy taki fundament się sprawdzi?
Witam. Jeżeli chce Pan zrobić ramę z profila stalowego powiedzmy 100x100 w ocynku to taniej chyba będzie fundament betonowy. Stal droga jest teraz. Ale dobra rama pospawana albo skrecona plus odpowiednie zakotwienie w ziemię na pewno też się sprawdzi. Napewno nie polecam drewnianych belek.
Dzień dobry ;) właśnie przymierzam się do zakupu takiej szklarni tylko mniejszej. Czyli Pan ma ta szklarnie przymocowana do betonu na te kątowniki i śruby i to w zupełności wystarczy? Ja się zastanawiałam czy nie zabetonować kotw które maja być dołączone do szklarni, ale tak jak Pan ma zrobione jest bardzo schludnie.
Witam. Jeżeli zamierza Pan zrobić tak jak ja, to spokojnie wystarczy. Po rogach mam śruby M20 wpuszczone na 20 cm w beton i do nich blachy, które dociskaja ramę szklarni. Teraz były dni bardzo burzowe i wiało bardzo i w żaden sposób nie wpłynęło to na szklarnie. Jak stała tak stoi.
Witam. Tak jak w filmie wspomniałem montowałem sam. Montaż wymaga trochę umiejętności posługiwania się narzędziami. Jak bym miał od początku drugą parę rąk to na pewno było by łatwiej. Montowałem wszystko powoli, nie spieszyłem się, jest to do zrobienia samemu. Poziom trudności nie jest wysoki. Jest trochę wycinania i obklejania i przy tym trzeba robić dokładnie i powoli.
No a co mam mówić skoro to JA wszystko robiłem sam ? Przekazałem swoje rozwiazania, usprawnienia i uwagi jakie zastosowałem przy montażu szklarni. Nie korzystałem z ekipy montażowej. Porada to inaczej wskazówka i tych wskazówek i uwag jest w filmie sporo. Odpowiedz sobie na pytanie po co oglądasz filmy na youtube ? A no chyba po to by zobaczyć jak ktoś inny zrobił coś co ewentualne Ty chcesz zrobić. Tak ? ( można też oglądać dla innej potrzeby ale mówmy o tej potrzebie wyżej.) Urzytkownicy oglądają i korzystają właśnie z tego co JA tam mówię. Jeżeli rozumiesz co JA w tym filmie chce przekazać, to skorzystaj. A jak nie to rob po swojemu i nie oglądaj jak ktoś zrobił.
To jest od tego dostawcy m.olx.pl/d/oferta/szklarnia-ogrodowa-3x4m-z-ocynk-tunel-profil-40x20mm-z-poliweglanu-4mm-CID628-IDGUteG.html?reason=seller_listing%7Colx_shop_premium
u mnie ta szklarnia nie zdała egzaminu przecieka woda przy opadach do środka i do wewnątrz poliwęglanu co sprawia wrażenie brudnego .nie dolega do ramek aluminiowych po zamontowaniu poszczególnych płyt z poliwęglanu nie polecam
Niech pani załączy film pokazujący to co pani napisała. I prosze o odpowiedź Którędy woda przecieka do środka szklarni ? Którędy woda wpada do wnętrza poliwęglanu ? Dlaczego poliweglan nie dolega do ramy szklarni ?. Wg mnie niefachowy montaż. U mnie rewelacyjnie się sprawdza co widać na filmie.
@@andrzej7106 Nie da rady by się samo zamknęło jest za lekkie okno i już ktoś próbował kiedyś to co zrobiłem podważyć. Na siłownik trzeba zadziałać siłą minimum 5 kilo on sam się nie wciągnie. Jak ktoś nie miał siłownika w rękach to nie wie jak to działa.
Witam. Napewno ważne jest miejsce gdzie stoi, czy na otwartym terenie czy za domem. U mnie nic się nie dzieje nawet jak bardzo wieje. Konstrukcja naprawdę jest sztywna. Napewno te taśmy metalowe, które zastosowałem do mocowania poliwęglanu robią też robotę. Poliwęglan nie odleci przy silnym wietrze. I jak w filmie opowiadam dodałem też poprzeczki po skosie od frontu bo jak wiało mocniej to się wginał poliwęglan do środka. Poza tym jest ok. Najważniejsze też przykotwic do podłoża i nie ma szans by coś ruszyło.
@@mateuszs1317 Serdecznie Panu dziękuję za odpowiedz. Do tej pory miałam tunel foliowy ,ale marzy mi się szkalrnia .Ceny szklarni np evex są szokująco wysokie .Dobrze wiedzieć ,ze te duzo tansze też są dobre.Pozdrawiam
W jednym komentarzu podałem link gdzie kupiłem. Nie tylko ta firma ale i inne nie są producentami, one poprostu ściągają wszystko z Litwy albo Białorusi i tu sprzedają. Poliwęglan mają firmy SUNNEX wyprodukowany w zakładzie PLASTILUXGROUP w Biełgorodzie w Rosji. Profile też pewnie z tych okolic. Nie widziałem filmu pokazującego jak spawają profile i je wyginają. Tak wg mnie nie ma co przepłacać.
@@mateuszs1317 Firma ProfiMet ze Swarzędza ma dobre ceny. Zamówiłem u nich szklarnie 3x6, czekam na dostawę. Poliwęglan mają turecki. Chyba raczej z niższej półki. Gęstość poliwęglanu 4 mm 450g na m2. Jeden ze słabszych . Informacja ze źródła. Podobnie poliwęglan 6mm mają chyba z tego co pamiętam o gęstości 750g m2 inni producenci mają gęstość około 1000 g / m2 Trzeba przemyśleć zakup, ja się skusiłem. Mogę jeszcze zmienić czwórkę na szóstkę. Dopłata 450 zł. Nie wiem co robić.
Witam. Stawiając szklarnie też czytałem o grubości poliwęglanu i zdecydowałem się na 4 mm. Chyba nikt z resztą nie oferuje do tego typu szklarni z 10 mm poliwęglanem. Ponieważ przedewszystkim 4 jest dużo tańszy. Jest jeszcze 6 mm on daje już dużo większą izolacje cieplną i jest zalecany do wczesnego sadzenia w sklarni. Ale też będą musiały być okna otwarte do wentylacji to nie ma wg mnie potrzeby grubszego montować. Ale wiadomo ze za wcześnie nie ma co sadzić w szklarni bo przymrozki przyjdą i lipa będzie. A 10 mm to już bardzo drogi będzie, będzie miał większa rozszerzalność cieplną. Jeszcze trzeba wziąść pod uwagę przepuszczalność słońca.
Ja na jeden łuk dałem 6 szt. Bo mam te taśmy i wiecej nie potrzeba. A Ty masz 10 łuków czyli 60 szt. Za dużo nie dawaj bo będzie problem przy rozszerzaniu pod wpływem temperatury. Na frontach z drzwiami najpierw wywierć sobie otwory małym wiertłem a później przyłóż poliwęglan i wkręć wkręty.
Mam jeszcze jeden poważny problem, źle przycialem poliwęglan i 1/3 cześć frontu będzie bez strony UV. Masz jakieś na to pomysł? Patrzyłem na necie czy są jakieś taśmy żeby zabezpieczyć ale nic konkretnego nie znalazłem :/
@@pk5377 nie wiem czy masz tą taśmę metalową, jezeli masz to wtedy mozesz troche mocniej. Bez tasmy dokręć tak by nie było dużego wgniecenia w poliwęglanie.
Witam. Wymienię wszystkie składniki kosztorysu. Szklarnia 1600 zł. Siłowniki termiczne 70 zł Taśma paroizolacyjna 50 zł Taśma dekarska ocynkowana 2x25mb Plus śrubki 50 zł. Szalunek zrobiłem z desek, które miałem to nie liczę. Beton na podmorowke 250 zł. Druty zbrojeniowe do podmorowki też miałem to nie liczę. Ale za deski i druty trzeba by dać z 300 zł. Daszek nad drzwiami x 2 około 50 zł A w środku szklarni zbiornik i system podlewania i doniczki około 300 zł. No i moja robocizną, której nie liczę. Koszt jednorazowy na początek spory ale satysfakcja że zbiorów bezcenna.
@@mateuszs1317 Witam. Gdzie dokładnie została kupiona szklarnia? Mam pytanie odnośnie siłowników termicznych, służą do automatycznego uchylania okien? Podeślij przykładowy link do zastosowanego sytemu. Dzięki, pozdrawiam :)
@@domekprzyraju m.olx.pl/d/oferta/szklarnia-ogrodowa-3x4m-z-ocynk-tunel-profil-40x20mm-z-poliweglanu-4mm-CID628-IDGUteG.html?reason=seller_listing%7Colx_shop_premium to jest od tego dostawcy.
@@domekprzyraju m.pl.aliexpress.com/item/1005002167951759.html?spm=a2g0n.detail.0.0.5d5a63bdeMtJFJ&gps-id=platformRecommendH5&scm=1007.18499.255037.0&scm_id=1007.18499.255037.0&scm-url=1007.18499.255037.0&pvid=416c0843-3f82-4db8-a814-d82780c8e399&_t=gps-id:platformRecommendH5,scm-url:1007.18499.255037.0,pvid:416c0843-3f82-4db8-a814-d82780c8e399,tpp_buckets:668%232846%238108%231977&&pdp_ext_f=null&compareFields=formatted_price:81,95%20z%C5%82;itemId:1005002167951759;freight_formatted_price:null;source:recommend-ump;is_freeshipping:null;trade_order:487 tutaj jest link i opis. Ja w filmie omawiam zasadę działania.
Przecież siłownik termiczny, jak sama nazwa wskazuje otwiera się po przekroczeniu danej temperatury i zamyka po obniżeniu. Rozwiązanie kompletnie bezsensu.
@@mateuszs1317 ehh... ua-cam.com/video/ZwQQw6bXIGQ/v-deo.html Są dwie opcje. Albo kupiłeś szajs. Albo nie schlodziles go przed montażem, czyli zgodnie z instrukcją.
Ehh... botanic.com.pl/product/12,naped-termiczny-signore-tomato W tym siłowniku jest sprężyna która dociąga siłownik do zamknięcia. Trzeba się przyjrzeć!! Ja mam zamiast sprężyn siłowniki.
Dodałbym dodatkowy kawałek gumy pod taśmę w miejscu montażowym aby woda nie dostawała się do środka profili przez gwint
To tych czas najlepszy montaż jaki widziałem.
Stoje przed montażem w tym roku , naprawde wiele pomysłów przydatnych w materiale uwzglednie przy swojej , miło sie oglądało
tu nie ma co krytykować, oklaski wielkie i powodzenia, dzięki ze chciało Ci się z nami podzielić wiedza super pomysłami
Najleprzy film jaki znalazłem,cenne porady właśnie zamówiłem taką szklarnie,też myślę o poprawkach i ulepszeniu. Są to jedne z tańszych szklarni więc trzeba samemu ulepszać.Super filmik
Mega film!
Przygotowuje się do zakupu i samodzielnego montażu 😁😁😁💪💪💪
Wielkie brawa! Gościu jesteś moim szklarniowym role model.
Fajne porady widać staranność w wykonaniu instalować o detalach. Automatyczne otwieranie okna przekombinowane. - ja zamontowałem zawiasy odwrotnie -są u góry okno otwiera się do góry wypychane przez siłownik temperaturowy a zamyka się opadając pod ciężarem okna. Dużo prostsze bez potrzeby siłowników zwrotnych meblarskich.
Nierdzewka na betonie też skoroduje, potencjały aluminium i stali nierdzewnej też rózne na styku dwóch metali też bedzie kordować od betonu zawsze każdy metal nalezy kłaść na podkładkach separacyjnych :)( płytki pvc jak ktos ma można pociać na kawałeczki lub cos w tym stylu ). Nie ma takiej blachy na runku której beton nie ugryzie. Przekładki powinny być pomiedzy metalami o róznych potencjałach i pomiedzy betonem a metalem czyli katowniki odseparowane od ram i betonu. Blacha obróbkowa również od betonu. Teraz może cięzko już pod blachy obróbkowe wstawić. Praca wykonana z dużą dbałością o szczegóły.
Witam, bardzo Panu dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Skorzystam z podpowiedzi i porady 🍅.Pozdrawiam.
Witam! Kawał dobrej roboty! Zostawiam subskrypcję i mam nadzieję, na nowe filmy. Czytam parę komentarzy i jestem załamany...ludzie! obejrzyjcie film do końca i słuchajcie co się do was mów!
Pozdrawiam!
Wspaniale opowiadasz i dzielisz się pomysłami. Właśnie zamówiłem taką szklarnię. Wielkie dzięki:)
czesc piotrek i zadowolony jestes ze szklarni,rowniez ja podrasowales? ogolnie polecasz produkt daj prosze znac gdzie kupiles.pozdrawiam
@@michalkurdziel5818 Kupiłem poprzez znany portal aukcyjny A... firmy Profimet. Usprawnienia zrobiłem identyczne jak autor filmu poza automatem do okienek w drzwiach., mam cały czas drzwi otwarte. Mocowanie taśmą ciesielską to absolutny must have tej roboty. Wygląda to świetnie i trzyma znakomicie. Szerszą opinię na temat samej szklarni napisałem w komentarzu na Aledrogo.
Szklarnia Super , czekam na filmy co w niej rośnie 👍 i subik na zachętę 👋
Kilka fajnych super praktycznych rad. Dziękuję na pewno skorzystam.
Jesteś gościu pozytywnie zakręcony!Tylko pozazdrościć tej racjonalizacji.Nie żartuję,parownik wewnątrz,gril na zewnątrz i możliwość sprawdzenia konnego letniego oderwania się od rzeczywistości.👍👍👍👍👍👍👍👍
dzięki za kilka cennych rad. Przymierzam się do zakupu takiej w zimie:)
No kolego wykonałeś kawał dobrej roboty, dzięki za filmik.
Dzięki bardzo za solidną prezentację. Zastanawiam się nad taką szklarnią, a grubość tych profili (grubość blachy) budziła moje największe obawy. Oczywiście wzmocnienia, taśmy na zewnątrz, zakładki poliwęglanu kopiuje od razu. O zabezpieczeniu tych kanalików w poliwęglanie pomyślałem, jak tylko zacząłem oglądać ogłoszenia, ale ta taśma dekarska- nie wpadłem na to. Pozdrawiam serdecznie.
Cieszę się że pomocne są moje spostrzeżenia. Co do profili to tylko te 40x20 z ścianką 0.9 i tymi przetłoczeniami one naprawdę są solidne. Co do taśmy paroizolacyjnej to odkleja się po 2 latach trzeba coś pomyśleć o innym rozwiązaniu.
@@mateuszs1317 wszędzie oferują 0.8 ściankę, może Pan p9lec8c jakiś sprawdzony sklep?
Późno trafiłam na Twój kanał,ale lepiej późno niż wcale .Bardzo się cieszę
Rewelacja👍😁, świetny opis nawet dla laika, dzięki WIELKIE!
Porady bardzo dobre. No i nr 1 zamykanie samoczynne okien, to pierwsza hybrydowa szklarnia jaką widziałem. Oby producenci oglądali Pana film
Tej szklarni to Ci nawet tornado nie porwie, kozak robota!
Bardzo dobre rozwiązanie tą taśmą i ten daszek spoko całkiem nad drzwiami
Zamierzam montować, dzieki za fajne rady pozdrawiam
Cudownie.Wszystko precyzyjnie.Gdyby pan zaczal nagrywanie od fundamentu.Jak pan umocowal to do betonu?
Siłowniki glikolowe nie działają prawidłowo dlatego że są one przeznaczone do okienek bocznych otwieranych do góry, ciężar okna domyka siłownik a temperatura go otwiera. do drzwi one się nie sprawdzają. Ale Twój patent też dobry, trzeba czasami mieć łeb ;)
Ale on udziela porad? 😜
Wszystko super , ale proszę nie kręć tą kamerą bo tego nie da się oglądać
Super informacje ja mam już zakupioną, w zestawie jest fundament metalowy
Super filmik. Nie reklamowy, tylko właśnie praktyczny. Bardzo fajnie to wszystko rozwiązałeś!
Chciałbym zapytać czy nie masz problemu z kroplówkami na końcu linii? Czy na przykład te, które są na początku nie leją mocniej, a te na końcu słabiej?
Witam.
Teraz Nie mam problemu. Robiłem na początku test. Wstawiłem kroplowniki na początku lini i na końcu do słoika i włączyłem programator. Mierzyłem ile wody nakapało po 1 godz. Jak się okazało na początku nie wszystko było ok. A to prawdopodobnie dlatego że nie odpowietrzyłem kroplownikow i nie leciało we wszystkich tak samo. Na końcach lini otworzyłem tą rurę 16 mm i jak poleciała woda to wszystko było już dobrze. A jak po pierwszym sezonie mi nie leciała woda to zdjąłem wężyk z kroplownika i przeczyściłem go I jest już ok.
Wspaniały materiał do budowy szklarni :) A czy można się dowiedzieć co to za listwy okapnikowe i jak się nazywają ?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź 😊
Okapniki z blachy powlekanej zrobi każdy dekarz z okolicy.
Spawy potraktować szlifierką a potem farba podkładowa, tyle.
Zastanawiam się czy do podwiązywania nie byłoby dobrze dokręcić dodatkowe profile?
Dodatkowo wzmocniła by się cała konstrukcja.
Czy jest jakis problem z rozszerzalnością cieplną poliwęglanu skręconego na sztywno? W dawnych latach nas uczyli że w tym materiale należy pierw przewiercić otwór o kilka mm wiekszy od docelowej śruby, by zachować dylatację
super z ta taśma tez kradnę pomysł :) mami jeszcze pytanie ,jak mocowałeś ta ramę szklarni do betonu ?
W filmie opowiadam i pokazałem jak jest mocowanie szklarni do betonu.
Super filmik, ładna szklarenka. Proszę doradzić, jaką grubość poliwęglanu wybrać 4mm czy 6mm Szklarnię typu tunel, czy proste ściany?
Witam. Nie ma co przepłacać za 6 mm. 4 mm też jest dobry i wytrzymały. Tak samo będzie na niego działała pogoda i promienie UV. Rodzaj szklarni To wszystko zależy na co się nastawiasz do sadzenia. Ja mniejsze warzywa sądzę przy ścianach a wyższe pomidory po środku. Różnie eksperymentuj. Proste ściany droższe są ale na pewno więcej miejsca po bokach.
Zuch z Ciebie chłopak. Mam pytanie, czym ciąć płyty na większej długości. POZDRAWIAM
Super robota 👍
Panie Mateuszu, szkoda że nie pokazał Pan dokładniej i opowiedział o sposobie połączenia łuków z fundamentem. Wydaje mi się, że tam są kątowniki skierowane do środka. Też kupiłem tę szklarnię bez ich podstawy fundamentowej i chce zamontować na obrzeżach 100x30x8cm i kombinuję jak się do nich dołączyć. Będę wdzięczny za odpowiedź.
Witam.
Napewno na każdym rogu szklarni proponuję w Pana przypadku wbić długa kotwę w ziemię i zrobić takie łapki jak ja by się trzymało. Albo te kotwy w betonie umieścić. Bo i tak te obrzeża musi Pan czymś obsypać by się nie ruszały. I najlepiej byłoby trochę cementu z piachem wymieszać i wtedy obsadzić obrzeża. Co do reszty łuków to w Pana przypadku proponuję płasownik ocynkowany zagiąć w literę L i wywierci w nim jeden otwór. Płaskownik przyłożyć na dole luku (tam jest otwor na wydokosci 7-8 cm )i skrecic go. A to zagiecie dac pod obrzeże. Wiercic i mocowac w obrzezu nie za bardzo bo moze pęknąć. Ewentualnie zrobić ramę z bloczków betonowych.
@@mateuszs1317 Nie no z tymi obrzeżami to bezwarunkowo robię podbudowę z suchego betonu bo specjalnie wcześniej dopytałem się brukarzy w tej kwestii. Co do kotwienia to po dalszych przemyśleniach spróbuję zrobić coś takiego jak robią przy kotwieniu stelaży do fotowoltaiki - zabiję po 4 (albo i 5) na stronę rury ocynkowane metrowej długości i do nich podczepię się do skręceń tej dolnej belki na wysokości 7,5cm. Nie będę nic wiercił w obrzeżach.
Mam jeszcze jedno pytanie - czy te poprzeczne belki łączone przez dokowanie to nie były źle wykonane u Pana? U mnie okazało się, że w tej części wchodzącej do środka zgniecenie jest za długie i dokując do końca na ścisk druga część wchodzi za daleko i otwory się mijają. Mógłbym nawiercić nowe otwory ale przez to skróciłaby się mi się szklarnia na jednym odcinku między łukami. Chciałem to reklamować i tu się okazało co to za firma krzak ten Profimet. Na stronie nic o reklamacjach, napisałem na maila z czata to dopiero na drugi po zadzwonieniu i wyrażeniu niezadowolenia potwierdzili mi na maila że reklamacje przyjęli. Ale nie mam nadziei że ją zrealizują, skończy się chyba na rzeczniku praw konsumenta.
Niby na stronie że firma dba o jakość itd. ale tak na prawdę to fikcja. Żałuję że nie zrobiłem zakupu przez Allegro bo miałbym jak ich docisnąć w sporze.
Jeżeli poprzeczne profile wchodzą za daleko i otwory się mijają to nie wkładać do końca. Spasować otwory i skręcić. Przykrecic do łuków i wtedy sprawdzic. Jeżeli były by za długie na szczytach od strony drzwi to przyciąć i po sprawie.
Rewelacyjne wykonanie, jestem pod wrażeniem. Właśnie czekam na transport szklarni. Po budowie domu zostało mi trochę bloczków właśnie myślałem o takim fundamencie. Mam do Pana pytanie. Gdzie pan kupił siłowniki do otwierania okien .Myślałem, że postawię szklarnie w kilka dni, a widzę, że trzeba się uzbroić w cierpliwość żeby to zrobić dokładnie. Obawiam się o wytrzymałość. W ciągu dwóch lat straciłem dwa namioty ze wzmacnianej folii. Folia porwana, a napór wiatru połamał rurki. Dlatego zdecydowałem się na szklarnię. Muszę jednak podobnie jak Pan wzmocnić konstrukcję bo mieszkam w miejscu wybitnie narażonym na silne wiatry. Podobnie jak Pan mam dwa oryginalne okna z oryginalnymi siłownikami, ale Pańskie rozwiązanie z otwieraniem okien w drzwiach bardziej mi się podoba. Nie mogę znaleźć siłowników termicznych jakie zastosował Pan do otwierania okien. Proszę o podpowiedź gdzie je można kupić.
Witam.
Poniżej link
m.olx.pl/d/oferta/silownik-automatycznego-otwierania-okna-szklarni-model-lite-CID628-IDIdgzX.html?reason=seller_listing%7Colx_shop_premium
Proszę pamiętać przy robieniu podmurówki o dobrym utwardzeniu gruntu pod bloczki betonowe. Ja też tak miałem robić ale zdecydowałem się na pełny fundament ze zbrojeniem gdyż widziałem przy takich podmorowkach co się działo w zimę gdy ziemia zamarzała i podnosiła bloczki uszkadzając cały fundament. Ale może ktoś nie zrobił tego dobrze.
@@mateuszs1317 Dziękuję za szybką odpowiedź. Właśnie dwa dni temu zamówiłem u nich szklarnię z poliwęglanu 3x6, czekam na dostawę. Dzisiaj zadzwonię i poproszę o dodanie do zamówienia dwóch siłowników. Bardzo dziękuję za pomoc
@@mateuszs1317 Trochę kiepsko u mnie z czasem, a taki fundament chociaż najlepszy z możliwych wymaga sporo pracy. Nie wiem co wybrać. Z konstrukcją z bloczków i z kantówki poradzę sobie sam. Faktycznie bloczki przy takiej małej warstwie mogą pracować zwłaszcza w czasie mrozów. Fundament taki jaki Pan zrobił wymaga szalunku, zbrojenia i betonu. Nikt nie przywiezie mi takiej ilości betonu. Nie mam betoniarki. Ręczne wyrabianie nie uśmiecha mi się. Stawianie szklarni bezpośrednio na gruncie odpada. Nie wiem, czy biorąc wszystkie za i przeciw nie wybiorę kantówki. Mam jeszcze kilka dni na wybór najlepszego dla mnie rozwiązania. Odnośnie okienek w drzwiach zastanawiam się czy nie przełożyć zawiasów na górę lufcików i wtedy standardowy system otwierania poradzi sobie bez problemu - ewentualnie taki siłownik jaki Pan zastosował opadające okno powinno go docisnąć. Jedno okno dostanę w prezencie, dokupiłem drugie. Te dwa okienka plus dwa w drzwiach powinny sobie poradzić z wentylacją. Wracając do fundamentu. Mam dużo bloczków. Mogę wykonać dowolnie głęboki fundament tylko jak kiedyś będę chciał przełożyć szklarnię w inne miejsce kto go wydłubie z ziem? Wracając do wentylacji zastanawiam się czy okien w bocznych ścianach nie zamontować niżej niż okna w drzwiach. Różnica poziomów okien bocznych i okien w drzwiach może spowodować efekt komina. Przez wyższe okna w drzwiach będzie uchodziło gorące powietrze, a okna na bokach zainstalowane nieco niżej będą dostarczały powietrze z zewnątrz. Jak ocenia Pan taki pomysł?
@@M25413 Hmm Rozumie Pana możliwości wykonania i myślę, że kantowki na bloczkach będzie najlepszym rozwiązaniem. Co do zawiasów od góry też myślałem by to zmienić. Wtedy deszcz też nie pada do środka, ale zostawiłem i dałem daszek. Zawsze nad drzwiami można zrobić kratkę i poprawić wentylację. Okno samo swoim ciężarem nie zamknie siłownika, jest za lekki. Co do okien poniżej to powiem tak, jak jest gorąco i ostro świeci słońce i nie ma wiatru to nic nie pomoże. Ogólnie w tej szklarni jest naprawdę bardzo gorąco. Pan będzie miał 6 metrów to już jest spory kawałek szklarni i trzeba będzie drzwi otwierać na oścież bo się wszystko ugotuje. Ja jak naprawdę tak mega grzało to kładłem na szklarnie siatkę cieniujaca by ograniczyć ilość słońca. Efekt komina też miał by sens. Ważny jest kierunku posadowienia względem słońca ( południowej części) u mnie wieje od zachodu to przez okno w drzwiach i drzwi wpada wiatr i wszystkie pomidory się ruszały i same zapylały nie używałem żadnych wspomagaczy.
Może Pan już to wie ale napisze. Jak będzie Pan montował poliwęglan do frontu to najpierw trzeba zaznaczyć markerem gdzie będą wkręty I cienkim wiertłem niech Pan powierci otwory pod te blacho wkrety. Bo wiór z wkrecania wkrętów przyklejają się do poliwęglanu I kaleczą go.
Skąd ta szklarnia ? Można prosić link?
Proszę również o info odnośnie mini foliaka, obok na skrzyni , widzę że jest solidny, gdzie kupiony ?
Super Wszystko zrobione chciałam zapytać gdzie pan kupił te okapniki taśmy już mam bardzo dziękuję za odpowiedź😊
Witam.
Okapniki z blachy zrobi pani każdy dekarz z okolicy.
Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź😊
Super gratuluję
Extra filmik, w tym roku też stawiamy z poliwęglanu:) pomysłów i rozwiązań mnóstwo, extra sprawa ale moje pytanie kiedy Pan ma czas pomoc z tym wszystkim ?;D
Witam. Jak jest Pan z Bełchatowa to możemy się zdzwonić.
@@mateuszs1317 aj jestem akurat z Mazur :(( a może mi Pan powiedzieć jakiej firmy to tunel? Chodzi o to że dziś dzwoniłem do firmy evex terminy mają na czerwiec :o a na allegro znalazłem podobne profimet
Tak ja mam tej firmy Profimet i jest ok. Nie ma co przepłacać jest solidna i się już 3 rok trzyma.
@@mateuszs1317 a mam jeszcze jedno pytanie, podobno poliwęglan na szczyty trzeba docinać samemu, jest to problematyczne?
@@danrom4288
TAK. Trzeba dociąć i polecam zrobić zakładkę tak jak ja mam zrobione. Najpierw dociąć stronę bez drzwi a potem drugim kawałkiem zrobić zakładkę by wiatr i woda nie wchodziło do środka.
Szklarnia już stoi, czy mógłbym prosić o namiary na te siłowniczki do okien w drzwiach a w szczególności ten termiczny. Jak sprawdza się taśma paroizolacyjna czy pojawiły się jakieś glony? Zrobiłem tak samo szklarnie zamiast wkopać w ziemię postawiłem na obrzeżach betonowych. Z góry dzięki i udanego sezonu 😊
Witam. Tak na taśmie jest zielony nalot. Ale biorę szczotkę i czyszczę co jakiś czas. A siłowniki to niech Pan zapyta mocnaszklarnia.pl/product-naped-termiczny-do-otwierania-okna-profi
@@mateuszs1317 dokładnie od nich kupiłem szklarnie 🙂 okna i siłowniki termiczne też mam od nich, tylko że u Pana widziałem inne siłowniki na drzwiach, ale dopytam u nich.
Ja mam od nich ta szklarnie. Może już ich nie mają w ofercie.
Witam,swietna szklarnia/cieplarnia!!! Jak oceniasz po kilku latach użytkowania? Poleciłbyś tą firme czy moze jakąś inną? Pozdrawiam serdecznie
Witam. Jak najbardziej polecam. Nie reklamuje tu żadnej firmy ale nie ma co płacić dwa razy więcej za to samo. Jak ogladalem te filmy montażowe ekip z innych firm zachwalające swoje szklarnie, że nie wiadomo jakie to wytrzymałe itd. To ta moja za połowę pieniędzy jest tak samo wytrzymała. I tak to wszystko jest z Białorusi albo Ukrainy bo juz to przerabialem skąd to jest . Tak jak opowiadam w filmie są małe mankamenty ale można je wyeliminować podczas montażu. Nie ma co też brać poliwęglanu 6 mm bo jest dużo droższy a i tak w szklarni będzie ciepło. Proszę obejrzeć dokładnie mój film a na pewno pomoże przy wyborze. A te taśmy na dole paroizolacyjna zaklejające poliweglan to po 2 latach klej już nie trzyma tak jak należy ale nic nie robię z tym i jest jeszcze Ok. Pozdrawiam.
Może zamontować listwę zamykającą poliwęglan?
Co Pan myśli ?
Pozdrawiam
Super pomysły i widać fachowe podejście. Mam pytanie - czy zawiasy do drzwi i okiem mocował Pan przed przykręceniem poliwęglanu ?
Witam. Zawiasy są przyspawane. Także położyłem na całym tym froncie z drzwiami poliwęglan i przykręciłem. Niech Pan wypuści z 5 cm zakładkę przy drzwiach tak ja mam w filmie
Dziękuję bardzo za informację.
Proszę o informację o firmę zakupionej szklarni
Profi-met na olx mają
Czy nie jest dobrym rozwiązaniem montaż odwrotnie okna czyli otwierać od dołu do góry dodatkowo będzie zbędny daszek ? Po za tym dobre rozwiązania 👍
Hmmm. Powiem tak. Zastanawiałem się nad tym aby przerobić ale zostawilem. Jak wiatr wieje z zachodu na wschód to jak wpada to podmuch idzie na dół. Jak by bylo od dołu to moze podmuch szedł by do góry i by nie ruszał krzakow a tak to fajnie ruszają się krzaki pomidorów i same się zapalają.
dziękuję
Bardzo dobry filmik WIdać że jest Pan techniczny i rozsądnie myślący . Nie rozumiem tej taśmy ciesielskiej Przecież i tak farmer dociska - można kupić szerokie farmery -wtedy docisk jest na szerszej powierzchni - a ta listwa między farmerami nie wiele dociśnie a pod farmerem działa jak szerszy farmer. Czy ten poliwęglan jest dobrej jakości? Jaki ciężar właściwy (na metr ) ?
Witam. Są różne sposoby ja wybrałem z taśmą. Farmer dociska punktowo, a taśma dociska, przytrzymuje po całym łuku. Ja mam zamontowane do fundamentu i raczej nic nie poderwie przy silnym wietrze. Wg mnie jest to lepsze rozwiązanie ale jak kto woli. Poliwęglan waga coś koło 800 g na m2. Na razie jest ok.
@@mateuszs1317 Dziękuję Panie Mateuszu
@@mateuszs1317 Jeszce jedno pytanie czy szerokość 3 m jest wystarczająca czy dzisiaj zdecydował by sie Pan na np 3,5m ?
@@leszekkozlowski1718 Witam. Zależy co ma Pan zamierza w niej uprawiać. Jak nie wysokie warzywa to może być szersza chociaż Jak ja mam pomidory to się wywijają po bokach do środka.Jak szersza to wtedy spokojnie dwa szersze chodniki po długości można zrobić . Więcej miejsca jest na pewno. Bo chyba ta na 3,5 metra jest trochę po bokach niższa, ale mogę się mylić. Napewno taka tunelowa jest bardziej odporna na wiatry. Ogólnie to bym kupił 3x6 Jak bym miał miejsce na działce i ewentualnie taką co ma boki pionowe. Wtedy po bokach jest więcej miejsca i np. Pomidory mogą prosto rosnąć .
Ciekawe spostrzeżenia z montażu szklarni.
Witam serdecznie super modernizacja szklarni mam pytanie odnośnie siłowników termicznych gdzie je można kupić bo nie mogę takich nigdzie dostać z góry dziękuję z jakieś info na temat tych siłowników
Proszę napisać wiadomość do sprzedawcy szklarni profimet.
profimet.olx.pl/
Jak kupowałem szklarnie to mieli w ogloszeniach
Witam, chciałbym się dowiedzieć co ile centymetrów ustawia Pan donice z pomidorami i jakiej są wielkości i czy konieczna jest ta agrotkanina Obejrzałem Pana filmik z uprawą pomidorów i podziwiałem. W przyszłym sezonie zamierzam posadzić pomidory w donicach. Mam szklarnie 3x2,5.Pozdrawiam
Witam. To był mój pierwszy sezon i powiem tak że doniczki górną krawędzią były rozstawione od siebie około 10-15 cm. Ale trzeba je rozstawiać trochę szerzej bo jak się rozrosły pomidory to było bardzo gęsto żeby wchodzić i je przerywać i podwieszać. Doniczki Pojemność 7,5 Litra. Co do agrotkaniny to położyłem ją po to by nie rosły mi chwasty i trzymała trochę wilgoć w ziemi. W tym sezonie co był pomidory urosly mi bardzo wysokie bo miałem różne odmiany i nie do końca nad tym wszystkim panowałem. Dlatego teraz już wybrałem z środka szklarni ziemię by obniżyć trochę poziom i będę doniczki wpuszczał w ziemię. Doniczki od spodu mają wycięty otwór średnicy 10 cm by korzenie łatwiej się rozrastały. Dodam tylko ze ziemię kupowałem nową i mieszkam z perlitem. Między podlewaniami dawałem też gnojowke z pokrzyw.
Super.
Fachowa robota
Z jakiej firmy Pan kupił
Czy przy zastosowaniu tej taśmy nie miałeś problemu z rozszerzalnością płyt przy dużym naslonecznieniu? Pytam bo ja dałem u siebie dość gęsto wkręty, tak co 30 cm i trochę się martwię czy będzie dobrze pracować.
Wkręty dałem na łuku po 2 z każdej strony i 1 w podmurowke tak co około 70 cm jak widać na filmie. Nic się nie dzieje z poliwęglanem. Co 30 cm to raczej za gęsto.Mam już po 1 sezonie i Nic się nie działo. Taśma dobrze spełnienia swoje zadanie dociska równomiernie i zabezpieczą przed podrywaniem przez wiatr.
Minął już rok, albo nawet więcej od nagrania, jak sprawuje się teraz, czy coś wymaga naprawy lub wymiany? Czy między tą taśmę dekarską, a poliwęglan dawałeś jakąś uszczelkę, np. silikonową?
Szklarnia jest już po 2 sezonach. Sprawdza się bardzo dobrze. Na pewno taśma paroizolacyjna jest do wymiany. Poprostu się odkleja. Między taśma a poliwęglanem nie dawałem żadnych uszczelek nie ma takiej wg mnie potrzeby. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Nic nie koroduje i nie ma rdzy. Przerobiłem drzwi żeby mi się otwierały w stronę działki bo tak to są fabryczne drzwi otwierane na lewo i
prawo. Polecam. Radość że zbiorów bezcenna.
Witam czy siłowniki w drzwiach się sprawdzają? Obawiam się że latem będą bardziej przeszkadzać bo nie będzie można otwierać drzwi 180*. Do kiedy (jaki miesiąc )stosowanie ich ma sens. Czy jest potrzebne okno na łuku?
Myśle że może lepiej dać okno na stronie gdzie klamka?
Tak. Sprawdzają się, tak ja w filmie opowiadam. Przy otwieraniu drzwi nie ma żadnego problemu. Spokojnie otwierają się jak chcemy i nie zawadzam głową o tą konstrukcje. Ja zakładam je jak już wsadze roślinki, a demontuje na zimę. Okno - Zależy jak jest ustawiona szklarnia względem kierunku wiatru. Ja mam drzwi wschód-zachod i nie wycinałem nie ma potrzeby. I ja mam 3x4 metry. Przy dłuższej na pewno warto zamontować bo latem to jest piekarnik. I polecam siatkę cieniujacą. W kolejnym moim filmie opowiadam.
A drzwi można z siłownikiem otworzyć tylko 90*. Rozumiem że to też wystarczy. Czy nie lepiej okienko w drzwiach zrobić z zawiasem od góry aby deszcz nie wpadał przez okno? Wtedy nie trzeba okapu robić ?
Drzwi można ponad 90 stopni otworzyć tylko wtedy odpinam silownik i zamykam okienko. Ale nie ma potrzeby ja otwieram na 90 i jest ok. W ościeżnicy u góry mam otwór przez który przekładam śrubkę i blokuje na 90 stopni. Co do otwierania okna tłumaczyłem to już wewszesniejszym pytaniu innego użytkownika.
Witaj co byś wybrał poliwęglan 4mm czy 6mm bo nie wiem czy warto dopłacić i wybrać grubszy.
Cześć. Nie ma co przepłacać. Wczesną wiosną jak będziesz robił rosady w szklarni to może by miało sens. Ale latem to musisz cały czas mieć pootwierane drzwi i okna bo jest za gorąco w środku. Ja miałem ten sam dylemat i wybralem 4 mm. Do 10 lat jest trwałość poliwęglanu.
Czy pod fundament dawał Pan podsypkę betonową, czy obrzeża stoją na zagęszczonym gruncie?
Pod fundament dałem trochę gruzu betonowego i dałem też zbrojenie stalowe z drutu 10 mm dwa pręty dookoła. A jeżeli chodzi o obrzeża przy tym małym tunelu ? To są wpuszczone w grunt beż żadnej podsypki.
Czesc. Pytanie, czym docinales poliweglan? Z czego wykonałeś okapniki? Dziekuje i pozdrawiam
W filmie wszystko opowiadam co i jak. Poliwęglan trzeba po rozwinięciu pomierzyć. Przekątne nie zawsze są i jak będziesz pasował front to po bokach może być krzywo. Okapniki na drzwiami z poliwęglanu litego 4 mm. A te po bokach blacha powlekana 0.5 mm grubosci.Polecam na spokojnie obejrzeć film.
Super szklarnia wyszła. Mam pytanie odnośnie pomidorów które rosną w doniczkach, a nie w gruncie. Dlaczego Pan na taki system się zdecydował ?
Hmm są różne opinie na ten temat. Są zwolennicy takich metod oraz przeciwnicy. Ja Chciałem spróbować jak mi wyjdzie i wyszło chyba rewelacyjnie. Widać to na 2 filmiki. Np. To co zauważyłam to kwasty tak nie rosną, mniejsza powierzchnia do podlewania. Jak mrówki się pojawią to wtedy doniczki taśma dwustronna obklejam i nie wchodzą na pomidory. Jak złapię pomidor jakąś chorobę to wtedy go z całą zawartością wynoszę ze szklarni i nic nie zastaje. Można spróbować posadzić taki i tak i zobaczyć przy, których będzie więcej roboty.
Dzień dobry, Gratuluję pomysłu i wykonania :) Bardzo proszę o pomoc. Wymieniam poliwęglan zniszczony przez wiatr i bardzo chciałabym zamontować te taśmy. Już je kupiłam, ale nie wiem jak sobie poradzić z montażem, zwłaszcza, że moja szklarnia jest kryta (każdy pas) dwoma arkuszami, 6 metrowy arkusz i 2 metrowe uzupełnienie. Czym te arkusze przytrzymać zanim położy się taśmę ? Bardzo proszę o odpowiedź, bo to dla mnie ważne, aby znowu nie było przygód. Może Pan wrzuciłby też ten link, o którym wspominał Pan w materiale, że się Pan na nim wzorował. pozdrawiam
Prosze włączyć na minuta 9:15 .
Obejrzyj film „Сборка теплицы из поликарбоната Завода Гарант своими руками. Весь процесс / Завод теплиц Гарант” w UA-cam
ua-cam.com/video/aI2iGt_fKQM/v-deo.html
@@mateuszs1317 Bardzo dziękuję. Pozdrawiam
Super opisana praca,mój poliwęglan stoi w częściach i tyle oglądałam filmików ten najlepszy, szkoda że nie możemy Pana zatrudnić do postawienia 😂, bardzo dziękuję za rady, pozdrawiam
ja mam takie nietypowe pytanie, jaka jest długość łuku (metry bieżace) i jaki jest przekrój profili z których jest wykonana konstrukcja :) za odpowiedz z góry dziękuje :)
Witam. W filmie o tym opowiadam. Profil 40x20x0.9 z przetloczonymi półkami 20 mm na filmie jest to pokazane. To przetłoczeniami dają sztywność. I spokojnie można na 1 łuku 100 kg powiesić i nic się nie dzieje.
A długość profili łuku po zewnątrz to jezeli dobrze pamietam 5.9 mb. Długość poliwęglanu jest 6 metrów I też w filmie o tym mówię. Profile poprzeczne 20x20x0.9
@@mateuszs1317 Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam 👍
Dzień dobry, właśnie mam zamiar kupić taka sama szklarnię ale dodatkowo do kompletu fundament z ocynku. Co o tym Pan sądzi. Czy taki fundament się sprawdzi?
Witam. Jeżeli chce Pan zrobić ramę z profila stalowego powiedzmy 100x100 w ocynku to taniej chyba będzie fundament betonowy. Stal droga jest teraz. Ale dobra rama pospawana albo skrecona plus odpowiednie zakotwienie w ziemię na pewno też się sprawdzi. Napewno nie polecam drewnianych belek.
Witam, jaką wysokości ma szklarnia? Nie myślał Pan nad grubością poliwęglanu 6mm?
Witam. W środku 2,4 w najwyższym punkcie. Cenowo drożej i już w któryś komentarzu wyjaśniałem. Wg mnie nie ma sensu. Ale każdy ma prawo kupić co chce.
Dzień dobry ;) właśnie przymierzam się do zakupu takiej szklarni tylko mniejszej. Czyli Pan ma ta szklarnie przymocowana do betonu na te kątowniki i śruby i to w zupełności wystarczy? Ja się zastanawiałam czy nie zabetonować kotw które maja być dołączone do szklarni, ale tak jak Pan ma zrobione jest bardzo schludnie.
Witam. Jeżeli zamierza Pan zrobić tak jak ja, to spokojnie wystarczy. Po rogach mam śruby M20 wpuszczone na 20 cm w beton i do nich blachy, które dociskaja ramę szklarni. Teraz były dni bardzo burzowe i wiało bardzo i w żaden sposób nie wpłynęło to na szklarnie. Jak stała tak stoi.
@@mateuszs1317 dziękuje bardzo za odpowiedz ;)
Czy można prosić o link do poliwęglanu litego na dodatkowe daszki?
Witam.
Taki poliwęglan można kupić w każdym markecie budowlanym. Na internecie można też zamówić gotowe formatki. Google powie wszystko.
Swietna robota pozdrawiam !
Z czego wykonane są okapniki?
Witam.
Okapniki z blachy 0.5 mm takiej jak się robi obróbki blacharskie do dachu. Każdy dekarz może takie zrobić.
witam :) w to świąteczne popołudnie :) sam Pan montował czy miał ekipę??? a jeśli sam to czy montaż jest trudny??
Witam. Tak jak w filmie wspomniałem montowałem sam. Montaż wymaga trochę umiejętności posługiwania się narzędziami. Jak bym miał od początku drugą parę rąk to na pewno było by łatwiej. Montowałem wszystko powoli, nie spieszyłem się, jest to do zrobienia samemu. Poziom trudności nie jest wysoki. Jest trochę wycinania i obklejania i przy tym trzeba robić dokładnie i powoli.
Napewno męska ręka jest potrzebna.
Na czym polegają te porady w tym filmie? Ja widzę tylko ja ja składałeś?
No a co mam mówić skoro to JA wszystko robiłem sam ? Przekazałem swoje rozwiazania, usprawnienia i uwagi jakie zastosowałem przy montażu szklarni. Nie korzystałem z ekipy montażowej. Porada to inaczej wskazówka i tych wskazówek i uwag jest w filmie sporo. Odpowiedz sobie na pytanie po co oglądasz filmy na youtube ? A no chyba po to by zobaczyć jak ktoś inny zrobił coś co ewentualne Ty chcesz zrobić. Tak ? ( można też oglądać dla innej potrzeby ale mówmy o tej potrzebie wyżej.) Urzytkownicy oglądają i korzystają właśnie z tego co JA tam mówię. Jeżeli rozumiesz co JA w tym filmie chce przekazać, to skorzystaj. A jak nie to rob po swojemu i nie oglądaj jak ktoś zrobił.
Dzień dobry. Przymierzam się do kupna takiej szklarni. Czy to jest może model Skarbnica ?
To jest od tego dostawcy m.olx.pl/d/oferta/szklarnia-ogrodowa-3x4m-z-ocynk-tunel-profil-40x20mm-z-poliweglanu-4mm-CID628-IDGUteG.html?reason=seller_listing%7Colx_shop_premium
Jakiej grubości sa profile?
@@wziropole1990 Witam. Profil ma grubość około 0,8-0,9 mm. Ma przetłoczenie po długości to poprawia jego sztywność i łeb śruby się tam akurat chowa.
u mnie ta szklarnia nie zdała egzaminu przecieka woda przy opadach do środka i do wewnątrz poliwęglanu co sprawia wrażenie brudnego .nie dolega do ramek aluminiowych po zamontowaniu poszczególnych płyt z poliwęglanu nie polecam
Niech pani załączy film pokazujący to co pani napisała. I prosze o odpowiedź Którędy woda przecieka do środka szklarni ? Którędy woda wpada do wnętrza poliwęglanu ? Dlaczego poliweglan nie dolega do ramy szklarni ?. Wg mnie niefachowy montaż. U mnie rewelacyjnie się sprawdza co widać na filmie.
Szklarnia jest ze szkła a to poliweglarka 😉
A czy to okno nie jest zainstalowane do góry nogami
Nie jest. To jest fabryczne rozwiązanie. Zawsze można odciąć i zamontować w inny sposób.
@@mateuszs1317 no właśnie, gdyby otwierał dół okna, to siła grawitacji zamykała by je samoczynnie. A tak
Trzeba kombinować
@@andrzej7106 Nie da rady by się samo zamknęło jest za lekkie okno i już ktoś próbował kiedyś to co zrobiłem podważyć. Na siłownik trzeba zadziałać siłą minimum 5 kilo on sam się nie wciągnie. Jak ktoś nie miał siłownika w rękach to nie wie jak to działa.
Od kogo pan kupil tunel?
m.olx.pl/d/oferta/szklarnia-ogrodowa-3x4m-z-ocynk-tunel-profil-40x20mm-z-poliweglanu-4mm-CID628-IDGUteG.html?reason=seller_listing%7Colx_shop_premium
Czy pan z Bełchatowa
Tak :)
@@mateuszs1317 to dobrze się składa bo te szklarnie mnie zainteresowany czy mógłbym przyjść zobaczyć je na żywo bo jestem zainteresowany zakupem
Tak. Zapraszam na Relax - Malinowa :)
Jaka firma wyprodukowała tą szklarnię?
m.olx.pl/d/oferta/szklarnia-ogrodowa-3x4m-z-ocynk-tunel-profil-40x20mm-z-poliweglanu-4mm-CID628-IDGUteG.html?reason=seller_listing%7Colx_shop_premium
m.olx.pl/d/oferta/szklarnia-ogrodowa-3x4m-z-ocynk-tunel-profil-40x20mm-z-poliweglanu-4mm-CID628-IDGUteG.html?reason=seller_listing%7Colx_shop_premium
jak ta szklarnia zachowuje się przy silnych wiatrach?
Witam. Napewno ważne jest miejsce gdzie stoi, czy na otwartym terenie czy za domem. U mnie nic się nie dzieje nawet jak bardzo wieje. Konstrukcja naprawdę jest sztywna. Napewno te taśmy metalowe, które zastosowałem do mocowania poliwęglanu robią też robotę. Poliwęglan nie odleci przy silnym wietrze. I jak w filmie opowiadam dodałem też poprzeczki po skosie od frontu bo jak wiało mocniej to się wginał poliwęglan do środka. Poza tym jest ok. Najważniejsze też przykotwic do podłoża i nie ma szans by coś ruszyło.
@@mateuszs1317 Serdecznie Panu dziękuję za odpowiedz. Do tej pory miałam tunel foliowy ,ale marzy mi się szkalrnia .Ceny szklarni np evex są szokująco wysokie .Dobrze wiedzieć ,ze te duzo tansze też są dobre.Pozdrawiam
W jednym komentarzu podałem link gdzie kupiłem. Nie tylko ta firma ale i inne nie są producentami, one poprostu ściągają wszystko z Litwy albo Białorusi i tu sprzedają. Poliwęglan mają firmy SUNNEX wyprodukowany w zakładzie PLASTILUXGROUP w Biełgorodzie w Rosji. Profile też pewnie z tych okolic.
Nie widziałem filmu pokazującego jak spawają profile i je wyginają. Tak wg mnie nie ma co przepłacać.
@@mateuszs1317 dziękuję ,ze Pan jeszcze więcej informacji udzielił to miłe z Pana strony .
@@mateuszs1317 Firma ProfiMet ze Swarzędza ma dobre ceny. Zamówiłem u nich szklarnie 3x6, czekam na dostawę. Poliwęglan mają turecki. Chyba raczej z niższej półki. Gęstość poliwęglanu 4 mm 450g na m2. Jeden ze słabszych . Informacja ze źródła. Podobnie poliwęglan 6mm mają chyba z tego co pamiętam o gęstości 750g m2 inni producenci mają gęstość około 1000 g / m2 Trzeba przemyśleć zakup, ja się skusiłem. Mogę jeszcze zmienić czwórkę na szóstkę. Dopłata 450 zł. Nie wiem co robić.
Jaki kos, t takiej szklarni?
W komentarzach napisałem.
jak zbiory ?
Zbiory super. Zebralem 85 kg pomidorów, 5 kg ogorkow. Mam jeszcze paprykę. Pomidory różne odmiany miałem. To był mój pierwszy sezon.
będę robił szklarnie i zastanawiam sie nad poliwęglanem gr 10 mm wielokomorowym proszę o opine
Witam.
Stawiając szklarnie też czytałem o grubości poliwęglanu i zdecydowałem się na 4 mm. Chyba nikt z resztą nie oferuje do tego typu szklarni z 10 mm poliwęglanem. Ponieważ przedewszystkim 4 jest dużo tańszy. Jest jeszcze 6 mm on daje już dużo większą izolacje cieplną i jest zalecany do wczesnego sadzenia w sklarni. Ale też będą musiały być okna otwarte do wentylacji to nie ma wg mnie potrzeby grubszego montować. Ale wiadomo ze za wcześnie nie ma co sadzić w szklarni bo przymrozki przyjdą i lipa będzie. A 10 mm to już bardzo drogi będzie, będzie miał większa rozszerzalność cieplną. Jeszcze trzeba wziąść pod uwagę przepuszczalność słońca.
Mam pytanie odnośnie ścian bocznych. Ile zużyłes wkrętaków z podkladka EDP ? Ja dostałem 195 na wymiar 3x6 i nie wiem czy mi starczy
Ja na jeden łuk dałem 6 szt. Bo mam te taśmy i wiecej nie potrzeba. A Ty masz 10 łuków czyli 60 szt. Za dużo nie dawaj bo będzie problem przy rozszerzaniu pod wpływem temperatury. Na frontach z drzwiami najpierw wywierć sobie otwory małym wiertłem a później przyłóż poliwęglan i wkręć wkręty.
@@mateuszs1317 a mocno dociskales te śrubki ? Czy zostawić taki luz wyczuwalny?
@@mateuszs1317 druga sprawa to czemu na górę nie dałeś? Tak producent mówi czy samemu tak postanowiłes?
Mam jeszcze jeden poważny problem, źle przycialem poliwęglan i 1/3 cześć frontu będzie bez strony UV. Masz jakieś na to pomysł? Patrzyłem na necie czy są jakieś taśmy żeby zabezpieczyć ale nic konkretnego nie znalazłem :/
@@pk5377 nie wiem czy masz tą taśmę metalową, jezeli masz to wtedy mozesz troche mocniej. Bez tasmy dokręć tak by nie było dużego wgniecenia w poliwęglanie.
ua-cam.com/video/NmjuBXTdQHw/v-deo.html może coś takiego?
Jaki koszt tej szklarni?
Witam.
Wymienię wszystkie składniki kosztorysu.
Szklarnia 1600 zł.
Siłowniki termiczne 70 zł
Taśma paroizolacyjna 50 zł
Taśma dekarska ocynkowana 2x25mb Plus śrubki 50 zł.
Szalunek zrobiłem z desek, które miałem to nie liczę. Beton na podmorowke 250 zł. Druty zbrojeniowe do podmorowki też miałem to nie liczę. Ale za deski i druty trzeba by dać z 300 zł.
Daszek nad drzwiami x 2 około 50 zł
A w środku szklarni zbiornik i system podlewania i doniczki około 300 zł. No i moja robocizną, której nie liczę.
Koszt jednorazowy na początek spory ale satysfakcja że zbiorów bezcenna.
@@mateuszs1317 Witam.
Gdzie dokładnie została kupiona szklarnia? Mam pytanie odnośnie siłowników termicznych, służą do automatycznego uchylania okien? Podeślij przykładowy link do zastosowanego sytemu. Dzięki, pozdrawiam :)
@@domekprzyraju m.olx.pl/d/oferta/szklarnia-ogrodowa-3x4m-z-ocynk-tunel-profil-40x20mm-z-poliweglanu-4mm-CID628-IDGUteG.html?reason=seller_listing%7Colx_shop_premium to jest od tego dostawcy.
@@domekprzyraju m.pl.aliexpress.com/item/1005002167951759.html?spm=a2g0n.detail.0.0.5d5a63bdeMtJFJ&gps-id=platformRecommendH5&scm=1007.18499.255037.0&scm_id=1007.18499.255037.0&scm-url=1007.18499.255037.0&pvid=416c0843-3f82-4db8-a814-d82780c8e399&_t=gps-id:platformRecommendH5,scm-url:1007.18499.255037.0,pvid:416c0843-3f82-4db8-a814-d82780c8e399,tpp_buckets:668%232846%238108%231977&&pdp_ext_f=null&compareFields=formatted_price:81,95%20z%C5%82;itemId:1005002167951759;freight_formatted_price:null;source:recommend-ump;is_freeshipping:null;trade_order:487 tutaj jest link i opis. Ja w filmie omawiam zasadę działania.
@@mateuszs1317 moge prosic o namiary na sprzedawce tego tunelu bo link juz nie dziala.z gory dziekuje i pozdrawiam
Przecież siłownik termiczny, jak sama nazwa wskazuje otwiera się po przekroczeniu danej temperatury i zamyka po obniżeniu. Rozwiązanie kompletnie bezsensu.
Miał Pan taki siłownik w ręce ? Chyba nie. Jak by sam się silownik cofał to bym tak nie robił.
Miał Pan taki siłownik w ręce ? Chyba nie. Jak by sam się silownik cofał to bym tak nie robił.
@@mateuszs1317 ehh... ua-cam.com/video/ZwQQw6bXIGQ/v-deo.html
Są dwie opcje. Albo kupiłeś szajs. Albo nie schlodziles go przed montażem, czyli zgodnie z instrukcją.
Ehh...
botanic.com.pl/product/12,naped-termiczny-signore-tomato
W tym siłowniku jest sprężyna która dociąga siłownik do zamknięcia. Trzeba się przyjrzeć!! Ja mam zamiast sprężyn siłowniki.
Zlecę budowę domu, ogarniesz 😁 ?