Nem a hőszigeteléstől lesz penészes a házad!!Itt a bizonyíték!!Hőkamerás felvétel!

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 12 січ 2024
  • Üdv mindenkinek.
    Ebben a kis videóban hőkamerás felvételek segítségével tárjuk fel a hideg pontokat és a penészedés okát!
    hőszigetelésjóáron.hu
    jinmester@freemail.hu

КОМЕНТАРІ • 141

  • @univerzum9830
    @univerzum9830 5 місяців тому +8

    Köszi a hőkamerás felvételeket!

  • @gergelymakkai9512
    @gergelymakkai9512 5 місяців тому +12

    BUÈK Mester, jó volt téged újra látni-hallani.

  • @csehszlovakze
    @csehszlovakze 5 місяців тому +2

    köszi!

  • @peternagy2020
    @peternagy2020 5 місяців тому

    Köszi a videót.

  • @antoniavitovics3022
    @antoniavitovics3022 5 місяців тому +4

    Én szigetelés előtt penészedtem, amint leszigeteltünk mindent, oldalfal, plusz födém, járófelület szigetelése, azonnal megszűnt a penész probléma, valamint energetikai szempontból is sokkal jobb 😊

  • @palcseros2831
    @palcseros2831 5 місяців тому +33

    Jól mondod Imi! 👍 Külső szigetelés és belső szellőzés biztosítása együtt megoldja a problémát

    • @subyayap
      @subyayap 5 місяців тому +2

      igen de folyamatos szellőzés, az meg berendezés nélkül nehezen oldható meg

    • @martonsc2226
      @martonsc2226 5 місяців тому +3

      @@subyayap naponta 1x 2 percre nyitok ki mindent, általában az is elég. venni kell egy filléres páramérőt, és figyelni, hogy a páratartalom 45% körül legyen

    • @istvangallyas5714
      @istvangallyas5714 5 місяців тому +12

      Jól mondod, kicseréltem az ablakokat,hőszigeteltünk azután mindenütt penészes lett. Reklamáltam az ablak gyártónál...kiderült nem kértem rés szellőzőt, semmi baj mondták, kijött 2 fiatal és flexel belevágtak egy lyukat a méregdrága ablakba....és a penész eltünt. Azóta sokszor eszembe jut a régi fa ablak. Így néhány millió ft után.

    • @martonsc2226
      @martonsc2226 5 місяців тому +1

      @@istvangallyas5714 fel lehet azokat is szépen újítani. új festék és új 2 rétegű üveg, argon gázzal, meleg peremmel, lowe fémréteggel.

    • @pg_usa
      @pg_usa 5 місяців тому +5

      @@istvangallyas5714 elárulok neked egy nagy titkot... az újabb zarszerkezeteken negyedet forgasd el a nyitót és pont akkora rést fog neked hagyni hogy nem kell semmit belevágni csak ezt elfelejtik mondani, érezni is fogod hogy 45foknál picit megakad mikor a zárt nyitod az ablakon.

  • @sandorjakab1301
    @sandorjakab1301 5 місяців тому +17

    Ha eléri a harmatpontot, akkor vizes lesz a fal. Ez fizika.
    Ha egy szobának vizes a fala, akkor penészes lesz. Ez biológia.

    • @zoltansulyok9045
      @zoltansulyok9045 5 місяців тому +1

      Igen, ezeknek a kifejezéseknek el kellene hangzania, + "páradiffúzió" ezek csak első hallásra tűnnek túlzóan tudományosnak, de meg lehet szokni, érteni őket és segíti a megértést. Ezeken kívül érdemes játszani a szélső értékekkel, mert a valóság mindig ezek között helyezkedik el. Miért nem volt penészesedés a gázkonvektoros fűtés előtti cserépkályhás és más egyéb a helyiségekben elhelyezett tűzteres fűtések esetén? Talán még az olajkályhánál sem volt. Az előzőekben megtalálható a válasz. Miért penészesedtek a gázkonvektoros szigeteletlen B30-as téglából épült házikók.

  • @istvan173
    @istvan173 5 місяців тому +2

    Szuper Imi! Ez egy ba... jó videó volt!!! Így tovább!!!!

  • @maestrohun
    @maestrohun 5 місяців тому +3

    1. Gyanítom homlokzati fal, nem beltéri. Rá van tolva a bútor a külső falazatra, így azt nem tudja melegíteni a központi fűtésrendszer. Felhasználói hiba.
    2. Rosszul tömített ablakbeépítés és/vagy éltömítő hiba. Szakmai és/vagy felhasználói hiba.
    3. A díszléc belső oldali szigetelő külső falazaton. Szakmai hiba.
    4. Fail. Ha leszigeteled és nem szellőztetsz (kilehelés, növények párologtatása, fürdés, zuhanyzás, mosás, főzés) akkor egyre nagyobb lesz a relatív páratartalom. Ha máshol nem a nyílászáró szerkezetnél alakul majd ki páralecsapódás, ha jól láthatóan nincsenek maradéktalanul letömítve az ablakok. Végső esetben az üvegfelületen fog lecsapódni a pára. Mindig kell szabályozni, ha máshogy nem manuálisan, szellőztetéssel. A modern, nagyon jól szigetelt házak ezt meg automatizált gépészettel teszik meg, mert különben ott is probléma lenne a pára.
    Pacsi!

  • @wossap
    @wossap 5 місяців тому +3

    🙏❤️

  • @petererdei2035
    @petererdei2035 5 місяців тому +1

    Jó újra látni :)

  • @peterpiedl3312
    @peterpiedl3312 5 місяців тому

    Köszi a vedeót Imi!😊
    A lakásunk nics szigetelve, bár szeretnénk, de van rajtunk kívül még 55 lakás. Tudom, hogy ez hozza a legnagyobb energia megtakarítást és a hőhidakat is eltűnnének, legalább egy részben. Sajnos nagy költségeket róna a lakóközösség nyakába, melyet még pályázat nélkül nem tud minden lakó vállalni.
    A korábbi gázkonvektoros fűtést kiváltottam klímásra, boiler villany, valamint vannak az épületnek szellőző csatornáik, ahol igaz nem túl nagy sebességgel, de cserélődik a levegő (kimértem szélsebesség mérővel 😁). A két klíma télen folyamatosan megy és mozgatja a levegőt , így nem penészesedik semmi a fürdőszobai ablak feletti részen kìvül.( a lakás déli fekvésű II. em, éves energia fogyasztás 40 KW/H / M2 és ebbe mindent beleszámoltam)
    Sokat gondolkodtam, hogyan lehetne a fürdőszobai párát eltávolítani...úgy, hogy közbe ne dobjak ki 23 °C-os levegőt az ablakon. Központi szellőztetőhöz már késő és egyébként sem tudnám hová tenni, plusz a bekerülése nem jelenne meg az ingatlan árában.
    Decentralizált szellőztetőkbe nem hiszek, mert addig jó (már amennyire jónak mondható és hatékonynak) míg fogyamatosan működik, motoros szelep hiányában. Szóval nyáron nem kéne melegítenie a teret..akkor meg minek, tudom kitömöm textillel.😂
    Viszont egy hőszivattyús víztároló megoldhatná a problémát, amennyiben a fürdőből nyeri ki a párás levegőt és kültérbe juttatja ki. Oké azért át kell gondolni, hogy a bepótolt levegő hogyan lesz előmelegítve. De talán egy járható út lehet, olyan helyeken, ahol nincs keret szellőztető rendszerre, de a gépészeti helységben elfér egy 250l- es tároló. A hangja még kérdéses, mert mégis csak a lakásban működik és nem kint....
    Én szemezek vele, bár a jobbak elég borsos áruak, míg kisebb kivitelben is. Talán megoldhatja a pára mizériat, ilyen nem túl régi épületekben és a költsége, ha nem is alacsony, de elmarad egy szellőztető berendezéstől.
    Üdv.: PP

    • @GyulaPalfi
      @GyulaPalfi 5 місяців тому

      Ha van a fürdőben szellőzés, akkor egy ilyen hővisszanyerős ventilátor csodára képes: www.aliexpress.com/item/1005006356183541.html
      De egy egyszerű, páratartalom vezérlésű ventilátor is megfelelő: www.aliexpress.com/item/1005002008898262.html

    • @peterpiedl3312
      @peterpiedl3312 5 місяців тому

      Igen ezek a decentralizált szellőztetők...Szar a hatásfokuk, csak párban működnek jól ( ha és amennyiben vezérelhetők)
      Mi lesz a konzvízzel, ami akkor keletkezik, mikor elszív és hideg a hőcsrélője. Zárt beltéri ajtólnál, már nem működnek jól. Nyári időszakban mi van vele ( korábban leírta). Mivel nincs benne lazáró szelep, ezért, ha nem megy ,kintről dől be a nem kívánt szag is, ellentétben egy centralizálttal, mert ott lekapcsolos.

    • @GyulaPalfi
      @GyulaPalfi 5 місяців тому

      @@peterpiedl3312 Kifogasok...

  • @karolyandras
    @karolyandras 5 місяців тому +4

    Szia! Élvezem a videóidban azt a komoly szakmai tudást tükröző vehemenciád. De pl ezt a videót nem így kellett volna felenni. Gondolom azt a kamera menti is a felvételeket. Jobb lett volna lejátszani egy laptopon vagy egy nagyonn képernyőjű monitoron. Nem sok minden látszott a tükröződés , az újjaid miatt. Na meg széédítő volt a saját kamerád állandó mozgása.2.18-ig írtam.

  • @nimrodsebestye675
    @nimrodsebestye675 5 місяців тому +3

    Jó a vidi

  • @kissistvanocsi
    @kissistvanocsi 4 місяці тому

    Szia Imre!
    Uj epitesnel azt latom,hogy a szigeteles mar ragasztohabbal megy. ? Mennyire jok ezek a termekek? Melyik a jobb marka, tipusu ragasztohab? Kisebb munkara gondoltam ezzel megoldani pl spalettazas stb. Udv.

  • @_M4r1o_29
    @_M4r1o_29 5 місяців тому

    Szia! Az lenne a kérdésem ,hogy egész országba vállalsz munkát?

  • @attilacsorja4041
    @attilacsorja4041 5 місяців тому

    Nagyon hiányoztak a videóid.Öröm volt làtni téged.

  • @robertoogustavo4253
    @robertoogustavo4253 5 місяців тому

    Szia Imi! A baumit open air rendszerel kapcsolatban tudnál mondani valamit? Mire kell figyelni?hol ajánlott a használata? Mennyire jó?

  • @annabogdan5524
    @annabogdan5524 5 місяців тому +1

    Sok videót kívánok 🎉🎉🎉🎉

  • @nny7115
    @nny7115 5 місяців тому +5

    Minden egyes videódat fájó szívvel nézem! Elsők közt lennék aki szigeteltet, de... ( és itt jönnek a könnyek...) sajnos a lakás lakótelep 4. emeletén a leg szélén van. Természetesen a lakóközösség hallani sem akar külső szigetelésről. Úgy hogy leszek továbbra is "áhított szemlélője a videóidnak". További jó munkákat és kitartást! Üdv neked MESTER!

    • @DerekReeseZsugus
      @DerekReeseZsugus 5 місяців тому

      Üdv.
      Esetleg belső gipszkarton előtétfal a meglévő homlokzati falak elé - mondjuk 5cm légréssel, ha lehet - és a homlokzati fal illetve az előtét fal közé fújhatú, ún. cellulóz szigetelést betenni? Homlokzat kívülről sértetlen, de a hőszigetelés megoldottá tehető.
      Csak mint ötlet, természetesen nem tudom mennyire megvalósítható ez az otthona adottságaiból kiindulva.
      Szép napot kívánok.

    • @jonisandor
      @jonisandor 5 місяців тому

      Üdv. Én ezt azzal oldottam meg hogy belülről szigeteltem le a hátsó szoba északi falát. Tökéletes lett! A mi társasházunknak is meg lett csinálva a két oldala amit én is fizetek! És jöttek pampogni hogy így is hideg van. Retardáltak amúgy. Nem fűtenek semmit. Amiről beszélek az meg egy hátsó teli fal és így muszáj voltam magamnak belül megcsinálni. Semmi nehézség nincs benne. Hajrá!

    • @blackm87
      @blackm87 5 місяців тому +1

      Nagy odafigyeléssel belülről szigetelni sem képtelenség!

    • @jonisandor
      @jonisandor 5 місяців тому

      @@blackm87 csak állítólag ez nem szabvány, nem szabad stb

  • @gergonagy7389
    @gergonagy7389 5 місяців тому +3

    Szia Imi. Nálam csütörtökön hőkameráztak. Leesett az állam, hogy mennyi hőhíd van a lakásomban. Szigetelt társasház, csak a sarkoknál nem sikerült 😢😢

  • @GyulaPalfi
    @GyulaPalfi 5 місяців тому +2

    Önmagában a falak hőszigetelése nem oldja meg a penészesedést, hisz sosem tudja teljesen egyformára hozni az egyes falrészek hőmérsékletét. Márpedig, ahol van hőmérséklet különbség, ott lesz lokális párakicsapódás > penész is, ha a párát nem vezetik el. (A nyílászárók cseréje okozza a legtöbb helyen a penész megjelenését, hisz az új nem szellőzik úgy, mint a régi.)

    • @fanaticpass
      @fanaticpass 5 місяців тому

      soha nem lesz egyforma a szigeteléssel, a sarok mindig hidegebbek főleg ha áthidaló is van az is gyenge pont ha rosszúl van szigetelve. a termikus buro ka lényeg . voltam oylan hazban sztellőzőket telepíteni hogy nem volt pensz mert ne mvolt hol kicsapódni ezáltal 70 80 % os párában éltek. szellőzővel mérséklődött. a pára szabályozás a lényeg.

  • @hoboce
    @hoboce 5 місяців тому +9

    Nem a szigetelés hiánya okozza a penészedést, hanem a nem megfelelő páratartalom. Méteres szigetelés mellet is penészedni fogysz ha nincs megfelelő szellőzés.

    • @EndreKiss-cd5bh
      @EndreKiss-cd5bh 5 місяців тому

      Ja sok hülye ül a saját fingszagában ...

  • @andsaa4642
    @andsaa4642 5 місяців тому +36

    Szellőztetésen múlik minden ugyanis a mai fűtés az úgy néz ki hogy az emberek fixere beállítja a termosztátot 21-23fokra ami a penész teredéséhez tökéletes, míg régebben volt hogy a 28 fokig is felment a hőmérséklet mert nem tudták szabályozni úgy a fűtést mint most. Tehát ki volt fűtve a ház rendesen max estére visszavették, hogy tudjanak aludni így esélye se volt penésznek. A nagy takarékosság most ez okozza, akár van szigetelés akár nics, a szigetelés csak annyiban segít hogy kevesebb energia felfűteni, de napont kétszer 10-15perc szellőztetés kell különben elöbb útobb jön a penész.

    • @zsolttelekes6509
      @zsolttelekes6509 5 місяців тому +10

      Nem feltétlen a 28 fok volt a megoldás. "régen" nem volt fokozott légzárású nyílászáró, ezért volt szellőzés, és távozott a pára. Ha magas a páratartalom 1 fok különbség hatására is kicsapódhat a pára.

    • @andsaa4642
      @andsaa4642 5 місяців тому

      @@zsolttelekes6509 igen ez is nagyon fontos része volt a fűtésnek ezt elfelejtettem mondani.

    • @gaborvisnyei8528
      @gaborvisnyei8528 5 місяців тому

      ​@@zsolttelekes6509bullshit, amióta van jó nyillászáróm, azóta nincs penész! Szellőztetés is bullshit!

    • @benceszabo5820
      @benceszabo5820 5 місяців тому +5

      Persze, az emberek meg nem győzték rakosgatni a felcsavart törölközőt az ajtók-ablakok alá, hogy ne "jöjjön be a hideg". Akarva akaratlanul is szellőztettek..

    • @Thejano1998
      @Thejano1998 5 місяців тому +2

      Nem tudom. Én ahány ingatlanban laktam egyik se penészesedett 21-23 foknál. 20 fok alatt már inkább.

  • @gaborferenc6236
    @gaborferenc6236 5 місяців тому

    Szia Imi!
    Terméskő lábazat szigetelésnél mik a lépések? A kövek kiálló és a mély részek között akár 8-10 cm különbségek vannak. Fel kell előtte vakolni, vagy mi a teendő. Ha csinálnál erről egy videót az szuper lenne.

  • @sandorkiss5453
    @sandorkiss5453 5 місяців тому +3

    Szia Imi,
    Szegeden vállalsz munkát? Ha igen, akkor hogy lehet elérni egy árajánlat erejéig?

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  5 місяців тому +2

      Szia,jelenleg Hajdú-Biharban vállalok munkát.

  • @jordangabor6966
    @jordangabor6966 5 місяців тому +3

    A hőszigetelést a födémen kell kezdeni, mivel a megtermelt hő veszteségének 40-45%-a a födémen keresztül távozik. Ezután a homlokzat, ahol szintén jelentős 25-30% és legvéfül a nyílászárók ahol ez kb 10-15 %! A maradék hő az aljaztaszigetelés rovására írható de fenti hárommal már 85-90%- a a hőveszteségnek meggátolható.Nem beszélve arról, hogy a födém szigetelés párszázezer forintból megvan .... 20cm födémszigetelés a minimum, nálam 2x20 cm kőzetgyapot van leterítve kötésben megfelelő párazárással ( muszáj különben a hőszigetelésben csapódik ki a pára harmatponton és eláztatja a födémet). Napi 3x5 perc szellőztetés még esős időben is, ennyi idő alatt a falak nem hűlnek ki azonban a pára jelentős része távozik a beáramló hideg levegő viszont pikk- pakk felmelegszik. A szellőztetés alatt egy igazán erős kereszthuzatot értek nem résnyire nyitott ablakot úgy haszontalan. Érdemes páratartalom mérőt használni, 70% belső páratartalom alatt nem indul penészképződés..... szellőztetéssel konstans 40-60% között lehet és érdemes tartani.

    • @GyulaPalfi
      @GyulaPalfi 5 місяців тому

      85-90%-os energiaigeny csökkentés hőszigeteléssel... viccelszbolondozol?

    • @jordangabor6966
      @jordangabor6966 5 місяців тому

      @@GyulaPalfi nem figyelsz a mondatra! Azt írtam a távozó hő 85-90 %-át lehet megtartani, nem azt, hogy ennyivel fog csökkenni az ingatlan energiaigénye! Azaz ha mondjuk a 30 ezer forintos fűtésszámládból 10 ezer forint a padlásra távozik, akkor annak a 10 ezer forintnyi vesztesegnek a 85-90%- át tudod megtartani! Olvass figyelmesebben!

    • @GyulaPalfi
      @GyulaPalfi 5 місяців тому

      Bocs a távozó hő az a hőveszteség, ezt a hőenergiát kell pótolni az épületben, hogy a belső hőmérséklet állandó legyen. Vagyis ez az épület energiaigénye. Olyan gazdaságos hőszigetelés még nem született, ami a hőveszteséget 85-90 %-kal csökkenti.

    • @jordangabor6966
      @jordangabor6966 5 місяців тому

      @@GyulaPalfi az épület energiaigényét nem csak a fűtésben határozzák meg, mivel nem csak fűtésre/hűtésre használsz energiát ha nem tévedek.

  • @GaborHencz
    @GaborHencz 5 місяців тому +1

    A szellőztetés nem feltétlen oldja a dolgot...
    Nekem van két...teljesen egyforma szobám a házban...ugyanolyan tájolással...mind két szobában van hőmérő és páratartalom mérő..
    Többször is próbálkoztam szellőztetéssel...szellőztetésnél hirtelen...-jelentősen csökken a páratartalom...viszont a hőfok is...
    23 tokot tartok a házban..55-60 % os páratartalom 10 perc szellőztetéssel visszaesik 30 % alá...viszont a höfok is kb 20 fokra..
    Amint visszamelegszik a szoba 23 ra...a páratartalom is visszakúszik...
    Nem látom értelmét...mert én 23 fokot akarok és kész!!!-és nem kevesebbet...
    Én a valós megoldást abban látom...és így is oldom...mégpedig van párátlanító gépem...-arra bízom a párátlanítást...
    Igen,villanyt fogyaszt,de cserébe nincs pára...és valamit még melegít is..

  • @imrekiss9534
    @imrekiss9534 5 місяців тому +1

    Azt szeretném megkérdezni, hogy ha ott a házon a szellőztető, akkor hogy van bennt annyi páratartalom, hogy penészedjen a lakás? Értem, hogy a sarkokban hidegebb a belül a falfelület, de én azt olvastam, hogy a penészesedés akkor jön létre, ha 70% feletti a pártartalom. Azért szeretném ezt a penészesedés okát nagyon megérteni, mert szeretnénk a családi házban kicseréltetni az ablakokat műanyagra, és beszigetelni a házat kb. 15cm-es bazaltgyapottal, ami kb. 10millióba bele fog kerülni, de nem szeretném, ha ezért a rengeteg pénzért "cserébe" penészesedne ezután a ház. Mert eddig a 33 év alatt, mióta megépült, nem penészesedett.

  • @istvanbakos5820
    @istvanbakos5820 5 місяців тому +3

    Nálam tíz és húsz fok között mozog a hőmérséklet bent. Nincs penész. Az is baj hogy a régebbi házakat enyves festékkel festették. Az enyv szerves anyag. Kitűnő táptalajt biztosít a penésznek. Ha egy kis párát kap, akkor kivirágzik. Én régi házaknál mindig lekaparom a régi festéket. Aztán lemosom, aztán 100%os tiszta hipóval is behengerezem a falat. És utána alapozok és glettelek és festek.
    Régi használt bútort tilos a házadba bevinni, mert azzal is beviheted a penészt, és ha túl sok a pára a lakásban, akkor is terjed. Ezt írták mások is, és a pára ellen igazából szellőztetni kell, de a pára amúgy a hidegebb lakásokban képződik. A fürdőszobában és a konyhában képződik a pára a meleg víztől. Ezért ezeket kell jobban fűteni. Én télen nem fürdök kádban. Mert egy kád melegvíz rengeteg párát csinál. És ha hideg egy fal, akkor azon csapódik le. És télen nem főzünk egész nap levest. És mindig fedő alatt főzünk. Így tudjuk csökkenteni a párát.

    • @zoltansulyok9045
      @zoltansulyok9045 5 місяців тому

      Üdv István! Kis kiegészítés, olvasnivaló a többieknek :) a 100% hypót úgy értetted, hogy hígítatlan háztartási hypó, ami egyébként 5%-os. Főzésnél miért nem használunk páraelszívót, a fedő abszolút jó, fürdésnél csukott ajtó, jól kifűtött fürdőszoba, esetleg kiegészítésként 2kW hősugárzóval 2 óra 4 kWh= a drágább árammal is csak 300Ft, havi 4 alkalom lazító fürdőzés ? :) Itt egy kis gyomrost vigyünk be dohányosoknak, iszogatósoknak.....nem kell részleteznem a költségeket gondolom. Nyilván, ezek az üzenetek azoknak szólnak, akiknél még egyáltalán szóba jöhet a szigetelés kérdése, mert valahogy ki tudják gazdálkodni... A paradox helyzet az, hogy pont azok nem tudnak szigetelni, akiknek alig telik a fűtésre. Régi nagy mondás, hogy a gazdagok tudnak a legjobban spórolni :(
      Egy másik, hogy beleszaladtál egy témába, ami nem biztos, hogy megállja helyét, még utána kellene olvasni István! Nevesen ".....de a pára amúgy a hidegebb lakásokban képződik." írtad! Most pontosan nem vagyok benne biztos, h valaki olvassa és tudja a tutit, az legyen szíves kiegészíteni. Szóval elképzelhető, hogy a pára jobban áramlik a hideg helyiségben, mivel nagyobb az energiája, de leginkább könnyebb a molekulaszerkezete a hideg környezethez képes. Ha megvizsgáljuk miből keletkezik pára, akkor már érdekesebb dolgok derülhetnek ki (ó, minek is mentem bele ebbe a kérdésbe, jól már nem jövök ki belőle az biztos :) ) Mondjuk én inkább nagyvonalúan lemondanék arról, hogy kutassam, hidegebb szobában, vagy melegebb szobában keletkezik e több pára a meglocsolt növények földjéből, a főzésből, száradó ruhákból, fürdővízből, anyával svédtorna stb. Egyszerűbb lenne, ha csak annyival foglalkoznánk, hogyha főzünk, fürdünk, többen vagyunk a kecóban, akkor több a pára és azt el kell tüntetni, vagy oda kell figyelni a hőmérsékletre, a hőszigetelésre, hogy ne a fal felületén alakuljon ki az a hőmérséklet, ahol kicsapódik a pára, hanem a fal belsejében legyen a harmatpont. Itt bejön egy érdekesség, ami mindenképpen szükségessé teszi a szakszerű szellőztetést, mivel a falból visszafelé is tud jönni a pára., tipikusan akkor, amikor a helységben lecsökken a páratartalom. A továbbgondolást már az olvasóra bízom, mert én elfáradtam. Meg egyszerre amúgy is elég lesz. Tájékozódjatok a szellőzéstechnikáról, azért a komfortért megéri még kiegészítőkre költeni ui.: még egy kicsike! a nagy melegnek is meg lehet az átka, értem ezalatt a 23+-os, főleg a 25 feletti hőmérsékleteket, amivel a harmatpontot betoljuk jó mélyen a fal belsejébe, olyannyira hogy az eléri a hőszigetelést ahol szépen kicsapódik, mert onnan már nincs tovább. Itt megint lehet gondolkodni, hogy mi történik az állandóan kicsapódó párával, aztán megfagy , megint kicsapódik...előbb utóbb, a dűbelek fogják tartani a szigetelést...Na ha idáig elolvastad, nem tudom Imi rávette e magát? Kérdés az lenne és ez arra is jó, hogy tanuljunk abból, hogy nagyon sok előfeltevés (állítás) dőlt már dugába az évtizedek szakmai viharában. Biztos van itt olyan (ha egyáltalán olvassa még valaki ezt a részt *hahotázó szmájli*) aki még ezelőtt úgy 15 éve, azt az iskolát tanulta, hogy a fal és a szigetelés között légrést kell hagyni és ezt egy alul nyitva hagyott résen, mintegy szellőző nyíláson ki kellett ventillálni. Szóval, ez aztán megdőlt, gondolom amikor elterjedtek a hőkamerás vizsgálatok és rájöttek, hogy a légréses módszer nagyjából 90% százalékkal csökkenti a hatékonyságot, na akkor vezették be a perem-pontos ragasztást. A legjobbakat kívánom mindenkinek és bocsi a hosszú és nem túl színvonalas írásért

  • @laszlofekete8389
    @laszlofekete8389 5 місяців тому +4

    Draszvújtyesz

  • @ffezso
    @ffezso 5 місяців тому +2

    Szia Imi.
    Végre új videó😊
    Igsz, nem a szigetelés miatt penészedik. Inkább az a gond, hogy szigetelés után nem dzellőztetnek sz emberek. Mert nem engedjük ki s meleget! Viszont a szigetelés után sokan a nagy párával küzdenek. Erre valami megoldásod esetleg?

    • @ricsivigh13
      @ricsivigh13 5 місяців тому

      Hovisszanyeros szellozteto rendszer

  • @BardiZolika
    @BardiZolika 5 місяців тому

    Mindent lègtömörre csinálnak, ami helyes. De kell hogy legyen bent egy hőcserèlős szellőztető rendszer. Ha nem raksz be ,akkor nagyon sok szellőztetès kell. De viszont igy az udvart fűtöd

  • @Findt.J
    @Findt.J 5 місяців тому +3

    Csak ezért vettem egy hőkamerás telefont, hogy körbenézhessem én is a házamat. ☺ Sajnos még nincs szigetelve, de nincs penész, mert van klíma fűtés, hőszivattyús szárítógép, és hőszivattyús villanybojler. Úgy elszívják a párát hogy nincs páralecsapódás. De azért a szigetelés az kéne. 😔 Jó munkát srácok!

    • @Indurainable
      @Indurainable 5 місяців тому

      a klíma az csak nyáron szárítja a levegőt, télen a kinti egységen csapódik le a víz fűtésnél.

    • @Findt.J
      @Findt.J 5 місяців тому

      @@Indurainable Bocsi de van a klímában páramentesítő, légtisztító, és öntisztító funkció is. Képes télen is összeszedni a párát, plussz a bojler bent van a fürdőben, és a szárítógép is. Nem kint csapódik le a pára, hanem bent. Látom hogy a villanybojler mennyi vizet szed össze a tartályban. nagyon sokat. Szóval egy részben igazad van, de nagyon kis részben. Ha nem hiszed gyere el és nézd meg. Ezen nem is akarok vitázni.

  • @Baggiome
    @Baggiome 5 місяців тому

    Szia Imi! Erkély szigeteléséről lesz esetleg video valamikor?

  • @lozpaai
    @lozpaai 5 місяців тому

    Szia Imre! Jó videó volt, csak hiányoltam a végén, hogy végülis milyen hőszigetelést ajánlatnál és abból is hány centist...

    • @laszlodrotar3666
      @laszlodrotar3666 5 місяців тому +1

      Erre a házra mondta, hogy 10centist. De lehetne egy táblázat ami részletezné melyikre milyen ajánlott.

    • @attilaszabo493
      @attilaszabo493 5 місяців тому +1

      @@laszlodrotar3666 Kezdhated aval hogy 10cm semmire nem jó

  • @matepetes2014
    @matepetes2014 4 місяці тому

    Szia Imi! Van a házunk amit le akarunk szigetelni és van a tégla kémény a padláson azt körbe kell szigetelni?

  • @Lucifer97531
    @Lucifer97531 5 місяців тому +2

    Felejtsük már el a 10 centis szigetelést!15 évvel ezelőtt raktam fel 12-est A 15 centis az plusz 17%-os energiamegtakarítást jelent a 10 cm -hez képest.A munkadíj , szállítás,ragasztó,vékony vakolat nem lesz több csak a dűbelek kerülnek kicsit többe.Ide nem hőkamera kell hanem energetikai számítás.

    • @imrenagy9121
      @imrenagy9121 5 місяців тому +2

      Sajnos az esztétikát is számításba kell venni. Gondolok arra hogy valószínű ennek a háznak is stablondeszkája nagy valószínűséggel 2db 10es deszka vagy lambéria, ami sajnos hülyén nézne ki egy 15cm es szigetelés után, mert mire ragasztóval mindennel felteszed a szigetelést marad egy 4cm is stablondeszkád ami valjuk be őszintén nem esztétikus. Én értem hogy te mit mondasz, de nagyon sokszor ilyen tényezőket is számításba kell venni. Nyilván egy új háznál már a tető kivitelezés is úgy van számolva hogy 20cm szigetelést fogad. De ilyen helyeken kicsit úgy kell gondolkozni hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon.

    • @Lucifer97531
      @Lucifer97531 5 місяців тому

      ​@@imrenagy9121Az hogy mi esztétikus az nagyon szubjektív.Szerintem ez az épület sohasem volt az és nem is lesz.A tulajdonosnak sem ez volt a problémája,amiért hőszigetelő szakembert kereset.Akkor legyen már gazdaságosan fenntartható és egészségesebb lakókörnyezet.

  • @tamasbartok2390
    @tamasbartok2390 5 місяців тому

    Csak összeségében,a ház szigetelése ott kezdödik,hogy egy hökamerás felvétel alapján el lehet,kell dönteni,melyik oldalra milyen vastag,illetve tipusú höszigetelö a szükségszerü.Sok magát "nagy mesternek"nevezö emberke életében nem halott a hökamerárol.Akkor miröl beszélünk?

  • @okonomingatlan6734
    @okonomingatlan6734 5 місяців тому

    Szia Imi! Mivel szigeteled a hidegebb részeket? Laikusként az tűnik logikusnak, hogy kb. egyenlő értékre, hőűtbocsátási tényezőre kellene hozni a beépített épületszerkezeteket. Ha most ugyanazzal az anyaggal, ugyanolyan vastagságban szigetelelsz az értékek közötti különbség ugyanígy megmarad. Hogy kimakogjam: pl. tégla 1 egység, beton szerk.elem. 0,5 egység, hőszigetelés 1 egység szintén. A tégla szigetelés után 2 egység lesz a beton viszont 1,5 egység tehát a külöbség megmarad, így jön a penész is. Vagy a vastagsággal el lehet "csalni" a dolgot. Kiegyenlítődik egy bizonyos vastagsság felett?

  • @SantaBecike
    @SantaBecike 3 місяці тому +1

    Mi a helyzet imikém nagyon eltűntél.

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  3 місяці тому +2

      Ne aggódj barátom,hamarosan visszatérek !!! 😁

  • @istvanlajko4646
    @istvanlajko4646 5 місяців тому +1

    Szia Imi aki nem tud kivülről szigetelni , mert a 3dikon lakik..az mit rakjon fel belülről?

    • @zsoltigieszer9983
      @zsoltigieszer9983 5 місяців тому +4

      Üsd az asztalt a lakógyűlésen. Belülről ne szigetelj mert nagyobb szart csinálsz vele.
      Ugyanez volt nálunk és sok utánajárással és munkával meggyőztük az ellentábor nagy részét.
      Így lett szigetelés jó szakikkal, azóta 3000 Ft a téli fűtés és nincs penész, ha naponta 2-3x szellőztetünk, ami előtte inkább 10-20 kellett, és addigra pont kihűlt a lakás.

    • @rtamasmail
      @rtamasmail 5 місяців тому +1

      Belefutottam abba, hogy közgyűlésen szerették volna meggyőzni a lakóközösséget a szigetelés fontosságáról és megvalósításáról, csakhogy: a magas lakásonkénti önerő (egyszeri magas befizetés) mellett még rengeteg hitelt is fel kellett volna venniük; rendkívül nagy költség esett volna egy-egy lakásra, teljesen aránytalanul számolták ki. De ami a lényeg: min. 2x túlárazott ajánlat alapján akarták ezt az egészet lenyomni a lakóközösség torkán. Magyarország, így szeretünk! :-(

    • @zsoltigieszer9983
      @zsoltigieszer9983 5 місяців тому

      @@rtamasmail ilyenkor el kell küldeni a közös képviselő céget, személyt.
      Aztán odatenni egy értelmeset.

  • @szondics70
    @szondics70 5 місяців тому +1

    A Velux ablaknál a külső szigetelés nem fog segíteni semmit. Azt meg ha mondod az ügyfeleknek , hogy használjon résszellőzőt az ablakon ( magyarul mondva ne zárja be szorosan az ablakot) akkor kiveri őket a víz, nálam a szigetelt ytong házon résnyire nyitottak az ablakok.

  • @sandorgyongy6643
    @sandorgyongy6643 5 місяців тому

    Szia Imi!Privátban elérhetőséged meg adnád?!

  • @rolandrado4155
    @rolandrado4155 5 місяців тому

    Üdvözlöm!
    A lakásunkban egyetlen falon van jelen a penész, ez pont a hálószobát és a spájzt érinti. Szellőztetünk rendszeresen, nem teregetünk semmi amitől párásodhatna a levegő, de érzésre is az érintett falak hidegebbek, mint a többi. Páramentesítőt is használunk, de amióta bejöttek a hidegek egyre rosszabb. Jeleztük a tulajnak aki egyből a rossz szellőztetéssel indokolta a dolgot, de felajánlotta, hogy kihív szakembert aki megállapítja, hogy a szigetelés vagy pedig a mi hibánk e. Azt fontos tudni, hogy az érintett falak másik felén a szeméttároló van ami egy fűtetlen, nyirkos, párás helyiség. Jó lenne tudni, hogy merre induljunk el. Ha bármilyen tanácsot tudna adni nagyon szívesen olvasnám és előre is köszönöm!

    • @lelkebelke
      @lelkebelke 5 місяців тому +1

      Sokan utálják ezt a megoldást, de belülröl szigetelj. Ragatsztóhab, legalább 4cm szigetelőanyag, üvegszövet háló, vakolat.

    • @rolandrado4155
      @rolandrado4155 5 місяців тому

      @@lelkebelke Tehát akkor plusz egy a szigetelés minőségére. Mert utána jártam, hogy mi miért van és én erre jutottam, de a tulaj teljes mértékben ránk hárítja a felelősséget. Köszönöm szépen a gyors választ, kiderítjük hol az igazság!

    • @GyulaPalfi
      @GyulaPalfi 5 місяців тому

      Itt nincs felelős. A fizika teszi a dolgát. A lakás levegőben mindig van nedvesség, ami addig nem csapódik ki sehol, amíg nem találkozik egy olyan hőmérsékletű felülettel, amin már telített válik a páratartalom. Azaz a felesleg vízze alakul.
      Ha fal szigetelt, akkor a nagyobb paratartalomnal fog ez bekovetkezni.
      Ha a para kevesebb, akkor hűvösebb falon sem fog kicsapodni.
      A megoldás melegebb fal es/vagy kevesebb para.

  • @attilanagy1264
    @attilanagy1264 5 місяців тому

    🥰🥰🥰🥰👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

  • @kovacskrisztina8753
    @kovacskrisztina8753 5 місяців тому

    Sziasztok! Meg tudnátok mondani, hogy egy olyan nyaralónál, amit téli időszakban nem használunk és nincs fűtve egyáltalán, ha nikecellel leszigeteljük, fennáll-e a penészesedés veszélye?

  • @hardplayer3374
    @hardplayer3374 5 місяців тому

    aki a pára miatt aggódik az szigeteljen nikecel helyett kőzetgyapottal. bár én csak a lábazatra tennék kőzetgyapotot. igazából vájogházra a legjobb a kőzetgyapot. tűzálló és páraáteresztő

  • @csababank7751
    @csababank7751 3 місяці тому

    Szia Imre! Egy olyan hőkamerás felvétel mutathatnál, hogy ugyanaz a ház a hőszigetelés nélkül és a jól elkészített hőszigeteléssel hogy néz ki.

  • @chakypapa1438
    @chakypapa1438 5 місяців тому

    Szilikát falazatot szabad szigetelni? Ha igen mivel és milyen vastag szigetelő anyaggal? Födémnél ill a betonkoszorúnál penészedik. Köszönöm.

    • @attilamarki5757
      @attilamarki5757 5 місяців тому

      kérdezze épületgépészi mérnökét vagy energetikai szakértőjét :-)

    • @chakypapa1438
      @chakypapa1438 5 місяців тому

      ​@@attilamarki5757anyucid megoldotta már de azért köszi! Azt üzeni anyud ,hogy ma is nálam alszik!

  • @tamasnagy8522
    @tamasnagy8522 5 місяців тому

    Egy szigetelés teljesen ujjá varázsolja a házat kivülröl

  • @szilardmezei5537
    @szilardmezei5537 5 місяців тому +4

    A hőszigetelés nem szünteti meg a penészedést csupán más helyekre kerül át,a penészedés valódi oka a túl magas páratartalom a lakásban !

    • @Indurainable
      @Indurainable 5 місяців тому

      Hülyeséget mondasz, tapasztalatból mondom, napi 1-2 szellőztetéssel és szigeteléssel nincs penész, míg szigetelés nélkül bármit csináltunk volt.

    • @szilardmezei5537
      @szilardmezei5537 5 місяців тому

      A hőszigetelés nem képes csökkenteni a lakás magas páratartalmát épp ellenkezőleg, ahol meg magas a páratartalom ott bizony valahol le is fog csapódni bármennyire is volt szakszerű a szigetelés!

    • @Indurainable
      @Indurainable 5 місяців тому

      @@szilardmezei5537 Fentebb tolja a harmatpontot. Ha nincs màs gigszeres hely a lakàsban éd szellőztetés van akkor nem csapodik ki. Azonos relativ paratartalom mellett kesobb csapodik ki. Remélem érted màr.

    • @szilardmezei5537
      @szilardmezei5537 5 місяців тому

      A gyakori szellőztetés sem oldja teljesen meg a problémát mivel a csapadékos enyhe telek miatt már elég magas a kinti levegő páratartalma is, egy órás kereszthuzattal való szellőztetés is csupán 10 % ot farag le és már akkor nagyon kihült a lakás!

    • @szilardmezei5537
      @szilardmezei5537 5 місяців тому

      Hát igen tudod engem mindig ezzel keresnek meg, hogy mért penészes a lakás pedig jól leszigeteltettem 😂

  • @gaborgabor1338
    @gaborgabor1338 5 місяців тому +2

    A lényeget a következőképpen foglalnám össze: a ház szigetelésében nem lehet olyan különbség, hogy az egyik helyen 24C -os a fal, a másikon 13C-os. A Penész ott jelenik meg ahol a HARMATpont alatti hőfokú falakon a víz kicsapódik.
    Tehát óvakodni kell a kb. 15C alatti helyektől.
    Fontos: ha hőszigetelsz, és egyik helyen 24C-s a fal, a másik helyen 14C, akkor ott kicspódik a pára, és ott a penész.
    Valahogy a hőszigetelést mindenhol azonos mértékben kell alkalmazni, ne legyen kiugróan jó és/vagy kiugróan rossz rész!

    • @huntahthereal
      @huntahthereal 5 місяців тому +1

      Így van, pont ezt szerettem volna hozzátenni, illetve kiegészítem azzal, hogy a harmatpont és ezzel együtt a páralecsapódás sokszor a FALBAN van, azaz valahol a külső és a belső sík között, így nem látható azonnal. A külső szigetelésnek van egy fontos szerepe ebben, vagyis hogy a harmatpontot kivigye a fal külső síkján kívülre, ahol majd elpárolog, vagy akár lefolyik, de nem okoz gondot.
      Nálunk a ház részben kőből épült, de annak is van egy része, amit az északi szél jobban hűt. Ezért annak a résznek jelentősen nagyobb hővesztesége van, oda 12 cm kőzetgyapotot tettem, a déli oldalra 8 cm gyapot megy. Jelenleg félkész, a déli oldalon még semmi szigetelés nincs, de nem penészedik semmi.
      Sokszor a hőszigetelt ablak, főleg az olcsó műanyagablak az oka a penésznek, mert túl jól lezárja a légmozgást, magától nem szellőzik, csak ha kinyitják.
      Vannak már egész olcsó páramentesítő gépek is, érdemes legalább a fürdőbe tenni egy ilyet, és/vagy oda, ahol a mosott ruhák száradnak.

  • @rewq0210789
    @rewq0210789 5 місяців тому

    Minden lakás penészedik amit nem fűtenek rendesen. Ha nincs rendes fűtés nem lesz elég a világ összes szigetelése sem.

  • @salzburg350
    @salzburg350 5 місяців тому +2

    Nagyon jól bemutattad. Nem a sok mellé dumával akik csak a papirókból tanúltak,de osszák az észt....Nem írok neveket inkább.Ez a való világ.

  • @user-zr6dq6fh8t
    @user-zr6dq6fh8t 5 місяців тому

    Szigetelés utáni télen várunk vissza, egy ellenőrzéssel.

  • @belanagy3144
    @belanagy3144 5 місяців тому

    Nincs az a hőszigetelés ami megéri az árát olyan mocsok drága.Nekem nincs,nem is lesz.Bolond lennék rá költeni.Így is bőven elég a rezsivédett keret és nem fázom.

  • @peterpecsenye9792
    @peterpecsenye9792 5 місяців тому

    Mivel maguk a diszperziòs festèkek is egy mūanyag rèteget kèpeznek a falon így a szigeteletlen falad így is penèszedhet mivel a fal nem lèlegzik hisz. Ha mèg erre rámèsz kūlsõ szigeteléssel akkor ott már csinálhatsz szellõztetèst meg akármit, visszatèr a penèsz.

  • @dzsoni5
    @dzsoni5 5 місяців тому

    El van ázva a vakolat aztán kérdezik, hogy miért penészednek... :D Amúgy a sok rizsa meg minden helyett mondom a tutit, akkor fogsz penészedni, ha a benti, kilélegzett párával teli levegő nem tud cserélődni, szellőzni ennyi az egész. Ha meg nagyon szellős a ház akkor száraz levegőd lesz, ami szintén nem jó. Ebből mindenki ki tudja számolni mi a megoldás neki.

  • @csabam6301
    @csabam6301 5 місяців тому +1

    A Fakro tetőablaknàl mi lesz a megoldás? Amit a videoban láthattunk. Ha nincs a tető szigetelve akkor értelemszerűen le kell sziegetlni, de ha el van akkor valszeg kevés!? De akkor szigetelés utan az ablakra fog kicsapodni a pára.

    • @Zlotyi-7
      @Zlotyi-7 5 місяців тому

      Hát elsősorban a szellőztetés.. de úgy tudom, hogyha a karton alatt nincs fóliázás az is rádob.

  • @my.name.is.realist
    @my.name.is.realist 5 місяців тому +1

    Van 1olyan érzésem,hogy a házban lévő nyilászárók nem lettek megfelelően beépitvé illetve normálisan kijavitva a kávák.
    Ez is oka szokott lenni a penészedésnek.

  • @laur123
    @laur123 5 місяців тому

    a penesz nem fizikai megnyulvanulas hanem biologia A hideg reszeken a kondensz csapodik ki ami igaz nedvesseg es ezt szereti a pensz

  • @NerveAxis
    @NerveAxis 5 місяців тому

    Ezt alátámasztom, ugyanis nekem azóta NEM penészes a ház mióta le lett szigetelve. Mert ugye a hideg falra lecsapódó pára miatt penészedett, mióta szigetelve van és nem hideg a fal, megszűnt ez a probléma.

  • @tamasbartok2390
    @tamasbartok2390 2 місяці тому

    Ez nem irom alá,hogy a höszigetelésen nem múllik.Azon is.Nagyon sok megrendelö nem kér,vagy éppen a kivitelezö nem csináltatt höfényképet az ingatlanrol amit szigeteltettni szeretne.Nagyon nem mindegy milyen fajta szigetelést,és milyen vastagságban alkalmazunk egy ingatlan égtály szerinti oldalain.

  • @noelte89
    @noelte89 5 місяців тому

    A pára csak hideg felületen tud kicsapódni, egyértelmű hogy egy jol kivitelezett szigetelésnél nem fog penészedni a fal.

  • @vaderdarth1908
    @vaderdarth1908 5 місяців тому

    Én nem tudok ezek milyen dumák, hogy a hőszigetelés nem jó befektetés. Én 15cm kőzetgyapottat raktam oldalt és felül 30cm-t. 0 Fokban 20 óra alatt esik kb 1,5-2 fokot, -18 fokban 2,5 max 3 fokot a belső hőmérséklet. Átalagban 23,5 ről visszaesik 22-re és egy 2-2,5 órás fűtéssel vissza is tornásztam 23.5 re. (Igaz padlófűtés a teljes lakásban)

  • @pistajoska6318
    @pistajoska6318 5 місяців тому +7

    Ha nem lenne műanyag ablak nem is lenne penészedés. Az embert kezdik hülyíteni, . Szigetelj, műanyag ablak, ( konyhában már szellőző rés kell hozzá) . Jön a tél és jön a penész. Erre jön a megoldás vegyél , építs be szellőző rendszert.

    • @laszlofekete799
      @laszlofekete799 5 місяців тому +1

      Igazadvan.meg ráadásul nekem raktak be kívül a nikecelbe szelözö tüskéket.de látom itt nincs.de kabit a fickó.

    • @jocika1231233
      @jocika1231233 5 місяців тому +7

      Ha jól van megcsinálva a szigetelés és
      nincs hőhíd, értem ezalatt azt hogy a fal belső hőmérséklete nem hűl le sehol olyan 10-12 fokra, akkor soha az életben nem lesz penész. Nem tud kicsapódni a pára. Aki meg sose szellőztet az jobb lenne ha átgondolná. Mitől lesz bent friss, oxigéndús levegő? Egyszer olvastam egy német tanulmányt, hogy egy 10-12 nm-es hálószobában zárt ajtónál, este mikor 2 ember alszik, már 4-5 óra után is kimutatható a levegő rosszabb minősége. Nyilván nem egészségre ártalmas, de kimutatható az oxigén fogyása.

    • @leejamie7810
      @leejamie7810 5 місяців тому +11

      Baromság. Nekem is műanyagablakom van, kádárkockán, hőszigetelés nélkül, mégsem penészedek sehol. Penészedéshez 3 dolog kell: megfelelő hőfok, páratartalom, elégtelen légcsere-légmozgás.

    • @krisztianhorvath3866
      @krisztianhorvath3866 5 місяців тому

      Igazi baromság a műanyag ablak fóbia!

    • @rtamasmail
      @rtamasmail 5 місяців тому

      A régi, sok esetben már elvetemedett, fa ablakok 5-10 évenkénti festegetésének sem látom sok értelmét, amilyen árakon a festők dolgoznak, még ha új hőszigetelt üveget is kap. Eleve kérdés hogy annak beépítése (káva szigetelés) megfelelően történt-e akkoriban. Inkább szakszerűen kicserélni az egészet újra és akkor lesz egy jól szigetelő új ablak.

  • @DrLecter80
    @DrLecter80 5 місяців тому

    De a szigeteléstől, mert jobban kihozza az ablakok körül a gyenge részeket...

  • @dr_draco
    @dr_draco 3 місяці тому

    Vállalnád egy emeletes ház hőszigetelését Zamárdiban?

  • @ATTILABOA
    @ATTILABOA 5 місяців тому

    A penész elsősorban hohid által jön létre ezért is jó dolog a hőszigetelés én szakma béli vagyok csak sok ember számára sokba kerül igyhat nem tudják megcsinaltatni drága az anyag költség meg az allvanyozas meg már a szakember is na meg a jó szakember az meg kevesebb van belőle ez magyarorszag inkább vissza külföldre. Szervusz.

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  5 місяців тому

      Igen,sokan szigetelnének,de az állam nem nagyon akar támogatást adni pont egy olyan dologra, ami nagyon fontos lenne.

  • @csaba7547
    @csaba7547 5 місяців тому

    30 éves szakmai gyakorlattal mestervizsgával nem szeretnék kommentelni!További szép napot!