⚡ ТЕРМІНОВО! Міністр освіти ЛІСОВИЙ лупить по старій системі освіти - ТРАНСЛЯЦІЯ НАЖИВО

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 18 кві 2023
  • Державна служба якості освіти презентує результати дослідження організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти в умовах війни, а також проведе обговорення "Як забезпечити якість освітнього процесу?". Участь у заході візьмуть: міністр освіти та науки України Оксен Лісовий; голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак; директор Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко; заступник голови Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин. Модеруватиме захід керівник сектору освіти проекту "Супровід урядових реформ в Україні" (SURGe), міністр освіти та науки України (2019-2020) Анна Новосад
    Мільйонний збір на рації для ЗСУ. Долучайтесь! Задонатити можна тут:
    - Apple/Google Pay/картою: send.monobank.ua/jar/5AEPyNCvkG
    - На карту 5375411204592088
    - PayPal@5.ua з приміткою "На рації"
    Або купити "гарячий" календар 5 каналу - тут: www.5.ua/suspilstvo/skandalny...
    Якщо ви за кордоном, тисніть тут: www.etsy.com/shop/donateukraine5
    Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які працюють на передовій. На фронт їдемо також з гостинцями для ЗСУ - усе завдяки вам!
    Підтримати можна на Патреоні: / projects5
    Щоб швидко задонейтити, тисніть посилання:
    🔗send.monobank.ua/jar/88Pg9HLZMQ
    💳 Або картка: 5375411202207218
    PayPal: paypal@5.ua
    Станьте спонсором каналу і отримайте відзнаку:
    / @5kanal
    10-50-50000 - будь-яка сума має значення.
    Разом переможемо!
    Слава Україні!
    Підпишіться і натисніть 🔔, щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео.
    Дивіться:
    ХРОНІКА ПО ДНЯХ. Велика російсько-українська війна
    • Хроніка. Велика російс...
    БУМЕРАНГ БАНДЕРИ:
    • БУМЕРАНГ БАНДЕРИ
    ТАЄМНИЦІ ВІЙНИ:
    • ТАЄМНИЦІ ВІЙНИ
    РАНДЕВУ З ЯНІНОЮ СОКОЛОВОЮ:
    f.5.ua/randevu2022
    НЕВИГАДАНІ ІСТОРІЇ:
    f.5.ua/istorii2022
    ЧАС ONLINE з Марією Скібінською:
    • ЧАС ONLINE з Марією Ск...
    ХТО З МІРОШНИЧЕНКО:
    • Хто з Мірошниченко?
    НАСПРАВДІ з Романом Маленковим:
    • НАСПРАВДІ з Романом Ма...
    БОМБА-РАКЕТА (яку зброю дають Україні)
    • БОМБА-РАКЕТА
    СПЕЦПРОЄКТ НЕЗЛАМНА КРАЇНА:
    • СПЕЦПРОЄКТ НЕЗЛАМНА КР...
    Підписуйтесь на наш Telegram ➡️ t.me/news_5ua
    Facebook ➡️ / 5kanal
    Twitter ➡️ / 5channel
    Ефір наживо 📹 www.5.ua/live
    Багато цікавого на сайті ➡️ www.5.ua

КОМЕНТАРІ • 416

  • @user-yq8rc5xm6m
    @user-yq8rc5xm6m Рік тому +68

    Працюю 16 рік в школі, із них 15 працювала в селі, а тепер в місті. Що там що там немає ніякого забезпечення кабінетів, хіба що в місті вчителі просять своїх бувших учнів, або батьків щось докуповувати, якби не це, то нічого б не було. Школа найкраща в місті, в якій 1400 учнів, є лишень 2 компютерних класи, роки комп'ютерів 2000. Це якійсь жарт просто. І при цьому вчителі умудряються із року в рік готувати олімпіадників. Вчителів поливають брудом всі підряд, батьки можуть прийти до школи і вивчати розклади класного керівника і допитуватись, чого вчителя нема на 1 урок їх дітей, не дивлячись на те, що вчитель працює в 2 зміни і це не його уроки. При цьому сказати батькам, що діти брудні, не миті, не доглянуті нема права, що то буде. Поскорочували соціальних працівників, і класний керівник сам на сам, і дай Бог щоб його підтримувало керівництво. Отже, вчитель, з урізаною зарплатою, в 2 зміни(в одній із шкіл де я працюю уроки повноформатні і в 2 зміни), без нормального забезпечення в кабінетах, без підручників в 5-х, а то і в 6 класах, немає права щось сказати, бо вочевидь це ми винні якщо немає тепла в школі, якщо приводять інші батьки хворих дітей,; вчителі не мають нормально оплачуваного лікарняного, а іншим вчителям заміна не оплачується;курсова підготовка ГІВНО собаче, застаріла, щороку одне і те саме, так ще й паралельно сидиш на уроці і на курсах, ніхто нікуда не відпускає. Проїзд - не оплачується, матеріали які вчитель купує - не оплачуються. Міністерство освіти - молодці, а погані вчителі, не переплутайте. Я не чекаю нічого доброго від нового міністра лиш те як будуть півроку бурну діяльність зображати, а потім зроблять те саме, що наказано було владою - скорочувати школи, скорочувати вчителів, дітей об'єднювати в класи по 40 дітей. Для НУШ чогось запозичили так багато, але не те що дітей в класі має бути не більше 20 і повністю забезпечені кабінети, площадки, шафи, відпочинкові зони. Господи, та туалетів нормальних немає.

    • @juliababuckaya3375
      @juliababuckaya3375 Рік тому +19

      "Міністерство освіти - молодці, погані вчителі, не переплутайте" - боже, як влучно ви це сказали! В самій така думка виникала під час перегляду.
      Головна мета: спрямувати народне обурення на вчителів, відволікти його від влади.

    • @user-ny3dm1fn8t
      @user-ny3dm1fn8t Рік тому +15

      А судд1 хто?Новосад,яка робила двадцять помилок у наказ1, казала,до не може вижити на 50 тисяч та вийти зам1ж..1тут знову т1 вс1 сам1...ця недолуга депутатка,яка меле щось

    • @nataliastrizhachenko5814
      @nataliastrizhachenko5814 Рік тому +11

      Юлія Білейчук підтримую ваш коментар, працювала 15 років в школі, не вчителем. Розумію що Ви написали м'яко, те що я спостерігала ще більше ганебно, не хочеться переказувати. Бідні діти вони ні кому не потрібні ні батькам, ні вчителям, ні чиновникам, тільки балачки. Система гнила та з запахам бродіння. Директора та вчителі мовчать бо безправні а батьки приходять щоб принизити вчителів. Спочатку треба навчитися поваги для всіх, а також переглянути всі навчальні програми. Чому у ,,совку", навчання було краще, може не треба цим нехтувати, наприклад Швеція бере приклад навчання
      тих часів. Деградація в наявності, нажаль з такими чиновниками буде ще гірше.

    • @merumore
      @merumore Рік тому +6

      ​@@juliababuckaya3375 так точно , спочатку відволікають від реальних дій питаннями церкви, є закон то і дійте за ним, тепер освітою, ніби в освіті теж немає ніяких законів ? Піпл хаває і ведеться ! Реальних загроз від кланово олігархічної влади не бачать.

    • @user-nv9jz4qq6c
      @user-nv9jz4qq6c Рік тому +9

      Шановні Наталю, Терезо, Юліє і Юліє! Як же ви маєте рацію. Підтримую хоча б морально. Але, як кажуть, гуртом легше бити. Потрібно, щоб і батьки зрозуміли, що їхніх дітей хочуть зробити нЕуками, а в результаті - рабами.

  • @user-jc6po1ce4r
    @user-jc6po1ce4r Рік тому +67

    Дуже багато сказано,але про вчителя - людину всі забуваємо . Ми, починаючи з пандемії, вже повинні мати ще один діплом "Цифрової грамотності" .Так ,це велика галузь , але ми самостійно шукаємо ,вивчаємо .Хочу спитати у кожного з спикирів ,що ви робите , щоб вчителі не тільки почули назви програм і сайтів , а ще отримали допомогу від тих , хто це все робить , так мовити , щоб нам допомогти адаптуватися. Все самостійно шукаємо інструменти, практикуємо . Хтось може відреагувати" Є курси.Там допомогають!" Є курси , але навчальний процес не зупиняється , а курси не на сто відсотки дає нам ту практику , яка нам потрібно ( керування дошками, робити відеопояснення , використання тих інструментів ,які автоматично рахує і т.д ) і всього цього безліч і наголошую, кожен вчитель шукає, вчить . І до всього цього наша задача навчити дитині вийти зі школи і мати змогу далі розвиватися. Отже підсумую, в добі 24години і 18 годин ми працюємо ,працюємо . Шановні , а може хтось згадає , що ми теж люди , а не роботи, що у нас є діти, родини і ми теж працюємо в стані війни і наші діти теж хочуть батьківської любові ,а фізично ще і їсти. А ми отримуємо зарплатню за 18 год на добу лише для сплати за курси , покупку додаткової літератури і мінімум для смаколиків дитині. Суспільство, поверніться до нас обличчем, як до людей , які виховує майбутнє! Вибачайте ,накипіло.

    • @user-nv9jz4qq6c
      @user-nv9jz4qq6c Рік тому +4

      Вірю, накипіло. Ваш коментар аж сльози на очах викликав. Колись я теж працювала у школі (1980-1996). Здається, та ні, точно нам було легше.

    • @user-tp6fd2ld8n
      @user-tp6fd2ld8n Рік тому +2

      Цілком вас підтримую.

    • @user-oi1uz6oq5q
      @user-oi1uz6oq5q Рік тому +3

      Наше міністерство іде старим шляхом. Нічого про виконання закону НУШ про оплату праці вчителя.
      ...Зібралися побалакати на камеру.

    • @oksanasuprovych9864
      @oksanasuprovych9864 Рік тому +8

      За рік наше міністерство навіть наказу не видало, що робити з учнями, які виїхали за кордон, вчаться екстерном або на сімейному, і не здають вчасно роботи !!! І це клопіт школи, директора, учителя.
      Про дисципліну і відповідальність учнів , взагалі, ніхто не згадує. Проте за кордоном -- це важливий чинник у навчанні !!!?

    • @ludafateeva5537
      @ludafateeva5537 Рік тому +2

      Поживем- увидим, дайте время, сам п. Зеленский говорил о престиже профессии учителя, как и врача, а он слов на ветер не бросает, как некоторые обещалкины

  • @user-mf6he5ee1t
    @user-mf6he5ee1t Рік тому +95

    Шановний , пане міністре, шановні науковці !!! Дослухайтесь, будь ласка, до вчителів - практиків ( хоч раз ). Врятуйте генофонд країни шляхом оптимізації навчальних програм, скороченням кількості навчальних предметів , визначенням практичної значущості предмету в реальному житті КОЖНОЇ дитини. Введіть предмети, що забезпечать випускникам глибокі знання , щодо особистої безпеки : правової, соціальної, гендерної.
    Великі об"єми навчального матеріалу перевантажують дітей, тому вже з 6-7 класів спостерігається спад навчальної активності дітей ( тим паче зараз , при постійних стресах ).
    У більшості підручників математично - природничого циклу навчальний матеріал переповнений науковими термінами, з використанням слів іншомовного походження. У нас прекрасна українська мова, яка має не один аналог іншомовному терміну. Чому цураємося ?
    Не потрібно створювати велосипед. Мені здається , потрібно просто уважно читати класиків : " Чужому навчайтесь, свого - не цурайтесь ", " Все геніальне - просто ".
    Чим доступніший буде навчальний матеріал, тим глибші знання будуть у наших учнів.
    Гарного старту і РЕЗУЛЬТАТИВНІШОЇ РОБОТИ.

    • @olehhrach
      @olehhrach Рік тому +6

      "Не потрібно створювати велосипед" - краще мабуть сказати "створювати паровоз", бо паровоз розробили на 10-ки років раніше. А якщо за темою, то цілком з Вами згоден - програма перенасичена непотрібними знаннями, адже діти що повертаються з Німеччини, з-за кордону - кажуть що там вчитися легше. Згодом, коли людина виросте, завжди зможе поповнити знання. І ще - я не вчитель (електрик), але пан міністр постійно каже "усвідомитЬ, зрозумітЬ, будуватЬ"... може це якийсь діалект. Так половина дітей почнуть невдовзі розмовляти, бо Сам міністр так балакає...

    • @user-ft1dx3le9j
      @user-ft1dx3le9j Рік тому +3

      Головне доступний матеріал!!!!
      Ні конгридієнтні, а подібні!!!!
      А читали, як в першому класі пояснюють значення нуля?!!! Нуль - це нічого, а не те що в підручниках!!!!!!!

    • @user-bj4mx4fd7n
      @user-bj4mx4fd7n Рік тому

      Ніхто до вчителя не прислуховується. Хіба є метою нашої держави підняти освіту на достойний рівень? Медицину вбили, освіту добивають.

    • @AlliSi777
      @AlliSi777 Рік тому +1

      Як Ви все вірно написали! Повністью підтримую!

    • @user-ie8hv8pm4d
      @user-ie8hv8pm4d Рік тому +5

      SOS!!! SOS!!! Освіта буквально потонула у воросі ніому не потрібних паперів!!! Замість того, щоб викладати, вчителі, викладачі, науковці місяцями сидять над мільони разів переписаними навчально-методичними комплексами, з яких просто нікчемний результат. А зате якщо не буде якогось папірця, - догана. Ну як у нас без доган в освіті?! В більшлсті, перелік їхнього наповнення залишився ще від бувшого СРСР. Також треба координально переглянути освітні програми від шкіл до самісіньких вишів і припинити діяльність напівприватного, напівдержавного НАЗЯВО, яке гроші лише за акредитації освітніх програм збирає, а по факту з нього толку, як від торішнього снігу. Прокладка для відмивання вкрадених державних коштів, та й годі. Як казав Остап Бендер,-401 відносно чесний спосіб забирання грошей!!! Хто зтикався з їхньою акредитацією, всіма цими стейкхолдерами, софскілами, тей бачив цей жах. А про засідання ГЕР, то й говорити немає сенсу. Освіта в Україні на нулю, а зато існує аж ціле агенство з штатом бюрократів-дармоїдів.

  • @user-ie8hv8pm4d
    @user-ie8hv8pm4d Рік тому +12

    Вихователь, вчитель, викладач, науковець не повинні бути заручниками і рабами паперово-журнальної бюрократії.
    Поки всі папери напишеш, вже ніколи вчити. Плани, програми, рецензії, інструктивні картки, конспекти, матеріали, папки, навчально-методичні комплекси. І це не враховуючи статтей у фахових виданнях в тому числі які індексуються у міжнародних наукометричних базах, тези конференцій, посібники, підручники, звіти з науково-дослідних тем. Папери-папери-папери!!! Ось в чому втопилась національна освіта і наука. Паперів багато, а толку від них ні якого!!!

  • @user-de6if4rh8f
    @user-de6if4rh8f Рік тому +22

    В Норвегії на 26 учнів 3 класних керівника у 8 класі,і 500 євро стипендіїї з 10 класу,за будь - яку успішність,а до 8 класу взагалі оцінок не ставлять і діти по класу ходять під час уроку,вчителі бвтькам на зборах говорять тільки про екскурсії і все.Мені,навііть,не цікавий їх пррцес,але 3 вчителіів на кожній перерві біля дітей,а в нас один вчитель,розробляє,адаптує,звітує,провіряє,готує всі шкільні заходи,свої уроки,має 25 годин мінімум,п'яних батьків,що можуть побить вчителя,мам ,які наплодили їх заради грошей,і говорять що їх завдання погуляти з ними ,а всьому школа має навчити.А вдома слова вчитель дурак,або це неудачники,що нічого не вміють,тому й пішли в школу працювати.А зарплата яка,а мотивація у вчителя яка?.Діти вийшли в особистості,а вчителі стали г..ном собачим.От що з цим робити???

    • @user-pk3tl5pi2p
      @user-pk3tl5pi2p Рік тому +1

      У Польщі 2- це оцінка. З 2 переводять на наступний рік. Не ганьблять, не кричать. Є повага, є забезпечення державне.

    • @merumore
      @merumore Рік тому +2

      Норвегія це соціальна країна із соціальною економікою, де олігархів нуль.

    • @user-de6if4rh8f
      @user-de6if4rh8f Рік тому +2

      @@merumore та я не про гроші в цілому,а про нагрузку на вчителів і хамську поведінку дітей і батьків,бо розповідає мама коли в норвезькій школі .батькам сказали про погану поведінку дітей,без прізвищ,то батьки на зборах влаштували прочузанку тим батькам,які діти були винні,ніхто вчителя не чіпав.

    • @merumore
      @merumore Рік тому +3

      @@user-de6if4rh8f то це ж і починається все із невиконання основного Закону Україна Конституції, із президента, який не гарантує виконання Конституції, із олігархічної диктатури, бо вкладати кошти в освіту і науку вони не будуть, їхні діти навчаються і їхні гроші не тут, тому стратегія держави, яка не фінансує освіту, то будує тюрми, як сказав Бісмарк.

  • @user-ml5de2sr3l
    @user-ml5de2sr3l Рік тому +39

    І дуже є важливим матеріальне забезпечення вчителів. Щоб вчитель не думав про репетиторство, а думав, як навчити дітей у класі, бо в нього достойна зарплата. Знаю, що важко, бо в країні війна, але як є гроші на зарплати депутатам, то повинні бути гроші на зарплати вчителям.

    • @user-od7st4tk2m
      @user-od7st4tk2m Рік тому +3

      Ни один учитель, даже с самой высокой зарплатой не сможет ничему научить, если ребенок сам не хочет получать знания. К сожалению, сейчас большинство детей просто не хотят учиться, и учителя здесь не при чем. И никакая зарплата эту проблему не решит.

    • @TamaraVoronuk
      @TamaraVoronuk Рік тому +3

      @@user-od7st4tk2m ви помиляєтесь. Нас силою ганяли на факультативи хто вчився на 4+. І знання були дуже високі, бо відповідальність за рівень знань була на вчителях а за відвідування на батьках

    • @user-od7st4tk2m
      @user-od7st4tk2m Рік тому

      @@TamaraVoronuk Извините, но я с Вами не соглашусь - то, что делается по принуждению никогда не принесет положительных результатов. Что значит - силой гоняли? Вы считаете это правильно? Детям должно быть интересно - это главное! И пусть знаний будет меньше, но они будут качественными. Это мое мнение, спорить ни с кем не хочу.

    • @TamaraVoronuk
      @TamaraVoronuk Рік тому +2

      @@user-od7st4tk2m интересно нам было уже на уроке если неинтересно, как ни заставляй, толку не будет. Но если бы учителя не звонили родителям, а родителя не влияли на нас, и мы шли на те уроки, то обьяснять было бы не кому. Должна быть схема рабочая
      И сама услуга преподавания качественная

  • @user-ww1or2zj9d
    @user-ww1or2zj9d Рік тому +24

    Звільніть педагогів від ролі жебрака. З одного боку він мусить жебрати на фарби, крани, бачки( або купляти за свої гроші), а з іншого боку ,ще боятися щоб батьки не пожалілися, бо, як виявляється освіту всім забезпечують. Жорсткий контроль за подібним " забезпеченням", різними тендерами, і іншим відмиванням державних грошей.

    • @user-nv9jz4qq6c
      @user-nv9jz4qq6c Рік тому +3

      Читаючи ваш коментар я раптом подумала: а якщо вчинити бойкот отим всім вищестоящим? Не виділяють грошей на ремонт? - нема ремонту. Не забезпечують необхідним? - обійдемося, чим є.
      Але сама себе зупинила. - Ті дебіли позакривають школи.
      Залишається одне. Юридично підковуватися і захищати свої права.
      У наших людей дуже багато страху всередині: бояться звільнення, бояться боротися, бояться заперечити начальству, коли те несправедливе.

    • @TamaraVoronuk
      @TamaraVoronuk Рік тому

      ​@@user-nv9jz4qq6c ми вчинили бойкот і вчителя вигнали зі школи.всьо

    • @user-nv9jz4qq6c
      @user-nv9jz4qq6c Рік тому

      @@TamaraVoronuk не дивно. Людей, які опонують владі, та влада старається позбутися. Причому на всіх рівнях: вищому, нижчому, середньому.

  • @bertolarking9473
    @bertolarking9473 Рік тому +25

    В країні демографічна криза, класи в сільських школах не наповнені а в міських через ущільнення перенавантажені.
    12 класів? А яка ціль?
    Дати додаткове навантаження непотрібною інформацією? А вчителям додаткову роботу? Де набуті навички? Яких спеціалістів ви намагаєтесь підготувати?
    Чому ми не розвиваєм проф-тех освіту а намагаємся через середню освіту відбути галочку?
    Ці лишні два роки діти могли б вже отримувати професійні знання а не просиджувати бездарно за прослуховуванням інформації, яку можна спокійно дістаті в інтернеті і яка в більшості не буде потрібна.
    А в вишах перші курси будуть повторювати те, що вчилось в останніх класах.
    Нам потрібна реальна реформа освіти і реальна програма підготовки дітей а не профанація яку ви видаєте за європейські стандарти.
    Шановні європейські стандарти ми вже бачили і ваші програми на них не схожі.
    В Данії десятирічка а далі професійна спеціалізація а не 12 класів школи в яких дівчата вже дітей в подолах поприносять.

    • @annababanina7815
      @annababanina7815 Рік тому +1

      Не треба навантажень діточкам якими -то новими, Бог знає якими заняття! 10 років достатньо для основних знаній! А потім може бути професійне вчення ,або університет! Нам потрібні професіонали ,тому що війна забрала у нас людей!

    • @NoNNGrishaev
      @NoNNGrishaev Рік тому

      Ви занадто серйозно вболіваєте за освіту. Не треба озвучену в цьому відео сухозлітку сприймати до серця так щиро. Насправді цілей в освіті за реформаторами наразі кілька:
      1) подовження термінів навчання та скорочення викладеного матеріалу.
      2) створення нового типу школи - суспільного простору, майданчика для соціальних еспериментів, отримання знань має стати другорядним в новій шкільній екосистемі.
      3) інвазивне упровадження Л Г Б Т у порядок денний шкільної освіти в цілому.

  • @user-bs9hn5er7c
    @user-bs9hn5er7c Рік тому +57

    Знову додаю -дана система освіти напівакадемічна, непрофільна(за О.Пометун), придатних-10% учнів. Що робити решті учнів? Ці 10% у цьому болоті теж стають жабами і квакають. Батьки за цих умов віддають свою дитину в обласний ліцей, бо там дурнів не тримають. А школи на місцях нагадують центри утримання дітей від 6 до 17 років(колгосп).

    • @annakapiris2720
      @annakapiris2720 Рік тому +1

      З класу 5-6, то це ТОЧНО. А молодші класи - це все добре, якщо з вчителькою повезе. Бо все ж ще є вчителі молодших класів у нас віл Бога.

    • @nataliastrizhachenko5814
      @nataliastrizhachenko5814 Рік тому +6

      василь шпак знаю таких учнів які навчались у таких ліцеях, то тепер продовжують навчання у Німеччині та Канаді. Якщо кращі покидають країну, то хто буде відбудовувати Україну, може мігрантів нам підкинуть. Так як він почав, хорошого не буде.

    • @AlliSi777
      @AlliSi777 Рік тому +3

      Дітей називати жабами? Це дно

  • @user-zu2ng9mn3g
    @user-zu2ng9mn3g Рік тому +30

    Імітація бурхливрї діяльності.

    • @NoNNGrishaev
      @NoNNGrishaev Рік тому

      Не треба озвучену в цьому відео сухозлітку сприймати до серця так щиро. Насправді цілей в освіті за реформаторами наразі кілька:
      1) подовження термінів навчання та скорочення викладеного матеріалу.
      2) створення нового типу школи - суспільного простору, майданчика для соціальних еспериментів, отримання знань має стати другорядним в новій шкільній екосистемі.
      3) інвазивне упровадження Л Г Б Т у порядок денний шкільної освіти в цілому.

  • @user-nv9jz4qq6c
    @user-nv9jz4qq6c Рік тому +10

    Увімкнула це відео не для того, щоб слухати, а щоб залишити коментар.
    Якщо зі шкільної освіти збираються викидати фізику і математику, то це означає, що в цілому готують отупіння нації.

    • @AlliSi777
      @AlliSi777 Рік тому +1

      Не викидати треба, а оптимізувати. Зробити доступними для розуміння дитини. В радянській школі фізика, алгебра, геометрія, біологія не були такими завумними. І більшість дітей мала мотивацію вчитися добре. І більшість ставали хорошими спеціалістами. А тепер.... відкриєш підручник і плюватися на нього хочеться.

    • @LiudmilaChkhotua
      @LiudmilaChkhotua Рік тому +1

      @@AlliSi777 В радянскій школі програми з математики і фізики були більш насиченими, зараз в програмах немає багатьох тем, які були тоді і нічого, ми навчались і не було важко. Може діло зовсім в іншому.

    • @AlliSi777
      @AlliSi777 Рік тому +2

      @@LiudmilaChkhotua Не брешіть. Не було у нас такої складної алгебри, геометрії, фізики, хіміЇ, біології, як зараз. Одні підручники О.С.Істер чого варті. Язик не повертається добра цій людині побажати.

    • @user-nv9jz4qq6c
      @user-nv9jz4qq6c Рік тому +2

      @@AlliSi777 ви колись задумувалися над тим, хто створює підручники для дітей?
      Так от. Майже ніколи нормальні вчителі. Або у міністра чи міністерстві хтось підзаробити хоче, щось пише. Або прийшли до влади опоненти попередньої влади, як же залишити ті підручники, ні, треба свої випустити, то нічого, що за народні гроші. Або є ще одні хитрі, які спеціально просувають підручники, які "ламають" мізки дітям; це спеціальні технології, коли матеріал подають не просто, а спеціально дуже складно, так і хочеться сказати "хитрови@бано"
      І це всі 30 років, ба, навіть більше. Бо почалося ще за союзу. Уже тоді я бачила, що деякі правила подавали складніше, ніж мені свого часу у школі.
      І ще. Мене серце боліло, коли з бібліотеки вивозили новенькі підручники, бо, бачите, "власть поменялась".
      Якщо народ буде спати і не братиме активної участі у всьому, що діється довкола, то буде рабом, а не народом.

    • @user-nv9jz4qq6c
      @user-nv9jz4qq6c Рік тому

      @@LiudmilaChkhotua в іншому, прочитайте нижче мій коментар попередній дописувачці.

  • @user-fs4zc5fk9o
    @user-fs4zc5fk9o Рік тому +28

    Якщо серед тих, хто дуже ,,турбується'' про освіту в Україні є учасники, які лише на телебачення говорять українською, а в побуті ще ,,важко вивчити державну'', то це все вистава. І їх все українське не дуже турбує.Вони своїх дітей відправлять вчитись за кордон...

    • @nataliastrizhachenko5814
      @nataliastrizhachenko5814 Рік тому +4

      Галина Трач нащо Вам їхні діти, думайте та вимагайте достойної освіти для своїх. Діти повинні мати інтересні та посильні програми. Методисти часом пропонують такі задачі що може розв'язати тільки доктор наук. Вчитель не може розв'язати а дає завдання дітям. Як таке може бути?

    • @egorkravchenko8211
      @egorkravchenko8211 Рік тому +8

      ​@@nataliastrizhachenko5814 напевне буде достойна освіта без алгебри,геометрії хімії,фізики,географії, біології .Що залишиться я досліджую світ та фізкультура з музикою? Та й ще дистанційно .Ото вже буде інтересна та посильна програма навчання. Програма майбутніх рабів !. То й дійсно навіщо сильним світу залишати своїх дітей на навчанні в Україні.

    • @user-nv9jz4qq6c
      @user-nv9jz4qq6c Рік тому +3

      ​@@egorkravchenko8211дякую. Ви дуже добре відповіли тій Наталі. Я теж у своїх коментарях писала, що без математики, без природничих наук це буде школа майбутніх рабів.

    • @user-th1ku6xb9p
      @user-th1ku6xb9p Рік тому

      @@egorkravchenko8211 І як же косинуси й кінематика завадять дітям бути рабами? Я краще буду рабом з щасливим дитинством, ніж вчителем історії з зп 270 баксів. Ну і скільки з цих "вільних" дітей, яких добровільно примусово "навчають" цим дуже потрібним предметам, після закінчення школи дійсно стають докторами наук?

    • @egorkravchenko8211
      @egorkravchenko8211 Рік тому

      @@user-sr5wj4nk1p вибачаюсь , а ви зрозуміли, що несе ця реформа?

  • @user-oo6iu6tv4n
    @user-oo6iu6tv4n Рік тому +35

    Питання від дітей - а для чого освіта, навіщо вчитися , куди я потім піду працювати які перспективи ??? Як дітей заохотити - що в них буде гідна професія і зарплата?

    • @nadijadovshenko2746
      @nadijadovshenko2746 Рік тому +5

      Освіта для сучасної молодої людини -це НЕ про зарплату (і не про гроші!!),а про здатність орієнтуватися у світі,що постійно змінюється, та свідомо робити для себе вибір,тобто бути здатним до змін та отримання різних спеціалізацій протягом ВСЬОГО життя

    • @user-th8rg2dh1y
      @user-th8rg2dh1y Рік тому +4

      Діти не хочуть навчатися, тому що не мають мотивації. Мені діти говорили:"У Вас вища освіта (педагогічна), але зарплата мала.Так навіщо навчатися?

    • @user-oo6iu6tv4n
      @user-oo6iu6tv4n Рік тому

      Скажіть будь ласка ви вчитель? Вчитель 5-9 класів?

    • @user-ft1dx3le9j
      @user-ft1dx3le9j Рік тому +5

      Тому виявляти, розвивати здібності дітей потрібно з дитячого садка, в початковій та середній школі підводячи до старшої з бажанням мати конкретну професію.
      А в усіх тих розмовах ніякого бажання правильно окреслити ціль не було!!!!!((((

    • @user-ny3dm1fn8t
      @user-ny3dm1fn8t Рік тому +1

      Як куди,до профес!йного л!цею,треба,шоб 60 в!лсотк!в были робочими😅

  • @user-wp9xv3zo4p
    @user-wp9xv3zo4p Рік тому +12

    Ганна Новосад, пробувши пів року міністром, поскаржилась на зарплатню, розміром 36 тис. грн, на яку їй було б важко утримувати дитину. Представники провладної партії «Слуга народу» підтвердили, що Ганна отримує менше за деяких своїх підлеглих, тож зарплати в МОН треба переглянути.
    3 лютого 2020 року вона придбала у Києві квартиру загальною площею 46,6 кв. м, вартістю 944 200 гривень, дані про це 7 лютого 2020 року вона внесла до Єдиного реєстру декларацій осіб про суттєві зміни в майновому стані.
    ПИТАННЯ: А хто з вчителів має таку можливість? Може треба скоротити чиновників , а саме, районні та місцеві ради,які впливають на навчальні процеси? Може вчителі та науковці, як досвідчені люди, мають отримувати 36-50 тис. зарплати, щоб не порушувались навчальні процеси? МОН існує завжди, а показники не покращуються і проблеми не вирішуються (не будемо акцентувати увагу на війні), бо це вже тривилий процес! Даремно українці зі своїх податків утримують цілу армію "слуг "!!! Ми йдемо в Європу чи ні?

  • @dmytrosydorov9351
    @dmytrosydorov9351 Рік тому +15

    Я прослухав все від початку до кінця. Є питання по дослідженням. Їх суть їх демонстрація ,чи пояснення,тлумачення? Не має висновків з докладу...Що так,що не так? Де,згідно з опитуваннями проблема,як її вирішити? На що можна впливати в загальній картині,на що ні?

  • @user-jl3wf7bg2i
    @user-jl3wf7bg2i Рік тому +46

    Підняти престиж праці. Щоб дійсно сильні і розумні йшли в школу вчити дітей.
    Директорів вибирати в учительській спільноті,а не чиєсь протеже ,що ,,купляє,, посаду а урок провести не може і спеціаліст ,,0,,.

    • @oksanalysenko671
      @oksanalysenko671 Рік тому +2

      Наівні.Пришлють в школу вчителем,закрутять конфлікт,розпочнуть суди і знесуть директора і буде той за ким зброя.Так це ваша і наша Україна.

    • @oksanalysenko671
      @oksanalysenko671 Рік тому +1

      А ще такий вислів є про те ,що рука руку миє.І поняття клановості існує.Тому,Лісовий, якщо ви Дзюбовська кодлєцо,підтримане Залужним і Антоновими,то реформ нормальних не буде ,а будуть тільки очікувати що хтось щось розумне скаже.

    • @user-nv9jz4qq6c
      @user-nv9jz4qq6c Рік тому +1

      @@oksanalysenko671 і це правда. До нас колись, щоб розвалити школу, прислали " профспілку" із заводу. Хто працює у школі, той знає: за нового директора чи завуча перевірки не проводяться. А та хвойда особисто накликАла перевірки на вчителів.

    • @oksanalysenko671
      @oksanalysenko671 Рік тому

      @@user-nv9jz4qq6c ,може були скарги на вчителів,що не проводять урок ,а заставляють дітей самим вчіть дома параграфи.Є і такі і вони стали завучами і директорами,та на своїх займаних посадах на уроки по 20-30 хвилин до учнів запізнювалися і це систематично.А якщо учні відкривали рота і через дітей вчителів намагалися тихенько без перевірок попросити виконувати свої обов'язки директорку з завучем правильно і своєчасно,то у відповідь чули про те що їм ще ЗНО складати і що їх можуть не вчить.І так воно тоді для учнів і сталося і почало це керівництво думаючи про те ,що вже на них компромат є і інших вчителів підставляти і гнобити, забираючи у людей здоров я і доводячи примусовим охолодженням що учнів ,що вчителів до лікарень.

    • @oksanalysenko671
      @oksanalysenko671 Рік тому

      @@user-nv9jz4qq6c ,профспілка з завода можливо мало в керівництві особу з досвідом профспілки в педагогічній освіті? Профспілки між собою спілкуються і з їзди в свій час профспілок були,а ось звідси і можливість спілкування і вирішення питань наглого поводження вчителя,що проявляється в не виконанні обов язків своїх,які йому фінансово оплачує держава,що в подальшому можна інкримінувати за законодавством статтю і позбавлення волі.Перше і наступне це право дитини на освіту,здоров я і його збереження,а далі всі статті за законодавством відповідно до тиску на вчителів і створення умов,які ще підтвердженні їх наказом що є їх примушенням,за здалегідь спланованим не однією особою і........з подальшими можливими наслідками до учнів відповідно до склавшейся ситуації. , .Далі продовжувати? Колись переді мною бігала хавучка зі словами що у батьків учнів вища освіта і вони нас зітруть.За що? Навіщо ви написали в щоденник їх сину ,те що вимагав зробити від вас директор.Пройшли роки і думаю,що якщо людина маразм робить в роботі то ось тут і ьруситься,но якщо людина тихо,ницо вбиває здоров я дітей ,вчителів,учнів і робите це розуміючи ситуацію ,то ось тут і розумієш чого їх мати цієї директори кинулася за допомогою до бурятів.А мені важкувато зараз,здоров я втрачене ,а вилікуватися тоже важкувато бо сидять їх і це Путинські в нашому обласному центрі в поліклініці і маразм в реформах ліплять. Хто ? В 80- х роках був Нікішенко Ігор Григорович такий собі хімік,фізик Сіденко Сергій Михайлович і це особисто ті хто в мене викладав в школі ,в роки навчання.Вигляд був задякуючий ,начебто строгий ,як о відношенню до учнів,а на справді пояснень не під час уроків хімії для учнів, не було в нього....... .Навіть в існуванні профільності ніхто не відміняв знання базові.

  • @user-rv7md5vs5b
    @user-rv7md5vs5b Рік тому +10

    Освіта потребує реформи,вигнати геть усіх з районо,облроно і директорів шкіл які малюють цифри за товщиною кишені і за вказівкою з міністерства. Учнів треба перевіряти навіть онлайн-тестами швидкими і конкретними запитаннями,а перевіряти мають незаангажовані вчителі анонімно,може тоді це будуть оцінки реальні а не куплені. Не може бути країна де усі громадяни мають виш,бо це фантазії. У звичайному світі 75-80%населення не мають диплома про закінчення повної шкільної освіти,якщо і ходять на уроки у профільні ліцеї то на випускних екзаменах здають на негативний бал,і це не катастрофа бо ці громадяни поповнюють ряди робітничого класу або сільського господарства і це є нормальним явищем,ну неможливо щоб усі були ерудовані керівники,якраз їх потрібно дуже мало і вони мають навчатися і працювати здобуваючи досвід....а у нас?усі з інститутами та університетами а країна у бідності і недостачі ,а чому? Бо усі ті дипломи куплені,десь 95% .ось і керує БИДЛО країною а корову подоїти чи картоплю посадити нема кому.

    • @user-Alinka34
      @user-Alinka34 Рік тому +1

      То може вам, більше потрібно картоплю садити,корову доїти... коли людей,бидлом називаєш...сумніваюсь у доцільності аналізу вами..
      У нас багато розумних дітей,..
      Інколи розумніші за вчителів...а вчителям це не подобається.
      Медалістів тягнуть за вуха..
      За подарунки, вчителям не важко, захищати оцінювання..
      Можна під номерами робити опитування ,і щоб школа не була при опитуванні..
      Побачите,як будуть різнитися результати. А несправедливість, в школах, не додає бажання вчитися.
      Бо ,то батьки не підносять презенти, (бо їм стидно) перед дитиною стидно.
      Вчителів не поважають...Інколи. їх ні за що, поважати...вже з початку року пропонують репетитора, а часто, це той же вчитель....Так,згодна з тим , що в освітніх закладах, навчаються, не найкращі...а навпаки... Висновки самі за себе...

  • @tili7208
    @tili7208 Рік тому +16

    Знову будуть реформи, а діти фактично без освіти. Навіщо платити гроші міністерствам, за ці гроші купити всім планшети дітям та онлайн кращі вчителя хай викладають.. А то від цих засідань толку 0.

  • @user-lj2ff1lc4l
    @user-lj2ff1lc4l Рік тому +38

    Ні безпідставній англіїзації освітнього процесу в русифікованній Україні за рахунок Української Мови, Літератури, Історії. Ні лівацькому вихованню в Українській школі і вишах денаціоналізованої дешевої рабочої сили для ЕС, Британії і США. КОГО МОВА -ТОГО ВЛАДА. МЕЖІ МОВИ - МЕЖІ ДЕРЖАВИ. НЕМА МОВИ - НЕМА НАРОДУ.

    • @andriyhospodarysko5224
      @andriyhospodarysko5224 Рік тому +1

      Я за "англінізацію"

    • @user-lj2ff1lc4l
      @user-lj2ff1lc4l Рік тому +2

      @@andriyhospodarysko5224 тобто за колонізацію.

    • @nadijadovshenko2746
      @nadijadovshenko2746 Рік тому +2

      Сьогодні за несприйняттям начебто ''англоманської освіти'' ховається ЛИШЕ совковий консерватизм,низька професійна компетентність і...росіянська ментальність невігласів

    • @user-lj2ff1lc4l
      @user-lj2ff1lc4l Рік тому +4

      @@nadijadovshenko2746 Розкажіть цю маячню французам, італійцям тощо, у яких за використання англізмів в публічному просторіі введені величезні штрафи і створенні комісії які не допускають засмічення їх національних мов іншомовними словами.
      А роблять вони це саме тому, що не є колонізованими меншовартісними совками - манкуртами і розуміють важливість своєї національної мови для розвитку і безпеки своєї сильної, незалежної, національної держави.

    • @LiudmilaChkhotua
      @LiudmilaChkhotua Рік тому

      @@user-lj2ff1lc4l я щось пропустила? Хтось нам пропонує в публічному просторі замінити українську мову на англійську?

  • @kyiv5227
    @kyiv5227 Рік тому +18

    Що треба змінити? Керівників держави.

  • @user-gh4bb7mg4h
    @user-gh4bb7mg4h Рік тому +6

    Все!!! Конец образованию!!! После медреформы рухнула медицина,теперь пришла очередь образования. Умные дети этому государству не нужны,от слова "совсем".

    • @AlliSi777
      @AlliSi777 Рік тому

      А діти з психічними проблемами державі потрібні?

    • @user-th1ku6xb9p
      @user-th1ku6xb9p Рік тому

      @@AlliSi777 Дуже

    • @user-dw5vj9jm7v
      @user-dw5vj9jm7v Рік тому

      Чому ви навіть тут пишете язиком окупанта??

  • @user-vz4nq4zz4t
    @user-vz4nq4zz4t Рік тому +15

    Без кваліфікованих кадрів,і у вишах і в школах,ніякі зміни не матимуть результату. Педвузи стали тими,куди брали дітей,які нікуди не вступили по кількістю балів..То якого результату з цього чекати.А ситуація в сільських школах з кадрами,де вчитель англійської ,якому ,,дали,,вищу категорію не вміє читати англійською..(приклад особистий).

    • @merumore
      @merumore Рік тому

      Точно, головне мотивація, без мотивації нічого не буде, ламати це не будувати. Проте, в країні з олігархічною диктатурою освіта і наука зійдуть на нуль. Якщо держава не вкладає гроші в освіту, то така держава приречена будувати тюрми. До цього і йдемо.

  • @user-uu2db7yi9n
    @user-uu2db7yi9n Рік тому +8

    Абсолютно неконструктивний, пустий захід. Захід для "галочки". Один з мільйонів таких самих. Зібрання людей, які не мають жодного уявлення про навчальний процес. Навколонауковий виклад проблеми. А була надія, що щось зміниться...

    • @LiudmilaChkhotua
      @LiudmilaChkhotua Рік тому

      а у мене надія, що міністр прочитає ці коментарі и може щось зрозуміє...

  • @helenamel4522
    @helenamel4522 Рік тому +8

    Діти в школі під час війни, дуже знервовані, та пригнічені треба звертати на це увагу, вчителям треба більше часу приділяти увагу саме на уроках, а домашні завдання повинні бути мінімальними, а може і зовсім без них(як це є в більшості країн Європи).

    • @user-od7st4tk2m
      @user-od7st4tk2m Рік тому +2

      Сейчас детям, особенно тем, кто находится в прифронтовой области, важнее всего эмоциональный отдых. Какие домашние задания могут быть, если за ночь 2-3 тревоги?Нет нормального сна, который очень важен для деток! У них нарушена психика, они испытывают постоянный стресс, живут в постоянном страхе! Какие могут быть нагрузки? Сейчас надо не о знаниях беспокоится, а о здоровье деток! Здоровье - важнее всего! А знания - дело наживное!

  • @user-bs9hn5er7c
    @user-bs9hn5er7c Рік тому +41

    Заходи - як вигнати з сільської школи учнівське хамство, матюки та агресію? Курси підвищення кваліфікації - щоб давали те, чого прагне вчитель, а не несли те , що їм заманеться, німецький приклад.

    • @user-xd8sb9kt6g
      @user-xd8sb9kt6g Рік тому +8

      Таких учнів вистачає і в місті.

    • @user-lz3ob1gg3j
      @user-lz3ob1gg3j Рік тому +4

      Пишуть вигнати з шкільної освіти учнівське хамство,матюки,агресію,але це є не тільки в сільських школах.Це по перше,а по друге не у всіх школах це зустрічається,не потрібно узагальнювати.Все залежить від вчителів.

    • @olhamatviyishyn5505
      @olhamatviyishyn5505 Рік тому +5

      Навпаки, у сільських школах хамства менше, ніж у міських

    • @ninazhurinskaya6836
      @ninazhurinskaya6836 Рік тому

      Ніяк.В селі немає впливу на батьків.Їх не можна осудити на зборах громади.Вони пиячать і роблять дітей.І ви маєте їх дітей виховувати.

    • @user-nv9jz4qq6c
      @user-nv9jz4qq6c Рік тому +2

      ​@@user-lz3ob1gg3jой, не знаю. Молодь поголовно гне матом.

  • @user-tv6wb2ws5m
    @user-tv6wb2ws5m Рік тому +15

    Дякую за освітлення теми й намірів покращити освіту в Україні

    • @user-nv9jz4qq6c
      @user-nv9jz4qq6c Рік тому +1

      Ці наміри так і залишаться намірами.
      Чому?
      Тому що з такими "фахівцями" буде погіршення, а не покращення.

  • @user-cf9uz6rs9k
    @user-cf9uz6rs9k Рік тому +3

    Молодці поговорили,посміялись.
    А,що далі ,моя дитина в 5 класі,навчається онлайн,80% навчається самостійно.
    І це Киів,в нашій школі деякі вчителя взагалі незацікавлені в якості навчання. І по деяким предметам, книжки нерозкривають теми,користуємось додадковими джерелами.

  • @user-rv7md5vs5b
    @user-rv7md5vs5b Рік тому +4

    От вони так гарно розповідають про дослідження,про навчальні процеси ,про освіту.... треба бути звичайним дурнем щоб вірити у справедливе дослідження уся Україна знає що у школі керують взятки,подачки,дарунки і побори батьків і тільки сумма визначає успішність учнів.

  • @user-jo4wp3lq6q
    @user-jo4wp3lq6q Рік тому +24

    А коли буде прозорий прийом до 10 класу? Дитину з призовими місцями 4!!! Олімпіад, МАН, балом свідоцтва 11,4 не брали до школи, бо...брали своїх з 4-5 балами. Пропонували на муляра йти! Дівчинці, що налаштована вчитись, що є волонтером та вихована. Оце так реформа

    • @annababanina7815
      @annababanina7815 Рік тому +2

      До 10 класа треба брати всіх кто хоче! Бо той що не має вашого бала, буде краще ніж той у кого у довіднику стоїть кращий бал!

    • @user-jo4wp3lq6q
      @user-jo4wp3lq6q Рік тому +1

      @@annababanina7815 , у якому довіднику? І чому буде дитина з 4 балами , яка нічого не робила і не буде вчитись, кращою? Писати з помилками ви вже навчились і хочете таких вчителів дитині, це зрозуміло. Може тоді і у медвузи брати всіх і випускати теж без КРОКів? Щиро бажаю вам саме таких лікарів і інших фахівців. Але коли вимагають хабарі, то це частина отого вашого "срср" і "всі рівні". Ніде в цивілізованому світі такого нема і є прозора система відбору у ліцеї та вузи.

    • @user-nv9jz4qq6c
      @user-nv9jz4qq6c Рік тому

      Я вам поставила вподобайку. Але скажіть, на милість, ДЕ ТАКЕ відбувається. Якась малоймовірна історія.
      Або Я дуже відстала від шкільного життя.

    • @user-jo4wp3lq6q
      @user-jo4wp3lq6q Рік тому

      @@user-nv9jz4qq6c , конкретна історія з моєю дитиною. В її школі стала "гімназія" і 10-11 класів нема, тому пішли в школи міста. Не ліцеї імениті, не якісь "супернаворочені". Обласний центр. І натякали на хабар у 2 тис.у.е (допомога тіпа). Дуже прикро й неприємно. Потім вже на курсах зустрілись і "ми ж не знали, що ви вчитель". При тому, що її однокласника з 7-8 балами взяли (спортдосягнень теж не було).
      Але знайшли вихід, ще й потрапили в чудову школу , чудові вчителі, дирекція. В сусідній школі зробили експериментальний клас))).
      Але ситуація реальна, бо дітей "переводять" з 9 в 10 і навіть якщо з низьким рівнем досягнень, а місце зайняте.

    • @user-nv9jz4qq6c
      @user-nv9jz4qq6c Рік тому

      @@user-jo4wp3lq6q прикро, що таке відбувається.

  • @oleksandrstryzhak7074
    @oleksandrstryzhak7074 Рік тому +7

    Добре те, що тут усі дуже небайдужі до проблем освіти. Але на жаль це й все...

  • @elenashynkarenko6768
    @elenashynkarenko6768 Рік тому +5

    Достойну зп вчителям, спрощену програму, насичену прикладними навичками для життя, цікавими темами, сучасним вихованням та викладанням, вигнати совдеп зі школи у ставленні до дітей та оцінюванні, викинути купу непотрібного. А то знову бла-бла ні про що.Діти, в більшості, ненавидять школу або ж ходять тільки через те, щоб поспілкуватися з друзями або не отримати на горіхи від батьків. Я сама на дистанційнмх уроках послухала уроки, це ж вмерти можна від нудьги та не цікавих складних тем. Діти давно живуть в іншій реальності, а школа не встигає за цим, освіта цілому також. Може в когось по-іншому з вчителями та програмою склалось, але вцілому не впевнена, що це більшість

  • @user-xf6vu4yw2m
    @user-xf6vu4yw2m Рік тому +15

    Шановний ведучий забуває або не знає , що більшість батьків 70-80 відсотків взагалі не займаються і не спілкуються із своїми дітьми , тому лише 40 відсотків батьків сказали , що вони отримають чудові знання

    • @AlliSi777
      @AlliSi777 Рік тому +3

      Добрі знання - це ті, що знадобляться дитині в повсякденному житті і які вона здатна опанувати. А не безліч тяжких незрозумілих формул, доведень і задач.

    • @user-pk3tl5pi2p
      @user-pk3tl5pi2p Рік тому +4

      Батьки повинні спілкуватися не про уроки. Ми повинні їх виховути та любити. За батьків роботу не робить ніхто, то чому ми повинні робити роботу вчителів вдома до пізньої ночі? Мотивувати школа повинна. 8 клас-начитка як в універі.20 предметів-і всі необхідні для кожного предметника.

    • @user-nv9jz4qq6c
      @user-nv9jz4qq6c Рік тому +1

      ​@@AlliSi777формули, доведення і задачі розвивають мозок. Просто треба, щоб усе здійснювалось логічно, послідовно.
      Якщо учень в майбутньому хоче освоїти не робітничу професію, а щось більше, йому треба працювати головою. Інакше ніяк.

    • @AlliSi777
      @AlliSi777 Рік тому +2

      @@user-nv9jz4qq6c Тут не згодна. Як психолог Вам скажу. Спочатку дозрівають відповідні ділянки головного мозку. Потім, людина здатна сприймати складну інформацію. Тому, дуже важливо не перегружати дитячий мозок. Бо психічні розлади неминучі.

    • @user-nv9jz4qq6c
      @user-nv9jz4qq6c Рік тому +1

      @@AlliSi777 я теж психолог. І ми не говоримо про фізику у молодших класах. А щодо математики, усе ще простіше. Як психолог ви ніколи не звертали увагу на те, як добре вміють рахувати гроші ті, хто не хоче вчити математику? От вам і відповідь. Будь який предмет треба подавати цікаво, доступно. Звичайно, що всі не освоять складних предметів на 10-12 балів. Але ж і танцювати всі поголовно не вміють, і співати, і гарно малювати, і т.д., і т.п. Ми розвиваємо, РОЗВИВАЄМО дітей. А потім якийсь талант проявиться. Або й ні. І таке буває.

  • @angelikad.6072
    @angelikad.6072 Рік тому +25

    В онлайн навчанні немає мотивації навчатися. Конфетами та няшками батькам дуже важко змотивувати дитину навчатися. Діти, коли навчаються офлайн у класі змагаються хто кращий. І це нормально і цікаво. Тому освіта з усим своїм тестуванням не вартує нічого, бо немає у своєму складі дотику, який єднає знання з соціалізацією. Тому вважаю, що оці розмови йдуть у неправильному руслі. В нашому місті закривають школи. які давали дітей на олімпіади. і не працюють дитсадки. Це суцільна катастрофа.

    • @AlliSi777
      @AlliSi777 Рік тому +1

      Зараз вчителі навіть оцінки не мають права озвучувати. Бо змагальна система себе не виправдала. Вона наносить психологічні травми соромязливим дітям.

    • @user-od7st4tk2m
      @user-od7st4tk2m Рік тому

      О чем вы говорите? Это раньше дети в знаниях соревновались, старались иметь хорошие оценки. Теперь, к сожалению, уже с первого класса они соревнуются, у кого смартфон круче.Если ребенок хочет учиться, он будет учиться. И неважно, каким способом.Говорю это не на пустом месте. У меня дочь на семейной форме обучения - учится с удовольствием и имеет прекрасные знания, при этом абсолютно не устает, потому что нет никакой принудиловки в занятиях .Сейчас главное - здоровье детей, особенно тех, которые остались жить в прифронтовых городах. Им даже после войны придется восстанавливать психику ни один год.Вот лучше бы об этом задумались, а не о том, сколько дополнительных часов добавить.

  • @love-anime432
    @love-anime432 Рік тому +4

    Але до організаторів обговорення, чому не має серед модераторів розмови саме вчителів, директорів....чому знов депутати?! Окремо відзначу організацію "Навчай Україна" це безцінна робота в розвиток наших дітей в сільських школах, це дійсно молоді професіонали, які по-справжньому переймаються, намагаються всіма силами навчити! Але вони самі серед радянщини як в головах колег та адміністрації

  • @user-de9kp4yk7k
    @user-de9kp4yk7k Рік тому +4

    Нема часу чекати на дослідження! Робіть це паралельно з змінами на краще в школах і вузах. Бо поки повиписуєте свої плани, не тільки шкіл не буде, а і дітей на пальцях перерахуємо ..

  • @user-wt8re7lj3m
    @user-wt8re7lj3m Рік тому +5

    Я, народ України накладаю вето на усі незаконні дії: збір персональних даних, навчання в електронній формі, проводити будь-які дослідження над людьми! Пландемія ваша -це експеримент, тестування вакцини над людьми!!! Сам МОЗ дав відповідь!!! Досить брехати!!! Скоро ваші дослідження приведуть до знищення людуй в Україні!!! Геть всіх брехунів, дослідників, інвесторів іт.д.Вимагаю: Повернути книжки, навчання безкоштовне і взагалі виконання Конституції!!! Якщо не буде виконано, буде втрата довіри усім так званим органам!!! Дітей у таку школу, яка робить досліди над дітьми нема чого водити!!! Досліди над людьми заборонені в Україні!!! Це концтабір, геноцид!!!🤬🤬🤬

    • @merumore
      @merumore Рік тому

      Зірвали з язика !!! Головне це виконання основного Закону Україна та наявність справжнього гаранта Конституції в Україні! Бо спочатку Закон , а потім решта.

  • @oleksandrsmitiukh4666
    @oleksandrsmitiukh4666 Рік тому +18

    Вибачте, як вчитель хімії, кандидат хімічних наук скажу, що звинувачення в адресу вчителя, який за мізерну плату викручує собі мізки, викладається на 150% , це дещо не та історія для вирішення проблем.
    Оплатіть гідно роботу вчителя, дайте можливість мати хороше технічне забезпечення і всі ці проблеми зникнуть. Бо весь цей балаган ні про що.

    • @irynamoiseienko6425
      @irynamoiseienko6425 Рік тому +2

      Згодна з вами. Це лише імітація реформування. Та обговорення персоналій. А міняти треба систему. А потім персоналіі

    • @AlliSi777
      @AlliSi777 Рік тому +3

      @@irynamoiseienko6425 Імітація навчального процесу Вас більше влаштовує? Програми 7-9 класу неймовірно важкі. Учителі роблять вигляд, що навчають, а учні, що навчаються.

    • @user-od7st4tk2m
      @user-od7st4tk2m Рік тому

      Даже самый лучший учитель с огромной зарплатой не сможет ничему научить, если ребенок сам не хочет получить знания. А таких детей, к сожалению, большинство.Если ребенок хочет учиться, он будет учиться! И неважно, каким способом - в школе, онлайн или еще как-то. И проблемы надо искать не в зарплате учителям, ни в отсутствии технического обеспечения. Все зависит от семьи, в которой растет ребенок. Это мое мнение.

    • @user-od7st4tk2m
      @user-od7st4tk2m Рік тому

      @@AlliSi777 Программы сложные не только в старших классах, малышам в началке тоже нелегко. Много ненужной в этом возрасте информации, которую детки просто не усваивают. Они устают, появляется отвращение к занятиям. Здесь все только и говорят, чтобы побольше знаний дети получали, но почему-то никто не беспокоится за здоровье детей. А ведь такие нагрузки очень негативно влияют на детскую психику. Но такое впечатление, что всем на это наплевать, главное - чтобы все вундеркиндами стали.

    • @AlliSi777
      @AlliSi777 Рік тому +1

      @@user-od7st4tk2m Ви неправі абсолютно. В одній сім"ї можуть бути кардинально різні діти. Один - математик, інший - художник. В одного добре розвинена свідомість, другий у хмарах і фантазіях живе. Один стійкий до стресів, другий - ранимий. Ми всі маємо різну природу. А школа намагається всіх підігнати під одну гребінку. Вже так не вийде, як у совку.Назріла і перезріла потреба у профорієнтації з середньої школи, щоб нікого не катувати тим, що йому неприродньо.

  • @liliamanchenko4138
    @liliamanchenko4138 Рік тому +33

    Краще б спитали, скільки вчителів взагалі можуть нормально провести онлайн-урок і вміють робити щось, окрім включити зум і півгодини шукати, як продемонструвати екран. Я мовчу про онлайн-дошки, 3д моделі інші ресурси

    • @user-dg5gw6ue2p
      @user-dg5gw6ue2p Рік тому

      ким працюєте

    • @user-dg5gw6ue2p
      @user-dg5gw6ue2p Рік тому

      у вашому просторі немає війни, хто ви

    • @liliamanchenko4138
      @liliamanchenko4138 Рік тому +3

      Кумедні ваші питання. Як вони вплинуть на факт? Працюю вчителем фізики, директором школи і викладачем в університеті. Мешкаю і весь час мешкала у Харкові.

    • @user-hv3mr1cs3t
      @user-hv3mr1cs3t Рік тому +3

      @@liliamanchenko4138 А хіба можна суміщати стільки посад одночасно?

    • @user-bj4mx4fd7n
      @user-bj4mx4fd7n Рік тому +2

      Вы працює те вчителем і досконало володієте цифровими технологіями, якщо пишете такі репліки? А Вы не подумали, що є вчителі, які навчаються за свої гроші, щоб опанувати цими технологіями і зробити навчальний процес продуктивнішим?

  • @user-ft1dx3le9j
    @user-ft1dx3le9j Рік тому +11

    Шановні, добрі теми окреслили, но не сказали головного!!!
    Якого українця ми плануємо отримати з урахуванням бажання батьків дітей та країни!!!
    У вас немає цілі !!!
    Це означає, що це все просто балачки не про що!!!(((
    Від інтенету ноутбуків залежить 10%
    А ось вчителі - це 90% досягнення поставленої цілі!!😢! Печалька печальна!!!(((
    З повагою, педагог з двадцятирічним стажем.
    Донецьк.

    • @AlliSi777
      @AlliSi777 Рік тому +2

      Навчання має бути профільним вже починаючи з 7 класу. Тоді отримаємо якісних українців усіх профессій. Так як це робиться в західних країнах.

    • @user-ft1dx3le9j
      @user-ft1dx3le9j Рік тому

      @@AlliSi777 як росте рослина, робити пиріжки, професійні квести, арттерапія - виявлення та розвиток здібностей дітей. А далі з ускладненнями в школі. Головне практика!!!!!

    • @merumore
      @merumore Рік тому

      ​@@AlliSi777 і де вони будуть працювати , якщо економіка країни лежить ?

    • @AlliSi777
      @AlliSi777 Рік тому

      @@merumore Більшість людей зараз заробляє не в економічній сфері. Світ міняється

    • @merumore
      @merumore Рік тому

      @@AlliSi777 ха ха, якщо не працює промисловість, зокрема машинобудування, бо це сама наукомістка продукція, то країна в одному місці. Чому для того, щоб побудувати завод з виробництва чіпів в одному із штатів США заварилася така каша ?

  • @user-vm3uv9ug2q
    @user-vm3uv9ug2q Рік тому +6

    Ті,хто поїхав до московії добровільно-хай там і залишаються.

  • @user-dj3hd9lx6p
    @user-dj3hd9lx6p Рік тому +28

    Неможливо побудувати нове, не зруйнувавши старе, але завжди від старого при будівництві нового залишається фундамент, а фасад лиш обновляють. Прорив буде, коли в освітньому колізеї поміняють каналізацію і септік.

    • @user-nv9jz4qq6c
      @user-nv9jz4qq6c Рік тому +8

      Ви забули, що ще керівник мусить бути фаховий. Молоде покоління має виростати мудрим, освіченим, бо країні потрібні люди всіх професій. І не треба забувати про науку. Бо у цьому світі є держави, які скуповують "мізки", а ми своїх не шануємо, легко віддаємо, стаємо не розвиненою країною, а сировинним придатком.

    • @merumore
      @merumore Рік тому

      @@user-nv9jz4qq6c так і буде, бо туди йдемо тридцять років

    • @user-nv9jz4qq6c
      @user-nv9jz4qq6c Рік тому +3

      @@merumore ви не зрозуміли. Коли зі шкільної освіти хочуть викинути фізику і математику, то, як на мене, це побудова хатки на курячих ніжках.
      Фізика і математика, природничі науки - це і є фундамент майбутньої РОЗВИНЕНОЇ України, а не держави третього світу.

    • @user-th1ku6xb9p
      @user-th1ku6xb9p Рік тому

      @@user-nv9jz4qq6c Фізика й математика мають бути профільними, нав'язування без розуміння навіщо, ні до чого нормального не приведуть, фундамент розвиненої України це молодий й перспективний уряд який дійсно хоче щоб Україна була успішною країною, а не старі пердуни які роблять вигляд що працюють.

    • @NWR63
      @NWR63 Рік тому +1

      ​@@user-nv9jz4qq6c Школа взагалі має бути профільною, на словах вона давно така, але ж практично ні. Можливо Ви сама і були відмінницею, яка без проблем осягала всі шкільні предмети, але для більшості- це непотрібно. Базовий рівень,щоб не бути дикуном . Ми весь час рівнялися, то на Японію, то на Фінляндію. Але ж у нас свої реалії, свої виклики , особливо зараз.

  • @love-anime432
    @love-anime432 Рік тому +2

    Ось і виявилось куча брехні в дослідженні, тому що директори звикли з радянських часів приховувати проблеми, аби не сказали, що вони погано виконують свою роботу. В моїх дітей початкової школи 3 роки не було вчителя англійської мови, заміну поставили класних керівників, які вчили колись німецьку або французьку🤦‍♀️ однозначно питання з директорами щось робити, як туди потрапити адекватним та прогресивним людям, які не бояться змін та знов ж таки впроваджувати реформи та зміни ???? Особливо в селах. Чому посада директора не лімітується в термінах, чому гррмада не може приймати участь у перевиборах директора, так само як і голова ОТГ?! Як на мене - це так ж ключова посада, до речі саме директори садочків та шкіл часто балотуються у місцеви органи самоврядування.

  • @user-cf3wd4jf9g
    @user-cf3wd4jf9g Рік тому +5

    В тому і проблема, що вчителі для міністра це ресурс, а не живі люди!!!

    • @user-wy6df5ij1z
      @user-wy6df5ij1z Рік тому

      Будь ласка, уважніше ще раз послухайте тези міністра. Маємо надію, що саме за його ініціативою і керуванням нарешті освітня реформа буде зроблена. Професіалізм вчителів найважливішивіший показник на кожному ступені освіти.

    • @merumore
      @merumore Рік тому

      ​@@user-wy6df5ij1z як можна реалізувати реформу без фінансування, хіба що як в Північній Кореї?

  • @user-ml5de2sr3l
    @user-ml5de2sr3l Рік тому +8

    Прошу не питати своїх колег, а маєте співпрацювати з колегами європейсткими та англійськими, де вже є добра освіта. Звичайно, вибирати усе, що є доброго в них, а не все підряд. Ч науковому процесі в них супер програми. А в нас якісь ненормальні програми, де програми ніяк не відповідають рівню я розвитку першо- і другокласників. У п,яти- шестикласників програма за 8-й клас. В дев,ятикласників біологія, як у кандидатів наук і ні одного малюнку.
    Можу вам переслати математику початкової школи Італії. Їх шкільні програми відповідають віку, це така сама християнська країна, як Україна. А які в них гуманітарні науки! А які книги! Мій син, який після року життя в Україні, вернувся в Італію, то сказав "мама, мої чудові італійські підручники".
    Давайте працювати над зміненням грограми та підручників української школи. Щоб учні наших шкіл теж сказали "мої улюблені шкіььні підручники".

    • @user-kc1eu5pd6b
      @user-kc1eu5pd6b Рік тому

      Стосовно чудової европейської освіти я з вами не згодна.
      Рік дитина 6-7 класс навчалася у Німеччині. Інтеграційний класс. Вивчали тільки німецьку мову. Більше ні яких предметів. Навчання у школі починалося майже щодня з 7:45 і до 13 години. А до школи ще їхати, багато дітей живе далеко від школи, то вставать треба о 5:30-6 ранку. Навчатися в українській школі дистанційно не міг, бо по часу навчання дві школи співпадали. Пропускати німецьку школу без поважної причини не можно. Навчання в українській школі для них це не причина, дитина повинна вчитися у їх школі. Тільки з січня 23 року дитина почала ходити на уроки англійської, математики та фізкультури у 7 клас до німецьких дітей. Англійську дитина вчила посилено с першого класу, але в Німеччині не змогла зрозуміти вимову вчителя. З математики один підручник: і алгебра, і геометрія в ньому разом. В 7 класі вони вчать об'єми на прикладі малюнків, розміри одягу та взуття. Лише фізкультура була цікавою за рунок різноманіття спортивного приладдя та видів спортивних занять і вправ. Українська школа у 7 класі був клас спеціально для дітей, що за кордоном, але навчання за звичайним розкладом, тобто з ранку, ні яких записів уроків, ні кого не цікавило, що в дитини не має книжок. Да вони є в інтернеті, але зі смартфону їх читати складно, деяки підручники навіть в оригіналі надруковані таким маленьким та неякісним ( розпливається) шрифтом, что реально їх погано читать, а з телефону не можливо. Дитина нові предмети опрацьовувала сама, як могла. Я також нам навчалась у мовній школі, то сама вчительки німкеня сказала, що освіта в Германії погана.
      Результат навчання моєї дитини за 7 місяців 7 класу, коли з'явилось в українській школі багато нових предметів, то по всім новим предметам 2, бал дуже знизився і по решті інших предметів. Дитина після першого півріччя, побачивши у Вайбері свій табель дуже розстроїлась. Він сказав, що в німецькій школі я витрачаю даремно час, бо нічого не вчу, і в українській школі не маю змоги вчитися нормально. Я не хочу бути дурнем. У квітні ми повернулися в Україну. Благо директор в нашій гімназії чудова жінка, вона з розумінням поставилася до нашої ситуації. Син ходить на очну форму навчання. В нього багато репетиторів по новим предметам і основним, і це дає свої позитивні результати. Думаю, що за літо він заповнить всі прогалини у своїх знаннях.
      Да, я згодна, що в нас складна програма і її треба переглянути, але на настільки примітивною її робити, як в Європі!
      На мою думку найкраща програма навчання була в мої роки навчання 1982-1992, я не пам'ятаю, щоб я приходила зі школи виснажена, і батьки мені в навчанні взагалі ніколи не допомогали, бо було достатнього роз'яснень вчителя.

  • @ekaterinaprokofieva1811
    @ekaterinaprokofieva1811 Рік тому

    Приємно, що молоді талановиті вчителі розуміють наскільки багато треба зробити в цій галузі

  • @linaj6604
    @linaj6604 Рік тому +6

    ДАЙ БОГ ЗДОРОВ'Я І НАСНАГЕ ПАНУ МІНІСТРУ !!@🍀🍀🍀🙏🙏🙏🇺🇦🇺🇦🇺🇦

  • @user-zy1tn6zr8l
    @user-zy1tn6zr8l Рік тому +7

    Знов пусті розмови. Понад 40 років працювала в школі. Де забеспечення учнів та вчителів підручниками та додатковим матеріалом? Вчителів треба вчити активно працювати на уроках. Відсутні зовсім заняття з методики викладання того,чи іншого предмета для студентів. Практику не контролюють належним чином.

  • @olexandracourtney8741
    @olexandracourtney8741 Рік тому

    Good luck ✊🤞🤞🙏🙏💕🇺🇦💕

  • @user-cn8kn6ow1r
    @user-cn8kn6ow1r Рік тому +3

    Чому ніхто не говорить про престижність професії вчителя, яка є однією з найнижчих? Чому ніхто не говорить про кількість вакансій вчителів у школах? А хто із цих красномовних чиновників, які вибудовують якісь стратегії, хоч раз провів урок в онлайн форматі? Чи взагалі були у дитячому колективі?
    Гарно сидіти у студії і щось там говорити про роботу шкіл, директорів, учителів....
    Прикро, що і зараз точиться якась порожня балаканина про якість освіти, і ніхто з них не піднімає питання, а як працюється і як живеться вчителям, які витягують га собі усі їхні нафантазовані реформи.....
    Ганьба чиновникам!

  • @love-anime432
    @love-anime432 Рік тому +1

    Взагалі дуже вдячна за це дослідження, не можливо йти далі поки не проаналізувати на даний момент , що відбувається

  • @love-anime432
    @love-anime432 Рік тому

    Пане Сергію, ви дуже далекі від реальності і дозволю собі суб'єктивну думку, що далі міністерства та верховної ради про освіти на нижчих ланках мало що знаєте. В нас в країні повним ходом пройшла або йде декомунізація... однак єдине місце куди це не дійшло - це школи , голови вчителів (особливо позашкільній роботі) бо усі ці виступи, свята, вистави - радянщина повнісінька...

  • @user-qu8fg2vn3g
    @user-qu8fg2vn3g Рік тому +19

    Головна проблема української освіти - неподоланий спадок савєтчіни, а саме: зазубрювання підручників (читай - гасел) і повна відсутність в процесі навчання методів формування навичок думати: співставляти аргументи та факти. Всі інші розмови фактично про дрібні аспекти. Як виявилось з цієї прес-конференції - розуміння того, що в сучасному світі треба вчити людину думати самостійно - це головна задача, - відсутнє зовсім, присутні лише сексологині ротом в другому класі розумових здібностей. На жаль.

    • @user-qu8fg2vn3g
      @user-qu8fg2vn3g Рік тому +2

      @@ninazhurinskaya6836 Звідки вам особисто знати з чим я знайома, який у мене досвід в житті та викладанні? В цьому вся ваша савєцька "логіка" і "математика". Просто не ганьбиться.

    • @allasever1632
      @allasever1632 Рік тому +3

      @@ninazhurinskaya6836 , 1) ну які ще талановиті фахівці своєї справи, коли совкова освіта не дала світу жодних передових технологій, жодних прогресивних і корисних методів, засобів для людства?! Навіть прокладок своїх не мали, не те що винайшли мікрохвильовку, тостер, ноутбук і под. А будинки які будували?! Ви хоч один архітектурний совковий шедевр знаєте, окрім хрущовок?
      Правильно вам сказали, що навчала та школа лише слухняності , мовчазній покорі начальству, підлабузництву вищому керівництву. Як згадаю ті вимірювання довжини спідниці чи потилиці у хлопців, то стає огидно .
      2) Не треба ваша математика, фізика, хімія чи синтаксис складнопідрядних речень із різними видами зв"язку абсолютно всім людям! Треба дати основи всіх цих наук, особливо їх прикладне значення для життя, дати дитині можливість ознайомитися з ними і вибрати, що вони хочуть вивчати і чи взагалі хочуть, а, може, одразу підуть вчитися після середньої ланки на пекаря чи тракториста. А от після ознайомлення і вибору має йти поглиблене вивчення лише окремих предметів --- тоді й будуть талановиті вчені, фахові архітектори , лікарі, філологи і т.д.
      От бісить! яка ж там освіта у совка і логічне мислення ,коли 85% на росії вірять у розіп"ятого хлопчика ,що на них напало НАТО , а Україну видумав ленін ?!!! Жах!

    • @user-xk9xs9wo5g
      @user-xk9xs9wo5g Рік тому +4

      Як вчителі можуть навсити думати, коли самі думати не здатні? Совок забитий і пристосуванці. Ще й технічно неграмотні. Вчити вчителів безсенсово, потрібен планістю новий педагогічний склад

    • @user-qr3ne8bt5r
      @user-qr3ne8bt5r Рік тому +2

      Я вчитель математики, скоротили години, а матеріал ні. Як навчити дитину, виводити ті формули, не зубрити, якщо в тебе немає часу. І мобільні телефони, їх потрібно забирати, бо інтегрувати в заняття не виходить ( не тягне телефон, кнопковий телефон в дітей і т.д.).

    • @user-xt3ng7te8i
      @user-xt3ng7te8i Рік тому +3

      Так, я живу в панельному будинку, збудованому за радянських часів. І знаєте, що виявилося після 30 років існування будинку: міжпанельні шви заліплені були сумішшю піску й води і повисипалися. Щоб поставити двері в одній з кімнат, довелося дорубувати стіну, бо 7см нахилу в одну сторону. Це про чудові радянські будинки. Так, у нас були в школі ділянки з овочами, ми "отримували професію" (я особисто навчалася на водія вантажівки, бо були ще доярки і трактористи). Але жоден з нас не продовжив у житті цю діяльність

  • @user-jv2xb3wd9w
    @user-jv2xb3wd9w Рік тому +3

    Всі хочуть щось робити в школі. А вузи? Розвелось їх, як грибів після дощу. Знань- ніяких. Дипломи фактично купують. Там би ввести ЗНО перед закінченням, і давати дипломи лише тим, хто його склав.

  • @user-pk3tl5pi2p
    @user-pk3tl5pi2p Рік тому +3

    Як це виправляти? Добавити предметів, чи екзаменів? Все лягає на плечі батьків. А де грошей набратись на ВСІ додаткові? Для дітей школа-це жах. У нас взагалі нема укриття.поприбирати ті екзамени поки війна і ще років на 3 після перемоги. Діти й так тіпаються.

  • @user-zl1is8jw3p
    @user-zl1is8jw3p Рік тому +5

    Може накінець у нас буде настоящий Український міністер освіти бо дивл.сь скільки непотрібних предметів які ніколи в житті не пригодяться така думка що наших дітей треба затуркати щоб потім при тому коли дитина захоче вступити у вищі заклади без грошей не пройде бо дуже багато хапуг

    • @merumore
      @merumore Рік тому

      Всього 25 відсотків дітей народжується такими, які хотять навчатися, це елементарна психологія.

    • @user-pf1xj6zw2o
      @user-pf1xj6zw2o Рік тому

      У Вашому дописі 14 помилок! Ваш учитель навіть не повідомив, що існують розділові знаки?

    • @merumore
      @merumore Рік тому

      @@user-pf1xj6zw2o 🤣🤣

  • @user-co1zl3ft5g
    @user-co1zl3ft5g Рік тому +1

    Балаканина. Порожні слова, правильно побудовані речення, котрі не мають змістовного навантаження.

  • @user-wt8re7lj3m
    @user-wt8re7lj3m Рік тому +3

    Електронне навчання це - втрата зору, опромінення учнів, яке призведе до втрати народження, продовження роду!!! Українська нація під загрозою!!! Батьки, не вірте цим брехням! Вони гарно стелять: вслухайтесь - дослідження!!! невже ви погоджуєтесь на це??? Я в шоці просто... Дітей наших отупляють, загружують так, що діти не хочуть до неї ходити, у них просто відраза від неї!!! Ми, діти наші для них, як піддослідні щури!!! Плювати вони хотіли на нас і наших дітей!!! Нажаль така реальність!!! При СРСР/УРСР школа була найкраща, а ці недооргани її знищили...дослідами!!! І це тільки початок....

    • @AlliSi777
      @AlliSi777 Рік тому

      Навчатися в СРСР не було так важко, як зараз.

    • @user-th1ku6xb9p
      @user-th1ku6xb9p Рік тому

      Скажіть будь-ласка, а що з часів союзу змінилося в українській освіті крім 12-бальної системи? Якщо радянська освіта така гарна то де винаходи які змінили цей світ, технології якими кожен день користуються?

    • @AlliSi777
      @AlliSi777 Рік тому +1

      @@user-th1ku6xb9p В мене в класі при совку було 12 відмінників. В ВУЗи вступив майже весь клас. Всі стали гарними спеціалістами у різних галузях. Навіть, один вчений-астофізик є. А зараз...в кращому випадку 1 відмінник на клас. Зате з початковим рівнем знань мало не півкласу. То може краще менше, але краще? Це я в плані складності навчальних програм, які своєю зарозумілістю геть вбивають бажання вчитися.

    • @user-dw5vj9jm7v
      @user-dw5vj9jm7v Рік тому

      ще один недобитий совок

    • @user-th1ku6xb9p
      @user-th1ku6xb9p Рік тому

      @@AlliSi777 Ну може й так, але це порівняння каплі з морем. Не в більшості радянських шкіл є спеціалісти й астрофізики й так далі. І сумніваюсь що такі уми лишались надовго в совку. Навіть в гарній освіті сенсу мало якщо весь урожай зникає за океан.

  • @user-se7oc3sh7z
    @user-se7oc3sh7z Рік тому

    Невже почнуться зміни в освітницькій діяльності. Дуже хочу вірити. Творчої наснаги вам.

  • @merumore
    @merumore Рік тому +1

    Точка неповернення вже пройдена, це саме головне! Тому не розумію весь цей бомонд !

  • @user-hu8zx8kd7g
    @user-hu8zx8kd7g Рік тому +3

    Коли вже керівники освіти зрозуміють, що для того щоб підвищити якість освіти потрібно не ставити чергові експеріменти над вчителями, а створити умови коли учень вимушений буде вчитися. Не можна навчити, можна навчитись. Учні почнуть вчитись тоді, коли програма буде відповідати їхнім можливостям, коли вони без знань не зможуть переходити в наступний клас, коли вони без знань не будуть вступати у ВНЗ і без знань закінчувати їх, коли той хто вчиться буде гарантовано мати роботу і відповідну зарплату.

    • @user-th1ku6xb9p
      @user-th1ku6xb9p Рік тому +1

      Радянський союз розпався в 1991 році, але деякі його уламки вціліли як я бачу.

    • @user-hu8zx8kd7g
      @user-hu8zx8kd7g Рік тому

      @@user-th1ku6xb9p Ви про що?

    • @user-th1ku6xb9p
      @user-th1ku6xb9p Рік тому

      "....учень вимушений буде вчитися...." назад в союз?

    • @user-hu8zx8kd7g
      @user-hu8zx8kd7g Рік тому +1

      @@user-th1ku6xb9p Я так розумію, що ви не маєте відношення до освіти. Треба розрізняти мрії і реальність. Поспілкуйтесь з вчителями які працюють в школі. Вони вам підтвердять, що навчити учня який не хоче вчитись нереально.

    • @user-th1ku6xb9p
      @user-th1ku6xb9p Рік тому

      @@user-hu8zx8kd7g Тому треба зробити так щоб хотіли, а не примушувати. Я не хочу в союз.

  • @user-ie8hv8pm4d
    @user-ie8hv8pm4d Рік тому +1

    Боротьба з хабарництвом, корупцією та кумовством-головне завдання яке відновить освіту в України!!!
    Відновлення роботи Науково-дослідних інститутів-шлях України у Євроінтеграцію.

  • @nataly02102012
    @nataly02102012 Рік тому +1

    Багато виникає питань щодо висновків по кожному компоненту дослідження. Ми почули цифри. Коли починаємо встановлювати зв'язки між даними статистики, то бачимо що? А чому? Керівники, вчителі, учні, батьки. М'яко кажучи бачимо лукавство...ну щоб когось не образити? Все закінчиться рекомендаціми? Знову бачимо лише наміри, а діяльності "0"! Боже, бережи нас. Якість освіти - знову ЗНО! А як же закон, стандарти ?

  • @Ukrainian1999
    @Ukrainian1999 Рік тому +8

    О, так! Ви гарно готуєтеся до майбутнього, гарно прогнозуєте майбутнє. Плекаєте космополів, глобалістів, що виїдуть зі знищеної війною країни до багатших, розвиненіших країн. Молодці! Пропагуйте й популяризуйте й далі англійську мову, знищуйте українську мову, українську літературу, історію України, хай і надалі антидискримінаційна комісія знищує українські цінности. Браво! Оплескую!

    • @user-lj2ff1lc4l
      @user-lj2ff1lc4l Рік тому +1

      З "освітянами", що плекають космополітів і глобалістів у України не буде майбутнього. Саме знищенням майбутнього України ці "освітяни" зараз і займаються. Для того такі "освітяни" і потрібні.

    • @user-jb2rr7fx1x
      @user-jb2rr7fx1x Рік тому +1

      Англійська популярна, не через те, що її популяризують, це мова сучасної науки і бізнесу. Час не можна спинити, за ним потрібно встигати. І, швидше за все, єдиний глобальний світ - це і є наш найкращий варіант майбутнього.

    • @user-lj2ff1lc4l
      @user-lj2ff1lc4l Рік тому +4

      @@user-jb2rr7fx1x Розкажіть цю маячню французам, італійцям тощо, у яких за використання англізмів в публічному просторіі введені величезні штрафи і створенні комісії які не допускають засмічення їх національних мов іншомовними словами.
      А роблять вони цетому, що не є колонізованими меншовартісними совками - манкуртами і розуміють важливість своєї національної мови для розвитку і безпеки своєї сильної, незалежної, національної держави .

    • @LiudmilaChkhotua
      @LiudmilaChkhotua Рік тому

      То що ви пропонуєте - не вивчати англійську мову? Та хто ж знищує українські цінності і мову? Як же набридло це мовне питання! Ніхто не заперечує що рідну мову, мову країни у якій живешь треба знати, це аксіома, але може не треба ії так агресивно популяризувати? Чи ви за те, щоб будувати монокультурну державу, такий собі культурний концтабір. Чому наші діти повинні бути менш освіченими? А як же, наприклад, Швейцарія, де діти говорять на 4-х мовах, як наприклад Канада, де дві мови? Вони всі що, менш патріотичні? І може треба щось інше розвивати, щоб молодь не ставала космополітами і не виїжджала до інших країн, бо їдуть не тому, що популяризують англійську мову. Я розділяю і розумію вашу стурбованість, але я би говорила не про популяризацію англійської мови, а про популяризацію всього закордонного, нам весь час вбивали в голову, ща там все краще, ніж у нас. Евроремонт, евроинтеграция, ми ідемо у Європу і таке інше. Але проживши у центрі Варшаві місяць я вважаю, що не ми повинні идти до Європи, а вони до нас. Принайми у таких великих містах як Харків, Київ, Дніпро рівень сервісу, освіти і медицини набагато вищій і про розкаже кожен, хто зараз мешкає за кордоном. Мої колеги і студенти зараз в багатьох країнах і всі говорять теж саме. До речі, виходячи з номеру готелю я весь час говорила англійською мовою і не зустріла жодного поляка, який не говорив би англійською.

  • @redasir
    @redasir Рік тому +3

    Як же чинний міністр знущається з української, я плачу за Новосад
    Коли хтось каже "з'являться", то виникає логічне питання: хто? 6:01 Ать, мать

    • @annababanina7815
      @annababanina7815 Рік тому +4

      Послухайте свою мову, ви теж розмовляєте як можете! Ми всі рускоговорящії і зараз коли ми можемо розмовляти українською так воно є і тому треба допомогати людям , а не злитися!

    • @redasir
      @redasir Рік тому +2

      @@annababanina7815 я не міністр освіти, шановна пані.

    • @user-dw5vj9jm7v
      @user-dw5vj9jm7v Рік тому

      @@annababanina7815 хто це всі рускоговорящі?

    • @redasir
      @redasir Рік тому

      @@user-dw5vj9jm7v не всі, то пані, звісно, переборщила. А втім, у вас ім'я написане російською. Прикро, але для когось важко навіть клавіатуру українську встановити😩

  • @love-anime432
    @love-anime432 Рік тому +1

    Я мама троїх дітей - 1, 3 та 5 клас, на сімейній освіті, діти мали консультації групові один раз за рік! ВОРОНЬКІВСЬКІЙ ЛІЦЕЙ Бориспільський р-н, супер дякую за "підтримку" . В вересні старша дитина мала змогу відвідати онлайн урок, до речі його проводила класна керівниця, але моїй дитині було відмоалено, бо вона навчається на іншій формі освіти😢 а моя дитина хотіла принаймі побачити свою вчительку та однокласників, про яких ми не знали і не чули, бо були змушені переїхати. Ось таку підтримку отримали мої діти від школи. Старша вже навчається в дистанційній школі. Повертатись назад у школу при таких викладачах та дтректорі зовсім не хочеться. Або шукатиму іншу школу або дистанційну

    • @user-od7st4tk2m
      @user-od7st4tk2m Рік тому

      Моя дочь в третьем классе, мы тоже на семейной форме обучения с первого класса. Я очень довольна! Для меня главное - здоровье ребенка! Она не устает, нагрузка минимальная, но при этом учится с огромным удовольствием и имеет прекрасные знания. Когда процесс обучения ребенку интересен, и нет постоянной принудиловки, результат всегда будет блестящим. Терпения Вам и пусть Ваши детки радуют Вас своими успехами. Мирного неба!

    • @LiudmilaChkhotua
      @LiudmilaChkhotua Рік тому

      @@user-od7st4tk2m Вопрос и к вам, и к Наталье, а как ві решаете вопрос социализации детей?

    • @user-od7st4tk2m
      @user-od7st4tk2m Рік тому

      @@LiudmilaChkhotua А что именно для Вас входит в понятие Социализация?

    • @LiudmilaChkhotua
      @LiudmilaChkhotua Рік тому

      @@user-od7st4tk2m Для начала давайте определимся вот с чем - мой вопрос не носит негативного подтекста, а исключительно задан с целью узнать ваш опыт. А социализация она и в Африке социализация - общение детей со сверстниками, умение существовать в коллективе, решать какие-то проблемы, проявлять эмпатию, проводить вместе досуг, вместе работать над какими-то учебными задачами и т.д.

    • @user-od7st4tk2m
      @user-od7st4tk2m Рік тому

      @@LiudmilaChkhotua Нет-нет, я ни в коем случае не искала негатива в Вашем вопросе, просто мне интересно мнение каждого. По поводу социализации - сейчас, к сожалению, общение между собой стало проблемой для всех деток, которые живут в прифронтовой зоне, так как все школы и садики у нас закрыты. Лично я стараюсь, чтобы доченька общалась с детками на прогулках, с детьми друзей, которые остались в городе. Выбор не велик... Раньше было гораздо больше возможностей. У меня дочь очень общительная с раннего детства, легко идет на контакт как с детками, так и со взрослыми. Планировали занятия в художественной школе, но война нарушила все планы... Если у Вас будут вопросы как проходит сам процесс семейного обучения, пишите, с удовольствием вам расскажу))

  • @user-yn6nb4qb7f
    @user-yn6nb4qb7f Рік тому +2

    До оцінювати потрібно навчити.2.мікроклімат в країні,суспільстві,школі,класі3.Вчитель-молодий,рухливий,освічений ,доброзичливий до дітей.

  • @user-ek9cm6kv8i
    @user-ek9cm6kv8i Рік тому +1

    Компʼютори - це проблема , яку побачило наше міністерство! Я працюю 35 років, навчаючи дітей в державному навчальному закладі, й заробляю гроші, працюючи в школі , не для родини, а для покупки компʼютора в кабінет, плачу за його обслуговування. Це ганьба державі

    • @LiudmilaChkhotua
      @LiudmilaChkhotua Рік тому

      а я колись ще і ремонт за свої кошти робила в кабінеті, бо у мене був кабінет, але не було класного керівництва.

  • @Vas_Ilivna
    @Vas_Ilivna Рік тому +4

    Треба спочатку проговорити,а ге6 вносити зміни,а потім питати вчетилів.Як це не буде точних наук.Весб світ тримається на математиці.я не розумію,це що скорочення вчителів.

    • @LiudmilaChkhotua
      @LiudmilaChkhotua Рік тому

      Це скорочення освічених людей, які спроможні до аналізу і синтезу, які можуть аналізувати і робити висновки, які мають широкій кругозір, натомість виховати споживача с прикладними знаннями.

  • @annababanina7815
    @annababanina7815 Рік тому +1

    Правильно це робить! Останній министр все знищував не тільки в школі!

  • @user-bs9hn5er7c
    @user-bs9hn5er7c Рік тому +21

    Вчителям , що працюють в сільських школах потрібно платити більшу зарплату, тому що ми протистоємо радянській еліті(колгоспній цивілізації, вчитель не сіє і не оре, а зарплату отримує). Так було в Япрнії доби Мейдзі - вчителям на селі платили як міським професорам, бо ті піднімали болото.

    • @user-xk9xs9wo5g
      @user-xk9xs9wo5g Рік тому +4

      Нема кому платити. В сільських школах вчителі переважно ретрогради, совок, обмежені люди. І не лише технічно. Соромно за таких вчителів. Треба повністю оновлювати і брати тих вчителів, зтоині дня не працював у чинній освіті.

    • @user-bs9hn5er7c
      @user-bs9hn5er7c Рік тому +1

      Потрібно робити з нуля -атрофіровано глибоко.

    • @user-qr3ne8bt5r
      @user-qr3ne8bt5r Рік тому +2

      Я колишній учень сільської школи, я б її закрила. Бо то совок конкретний, мене вчили ще вчителі моєї мами. Жах.

    • @user-ny3dm1fn8t
      @user-ny3dm1fn8t Рік тому

      Скоро не буде надбавок,а Ви шось хочет е

    • @user-hv3mr1cs3t
      @user-hv3mr1cs3t Рік тому +3

      Не працювала в сільській школі, але можу сказати, що в деяких закладах вищої педагогічної освіти ректори (колишні партдіячі) проводять усі збори, як партійні збори і по 2 години, не менше! Тих викладачів, які можуть чомусь навчити, зїдають, знущаються, принижують. Лишаються ті, які можуть бути підлабузниками, виконують усі вимоги, навіть незаконні. Весь персонал підбирається за таким принципом. Тому про якість підготовки вчителів мова не йде. Нажаль...

  • @olgabortina6904
    @olgabortina6904 Рік тому +2

    А що ці всі установи робили весь цей час?! Говорять, що вчителя тільки чекають, а що їм ще потрібно робити, коли вони залежні люди?! Формальне відношення вчителів до всього, не адаптували календарні плани. Вибачте, а як ми могли це зробити, коли плани повинні відображати навчальну программу. Де ви, шановні, були весь цей час, де були ваші підказки?! Вчитель, на ваш погляд, повинен все робити сам, про все здогадуватися. Тоді запитання: " А для чого ви потрібні?!" В школі, де я роблю, вчителя цей рік роблять цілодобово: очно, онлайн, весь матеріал по кожному уроку виставляється в Human, консультації( очно і онлайн), сімейне навчання , екстерн, індивідуальне навч, інклюзив. На мій погляд, зустріч поважних персон повинно було почати зі слів подяки вчителям, які в такий важкий час намагаються якось ще підтримувати навчальний процес, не зважаючи на свій особистий час, своїх дітей, сімейні проблеми, загрозу життю, проблеми зі світлом, інтернетом, технічними засобами. А в нас що, хто винен? Звісно, вчителя, директор! 😢

    • @user-dw5vj9jm7v
      @user-dw5vj9jm7v Рік тому

      всителі, немає такого - вчителя

  • @user-zp8pk6ww1s
    @user-zp8pk6ww1s Рік тому +15

    На рахунок освіти, тут я повністю підтримую пані Ірину Фаріон

  • @user-if6hn7et9u
    @user-if6hn7et9u Рік тому +5

    Медицину развалили теперь за образования взялись . Молодцы.

  • @irinalipskaya2067
    @irinalipskaya2067 Рік тому

    Треба подивитися як в інших країнах вчать дітей. Багато різних направлень, у всіх є свої + та - , в одній країні можуть бути різні направлення, тому що й діти різні. Не повинно бути для всіх однаково. Це треба розуміти.

  • @user-bj4mx4fd7n
    @user-bj4mx4fd7n Рік тому +3

    Природничо-математичного освіта була найголовнішою, бо треба будувати країну, розвивати економіку. Я в шоці. 😢

    • @AlliSi777
      @AlliSi777 Рік тому +1

      Якщо перевантажити програму складними термінами, формулами, доведеннями, складними задачами, ефект буде рівно протилежний. Бо бажання в цьому всьому копатися лишиться в 1-2 учнів з класу. Матеріал має бути доступний розумінню дитини.

    • @merumore
      @merumore Рік тому

      А то не було тридцять років на розвиток і будівництво ? В мирний час цього не було, а ви хочете розвитку і будівництва під час війни.

    • @user-bj4mx4fd7n
      @user-bj4mx4fd7n Рік тому +1

      @@merumore Вы, мабуть, не зрозуміли. Треба дітей вчити усім точним наукам. У війну ніхто не відміняє навчання.

    • @merumore
      @merumore Рік тому +1

      @@user-bj4mx4fd7n про точні науки це 100 відсотків, без математики це раби і країна третього світу, якою хотять нас зробити.

    • @AlliSi777
      @AlliSi777 Рік тому

      @@user-bj4mx4fd7n Але мають бути розумні межі, а не навалити в голову всі досягнення людства за всю історію його існування. Це ж не роботи, а діти

  • @andriyhospodarysko5224
    @andriyhospodarysko5224 Рік тому +6

    Чому ці люди попадають в міеістерство. Вони неуки, говорять "дич". Звільнити всіх

  • @love-anime432
    @love-anime432 Рік тому

    Мені здається що м'які навички в сільських школах давно потрапили у "червону книгу навичок" , мені здажться сільські вчителі про це і не чули ніколи....

  • @user-vf5lc3qw6i
    @user-vf5lc3qw6i Рік тому +5

    Що не депутат, то артист!

  • @love-anime432
    @love-anime432 Рік тому

    В Навчай Україна це організація, в якої міністерству слід брати досвід у тому як, з ким треба вчити.

  • @user-mc8hn7ie6n
    @user-mc8hn7ie6n Рік тому +6

    Змішувати можна цемент з піском, сметану з сиром тощо, але не способи навчання. Навчання можна поєднувати в офлайн і онлайн режимах. Можна вживати термін "гібридне навчання". Будь-які дефініції повинні відповідати принципам дерватології, тобто словотворення.

    • @irynamoiseienko6425
      @irynamoiseienko6425 Рік тому

      Підтримую вашу думку щодо гібридного навчання. Під час пандемії таке практикувалось і результати були успішні. Правда це були студенти, які вже кілька курсів провчились і були достатньо соціалізованим. Щодо форми підтримую гібридне навчання під час війни., а щодо освітніх інструментів - необхідно використовувати сучасні засоби активізації креативності та прийняття критичних рішень. Це на мою думку єдиний спосіб виховати лідерів і борців за незалежність

    • @merumore
      @merumore Рік тому

      ​@@irynamoiseienko6425 щоб виховувати лідерів та борців за незалежність потрібно конкурентне середовище, а не олігархічна диктатура !

  • @olgakot8212
    @olgakot8212 Рік тому +2

    Слів нема конкретно до нашого заклалу !
    Дитина хворіє ( болить голова і все інше ) попередивши звісно ! Але домашні завдання повинні виконані вчасно !система оцінювання накопичення . Це не можливо !
    А ті які за кордон виїхали - їм всі льготи по здачі дз , навіть на 2 неділі , так само і тести . А ЦІ ЯКІ ЗАЛИШИЛИСЬ -- НАКАЗАНІ !!!
    Це все останеться на їх совісті , тому що повернуться лише одиниці !!!
    Вони там всі счасливі ! Там дз не має ! Але вони адаптуються , спілкуються , і йдуть до дому робити дз з України . А ці сиділи перед гаджетом з 8.30 до 14.10 . З перервами 10 хвилин .
    А потім кружок за рахунок батьків ( за кордоном це безкоштовно . А потів виконання дз до 23.00 . І так кожного дня ! З сиренами та вибухами !
    Сором всім деректорам такіх закладів , які говорять що у них все майже добре , ні чого не пропустили ( час не втрачено )

    • @LiudmilaChkhotua
      @LiudmilaChkhotua Рік тому

      Невже у вас немає нікого за кордоном, щоб розпитати? Вони б вам розказали, яке у них "щасливе" життя. Мої учні в декількох країнах, першу половину дня навчаються у місцевій школі, після обіду у другу зміну в українській школі, а потім сідають робити ДЗ. Дуже щасливі.

    • @olgakot8212
      @olgakot8212 Рік тому

      @@LiudmilaChkhotua Дуже поважаю людей - вчителів !
      Час покаже ! І пригадаєте мій коментар !
      Повернуться одиниці !
      Ми жили пів року в двух країнах ( Польща та Німетчина )
      Були постійно в міграційних центрах , спілкування з різними людьми 24/7 з березня по вересень ! Я зі своєю дитиною скрізь була білою вороною , які лише чекали щоб закрили небо !
      А всі зовсім не розуміли нас - у вас така є можливість щоб дитина отримала Європейську освіту !
      Хотя моя дитина знає з першого класу - після закінчення ліцею - він поїде закордон для здобуття цього диплому , а потім роби що за бажаєшь запотрібним !( а це ви розумієте скільки коштів потрібно .
      І зараз хто ВАМ ( втирает ) розповідає ( батьки , учні ) що дуже сумують - скажу таку річ ! Ні - вони приїдуть на літні канікули , подивляться що їм тут вже щось не те ( все це на підсвідомому рівні , та психологічному ) і скажуть та ну ми повертаємося , тому що там вони вже адаптувались !
      Відразу після виставлених оцінок ( як тільки ви їм виставите ДУЖЕ ДОБРІ оцінки , якраз ті які за кордоном !!!!!!!Після закінчення закордонного навчального року ЧЕКАЙТЕ !!!
      Будуть забирати документи , а інші так і будуть ( тягнути кота за хвоста до останнього , скільки це буде дозволяти міністерство Української освіти !
      Да ! Тільки тим дуже співчуваю які не можуть повернутися , бо нема ні
      чого !!!!Горе у людей , і вдячна всім крвїнам що дають прихисток .
      Що може запропонувати міністерство освіти - щоб вони повернулися ???ПОДИВИМОСЯ !!!
      Дуже сподіваюсь !!!
      І звісно дуже хочеться вірити в найкраще !!!

    • @user-dw5vj9jm7v
      @user-dw5vj9jm7v Рік тому

      шановна, хто вам не дає виїхати і хай ваша дитина буде щаслива? Чого ви ниєте?

  • @vittoriovic231
    @vittoriovic231 Рік тому

    А де виховний процес? Де прр виправлення ригівських і квітовських викривлень?про військову підготовку у вишах?

  • @StoliarchukSV2
    @StoliarchukSV2 Рік тому

    Реформи, які сформують майбутнє України !!!

  • @love-anime432
    @love-anime432 Рік тому

    Як на мене особистість вчителя визначальна, жодна реформа, підручник не впливає на якість так, як вчитель. Треба залучати вчителів на етапі створення реформ та затвердження підручників. Я часто чую від вчителів скарги на підручники, на недоліки реформ і завжди запитую, а що ви зробили, щоб міністерство про це знало та зреагувало, але вони не знають , кажуть ,що не має інструментів впливу. Як на мене вчителі мають бути залученні к створенні стратегії навчання, лише так вони будуть відчувати відповідальність за результати, тому що кожен з них приймав участь в цьому.

  • @user-pn6ub8kw7s
    @user-pn6ub8kw7s Рік тому +1

    Багато запитань до навчання в початкових класах. Підручники не відповідають санітарним вимогам. Шрифт дуже дрібний і діти його не сприймають. Таке враження, що ніхто не знає психології дитини.

  • @natalka917
    @natalka917 Рік тому +2

    Піні сама опинилась на посаді -випадково . Не відчувається що людина в матеріалі -вона все про себе і що треба думати як вирішувати.

  • @user-mg7nz6nc4u
    @user-mg7nz6nc4u Рік тому +2

    Щось я не бачу і не чую Ірину Фаріон...Невже не запросили? Чому?

    • @irynamoiseienko6425
      @irynamoiseienko6425 Рік тому

      Бо Ірина Фаріон веде мову про смисли і про вищу школу, а тут завжди розмови про середню школу та форми

    • @user-mg7nz6nc4u
      @user-mg7nz6nc4u Рік тому

      @@irynamoiseienko6425 зрозумів

  • @natalka917
    @natalka917 Рік тому +1

    Депутатка кинула нам лозунги,прожектерство у високі- кабінетах

  • @user-uh7fg5oh3r
    @user-uh7fg5oh3r Рік тому +3

    Як нудно, нічого конкретного.12 років всім зрозуміло зовсім не потрібно.В школі в Харкові туалет для хлопчиків просто жах.Це школа в місті. Майже всі предмети зовсім не цікаво подаються дітям, тому вони не хочуть їх вчити.Що для життя навчилисч діти по фізиці,хімії,геометрії.Нічого.Фізика просто теорія і незрозумілі формули.Кому вони потрібні.

  • @user-wm6vg9kg8w
    @user-wm6vg9kg8w Рік тому +1

    І це міністр освіти??? Його Мова ріже слух...

  • @love-anime432
    @love-anime432 Рік тому +1

    Я не знаю де дослідники віднайшли групові завдання в школах, їх не існує! Можливо вам десь на бумажках намалювали, але їх не існує!

  • @user-ro2ps8rn3u
    @user-ro2ps8rn3u Рік тому +1

    Міністр, який ні дня не працював вчителем у школі.Цікавенько..

    • @LiudmilaChkhotua
      @LiudmilaChkhotua Рік тому

      Та він хоч викладав десь, а ви гадаєте 29 річна міністерка, яка жодного дня не працювала в школі і нічого не викладала, кращій варіант?

  • @love-anime432
    @love-anime432 Рік тому

    І знов до пана Сергія, основна теза - не чекайте що держава та міністерство щось створе, самі якось давайте розрулюйте, при тому що 30 років незалежної України, вчителі були найменьш захищеними, ніхто ніколи не питав, не залучав до відповідальності за освіту, 60-70 % вчителів самі мають радянські міцки, а як вони це зроблять, якщо вони 30 років самі нічому не навчилися - компьютерна грамата на нулі, англійської не знають. От ви казали про якесь дослідження та припустили ,що більшість вже знають та читали, а я от вам скажу що 99% цього дослідження в очі не бачили. Сучасні вчителі ознайомлюються з чимось новим лище в разі, якщо є наказ зверху

  • @ludafateeva5537
    @ludafateeva5537 Рік тому

    Ну, что же- конференция работников освiти впечатляет, такой научный подход да так ретельно подготовленный редко встретишь: анализ состояния системы дан с учетом опросов самих участников этого процесса, видим и позитив, и негатив, а главное- перспективу, пути совершенствования образования, которое заостронено на качество обучение деток, на самих детках, удачи п. министру в проведении реформы, а Елена Прекрасная послушала эту коференцию и дала задание п.Зеленскому - каждому ребенку по ноутбуку, чтоб облегчить им процесс обучения, уж очень любит она детей, и, конечно, п.Президент выполнит этот наказ, как и наказ отца по окончанию войны- заканчивай, сынок, ты эту войну, не хочу орков видеть на нашей земле, удачи нашему Президенту Владимиру в выполнении этих своевременных наказов🥰👏✌️✊🌹😎🇺🇦

  • @user-kq4ze4kq9z
    @user-kq4ze4kq9z Рік тому

    Очолювати міністерства при критичній владі , невдалий досвід. Как би чаво нє вийшло. Використають.

  • @user-tp6fd2ld8n
    @user-tp6fd2ld8n Рік тому +1

    Навчання без виховання це -- профанація. Предмети морально -естетичного циклу не мають належної уваги у шкільній програмі.Ще величезна біда оашої освіти це необгрунтована кількість чиновників усіх рівнів, які дуже заважають вчителям і витрачають на себе більшу частку бюджетного ресурсу, призначеного на розвиток освітнього прцесу.

  • @user-ek9cm6kv8i
    @user-ek9cm6kv8i Рік тому

    Подолання прогалин у навчанні - це проблема не вчителів, а в першу чергу батьків. Мотивувати й заохочувати повинні батьки, а не держава, не вчителі. Учитель повинен мати засоби для зацікавлення дітей навчальним процесом. А держава повинна забезпечити школи технікою, додатковими годинами. Так у 2000 році було з програми забрано з курсу мови 4 години - відбулась реформа перша. А це час на закріплення вивчених тем . Не перекидайте на громади, система керування фінансів так побудована, що з місцевого бюджету не можна брати гроші на нецільові витрати

    • @user-th1ku6xb9p
      @user-th1ku6xb9p Рік тому

      До чого тут батьки? Заохочувати до навчання мають вчителі, бо це їхня робота, але в них нічого не вийде, як вони б не танцювали всеодно нікому не цікава та маячня, яку нав'язують дядьки з міністерства.

    • @user-ek9cm6kv8i
      @user-ek9cm6kv8i Рік тому

      @@user-th1ku6xb9p Зацікавлювати і заохочувати - це різні речі, вчителі-зацікавлюють, а заохочують і мотивують хай батьки. Школа й вчителі забовʼязані, пробачте, це наротива радянщини: перекладання своїх обовʼязків .

    • @user-th1ku6xb9p
      @user-th1ku6xb9p Рік тому

      @@user-ek9cm6kv8i Виховати й навчити це теж різні речі. Я не розумію яким боком батьки мають дітей заохочувати вчитися? Це батьки мають заохочувати мене вчити фізику чи хімію? Це всеодно щоб я ходив на роботу, мені не платили зарплату, бо заохочувати працювати мене має не робота, а батьки.

  • @olgabolkunevych3301
    @olgabolkunevych3301 Рік тому

    Звільніть шкільну освіту від інформаційного сміття, дайте дітям час на спорт і творчість.Вчителям-гідну зарплатню, щоб не працювали у другу зміну репетиторами.

  • @jukiname7532
    @jukiname7532 Рік тому

    Ще слід обмежити термін перебування директора на посаді більше 5 років,наш уже сидить 22 роки і поводиться як власник школи,а скільки грошей нагріб за прийом дітей і вчителів до школи.Знаю,бо так сама влаштувалась на роботу.Пропоную обмежити вік вчителів,бо погано,коли вчительці початкових класів 50+ і перевірку в психіатра запровадити.

  • @user-xy5zv6jn6j
    @user-xy5zv6jn6j Рік тому

    Залишить освіту, як є але зменшити кількість домашнього завдання. І все буде ок.

    • @AlliSi777
      @AlliSi777 Рік тому +1

      І полешити програми з фізики, геометрії, біології, хімії. Бо підручники 7-9 класів кидають в холодний піт не тільки дітей, в й батьків.

    • @user-xy5zv6jn6j
      @user-xy5zv6jn6j Рік тому +1

      @@AlliSi777 не знаю з усім справляєся. В 5 класі, але вважаю, що не потрібно дитині вивчати квадрати та куби з математики а на природі з чого складається кров, сердце та нервової клітка. Для цього є предмети в 7-9 класі

    • @AlliSi777
      @AlliSi777 Рік тому +1

      @@user-xy5zv6jn6j дійдете до 7-го зрозумієте про що мова