#44 Artesana Latina - Cutty Sark 1/84 - Foremast stays

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 8 вер 2024
  • W tym odcinku na kanale @MODEL MAKING zajmę się ustawieniem masztów oraz wykonam sztagi fokmasztu. Zapraszam Was serdecznie do oglądania tego odcinka.

КОМЕНТАРІ • 8

  • @ukdave57
    @ukdave57 6 місяців тому +1

    Very nice work. The ship is looking great

    • @Model_Making
      @Model_Making  6 місяців тому +1

      Thank you very much :)
      Best Regards :)

  • @pawealbrzykowski9251
    @pawealbrzykowski9251 6 місяців тому +1

    Dzień dobry jak zwykle 😀 Mam 2 pytanka: 1. Jak rozwiążesz problem galionu ? 2. Na czym opierasz kolorystykę C.S. ? Czy bazujesz na dzisiejszej kolorystyce statku - muzeum, czy też w jakikolwiek sposób sięgasz do dawniejszej ? A czy były różnice ?

    • @Model_Making
      @Model_Making  6 місяців тому +1

      Dzień dobry :) Odpowiadając na pierwsze pytanie, już od dłuższego czasu zastanawiam się nad próbą rzeźbienia galionu w drewnie. Mam na składzie małe kawałki drewna lipowego, ale niestety nie mam w tym temacie wprawy. Pierwsze próby zakończyły się totalną klapą. Szukam w internecie parad i może za którymś razem się uda. Problem polega tutaj na skali. Tak mały galion jest dość kłopotliwy w wyrzeźbieniu. Jeśli ta opcja zawiedzie, będę musiał udoskonalić galion zestawowy, który nawiasem mówiąc jest okropnie brzydki i bez poprawek całkowicie zepsuje wizualnie dziób Cutty Sark. Pozostaje jeszcze metoda drukarki 3D, ale tu muszę ewentualnie poprosić kogoś o pomoc w drukowaniu, bo nawet jak sam wykonam projekt, to nie posiadam takiej drukarki. Kolorystykę opieram przede wszystkim na zdjęciach archiwalnych, gdy Kliper stał jeszcze swobodnie w suchym doku, czyli przed pożarem. Wtedy blachy na dnie kadłuba były miedziane i zdecydowanie ta kolorystyka bardziej do mnie przemówiła niż obecne, które wydaje mi się, że są mosiężne. Co się tyczy reszty kolorystyki, to na przykład maszty wg mnie wyglądają bardziej efektownie w 2 kolorach niż, jak to miało miejsce dawniej. Z tego, co widzę, dawne omasztowanie było całkiem białe. Może wynika to także z faktu, że Kiedyś Cutty Sark był sprzedany Hiszpanom i pływał pod ich banderą zowiąc się Fereira.

    • @pawealbrzykowski9251
      @pawealbrzykowski9251 6 місяців тому +1

      Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź i radosnej pracy !@@Model_Making

    • @Model_Making
      @Model_Making  6 місяців тому

      @@pawealbrzykowski9251Dziękuję bardzo :)

  • @pawealbrzykowski9251
    @pawealbrzykowski9251 6 місяців тому +1

    No i- wybiegając w przyszłość- nie zrobiłbyś w przyszłości w ramach relaksu od trudnych żaglowców, jakiego ironclada, coś spod Cushimy lub Yalu ? 🙂

    • @Model_Making
      @Model_Making  6 місяців тому +1

      Pewnie, kiedy skończę Cutty Sark, będę robił coś nowego. W mojej stoczni czeka już kilka jednostek pływających, choć aktualnie w kurzących się pudłach :) Na pewno przyjdzie czas na Black Pearl, ale w zestawie ZHL, który wygląda na naprawdę imponujący. O ww żaglowcach niestety nie słyszałem. Chętnie zgłębię temat, ponieważ jestem wielkim pasjonatem wszystkiego, co związane z morzem :) Pozdrawiam :)