Jaroslav Marvan kraloval na jevišti i před kamerou padesát let
Вставка
- Опубліковано 8 лют 2025
- Obdivuhodně dlouhý výčet filmových, divadelních a televizních rolí měl za sebou národní umělec Jaroslav Marvan. Jeho život však kromě radosti z uměleckých úspěchů přinesl i smutek v podobě navenek idylického, ale jinak bezdětného manželství. Částečně si to kompenzoval v pozdějších věku, kdy měl s herečkou Národního divadla Alena Jančaříkovou nemanželskou dceru Alenku. Ovšem ani tento příběh neměl úplně dobrý konec.
Velký herec, poctivý a skromný ❤️V jakých podmínkách hrál za minimum výdělku o tom dnešní komedianti nemají ani páru 😞 Byl velkou osobností pro českou kulturu. ❤️ Čest jeho památce 😇
Velmi zajímavý díl, díky za něj. Musím také říct, že Vaše slovní zásoba, v popisu hercových vlastností a postav jím představovaných, je úžasná.
Děkuji Vám moc.
Už se těším na Jaroslava marvana.
Jaroslav marvan byl dobrej herec
Moc pěkně shrnuto, děkuji. Koketovala jsem o svém kanálu o českých hercích, ale asi to už bude bezpředmětné... 😸👍
Vůbec ne, udělejte to! Udělala byste to zase jinak, ze svých zdrojů, ze svého pohledu. Bylo by to určitě pro všechny obohacující.
Dokonale profesionalne spracovane ako vzdy...fascinuje ma odkial beriete podklady k jednotlivym hercom...super
Děkuji moc. Čerpám z knih, mám velkou knihovnu o české kultuře, do toho existují v městských knihovnách různé archivy s původními články, většinou jsou to bezplatné služby - jde jenom o čas se do toho zahloubat a najít to zajímavé. Je to takové amatérské badatelství.
Skvělý herec i jeho hlas🎉
Díky za pana Marvana, fenomenální herec
Dnes mi u herců chybí ta pěkná čeština.
perfektně odvedená práce... 👍
Opět super video. Moc ráda sleduji Vaší tvorbu 👍🙂.
Děkuji moc.
Děkuji za video o tomto herci. ROMAN OSTRAVA
Vynikající !!
Děkuji ❤ je možné natočit o panu Werichovy
Rozhodně ano. Mimochodem, dnes má výroční 120 let. Mám k Janovi tolik materiálů, že to nelze obsáhnout ani jedním ani dvěma díly. Mám koncepci na 20- ti dílny seriál, když všechno půjde dobře, natočil bych ho v létě na podzim tohoto roku by byl zde ke shlédnutí. :D tak snad...
@@oldrichjaneba děkuji za odpověď rád vás sledují děláte opravdu skvělou práci ❤️
Vzpomínka napadlo Jaroslava Marvana
Ďakujem za video myslím si že nebol veľmi šťastný človek lebo si nemohol zobrať ženu ktorú miloval Alenku keď že jeho pani manželka mu robila prieky a nemohla mu dát deti a prekusnúť neveru čo sa jej na jednej strane nedivím Keď by pán Marvan žil dnes tak by sa určite rozviedol Nezabúdajme že žil vtedy inej dobe a ľudia sa veľmi nerozvádzali Môj názor je že jeho milenka bola zavraždená a žiadna samovražda niekto ju nenávidel zato že ničí manželstvo😘
Ano, To co píšete skutečně v mnoha článcích na internetu koluje. Je to i v jedné z knih uvedeno. Já jsem se tomu chtěl vyhnout, protože se snažím používat jenom ověřená fakta. A že by se asi dnes pan Marvan rozvedl? Čistě můj osobní názor - také si myslím, že ano.
Marvan měl ještě jednu dceru. Jmenovala se Drahomíra a byla postižená. Žila v ústavu ve Svitavech a Marvan za ní jezdil. Měla údajně veselou povahu a dobře hrála na harmoniku. Kdo byla její matka není veřejně známo.
Děkuji za upřesnění. To jsem vůbec nevěděl. Ani jsem na to nikde nenarazil. Dočetl jsem se jen, že měl postiženou neteř - ze strany jeho ženy. Proto se údajně báli mít spolu potomka, aby to nebylo dědičné.
👍👍👍
Ta bába tam zas dala kopru jako když.....😂😂😂😂
Vim, vim . . . . . .
❤
Mohu poprosit o Oldřicha Nového? Děkuji
jak si přejete. 😉
@oldrichjaneba děkuji
Uznávám, že jsem chtěl před realitou už prchnout někam do lesů, protože ta člověka fakt ničí, ale PANA Marvana si ujít fakt nenechám, protože to je opravdový skvost - co role, to naprostá perla ❤ua-cam.com/video/tMDJKcctqig/v-deo.html - já se u toho řežu pořád 😅 Takoví herci už se prostě jen tak nenarodí 😎
Tak snad Vás to nezklamalo před uprchnutím do lesů. Mimochodem, koupil jsem si kdysi triko - a stále ho mám - s nápisem "Nemám čas. Jdu do lesa" a chodil jsem s ním po chodbách druhé největší tuzemské televize a vytvářelo to zajímavé konverzační situace. Ale pravdou je, že i když jdu do lesa, přemýšlím, o čem udělám další video. :D
@@oldrichjaneba Kdepak, vůbec nezklamalo, video o panu Marvanovi je super, jako vždy krásná práce 👍Jsou ale dny, kdy má člověk pocit, že kdyby odlétnul někam na Mars, bylo by to pořád stále moc blízko 😎Bambas v Cestě z města hadr 🤣To s tím tričkem muselo být opravdu zajímavé, ty reakce by mě opravdu zajímaly 😁Ještě bych asi přitvrdil a dal si na něj nápis Zhroutil se z tempa doby, jak zaznělo ve filmu Kopytem sem, kopytem tam 😄 Přeji pěkné dny a hodně sil na další zdařilá a zajímavá videa ❤
@@Lukáš.Balint Díky moc.
Úžasný ,geniální herec ,ale v osobním životě sobec , patolízal režimu a podrazil i Vlastu Buriana .
No, to víte, že máte pravdu. Když byl po válce Burian v klatbě, nikdo se ho nezastal, ani Marvan ne. To je prostě fakt. :(
Komentář byl krásný...ještě jsem ale čekal že se zmíníte o jeho dceři co dělá třeba dnes, zda žije nebo nežije a třeba jakou profesi vykonává, stačilo kratičkou zmíňku.....Jinak děkuji za komentář.......
Máte pravdu. Poslední stopa vedla do Plzně a paní Alena byla učitelkou. V dokumentu z devadesátých let to byla velmi krásná a šaramantní mladá dáma. Mohl jsem to zmínit, ale mám tendenci ty scénáře psát stále delší a je třeba už někde krátit.
Geniální herec, ale také režimní patolízal, jak dokazuje jeho vlastní autobiografie.
to bolo vždy tak z hercami, boli , sú a budú. Aj dnes sú režijní pätolízači
@@Maria-to1eu dnes sa hlavne spravaju tak aby nemuseli zazivat znovu to co Marvan...podlizovat sa totalitnemu rezimu
Opět skvěle pane Janeba děkuji moc.👏👏👏
Jsem rád, že se Vám líbilo.
V serial Bohéma bylo prave to jak Burian Marvanovi říká napsal jsem ti novou smlouvu výši gáže si vyplň sám.
Ano, ano, taky jsem to viděl... jenom jsem nevěděl, jestli to už nebyla volná interpretace, ale já bych tomu i věřil. Na Buriana se nakydaly kýble špíny, ale jednu věc mu nikdo neodpáře, že nikdy nebyl lakomý, a když o někoho stál, prostě ho platil zlatem. To, co si u něj vydělali herci, si nevydělali nikde jinde. Národem milovaní V+W se rozhodně s herci tak nemazali.
Úžasný herec. Děkuji pane Marvane za všechny vaše krásné role 🙏💛
Už je dávno mrtvej,piš v minulým čase.
@ ty jsi prilezl z jaký prdele?
budu si psát, co chci ty chytraku 👊