Сіяв на 70 см,45см,30см.,22,5 см., 15 см, 12,5 см. - (міжряддя). Но, для себе зробив такий висновок - сіяти сою краще на 30 см . міжряддя . Аргументації - закладка нижнього яруса (висота), і гілкування на 70 см і 45 см (гілки падають на землю ,можливі втрати комбайна). По живленню підтримую на 100 %, соя також полюбляє калій , не говорячи за азот. Цікава інформація .ДЯКУЮ.
36ц на бідних грунтах без добрив, сот Аполо, весь серпень без дощів, Рівненська. Азотні добрива НЕ давати. Оробка насіння: Склероцид 1...2 л/т, Азотофіт 1л/т, чистий гумат 40г/т (д.р), чисті амінокислоти 70г/т (діючої речовини), Липосам 200г/т. Ще додати рідкий бульбочковий інокулянт 2л/т. Можна додати Органік баланс 1л/т. Мікоризний інокулянт сухий можна якщо НЕ ДАЮТЬСЯ фосфорні добрива в РЯДОК (фосфор пригнітить мікоризу). Суха форма бульбочкового також норм, можна разом з мікоризним. Бульбочковий головне внести перший раз на поле, якщо бульбочкові прижилися то знову вносити через 3-4 роки або щороку 30% норми, різні виробники (хістік, бту, агрітема). Важливо! Чисті амінокислоти, баклан, мегафол, амінокат 30, чистий гумат блекджек 300мл/т, BTU антистрес 0.6л/т(фіз), AgroBio (гумат+ бурштинова кислота) без мікроелементів, без зайвих домішок. Можна ризикнути і дати Гуміфренд BTU з мікроелементами. Мікроелементи можуть пригнітити бульбочкові. Гумат першим розчинити у воді, далі додавати амінокислоти. Без хімічного протруйника, ні фунгіцидного ні інсектицидн. Інсектицидний можна в крайньому разі. НЕ давати добрива в рядок бо не спрацюють бульбочкові. Добриво PK можна розкидачем під культивацію або туковим сошником збоку, або внести їх восени з посівом сидератів. Коткувити не треба, краще ланцюгом за сівалкою закрити вологу. Глибина посіву 4...7см (чим пізніше, чим сухіша земля тим глибше сіяти, 7см перевірено), міжряддя 30...40. По цвітінню обробити Склероцид 2л/га якщо попередник соя, соняшник. Обробіток грунту під сою. Якщо був сидерат перед соєю то можна сіяти без обробітку. По дисковці можна якщо сівалка дозволяє. Якщо оранка то дуже мілка до 14см і одразу ущільнити культиватором з котком. Раз на 5-10 років можна орати 20см але одразу щось сіяти. Сидерат перед соєю (кг): курудза 40 (як є волога), суданка 2, гречка 7, льон 2, гірчиця жовта сарептська 1кг/га (зовсім трошки). Восени всіяти в сидерат жито, весною його зупинити за 10 днів до посіву або раніше щоб не забрало вологу. Можна пшеницю, озимий ячмінь або ці три культури разом змішати. До виходу в трубку жито накопичує а не витрачає вологу. Зимовий сидерат збереже сірку. На сою треба буде менше гербіцидів бо жито пригнічує бур'яни. Сидерати влітку сіяти на 6-8см щоб дістати вологу.
Вітаю!Нажаль що більшість наших аграріїв не можутьдозволити собі технології точного землеробства!За роки її вирощування зрозумів що її потрібна волога і тепло!Коли є ці два фактори то і господарювати веселіше,тоді і мікроелементами хочеться лишній раз бризнути і тд..Сіяв 5 сортів,найвищий протеін цього року 39,2 найнижчий 36,4!Врожайність від 22 до 30 ц/г в період вегетації пройшов один дощик якщо можна його так назвати!Всим удачі!
Згодні з Вами, необхідно старатися зберегти вологу на глибині сівби насіння. Для цього необхідно працювати з грунтами. Накопичувати рослинні рештки, вносити органіку, сіяти сидерати, пробувати різні технології грунту. Хай щастить!
З святом.Дякую за інформ.
Сіяв на 70 см,45см,30см.,22,5 см., 15 см, 12,5 см. - (міжряддя).
Но, для себе зробив такий висновок - сіяти сою краще на 30 см . міжряддя .
Аргументації - закладка нижнього яруса (висота), і гілкування на 70 см і 45 см (гілки падають на землю ,можливі втрати комбайна).
По живленню підтримую на 100 %, соя також полюбляє калій , не говорячи за азот.
Цікава інформація
.ДЯКУЮ.
36ц на бідних грунтах без добрив, сот Аполо, весь серпень без дощів, Рівненська.
Азотні добрива НЕ давати.
Оробка насіння: Склероцид 1...2 л/т, Азотофіт 1л/т, чистий гумат 40г/т (д.р), чисті амінокислоти 70г/т (діючої речовини), Липосам 200г/т.
Ще додати рідкий бульбочковий інокулянт 2л/т. Можна додати Органік баланс 1л/т.
Мікоризний інокулянт сухий можна якщо НЕ ДАЮТЬСЯ фосфорні добрива в РЯДОК (фосфор пригнітить мікоризу).
Суха форма бульбочкового також норм, можна разом з мікоризним. Бульбочковий головне внести перший раз на поле, якщо бульбочкові прижилися то знову вносити через 3-4 роки або щороку 30% норми, різні виробники (хістік, бту, агрітема).
Важливо! Чисті амінокислоти, баклан, мегафол, амінокат 30, чистий гумат блекджек 300мл/т, BTU антистрес 0.6л/т(фіз), AgroBio (гумат+ бурштинова кислота) без мікроелементів, без зайвих домішок. Можна ризикнути і дати Гуміфренд BTU з мікроелементами. Мікроелементи можуть пригнітити бульбочкові.
Гумат першим розчинити у воді, далі додавати амінокислоти.
Без хімічного протруйника, ні фунгіцидного ні інсектицидн. Інсектицидний можна в крайньому разі.
НЕ давати добрива в рядок бо не спрацюють бульбочкові.
Добриво PK можна розкидачем під культивацію або туковим сошником збоку, або внести їх восени з посівом сидератів.
Коткувити не треба, краще ланцюгом за сівалкою закрити вологу. Глибина посіву 4...7см (чим пізніше, чим сухіша земля тим глибше сіяти, 7см перевірено), міжряддя 30...40. По цвітінню обробити Склероцид 2л/га якщо попередник соя, соняшник.
Обробіток грунту під сою. Якщо був сидерат перед соєю то можна сіяти без обробітку. По дисковці можна якщо сівалка дозволяє. Якщо оранка то дуже мілка до 14см і одразу ущільнити культиватором з котком. Раз на 5-10 років можна орати 20см але одразу щось сіяти.
Сидерат перед соєю (кг): курудза 40 (як є волога), суданка 2, гречка 7, льон 2, гірчиця жовта сарептська 1кг/га (зовсім трошки).
Восени всіяти в сидерат жито, весною його зупинити за 10 днів до посіву або раніше щоб не забрало вологу. Можна пшеницю, озимий ячмінь або ці три культури разом змішати. До виходу в трубку жито накопичує а не витрачає вологу. Зимовий сидерат збереже сірку. На сою треба буде менше гербіцидів бо жито пригнічує бур'яни. Сидерати влітку сіяти на 6-8см щоб дістати вологу.
Інформація корисна , спонукає до роздумів.Ідеально коли все збігається .
Дякую!
Зі святвечором!!!
Доброго вечора. Хмельницька область. Соя Аполо сіяв 120кг/г СЗ 3.6 . Урожайність склала 37.7ц/г
Ох і фантазер))))))
@serjpetroff2662 що ви маєте на увазі?
в 24 році сіяв 6-8 травня, урожайність 17 ц на півдні Сумщини, в прогрітий грунт...
Вніс на зиму калій хлор 150 кг
І думаю весною 100 кг сульфат магнію
Ваша думка?
Грунти піщані місцями чорноземи
Якщо сої ніколи не було на ділянці. То урожаю, і протеїну гарного не буде. 👍👍👍
Вітаю!Нажаль що більшість наших аграріїв не можутьдозволити собі технології точного землеробства!За роки її вирощування зрозумів що її потрібна волога і тепло!Коли є ці два фактори то і господарювати веселіше,тоді і мікроелементами хочеться лишній раз бризнути і тд..Сіяв 5 сортів,найвищий протеін цього року 39,2 найнижчий 36,4!Врожайність від 22 до 30 ц/г в період вегетації пройшов один дощик якщо можна його так назвати!Всим удачі!
Якщо чекати температури грунту в +14-16 градусів,то можна і не отримати сходів через нестачу вологи.
Згодні з Вами, необхідно старатися зберегти вологу на глибині сівби насіння. Для цього необхідно працювати з грунтами. Накопичувати рослинні рештки, вносити органіку, сіяти сидерати, пробувати різні технології грунту. Хай щастить!
@artfields в цьому році планували посіяти сидерати після збирання урожаю ультраранньої сої,але в пилюку сіяти недоцільно (
Розкажіть які причини в 2025 будуть.
Доброго здоров'я!