ооочнь классное видео, много инфы зацепил!!!! и по этому большая благодарность гровексу и собственно ,,специалисту,, что делится знаниями и более того опытом!!!!! гровекс вам добра и успехов ваших добрых делах!!!)))
@@GROWEX планирую дать пол литра примы ,литр авангард зерновые и недорогой стимулятор роста типа агростимулина через неделю 10 кг.карбомида плюс 2.5кг.сульфату магнию и фунгицыд, можно ли все это совместить в одной обработке и что бы вы посоветовали бы добавить убрать и какой лучше применить фунгицыд чтоб недорого но сердито?
Незадоволений! Чому не аналізуєте, враховуючи, кількість добрив (азоту, фосфору, сірки) внесених при посіві восени. Їх залишок на початок ЧВВВ, доступність, ефективність?
Назвіть будь ласка етапи внесення аміачної селітри. Дуже гарне відео. Назвіть приблизні фази і норми (на середню пшеницю(в розумінні що в зиму ввійшли +- 4. ))
Добрый день хочю внесты карбомида 150кг сивалкою по пшеныци а потом брызнуть по лустку по 10кг на гектар состояния средьне посияна по подсолноху важне ваше мнения спасибо.
Ярославе, дякуємо за запитання! Щоб дати коректну відповідь, необхідно визначитись, що вкладається в поняття: «верхній шар землі сухий». Важливо розуміти на скільки відбулось пересихання верхнього шару. Якщо мова йде про 1-3,максимум 5 сантиметрів, а далі ґрунт - вологий, то КАС можна вносити і розуміти, що ефективність буде) Однак, коли мова йде про пересихання 10-15 сантиметрів ґрунту на посівах пшениці, то будуть питання до ефективності прикореневого підживлення будь-яким азотним добрив.
Тетяно, для більшості регіонів зараз оптимальний час для застосування сульфату амонію в ґрунт (прикоренево). Чи є потреба застосовувати позакореневе підживлення? Така операція може мати місце у випадку, коли дуже затягли із ґрунтовим внесенням азотних та сірковмісних добрив, вологи в ґрунті вже немає і треба робити хоча б щось для того, щоб врятувати пшеницю.
Дякую за відео! Дуже доступно та інформативно, особливо для новачків в агрономії. Можна вас попросити порекомендувати агрономічну літературу для початківця в цій сфері? Так склалося, що вивчився на зовсім іншій спеціальності, а зараз доводиться в короткі строки перекваліфіковуватися.
Вносил в этом году сеялкой селитру с карбамидом-геморой еще тот(карбамид начинает таять и залипают тукопроводы),ну посмотрим на результат,сделал такую комбинацию как раз для пролонгации азота
Ідея поєднання різних типів добрив - не нова і цікава, однак і одне, і інше добриво - гігроскопічні, тобто здатні набирати вологу з повітря. Якщо планувати змішування добрив, то обов’язково потрібно звернути увагу на таблицю змішуваності. Ці два добрива допускається змішувати безпосередньо перед використанням суміші. Виробництво - це різні обставини: десь довго підвозили, десь довго вантажили, вологість підвищена… - а все це впливає на результат.
@@agrilab_ua Так это я их даже не смешивал,в отсек для семян я засыпал селитру, а в туковые карбамид,и смешивание происходило непосредственно в тукопроводах.Если смешать даже перед самим внесением, там уже будет полуКАС,так сказать "каша".Пока развитие,и цвет пшеницы мне нравится,посмотрим что будет дальше...
При нестачі сірки на листках з'являється хлороз яскравого жовто-зеленого кольору . Хлороз зазвичай починається на молодих листках. Вся рослина, включаючи колос, затримується у рості і знижує врожайність
Доброго здоров'я! Розвіюючи всі міфи, все ж таки поясніть: після виходу із зими 25.02 здійснено по мерзлоталому розкидання румом по озимій пшениці селітри аміачної по 150-200 кг на гектар (попередник соя), опадів не було до 10.04 взагалі. Так от перетворившись у різні форми, чи залишається салітра у землі та чи є від неї результат після опадів??? Дякую!
Вітаємо, пане Юрію! Загалом, втрати азоту із аміачної селітри є одними з найнижчих серед азотних добрив. Після внесення по «мерзлоталому» ґрунту гранула аміачної селітри мала поступово розчинитися та потрапити у ґрунт. У ґрунті із азотом відбуваються процеси перетворення, більшість із яких пов’язана із діяльністю мікроорганізмів. Робота мікроорганізмів безпосередньо залежить від наявності вологи та температурного режиму. Відповідно, якщо протягом цього періоду були низькі температури та відсутні опади, то процеси перетворення азоту відбувалися повільно, а рослини не використовували активно азот (живлення в таких умовах протікає також повільно). Інтенсивне промивання нітратного азоту у нижчі шари без опадів також малоймовірне. Втрати азоту від процесів денітрифікації збільшуються в умовах підвищеної вологості ґрунту. Можливе звітрювання аміаку, але більшість наукових джерел вказує на відносно невеликий відсоток втрат від цього процесу для аміачної селітри. Щоб назвати точну цифру скільки у Вас залишилося азоту і в якій формі, треба проаналізувати сукупність факторів, яка впливає на ці процеси. Після того, як пройдуть опади, Ви можете спостерігати за ростом і розвитком рослин. Якщо рослини не матимуть візуальних ознак азотного голодування (гальмування росту і розвитку, світло-зелене забарвлення листової пластинки), то азоту у ґрунті достатньо. У випадку, якщо візуальні прояви нестачі азоту на рослині помітні, то доступного азоту недостатньо. Проте візуальні зміни будуть означати невідворотні зміни у фізіологічних процесах. А отже, потенційну продуктивність пшениці може бути частково втрачено. Ми рекомендуємо не очікувати змін у рості і розвитку рослин, які можуть бути як позитивними, так і негативними. Актуальну і швидку відповідь на питання «А що залишилося в ґрунті?» може дати проведення аналізу на вміст мінерального азоту в ґрунті. Ось тут ми описували схожий проект www.agrilab.ua/project/maksymalna-vrozhajnis-za-optymalnyh-vytrat/
оксаночка подскажите пожалуйста померзлоталому розкыдав 150 кг сульфат амонию через 5 днив розкидав 150 кг селитры и думаю сивалкою внесты карбамид чы варто вносыть чы ни и скилькы можно шоб не переборщыть
Обприскування розчином карбаміду можна проводити з того моменту, коли є активна листова поверхня. Якщо планується застосування фунгіцидів, то буде доречним додати у бакову суміш карбамід у кількості 3-5 кг на 150-200 л робочого розчину або дивіться на рекомендації постачальника препарату. Зверніть увагу на характеристики самого карбаміду. Використовуючи азот позакоренево, варто пам’ятати, що це операція для легкого стимулювання і вона не може замінити азотне живлення пшениці повністю. Рослина споживає елементи живлення корінням! А взагалі оптимізацію системи живлення треба починати з аналізу грунту)
Назаре, нітратна форма споживається рослиною одразу після розчинення. Амонійна форма частково може споживатися без перетворень, але основна маса амонійного азоту в процесі нітрифікації переходить у нітратну форму. Оптимальні умови для бактерій-нітрифікаторів: достатня аерація ґрунту, температура 23-28оС, вологість ґрунту 60-70% його повної вологоємності, нейтральна або слабо лужна реакція ґрунтового розчину. Паралельно проходять процеси, які зумовлюють втрати азоту до моменту споживання рослиною: вимивання із кореневмісного шару, звітрювання, денітрифікація та ін. , але це вже інше питання…;)
Най головніша помилка,це втім що знищили с/господарство.Всі хто взявся за це вирощування мають знання на рівні дурнів з ПТУ. Інтенсивна системе вирощення пшениці суворо вимагає глибоких знань фізіологіі рослини.А основна маса виробників уяви не мають про 12 етапів органогерезу. Пророчі слова Івана Лушпи: "Ці речі потрібно знать твердо".PS а звернувши увагу на запаси вологи втгрунті потрібно терміноно припинить продаж пшениці за кордон бо дуже ймовірне повторення 1947 ріку,а це не короновірус.
2 вопроса на которых так и не нашёл ответ. 1й вопрос - так как же лучше внести карбамид с меньшими потерями азота и посевов? Румом под дождь, румом под мотыгу или сеялкой? 2й вопрос - как лучше внести азот под ярые зерновые культуры з зоне юга Украины? Весь азот дать в виде карбамида при посеве или частично при посеве, а потом пытаться подкармливать по листу?
Сеялкой!!.Если нет возможности то Румом и после прибороновать ротационой бороной..Я так и планировал ,разбрасывал Румом и думал сразу же прибороновать но в конце внесения пошел дождь ,то боронование отменил.Ясно одно .что все зависит от обстоятельст,и карбамид желательно заделать в грунт,так как его 40% улетучивается в воздух.Яровые тоже можно подкармливать как и озимые, сеялкой в фазу кущения,а по листу много не дашь,По этому ,при посеве,остальное в подкормку в фазу кущения сеялкой или Румом с одновременным боронованием ротационкой.
Здравствуйте) Спасибо большое за данную работу, много полезного узнал) И если не сложно, напишите пожалуйста своё мнение по данной ситуации! Дело в том , что две недели назад мы сделали подкормку озимой пшеницы селитрой, но после этого началось похолодание, и ефект оказался нулевым! Скажите пожалуйста, с приходом тепла, которое ожидается через пару дней, будет ли ефект от той подкормки или тот азот уже исчез и не подействует вообще!?
@@GROWEX Вносили разбрасывателем, и через пол часа прошёл дождь, который растворил селитру! Но потом температура снизилась до 3 градусов в среднем и старта мы так и не дождались, хотя прошло 2 недели! Но если будет так как вы говорите, то значит ничего страшного, с сегодняшнего дня у нас температура повышается до 10 и плюс солнце, которое так же немаловажно для восстановления весенней вегетации! Большое спасибо что никогда не игнорируете и всегда стараетесь помочь! И так как я только начинаю заниматься земледелием, для меня это очень приятно!
Такой вопрос. Озимая пшеница по пару, кущение в зиму хорошее, дали по мерзлоталому (по снегу) 150 кг/га ам.сел., спустя месяц на поле посевы стали немного рыжие и чего?
СПБ) за ответ. Ник обл., Доманевский район, понижение темп...., всё так, но края на поле тёмно зеленные, а средина заметно рыжеватая, получается как всегда, что-то пошло не так)
Понятно, що нічого не понятно. Перекладіть будьласка це все на Українську мову. Коли кормити, коли не кормити не зрозуміло, Чим давати добрива в конкретній ситуації {лійкою чи сівалкою} також не зрозуміло. Зрозумів одне, що потрібно наймати кваліфікованого агронома. РS.Прогноз погоди: Інколи, подекуди, короткочасні опади, можливо з грозами, на решті України.
Дякуємо за ваші питання!) сьогодні в інстаграмі буде прямий ефір і там ми будемо розглядати детально цю тему!) напишіть під постом конкретні запитання, які вас хвилюють!))
люди главное ето дождь!!!! в моем регионе где засуха селитра нужна пораньше -февраль и побольше)))) сеял я с селитрой осенью 100кг, вообще ничего не дало, с опыта нужен фосфор осенью!!!
Віталію, зауваження прийнято, у наступних відео виправимося)У розмові йшлося про використання різних концентрацій карбаміду. Це достатньо широке питання, на яке є чимало рішень. Ключовим є те, що рішення про вибір концентрації робочого розчину повинен прийняти аграрій чи агроном на місці, виходячи із того, з яких компонентів складається його суміш, які сортові особливості пшениці на полі, чи є необхідний восковий наліт, що протидіє опікам, важливі також погодні умови, в яких росте конкретна пшениця. Середньозважена концентрація розчину карбаміду для пшениць озимих становить 3-5%. Це та концентрація, що є небезпечною у більшості умов росту і розвитку культури. У виняткових випадках, коли пшениці мають інтенсивний восковий наліт, концентрацію розчину можна збільшувати без шкоди для рослин до рівня 10-12%. Важливо розуміти, що концентрація біурету не повинна перевищити 2-2,5% (це вже токсична для рослини концентрація). Важливі також і сортові особливості, оскільки однакова концентрація карбаміду в тих самих умовах може одному сорту - шкодити, а іншому - ні
@@Stas901000 , застосування КАС на пшениці озимій має свої особливості залежно від фази росту і розвитку. Детальну інформацію по питанню щодо КАС можете переглянути у відео від спеціаліста компанії «Єврохім» за посиланням: ua-cam.com/video/Dh-Pq5aej5Q/v-deo.html Відповідь на Ваше питання - з 14 хвилини. Можливо, й перша частина для Вас буде цікавою;)
Володимир дуже грамотний фахівець
Дякуємо за відгук!)
Красиві у вас дівчата!
ооочнь классное видео, много инфы зацепил!!!! и по этому большая благодарность гровексу и собственно ,,специалисту,, что делится знаниями и более того опытом!!!!! гровекс вам добра и успехов ваших добрых делах!!!)))
Дуже гарне відео!!!!! дякую за корисну і вчасну інформацію!!!!!!!!
Ксюша привет 👋 ты куда пропала мы тут уже переживать начали Выглядишь на миллион долларов просто сказка
Классный стол , мужику понравилось
спасибо Оксана,очень содержательно,хотелось бы побольше узнать о баковых смесях гербицида и стимуляторов роста ,микроудобрений и других компонентов.
@@GROWEX планирую дать пол литра примы ,литр авангард зерновые и недорогой стимулятор роста типа агростимулина через неделю 10 кг.карбомида плюс 2.5кг.сульфату магнию и фунгицыд, можно ли все это совместить в одной обработке и что бы вы посоветовали бы добавить убрать и какой лучше применить фунгицыд чтоб недорого но сердито?
Спасибо за ваш бесценный труд! Много и вовремя полезной информацыи.завтра какрас планирую работать карбамидом по листу!
Про КАС дуже мало інформації, хоча це як на мене найдосконаліше азотне добриво!!
Чи можна зробити окреме відео про КАС-32, 30, 28?!
Дуже круто і цікаво. Дізналися багато нового та корисного. Якщо є ще - сміливо викладайте!!!
Дуже корисне,для не досвідчених(начинающих)фермерів.
👍👍
Дякую вам за дуже цінну інформацію...
Будь ласка!))0
Незадоволений! Чому не аналізуєте, враховуючи, кількість добрив (азоту, фосфору, сірки) внесених при посіві восени. Їх залишок на початок ЧВВВ, доступність, ефективність?
Скажіть як сильно і якім чином пізній посів впливає на врожай?
А как на совместимость фунгецид + карбамид в баковых смесях?
Як що я 20 лютого вніс по мерзлоталому 200кг селітри на га.через скільки днів я можу внести 100кг карбаміду.
при подкормке сеялкой в каком направлении лучше двигаться вдоль или поперек рядков.
@@GROWEX спасибо Вам,здоровья и всех благ.
Оксанка супер,спасибо за информацию 🤩
Сульфат аммония по листу в какой концентрации можно применять?
Ви напевно зплутали з сульфатом магнію. Безпечною є 1,5-3% розчин. Наприклад 7 кг/га сульфату магнію при робочому виливу 250 л/га.
@@GROWEX нет! читал литературу та пишут что можно в дозе 40 кг на гектар в физическом весе! В етом году хочу попробовать на небольшом участке.
Чи можна вносити кас перед дощем???
Назвіть будь ласка етапи внесення аміачної селітри. Дуже гарне відео. Назвіть приблизні фази і норми (на середню пшеницю(в розумінні що в зиму ввійшли +- 4. ))
Скажіть будь ласка чи можливо використання органіки в рідкому вигляді оприскувачем розпилювачами які використовуються для кас
Ні відходи свиноферми
Додавання аміачної селітри в бакову суміш гербіцидів для посилення їх дії. Які пропорції?
Дуже вдячний
Сівалкою вносити селітра з борінками ???
Добрый день хочю внесты карбомида 150кг сивалкою по пшеныци а потом брызнуть по лустку по 10кг на гектар состояния средьне посияна по подсолноху важне ваше мнения спасибо.
Спасибо за видео.Если верхний шар земли сухой,то касс вносить не ефективно?
Ярославе, дякуємо за запитання! Щоб дати коректну відповідь, необхідно визначитись, що вкладається в поняття: «верхній шар землі сухий». Важливо розуміти на скільки відбулось пересихання верхнього шару. Якщо мова йде про 1-3,максимум 5 сантиметрів, а далі ґрунт - вологий, то КАС можна вносити і розуміти, що ефективність буде) Однак, коли мова йде про пересихання 10-15 сантиметрів ґрунту на посівах пшениці, то будуть питання до ефективності прикореневого підживлення будь-яким азотним добрив.
@@GROWEX Прогнозують дощик,пониження температури до +1 +6 .
@@agrilab_ua 1-3 см
дивитись чи слухати?
Доброго дня)
Який має бути внесений мінімум сірки по мерзлоталому якщо озимина на 4+)?
Дякую
Дякую за гарну інформаційну роботу... Скажіть можна зараз внести сульфат амонію по листу і в якій кількості???
Тетяно, для більшості регіонів зараз оптимальний час для застосування сульфату амонію в ґрунт (прикоренево). Чи є потреба застосовувати позакореневе підживлення? Така операція може мати місце у випадку, коли дуже затягли із ґрунтовим внесенням азотних та сірковмісних добрив, вологи в ґрунті вже немає і треба робити хоча б щось для того, щоб врятувати пшеницю.
Дякую за відео! Дуже доступно та інформативно, особливо для новачків в агрономії. Можна вас попросити порекомендувати агрономічну літературу для початківця в цій сфері? Так склалося, що вивчився на зовсім іншій спеціальності, а зараз доводиться в короткі строки перекваліфіковуватися.
Вносил в этом году сеялкой селитру с карбамидом-геморой еще тот(карбамид начинает таять и залипают тукопроводы),ну посмотрим на результат,сделал такую комбинацию как раз для пролонгации азота
Ідея поєднання різних типів добрив - не нова і цікава, однак і одне, і інше добриво - гігроскопічні, тобто здатні набирати вологу з повітря. Якщо планувати змішування добрив, то обов’язково потрібно звернути увагу на таблицю змішуваності. Ці два добрива допускається змішувати безпосередньо перед використанням суміші. Виробництво - це різні обставини: десь довго підвозили, десь довго вантажили, вологість підвищена… - а все це впливає на результат.
@@agrilab_ua Так это я их даже не смешивал,в отсек для семян я засыпал селитру, а в туковые карбамид,и смешивание происходило непосредственно в тукопроводах.Если смешать даже перед самим внесением, там уже будет полуКАС,так сказать "каша".Пока развитие,и цвет пшеницы мне нравится,посмотрим что будет дальше...
@@gromaster86 и как результат?
@@ВячеславАгро на хороших кусках 46-48,а на бедной почве 35,но на бедной почве я ещё и фунгицидом поздно поработал,пшеница нехило заболела
@@gromaster86 а предшественник какой?
Як визначити нестачу сірки на пшениці.Дякую!
При нестачі сірки на листках з'являється хлороз яскравого жовто-зеленого кольору . Хлороз зазвичай починається на молодих листках. Вся рослина, включаючи колос, затримується у рості і знижує врожайність
Доброго здоров'я! Розвіюючи всі міфи, все ж таки поясніть: після виходу із зими 25.02 здійснено по мерзлоталому розкидання румом по озимій пшениці селітри аміачної по 150-200 кг на гектар (попередник соя), опадів не було до 10.04 взагалі. Так от перетворившись у різні форми, чи залишається салітра у землі та чи є від неї результат після опадів??? Дякую!
Вітаємо, пане Юрію! Загалом, втрати азоту із аміачної селітри є одними з найнижчих серед азотних добрив. Після внесення по «мерзлоталому» ґрунту гранула аміачної селітри мала поступово розчинитися та потрапити у ґрунт. У ґрунті із азотом відбуваються процеси перетворення, більшість із яких пов’язана із діяльністю мікроорганізмів. Робота мікроорганізмів безпосередньо залежить від наявності вологи та температурного режиму. Відповідно, якщо протягом цього періоду були низькі температури та відсутні опади, то процеси перетворення азоту відбувалися повільно, а рослини не використовували активно азот (живлення в таких умовах протікає також повільно). Інтенсивне промивання нітратного азоту у нижчі шари без опадів також малоймовірне. Втрати азоту від процесів денітрифікації збільшуються в умовах підвищеної вологості ґрунту. Можливе звітрювання аміаку, але більшість наукових джерел вказує на відносно невеликий відсоток втрат від цього процесу для аміачної селітри.
Щоб назвати точну цифру скільки у Вас залишилося азоту і в якій формі, треба проаналізувати сукупність факторів, яка впливає на ці процеси. Після того, як пройдуть опади, Ви можете спостерігати за ростом і розвитком рослин. Якщо рослини не матимуть візуальних ознак азотного голодування (гальмування росту і розвитку, світло-зелене забарвлення листової пластинки), то азоту у ґрунті достатньо. У випадку, якщо візуальні прояви нестачі азоту на рослині помітні, то доступного азоту недостатньо. Проте візуальні зміни будуть означати невідворотні зміни у фізіологічних процесах. А отже, потенційну продуктивність пшениці може бути частково втрачено.
Ми рекомендуємо не очікувати змін у рості і розвитку рослин, які можуть бути як позитивними, так і негативними. Актуальну і швидку відповідь на питання «А що залишилося в ґрунті?» може дати проведення аналізу на вміст мінерального азоту в ґрунті. Ось тут ми описували схожий проект www.agrilab.ua/project/maksymalna-vrozhajnis-za-optymalnyh-vytrat/
Получается что опрыскиватель не должен выезжать из поля
Ні)) Що занадто то не здраво)
Ребята посоветуйте, если внести по 20 кг/га КАСа по пшенице озимой, это не много?. Ожогов не будет?.
ЯРІ ячмінь і пшениця..коли? скільки?І ЧОГО?
оксаночка подскажите пожалуйста померзлоталому розкыдав 150 кг сульфат амонию через 5 днив розкидав 150 кг селитры и думаю сивалкою внесты карбамид чы варто вносыть чы ни и скилькы можно
шоб не переборщыть
посивы в доброму стани сумшина вологы вдосталь
Доброго дня,хотів запитати коли можна проводити перше оприскування карбомідом,і чи можна проводити його зараз,і скільки кг на гектар??!!
Обприскування розчином карбаміду можна проводити з того моменту, коли є активна листова поверхня. Якщо планується застосування фунгіцидів, то буде доречним додати у бакову суміш карбамід у кількості 3-5 кг на 150-200 л робочого розчину або дивіться на рекомендації постачальника препарату. Зверніть увагу на характеристики самого карбаміду. Використовуючи азот позакоренево, варто пам’ятати, що це операція для легкого стимулювання і вона не може замінити азотне живлення пшениці повністю. Рослина споживає елементи живлення корінням! А взагалі оптимізацію системи живлення треба починати з аналізу грунту)
Можна ли внести сульфат амонию в феврале а Кас 32 по мерзло талой почве
Доброго дня) Тут є відповідь на ваше запитання) ua-cam.com/video/XvonDuzyIoU/v-deo.html
Добрый вечир ,скилкы треба карбомиду по лысту
Від 3-ох до 7-ми кілограм, залежить від фази розвитку культури, навколишніх умов (вологість, температура), та компонентів бакової суміші
Добрий вечір!)
Які перетворення проходить NH4NO3 після внесення в грунт до того як його з'їсть коріння?
Назаре, нітратна форма споживається рослиною одразу після розчинення. Амонійна форма частково може споживатися без перетворень, але основна маса амонійного азоту в процесі нітрифікації переходить у нітратну форму. Оптимальні умови для бактерій-нітрифікаторів: достатня аерація ґрунту, температура 23-28оС, вологість ґрунту 60-70% його повної вологоємності, нейтральна або слабо лужна реакція ґрунтового розчину. Паралельно проходять процеси, які зумовлюють втрати азоту до моменту споживання рослиною: вимивання із кореневмісного шару, звітрювання, денітрифікація та ін. , але це вже інше питання…;)
@@agrilab_ua дякую, зрозумів
Най головніша помилка,це
втім що знищили с/господарство.Всі хто взявся за
це вирощування мають знання
на рівні дурнів з ПТУ.
Інтенсивна системе вирощення
пшениці суворо вимагає глибоких знань фізіологіі рослини.А основна маса
виробників уяви не мають
про 12 етапів органогерезу.
Пророчі слова Івана Лушпи:
"Ці речі потрібно знать твердо".PS а звернувши увагу
на запаси вологи втгрунті
потрібно терміноно припинить
продаж пшениці за кордон
бо дуже ймовірне повторення
1947 ріку,а це не короновірус.
Дуже цікаво. Так знань мало у деяких фермерів. Ми хочемо їм у цьому допомогти)
2 вопроса на которых так и не нашёл ответ. 1й вопрос - так как же лучше внести карбамид с меньшими потерями азота и посевов? Румом под дождь, румом под мотыгу или сеялкой? 2й вопрос - как лучше внести азот под ярые зерновые культуры з зоне юга Украины? Весь азот дать в виде карбамида при посеве или частично при посеве, а потом пытаться подкармливать по листу?
Сеялкой!!.Если нет возможности то Румом и после прибороновать ротационой бороной..Я так и планировал ,разбрасывал Румом и думал сразу же прибороновать но в конце внесения пошел дождь ,то боронование отменил.Ясно одно .что все зависит от обстоятельст,и карбамид желательно заделать в грунт,так как его 40% улетучивается в воздух.Яровые тоже можно подкармливать как и озимые, сеялкой в фазу кущения,а по листу много не дашь,По этому ,при посеве,остальное в подкормку в фазу кущения сеялкой или Румом с одновременным боронованием ротационкой.
Здравствуйте) Спасибо большое за данную работу, много полезного узнал) И если не сложно, напишите пожалуйста своё мнение по данной ситуации! Дело в том , что две недели назад мы сделали подкормку озимой пшеницы селитрой, но после этого началось похолодание, и ефект оказался нулевым! Скажите пожалуйста, с приходом тепла, которое ожидается через пару дней, будет ли ефект от той подкормки или тот азот уже исчез и не подействует вообще!?
@@GROWEX Вносили разбрасывателем, и через пол часа прошёл дождь, который растворил селитру! Но потом температура снизилась до 3 градусов в среднем и старта мы так и не дождались, хотя прошло 2 недели! Но если будет так как вы говорите, то значит ничего страшного, с сегодняшнего дня у нас температура повышается до 10 и плюс солнце, которое так же немаловажно для восстановления весенней вегетации! Большое спасибо что никогда не игнорируете и всегда стараетесь помочь! И так как я только начинаю заниматься земледелием, для меня это очень приятно!
Пізнавально,👍
20-25 кг карбамида по листі пшениця шо можете сказати?
Гуд,но только в ранней фазе!!! И при наличии влаги в земле!!!
Такой вопрос. Озимая пшеница по пару, кущение в зиму хорошее, дали по мерзлоталому (по снегу) 150 кг/га ам.сел., спустя месяц на поле посевы стали немного рыжие и чего?
СПБ) за ответ. Ник обл., Доманевский район, понижение темп...., всё так, но края на поле тёмно зеленные, а средина заметно рыжеватая, получается как всегда, что-то пошло не так)
Владимир У меня тоже паровая подмерзла. А по краям снег дольше лежал и защитил от мороза!)
Понятно, що нічого не понятно.
Перекладіть будьласка це все на Українську мову.
Коли кормити, коли не кормити не зрозуміло,
Чим давати добрива в конкретній ситуації {лійкою чи сівалкою} також не зрозуміло.
Зрозумів одне, що потрібно наймати кваліфікованого агронома.
РS.Прогноз погоди:
Інколи, подекуди, короткочасні опади, можливо з грозами, на решті України.
Дякуємо за ваші питання!) сьогодні в інстаграмі буде прямий ефір і там ми будемо розглядати детально цю тему!) напишіть під постом конкретні запитання, які вас хвилюють!))
люди главное ето дождь!!!! в моем регионе где засуха селитра нужна пораньше -февраль и побольше)))) сеял я с селитрой осенью 100кг, вообще ничего не дало, с опыта нужен фосфор осенью!!!
Цікаво, але було б не погано щоб в таких інтервю експерт хоч трохи оперував цифрами. Зокрема вказував хочаб допустимі рамки мінімуму і максимуму.
Віталію, зауваження прийнято, у наступних відео виправимося)У розмові йшлося про використання різних концентрацій карбаміду. Це достатньо широке питання, на яке є чимало рішень. Ключовим є те, що рішення про вибір концентрації робочого розчину повинен прийняти аграрій чи агроном на місці, виходячи із того, з яких компонентів складається його суміш, які сортові особливості пшениці на полі, чи є необхідний восковий наліт, що протидіє опікам, важливі також погодні умови, в яких росте конкретна пшениця.
Середньозважена концентрація розчину карбаміду для пшениць озимих становить 3-5%. Це та концентрація, що є небезпечною у більшості умов росту і розвитку культури. У виняткових випадках, коли пшениці мають інтенсивний восковий наліт, концентрацію розчину можна збільшувати без шкоди для рослин до рівня 10-12%. Важливо розуміти, що концентрація біурету не повинна перевищити 2-2,5% (це вже токсична для рослини концентрація).
Важливі також і сортові особливості, оскільки однакова концентрація карбаміду в тих самих умовах може одному сорту - шкодити, а іншому - ні
Agrilab дякую за відповідь. Ось ці всі відсотки використовувати під час інтервю - і буде ідеально.
@@agrilab_ua Посоветуйте, если внести по 20 кг/га КАСа по пшенице озимой, это не много?. Ожогов не будет?.
ОТВЕТИТЬ
@@Stas901000 , застосування КАС на пшениці озимій має свої особливості залежно від фази росту і розвитку. Детальну інформацію по питанню щодо КАС можете переглянути у відео від спеціаліста компанії «Єврохім» за посиланням:
ua-cam.com/video/Dh-Pq5aej5Q/v-deo.html
Відповідь на Ваше питання - з 14 хвилини. Можливо, й перша частина для Вас буде цікавою;)
@@agrilab_ua Спасибо большое за видео. Нашел в нем ответ на свой вопрос).
Шо це за карбамідна форма азоту.
Дуже цікаво.
NH2
Нагадую запитання добрий і недорогий фунгицид на оз. ячмінь.
Ваша думка.
Дякую.
👍👍👍👍👍👍👍
Ребята! Азофоска это комплексное удобрение, и подкармливать озимых весной неразумно.
👍👍👍👍!
Він похожий на лінивця
Чому?))
Спец грёбаный,этот год перечеркнул все твои теории!!!😂😂😂
У нас доволі таки гарна пшеничка росте))
@@GROWEX вам в одесскую область съездить надо!!! Полюбоваться!!! Или хотя бы в херсонскую обл.!!!
Розуміємо, що там все страшно( дощі так і не дойшли(
ua-cam.com/video/FjbBS3Ig5DM/v-deo.html Очень доходчиво изложение информации в двух роликах.
👍👍👍
👍👍👍
👍👍👍👍👍