Sarokcsiszoló ✅ Vásárlási Útmutató

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 16 лип 2024
  • A sarokcsiszoló választásban segít Zsolt nagykövetünk!
    00:00 Bevezető
    00:10 Miért hívják flexnek?
    00:34 Legfontosabb tudnivalók
    01:58 Legfontosabb funkciók
    03:20 Melyik márkát válaszd?
    05:03 Mi kell, ha polírozásra használnád
    05:59 Mire jó a lágy indítás funkció?
    06:43 Szénkefés vs. szénkefe-mentes motor
    07:11 Sarokcsiszoló állványok
    07:13 Vágókorongok
    08:23 Összefoglaló
    Kétféle méret létezik sarokcsiszolók esetében, kisebb és nagyobb méretű, ami természetesen a teljesítményükben is tetten érhető.
    A kis sarokcsiszolókat 115-ös vagy 125 -ös tárcsa átmérővel tudjuk megvásárolni, míg a nagyobbakat 180 vagy 230 mm-es méretben szerezhetjük be.
    A kicsik egykezesek, a nagyobbak kétkezesek.
    Az, hogy milyen méretre van szükség, többek között attól függ, hogy milyen anyagvastagsággal dolgozunk, illetve hogy mekkora teljesítményre van szükségünk.
    Egy 230 mm-es lappal egy nagyjából 70 mm-es vastagságot tudunk kényelmesen és biztonságos átvágni, míg a kis sarokcsiszoló 125 mm-es tárcsájával, ez nagyjából 35 mm. természetesen nagy gépekkel is tudunk kis anyagokat vágni.
    A termék súlya nagyon nem mindegy abban az esetben ha hosszú órákat használjuk a gépet. A kis és nagy sarokcsiszoló esetében a gépház ugyanakkora, a védőburkolat mérete lesz különböző.
    Mi a 125 mm-es gépet ajánljuk, mert tovább tart rajta a flex korong. 700 watt fölötti teljesítményben érdemes gondolkodni.
    A flex korong feje lehet szögletes, vagy lekerekített. Ez utóbbinak az az előnye, hogy ha szűk területen kell vágnunk, ott könnyebben tud "lavírozni" a munkafelületen, míga szögletes verziónak a feje akadályba ütközhet.
    Az hogy milyen márkát válasszunk, szintén attól függ, hogy milyen felhasználási területen szeretnénk alkalmazni. Ha csak egy-két órára kell a gép, teljesen elegendő a "barkács" szint, de ennél hosszabb felhasználás esetében túlmelegedhetnek. Mindegyik márkának megvan a maga választéka, a hobbi szinttől a profin át, az ipari felhasználásra szánt gépekig. A profi szintnél már kevésbé jellemző a túlmelegedés, hosszabb ideig használható. Az ipari gépek egész napos, nagy volumenű használatra lettek kiképezve, a szénkefe is tovább bírja (ez egyébként cserélhető).
    Léteznek a sarokcsiszolóból akkumulátoros, és hálózatról üzemeltethető változatok is.
    Ha polírozásra is használnánk, akkor mindenképpen fordulatszám szabályozós gépet vegyünk.
    Az akkumulátoros kivitel esetében szabadon lehet vele dolgozni, nem lehet probléma a túl rövid kábel.
    Az olcsóbb kategóriák esetében a sarokcsiszoló rögtön felveszi a magas fordulatszámot, az elején kap nagyobb terhelést, emiatt gyorsabban mennek tönkre. A korszerűbb, fejlettebb verziók lágy indítással vannak felszerelve, bekapcsolás után nem egyből veszi fel a maximális fordulatszámot.
    Létezik szénkefe mentes készülék is, ezeknek hosszabb az élettartama, és nem kell a cserével bajlódni.
    A vágókorongoknak rengeteg fajtája van, a tárcsák ára tükrözi a minőséget is. Hobbi barkács célra természetesen elegendő egy olcsóbb kategória is.
    A videóban Zsolt az Einhell TE-AG 18 Li sarokcsiszolón mutatja be a tudnivalókat. Itt elérhető: profibarkacs.hu/Einhell-TE-AG...
    Akkus, vagy elektromos sarokcsiszoló, flex rendelése a Profibarkácsról itt:
    profibarkacs.hu/Sarokcsiszolo
    Vágókorongok rendeléséhez pedig kattints ide: profibarkacs.hu/Vagokorong
  • Навчання та стиль

КОМЕНТАРІ • 3

  • @JuicyHopsBrewery
    @JuicyHopsBrewery 2 роки тому

    Köszönjük a videót! Épp most keresek. Jó lenne találni egy 115-125-ös, lágyindítós, fordulatszám szabályozós, 710-900 w-os gépecskét, olyan márkát,ami megbízható. 20 ezer Ft körül. Létezhet ilyen? :D

  • @illesjanos6676
    @illesjanos6676 Рік тому

    Ő szeretne segíteni.......... :) Válaszolni nem.

  • @rudolfo4825
    @rudolfo4825 Рік тому +1

    Egy év sem volt elég a válaszhoz. Ez azért elég gáz.