Десна у вишиванці: змінюючи себе, ти змінюєш Світ!

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 6 вер 2020
  • Відео присвячене еко-івенту День Десни-2020
    У 2018 році за ініціативи громадської організації «За відродження Десни» спільно з Деснянським басейновим управлінням водних ресурсів за підтримки Державного агентства водних ресурсів України, Чернігівської обласної державної адміністрації та Чернігівської обласної ради було започатковано проведення 8 вересня щорічного екологічного івенту - Дня Десни.
    У 2018 році еко-івент був проведений у Чернігові, у 2019 - поблизу Сосниці на березі р. Десна, що дало змогу до екологічних заходів долучити близько 1,5 тисячі учасників. Цьогоріч День Десни проходить переважно у digital-форматі у вигляді тематичних вікторин, конкурсів, інформаційної діяльності та створення промо-відео про річку Десна. Таким чином розширено охоплення аудиторії.
    Основною метою заходів є зміна ставлення населення до водних об’єктів, привернення уваги органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, депутатів всіх рівнів, представників бізнесу, громадських організацій, об’єднаних територіальних громад до екологічних проблем, шляхів їх вирішення, взаємодії у реалізації заходів, щодо покращення стану та якості вод у р.Десна та її басейні. Збереження річки для наступних поколінь, шляхом популяризації знань про Десну та про екологічні звички й заходи, що допомагають захищати водні ресурси від надмірного антропогенного навантаження.
    Десна - перлина Сіверщини! Ось лише кілька фактів про цю чудову річку:
    1) Десна входить до «смарагдової мережі» Європи. Річка та її основні притоки майже повністю належать до зон, які підлягають охороні, адже територія басейну Десни є частиною національної екологічної мережі України - тут формуються водні і біологічні ресурси Дніпра.
    2) Десна лишається останньою великою рівнинною річкою України, що не зарегульована. Завдяки цьому зберігається природній гідрологічний режим. Біом Десни налічує більш ніж 35 видів риби, серед яких стерлядь та марена, котрі занесені до Червоної книги.
    3) Десна - перша за довжиною та друга за водністю притока Дніпра. Її довжина становить 1130 км, з них 575 км. - у межах України. І на всій протяжності Десна приймає більше 100 приток довжиною понад 10 км Площа її водозбірного басейну на території України складає 34 тис.км2. Тут формується 1/5 річного стоку Дніпра.
    4) У басейні річки зосереджені найбільші запаси прісних підземних вод в Україні. Сама ж Десна забезпечує питною водою близько 65% мешканців Києва.
    Від самого початку відзначення Дня Десни, івент набув широкої популярності. Активні, свідомі громадяни, ряд органів місцевого самоврядування, громади, учнівські колективи та навчальні заклади, щороку виражають активну зацікавленість до участі у Дні Десни та подібних екологічних заходах. При цьому продовжується робота з пошуку можливих шляхів залучення ще більшої кількості учасників.
    Адже для того, щоб водні перлини нашого краю залишилися не лише на мапі, потрібен не тільки загальнодержавний системний підхід до комплексу існуючих викликів та перспектив, а й розуміння необхідності бережливого ставлення до водних ресурсів кожної людини.
    __________
    Відеоролик створено спеціалістами Деснянського басейнового управління водних ресурсів спільно з Олексій Мандрика (оператор). Режисура та монтаж - Дмитро Павленко.
    У відео використана музична композиція "Голос води" (офiцiйне вiдео на каналi Моршинської: • Голос води - Моршинськ... ).

КОМЕНТАРІ • 4

  • @kat.e1943
    @kat.e1943 Рік тому +1

    Моя подруга бачила цю річку, це дуже красиво

  • @kamdemi78
    @kamdemi78 Рік тому

    Яка краса

  • @user-oc1ks8kg1k
    @user-oc1ks8kg1k 2 роки тому

    Вона красива

  • @Агент_чина
    @Агент_чина Рік тому

    Класс і пісня не погана