Rodzaj Brachypelma - żywe pokemony !

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 26 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 22

  • @katarzynabadek8002
    @katarzynabadek8002 10 місяців тому

    Dzięki Aniu, za kolejny ciekawy filmik ❤️ Mój pierwszy ptasznik wciąż pozostaje w fazie projektu 😃 Na razie uszczęśliwiają mnie skakuny 🥰

  • @djfilemoon9334
    @djfilemoon9334 9 місяців тому +1

    Ja mam B.Hamorii mega Słodki pajączek ☺️

  • @TakiOmati
    @TakiOmati 11 місяців тому +1

    Film się spodobał jak zawsze 😉

  • @dawidhabel361
    @dawidhabel361 11 місяців тому +1

    Moj pierwszy był Psalmopoeus cambridgei😊

  • @Frytoslaw
    @Frytoslaw 11 місяців тому +1

    Pierwszym ptasznikiem u mnie w domu była braszka hamorii. Praktycznie nie musieliśmy przy niej nic robić - ot, rosła sobie w spokoju . Wyrosła na pięknego samca . 7 lat podziwialiśmy piękne kolory tego pająka. Jak padł - zdecydowaliśmy się na drugiego , następnego .... i tak mamy dosyć sporą hodowlę :) Masz piękną kolekcję braszek . Tylko pozazdrościć :) Dzięki temu filmikowi wiem co przywiozę z giełdy z Łodzi - albiceps-a :D Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne filmiki !!!

    • @annawterrarium
      @annawterrarium  11 місяців тому

      Dziękuję 😊! Szczerze polecam zakup B. albiceps 🖤. Według mnie to najpiekniejsza z braszek 🙂.

  • @eReMspiders
    @eReMspiders 11 місяців тому +3

    Moim pierwszym ptasznikiem była Brachypelma albopilosum drugim Psalmopoeus cambridgei to było prawie 25 lat temu to były inne czasy,teraz początkujacy hodowcy mają multum wiedzy dzieki twórcą w necie i nie tylko,dobrze że tak jest ponieważ zwierzaki bedą miały lepsze warunki co za tym idzie lepsze życie,ciesze się że młodzi mają pasje a nie tylko telefony,gry itp,i pamiętajcie najważniejsze jest dobro zwierzaka,pozdrawiam ludzi z pasją😊

    • @annawterrarium
      @annawterrarium  11 місяців тому +1

      "Najważniejsze jest dobro zwierząt" - idealne podsumowanie . Dziękuję bardzo za komentarz 😊!

  • @Rafal_Jozef
    @Rafal_Jozef 11 місяців тому +2

    Witaj Aniu.
    Bardzo dobry materiał.
    Oglądając ten materiał myślałem, że będziesz bardzo mocno polecać na pierwszego 😁. Ja zaczynałem swoją przygodę od P. irminia myślę, że jak bym zaczął od Brachypelmy to na tym bym zakończył swoją przygodę 😂. Każdy kto zaczyna swoją przygodę powinien przede wszystkim się nie bać i wchłaniać jak najwięcej wiedzy teoretycznej tak na prawdę każdy ptasznik nadaje się na pierwszego 😉.
    Pozdrawiam.

    • @annawterrarium
      @annawterrarium  11 місяців тому +1

      Też zaczynałam od P.irminia😁 ! W sumie od dwóch P. Irminia i jednej A. geniculata bo nie chciałam żeby karmówka się marnowała. Niestety wszystkie moje "pierwsze" ptaszniki okazały się być samcami 🙈.

    • @Rafal_Jozef
      @Rafal_Jozef 11 місяців тому +1

      @@annawterrarium Moja irminia okazała się samicą, miałem ją od L1 przeżyła u mnie 15 lat niegdy nie dopuszczana było ciężko jak odeszła 😭. Nigdy nie zapomnę jak podczas sprzątania w jej terrarium przeszła Mi na rękę i do słownie to była chwila jak miałem ją na placach 😁.

  • @AdamMichalMarkowski
    @AdamMichalMarkowski 11 місяців тому +1

    Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś przestrach przed ptasznikami to Brachypelma jest dobra, żeby się przełamać. Gienie mogą łatwo wystraszyć łapiąc za pensetę, wspinając się na nią, poruszają się dosyć dynamicznie, więc te rzeczy też można rozważyć. Ogólnie rewelacyjny filmik! Zostawiam kciuk w górę!

    • @annawterrarium
      @annawterrarium  11 місяців тому

      Dziękuję bardzo za komentarz!😊 Osobiście zaczynałam, lata temu, przygodę z ptasznikami od P. Irminia i A. Geniculata. Uważam, że świetnie nadają się do nauki obchodzenia się z ptasznikami 🙂😉!

  • @MsKermitus
    @MsKermitus 11 місяців тому +1

    Braszki są super.

  • @lordambrosius7814
    @lordambrosius7814 11 місяців тому +1

    Błąd się wdarł i w momencie w którym ma się pokazać auratum, na początku pokazuję się hamorii. Zastanawia mnie jakie kryteria brane są pod uwagę przy kwalifikacji ptaszników. Czemu hamorii i smithi to odrębne gatunki pomimo tego, że są prawie identyczne, a o murinusie mówi się tylko o odmianach barwnych.... Versicolor był Avicularią, a po paru latach już Caribena. Poza tym to fajne stworki. Pozdrówki

    • @annawterrarium
      @annawterrarium  11 місяців тому

      Hej ! Tak... ciężko ogarnąć to co ostatnio dzieje się jesli chodzi o zmiany taksonomiczne . Nie mam pojęcia jakie są kryteria klasyfikacji i nazewnictwa poszczególnych gatunków ptaszników, ale widać, że ostatnio specjaliści w tej dziedzinie, starają się nadrabiać zaległości 🙃.

  • @borsuk96
    @borsuk96 11 місяців тому +1

    Mam kędziora L4. Trochę bałem się że coś mu się stało bo nie wychodził z norki. Zmieniłem mu dietę na małą larwę mącznika . Wrzuciłem do pojemnika i : 1 - sekunda larwa leży i wije się na podłożu, 2 - sekunda zwierzątko pokazuje się w wejściu do norki, 3 - sekunda larwa już w norce. Szybkie te kędziory jak cholera

    • @annawterrarium
      @annawterrarium  11 місяців тому

      Cześć! Dziękuję za komentarz! Oglądałeś już mój film o kedziorkach ? 😊

    • @borsuk96
      @borsuk96 11 місяців тому +1

      @@annawterrarium Hej. Już dawno i od czasu do czasu sobie go powtarzam bo to fajne zwierzaki. Teraz zastanawiam się nad grammostola pulchra bo Alicja z kanału wystawa pająków ma swojego bąbla i ten gatunek też mi się podoba 🙂. P.S. ten mój kędzior jak pożarł tę larwę sobotę to znowu siedzi w norce i nie wychodzi bo widocznie to było dla niego za dużo

    • @annawterrarium
      @annawterrarium  11 місяців тому +1

      @@borsuk96 Polecam wszystkie mozliwe Gramostola . A zwłaszcza Gramostola pulchra i Gramostola iheringi 🤍. Czekam aż moje Gramostola acteon zaczną się wybarwiać i nagram też film o gramostolach 🙂.

    • @borsuk96
      @borsuk96 11 місяців тому +1

      @@annawterrarium Popatrzę bo wkrótce u mnie w mieście giełda. 3m się 👍

  • @NorthEastSpiders
    @NorthEastSpiders 10 місяців тому

    I'll be back when I've learned the Polish language!