Planuję ułożyć kostkę pod altaną czego nigdy nie robilem i osobiście uważam, że przycięte obrzeża pod kątem 45 stopni są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne za to ładniej wyglądają. Dzieki za poradnik pozdrawiam :)
także zdecydowałem się na kostkę polbruk, kupiłem ją w centrum bruku i już prawie 3 lata służy całej mojej rodzinie, a także pieknie prezentuje się przed naszym domem i w ogrodzie
Pracowałem w branży 4 sezony i mógłbym się mądrzyć, ale przyznam szczerze, że byłeś świetnie przygotowany i nie zamierzam nic krytykować :) Wielki plus za to że kostka wystaje ponad obrzeże około pół centymetra.
Świetny film. Swoją drogą to czy posługuje się Pan dalmierzem laserowym? Jeśli tak, to co Pan o nim myśli, czym należy się kierować przy chęci zakupu i jaki pan pleca? Dziękuję i pozdrawiam.🙂
Nie no odjebane👌 robiłem podobną robótke koło domu teraz i takie filmy są na wage złota,bo brukarzem to nie jestem😃 Bardzo merytoryczny materiał,fajnie pokazane.A majster nastepnym razem zaopatrz sie w betoniarke i pompowane kółko do taczek💪pozdro👊!
Polak do wytykania czegoś to pierwszy. Poczułeś się lepiej? Myślisz, ze on nie wie co można poprawić? Niestety nie każdy może, bądź chce mieć wszystko perfekcyjnie do każdej roboty. Nie można być zawodowcem w każdej dziedzinie. No najlepiej na układanie sobie prywatnie ścieżki niech sobie jeszcze kupi ubijarkę, ciężarówkę betoniarkę, założy firmę i zrobi dyplom zawodowego brukarza 😂 Wtedy będzie pan zadowolony i przestanie się mądrzyć?
Wszystko pięknie ładnie ale jest ALE Nie ważne czy to małe trapezowe kosteczki czy duże płytki chodnikowe jak tutaj, należy każdy rząd kostek dobijac do bazy od której sie zaczyna.... Prosze spojrzec na 14:41 jak kostka jest ubijana. Niestety przerwy w kostce są duże i nie regularne, a przeciez jest to kostka bez sfazowań na prosto czym ma zapobiegać powstawaniu przerw gdzie rośnie mech lub trawa. TO POWINNO BYĆ NA STYK Drugi błąd to chodzenie po kostce przy jej układaniu. Ten sam temat czyli podchodzę do krawędzi układanej kucam pod obciążeniem i naciskam punktowo na kostki które sie zapadają i rozsuwają Dlatego dobija się nowoułożony rzad deską oraz chodzi się po deskach aby nie robić punktowego nacisku. Reszta super wykonanie, podsypka będzie bardzo trwała (widać jak poprzednia się trzyma)
Od strony północnej i tak mech wyrośnie czy masz szparę 1 mm czy 2 trzeba po prostu czyścić co jakiś czas. Zagęszczarka wyrówna wszystkie nierówności. Chyba że nie używasz zagęszczarki to wtedy ma sen chodzenie po deskach? Ile tych desek masz na całą kostek czy przesuwasz? Najważniejsze do solidnie obsadzić obrzeża.
Jeden z najczęstszych błędów brukarzy, dobijanie kostki do kostki. Potem zaczynają pracować i stykać się warstwą licową, odkruszenia nieuniknione w produkcie bezfazowym. Pół biedy na mało eksploatowanym chodniku, cięższe warunki już tak. Potem klient dzwoni z reklamacją, przyjeżdża technolog i ... brak podstaw do reklamacji, niezachowana dylatacja 2-3 mm. Poczytaj sobie jakikolwiek zapis warunków gwarancyjnych, odstępniki nie zwalniają z tego. Potem płacz.
Witam , dużo osób mówi na kostkę polbruk , a polbruk to firma która robi kostkę , nie układał Pan krawężników tylko obrzeza w tym projekcie , z zamuleniem zamiast marnować czas na paro krotne jedzenie zagęszczarka polecam wysypać piesek łopatami na koniec pracy i przejechanie tego rozsypanego piasku żeby nie powstały duże placki piasku , na drugi dzień rano będzie piasek suchy i idealnie wypełni kostek .jezeli chodzi o utrzymanie kostki to najlepiej systematycznie myjka ciśnieniowa co roku umyć i sobie samemu wiadrem piasku domulic potem :) jeżeli chodzi o wykwity wapienie na kostce zależy wszystko od warunków produkcji oraz czas dostarczenia kostki do klienta od momentu wyjęcia z Form , zdążył mi się kiedyś mocny wykwit wapieni na kostkach semmerlocka , próbowałem każdej metody od mechanicznej po środki chemiczne i kwasy nie przyniosła żadna dobrego efektu wizualnego , wiadomo trochę lepiej ale nie to co miało być założone , po ponad roku deszcz sam zmył wykwity :)
Jest to zrobione fachowo. Pseldofachonwcy ogra niczyja sie tylko do z sypania szczelin piaskiem i po kilku miesiącach korzystania z ułożonej powierzchni zauważymy ze jest nierówna ( bo nie ubita, jak najtaniej i jak najszybciej), wykonawca już skasował za robotę i unika "namolnego" zleceniodawcę. Jeśli już zleceniodawca go wreszcie spotka to mu odpowie ze złe pan chodził lub coś podobnego. Po co tracić dwa dni na robotę i płacić jeszcze za wynajem sprzętu skoro mozna zrobić w jeden dzień i tanim kosztem własnym. Takie rady aby nie ubijać lepiej zachowaj dla siebie skoro nie znasz sie na dobrej robocie
Ryszard Fikus trudno zrozumieć o co Panu chodzi sprzęt zawsze można wypożyczyć w piątek i oddać z poniedziałek i zapłacić za jedna dobę a mieć na trzy , jeżeli nie została użyta podbudowa a grunt był ruchomy to z czasem kostka się zapada , i nie wiem o jakiej Pan pisze sztuce brukarskiej bo pierwszy raz słyszę żeby nie zagęszczać materiału na którym się pracuje , jest to jedno z podstawowych przygotowań pod kostkę , a jeżeli firma zrobiła to na ruchomy gruncie bez wymiany jego bądź ustabilizowania go innym materiałem to zawsze Panu się rozjedzie proste
mikser z Pana pierwszej wypowiedzi zrozumiałem ze nie poleca Pan użycia zagęszczarki po ułożeniu kostki, ze wystarczy tylko zamulać piaskiem. Może zle Pana zrozumiałem. Uważam ze to co zrobił układający kostkę (przejazd po ułożonej powierzchni zagęszczarka) było jak najbardziej prawidłowe i wręcz konieczne. Miłego dnia
Ryszard Fikus Zależy jaka kto kładzie , ja widziałem dwie techniki , sam stosuje zagęszczenie kostki na koniec pracy i domulenie , :) nie jasność prosze Pana nie widzie gdzie bym w poprzednich postach obraził prace Autora :)
mikser Napisał pan " ... zamiast marnować czas na parokrotne jeżdżenie zagęszczarka polecam wysypać piasek łopatami przejechanie tego rozsypanego piasku żeby nie powstały duże placki piasku...." Nie twierdze ze obraza pan kogokolwiek, przedstawił pan swój pogląd ja natomiast napisałem ze uważam ze sposób pokazany na filmie jest moim zdaniem jak najbardziej prawidłowy.
Pierwsze widzę obrzeza z zamkami, zawsze podczas osadzania robię górkę z zaprawy, beton do tego to przesada, a pod kostkę nie powinno się dawać nic, ma być powiązana z podsypka
Litości... polbruk to firma produkująca a materiał to poprostu kostka betonowa. Nie wiem po co ta rura ale jeśli służy do odprowadzenia deszczówki na drogę to robisz to nielegalnie. Nie użyłeś betonu tylko podsypki cementowo piaskowej. Zamiast flizeliny mogłeś poprostu przesypać na wierzchu piasek... tak naprawde to najlepsza jest wysiewka. Ja nie docinałbym tak obrzeży bo ich kraniec jest osłabiony i może się wykruszyć po kilku zimach... resta filmu ok.
Nie jestem specjalistą ale wydaje mi się że za dużo tego cementu do piachu dałeś. Pewnie jakoś negatywnie to nie wpływa tylko czy warto aż takie ilości sypać. Po za tym profeska :D.
Pełno jest takich "synonimów". Ostatnio w starej gazecie, natrafiłem na ogłoszenie: "Cekolowanie ścian - wolne terminy". A na buty sportowe, do dzisiaj mówimy adidasy. Lata 90' znacznie różniły się od obecnych...
Witam mam pytanko ile piachu ile cementu bo tak się zastanawiam ,robię pod altankę i zastanawiam się czy 3 do 1 to nie za dużo, i jaka grubość/wysokość minimalna podsypki ? Pozdrawiam
"Polbruk" jest nazwą firmy produkującej wyroby z betonu, między innymi kostkę brukową. Rozumiem, że używasz tego określenia w znaczeniu potocznym podobnie, jak na buty sportowe mówi się Adidasy, chociaż to również jest przecież konkretna marka. No chyba, że rzeczywiście miałeś kostkę wyprodukowaną przez firmę Polbruk i na kostkę tej firmy zmieniałeś ale nie sądzę, ponieważ w pewnym momencie stwierdzasz - "jeśli chodzi o to, jaki polbruk wybrać i na co zwrócić uwagę, no to firmę musicie sami wybrać ...". To oczywiście w żaden sposób nie umniejsza wartości merytorycznej Twojego filmu ale warto być precyzyjnym .
@@FreezerSIG To nie mój sposób, ogólnie stosuje się taki tryb w celu uniknięcia przesunięcia kostki w różnych kierunkach podczas ubijania, chodzi o to aby zachować odpowiedni równy dystans. Na logikę, ubijasz bez początkowego klinowania o którym wspomniałem. I odpowiedz sobie teraz na pytanie co musi się stać podczas takiej pracy? Nie ma opcji, że jak zrobisz kostkę ze spadkiem i ubijesz bez klinowania to zachowa te same odległości. Później chyba jedyna opcja, żeby to uratować to zamulanie, czyszczenie i ubijanie, bo powstaną puste przestrzenie w wielu miejscach. Jak kostka ma frezy to pewnie pół biedy, ale jak nie ma, to będzie źle.
Zainspirował mnie Pan do położenia samemu kostki brukowej na działce. Dzięki za świetny poradnik.
Sporo pożytecznych wiadomości. Niebawem układam kostkę, informacje z Pana filmu bardzo mi pomogły zaplanować pracę. Pozdrawiam gorąco :)
Planuję ułożyć kostkę pod altaną czego nigdy nie robilem i osobiście uważam, że przycięte obrzeża pod kątem 45 stopni są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne za to ładniej wyglądają. Dzieki za poradnik pozdrawiam :)
Standardowo, bardzo dobry filmik. Z przyjemnością się Pana ogląda.
także zdecydowałem się na kostkę polbruk, kupiłem ją w centrum bruku i już prawie 3 lata służy całej mojej rodzinie, a także pieknie prezentuje się przed naszym domem i w ogrodzie
Bardzo dobrev pokazane tlumaczane 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
Pracowałem w branży 4 sezony i mógłbym się mądrzyć, ale przyznam szczerze, że byłeś świetnie przygotowany i nie zamierzam nic krytykować :)
Wielki plus za to że kostka wystaje ponad obrzeże około pół centymetra.
Nawet u Ciebie w mieście ze 3 chodniki (po których bardzo możliwe, że chodzisz) układałem :) Np niedaleko merkurego koło Alior banku.
Z jakiej racji kostka ma wystawać,co to daje ?
Z ta włókniną pod kostkę to dobry pomysł.
bardzo dobra robota.
Świetny film. Swoją drogą to czy posługuje się Pan dalmierzem laserowym? Jeśli tak, to co Pan o nim myśli, czym należy się kierować przy chęci zakupu i jaki pan pleca? Dziękuję i pozdrawiam.🙂
Nie no odjebane👌 robiłem podobną robótke koło domu teraz i takie filmy są na wage złota,bo brukarzem to nie jestem😃 Bardzo merytoryczny materiał,fajnie pokazane.A majster nastepnym razem zaopatrz sie w betoniarke i pompowane kółko do taczek💪pozdro👊!
Polak do wytykania czegoś to pierwszy. Poczułeś się lepiej?
Myślisz, ze on nie wie co można poprawić?
Niestety nie każdy może, bądź chce mieć wszystko perfekcyjnie do każdej roboty. Nie można być zawodowcem w każdej dziedzinie.
No najlepiej na układanie sobie prywatnie ścieżki niech sobie jeszcze kupi ubijarkę, ciężarówkę betoniarkę, założy firmę i zrobi dyplom zawodowego brukarza 😂
Wtedy będzie pan zadowolony i przestanie się mądrzyć?
9:44 czy to nożne zagęszczanie ? :) ścieżka nie była zagęszczana maszynką ?
💪
Pełna profeska :)
Świetnie, brawo !
Wlasne wykonanie i pomysl naprawde spoko.
Pod pieszych to myślę że az za solidnie.
Pomysl z fizelina tez dobry no i tlumaczenie super dokladne !
Wszystko pięknie ładnie ale jest ALE
Nie ważne czy to małe trapezowe kosteczki czy duże płytki chodnikowe jak tutaj, należy każdy rząd kostek dobijac do bazy od której sie zaczyna....
Prosze spojrzec na 14:41 jak kostka jest ubijana. Niestety przerwy w kostce są duże i nie regularne, a przeciez jest to kostka bez sfazowań na prosto czym ma zapobiegać powstawaniu przerw gdzie rośnie mech lub trawa. TO POWINNO BYĆ NA STYK
Drugi błąd to chodzenie po kostce przy jej układaniu. Ten sam temat czyli podchodzę do krawędzi układanej kucam pod obciążeniem i naciskam punktowo na kostki które sie zapadają i rozsuwają
Dlatego dobija się nowoułożony rzad deską oraz chodzi się po deskach aby nie robić punktowego nacisku.
Reszta super wykonanie, podsypka będzie bardzo trwała (widać jak poprzednia się trzyma)
Cenna rada przy nastepnym ukladaniu ją wykorzystam.
Od strony północnej i tak mech wyrośnie czy masz szparę 1 mm czy 2 trzeba po prostu czyścić co jakiś czas. Zagęszczarka wyrówna wszystkie nierówności. Chyba że nie używasz zagęszczarki to wtedy ma sen chodzenie po deskach? Ile tych desek masz na całą kostek czy przesuwasz? Najważniejsze do solidnie obsadzić obrzeża.
Jeden z najczęstszych błędów brukarzy, dobijanie kostki do kostki.
Potem zaczynają pracować i stykać się warstwą licową, odkruszenia nieuniknione w produkcie bezfazowym.
Pół biedy na mało eksploatowanym chodniku, cięższe warunki już tak.
Potem klient dzwoni z reklamacją, przyjeżdża technolog i ... brak podstaw do reklamacji, niezachowana dylatacja 2-3 mm.
Poczytaj sobie jakikolwiek zapis warunków gwarancyjnych, odstępniki nie zwalniają z tego.
Potem płacz.
Nie masz pojęcia o solidnym położeniu kostki na lata, nie powinieneś się wypowiadać ;) chodzenie po deskach w trakcie układania...
@@macartur2552 też się z tego podsmiechuje bym musiał cały tartak zamówić na budowę:)
Czy nie bedzie wysadzić w zimę kostki przez ten cement na podsypce
Fachowa robota 👏 aaa.. i ładną kostke wybrałeś. 😊
Dobry wymiar się robi pod obrzeże i nie pęka
Witam , dużo osób mówi na kostkę polbruk , a polbruk to firma która robi kostkę , nie układał Pan krawężników tylko obrzeza w tym projekcie , z zamuleniem zamiast marnować czas na paro krotne jedzenie zagęszczarka polecam wysypać piesek łopatami na koniec pracy i przejechanie tego rozsypanego piasku żeby nie powstały duże placki piasku , na drugi dzień rano będzie piasek suchy i idealnie wypełni kostek .jezeli chodzi o utrzymanie kostki to najlepiej systematycznie myjka ciśnieniowa co roku umyć i sobie samemu wiadrem piasku domulic potem :) jeżeli chodzi o wykwity wapienie na kostce zależy wszystko od warunków produkcji oraz czas dostarczenia kostki do klienta od momentu wyjęcia z Form , zdążył mi się kiedyś mocny wykwit wapieni na kostkach semmerlocka , próbowałem każdej metody od mechanicznej po środki chemiczne i kwasy nie przyniosła żadna dobrego efektu wizualnego , wiadomo trochę lepiej ale nie to co miało być założone , po ponad roku deszcz sam zmył wykwity :)
Jest to zrobione fachowo. Pseldofachonwcy ogra niczyja sie tylko do z sypania szczelin piaskiem i po kilku miesiącach korzystania z ułożonej powierzchni zauważymy ze jest nierówna ( bo nie ubita, jak najtaniej i jak najszybciej), wykonawca już skasował za robotę i unika "namolnego" zleceniodawcę. Jeśli już zleceniodawca go wreszcie spotka to mu odpowie ze złe pan chodził lub coś podobnego. Po co tracić dwa dni na robotę i płacić jeszcze za wynajem sprzętu skoro mozna zrobić w jeden dzień i tanim kosztem własnym. Takie rady aby nie ubijać lepiej zachowaj dla siebie skoro nie znasz sie na dobrej robocie
Ryszard Fikus trudno zrozumieć o co Panu chodzi sprzęt zawsze można wypożyczyć w piątek i oddać z poniedziałek i zapłacić za jedna dobę a mieć na trzy , jeżeli nie została użyta podbudowa a grunt był ruchomy to z czasem kostka się zapada , i nie wiem o jakiej Pan pisze sztuce brukarskiej bo pierwszy raz słyszę żeby nie zagęszczać materiału na którym się pracuje , jest to jedno z podstawowych przygotowań pod kostkę , a jeżeli firma zrobiła to na ruchomy gruncie bez wymiany jego bądź ustabilizowania go innym materiałem to zawsze Panu się rozjedzie proste
mikser z Pana pierwszej wypowiedzi zrozumiałem ze nie poleca Pan użycia zagęszczarki po ułożeniu kostki, ze wystarczy tylko zamulać piaskiem. Może zle Pana zrozumiałem. Uważam ze to co zrobił układający kostkę (przejazd po ułożonej powierzchni zagęszczarka) było jak najbardziej prawidłowe i wręcz konieczne. Miłego dnia
Ryszard Fikus Zależy jaka kto kładzie , ja widziałem dwie techniki , sam stosuje zagęszczenie kostki na koniec pracy i domulenie , :) nie jasność prosze Pana nie widzie gdzie bym w poprzednich postach obraził prace Autora :)
mikser Napisał pan " ... zamiast marnować czas na parokrotne jeżdżenie zagęszczarka polecam wysypać piasek łopatami przejechanie tego rozsypanego piasku żeby nie powstały duże placki piasku...." Nie twierdze ze obraza pan kogokolwiek, przedstawił pan swój pogląd ja natomiast napisałem ze uważam ze sposób pokazany na filmie jest moim zdaniem jak najbardziej prawidłowy.
Jaką tarczą ciąłeś te kostki? Normalną tarczą do płytek, czy kupowałeś coś dedykowanego do betonu?
Te kilka kostek to diamentową jaka miałem. Ale jak masz dużo betonu to warto coś do betonu kupić.
@@FreezerSIG Mam tarczę do ceramiki i gresu, ale chyba kupię coś dedykowanego do betonu. Dzięki.
Pierwsze widzę obrzeza z zamkami, zawsze podczas osadzania robię górkę z zaprawy, beton do tego to przesada, a pod kostkę nie powinno się dawać nic, ma być powiązana z podsypka
Witam jak nazywa się ten polbruk ?
Producent to POZBRUK i o ile mnie pamięć nie myli to "Wenecja Struktura".
Polbruk nazywa się POLBRUK.
Pozbruk nazywa się POZBRUK..
ITD...
Litości... polbruk to firma produkująca a materiał to poprostu kostka betonowa. Nie wiem po co ta rura ale jeśli służy do odprowadzenia deszczówki na drogę to robisz to nielegalnie. Nie użyłeś betonu tylko podsypki cementowo piaskowej. Zamiast flizeliny mogłeś poprostu przesypać na wierzchu piasek... tak naprawde to najlepsza jest wysiewka. Ja nie docinałbym tak obrzeży bo ich kraniec jest osłabiony i może się wykruszyć po kilku zimach... resta filmu ok.
Zadzwoń na policję z ta rurą. I słuchaj do końca jak chcesz się wypowiadać.
Nie jestem specjalistą ale wydaje mi się że za dużo tego cementu do piachu dałeś. Pewnie jakoś negatywnie to nie wpływa tylko czy warto aż takie ilości sypać. Po za tym profeska :D.
Podobno 5 lopat piasku na łopatę cementu powinno wystarczyć. Ale niech się ktoś jeszcze wypowie.
@@FreezerSIG na tonę piasku spokojnie 3-4 worki cementu wystarcza do chodzenia z rowerem :)
(...)Nie jestem specjalistą,ale...bezcenne☺ pozatym pozdrówka dla autora filmu i komentarza
@@Kristoff-h2z może wytłumaczysz co w tym bezcennego??
jaka jest cena za robocizne ułożenia kostki i obrzeży ?
Można dać folie pod kostkę przy domu zeby woda nie wpływała do piwnicy przez beton?
Folia to za mało
@@FreezerSIG wiec odkopanie sciany z zewnątrz i naprawa pęknięcia jest potrzebna
Do takich ciężkich spraw warto wziąć firmę która się na tym zna
@@FreezerSIG ok dzięki
A jeśli chodzi o materiały, korzystał Pan może z kostki drogbruk?
Pozbruk
Drogbruk to kostka wytwarzana inną metodą technologiczną. Wydaje się dużo lepsza jakościowo
Polbruk nie jest synonimem slowa kostka brukowa ..,
Pełno jest takich "synonimów". Ostatnio w starej gazecie, natrafiłem na ogłoszenie: "Cekolowanie ścian - wolne terminy". A na buty sportowe, do dzisiaj mówimy adidasy. Lata 90' znacznie różniły się od obecnych...
Witam mam pytanko ile piachu ile cementu bo tak się zastanawiam ,robię pod altankę i zastanawiam się czy 3 do 1 to nie za dużo, i jaka grubość/wysokość minimalna podsypki ? Pozdrawiam
"Polbruk" jest nazwą firmy produkującej wyroby z betonu, między innymi kostkę brukową. Rozumiem, że używasz tego określenia w znaczeniu potocznym podobnie, jak na buty sportowe mówi się Adidasy, chociaż to również jest przecież konkretna marka. No chyba, że rzeczywiście miałeś kostkę wyprodukowaną przez firmę Polbruk i na kostkę tej firmy zmieniałeś ale nie sądzę, ponieważ w pewnym momencie stwierdzasz - "jeśli chodzi o to, jaki polbruk wybrać i na co zwrócić uwagę, no to firmę musicie sami wybrać ...". To oczywiście w żaden sposób nie umniejsza wartości merytorycznej Twojego filmu ale warto być precyzyjnym .
hehe przy rozładunku HDS pisało POZBRUK :D
ale ten polbruk i polbruk.... hehe
po kopaniu rowa poszedles grac w pilke? xd
Obrzeże lepiej na pół suchym osadzać
Panie kolego, pomajdalo ci się wszystko, najpierw piasek, czyszczenie i ubijanie, potem piasek i lanie wody, ewentualne ubijanie
Jakie zalety ma Twój sposób?
@@FreezerSIG
To nie mój sposób, ogólnie stosuje się taki tryb w celu uniknięcia przesunięcia kostki w różnych kierunkach podczas ubijania, chodzi o to aby zachować odpowiedni równy dystans.
Na logikę, ubijasz bez początkowego klinowania o którym wspomniałem. I odpowiedz sobie teraz na pytanie co musi się stać podczas takiej pracy? Nie ma opcji, że jak zrobisz kostkę ze spadkiem i ubijesz bez klinowania to zachowa te same odległości. Później chyba jedyna opcja, żeby to uratować to zamulanie, czyszczenie i ubijanie, bo powstaną puste przestrzenie w wielu miejscach. Jak kostka ma frezy to pewnie pół biedy, ale jak nie ma, to będzie źle.
"osoba na wózku niepełnosprawnym"??
czy tylko ja zasnolem przy ogladaniu
kostka brukowe 6cm x 12cm x 24cm = ''5 x ''10 x ''20
6cm = 60mm , 12cm = 120mm , 18cm = 180mm , 24cm = 240mm , 30cm = 300mm ... 60m = 600mm = 6dm , 120cm = 1200mm = 12dm
6cm = ''5 , 12cm = 10 , 18cm = ''15 , 24cm = ''20cm , 30cm = ''25 , ... 60cm = ''50 , 120m = ''100
1 cal = 2,54cm
1km = 1000m
1m = 10dm = 100cm = 1000mm
Znaczenie lepiej wypełniać szczeliny piachem na mokro
Chcesz być Mario budowlańcem?
A DLA CIEBIE POLBRUK TO BRUK CZY JAKAS FIRMA POLBRUK?
"Jakiej firmy wybrać polbruk" 🤦🤦
To jakby mówić: kupuję Volkswagena, ale jeszcze nie wiem jakiej marki 😅😅🤣
Przepraszam, że się czepiam ale te "jak gdyby" 200 razy w 20min drażni 😁 Pozdrawiam 😉
To mój znak rozpoznawczy.
Polbruk to producent kostki a nie kostka brukowa! Rzygac sie chce od sluchania tego slowa powtarzanego w kolko.