Na 54. ročníku behu Okolo Poludnice 2024 v obci Závažná Poruba padli traťové rekordy

• Опубліковано 3 жов 2024
  • V nedeľu 29. septembra 2024 zorganizoval bežecký klub Opalisko Závažná Poruba už 54. ročník Lesného behu okolo Poludnice, ktorý je historicky známy ako lesný beh lyžiarov a je zároveň Memoriálom Štefana Kubovčíka.
    Pretekov sa zúčastnilo celkovo 129 bežcov. Hlavnú trať s dĺžkou 17,7 km a prevýšením viac ako 800 metrov tento rok odbehlo 35 bežcov. Najrýchlejším bol Pavol Orolín z klubu Sportovna / Tatragoat Slovakia, ktorý prekonal traťový rekord Petra Mlynára z roku 2022 takmer o 3 minúty s časom 1:15:43 hod. Druhý dobehol Jozef Hlavčo (SALOMON/SUUNTO/EDGAR, 01:22:25 hod.) a tretí skončil Andrej Sarvaš (Piešťany, 01:22:35 hod.). Na vrcholovej prémii v najvyššom bode 1255 m.n.m. v Sedle Kúpeľ bol prvý Pavol Orolín.
    Aj ženský traťový rekord Silvie Belákovej z roku 2022 sa podarilo prekonať práve na 54. ročníku Zuzane Lisoňovej z klubu ŠKP Vysoké Tatry, ktorá ho stanovila v novom čase 01:35:54 hod. Druhá dobehla Michaela Kucháriková ( 01:37:28 hod. ) a tretia Patrícia Lorková (TeloCvičňa SNV, 01:38:27 hod.). V sedle Kúpeľ bola najrýchlejšia Patrícia Lorková.
    Okrem hlavného behu bežalo 26 bežcov 7-kilometrovú trať. Najrýchlejšími boli Hugo Kráľ s časom 30:10 min a bežkyňa na lyžiach z domáceho klubu BK Opalisko Závažná Poruba Tereza Bukasová s časom 32:21 min.
    Priestor medzi štartom a cieľom hlavného behu vypĺňali preteky detí a žiakov na tratiach od 100 metrov po 3 kilometre. Pripravené boli guláš a občerstvenie pre účastníkov a v štartovom balíku si súťažiaci odniesli aj jedinečné suveníry.
    Výsledky: pretekaj.sk/ok...
    Kamera, strih: Matúš Jančík