Iti urmaresc cu atentie training-urile si pot sa spun ca am avut rezultate foarte bune pe salbatic folosind bineinteles nada de la tine. Multumesc pentru decizia de a realiza aceste cursuri gratuite, sunt foarte folositoare!
Foarte bun cursul si foarte bine explicat. Felicitari pentru tot ceea ce faci. Un curs despre localizarea crapului pe balti private ar fi foarte folositor pentru pescarii incepatori. Consider ca localizarea este in top 3 factori ai unei partide de succes. Multumesc!
Eu sunt curios de unde ai învățat atatea lucruri, dar cred ca timpul si pasiunea sunt cei mai buni profesori. Nimeni nu a ajuns expert peste noapte. Felicitări!
Va multumesc in primul rand, domnule Virgil Boldor, pentru sufletul dumneavoastra sincer! Pescuit cu lansete feeder, este relativ nou, nu de sute de ani, dar la noi in Romania in ultimii ani s-a dezvoltat forte repede si bine as zice. Se vede si prin rezultatele internationale si mondiale. Imi place sa studiez acest stil de pescuit cu lansete feeder si ma preocupa de cand a aparut pentru prima data in Romania, pe la jumatatea anilor 90' si a explodat dupa anul 2000 pescuitul cu lansete feeder. In aceea perioda am inceput si eu dupa anul 2000 sa pescuiesc cu lansete feder si sa renunt la cele vechi clasice incet, incet. Pana in ziua de azi tot studiez acest stil si tot mai sunt lucruri de pus la punct. Asadar ce ati spus azi, aici este corect si frumos expuse si de aceea va multumesc pentru sinceritatea cu care vreti sa ajutati si alti pescari si nu vreti sa pastrati pentru eternitate cunostintele doar pentru dumneavoastra, pentru a prinde peste doar dumneavoastra si a castiga competitii doar dumneavoastra. Nu sunteti egoist ci oferiti un DAR pentru toata lumea. De aceea aveti tot RESPECTUL meu ! DUMNEZEU SA VA OCROTEASCA SI SA VA BINECUVANTEZE pentru bunatatea, blandetea si felul dumneavoastra de a fi ! Doamne ajuta!
felicitari ... usor usor inavatam totii de la cel mai bun .. multumim pt cursirile gratis pe care nu cred ca ar fii multi pescari de competitie in stare sa faca ceea ce faci tu ... mai mult ca sigur sunt invidiosi ca le ai tulburat apele .. ei ar fii luat multii banii pt asta ... multumim din suflet pt tot ...
Explicatii simple si la obiect. Cine doreste sa invete din arta pescuitului la feeder are ghidul perfect.Va doresc sanatate si mult succes in competitiile la care participati.
Din nou țin să-ți mulțumesc ! Foarte frumos explicat,aceste cursuri personal mă ajută foarte mult. Aleluia pentru Cristos, amin! Dumnezeu să te binecuvânteze pe tine și toată casa ta, amin!
Informatii extrem de utile. Explicatii de nota 10. Multumesc pt prezentare. Felicitari pt ceea ce faci. Ar mai fi si a 3-a varianta, combinatia intre cele doua: spinul si banda legate pe textil, iar struna sa fie mono. Corespunde regulamentelor internationale. Respectele mele. Salutari din Timisoara.
Te salut Virgil,ești un profesor exemplar în calitate de frizerie dar mai nou și pescuit! Tare m-aș bucura să ne explici cum se face umectarea corectă a nadei! Mai ales pentru noi începătorii! Mulțumim!
Inca o data felicitari pentru tot ve faci pentru noi! Apropo de numerele carligelor. Se stie ca de ceva vreme, sa tot fie vreo zece, (mai)fiecare producator are propria sa numerotatie/marime. Astfel ca vin cu rugamintea de a da un exemplu de carlig(8 si 10) . Deci, e vorba de exemplu si nu de o reclama. |Cu multumiri anticipate.
Salut Virgil !Ît multimim pentru ca impartasesti cu noi cunostintele tale dobandite prin munca si consecventa.Tot respectul! Un amanunt insa nu am inteles:de ce la mono se lasa forfacul mai lung si la fel si firul care leaga spinul?
Foarte folositor videoclip pentru împătimiții de feeder. Sunt relativ nou în această disciplină a pescuitului sportiv și întotdeauna există ceva nou de învățat. Aș adăuga la criteriile de alegere a cârligului și specia peștelui vizat, dvs. v-ați referit în special la crap și la pescuitul competițional.
Foarte bine detaliat. Mulyumesc frumos, esti un domn. Daca se poate un curs cum sa localizam pestele si altul cum sa ne alegem lanseta corespunzatoare. Multumesc
Stau in Italia si pescuind aici am cautat la destul de multe magazine copanele echilibrate sau tip pop-up,chiar si la magazinele care fac concursuri de feeder si method feeder Dar nu am reusit sa gasesc toate wafters-urile sunt scufundabile 😒😒 practic daca nada nu este facuta perfect Sau aproape de perfect nu se vede momeala decat cand Vine pestele sa mute nada 🤯🤯 oricum felicitari ptr ceea ce vrei sa faci cu academia 💪💪
Pai pestele vine la nada și de peste momeala de cârlig, că asta e ideea nadei, nu vine că e atras de momeala din cârlig! Momeala din cârlig trebuie sa nu fie suspicioasă deloc pentru peste!
@@MrRadu1983 daca tot ai deschis subiectul....un wafters critic echilibrat (in cea mai mai parte a anului) faciliteaza inteparea pestelui decat unul care sta in mijlocul/centrul nadei (daca stai si iti imaginezi desfacerea nadei pe fund,deja cand se elibereaza aerul din nada cu o copanica echilibrata deja ai o prezentare mult mai corecta decat cu una care sta strict in nada ...)de ce aspiratie ai nevoie ptr una si ptr cealalta?
Parabéns Virgil! Sempre com vídeos sensacionais! Gostaria de fazer um pedido, poderia habilitar a legenda por favor, para facilitar a minha compreensão.
Pentru echilibrarea monturii trebuie sa verifici la fiecare wafters in parte, sau verificarea se face la o anumita marime de wafter cu un anumit ac? Multumesc!
Super. O mică întrebarea, ce lungime recomanzi pentru barcă si mal ??? Obligatoriu sa fie 3.6 sau 3.9?? Eu am gasit ceva Lanseta Carp Expert Method Feeder, 3.00m, 100-150g
Salutare Virgil, am facut rigurile cu acelasi materiale ca cele prezentate in film, din pacate firul textil matrix de 0,10 a cedat la un 2+plus de la nod. Cred ca pentru cei mai slab experimentati minim 0,12 firul de rig ar trebui. Multumesc
Salutare Virgil ! Ce fir textil folosesti ca înaintaș si ce lungime ? De asemenea, care este dimensiunea firului textil de pe mulineta cu care nădești? Multumesc !
Pescuiesc la feeder cu monofilament Horizon X 0.24mm, method Preston Banjo 60gr,iar distanța unde lansez este de 80-90m.Ce înaintaș îmi recomanzi?Aștept răspuns și mulțumesc!
Te salut, Virgil ! Nu înțeleg o chestie : 24,4 k abonați, 24 K vizionări acum 7 zile și doar 1,4 K like !!! Cum se explică ? Am impresia că abonații canalului tău nu conștientizează că, prin simplul fapt că apasă like te ajută și pe tine financiar, să postezi și să ne înveți cât mai mult din tainele pescuitului la feeder. Mulțumesc pentru tot ceea ce faci !
Bravo puștule am inățat multe șmecherii de la tine😊
Mi.au placut explicatiile tale si iti multumesc mult.
Sfaturi foarte utile, felicitări pentru implicare, puțini pescari împărtășesc aceste pot să le spun mici secrete în ale pescuitului la method.
❤❤❤❤❤❤❤-- multa stimaaa...si respecttt...din R.M.
Iti urmaresc cu atentie training-urile si pot sa spun ca am avut rezultate foarte bune pe salbatic folosind bineinteles nada de la tine.
Multumesc pentru decizia de a realiza aceste cursuri gratuite, sunt foarte folositoare!
Foarte bun cursul si foarte bine explicat. Felicitari pentru tot ceea ce faci.
Un curs despre localizarea crapului pe balti private ar fi foarte folositor pentru pescarii incepatori. Consider ca localizarea este in top 3 factori ai unei partide de succes.
Multumesc!
Eu sunt curios de unde ai învățat atatea lucruri, dar cred ca timpul si pasiunea sunt cei mai buni profesori. Nimeni nu a ajuns expert peste noapte. Felicitări!
Va multumesc in primul rand, domnule Virgil Boldor, pentru sufletul dumneavoastra sincer! Pescuit cu lansete feeder, este relativ nou, nu de sute de ani, dar la noi in Romania in ultimii ani s-a dezvoltat forte repede si bine as zice. Se vede si prin rezultatele internationale si mondiale.
Imi place sa studiez acest stil de pescuit cu lansete feeder si ma preocupa de cand a aparut pentru prima data in Romania, pe la jumatatea anilor 90' si a explodat dupa anul 2000 pescuitul cu lansete feeder. In aceea perioda am inceput si eu dupa anul 2000 sa pescuiesc cu lansete feder si sa renunt la cele vechi clasice incet, incet. Pana in ziua de azi tot studiez acest stil si tot mai sunt lucruri de pus la punct. Asadar ce ati spus azi, aici este corect si frumos expuse si de aceea va multumesc pentru sinceritatea cu care vreti sa ajutati si alti pescari si nu vreti sa pastrati pentru eternitate cunostintele doar pentru dumneavoastra, pentru a prinde peste doar dumneavoastra si a castiga competitii doar dumneavoastra. Nu sunteti egoist ci oferiti un DAR pentru toata lumea. De aceea aveti tot RESPECTUL meu ! DUMNEZEU SA VA OCROTEASCA SI SA VA BINECUVANTEZE pentru bunatatea, blandetea si felul dumneavoastra de a fi ! Doamne ajuta!
Felicitări frate pentru ceea ce faci! Îți doresc numai bine Doamne ajută bucurie!
felicitari ... usor usor inavatam totii de la cel mai bun .. multumim pt cursirile gratis pe care nu cred ca ar fii multi pescari de competitie in stare sa faca ceea ce faci tu ... mai mult ca sigur sunt invidiosi ca le ai tulburat apele .. ei ar fii luat multii banii pt asta ... multumim din suflet pt tot ...
Super, multumesc!
Explicatii simple si la obiect. Cine doreste sa invete din arta pescuitului la feeder are ghidul perfect.Va doresc sanatate si mult succes in competitiile la care participati.
... faine explicații... și pe înțelesul tuturor !! Felicitări l! Fire întinse.
Ești foarte tare îmi place cum explici
Mulțumesc pentru sfaturi! Domnul să te binecuvânteze!
Multumesc frumos pt info iesti un om minunat dumnezeu sati dea sanatate fericire alaturi de familia ta
Bravo Dl. Virgil..oferiti informatii foarte bune si mai ales explicate foarte bine si corect.
Din nou țin să-ți mulțumesc ! Foarte frumos explicat,aceste cursuri personal mă ajută foarte mult. Aleluia pentru Cristos, amin! Dumnezeu să te binecuvânteze pe tine și toată casa ta, amin!
Felicitări Virgil ești nr 1 🙏👍👏🏅
Bravo, felicitări și numai bine Virgil Domnul Isus să fie cu tine și familia ta. 😊
Felicitari Virgil! F informativ acest curs, multumim, asteptam si altele. Avem multe de invatat de la tine.
Felicitări pentru videoclip! Și mulțumim pentru toate informațiile date👏
Felicitări pentru tot ce faci!!!
Mulțumesc pentru sfaturi,foarte frumos explicat,Dumnezeu să te binecuvinteze ❤
Mulțumesc mi-a fost de ajutor.
Mulțumim foarte mult ești cel mai tare!!🎉🎉🎉
Informatii extrem de utile. Explicatii de nota 10. Multumesc pt prezentare. Felicitari pt ceea ce faci.
Ar mai fi si a 3-a varianta, combinatia intre cele doua: spinul si banda legate pe textil, iar struna sa fie mono. Corespunde regulamentelor internationale. Respectele mele. Salutari din Timisoara.
bravo omul te felicit pentru ce faci tino tot asa
Simplitatea ta ma învățat multe astăzi și acum știu unde greșeam mulțumesc frumos
Felicitări pentru tot ce faci...multe binecuvantări
Felicitări pentru gestul dumneavoastră și mulțumesc pentru sfaturile date, fir întins în continuare!
Te salut Virgil,ești un profesor exemplar în calitate de frizerie dar mai nou și pescuit! Tare m-aș bucura să ne explici cum se face umectarea corectă a nadei! Mai ales pentru noi începătorii! Mulțumim!
vezi ca are un video unde explica clar si pe intelesul tuturor !
Felicitări pentru video Virgil !!!
la fel si pe tine si mult suces an tot ce faci si la mai multe vidori
Felicitări
Ft bine prezentat !Felicitari!!!
foarte fain tutorial, mi as dorii totusi sa ne inveti si sa ne arati cum legi forfacul de method !
😊
Te salut Virgil!! Felicitări pt clip!!
Forța iești cel mai bun bravo ție
Multă sănătate
Mulțumim
Mulțumesc frumos,super.
multam pentru sfaturi maestre
Felicitari!
Bravo felicitari 💪❤
Forța Virgil🥳😜🐟
Mulțumit pentru sfaturi.
Foarte frumos explicat! Jos pălăria...mai vreau...
Inca o data felicitari pentru tot ve faci pentru noi!
Apropo de numerele carligelor. Se stie ca de ceva vreme, sa tot fie vreo zece, (mai)fiecare producator are propria sa numerotatie/marime. Astfel ca vin cu rugamintea de a da un exemplu de carlig(8 si 10) . Deci, e vorba de exemplu si nu de o reclama. |Cu multumiri anticipate.
Mulțumesc, Virgil!
Super bravoo
Mulțumesc mult!
multumesc mustaciosule ! big like !
Ms frate pentru film si explicați
Salut Virgil !Ît multimim pentru ca impartasesti cu noi cunostintele tale dobandite prin munca si consecventa.Tot respectul! Un amanunt insa nu am inteles:de ce la mono se lasa forfacul mai lung si la fel si firul care leaga spinul?
Multumim Virgil !!
Foarte folositor videoclip pentru împătimiții de feeder. Sunt relativ nou în această disciplină a pescuitului sportiv și întotdeauna există ceva nou de învățat. Aș adăuga la criteriile de alegere a cârligului și specia peștelui vizat, dvs. v-ați referit în special la crap și la pescuitul competițional.
Bun rău !❤
Multumesc!🙏
Foarte bine detaliat. Mulyumesc frumos, esti un domn. Daca se poate un curs cum sa localizam pestele si altul cum sa ne alegem lanseta corespunzatoare. Multumesc
Respect 🎉❤❤😊
MULTUMESC FRUMOS MAISTRE VERGILAS ;❤❤❤❤
bravoo , nu stiam ca esti si pescar ,
Respect
Stau in Italia si pescuind aici am cautat la destul de multe magazine copanele echilibrate sau tip pop-up,chiar si la magazinele care fac concursuri de feeder si method feeder Dar nu am reusit sa gasesc toate wafters-urile sunt scufundabile 😒😒 practic daca nada nu este facuta perfect Sau aproape de perfect nu se vede momeala decat cand Vine pestele sa mute nada 🤯🤯 oricum felicitari ptr ceea ce vrei sa faci cu academia 💪💪
Pai pestele vine la nada și de peste momeala de cârlig, că asta e ideea nadei, nu vine că e atras de momeala din cârlig! Momeala din cârlig trebuie sa nu fie suspicioasă deloc pentru peste!
@@MrRadu1983 daca tot ai deschis subiectul....un wafters critic echilibrat (in cea mai mai parte a anului) faciliteaza inteparea pestelui decat unul care sta in mijlocul/centrul nadei (daca stai si iti imaginezi desfacerea nadei pe fund,deja cand se elibereaza aerul din nada cu o copanica echilibrata deja ai o prezentare mult mai corecta decat cu una care sta strict in nada ...)de ce aspiratie ai nevoie ptr una si ptr cealalta?
Pasiune curata 😊
Muito obrigado por habilitar a legenda!
Salut ! Ce fir monofilament folosesti pentru legarea carligelor sau ce ne recomanzi sa folosim? Multumesc !
Super fain , multumim . La cat timp trebuie schimbat carligul ???
Salutare Virgil! Super video , inca o chestie , daca ne poti face si un curs despre wafters si cum le alegi tu dupa culori si marimi
Salut
Cand folosim mono, si cand folosim fir textil la rig ? 🤔🤔
Parabéns Virgil! Sempre com vídeos sensacionais! Gostaria de fazer um pedido, poderia habilitar a legenda por favor, para facilitar a minha compreensão.
Outra pergunta, conseguiria enviar suas iscas para o Brasil?
👍♥️✌️
Pentru echilibrarea monturii trebuie sa verifici la fiecare wafters in parte, sau verificarea se face la o anumita marime de wafter cu un anumit ac? Multumesc!
Ar fii frumos sa faci o prezentare completa a produselor proprii vtb, in special ce wafters uri recomanzi
😇😇😇
Bravo bravo 🤭🤭🤭
salutare,poti recomanda niste waftere din VTB eficiente pe salbatic(ape statatoare dar si curgatoare)?
Vino an Franța. Sa te vad cât ești de bun pe salbatc
Ce carlige si ce pop up folosesti ca se se echilibreze? Multumesc
Salut Virgil, am gasit carligele de la trabucco, doar ca au diametrul de 0.65 fata de 0.75 cat sunt cele din clip, sunt in regula?
Sper să nu fie o întrebare stupidă! După ce prinzi un peste sau încarci din nou plăcuta, schimbi wafterul? Mulțumesc
Ce foarfeca folosesti? Nu gasesc una sa taie textil cum trebuie ..
Super. O mică întrebarea, ce lungime recomanzi pentru barcă si mal ??? Obligatoriu sa fie 3.6 sau 3.9?? Eu am gasit ceva Lanseta Carp Expert Method Feeder, 3.00m, 100-150g
Ma.m gândit că find mai mică este putin mai comodă..... O parere despre ea ???
Ca greutate as vrea sa pun pe ea method feeder de 30-60g . Mulțumesc
Salut Virgil,poti sa.mi spui cand folosesti textil si, cand monofilament ?ms,numai bine!🤝
Folositi inaintas textil la feeder?
La method merge si lanseta telescopica?😊
Salutare Virgil, am facut rigurile cu acelasi materiale ca cele prezentate in film, din pacate firul textil matrix de 0,10 a cedat la un 2+plus de la nod. Cred ca pentru cei mai slab experimentati minim 0,12 firul de rig ar trebui. Multumesc
Salutare Virgil ! Ce fir textil folosesti ca înaintaș si ce lungime ? De asemenea, care este dimensiunea firului textil de pe mulineta cu care nădești? Multumesc !
Salut, care este raportul de marime intre wafter/boiles si carlig? De ex pentru un carlig de 10 ce marime trebuie sa aiba boilesul si/sau waftersul?
Salut, urmatorul pe nadire grea si vad
Salut Virgil! Ce cârlige ai pe masa în afara de trabucco și gamakatsu?
Pescuiesc la feeder cu monofilament Horizon X 0.24mm, method Preston Banjo 60gr,iar distanța unde lansez este de 80-90m.Ce înaintaș îmi recomanzi?Aștept răspuns și mulțumesc!
In functie de ce alegem daca facem forfacul cu textil sau cu mono?
Te salut, Virgil ! Nu înțeleg o chestie : 24,4 k abonați, 24 K vizionări acum 7 zile și doar 1,4 K like !!! Cum se explică ? Am impresia că abonații canalului tău nu conștientizează că, prin simplul fapt că apasă like te ajută și pe tine financiar, să postezi și să ne înveți cât mai mult din tainele pescuitului la feeder. Mulțumesc pentru tot ceea ce faci !
Asa este, Catalin! Ca bine zici
Dacă pescuiești pe riu cum echilibrezi cirligu
Salut,dar pe Dunăre cum se face forfacul? Mulțumesc
Pt rigul pe monofilament ce grosime are firul? Mulțumesc.
Salut, pentru un substrat mâlos ce echilibrare recomanzi, critica sau perfecta?
Salutare la toți știe cineva ce fir principal folosește Virgil?
Salut Virgil cat de gros îți este firul când pescuiesti