Kedvenc horgaim - methodos horgok

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 8 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 42

  • @danielszabo6413
    @danielszabo6413 2 роки тому +12

    Üdv
    Ez egy hiánypótló videó, köszönjük szépen. Végre egy "független" horgász aki nem egy adott márkát erőltet hanem több alternatívát kínál.
    Várom a folytatást

    • @MaxFishingTV
      @MaxFishingTV  2 роки тому +4

      Köszönöm. Igyekszem a további videókkal. 😉

  • @molnarjozsef3525
    @molnarjozsef3525 2 роки тому +2

    Nagyon jó, értékes videó. Köszönöm szépen Kornél ezeket a hasznos tanácsokat a horgokrol. Figyelembe fogom venni a vásárlásnál. Heló !!

    • @MaxFishingTV
      @MaxFishingTV  2 роки тому +2

      Szivesen! Örülök, ha tudtam segíteni.

  • @szollathpeter3793
    @szollathpeter3793 2 роки тому +5

    szuper volt. A finomszerelékes részt is nagyon várjuk! 🙂

  • @flashflashget4836
    @flashflashget4836 2 роки тому +1

    Üdv. Nagyon jó és hiánypotló videó köszönet érte. Természetesen ismertem ezeket a horgokat, de más márkákat használtam. Már meg is vettem a Tubertini, Owner horgokat csak legyen jó idő már.

  •  2 роки тому +2

    Nagyon hasznos videó!
    Nekem a Gamakatsu horgok váltak be, azok közül is a legerősebb horgot (hasonló a Korum KHXPB-hez) azt hittem sose lehet kihajlítani, de egyszer egy balatoni ponty a víz alatti salátában kapaszkodott meg olyan erővel, hogy a horog húzta a rövidebbet, másik alkalommal pedig egy termetesebb ponty a nádasba menekült, és ott is kihajlott a horog. Mindkét esetben extrém terhelésnek volt kitéve a horog, tehát normál esetben nem hajolhatna ki, csak elakadás esetén.
    Lapkás horgok közül kedvencem a Gamakatsu LS-2260B, ennek 6, 8, 10, 12-es méreteit használom folyó- és állóvízen egyaránt keszegre, márnára, pontyra is. Kicsivel ridegebbre van edzve az anyaga, ami a hegyét kopásállóbbá teszi, viszont ha kitekeréskor követ fog - pl. Dunában - akkor könnyen elpattan, ezt a hajlamot erőgumival javítani lehet.
    A horgok anyagának gyártási hőkezelése szerintem egyébként az egyik kulcsfontosságú szempont, mert ez nagyban meghatározza a terhelés alatti viselkedésüket. Az Excalibur Classic Carp lapkás horgokból pl. tavaly elhasználtam pár tucattal egy szezon alatt, és azért fogyott ennyire, mert a hegye kigörbült a Duna medrében található akadókon igen gyakran, mivel kissé puhára edzett acélból készülnek. A Gamakatsu füles pontyozó horgai viszont pont jól vannak hőkezelve, mert nem túl rideg, és nem is puha az acél, rugalmasan tudja elviselni a dinamikus igénybevételeket, de egy igazán extrém erőhatás alatt sem pattan el, csak képlékeny alakváltozással meghajlik, számomra ez a tökéletes anyagtulajdonság definíciója. A Gamakatsu horgokból egy év alatt fogyott el kb. 10-15 db, pedig sűrűn voltak használva, de annyira tartósak, hogy nem kellett őket cserélni.

    • @MaxFishingTV
      @MaxFishingTV  2 роки тому +3

      Kedves Pál! Én kevésbé használtam a Gamakatsu horgokat, de természetesen nagyon sok jó horog van benne. A horgok eddzettségére/puhaságára reagálva, én egy fogóval a még ismeretlen horgot/típust elsőnek megfeszegetem, ha könnyen törik, vagy könnyen kihajlik akkor nem biztos, hogy kipróbálom. Ez az én elsődleges tesztem, ha átment a vizsgán, akkor jöhet az éles teszt.

    •  2 роки тому +1

      @@MaxFishingTV Értem, köszönöm a választ! :)
      Ez valóban egy jó teszt, bár nem roncsolásmentes, de puding próbája az evés. Valamennyire én is meg szoktam rángatni a horgokat miután megkötöm az előkét, de csak rugalmas hajlásig. Amelyik horog eleve rugalmatlanul kihajlik, vagy ridegen elpattan, az nem kerül bevetésre.

    • @MaxFishingTV
      @MaxFishingTV  2 роки тому +1

      @ ez így van!

  • @geza0708
    @geza0708 2 роки тому +4

    Szia ! :)
    Szinte ugyanezeket a horgokat használom, kivéve a QM1-et és hasonmásait. Az 50188-al a feeder-ezés teljes spektrumát le lehet fedni. Tökéletes forma és méretválaszték, de hajlok a szakállmentes horgok felé, ezért örülök, hogy bemutattad a Tubertini 861-et. Ez a horog valahogy elkerülte a figyelmemet idáig. Mindenépp beszerzek belőle.
    Köszi a bemutatót !
    Szívesen látnék Tőled olyan videót, amelyben monofil zsinórokat mutatsz be a méretpontosságra fókuszálva. ;)

    • @MaxFishingTV
      @MaxFishingTV  2 роки тому +2

      Köszönöm szépen! Jó ötlet.

  • @janosszen4134
    @janosszen4134 2 роки тому +1

    Nagyon jó videó, mint mindig. Hasonló cipőben járunk. Én is QM1-el kezdtem, és egyszer mikor nem volt "polcon" próbáltam helyettesíteni, és találtam rá a T 805-re (odamentem egy horogtartó állványhoz, és pont azok voltak szemmagasságban), majd a Czero Quantum-ra. Aztán mikor nehezebb tereppel szembesültem, és masszívabb horogra volt szükségem rátaláltam a Korum Xpert-re :)

  • @norbertsoltesz442
    @norbertsoltesz442 2 роки тому +1

    Köszönjük, hasznos videó ismét. Finomabb oecahoz én pl Cero horgokat használok, de ha a Tiszán épp nem a keszeg a cél akkor Hayabusa horgok vannak fent. Talán picit az is a drágább kategória, de egy bevált márka számomra.

    • @MaxFishingTV
      @MaxFishingTV  2 роки тому +2

      Sokféle márka számtalan horga van a piacon, de a lényeg, hogy találjuk meg a számunkra és a módszerünkhöz megfelelő darabokat.

  • @Szemy77
    @Szemy77 Рік тому

    Tesztelgetem ezeket a Tubertini horgokat. Meg kell mondanom hogy nem vagyok megelégedve.3-ik ponty után elveszti a hegyét. Túlságosan el van vékonyítva a hegye.

    • @MaxFishingTV
      @MaxFishingTV  Рік тому

      Melyik tipus ez? Köves, kavicsos helyen a 861- nek valóban hamar kimegy a hegye. Én most a TL-2-t használom legtöbbet, arra nincs ilyen panaszom.

  • @555Gabor
    @555Gabor 2 роки тому +1

    A Korum az jó nagyon, a Dunán is bizonyított, és nádi amurozáskor is:)
    Az akadásnál egyébként mekkora befolyása van a horog súlyának? Gondolok itt a finomabb variációkra, kisebb csalik stb?

    • @MaxFishingTV
      @MaxFishingTV  2 роки тому +2

      Ez egy nehéz kérdés! Logikusan gondolkodva, minél könyebb egy horog, annál könywbb azt felvenni a halnak és ezáltal többször akadhat az mélyen, azonban a horog és csali együttes súlyát és felhajtóerőt kell vizsgálni a vízben. Tehát a csalinkkal ki tudjuk balanszírozni még egy nehéz horgot is.

  • @janossimon630
    @janossimon630 2 роки тому +2

    Hatalmas! Viszont még lenne egy nagyon hiánypótló amire TE lennél a legesleg hitelesebb :
    "Kedvenc Method előkéim?
    konkrétan: milyen előkék a legjobbak Metódra.. melyik márka milyen vastagságban..
    Sajnos a legtöbb tavon tilos, ill. versenyeken a fonott előke. Így egy átlag horgász elveszik a temérdek monofil előkék világában, és szerintem ez sokkal kritikusabb pont bárminél.
    Ha merev az baj, ha lágy akkor könnyen szakad, és egy átlag horgásznak nincs kerete végigpróbálni a "számára" kedvező megoldást.
    Számomra a te videóid ezekben a kérdésekben a leghitelesebb... Teljesen sallangmentesen, beleköthetetlenül tudod ajánlani, elemezni a különböző márkákat!

    • @MaxFishingTV
      @MaxFishingTV  2 роки тому +2

      Köszönöm az ötletet, valamely videóban, vagy akár egy önállóban kitérek majd rá.

  • @onodirobert
    @onodirobert 2 роки тому +1

    Szia Kornél! Köszönjük az újabb hasznos videót! Methodozás szempontjából mi a véleményed azokról a horgokról, amelyeknek a szeme/füle befelé, a horog hegye felé hajlik? Ilyen például a Czero F1 R.I.P. horog is. Előre is köszönöm a választ!

    • @MaxFishingTV
      @MaxFishingTV  2 роки тому +2

      Nagyjából így néz ki a korum is. Szerintem nagyon jó lehet. Nem kell tartani tőle, hogy befele tört a horog szeme.

  • @frecsume
    @frecsume 2 роки тому +1

    Szia. Owner 50188 helyett a tubertinit ajánlod. Én találtam egy szakáll nélküli owner horgot ami teljesen ugyan az mint a 50188, ez nem más mint a Owner C-6BL. Special mix meggy ribizli locsolót lehet már kapni?

    • @MaxFishingTV
      @MaxFishingTV  2 роки тому

      Köszönöm! Nem ismerem ezt a tipust, de ránézek majd. Sajnos ebben a pillanatban még mindig nem elérhető a gyártónál a locsoló.

    • @frecsume
      @frecsume 2 роки тому

      @@MaxFishingTV szomorú hogy még nincs locsoló.

  • @tamasgaspar7984
    @tamasgaspar7984 2 роки тому +1

    Üdv,A Tubertini horgával még nem horgásztam. Kérdezném a serie 805 mennyire méret azonos a qm1 el és a súlyuk között van esetleg eltérés? Köszönöm válaszát előre is. Halas

    • @MaxFishingTV
      @MaxFishingTV  2 роки тому

      Szerintem szemre teljesen megegyezik a méretezés. Üdv.

  • @martongabor5760
    @martongabor5760 2 роки тому +4

    Kedves Kornél! Köszönjük szépen a nagyon hasznos videót! Szeretném kérdezni, hogy a bemutatott, általad is használt horgokat milyen típusú monofil zsinórral kötöd? Ha ez egy másik rész témája lenne, akkor természetesen nem kívánatos lelőni a poént 😊

    • @MaxFishingTV
      @MaxFishingTV  2 роки тому +3

      Kedves Gábor! Methodozáshoz mostanában a Preston Accu Power zsinórt használom. Ez méretpontos.

  • @gergoalbert9856
    @gergoalbert9856 2 роки тому +1

    Szia! E horgok közül melyiket ajánlod és milyen méretben pl egy 8 mm-es ringers pellethez vagy egy 10 mm-es stég upters-hez? Válaszodat előre is köszönöm

    • @MaxFishingTV
      @MaxFishingTV  2 роки тому +1

      Szia! A kisebb csalihoz 12-14-es méretű, míg a nagyobbhoz inkább a 10-12-es méretű horog az ajánlott. Ha nagy halak várhatóak, akkor a nagyobb méretet válaszd. Tipus szempontjából az Owner Iseama 50188, vagy a Tubertini 861 is jó választás lehet.

    • @gergoalbert9856
      @gergoalbert9856 2 роки тому

      Köszönöm szépen a segítségedet 🎣

  • @BLacika877
    @BLacika877 2 роки тому

    Szia Kornél,
    Ismét köszi a videót, érdekes volt a többiekhez hasonlóan. Egy kérdésem lenne. Én évekig használtam a Korum horgait pontyozáskor, legalábbis amikor szépen evett a hal és nem kellett a végletekig kikönnyítenem. Viszont 2020-2021-ben többször esett meg velem az, hogy -jobb esetben- már kötéskor észrevettem, hogy nincs a fül rendesen eldolgozva és maradt egy picike rés.. rosszabb esetben csak fárasztás közben, mikor a fülnél valahogy átpattanhatott a zsinór, és halvesztéssel zárult az élmény.... Szóval egy ideje áttértem a Gurura.
    Más is tapasztalt ilyet, ha igen, akkor visszajutott a gyártóhoz és orvosolták ezt a dolgot? Szívesen váltanám vissza a Gurukat Korumra... :D Nem azért mert azokkal nem vagyok megelégedve, de sok szép emlékem kötődik az előbbi márkához :). Köszi!

    •  2 роки тому +3

      A horgot úgy kell megkötni, hogy nem a rés irányába kezded el tekerni a meneteket, hanem ellenkezőleg, így a horog szárának támaszkodik a zsinór, és semmiképp sem pattanhat be a résbe.

    • @MaxFishingTV
      @MaxFishingTV  2 роки тому +3

      Megelőztek a válasszal! A csomómentes kötés tekerési irányát úgy válaszd meg, hogy a végén ne ott feküdjön fel ahol a rés van, így tudod ezt a problémát könnyen orvosolni.

    • @BLacika877
      @BLacika877 2 роки тому +1

      @ Köszi!! :) Mindig tanul az ember

  • @matemeszaros8352
    @matemeszaros8352 2 роки тому +1

    Tényleg jó a korum én is használom. A horog hegye felé ívelő szem lényegében horogbefordítóként üzemel. Viszont mivel tényleg egy vaskos húsú nehéz, inkább popup csalival érdemes lőni mert egy finom wafterrel nehéz jól kihozni. De ez már egy másik sztori😀

    • @MaxFishingTV
      @MaxFishingTV  2 роки тому +1

      Nagyon jó horog, de tudni kell alkalmazni. 👍