Parádní video, ostatně jako vždy - díky :) ZT-703S mám už několik měsíců, a teď jsem ho intenzivně používal na nějaká měření, kde šlo opravdu o přesnost. Své zkušenosti mohu shrnout do stručného prohlášení - je skvělý. To říkám, jako člověk, který si už připadá jako sběratel multimetrů a který už od mládí razí tezi, že základem každé domácnosti je kvalitní osciloskop a soustruh :) Osciloskop pochopitelně nechci srovnávat se svým, o řád dražším, stolním osciloskopem Siglent SDS824X HD, ale rozhodně ho považuji za velice užitečný, šikovný a použitelný na spoustu měření.
@@karelrehak4718 budeš potrebovať sondu 1:100 pretože peak bude okolo 325V , teda keby to delíš len 1:10 (prepína sa to na sonde) meral by si 32,5V čo je už moc, zvyčajne sa dá merať do 10 až 20V bez zničenia vstupu.
Super 👍🏻 až budeš dělat srovnávací test všech skopometrů tak to abych si vzal dovolenou 😊 takhle precizní recenze se mi líbí, Jirko díky a přeji hezký den
Měřák velice zajímavý, parádně zpracovaná recenze. Díky za ní. Opravdu to vypadá jako velice solidní multimetr jako s doplňkovým nic moc osciloskopem. Je strašná škoda, že výrobci neuvolní kódy pro externí komunitu, protože věřím tomu, že pak by se teprve děly zajímavé věci. Nakonec doplním, že dnes během Cyber-monday k mání na AX. za férových 62 Euro.
Díky. Zoyi se o FW naštěstí celkem stará, nedávno přidali jednoduše implementované FFT, a trochu si pohráli s chodem. Ze skopometrů je to můj nejoblíbenější se přiznám.
No tak jsem ho objednal a už přišel a je celkem fajn až na 2 věci, ta brašnička mohla být o chlup větší kór když k tomu má člověk 2 sondy (s kterými se to prodává). A další věc která byla horší je že jsem to musel komplet rozebrat abych odstranil kusy rozlámaného plastu pod displejem (nevím odkud byly ale vevnitř nic zlomeného není). Tohle by chtělo při výrobě kontrolovat, jinak je fakt dobrej, doporučuji.
Ta brašna je hodně malá, souhlasím. Kdyby nevyhovovala, dají se na aliexpressu koupit univerzální, a ideálně už provedení hardcase (skořepina). S tím plastem toho je smůla, mně osobně se to stalo jen jednou u jiného multimetru, a šlo to nakonec nějak ohnout a vyfoukat. Bohužel to drželo na statickém náboji a nechtělo se tomu.
Ďakujem za recenziu. Hľadám si vhodný scopometer na použitie v autodiagnostike. Hlavne by som ocenil ten generátor, pre kontrolu snímačov a akčných členov (5V, 12V, 24V ). Nerád predbieham, ale ocenil by som radu, možno malý spoiler, či sa v niektorých z recenzovaných prístrojov bude nachádzať schopnejší, s lepším generátorom za obdobnú cenu ( +-50 eur ), alebo či skočiť hneď po tomto.
Ty klôučku... Ty si ten nejlepší Pán co říká co je akotak pravda. To nikdo takto nedává. Díky. Stále se vracím k tvým videím. Jsi studnice. Až moc. Ale to si každý vytáhne co potřebuje. Díky. Ať Ťe Búh žehná.. O akumulátorech liion bys mēl udelat vždy "jedno" video a ne aby si to lidé dohledávali pod jiným názvem. Trochu to podel.. A budeš mít výc zdílení... Lidi proste nechápou že vybuchne nekomu koloděžka nebo powerbanka atak.pod.
Ty dej historii akumulátorových člámkú a akupakú lítiových. Lidičky jsou zmatení... A vystrašeni po tých výbuchech.. Chápu že je to pro nás co to chápem , ale i já se strácím .. Když mĕ oslový osel jak jsem to myslel, a v tú chvýli jsem osel i já. A já hledám Jiřího Bekra na YT.. Jsi fakt studnice. Nechápu že máš tolik odbĕratelú. Oproti jiným blbečkúm co maj i 5x víc.. A i víc. Lidi jsou hovada. Hlavne koukaj na naivity.. Tyj si u mĕ to pravé ořechové Až moc ...
Jo to je pravda, člověk se musí podívat na co má přepnuto, najít správnou stupnici, a pak začít takovou tu logicky akcelerovanou trojčlenku. A bejt ještě hnidopich, tak se štelovat, abychom byli vůči stupnici kolmo (takže zrcátko), a pak přemejšlet jestli je ručička na půly cesty mezi dílkama, nebo jen na třetině 😆
Jen pro zajímavost. Nemohl by jsi natočit, jak měřit osciloskopem fázový posun ? Jedna sonda napětí, druhý proud. Jde měřit proud přes cívku ? Nebo musí být speciální sonda ?
Měření proudu se do osciloskopu dostane pomocí proudové sondy, běžně provedení a kleští. Následně měříme rozdíl času když napětí a když proud prošel nulou. Průchod nulou se dá trefit asi nejlíp (pokud tam není offset)
zdravím, koukám po nějakém osciloskop/milimetru pro domácí použití. Kouknul jsem na Vaše výborná videa i tabulky a mezi ZT-703S--GD188--MDS8209 mi nejlépe vychází právě 703S. Mám pravdu? děkuji
Ano, přesně tak, ZT-703S se mi taky jeví jako všeobecně nejlepší. Navíc nedávno vyšel update 1.4.2, kde opravili pár chyb a přidali funkce jako vyhlazování průběhu a FFT
Super, taky jsem si ho osobně hodně oblíbil. Nejnovější update soubor je na stránkách zoteku, pak jít na produktovou stránku ZT-703S, a tam bude tlačítko "up date the file". Stáhne se firmware soubor, který je třeba nahrát do vnitřního úložiště přístroje do složky firmware.
Ahoj. Mám dve otázky. 1. Ja ako neznalý človek rôznych Čínskych značiek viem, že ktorá značka je originálnou značkou nejakého výrobcu (myslím tým mutlimetre, osciloskopy a iné meracie zariadenia) a nie len nejakým obchodným prelepom. 2. Ako zistím, že daný výrobok kupujem (Aliexpress, Banggood prípadne iné e-šopy) u "registrovaného predajcu", prípadne obchodu toho výrobcu? Možno by to stálo za jedno krátke video ako sa to dá zistiť a nenaletieť nejakému nepoctivému číňanovi. Ďakujem.
Na video to asi nedá, le odpovím do komentu: 1. Na tohle není univerzální návod, a jediný co pomůže je orientovat se v tom. Já se například o měřáky zajímám dost horlivě, a jen tak jsem došel k tomu, že například Conrad si nechává vyrábět multimetry u UNI-T, a osciloskopy si přeznačuje od Hantek a Owon. Nebo že GWInstek si jen přelepuje existující modely UNI-T, a to samé dělá i "značka" nějak A60-BF nebo co. Osciloskopy Owon pak přeznačuje víc "značek", například Hanmatek a některé proprietání značky obchodů. Jediné co na tohle pomůže je mít v paměti řekněme aspoň pár základních modelů běžných výrobců, a když pak na něco narazím, a vypadá to jako z podobné produktové řady, tak pak se po tom můžu slídit. Na internetu se bohužel nějaký ucelený článek o rebrandech pravděpodobně nevyskytuje. 2. Na ověření prodejců a celkově i třeba nabídek spolupráce funguje pouze reverzní přístup, tj. nejít směrem od obchodu k výrobci, ale od výrobce k obchodu. Někteří výrobci (třeba Zotek) mají svoje www stránky, a na těch najdete i odkazy na jejich oficiální obchody na Aliexpressu, Alibabě, Amazonu, apod. Tyto jsou vždy ofiko. Pokud takový seznam na stránkách není, tak je asi nejlepší napsat té firmě e-mail, sdělit adresu obchodu a optat se jestli je vážně oficiální. Občas se dá vidět, že oficiální obchody si s aliexpressem dohodnou vlastní subdoménu, takže budou mít název obchodu i v adresním řádku. To však není vždy pravidlem, jen je to "přilehčující" okolnost přidávající na důvěryhodnosti. Běžné obchody mají vždy jen identifikační číslo.
Pozor na vnitřní odpor mA, uA. Pan Bekr v testu (mA rozsah) naměřil 0,32Ω na rozsahu mA. Moje 161E i 61E+ mají oba dva na mA - 5Ω, na uA - 390Ω (po odečtení odporu pojistky). Pípák také není bez chyby - (v závislosti na době spojení) po rozpojení někdy vypne zvuk se zpožděním, někdy okamžitě, a nebo ještě sám vytvoří falešné pípnutí. To je při práci na propískávání neznámého PCB na palici a neodpovídá to deklarovanému chování "jako analog". Oba dva měřáky jsou z Aliexpressu, UNI-T Factory Tools Store - a vnější i vnitřní uspořádání je shodné s recenzovanými.
@@PV-yv1cf Odpor zdířka-zdířka měřím vždy při maximálním proudu pojistky, abych dostal "rozumný" milivolty, a necucal si z prstu stovky mikrovoltů. Bohužel si některý přístroje přepínají odpor podle aktuálně měřeného proudu, a tak u slabých proudů se přepnou na bočník s vyšší ohmickou hodnotou. Tohle jsem tehdy však již netestoval.
Po shlédnutí celého videa jsem spíš začal přemýšlet nad tím skopmetren než uni-t měřák na 20 ampér už mám (vlastně už jen na 16 novou 20 A pojistku jsem nesehnal) a stejně mě stačí i těch 10 ampér já proudy stejně moc neměřím
Změřil jsem tedy mA rozsah na 61E+ Vaší metodou, bez vlivu kabelů. Při 220mA (maximální proud) je na zdířkách 0,928V, tedy asi 4,2 Ω s pojistkou (ta měla asi 0,3 Ω). Originální pojistka na rozsahu do 20A je 11 ampérová.
Ahoj, už mám nějaký týden v košíku na Alíku tři skopometry. Tento ZT-703S, pak ANENG AOS03 (což je asi to samé) a pak TOOLTOP ET829. Nevím, jestli budeš mít i ten třetí ve srovnání. Ale asi to u mě vyhraje ZT-703S, protože je levnější a parametry dost podobné.
Ten tooltop je ten mustool. Jediné v čem má tooltop navrch oproti zoyi je trochu lepší osciloskopový front end, snadno výměnné baterie a lepší funkční generátor. Zbytek řekl bych spíš než horší, tak přímo hrozný. Recenzi na něj oddaluju protože se čeká jestli se fabrika umíní opravit jeden obrovský bug, kdy nejde použít delší časovky jak 1s / DIV aniž by skopometr zamrzl. Celkově má tento Zoyi / Aneng celkem navrch, zejména z hlediska kvality zpracování, a už vůbec ovládání a uživatelské přívětivosti rozhraní. Ten Zoyi je rozhodně dospělejší a kvalitněji udělaný. Tooltop/mustool mi připadá jako předprodukční verze - nehotový.
5 місяців тому
@@jiribekr Jo, ten Tooltop by měl mít funkční generátor až do 5 MHz a osciloskop při přepnutí na jednokanál možnost zobrazovat až 80 MHz. Ale pokud je zbytek nepovedený, tak je to špatný. Ten Zoyi ze Tvého odkazu na Alík je teď za 2017,- Kč včetně dvou sond. Tak to asi není co řešit.
Nevíš náhodou, jestli už opravili chyby? Na netu je FW ZOYI-703S-FW-V139.ZTK ale nzjistil jsem jeho datum vydání ani chyby které řeší. Případně jestli vylepšili generátor? Teď jsem na vahách, ži fnirsi 2c23 nebo tento Zoyi.
Ja by som osobne bol dosť zvedavý aj na porovnanie s niečím stolným ako 34401 (štandard v stolných multimetrov). Bolo by dosť zaujímavé kam sa dostali technológie a či keď je potrebná presnosť je treba stolný multimeter (niektoré ručne majú v pohode rozlíšenie 5 1/2 miest napríklad HIOKY).
Super recenzia. Co by mi vadilo, zbytocny bargraf na ukor velkosti cisiel. Nedotiahnuty autorange pri osciloskope. Ukladanie hodnot len ako obrazok, nie ako data / vektor. Poistky a oddolnost mohli byt spravene lepsie. Na tu cenu ale akceptovatelne. 4 kanaly a vsetky galvanicky oddelene ma prenosny Fluke 194, pouzivam, je super, ale uuuplne ina kategoria.
Jak je to s tou teplotou ? Na videu u tebe vidím že u zdířky nemáš ani značku teploměru ale když kliknu na odkaz na ofiko stránky ZOYI tak tam píšou že umí i teplotu a u zdířky má teploměr..
Zdravím Mohu dotaz ? Jaký je rozdíl mezi ZT-703S a ZT-702S, rozdíl v ceně mě to ukazuje přes 800,-Kč. Ty ZT-702S jsou i tady v Evropě dostupné za 1800 a tak mě zajímá, zda je ten rozdíl tak propastný.
Je to skoro dá se říct jiný pristroj. Design je velmi podobný, ale displej výrazně menší, a má jen jeden Kanal osciloskopu. Navíc myslím že má výrazně horší osciloskopicky Front end. Rozhodně bych šel spíš do ZT-703S než 702
@@jiribekr Díky za informace. Nějakou dobu počkám nemám kam spěchat. Za dva tři měsíce to odladí a budou dostupné i v EU. Poslední dobou používám dost Aneng AN 8001 a na běžní měření postačuje, jen ten osciloskop chybí. Jediné co mě na měřáku štve co asi číňan nevychytal je blbě pracující pípák. Někdy má studeňák a musím s připínačem lehce zahýbat aby vše pracovalo jak má. Tato nectnost se projevila po 2 letech provozu.
Na tohle funguje guma na gumování, dost často stačí tou gumou vygumovat cestičky po kterých jezdí volič režimu chodu, tím se vyčistí oxidace, a pak nanést ideálně ochrannou silikonovou vazelínu
Tak poté co jsem tento skopometr Zoyi ZT-703S nakoupil asi v 5 kusech svým kolegům tak mám zpětnou vazbu velkou a můžu říct nekupujte to... je to strašnej šit... hroty jsou sice "pozlacený" ale jsou měkký jak bahno... rádi se ohýbaj, kolegovi nešlo měřit vůbec nic z výběru kde je (pípák, odpor, dioda) vůbec jako kdyby neměl zapojený hroty (ale hrotama ani blbým kontaktem to nebylo, vyzkoušeli jsme to několikrát a i na proud to funguje), tak jsem jej rozebral vyndal baterku a dal jí tam zpět a začal fungovat pípák, odpor, dioda atp... ale zase nefungovalo měření napětí a když jsme po nějaké době měřil 5V tak nám to ukázalo 1000V s pípáním že máme nebezpečné napětí... po znovu vyndání baterie a vložení se měření napětí rozfungovalo ale pípák zase nešel, buď šlo napětí nebo šel pípak atp... prostě ten multimetrovej čip je nějakej nakoplej. Tak jsme chtěli upgradnout na 1.4.2 a po připojení k pc byla pamět úplně prázdná (bez složek firmware, pictures atp..) a pouze ve velikosti 600Kb takže upgrade nešel jelikož má nový FW 1.4.2 630Kb... takže formát přes win nešel, jedině formát na multimetru vše spravil..... a na eevblogu na foru je hodně chyb zjištěných i v osciloskopové části, včetně ořezávání FFT funkce (která přišla s FW 1.4.2)... takže ZAHODIT !!! NEKUPOVAT !!!
Hele to máte nějaký celý divný, kupovali jste to z oficiálního obchodu zotek? Já s ním nemám jediný problém, a opravdu ho používám. A ten bug s časovou základnou je vlastnost - když běží generator, omezí se vzorkování.
Parádní video, ostatně jako vždy - díky :) ZT-703S mám už několik měsíců, a teď jsem ho intenzivně používal na nějaká měření, kde šlo opravdu o přesnost. Své zkušenosti mohu shrnout do stručného prohlášení - je skvělý. To říkám, jako člověk, který si už připadá jako sběratel multimetrů a který už od mládí razí tezi, že základem každé domácnosti je kvalitní osciloskop a soustruh :) Osciloskop pochopitelně nechci srovnávat se svým, o řád dražším, stolním osciloskopem Siglent SDS824X HD, ale rozhodně ho považuji za velice užitečný, šikovný a použitelný na spoustu měření.
Dokážu s ním změřit průběh 230V napětí z čínského měniče, abych si ověřil jak kvalitní má sinus?
@@karelrehak4718 budeš potrebovať sondu 1:100 pretože peak bude okolo 325V , teda keby to delíš len 1:10 (prepína sa to na sonde) meral by si 32,5V čo je už moc, zvyčajne sa dá merať do 10 až 20V bez zničenia vstupu.
Super 👍🏻 až budeš dělat srovnávací test všech skopometrů tak to abych si vzal dovolenou 😊 takhle precizní recenze se mi líbí, Jirko díky a přeji hezký den
Díky!
Parádní video, moc díky 👍
Jirko díky opět za skvělou recenzi, díky moc
Měřák velice zajímavý, parádně zpracovaná recenze. Díky za ní. Opravdu to vypadá jako velice solidní multimetr jako s doplňkovým nic moc osciloskopem. Je strašná škoda, že výrobci neuvolní kódy pro externí komunitu, protože věřím tomu, že pak by se teprve děly zajímavé věci.
Nakonec doplním, že dnes během Cyber-monday k mání na AX. za férových 62 Euro.
Díky.
Zoyi se o FW naštěstí celkem stará, nedávno přidali jednoduše implementované FFT, a trochu si pohráli s chodem. Ze skopometrů je to můj nejoblíbenější se přiznám.
excelemtna praca Jirko!! dikec
Již nevím jak to napsat, ale na Vaše recenze koukám jak malý kluk kterýmu se dostaly první hambatý fotky. 👌👍
Excellent review! Thank you very much!
Móc pěkná hračka. Kdybych s tím uměl, tak bych si to koupil:).
Skvelá recenzia. Paráda.
Super pekné video.👍
No tak jsem ho objednal a už přišel a je celkem fajn až na 2 věci, ta brašnička mohla být o chlup větší kór když k tomu má člověk 2 sondy (s kterými se to prodává). A další věc která byla horší je že jsem to musel komplet rozebrat abych odstranil kusy rozlámaného plastu pod displejem (nevím odkud byly ale vevnitř nic zlomeného není). Tohle by chtělo při výrobě kontrolovat, jinak je fakt dobrej, doporučuji.
Ta brašna je hodně malá, souhlasím. Kdyby nevyhovovala, dají se na aliexpressu koupit univerzální, a ideálně už provedení hardcase (skořepina).
S tím plastem toho je smůla, mně osobně se to stalo jen jednou u jiného multimetru, a šlo to nakonec nějak ohnout a vyfoukat. Bohužel to drželo na statickém náboji a nechtělo se tomu.
Vďaka za video.
Jirko len tak ďalej parádne videá
Ďakujem za recenziu. Hľadám si vhodný scopometer na použitie v autodiagnostike. Hlavne by som ocenil ten generátor, pre kontrolu snímačov a akčných členov (5V, 12V, 24V ). Nerád predbieham, ale ocenil by som radu, možno malý spoiler, či sa v niektorých z recenzovaných prístrojov bude nachádzať schopnejší, s lepším generátorom za obdobnú cenu ( +-50 eur ), alebo či skočiť hneď po tomto.
Díky Jirko..
Ty klôučku... Ty si ten nejlepší Pán co říká co je akotak pravda. To nikdo takto nedává.
Díky.
Stále se vracím k tvým videím.
Jsi studnice. Až moc. Ale to si každý vytáhne co potřebuje.
Díky. Ať Ťe Búh žehná..
O akumulátorech liion bys mēl udelat vždy "jedno" video a ne aby si to lidé dohledávali pod jiným názvem.
Trochu to podel..
A budeš mít výc zdílení...
Lidi proste nechápou že vybuchne nekomu koloděžka nebo powerbanka atak.pod.
Ty dej historii akumulátorových člámkú a akupakú lítiových. Lidičky jsou zmatení... A vystrašeni po tých výbuchech..
Chápu že je to pro nás co to chápem , ale i já se strácím ..
Když mĕ oslový osel jak jsem to myslel, a v tú chvýli jsem osel i já. A já hledám Jiřího Bekra na YT..
Jsi fakt studnice. Nechápu že máš tolik odbĕratelú. Oproti jiným blbečkúm co maj i 5x víc.. A i víc.
Lidi jsou hovada. Hlavne koukaj na naivity..
Tyj si u mĕ to pravé ořechové
Až moc ...
Dík,jen dotaz.Kolikátku jsi tam měl firmware?
K tomu Avometu by som ešte pripočítal čas na odčítanie hodnoty z analógovej stupnice. Inak pobavilo 😀👍
Jo to je pravda, člověk se musí podívat na co má přepnuto, najít správnou stupnici, a pak začít takovou tu logicky akcelerovanou trojčlenku. A bejt ještě hnidopich, tak se štelovat, abychom byli vůči stupnici kolmo (takže zrcátko), a pak přemejšlet jestli je ručička na půly cesty mezi dílkama, nebo jen na třetině 😆
Jen pro zajímavost. Nemohl by jsi natočit, jak měřit osciloskopem fázový posun ? Jedna sonda napětí, druhý proud.
Jde měřit proud přes cívku ? Nebo musí být speciální sonda ?
Měření proudu se do osciloskopu dostane pomocí proudové sondy, běžně provedení a kleští.
Následně měříme rozdíl času když napětí a když proud prošel nulou. Průchod nulou se dá trefit asi nejlíp (pokud tam není offset)
Objednáno
zdravím, koukám po nějakém osciloskop/milimetru pro domácí použití. Kouknul jsem na Vaše výborná videa i tabulky a mezi ZT-703S--GD188--MDS8209 mi nejlépe vychází právě 703S. Mám pravdu? děkuji
Ano, přesně tak, ZT-703S se mi taky jeví jako všeobecně nejlepší. Navíc nedávno vyšel update 1.4.2, kde opravili pár chyb a přidali funkce jako vyhlazování průběhu a FFT
@@jiribekr díky, jde se objednávat
Super, taky jsem si ho osobně hodně oblíbil. Nejnovější update soubor je na stránkách zoteku, pak jít na produktovou stránku ZT-703S, a tam bude tlačítko "up date the file". Stáhne se firmware soubor, který je třeba nahrát do vnitřního úložiště přístroje do složky firmware.
Jo, jo. Kdo nikdy neměřil napětí (třeba autobaterii) na ampérovejch kolících, ať hodí kamenem.
Ahoj.
Mám dve otázky.
1. Ja ako neznalý človek rôznych Čínskych značiek viem, že ktorá značka je originálnou značkou
nejakého výrobcu (myslím tým mutlimetre, osciloskopy a iné meracie zariadenia) a nie len nejakým obchodným prelepom.
2. Ako zistím, že daný výrobok kupujem (Aliexpress, Banggood prípadne iné e-šopy) u "registrovaného predajcu",
prípadne obchodu toho výrobcu?
Možno by to stálo za jedno krátke video ako sa to dá zistiť a nenaletieť nejakému nepoctivému číňanovi.
Ďakujem.
Na video to asi nedá, le odpovím do komentu:
1. Na tohle není univerzální návod, a jediný co pomůže je orientovat se v tom. Já se například o měřáky zajímám dost horlivě, a jen tak jsem došel k tomu, že například Conrad si nechává vyrábět multimetry u UNI-T, a osciloskopy si přeznačuje od Hantek a Owon. Nebo že GWInstek si jen přelepuje existující modely UNI-T, a to samé dělá i "značka" nějak A60-BF nebo co. Osciloskopy Owon pak přeznačuje víc "značek", například Hanmatek a některé proprietání značky obchodů.
Jediné co na tohle pomůže je mít v paměti řekněme aspoň pár základních modelů běžných výrobců, a když pak na něco narazím, a vypadá to jako z podobné produktové řady, tak pak se po tom můžu slídit.
Na internetu se bohužel nějaký ucelený článek o rebrandech pravděpodobně nevyskytuje.
2. Na ověření prodejců a celkově i třeba nabídek spolupráce funguje pouze reverzní přístup, tj. nejít směrem od obchodu k výrobci, ale od výrobce k obchodu. Někteří výrobci (třeba Zotek) mají svoje www stránky, a na těch najdete i odkazy na jejich oficiální obchody na Aliexpressu, Alibabě, Amazonu, apod. Tyto jsou vždy ofiko.
Pokud takový seznam na stránkách není, tak je asi nejlepší napsat té firmě e-mail, sdělit adresu obchodu a optat se jestli je vážně oficiální. Občas se dá vidět, že oficiální obchody si s aliexpressem dohodnou vlastní subdoménu, takže budou mít název obchodu i v adresním řádku. To však není vždy pravidlem, jen je to "přilehčující" okolnost přidávající na důvěryhodnosti. Běžné obchody mají vždy jen identifikační číslo.
@@jiribekr Jirko. Ďakujem, za skvelú odpoveď.
Jaký je rozdíl mezi ut61e+ a ut161e
Pojistky. 61e+ má britské a 161e má běžné, myslím že má 10x38 a 6,3x32
Pozor na vnitřní odpor mA, uA. Pan Bekr v testu (mA rozsah) naměřil 0,32Ω na rozsahu mA. Moje 161E i 61E+ mají oba dva na mA - 5Ω, na uA - 390Ω (po odečtení odporu pojistky). Pípák také není bez chyby - (v závislosti na době spojení) po rozpojení někdy vypne zvuk se zpožděním, někdy okamžitě, a nebo ještě sám vytvoří falešné pípnutí. To je při práci na propískávání neznámého PCB na palici a neodpovídá to deklarovanému chování "jako analog". Oba dva měřáky jsou z Aliexpressu, UNI-T Factory Tools Store - a vnější i vnitřní uspořádání je shodné s recenzovanými.
@@PV-yv1cf Odpor zdířka-zdířka měřím vždy při maximálním proudu pojistky, abych dostal "rozumný" milivolty, a necucal si z prstu stovky mikrovoltů. Bohužel si některý přístroje přepínají odpor podle aktuálně měřeného proudu, a tak u slabých proudů se přepnou na bočník s vyšší ohmickou hodnotou. Tohle jsem tehdy však již netestoval.
Po shlédnutí celého videa jsem spíš začal přemýšlet nad tím skopmetren než uni-t měřák na 20 ampér už mám (vlastně už jen na 16 novou 20 A pojistku jsem nesehnal) a stejně mě stačí i těch 10 ampér já proudy stejně moc neměřím
Změřil jsem tedy mA rozsah na 61E+ Vaší metodou, bez vlivu kabelů. Při 220mA (maximální proud) je na zdířkách 0,928V, tedy asi 4,2 Ω s pojistkou (ta měla asi 0,3 Ω).
Originální pojistka na rozsahu do 20A je 11 ampérová.
Uż jen čekám na dodání.
Zkoušel jsi přehrát firmware ?
Ano, 1.4.2 - přibylo FFT
Ahoj, už mám nějaký týden v košíku na Alíku tři skopometry. Tento ZT-703S, pak ANENG AOS03 (což je asi to samé) a pak TOOLTOP ET829. Nevím, jestli budeš mít i ten třetí ve srovnání. Ale asi to u mě vyhraje ZT-703S, protože je levnější a parametry dost podobné.
Ten tooltop je ten mustool. Jediné v čem má tooltop navrch oproti zoyi je trochu lepší osciloskopový front end, snadno výměnné baterie a lepší funkční generátor. Zbytek řekl bych spíš než horší, tak přímo hrozný. Recenzi na něj oddaluju protože se čeká jestli se fabrika umíní opravit jeden obrovský bug, kdy nejde použít delší časovky jak 1s / DIV aniž by skopometr zamrzl.
Celkově má tento Zoyi / Aneng celkem navrch, zejména z hlediska kvality zpracování, a už vůbec ovládání a uživatelské přívětivosti rozhraní. Ten Zoyi je rozhodně dospělejší a kvalitněji udělaný. Tooltop/mustool mi připadá jako předprodukční verze - nehotový.
@@jiribekr Jo, ten Tooltop by měl mít funkční generátor až do 5 MHz a osciloskop při přepnutí na jednokanál možnost zobrazovat až 80 MHz. Ale pokud je zbytek nepovedený, tak je to špatný. Ten Zoyi ze Tvého odkazu na Alík je teď za 2017,- Kč včetně dvou sond. Tak to asi není co řešit.
Nevíš náhodou, jestli už opravili chyby? Na netu je FW ZOYI-703S-FW-V139.ZTK ale nzjistil jsem jeho datum vydání ani chyby které řeší. Případně jestli vylepšili generátor? Teď jsem na vahách, ži fnirsi 2c23 nebo tento Zoyi.
případně, kdyby ses chtěl jednoho z nich zbavit... oba jsou teď na ali za 1600kč
a teď jsem si všiml, že máš v tabulce 400ns na pixel a ve videu říkáš 400ps.
Ty rozdílný časovky jsou kvůli ty chybě. Na firmware pak mrknu
Ja by som osobne bol dosť zvedavý aj na porovnanie s niečím stolným ako 34401 (štandard v stolných multimetrov). Bolo by dosť zaujímavé kam sa dostali technológie a či keď je potrebná presnosť je treba stolný multimeter (niektoré ručne majú v pohode rozlíšenie 5 1/2 miest napríklad HIOKY).
Tohle určitě není na srovnávání s 34401A
Super recenzia. Co by mi vadilo, zbytocny bargraf na ukor velkosti cisiel. Nedotiahnuty autorange pri osciloskope. Ukladanie hodnot len ako obrazok, nie ako data / vektor. Poistky a oddolnost mohli byt spravene lepsie. Na tu cenu ale akceptovatelne. 4 kanaly a vsetky galvanicky oddelene ma prenosny Fluke 194, pouzivam, je super, ale uuuplne ina kategoria.
Jak je to s tou teplotou ? Na videu u tebe vidím že u zdířky nemáš ani značku teploměru ale když kliknu na odkaz na ofiko stránky ZOYI tak tam píšou že umí i teplotu a u zdířky má teploměr..
ZT-702S umí teplotu, 703S neumí
Zdravím Mohu dotaz ? Jaký je rozdíl mezi ZT-703S a ZT-702S, rozdíl v ceně mě to ukazuje přes 800,-Kč. Ty ZT-702S jsou i tady v Evropě dostupné za 1800 a tak mě zajímá, zda je ten rozdíl tak propastný.
Je to skoro dá se říct jiný pristroj. Design je velmi podobný, ale displej výrazně menší, a má jen jeden Kanal osciloskopu. Navíc myslím že má výrazně horší osciloskopicky Front end.
Rozhodně bych šel spíš do ZT-703S než 702
@@jiribekr Díky za informace. Nějakou dobu počkám nemám kam spěchat. Za dva tři měsíce to odladí a budou dostupné i v EU. Poslední dobou používám dost Aneng AN 8001 a na běžní měření postačuje, jen ten osciloskop chybí. Jediné co mě na měřáku štve co asi číňan nevychytal je blbě pracující pípák. Někdy má studeňák a musím s připínačem lehce zahýbat aby vše pracovalo jak má. Tato nectnost se projevila po 2 letech provozu.
Na tohle funguje guma na gumování, dost často stačí tou gumou vygumovat cestičky po kterých jezdí volič režimu chodu, tím se vyčistí oxidace, a pak nanést ideálně ochrannou silikonovou vazelínu
@@jiribekr Díky za nápad. S gumou jsem to čistil, ale o vazelíně slyším prvně. Vazelínu mě nenapadlo používat.
Jo, nechápu o osciloskopu na co je měření AC, DC a GND . Já chápu že měří nějaký průběh.
ua-cam.com/video/xXqj73UCL6w/v-deo.html
@@jiribekr díky, už chápu 🤝
Tak poté co jsem tento skopometr Zoyi ZT-703S nakoupil asi v 5 kusech svým kolegům tak mám zpětnou vazbu velkou a můžu říct nekupujte to... je to strašnej šit... hroty jsou sice "pozlacený" ale jsou měkký jak bahno... rádi se ohýbaj, kolegovi nešlo měřit vůbec nic z výběru kde je (pípák, odpor, dioda) vůbec jako kdyby neměl zapojený hroty (ale hrotama ani blbým kontaktem to nebylo, vyzkoušeli jsme to několikrát a i na proud to funguje), tak jsem jej rozebral vyndal baterku a dal jí tam zpět a začal fungovat pípák, odpor, dioda atp... ale zase nefungovalo měření napětí a když jsme po nějaké době měřil 5V tak nám to ukázalo 1000V s pípáním že máme nebezpečné napětí... po znovu vyndání baterie a vložení se měření napětí rozfungovalo ale pípák zase nešel, buď šlo napětí nebo šel pípak atp... prostě ten multimetrovej čip je nějakej nakoplej. Tak jsme chtěli upgradnout na 1.4.2 a po připojení k pc byla pamět úplně prázdná (bez složek firmware, pictures atp..) a pouze ve velikosti 600Kb takže upgrade nešel jelikož má nový FW 1.4.2 630Kb... takže formát přes win nešel, jedině formát na multimetru vše spravil..... a na eevblogu na foru je hodně chyb zjištěných i v osciloskopové části, včetně ořezávání FFT funkce (která přišla s FW 1.4.2)... takže ZAHODIT !!! NEKUPOVAT !!!
Hele to máte nějaký celý divný, kupovali jste to z oficiálního obchodu zotek?
Já s ním nemám jediný problém, a opravdu ho používám. A ten bug s časovou základnou je vlastnost - když běží generator, omezí se vzorkování.
@@jiribekr ji kupovali a ze začátku fungoval v pohodě, až po nějaké době začal kravit.
zkuste to natočit výrobci na video, tohle je vážně divné.
Jenom malé upozornění. Možná se mýlim. Z hlediska popisu kanálu CH1 a CH2 pokud otočíte přístroj na stole konektory proti sobě jsou kanály správně.
To som si tiež všimol a podľa mňa to bolo tak myslené ale keď držíte Multimeter tak to je opačne.