ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ ПЕРОЛІЗНИХ КОТЛІВ&ПОРІВНЯННЯ З ТВЕРДОПАЛИВНИМ

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 8 лют 2025
  • Дорогі глядачі, сьогодні ми хочемо підійняти тему перолізних котлів. Адже цей пристрій так мало відомий і можливо стане одним з «еко» пристроїв в подальшому майбутньому. Його часто порівнюють з твердопаливним котлом хоча ці два пристрої зовсім не схожі в період експлуатації. Отже сьогодні ми хочемо розповісти про переваги та недоліки перолізних котлів.
    Так що ж називають перолізним котлом?
    Це котел який працює за допомогою згорання палива, газифікуючи його, котрий в процесі догорає, збільшуючи ККД, самого пристрою. В народі чому на нього кажуть «перолізний котел»? - тому що, «пероліз» - це газ який виділяється під час окислення деревини, і має здатність згорати. Від цього і назва. Або котел нижнього горіння.
    Хочу зауважити момент, що твердопаливний котел і перолізний(як їх називають) є котел верхнього горіння і котел нижнього горіння. Але різниця між ними суттєва, Перолізний як і звичайний твердопаливний працює коректно при правильному монтажі і запасі потужності. Він економний, чистіший при вихлопах та сухіший. Також ми зачепимо тему щодо димовідведення тому що це не менш важливий аспект.
    Так звичайний твердопаливний котел теж має такі властивості, але не економить паливо так як це робить перолізний. І як показала практика споживачів, перолізний котел примхливий до монтажу а не в період експлуатації. Якщо ж у вас навпаки то зробіть ревізію вашого монтажу.
    Як показала практика і на перолізні і на твердопаливні котли ставлять тепло акумулюючу ємність або буферна ємність. Хоча сама теплоакумулююча ємність призначувалась спочатку для перолізів. Тому що вона є тим не від’ємний термо регулюючим вузлом в обв’язці для перолізного котла. І на твердопаливному її як правило складніше розігнати до потрібної температури.
    Якщо коротко то:
    Економія на паливі;
    Високий ККД;
    Сухий котел;
    Швидкий нагрів;
    Простий в використанні;
    Чистий вихлоп димоходу;
    Здаються мрійливими пункти для цього пристрою….
    …але ніщо не ідеальне:
    Ціна за перолізний котел висока. В додаток іще йде тепло-акумулююча ємність(буферна);
    Без ємності котел буде працювати некоректно, а деякі навіть «закипають»;
    Щодо високої ціни на ці котли, я хочу заперечити, адже ми зауважили, що він економний. А саме на 150м2 йде всього 40 кг. деревини на добу. В порівнянні з твердопаливним 110-140 кг на добу.
    Проаналізувавши ці два пристрої ми бачимо, що вони між собою змагаються але пероліз йде на відрив. По різним пунктам, твердопаливний не одразу показує проблеми в монтажі, а пероліз практично одразу каже нам про свій недопустимий стан.
    Міфи про перолізні котли не підтвердились, нащастя. А розвіюємо їх ми тому що, ми бачили їх в роботі. І навіть якщо на ваш розсуд якась деталь якою ви вирішите знехтувати при встановленні системи опалення здасться вам дрібничкою, то знайте такі речі дають потім великі проблеми.
    Як ми вже зауважували в попередніх відео, тему перолізних котлів ми будемо розкривати на скільки це можливо. А поки що дозустрічі! Дякуємо за увагу!
    .
    FACEBOOK - / 96143. .
    Сайт для зворотнього зв'язку - list.in.ua/256...

КОМЕНТАРІ • 2

  • @МарянХалус
    @МарянХалус 9 місяців тому +1

    Дрова лиш сухі чи нема різниці.

    • @fireblaze8085
      @fireblaze8085  9 місяців тому

      Виробники з Хмельниччини стверджують, що самі часто використовують сирі дрова. Але це якщо система опалення піролізного котла змонтована без відхилень від норми. Системм опалення з котлами класичного горіння використання сирого палива не пробачають.