Loctite tömítő zsinór használatának a bemutatása

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 10 лют 2025
  • Loctite tömítő zsinór használatának a bemutatása

КОМЕНТАРІ • 11

  • @GezaGoszty
    @GezaGoszty Місяць тому

    Köszönjük! Szuper volt!

  • @alittax
    @alittax 6 місяців тому +2

    Én végignéztem a videót, köszönöm szépen! Mondtad, hogy az anyag amivel a gyártó bekeni, 3-5 éven belül úgy megváltozik, hogy csak rongálódás árán lehet lecsavarni a csövet. Mit javasolsz tehát a Loctite 55 helyett?

  • @mikolaandras301
    @mikolaandras301 4 дні тому

    Sokáig nem értettem a tekerésekhez a mennyiségajánlást, de aztán kitisztult. Ugyebár van hozzá másik ajánlás is. 2-3 menet tömítése elegendő. A feltekerendő mennyiséget ha 2-3 menetbe tekered bele, akkor elegendő. A 6-8 tekerés például azt jelenti, hogy 2 menetbe 6 tekerés kell. A 8 azért van odaírva, mert nem tudod halálpontosan 2 menetbe beletenni a menetemelkedés miatt. Ez alapján menetenkén 3 tekerés a recept fél colra. Amit te tekertél az kb 5 menet. Az 15 tekerés.
    Számolj így, hogy az alsó szám felét szorozd fel a tömített meneteid számával! Próbáld ki! Nekem működik! :)

  • @ladislavlorincz6782
    @ladislavlorincz6782 6 місяців тому +1

    En egy pár éve használok ilyen anyagot. Más márkát is kipróbáltam nem csak Locit ot. Nem vagyok professzionál, de amikor kell akkor nagyon jó. Meg vagyok elégedve az összes márkával. Nem vettem észre közöttük külömbséget. Én úgy használom , hogy a menetárokba tekerem és vissza. Visszatekerésnél van, hogy ugrok vele. Soha sem volt vele baj.

  • @helpmepls5698
    @helpmepls5698 3 місяці тому +3

    Végignéztem, számomra hasznos volt.

  • @sandordicso3358
    @sandordicso3358 3 місяці тому

    Szia szeretnék egy kis segítséget kérni hány colos a horganyzott cső amit mutac köszönöm

  • @Fallen2536
    @Fallen2536 5 місяців тому +1

    én végignéztem :)

  • @HVACtuner
    @HVACtuner 2 місяці тому

    A glikol is átjön rajta. A kender+sziloplaszt jobb, de az a kombó természetesen nem használható ivóvízhez.

  • @tolzsfogas2295
    @tolzsfogas2295 Місяць тому +1

    Teflonszalagnál 10-ből 10 sikerül. A teflenzsinórnál 10-ből 9 sikeres. A kenderkóc esetében 10-ből 7 a sikeres.

  • @helpmepls5698
    @helpmepls5698 2 місяці тому +2

    Ma voltam egy henkel-es termékbemutatón. Az előadó srác megerősítette és demonstrálta is, hogy nem kell a menetárokba zsinórt húzni. A dobozon feltüntetett számú nagyjából véletlenszerű tekerés elég a teljes tömítettséghez.

  • @CNCVelMart
    @CNCVelMart 6 місяців тому

    A említett vízköves szivárgás miatt gondolom, akkor gázra mégis csak alkalmatlan, . Főleg h. gáznemű, így még könnyebben szivárogna, mint a víz... kompresszoros csatlakozások, elosztókhoz..
    Nem szeretném, ha bármi szivárgás megtörténne... nem lenne gazdaságos a kompresszor használat, ha a feltöltött levegő bármennyire is szivárog.
    10 bar-nal biztos nem kell több, eredetileg 8,nál lekapcsol, de mivel azzal a szar spiaterrel építették a konzol tartót, így gyors csatlakozó cserekor, mert a gyári szivárgott..) feltéve az újat, letört a menet csonkban a spiater konzolon, így mindent meg kellett venni, az új cuccok mert légtechnikai boltba semmi se volt kompatibilis, reduktor is kellett, nyomáskapcsolóval.. meg, ami ugyan nem volt, gyárilag (nem is értem e nélkül, hogy lehet forgalomba hozni...) kapott pluszba nedvesség szűrőt.az egész javítás, többe került, mint az egész kompresszor a szar konzoljával... a tartályával.. qrva Lidl!. Túl ritkán és keveset kellett használni, ezért nem jutott szervizbe lejárata előtt.. Nem is értem, hogy lehet nyomás alá helyezendő rendszerre spiatert használni. Melyik idióta barom engedélyezi..., amit max dísztárgynak lenne szabad felhasználni..
    De akkor így a loctite 577 vagy az 586 a megoldás? Abból melyik a jobb gázra? Kb. 10bar-ra?