198. Raul Sööt ja Ivar Tröner, "Komplekssuse koorem"

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 19 чер 2023
  • "Tainteri kollapsiteooria selgrooks on hüpotees, et ühel hetkel hakkab kasvavasse keerukusse tehtud investeeringute tootlus langema. Ellujäämisprobleemi lahendamiseks loodud instrumendist saab aegamööda koloss, kus kogu nappiv energia kulub pelgalt status quo säilitamiseks. Kollaps on seega oma enda keerukusse lämbuva ühiskonna meeleheitlik sööst eluks vajaliku lihtsuse suunas. „Lõpuks ühiskond laguneb, nii et kohalikud võimukeskused lähevad oma teed, või muutub sedavõrd nõrgaks, et alistub välisvaenlasele suurema vastupanuta. Mõlemal juhul viiakse selle ühiskondlik-poliitiline struktuur vastavusse kohaliku ressursibaasiga,” võtab Tainter kokku oma teooria põhisõnumi," kirjutasin ma oma kaheksa aastat tagasi ilmunud raamatus "Majanduslik inimene ja poliitiline loom" [1].
    Sel aastal ilmus Joseph Tainteri „Kompleksühiskondade kokkuvarisemine” [2] ka eesti keeles. 2023. aasta kevadhooaja viimases otsesaates räägime Raul Söödi [3] ja Ivar Tröneriga [4] Tainteri kollapsiteooriast.
    ---------------
    [1] rahvaraamat.ee/p/majanduslik-...
    [2] www.postimehekirjastus.ee/raa...
    [3] teejuhid.postimees.ee/7733596...
    [4] • 15. Alar Tamming ja Iv...

КОМЕНТАРІ • 4

  • @anusaarik988
    @anusaarik988 6 місяців тому

    Võrratu kuulamine ❤

  • @ekkemoo
    @ekkemoo 11 місяців тому +3

    Mees mikrofoni ees. Väga tark. Ma tahaksin õppida neuromajandust. Aga mitte seda, kuidas müia inimestele seda, mida nad ei taha osta. Vaid õpiks looma vahendeid, kuidas seniilsest 1:26:56 majandusest välja tulla. Nii et inimese endokrinoloogia ja psühholoogiaga vastuollu ei lähe.

  • @user-sl5ol8ys4v
    @user-sl5ol8ys4v 11 місяців тому +1

    Väga tark