Maszyna do szycia za 1000 zł | RANKING SZYJ.PL 2021

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 14 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 74

  • @mot.monster
    @mot.monster 2 місяці тому +1

    Dzień dobry!
    Czy można będzie dla grubych tkanin, jeansa, skórzy oraz jako uniwersalna maszyna wykorzystać Janome HD 523? Lub lepiej wziąć pod uwagę inny model? Interesuje niezawodność i łatwość użycia.

  • @xneezogor
    @xneezogor 3 роки тому +2

    W ogóle się nie znam na tym temacie, szukam tylko fajnej maszyny do szycia na prezent dla mamy, a Pana filmy bardzo w tym pomagają :) pozdrawiam

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  3 роки тому +1

      Dzięki Jakub!
      W razie pytań pisz śmiało!

  • @kamilalis4372
    @kamilalis4372 Рік тому +3

    Im więcej tych filmów o maszynach oglądam tym bardziej jestem zmieszana co kupić bo chciałabym kupić coś mocniejszego i bardzo mi zależy żeby miała:
    -regulacje prędkości szycia
    -była w stanie sobie poradzić z grubszymi materiałami np. Jeans
    - możliwość podwójnej igły
    - w miare cicha
    -raczej mechaniczna(bez ekarnu)
    I coś mocnego co służyło by mi kilka ładnych lat
    Co by Pan polecił przy takich wymaganiach ? 😅

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  Рік тому +1

      Regulację prędkości przy użyciu pedału pod stopą da Ci każda maszyna do szycia. Podobnie sprawa wygląda z szyciem podwójną igłą - tylko niektóre dzisiejsze maszyny nie mogą jej stosować (dość specjalistyczne, a nie zwykłe maszyny do domu.)
      Ograniczając się do mechanicznej i odrzucając dodatkowe 'bajery' decydujemy się na wybór prostszej lecz lepszej jakości maszyny.
      Bardzo sensownym wyborem jest Janome 1522 przy dzisiejszej cenie. Przyjrzyj się jej - zobacz czy ma to na czym Ci zależy oraz czy nie brak jej czegoś.
      Z mojej strony mogę zapewnić, że jest dostatecznie cicha żeby spokojnie szyć w domowym zaciszu i na tyle silna by nie zablokować się na pierwszym lepszym zgrubieniu na nogawce. ;)

  • @jarovega
    @jarovega Рік тому

    Super strona i bardzo dobre recenzje. Ale ja mam pytanie. Co Pan sądzi o maszynie SINGER C620L OUTLET do użytku domowego czyli coś cienkiego ale czasami również jakiś grubszy typu taśma parciana?

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  Рік тому +1

      Nie mamy takich maszyn w naszej stajni, tym samym trudno coś wyrokować. Od lat do marketów trafiają inne maszyny, niż dostępne dla nas - sklepów specjalistycznych. W tym przypadku wygląda to podobnie, nie jestem w stanie zlokalizować tej maszyny w innym miejscu, niż w Lidlu.
      Elektroniczne modele z natury są droższe niż tradycyjne mechaniczne odpowiedniki, a tu... mamy elektronika w cenie porównywalnej do prostych modeli mechanicznych (widzę na Lidlu ostatnio w cenie 899). Lidl ma ponad 10 tysięcy sklepów. Zamawiając ogromne nakłady może być w stanie wynegocjować dla siebie korzystne stawki. Może być też tak, że transportują je do Europy w inny sposób, niż drogą morską i tym też udaje im się zaoszczędzić. Może być też tak, że po prostu na czymś przyoszczędzono. Tego nie wiemy i się nie dowiemy. :)
      Do lekkiego, odzieżowego szycia będzie na pewno jej na pewno bliżej niż do szycia taśm. Sztywna, gęsto tkana taśma będzie na dłuższą metę wyzwaniem dla każdej małej, domowej maszyny.

  • @skleprajskiehandmade
    @skleprajskiehandmade 2 роки тому +1

    Czy janome 1522 poradzi sobie z pianką tapicerską która będzie w środku materiału?

  • @Venter000
    @Venter000 2 роки тому +1

    Dzień dobry, proszę podpowiedzieć, która z tych maszyn byłaby najlepsza do grubszych materiałów (jeans, skóra) dla strojów niecodziennych (cosplay itd)
    P.S. Oglądam Pana filmiki non-stop, świetnie Pan opowiada!

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  2 роки тому +2

      Do pracy z cięższymi materiałami warto wziąć pod uwagę takie modele jak Elna 220 / Janome 419s. No i koniecznie pamiętać o doborze odpowiedniej igiełki tj. do jeansu / skóry.

    • @mot.monster
      @mot.monster 2 місяці тому

      ​@@SzyjplDlaczego na tej liście nie ma Janome HD 523? Czym Elna 420 lub Janome 419s są wygodniejsze do grubszych i cięższych materiałów?

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  2 місяці тому

      @@mot.monster bierzemy pod uwagę ile aktualnie kosztują maszyny, tamten wpis dodawaliśmy 2 lata temu. Jeśli różnica w cenie jest spora, a nie idą za tym konkretne różnice i walory - uważam, że nie ma po co przepłacać. I tak było na tamten moment.
      Janome 419s i HD532 to bliźniaki z minimalnymi różnicami. Kiedy ich cena jest podobna - 419s jest korzystniejsza z uwagi na wygodniejsze obszywanie dziurek i dodaną w komplecie plastikową pokrywę do przechowywania. Kiedy jednak HD 523 jest wyraźnie tańsza, tak jak dziś, uważam, że nie ma sensu przepłacać za 419s.
      Elna 220 z kolei nadal stanowi fajną tańszą alternatywę, szyje równie dobrze, jej budowa jest standardowa -obudowa w całości z tworzywa, a tym samym jest lżejsza i bardziej podatna na drgania.

  • @ÉvaÁcs-q3i
    @ÉvaÁcs-q3i Рік тому

    Szia!
    Tanácsot szeretnék kérni Tőled, Budapestről írok Neked.
    Egy Bernette Milàno 3 gépem van most. Szeretnék egy erősebb szerkezetű mechanikus gépet. Farmert, patchworkot, egyszerűbb ruhàkat szoktam varrni.
    Az Elna 240-re gondoltam a Janome HD1800-ra, vagy a Janome 423S-re. Te melyiket ajànlanàd?
    Nagyon tetszik a Janome 1522, de nem tudom erősebb anyagok varràsàra alkalmas-e?
    Tudom sok ilyen kérdés volt màr, de a videó nyelvét sajnos nem értem, a megjegyzésekre adott vàlaszaidat szoktam olvasni fordítóval.
    Köszönöm a válaszodat!
    Évi

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  Рік тому

      Szia! A Janome HD1800 a legjobb, amit ajánlani tudok.

    • @ÉvaÁcs-q3i
      @ÉvaÁcs-q3i Рік тому

      Köszönöm! 😊

  • @waldek2030
    @waldek2030 2 роки тому +1

    Dzięki za filmik. Mega fajny, ale i rzeczowy chociażmam wrażenieze w maszynach to jest tylko Janome....długo, długo nic i potem wyskakuje Singer 😀
    Gwarancja dla Jubilee jest i owszem na 5 lat, ale...w standardzie jest na 3 lata. 5 lat i owszem dostaniemy jeśli pomiędzy 24 a 36 miesiącem dokonamy przeglądu płatnego w serwisie Janome.
    Istotna sprawa, bo trzeba te parę czy paręnaście dych doliczyć (ciekawe ile na rok 22').
    Juno natomiast ma tylko 3 lata gwarancji, a nie jak na filmiku 5 .
    Wiem, czepiam się ale dla mnie takie detale są istotne, bo szukam dla mojej marudnej żonki, coś co zastąpi jej ...Łucznika 884 :)
    Dzięki jeszcze raz za materiał, chociaż dalej mam dylemat ...Singer 4423 czy Jubilee?

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  2 роки тому +1

      Cześć! Dzięki za uwagi. Słuszne co do gwarancji, często jest uwarunkowana jakimiś dodatkowymi zapisami - błędem było nie wytłumaczenie tego. Co do Juno - w filmie pada informacja o 3 latach, a zaraz po nim nawiązanie do innej maszyny i stąd chyba wynikło zamieszanie. Dziś wiele rzeczy zrobilibyśmy inaczej, jak zwykle. :)
      Co do dylematu - to jeden z częstszych, nie jesteś sam :) Mimo upływu czasu to wciąż wiodące maszyny.
      Możliwości tych maszyn są na tym samym poziomie, Singer dysponuje nieco większą prędkością co da się odczuć przy pracy np. z zasłonami, firankami.. ogólnie znacznie dłuższe odcinki by miała okazję się rozpędzić.
      Jeśli Singer to 4423 bo nie ma dużej wartości dopłacanie do 4432.
      Dla mnie jednak w tym zestawieniu wygrywa Jubilee 60507, która jest nieco lepiej wykonana i ładnie cicho pracuje. ;)

    • @waldek2030
      @waldek2030 2 роки тому

      @@Szyjpl dzięki piękne za odpowiedź. Jeśli jeszcze mogę podpytać, co sądzisz/sądzicie o maszynach brother. Jest jakiś model z podobnego przedziału cenowego godny polecenia.
      Mam co prawda ich świetne urządzenie wielofunkcyjne do drukowania, niemniej jednak to nie o druk w tum przypadku chodzi, chociaż z tego co wiem...zaczynali od maszyn do szycia 😀

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  2 роки тому +2

      @@waldek2030 Dla mnie Brother świetne, ale dopiero modele komputerowe. W tych prostych modelach trochę cena nie idzie w parze z możliwościami/jakością.

  • @pprzemek35
    @pprzemek35 2 роки тому

    Dzień dobry. Proszę o opinie na temat singer serenade c620l. Czy ma sens ta maszyna? Bardzo malo materialow na jej temat jest.

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  2 роки тому

      Materiałów mało i raczej prędko się to nie zmieni. Nie mieliśmy nigdy pod ręką tej maszyny. Z tego co widzę jest dystrybuowana wyłącznie przez sieć sklepów Lidl, co poniekąd będzie tłumaczyć małą ilość informacji w Internecie.
      Budżetowy model elektroniczny. Do okazjonalnego domowego szycia się sprawdzi, ale co więcej bez testów trudno oszacować.

  • @robertfi9745
    @robertfi9745 3 роки тому +2

    Dzień dobry, nie mam jeszcze umiejętności, nie mam maszyny, chciałbym się nauczyć na razie robić drobne poprawki jak np skrocic firany, zasłony, skrócic spodnie. Szukam modelu który mnie nie zniechęci i wyręczy, mogę wydać do 1500zl. Jestem otwarty na każdą markę. Czy moze Pan podpowiedzieć co najlepiej kupić? A może czego unikać? (Nie szukam wad tylko zbyt skomplikowanych urządzeń). Zdaje sobie sprawe ze wiekszosci funkcji takiej maszyny nie wykorzystam a nie chcialbym zakopac sie w instrukcji zanim zrobie drobną rzecz. Na koniec chciałem zapytać dlaczego zabrakło tu Łucznika? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  3 роки тому +1

      Witam Robercie! Zacznę od końca - nie ma Łucznika, ponieważ w żaden sposób nie jest w stanie złapać się do żadnego rankingu. Jak odzyska świetność (życzę, żeby odzyskał, a model typu Łucznik Polonia 2018 pokazuje, że jest potencjał i wystarczy czasem przenieść produkcję do solidniejszej fabryki), to i w rankingu miejsce się dla niego znajdzie :)
      Z tego co piszesz, to 1500 zł to w zupełności wystarczający budżet, żeby mieć solidną maszynę domową, bez zbędnych funkcji. Ten ranking jest wciąż aktualny, więc śmiało można wybierać spośród modeli z filmu. Nie trzeba się martwić grubością instrukcji, ponieważ podstawowe modele mechaniczne nie są skomplikowane w obsłudze.
      Postawiłbym na Jubilee - będziesz miał wszystko, co trzeba.
      Można ten wybór jeszcze odchudzić i oszczędzić nieco, jednak poszukiwania poniżej 1000 zł to aktualnie konieczność rezygnacji z którejś przydatnej cechy/funkcji.
      Pozdrawiam i powodzenia w szlifowaniu nowego fachu :) !

    • @borsukrzeznik
      @borsukrzeznik 2 роки тому

      Jaką maszynę wybrałeś bo również zastanawiam się nad kupnem maszyny do szycia?? jakie według ciebie maszyna którą wybrałeś ma plusy i minusy?

    • @robertfi9745
      @robertfi9745 2 роки тому +1

      @@borsukrzeznik Janome QXL605, jestem zachwycony, dokupilem mnóstwo stopek i akcesoriow, większosc juz uzywalem (lamowanie, wszywanie zamkow czy guzikow). mimo ze to pierwsza maszyna mam wrazenie ze wszystko robi za mnie ja tylko mam ladnie trzymac, okazalo sie ze jest to dosc proste, zrobilem juz bawelniane poszewki na poduszki, skrócenie zaslony, fartuszek medyczny dla dziecka z lycry i 2 poduszki z jedwabiu;) podobno mam talent. Moja mama jak zobaczyla jak to szyje powiedziala ze kupilem mercedesa i czas na jej maszyne. Czego mi brakuje to regulacji napiecia dolnej nici co okazuje sie przydatne przy jedwabiu (troche walczylem ale dalem rade), fajny by byl inny chwytacz (lubie ciche urządzenia, ta maszyna jest cicha ale wiem ze mogloby byc lepiej). Największe atuty to auto obcinanie i regulacja ustawienia igly po zatrzymaniu szycia oraz kompaktowosc i lekkosc. Bardzo mi sie podobają ozdobne szwy ale na razie obszywalem tylko testowo i do drobnych pomyslow. Wyciagniecie maszyny zeby przeszyc tylko dziure w kieszeni spodni to chwila bo jest lekka. Poczatkowo korzystalem z regulatora predkosci ale jednak wole pedal, szczegolnie gdy trzymam kilka warstw materialu lub jest delikatny, nie chce odrywac rąk. Obsluga jest bardzo prosta, instrukcja po polsku, nie jest długa. Mialem problem gdy nic wkrecila mi sie w gornym ramieniu (juz sie balem ze bede musial pakowac maszyne do serwisu po tygodniu uzywania) ale udalo mi sie rozebrac maszyne i rozciąć supeł ktory tam utknąl. Zabilem juz tez jedną igłę i walczylem z pętelkowaniem pod materialem co skonczylo sie rozbieraniem stolika. Ale maszyna dzielnie wszystko znosi. Chyba trudno ją rozwalic... Nie próbowalem jeszcze szyc jeansu, nie wiem czy da radę. Jednym slowem wszystko dziala, tylko kupić i działać. Sadzilem ze nie zlamie igly ani nic mi sie nie wkreci ale chyba nie moge winić maszyny. Pozdrawiam

    • @borsukrzeznik
      @borsukrzeznik 2 роки тому +2

      @@robertfi9745 Kurczę z tego co widzę to nie mój przedział cenowy. Ja właśnie szukam czegoś do max 1000 i tak zastanawiam się nad singerem 4423 bo chce szyć na grubych materiałach rzeczy typu wojskowego. Mam teraz u siebie taką maszynę którą kupili moi rodzice z 10 lat temu za 150 złotych która przerobiła też już swoje takie jak: poszewki na poduszki, skrócenie spodni, torbę na zakupy, zasłony a nawet udało mi się ogarnąć nowy materiał na krzesła ale to właśnie na niej złapałem zajawkę na szycie ale już praktycznie się rozlatuje i nie opłaca się jej robić. Jak masz ochotę to możemy się wymienić zdjęciami naszych prac, ostatnio wysyłałem zdjęcia znajomym i powiem ci że są zachwyceni i chcą zamówić czy to poszewkę czy to torbę ale teraz chce swój priorytet przerzucić na wyroby wojskowe i do tego szukam dobrej maszyny. Pozdrawiam

    • @robertfi9745
      @robertfi9745 2 роки тому

      @@borsukrzeznik Myślę że każda w tej półce cenowej będzie lepsza od tej za 150 ;)

  • @mirkawasik5311
    @mirkawasik5311 2 роки тому +1

    Chciałbym dodać że gwarancja jest ważna ale nieraz bywa tak że jak maszyna jest dobrze wyprodukowana z metalowymi podzespołami to i wytrzyma kilkadziesiąt lat . Moja poprzednia stara maszyna cała metalowa walizkowa z rączka miała gwarancje na 5 lat a wytrzymała ponad 30 lat z hakiem,dbalam o nią czyszczeniem od środka jak i na zewnątrz z kurzu i olejowaniem ale niestety kolby,zębatki powycierały się od częstego szycia odzieży,pościeli,firan i innych a niestety u nas nie było już ludzi którzy zajmowali się naprawą ani w okolicy.

  • @annadata3723
    @annadata3723 3 місяці тому

    A coś na temat maszyny Brother?

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  3 місяці тому

      Choć od powstania tego filmu minęły już ponad 3 lata, nadal trudno byłoby wśród najciekawszych modeli wskazać na jakiegoś Brothera. Fajne, proste, cichutkie, ładnie szyjące, jednak w podobnej cenie można wybrać równie udane maszyny, które są lepiej wykonane, mają regulację siły nacisku stopki, płynniej reagujący pedał.

  • @szejkmolo
    @szejkmolo 3 роки тому +1

    Mordo powiedz mi jak się sprawa ma do maszyn używanych czy warto rozważyć zakup używanego sprzęty
    Mi chodzi po głowie pfaff 362 na początek przygody
    Z dobry dziękuje i pozdrawiam !

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  3 роки тому +2

      O ile z tym modelem pfaffa nie miałem bezpośredniego kontaktu, to sama kwestia zakupu używanych maszyn nie jest trudna do rozważenia. Musisz mieć tylko pewność, że maszyna jest sprawna, szczególnie jak dopiero zaczynasz. Tak żeby mieć pewność, że jak coś nie będzie wychodzić, to będzie wina braku umiejętności i doświadczenia, a nie chimery maszyny.
      Bo w ten sposób można cały zapał szybko stracić.

    • @TomekAC
      @TomekAC Рік тому

      Sprzęt nie do zajechania, ale wymaga odrobiny wiedzy żeby go sprawdzić. Jeżeli będzie sprawna i w dobrym stanie to bije na głowę wszystkie z tego rankingu. Ogólnie maszyny wyprodukowane wcześniej niż 30 lat temu są zupełnie inne jakości, a te z lat 50-60-tych (jak ten pfaff) praktycznie nie mają plastikowych elementów - wytrzymały 70-80 lat i kolejne tyle wytrzymają. Natomiast te z rankingu są zaprojektowane na góra 10 (ale używania a nie leżenia w szafie)

  • @bidondziura6753
    @bidondziura6753 3 роки тому +1

    Czy Jubilee 60507 to maszyna typu HD?

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  3 роки тому +1

      drogi... bidonie :)
      nie - jubilee nie należy do serii HD. Jest to model mocny i można mu dać w kość, ale formalnie do rodziny HD go nie zaliczamy.

  • @olgakaminska5929
    @olgakaminska5929 2 роки тому

    Juz były podobne pytania ale mam dylemat janome 1522 czy 523. Zaczełam szyć tapicerki samochodowe ale tez i czasem szyje jakies ubrania. Mam maszyne do szycia cięzkiego oraz starego łucznika jednak potrzebuje tez czegos z wiekszą ilościa ściegów i bardziej wszechstronnego, łucznik jednak troche za mało. Na pewno tej maszyny bede używać zarówno do cieńczych jak i grubszych materiałów, często skóry, jeansu czy jakis innych tapicerskich gdzie musze zrobić choćby zygzak. Czy jeżeli mam mocną maszyne to 1522 mi starczy czy jednak lepiej dołożyć do 523.

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  2 роки тому +2

      Najprościej jest określić 1522 jako stanardową, hobbystyczną maszynę podczas gdy 523 jest bardziej nastawiona na chałupnicze wykorzystanie. Jeśli często mają pojawiać się tapicerskie materiały to jednak celowałbym w większą siłę przebicia i model 523.

  • @MrDrgajger
    @MrDrgajger 3 роки тому +1

    Do których z tych maszyn można zainstalować igłę 110? Czym mogłoby grozić szycie naprawdę grubymi nićmi (np. specyficzne nici 30) igłą o za dużej numeracji na maszynie która takich igieł nie obsługuje?

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  3 роки тому +1

      Witam, o ile samą igłę grubości 110 można założyć do zdecydowanej większości maszyn (choć do niektórych modeli dopiero po dostosowaniu maszyny w serwisie), to już szycie grubymi nićmi dostarczy kłopotów.
      1. należy użyć do tego igły z odpowiednio dużym okiem, żeby nitka swobodnie mogła się przesuwać
      2. będzie nieco zabawy z ustawieniem odpowiedniego naprężenia, również tego w bębenku
      Bez większych problemów można ustawić maszynę pod szycie np na niciach 80 do jeansu czy skóry. Na '30' nawet nie próbowałem... Myślę, że nawet jeśli na igle nie będzie kłopotów, to zastrajkuje "dół" i szycie będzie niemożliwe.

    • @magorzatajakubiak3460
      @magorzatajakubiak3460 3 роки тому +2

      ​@@Szyjpl Nie widziałam, że to powinien być problem, i kilka razy nawlekłam Singera 4423 nićmi Talia 30 i normalnie się szyło. Igieł używałam do jeansu oraz do skóry, niczego specjalnie nie regulowałam.

  • @ostrockers
    @ostrockers 3 роки тому +1

    Polecisz może jakąś maszynę do amatorskiego tapicerstwa samochodwoego. Coś w miarę mocnego w umiarkowanej cenie.

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  3 роки тому +1

      Cześć! Polecę Janome 523 HD wzbogacone o stopkę teflonową (możliwe, że robotę zrobią również: stopka z rolkami oraz stopka z górnym transportem + oczywiście właściwe dla danego materiału igły).
      To mocna maszyna w przyzwoitej cenie. A jak masz miejsce, to przemysłowa stebnówka byłaby szybszym i mocniejszym rozwiązaniem.
      Jednak "amatorsko" oznacza pewnie nieduży sprzęt, czyli mocna wielofunkcyjna maszyna....

    • @ostrockers
      @ostrockers 3 роки тому +1

      @@Szyjpl Dziękuję za szybką poradę 👍O stebnówce używane też myślałem. Jednak co nowe to nowe.

  • @wioletakarwanska8799
    @wioletakarwanska8799 3 роки тому +1

    Witam, myślę o zakupie maszyny Janome DXL603 (1500zł). Czy w tej cenie można kupić coś lepszego ? Pozdrawiam

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  3 роки тому

      To trudne pytanie :) nie wiem do czego potrzeba maszyny, więc ciężko napisać, co dla Ciebie będzie najlepsze. Napisz więcej informacji. Budżet już mniej więcej znamy ;)

    • @wioletakarwanska8799
      @wioletakarwanska8799 3 роки тому +1

      @@Szyjpl W pracy Szyję na Durkopp Adler 876 (tapicerka samochodowa). W domu potrzebuję maszyny która będzie stabilna, przyzwyczaiłam się do przyzwoitej maszyny i chciałabym mieć coś podobnego w domu, tylko kwestia finansowa :) myślałam tez o tym , aby szyć na niej lekkie materiały jak i grubsze.

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  3 роки тому

      @@wioletakarwanska8799 hmmm... w tym budżecie postawiłbym w takim razie na mechaniczną maszynę HD1800 Easy Jeans. A jeśli zależy na komputerowych udogodnieniach automatycznych to Janome 5060Dc lub DC6100. Aktualnie w dobrych cenach, a zbliża się podwyżka i to wielkimi krokami ;)

  • @mariarusin1270
    @mariarusin1270 3 роки тому

    Czy Janome Jubilee 60507 sprawdzi mi się na studiach - projektowanie ubioru? Będę często jej używać i korzystać z różnych materiałów.Mój budżet to ok.1500 złotych i zastanawiam się,czy te pieniądze powinnam zainwestować w inny model.
    Pozdrawiam serdecznie

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  3 роки тому +1

      Witam, taki budżet aż kusi, żeby wspomnieć o Janome HD1800 :) To byłaby najlepsza maszyna mechaniczna do takich celów.
      Zerknij koniencznie, póki cena świąteczna :)
      szyj.pl/maszyna-do-szycia-janome-easy-jeans-hd-1800/

  • @bozenaszafranska5534
    @bozenaszafranska5534 2 роки тому

    Czy maszyna singer 4423 ma regulację długości sciegu przy sciegach elastycznych

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  2 роки тому

      Przy ściegach elastycznych pokrętło gęstości przestawiamy do pozycji S1 - wtedy nie mamy już wpływu na gęstość ściegów.

    • @bozenaszafranska5534
      @bozenaszafranska5534 2 роки тому

      @@Szyjpl bardzo dziękuję. Niedawno kupiłam maszynę i dopiero ją poznaję . Szyłam dzisiaj z dość grubej swetrówki i poradzilam sobie zygzakiem bo sciegi elastyczne bardzo gęste Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za super szybką odpowiedź

  • @magorzatarymarz7595
    @magorzatarymarz7595 3 роки тому

    Czy Juno E1030 i Elna 450eX mają regulację docisku stopki?

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  3 роки тому +1

      Nie. Nie mają. W serii Juno nie ma jej nigdzie, a e Elnie to chyba aktualnie jedyny model bez tej regulacji.

    • @magorzatarymarz7595
      @magorzatarymarz7595 3 роки тому +1

      @@Szyjpl to lepiej kupić zwykłą maszynę z regulacją docisku? Czy te wyżej wspomniane radzą sobie z trudnymi materiałami np jersey? 🤔

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  3 роки тому +1

      @@magorzatarymarz7595 Radzą sobie doskonale. Ale w końcu możesz trafić na taki materiał, że regulacja mogłaby się przydać. Zawsze to dodatkowe narzędzie do regulacji. W tym przypadku coś za coś :) Wygodne, świetne, ale jeszcze nie wszystkie funkcje w nich są.

    • @magorzatarymarz7595
      @magorzatarymarz7595 3 роки тому

      @@Szyjpl no i dalej nie wiem co kupić 😭

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  3 роки тому +1

      @@magorzatarymarz7595 :) określ budżet jaki chcesz wydać i pisz do nas! Np tutaj: szyj.pl/infostrefa-klienta/formularz-pomocy-w-wyborze-maszyny/
      W ten sposób udało się już pomóc setkom osób :) Zachęcam!!!!

  • @123Waniliowa123
    @123Waniliowa123 3 роки тому

    Nie zważając uwagi na cenę, którą maszynę by Pan wybrał Janome Jubilee 60507 czy JUNO E1030? Jestem początkująca, czy uważa Pan, że lepiej od razu zainwestować w maszynę ok. 1000 zł nić 500-700zł?

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  3 роки тому +1

      Agnieszko, jedna i druga jest świetna dla początkujących. Maszyny w budżecie ok 1000 zł to sprzęty mające wszystko co potrzeba. Niższe modele zazwyczaj nie mają jednej lub kilku funkcji, które są przydatne.
      Jubilee będzie mocniejszą maszyną, E1030 będzie wygodniejsza dzięki automatycznym funkcjom. Jubilee ma regulację docisku stopki. Juno przeszyje niemal każdy materiał, ale tej regulacji nie posiada.
      Zależy więc, jak często chcesz szyć i jakie materiały najczęściej :)

  • @Dr.Fericze
    @Dr.Fericze Рік тому +3

    a gdzie łucznik xd

  • @banknotbanknocik6830
    @banknotbanknocik6830 Рік тому

    Co bys polecił do 1300 zł solidnego na metalowych podzespołach

  • @bidondziura6753
    @bidondziura6753 2 роки тому

    A jak wyglądałby ranking gdyby wszystkie maszyny mialy 6 lat gwarancji? 😁

  • @ktks13
    @ktks13 2 роки тому

    Która z nich najbardziej sprawdzi się dla młodej mamy, która jest laikem a marzy o nauce szycia? Bedę szyć nocami więc potrzebuję czegoś porządnego, prostego w obsłudze i możliwie najcichszego. Zabrakło mi kryterium głośności oraz w tym rankingu. Pozdrawiam serdecznie. :)

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  2 роки тому +1

      Wciąż w rozsądnej cenie, a przy tym jedna z ciszej pracujących to Jubilee 60507. Faktycznie kryterium głośności zabrakło.. jak i jeszcze paru aspektów.. z perspektywy czasu zawsze coś byśmy poprawili. Dzięki za Twój komentarz! :)

  • @mirkawasik5311
    @mirkawasik5311 2 роки тому

    Tu w tym filmiku są wychwalane maszyny same wahadłowe a o rotacyjnych kompletnie cisza a wiadomo że są o wiele cichsze i mniej awaryjne a tu ani słowa o nich.

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  2 роки тому +1

      Dziękujemy za Twój komentarz! Ile osób - tyle opinii. Powszechnie mówi się, że maszyny z "rotakiem" są cichsze i faktycznie sprawdza się to w większości przypadków. Niestety z reguły są to maszyny droższe, stąd ich mniejsza ilość w tym filmowym zestawieniu. Nie zgodzę się jednak, że nie ma o nich ani słowa. Jest świetny Singer 4423 i elektroniczna alternatywa Juno E1030 mające właśnie chwytacz typu rotacyjnego.
      Dziś oglądając to zestawienie brakuje mi jakiegoś reprezentanta Brothera, które do nauki i domowego szycia świetnie się sprawdzą, choćby Brother RH127.
      Pozdrawiam!

    • @mirkawasik5311
      @mirkawasik5311 2 роки тому +1

      @@Szyjpl Dziekuje za szybką odpowiedź a ja właśnie szukam bardzo dobrej maszyny rotacyjnej właśnie z wyższej półki. A i w sklepach takich nie można dostać bo zazwyczaj są Luczniki i to te ze słabym silnikiem a ja szukam z 120-150 V. i niestety są nieosiagalne. Poprzednią miałam silną maszyne a u znajomych próbowałam trochę poszycia na podobnych jakie tu przedstawiono. Jedne były za lekkie,przesowali się po stole a inne albo petlily a w większości raczej zbyt małe ząbki przesuwne w maszynie by materiał sam się przesowal a trzeba było rękami pomagać by maszyna dała sobie radę. Tak naprawdę te maszyny są słabe w porównaniu ze starymi maszynami np.40v,50v,70v silniejszych już się nie uświadczy w sklepach a nawet na internecie a ciężar tych maszyn od 3kg do 7kg gdy moja stara 10 kg. Jak szyłam na tych maszynach to raczej dla dzieci do szycia ubranek dla lalek,przynajmniej ja tak odczuwałam po szyciu na mojej starej maszynie. Niestety z powodu wieku ponad 30 lat z hakiem zaczęła szwankować,cala metalowa walizkowa z rączką. Bylam z niej bardzo zadowolona i właśnie szukam podobnej ale widzę że marne szanse na znalezienie takiej.

    • @Piesczylikot
      @Piesczylikot 5 місяців тому +1

      ​@@mirkawasik5311 Można starszą maszynę oddać do mechanika żeby jej zrobił porządne SPA i będzie dalej szyć długie lata.

  • @bekitnalaguna9138
    @bekitnalaguna9138 2 роки тому +1

    Kupiłam Janome 423s za 1234 złote i....oddałam szybciutko, bo niestety! Jest to tragedia! Być może trafił mi się trefny produkt ale nie chcę jej na oczy widzieć.
    Moja Zofia 2015 - Łucznik to ekspert i gwiazda.

    • @Szyjpl
      @Szyjpl  2 роки тому

      Napisz coś więcej co doskwierało Ci w 423s! Chętnie zweryfikujemy czy to wadliwa sztuka czy "ten typ tak ma" ;)