Польща зацікавлена у розширенні ЄС і членстві України, - Голова Комітету у закордонних справах Сейму

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 29 вер 2024
  • Польща є однією з найбільших країн Європи, яка має практичний досвід приєднання до Євросоюзу, і готова виступити хабом для України у цьому процесі.
    Про це заявив Голова Комітету у закордонних справах Сейму Польщі Павло Коваль під час спеціальної події Київського безпекового форуму, заснованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».
    “Можливо, Польща є однією з найбільших країн Європи, яка має практичний досвід приєднання до ЄС в контексті розширення Євросоюзу. У Польщі є певні власні інтереси в тому, щоб ЄС розширювався. Ми готові до переговорів і ми хотіли б прискорити ці переговори без підписання додаткових угод або запровадження нових правил в контексті цього розширення”, - заявив Коваль.
    Він зазначив, що під час Міжнародної конференції з питань відновлення України, що відбулась минулого тижня Берліні, близько ста осіб не лише офіційних представників Польщі, а й мерів, представників муніципалітетів, бізнесів, банкірів, взяли в ній участь, аби продемонструвати польський потенціал і поділитись своїм досвідом щодо вступу до ЄС.
    Павло Коваль наголосив на важливості початку переговорів про вступ України до ЄС.
    “В цьому контексті ключовим моментом є якраз відновлення. Не лише відбудова доріг, мостів, а відновлення в широкому сенсі. Це і питання підготовки - і в цьому певним чином Польща спеціалізується. І це те, що ми пропонуємо для України, щоб Польща діяла як певний хаб”, - наголосив Коваль.
    Він також підкреслив, що попри певні історичні і політичні суперечки, Україна і Польща мають бути більш прагматичними у побудові партнерських відносин.
    “Ми маємо бути більш прагматичними у цих стосунках, враховуючи всі історичні і культурні нюанси цих взаємин. Ми повинні зупинити Путіна, і ми готові бути доволі активними у цьому питанні, як це було під час цього важливого періоду до прийняття додаткового пакету допомоги для України. І поляки, і українці повинні знайти необхідну синергію: або це, або ми постійно будемо в’язнути в обговоренні історичних і інших подіях як-от закриття кордонів в лютому”, - наголосив Павло Коваль.
    «Ми маємо відкрити нову главу, яка буде базуватись на більш прагматичному підході. І скористаємось цими історичними можливостями для Польщі, щоб в ЄС і НАТО з’явився новий член в особі України», - резюмував Голова Комітету у закордонних справах Сейму Польщі.
    Київський Безпековий Форум, заснований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», - головна платформа нашої держави для обговорення проблем війни і миру, національної і світової безпеки

КОМЕНТАРІ •