Сад 2020 (липень). Врожай диплоїдної сливи сорту під назвою Формоза

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 27 лип 2020

КОМЕНТАРІ • 40

  • @doctorbravo9411
    @doctorbravo9411 3 роки тому +7

    Пане Олександр, дякую Вам за відео українською! Вдалих врожаїв і більше відео!

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 роки тому

      Будь ласка! Дякую і Вам за відгук!Хай і Вам в усьому щастить!

  • @oguzozturk5153
    @oguzozturk5153 7 місяців тому +2

    11 Çeşit Erik ağacım var. Bahçe benim aşkım.❤

  • @user-yf5cn7qw9q
    @user-yf5cn7qw9q 4 роки тому +2

    Дуже дякую за вiдео! Такi крупнi сливи, схожi на нектарини!

  • @user-ql7cr7pe2j
    @user-ql7cr7pe2j 4 роки тому +2

    Невозможно досмотреть до конца - слюной подавился. Пойду по саду погуляю.

    • @paculevichus
      @paculevichus  4 роки тому

      Дійсно сливка соковита і смачна. Може і у Вас в саду з фруктів знайдеться щось смачненьке, тому погуляти корисно.

  • @nikolajtka
    @nikolajtka 4 роки тому +2

    Серьезный вес, толковый сорт!
    Спасибо за обзор!

  • @user-fr7de6od8n
    @user-fr7de6od8n 4 роки тому +1

    Спасибо Александр. Лайк как всегда.

  • @user-pf9px2dj7t
    @user-pf9px2dj7t 3 роки тому +1

    Гарна сливка,гарна.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 роки тому

      І також смачна. До речі цієї зими декілька днів стояли сильні морози до -24, а у низинах температура опустилась навіть до -27 і цей сорт без проблем витримав такі морози. Звичайно я маю виду що квіткові бруньки без проблем витримали такі низькі температури а вегетативні так і по давно. Абсолютно всі диплоїдні сливи без проблем витримали такі морози, що не скажеш про всі види персиків. Після морозів я вже перевіряв квіткові бруньки на персиках всіх сортів і бачу що серединка квіток почорніла, тому персики в цьому році цвісти не будуть, ну хіба що щось живе залишилось на великих старих деревах, а на малих всі квіткові бруньки вимерзли.

  • @romanlobas6561
    @romanlobas6561 2 роки тому

    Нічого собі плодик )

    • @paculevichus
      @paculevichus  2 роки тому +1

      Так, цей сорт великоплідний, та є сорти диплоїдних слив ще з більшими і важчими плодами, але по смаку сорт Формоза один з найсмачніших.

  • @androz2170
    @androz2170 4 роки тому +2

    Дякую, вам, Олександре, за довгоочікуване відео про сливу Формоза! Ви один з небагатоьох, хто уже другий рік поспіль, можна сказати традиційно, демонструє та розповідає про цей сорт не лише в українському сегменті інтернет про садівництво, а й на цілому пострадянському просторі! Цієї весни прищепив і собі у крону сливи живець Формози, тому очікую наступного року на перші плоди! Олександре,скажіть, будь-ласка, якими препаратами ви обробляли Формозу від плодожерки і в якій послідовності? Чи потрібно Формозу захищати від грибкових хвороб?

    • @paculevichus
      @paculevichus  4 роки тому +1

      Від плодожерки, та й не тільки в цьому році застосовував Каліпсо і Кораген, але в рідкі плоди цей шкідник все таки відклав яйця, тому жоден препарат 100% результату не дасть. Від грибкових хвороб застосовував весною при більш холодній погоді Хорус 2 рази, а ближче до літа Скор, якщо не помиляюсь також 2 рази. Гарних вам врожаїв!

  • @user-vq1hb3xu5k
    @user-vq1hb3xu5k 6 місяців тому +1

    Доброго дня , файне слива😊.
    Яка середня врожайність з дерева буває у Вас?
    Яка схема посадки потрібна для цього сорту?
    Наперед дякую.

    • @paculevichus
      @paculevichus  6 місяців тому

      Добрий день. Дякую. Врожайність була приблизно 35-40кг. з дерева. Схема посадки залежить від формування крони дерева,обрізки і догляду за деревами. У мене сад домашній, догляд ручний не механізований, між деревами 3м. Формую крони або веретеном без виражених ярусів, або кущем майже без штамбу. Цей сорт сливи дуже сильнорослий з потужним вертикальним приростом без розгалудження однорічних гілок, тому думаю що для цієї сливи найкращий метод формування крони був би метод KGB з низьким штамбом. При такому формуванні плоди б виходили великого розміру та найвищої якості. В інтернеті є інформація про формування кісточкових порід дерев методом KGB. Ця слива що на відео диплоїдна американської селекції, тому не районована в Україні, а це може впливати на врожайність та якість плодів. Цвіте слива Формоза дуже рано майже з абрикосом і тому може попадати в несприятливі погодні умови весни: приморозки, часті дощі, холодно та вітряно, а це також може вплинути на зав'язування плодів і величину майбутнього врожаю. Диплоїдні сливи не запилюються звичайними сливами, тому при посадці потрібно мати декілька сортів таких слив для кращого запилення, або можливо мати сорти аличі які цвітуть в один час з диплоїдами.

    • @user-vq1hb3xu5k
      @user-vq1hb3xu5k 6 місяців тому +1

      @@paculevichus дуже дякую за розгорнуту відповідь.
      В мене є вже декілька диплоідів Санта роза та То че сан .
      Успіхів вам і гарних врожаїв

    • @paculevichus
      @paculevichus  6 місяців тому

      @@user-vq1hb3xu5k Ще раз дякую за побажання. Так це добре що у вас є сорт Санта Роза, він один з найкращих запилювачів диплоїдних слив. Для сучасного ринку цей сорт не актуальний, а от запилювач дуже гарний, а То Че Сан один з найкращих сортів для себе та для ринку.

  • @oleg24181
    @oleg24181 Рік тому +1

    що у вас її запиляє так?

    • @paculevichus
      @paculevichus  Рік тому +1

      Спеціальних запилювачів для цього сорту у мене не має. З диплоїдних слив ще ростуть в саду такі сорти як Бербанк Гігант, Анжеліно та Блек Голд. Можливо вони допомагають один одному краще запилюватися використовуючи вітер та бджіл, а можливо частково спрацьовує самозапилення квіток на самому сорті Формоза. Вище названі сорти великоплідні, тому не бажано щоб плоди на гілках густо розміщувалися, так як при цьому буде втрачатися розмір та смак плодів. Якщо плоди зав'язалися густо то бажано прорідити залишаючи між плодами 15-20см. тоді якість врожаю буде на найвищому рівні.

  • @YY-ze5zn
    @YY-ze5zn 3 роки тому +1

    Підкажіть будь ласка видстань між сливами при посадці в ряду та міжрядді.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 роки тому

      Відстань в ряду залежатиме від формування крони дерева і від сорту. Цей сорт що на відео в ряду саджати потрібно не густіше чим 2,5 метра а то я на 3 метри, так як сорт дуже сильнорослий. А міжряддя при обробітках технікою повинно бути не менше 4 метрів а при ручних обробітках можна й 3 метри. Слаборослі сорти слив наприклад як Бербанк Гігант в ряду саджати можна й через 1 метр. Густіше в ряду можна саджати при формуванні крони веретеном, а от при формуванні чашею чи кущем відстань між деревами потрібно збільшувати.

  • @vladimirlost2132
    @vladimirlost2132 4 роки тому +1

    Дякую за відео.
    Яку схему садіння можете рекомендувати для цього сорту?

    • @paculevichus
      @paculevichus  4 роки тому

      То ж залежить від формування дерева. Так як сорт сильнорослий то для домашнього саду відстань між деревами повинна бути 2,5 метра а міжряддя 2,5-3 метра.

  • @user-xg5ck7wq3o
    @user-xg5ck7wq3o 3 роки тому +1

    Що ви скажете по смаковим характеристикам в порівнянні з Оцарк Прем'єр?

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 роки тому +1

      Я не маю сливи Оцарк Премє'р тому не пробував її смаку, але по відгукам інших людей які мають цю сливу знаю що слива має доволі гарний смак. Думаю що Формоза все таки смачніша і ароматніша слива бо не даремно входить в п'ятірку найсмачніших у світі слив.

  • @user-fr7de6od8n
    @user-fr7de6od8n 4 роки тому +1

    Есть много видео где рассказывают что это одна из вкуснейших диплоидный слив. Заказал себе тоже на осень.Осенью буду высаживать первый раз плодовые деревья. На видео в том числе и Ваших не видно дерева целиком. Не ясно дерево имеет классический вид или растёт кустом ,что бы понять на каком расстоянии высаживать.

    • @paculevichus
      @paculevichus  4 роки тому

      У мене дерева Формози сформовані веретеном, без штамбу, так як нижній ярус гілок росте біля самої землі. Формувати можна різними способами(веретеном, кущем, чашею), це вже ваш вибір. Сорт сильнорослий, тому дерева мають потужну крону і це потрібно враховувати при посадці. У мене між деревами 2,5 метра. Квіти закладаються на однорічних, дворічних гілках і шпорцях -видозмінені колючки. На жаль сорт цвіте дуже рано і може попадати під весняні заморозки.

  • @user-kd9eh5ij2f
    @user-kd9eh5ij2f 4 роки тому

    Чудова слива в кого купували.чи можна в вас купити черенки.

    • @paculevichus
      @paculevichus  4 роки тому

      Ц е мені по знайомству декілька років назад привезли з одного розплідника. Я не займаюсь розсилкою живців через пошту, але можу порадити запитати про цей сорт у такого блогера як Максим Гаранжа, бо я знаю що в нього був і мабуть є такий сорт. Сам він з Кременчука і займається розповсюдженням живців з своєї не малої колекції сортів, можливо в нього знайдете ще якийсь цікавий сорт. В нього є свій ютуб канал, який так і називається Максим Гаранжа.

  • @user-xc5jy5sk3s
    @user-xc5jy5sk3s 4 роки тому

    А вона самоплідна чи має бути поряд запилювач?

    • @paculevichus
      @paculevichus  4 роки тому +3

      На скільки вона самоплідна я точно не знаю, але у мене в саду росте декілька сортів диплоїдних слив тому вони можливо один одного й запилюють. Цвіла Формоза доволі рано, майже зразу після абрикосу і в цей період відбувались заморозки, та вона все одно зав'язалась, хоч не так багато як мені хотілось. Коли цвіла Формоза інші сорти таких слив ще майже не цвіли, але все одно на ній є зав'язь.

  • @Aik-tq9zo
    @Aik-tq9zo 3 роки тому +1

    Александр,спасибо большое за прекрасное видио и освещение сорта. А Вы уверены в сортности сливы? Изведите,я не имею оснований для этого с Вашей стороны- это связано с вопросом сравнения с полученным сортом.
    Спасибо

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 роки тому +1

      Будь ласка! На 99% впевнений, так як плоди з моїх дерев відповідають смаковим якостям, формі, кольору, величині і вазі виведеного і описаного в інтернеті сорту Формоза. Підтвердити чи справді мої плоди відповідають на 100% сорту Формоза може хіба що сам селекціонер.

    • @Aik-tq9zo
      @Aik-tq9zo 3 роки тому

      @@paculevichus Спасибо большое. А каков возраст этих Ваших Формоз,что в обзоре? Конечно красивые деревья,и плоды естественно.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 роки тому +1

      @@Aik-tq9zo От момента посадки 5 лет. На моей сливе это было второе плодоношение, а вступает в период плодоношения на 3-4 год после посадки саженца. Плодоносит в основному на одно, двух годичных ветках и на шпорцах(видоизменнённые колючки) которые образуются на старших ветках. Сорт в первые несколько лет даёт сильный прирост веток. Обрезку веток на плодоношения весной можна проводить как и на персиках, это когда одна ветка длинная остаётся на плодоношение а одна режется коротко на 2-3 почки на замещение, чтоб сдерживать рост дерева и удерживать плодоношение ближе к стволу дерева при веретеновидной формировке. Конечно можна эту сливу формировать так же кустом или чашей.

    • @Aik-tq9zo
      @Aik-tq9zo 3 роки тому +1

      @@paculevichus Александр, спасибо большое за развёрнутый ответ,удачи.

  • @nikolajtka
    @nikolajtka 4 роки тому

    Чем спасаете от плодожерки?

    • @paculevichus
      @paculevichus  4 роки тому +2

      Обробляв Корагеном.