Z wszytskimi punktami dotyczace oknien sie zgadzam. Tch innych zmian na parterze bym nie zrobil, ale kazdy ma oczywiscie inne preferencje. Od tygodni szukam i przerabiam projekty, jakos zaden nie byl od razu pasujacy dla nas :D
To czywiście kwestia indywidualnych preferencji ale ja kocham intymne toalety. Swoją schowałam tak, aby nie była widoczna z jadalni i salonu. Za to zazdroszczę przeszkleń - nie mieliśmy odwagi na tak duże otwarcie przestrzeni. Ale mamy już plan jak to sobie zrekompensować :)
@@magorzataostrowska6211 Nasza toaleta wcale nie będzie taka widoczna ;) A otwarcie przestrzeni przecież nie każdemu musi pasować. To też kwestia indywidualna, prawda?
Naprawdę świetny ruch z tym oknem narożnym, moda modą ale nawet byłam oglądac juz takie realizacje i nie podoba mi się okno narożne. Jesteście mega inspisracyjni, nawet Holibood zajrzał na Wasz kanał ))))))
O wizualizacji mówimy w filmie: Jak projektować wnętrza swojego domu? Od kartki papieru do wizualizacji. Homestyler czy SketchUp? ua-cam.com/video/Dw34FsxN244/v-deo.html
Dzięki :) Zobaczymy jak ten pomysł wyjdzie w praktyce ;) Jeżeli chodzi o drewno, to jesteśmy na etapie rozpoznawania tematu, bo opcji jest sporo, w tym różne opcje konserwacji. Napewno będziemy o tym robić odcinek ;)
@@UcieczkazWarszawy Chociaz sam lubie material naturalny jakim jest drewno i min dlatego mam okna drewniane to jednak osobiście bym uciekał od drewna na elewacji właśnie z powodu konieczności konserwacji i zmiany wybarwienia drewna z czasem. Na pewno ładnie to wygląda przez pierwsze dwa trzy lata a potem z tego co widzę coraz gorzej.Zresztą okna drewniane klejone są dużo lepiej zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi niz deski elewacyjne.Chodzi tez o to aby nie być zakładnikiem swojego domu tylko aby byl jak najmniej wymagający w użytkowaniu.
Chodzi o okna na poddaszu? Mają otwieraną część górną, nieotwieraną część dolną - będzie to łatwiej umyć niż gdyby otwierane było całe pojedyncze skrzydło ;)
Cześć Wam 😊 zmiany w 90% procentach podobne do naszych z wyjatkiem okna narożnego. My mamy zwykłe okno (inny projekt) a chcemy właśnie narożne, ale również myślałem o panoramicznym (żona nie dała się przekonac 😞😁) a u Was będzie otwierane czy FIX? pozdrawiam
Hej :) Okno kuchenne będzie fix - chcemy, żeby kończyło się nad samym blatem, tzn. blat będzie pełnił tutaj rownież funkcję parapetu. Nam akurat na oknach narożnych nie zależało, wybieraliśmy projekt pod kątem jego ogólnej funkcjonalności i możliwości dostosowania do naszych potrzeb, ale wiemy, że wiele osób decyduje się właśnie ten projekt ze względu na to okno kuchenne.
@@michalk6082 Pokaż koniecznie :) Maksymalna wysokość jaką tutaj przewidujemy to wyrównanie górnej krawędzi okna do górnej krawędzi drzwi wejściowych (u nas 210cm), przy założeniu, że blat będzie na wysokości 90cm (może odrobinę niżej) wychodzi 120cm. Niewykluczone, że z tą wysokością będziemy jeszcze coś kombinować, ale raczej wyższe to okno nie będzie ;)
A tego nie wiedzieliśmy. I faktycznie - po doczytaniu - wygląda na to, że zmiana na ekologiczne źródło nie sanowi odstępstwa od projektu, ale już na "kopciucha" tak. Dazięki :)
To między innymi właśnie łatwość mycia zadecydowała o wyborze tego rozwiązania. Mamy obecnie szklane balkony francuskie i jest to straszne cholerstwo. Da się to umyć, ale okno z dzieloną szybą będzie mniej problematyczne.
Elewacja drewniana, jak uniknąć pózniejszego przebarwienia się drewna, mocnego wysychania od południa i częstą konserwacją ? Czy imitacja drewna jest dobrym rozwiązaniem?
Imitacja na pewno nie jest tak podatna na przebarwienia itd. ale cały czas jest tylko imitacją. Jesteśmy na etapie kombinowania jak drewno powinno być zabezpieczone, żeby się przy nim jak najmniej namęczyć w przyszłości 😉
Hej. Tematu jeszcze do końca nie rozpracowaliśmy ale liczymy około 6kW. Będziemy niebawem projektowali ogrzewanie, chłodzenie i rekuperację, więc wtedy to nam wyjdzie dokładnie.
Witam, w jaki sposob w programie SketchUp dodaliscie taka elewacje i dach z blacha na rabek ? narysowalem juz swoj projekt, ale nie umie sobie zaprojektowac elewacji. W opcjach mam tylko standardowe kolory, czy popkrycia dachu i nie wyglada to tak imponujaco jak u was. Mozecie cos podpowiedziec ?
Można dodać własne materiały jako tekstury. O ile pamietam jest w SketchUp opcja dodaj materiał. Wtedy można wykorzystać dowolne zdjęcia ze strony producentów jako materiały. Gdyby był problem ze znalezieniem tej opcji proszę o info. Sprawdzę dokładniej.
A jeśli chodzi o wiatrołap to fakt, przeważnie drzwi są otwarte, ale... w lecie. W zimie to zupełnie inna bajka. Przez otwarte drzwi wypuszczamy bardzo dużo ciepła. Poza tym gdy przyjdzie np. Kurier, czy listonosz, a na dworze plucha, to wypada wpuścić go do domu, a chyba niekoniecznie chcemy pokazywać mu jak mieszkamy. Oczywiście to wasza decyzja i zrobicie jak uważacie, ale warto pomyśleć po co ktoś wymyślił wiatrołap, skoro jest we wszystkich projektach?
Naprawdę przyjrzeliśmy się jak kwestia użytkowania wiatrołapu wygląda w innych domach (rodziców i znajomych): bywa zamykany zimą, ale tylko w bardzo zimne dni. Oczywiście dużo zależy od ukształtowania przestrzeni w domu. Rozważaliśmy jeden projekt z HK, w którym wiatrołap był skierowany bezpośrednio na salon i w takim wypadku byłby on naszym zdaniem pożądany. W projekcie, który ostatecznie wybraliśmy wejście ma kształt L i powietrze nie wpada bezpośrednio do części dziennej, więc naszym zdaniem nie ma konieczności zabudowywania tej przestrzeni.
@@UcieczkazWarszawy tak, biogaz. Zastanawiam się czy nie szkoda pieniędzy (min. ok. 20 tyś.) na taką inwestycję w perspektywie już zmieniających się wymogów?...
@@MejbelRaisa Mamy biokomiek w mieszkaniu i o ile tutaj takie rozwiązanie ma jakiś sens, w domu chcemy prawdziwy ogień. Przy kominku grzejemy się zawsze, kiedy odwiedzamy rodziców i bardzo chcemy mieć taką możliwość również u siebie. Przepisy się zmieniają, to fakt, z tego co się dowiadywaliśmy, trzeba po prostu zadbać o kominek z odpowiednim atestem. A czy u was jest biokominek? Jesteście zadowoleni?
@@UcieczkazWarszawy W aktualnym domu jest tradycyjny kominek na drewno (nie ukrywam, że jest przyjemnie pogrzać się przy nim). W swoim przyszłym domu nie planujemy kominka, ze względu na opinię wielu architektów... (zarówno w internecie jak i naszego architekta, również z racji mojego wykształcenia). Wygląd ścian po jednym sezonie grzewczym również jest zniechęcający... W momencie zakazu palenia w kominku w domu pozostanie mostek termiczny, wyziebiający dom. Niestety.
@@UcieczkazWarszawy Wszyscy znajomi, którzy mają garaże wewnątrz, stwierdzili, że więcej nie chcieliby garażu w domu m. in przez straty ciepła. Inne moje uwagi: ja mam drzwi w wiatrołapie w domu i bardzo sobie chwalę, garaż mam oddzielnie oraz nie wyobrażam sobie nie mieć spiżarki (tam trzymam wszystko, co niezbędne do prowadzenia kuchni). Mój dom to 96 pow. użytkowej. Oczywiście, każdy buduje dla siebie i pod swoje potrzeby ale dopiero, gdy się mieszka, to widzi się wszystkie błędy. Garderobę mieć dobrze na dole, jak mam na górze i biegam po piętrach. Polecam też pralnię mieć na dole (lub tam gdzie taras). Taras to super sprawa. Ogólnie wasz projekt jest bardzo przyjemny. Pozdrawiam ciepło!
@@UcieczkazWarszawy Mam łazienkę na górze i na dole ale i tak biegam :-). Praktycznie przebywamy głównie na parterze, a piętro służy, jako sypialnia. Wolałabym mieć dom parterowy (ale działka na to nie pozwalała). A tak w ogóle: im dom mniejszy, tym praktyczniejszy (z perspektywy wszyscy tak twierdzą). Pozdrawiam Was. Miło się Was ogląda!
Jeśli nie ma możliwości ogrzewania gazem, to pompa ciepła jest dobrym rozwiązaniem. Ja skupiłbym się na dobrym ociepleniu domu i wtedy rachunki za pompę nie będą zbyt wygórowane. Jeśli chodzi o fotowoltaikę, to chyba warto jeden sezon grzewczy zaliczyć bez niej. Po roku będzie wiadomo, czy jest sens w nią inwestować. Przy 3 osobowej rodzinie i dobrej izolacji domu, może się okazać, że fotowoltaika to zbędny wydatek. Poza tym jest jeszcze sporo niewiadomych jeśli chodzi o produkcję i rozliczanie własnego prądu. Przepisy w naszym kraju nie idą zgodnie z myśleniem o OZE tylko, kto ma na tym najwięcej zarobić.
tradycyjnie cenne i praktyczne informacje :) Pozdrawiam !
Dzięki 😉 Pozdrawiamy
Wasze filmy ogląda się z zaciekawieniem, a dopełnieniem są komentarze, które zostawiam na "deser". Jesteście bardzo kontaktowi :)
Dzięki 😊 Takie komentarze sprawiają, że to sama przyjemność 😉
Z wszytskimi punktami dotyczace oknien sie zgadzam. Tch innych zmian na parterze bym nie zrobil, ale kazdy ma oczywiscie inne preferencje.
Od tygodni szukam i przerabiam projekty, jakos zaden nie byl od razu pasujacy dla nas :D
Hej, czy pamiętacie jeszcze nazwę programu, którego używaliście do tworzenia modelu/projektu domu? Pozdrawiam!
Obstawiam SketchUp :)
A my z kolei mamy zawsze zamknięte drzwi do wiatrołapu i nie spatkaliśmy się u nikogo z otwartymi 😀
Zmiany bardzo mi się podobają, poza jedną (dot.toalety na parterze). 👍Powodzenia!
Dzięki :) Żeby nie było nieporozumień: toaleta zostaje, wyrzucamy z niej prysznic ;)
To czywiście kwestia indywidualnych preferencji ale ja kocham intymne toalety. Swoją schowałam tak, aby nie była widoczna z jadalni i salonu. Za to zazdroszczę przeszkleń - nie mieliśmy odwagi na tak duże otwarcie przestrzeni. Ale mamy już plan jak to sobie zrekompensować :)
@@magorzataostrowska6211 Nasza toaleta wcale nie będzie taka widoczna ;)
A otwarcie przestrzeni przecież nie każdemu musi pasować. To też kwestia indywidualna, prawda?
Oczywiście 😉 ciekawi mnie jak Wam się te przeszklenia sprawdzą, wizualnie na pewno będzie pięknie!
@@magorzataostrowska6211 Sprawdzą się idealnie ;) Trzymaj kciuki :D
Pierwszy. W dzisiejszych czasach stosowanie barierek w balkonie francuskim jest zbędne, dobry pomysł.
Też tak nam się wydaje ;) Dzięki.
Naprawdę świetny ruch z tym oknem narożnym, moda modą ale nawet byłam oglądac juz takie realizacje i nie podoba mi się okno narożne. Jesteście mega inspisracyjni, nawet Holibood zajrzał na Wasz kanał ))))))
Jakie programy urzywaliscie do wizualizacji?
O wizualizacji mówimy w filmie:
Jak projektować wnętrza swojego domu? Od kartki papieru do wizualizacji. Homestyler czy SketchUp?
ua-cam.com/video/Dw34FsxN244/v-deo.html
Dobry pomysł z tym oknem dzielonym.Szkoda,że na to nie wpadłem.Pytanie jak z utrzymaniem drewnianej elewacji z czasem?
Dzięki :) Zobaczymy jak ten pomysł wyjdzie w praktyce ;) Jeżeli chodzi o drewno, to jesteśmy na etapie rozpoznawania tematu, bo opcji jest sporo, w tym różne opcje konserwacji. Napewno będziemy o tym robić odcinek ;)
@@UcieczkazWarszawy Chociaz sam lubie material naturalny jakim jest drewno i min dlatego mam okna drewniane to jednak osobiście bym uciekał od drewna na elewacji właśnie z powodu konieczności konserwacji i zmiany wybarwienia drewna z czasem. Na pewno ładnie to wygląda przez pierwsze dwa trzy lata a potem z tego co widzę coraz gorzej.Zresztą okna drewniane klejone są dużo lepiej zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi niz deski elewacyjne.Chodzi tez o to aby nie być zakładnikiem swojego domu tylko aby byl jak najmniej wymagający w użytkowaniu.
@@Adrian-rs2fx Dzięki :) Eksplorujemy temat
14:00 a co z myciem takiego nie otwieranego okna/drzwi?
Chodzi o okna na poddaszu? Mają otwieraną część górną, nieotwieraną część dolną - będzie to łatwiej umyć niż gdyby otwierane było całe pojedyncze skrzydło ;)
Witam, bardzo fajne filmy publikujecie - oby więcej ;) Mam pytanie: jak (i czy) planujecie zadasić taras(y)? Bo widzę że są słupy, a co nad tarasem?
Dzięki :) Planujemy wstępnie pergolę, ale tutaj jeszcze nie myśleliśmy o szczegółach.
Szanowni, jakiego programu używacie do wizualizacji elewacji? Dziękuję bardzo. Świetny materiał, oglądam wszystkie filmy od początku kanału :)
Dzięki 😀 za słowa uznania. Używamy SketchUp w wersji online - darmowej. Dostępny jest pod adresem app.SketchUp.com
Witam, czy okno w kuchni jest otwierane? Inspirujecie :)
Hej! Okno w kuchni nad blatem to fix. Otwierane okno to okno boczne.
Cześć Wam 😊 zmiany w 90% procentach podobne do naszych z wyjatkiem okna narożnego. My mamy zwykłe okno (inny projekt) a chcemy właśnie narożne, ale również myślałem o panoramicznym (żona nie dała się przekonac 😞😁) a u Was będzie otwierane czy FIX? pozdrawiam
Hej :) Okno kuchenne będzie fix - chcemy, żeby kończyło się nad samym blatem, tzn. blat będzie pełnił tutaj rownież funkcję parapetu. Nam akurat na oknach narożnych nie zależało, wybieraliśmy projekt pod kątem jego ogólnej funkcjonalności i możliwości dostosowania do naszych potrzeb, ale wiemy, że wiele osób decyduje się właśnie ten projekt ze względu na to okno kuchenne.
Jeszcze pytanko odnośnie wymiarów okna, przede wszystkim wysokość? 140? Muszę pokazać żonie Wasz film, może ją przekonam do okna panoramicznego 😜
@@michalk6082 Pokaż koniecznie :) Maksymalna wysokość jaką tutaj przewidujemy to wyrównanie górnej krawędzi okna do górnej krawędzi drzwi wejściowych (u nas 210cm), przy założeniu, że blat będzie na wysokości 90cm (może odrobinę niżej) wychodzi 120cm. Niewykluczone, że z tą wysokością będziemy jeszcze coś kombinować, ale raczej wyższe to okno nie będzie ;)
@Sebastian Kania Fajnie to czytać :) Strasznie nam się koncepcja takiego panoramicznego okna podoba :)
@@UcieczkazWarszawy udało się żonę przekonać! 😊 w kuchni będzie okno FIX 250/130 😉 dziękuję 👍
można zmieniać ogrzewanie po pozwoleniu bez zgłaszania, ale tylko np z peletu na pompe, czyli ekologiczne źródło :) w odwrotną strone nie można :)
A tego nie wiedzieliśmy. I faktycznie - po doczytaniu - wygląda na to, że zmiana na ekologiczne źródło nie sanowi odstępstwa od projektu, ale już na "kopciucha" tak. Dazięki :)
Zastanawialiście się jak będzie z myciem tej nie otwieralnej części okna? rozważam ten pomysł ale kwestia mycia bardzo mnie odstrasza :)
To między innymi właśnie łatwość mycia zadecydowała o wyborze tego rozwiązania. Mamy obecnie szklane balkony francuskie i jest to straszne cholerstwo. Da się to umyć, ale okno z dzieloną szybą będzie mniej problematyczne.
Martynka wychylasz sie troche i myjesz albo jak masz drabine to z zewnatrz. To tylko dwa okna.
Elewacja drewniana, jak uniknąć pózniejszego przebarwienia się drewna, mocnego wysychania od południa i częstą konserwacją ? Czy imitacja drewna jest dobrym rozwiązaniem?
Imitacja na pewno nie jest tak podatna na przebarwienia itd. ale cały czas jest tylko imitacją. Jesteśmy na etapie kombinowania jak drewno powinno być zabezpieczone, żeby się przy nim jak najmniej namęczyć w przyszłości 😉
w jakim programie robicie sobie takie fajne wizualizacje?
Używamy SketchUp do modelowania bryły budynku i programu Keyplan 3D na iPad do meblowania.
@@UcieczkazWarszawy dziękuję 😊
Hej. Jaką moc pompy ciepła planujecie? :)
Hej. Tematu jeszcze do końca nie rozpracowaliśmy ale liczymy około 6kW. Będziemy niebawem projektowali ogrzewanie, chłodzenie i rekuperację, więc wtedy to nam wyjdzie dokładnie.
Te okna na gorze- super rozwiązanie.
Dzięki 😊
A pompa ciepła powietrzna czy gruntowa?
Powietrzna
Witam, w jaki sposob w programie SketchUp dodaliscie taka elewacje i dach z blacha na rabek ? narysowalem juz swoj projekt, ale nie umie sobie zaprojektowac elewacji. W opcjach mam tylko standardowe kolory, czy popkrycia dachu i nie wyglada to tak imponujaco jak u was. Mozecie cos podpowiedziec ?
Można dodać własne materiały jako tekstury. O ile pamietam jest w SketchUp opcja dodaj materiał. Wtedy można wykorzystać dowolne zdjęcia ze strony producentów jako materiały. Gdyby był problem ze znalezieniem tej opcji proszę o info. Sprawdzę dokładniej.
A jeśli chodzi o wiatrołap to fakt, przeważnie drzwi są otwarte, ale... w lecie. W zimie to zupełnie inna bajka. Przez otwarte drzwi wypuszczamy bardzo dużo ciepła. Poza tym gdy przyjdzie np. Kurier, czy listonosz, a na dworze plucha, to wypada wpuścić go do domu, a chyba niekoniecznie chcemy pokazywać mu jak mieszkamy. Oczywiście to wasza decyzja i zrobicie jak uważacie, ale warto pomyśleć po co ktoś wymyślił wiatrołap, skoro jest we wszystkich projektach?
Naprawdę przyjrzeliśmy się jak kwestia użytkowania wiatrołapu wygląda w innych domach (rodziców i znajomych): bywa zamykany zimą, ale tylko w bardzo zimne dni. Oczywiście dużo zależy od ukształtowania przestrzeni w domu. Rozważaliśmy jeden projekt z HK, w którym wiatrołap był skierowany bezpośrednio na salon i w takim wypadku byłby on naszym zdaniem pożądany. W projekcie, który ostatecznie wybraliśmy wejście ma kształt L i powietrze nie wpada bezpośrednio do części dziennej, więc naszym zdaniem nie ma konieczności zabudowywania tej przestrzeni.
Planujecie zadaszenie tarasu? 😉
Planujemy pergolę. Jakieś fajne sugestie co do zadaszenia?
Kominek na opal staly?
A da się na coś innego?
@@UcieczkazWarszawy tak, biogaz. Zastanawiam się czy nie szkoda pieniędzy (min. ok. 20 tyś.) na taką inwestycję w perspektywie już zmieniających się wymogów?...
@@MejbelRaisa Mamy biokomiek w mieszkaniu i o ile tutaj takie rozwiązanie ma jakiś sens, w domu chcemy prawdziwy ogień. Przy kominku grzejemy się zawsze, kiedy odwiedzamy rodziców i bardzo chcemy mieć taką możliwość również u siebie. Przepisy się zmieniają, to fakt, z tego co się dowiadywaliśmy, trzeba po prostu zadbać o kominek z odpowiednim atestem. A czy u was jest biokominek? Jesteście zadowoleni?
@@UcieczkazWarszawy W aktualnym domu jest tradycyjny kominek na drewno (nie ukrywam, że jest przyjemnie pogrzać się przy nim). W swoim przyszłym domu nie planujemy kominka, ze względu na opinię wielu architektów... (zarówno w internecie jak i naszego architekta, również z racji mojego wykształcenia). Wygląd ścian po jednym sezonie grzewczym również jest zniechęcający... W momencie zakazu palenia w kominku w domu pozostanie mostek termiczny, wyziebiający dom. Niestety.
@@MejbelRaisa A już coś wiadomo konkretnie na temat odnośnych przepisów? Czy zostały uchwalone i kiedy wchodzą w życie?
Okna dzielone maja jedna zasadniczą wadę - o wiele trudniej je umyć.
Mamy obecnie balkony francuskie na wszystkich oknach - to dziadostwo to jest dopiero trudno umyć ;)
@@UcieczkazWarszawy Była jeszcze jedna opcja. Okna aluminiowe i do nich barierka szklana. Przyczepiona do profilu okna
Same zmiany. Może lepiej było wybrać inny projekt. Tak czy siak fajny będzie domek
Wręcz przeciwnie, bardzo mało zmian w porównaniu do tego, ile jest wprowadzanych zazwyczaj :D
Garaż w domu nie jest dobrym rozwiązaniem.
A możemy wiedzieć dlaczego?
@@UcieczkazWarszawy Wszyscy znajomi, którzy mają garaże wewnątrz, stwierdzili, że więcej nie chcieliby garażu w domu m. in przez straty ciepła. Inne moje uwagi: ja mam drzwi w wiatrołapie w domu i bardzo sobie chwalę, garaż mam oddzielnie oraz nie wyobrażam sobie nie mieć spiżarki (tam trzymam wszystko, co niezbędne do prowadzenia kuchni). Mój dom to 96 pow. użytkowej. Oczywiście, każdy buduje dla siebie i pod swoje potrzeby ale dopiero, gdy się mieszka, to widzi się wszystkie błędy. Garderobę mieć dobrze na dole, jak mam na górze i biegam po piętrach. Polecam też pralnię mieć na dole (lub tam gdzie taras). Taras to super sprawa. Ogólnie wasz projekt jest bardzo przyjemny. Pozdrawiam ciepło!
A dlaczego biegasz na górę do garderoby? Masz sypialnię/łazienkę na dole?
@@UcieczkazWarszawy Mam łazienkę na górze i na dole ale i tak biegam :-). Praktycznie przebywamy głównie na parterze, a piętro służy, jako sypialnia. Wolałabym mieć dom parterowy (ale działka na to nie pozwalała). A tak w ogóle: im dom mniejszy, tym praktyczniejszy (z perspektywy wszyscy tak twierdzą). Pozdrawiam Was. Miło się Was ogląda!
@@balbinaw.6142 Dziękujemy :) Zapraszamy do oglądania kolejnych filmów :)
Pompa ciepła to marnotrawstwo pieniędzy.
A dlaczego? Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?
no właśnie, niby dlaczego?
Jeśli nie ma możliwości ogrzewania gazem, to pompa ciepła jest dobrym rozwiązaniem. Ja skupiłbym się na dobrym ociepleniu domu i wtedy rachunki za pompę nie będą zbyt wygórowane. Jeśli chodzi o fotowoltaikę, to chyba warto jeden sezon grzewczy zaliczyć bez niej. Po roku będzie wiadomo, czy jest sens w nią inwestować. Przy 3 osobowej rodzinie i dobrej izolacji domu, może się okazać, że fotowoltaika to zbędny wydatek. Poza tym jest jeszcze sporo niewiadomych jeśli chodzi o produkcję i rozliczanie własnego prądu. Przepisy w naszym kraju nie idą zgodnie z myśleniem o OZE tylko, kto ma na tym najwięcej zarobić.
@@robertol5946 Dzięki :) Cenna rada. Pewnie tak właśnie zrobimy, poczekamy jedną zimę i potem będziemy się zabierać za instalację paneli.