NPS De Oorlog - Aflevering 4 - Welvaart, beroving, honger

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 7 лют 2025
  • Welvaart, beroving, honger. In de eerste anderhalf jaar na de Duitse inval, dus tot eind 1941, ging het met de Nederlandse economie eigenlijk veel beter dan over het algemeen wordt aangenomen. Na enige tijd begonnen Duitse instanties en vooral de Weermacht zoveel orders te plaatsen bij het Nederlands bedrijfsleven, dat hier een forse groei ontstond. Pas veel later stortte de productie in, door gebrek aan grondstoffen en vooral door gebrek aan werknemers, die massaal naar Duitsland werden afgevoerd om daar te werken. Tot deze conclusies komen we. De economie tijdens de bezettingsperiode staat centraal en daarbij komen tal van nieuwe, onverwachte gezichtspunten aan de orde. Presentatie: Rob Trip.

КОМЕНТАРІ • 28

  • @stefanborkos
    @stefanborkos Місяць тому

    Zo ging dat toen, Ongelooflijk.

  • @gedion0763
    @gedion0763 4 роки тому +1

    Dit blijft legend sinds 2018

  • @lovepower1349
    @lovepower1349 3 роки тому +2

    Mooi

  • @gedion0763
    @gedion0763 4 роки тому +2

    Heerlijk trip kijken met oma met tikkende regen op de ruit miss ittt

  • @theramoes1348
    @theramoes1348 3 роки тому +2

    Dat is bij mij nog steeds aanwezig IK LUS en eet nooit aardappelen al 80 jaar Als ik piepers ruik braak ik al
    Vaak heb ik gedacht kom het zit tussen je oren en eet ik wat en sta op en HUP daar komt alles er uit vreselijk

    • @nickyy3600
      @nickyy3600 2 роки тому

      LUS je wel patat

    • @bpdbhp1632
      @bpdbhp1632 Рік тому

      Hoezo lust u geen aardappelen als ik vragen mag?

    • @moonlampje79
      @moonlampje79 9 місяців тому

      Herkenbaar. Mijn moeder (geboren in 1940) lustte geen bieten vanwege de suikerbieten die ze moest eten in de oorlog. Verder lustte ze zo goed als alles, behalve dat.

    • @vduijn
      @vduijn 8 місяців тому

      Ik lust geen lijst

  • @theborduurie5075
    @theborduurie5075 7 років тому +7

    Een heel interessante reeks over hoe het in Nederland tijdens de tweede wereldoorlog aan toe ging. Bestaat er ook zo een reeks over België?

  • @gedion0763
    @gedion0763 2 роки тому

    wann avec chickamsgracht/oudzuid (zoajs j&M)

  • @TheRiddleNL
    @TheRiddleNL 7 років тому +4

    240p in 2016? Zelfs analoge zendersignaal is 480p.

  • @wilenhenkonclin7107
    @wilenhenkonclin7107 2 роки тому

    V

  • @tusbom3160
    @tusbom3160 2 роки тому

    ik ben bram real

  • @gedion0763
    @gedion0763 2 роки тому

    dv stress miarima et ojeolele

  • @gedion0763
    @gedion0763 3 роки тому

    Mbappé (en later Haaland) gaat kapot maken bij Real kan niet wachten tot #Mbappéday maar eerst #PSGREAL

  • @yari_4409
    @yari_4409 Рік тому

    Droevig …

  • @tessasauve254
    @tessasauve254 6 років тому

    Tessa sauve en gered sauve Mischa sauve dot dot