Це відео не доступне.
Перепрошуємо.

Moj prvi roditeljski podkast sa Sarom EP 19: Sanja Rista Popić

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 22 сер 2023
  • Znamo da je najraniji razvoj deteta ujedno i najranjiviji, a kako da period postepenog odvajanja deteta od majke ide svojim tokom i ne bude nužno traumatičan - u ovoj epizodi Lilly junior podkasta otkriće nam pedagog Sanja Rista Popić.
    Kako prevazići separacionu anksioznost, kroz koju prolaze i roditelji i deca, prilikom polaska deteta u vrtić - pogledajte u još jednoj zanimljivoj epizodi Mog prvog roditeljskog podkasta.
    Lilly junior - Velika ljubav za male ljude.
    Kupujte sa dodatnim pogodnostima i online:
    shop.lilly.rs/...
    Posetite Lilly Junior profile na društvenim mrežama.
    Instagram: / lilly__juni. .
    Facebook: www.facebook.c....
    #podkast #roditeljstvo #saramomster

КОМЕНТАРІ • 17

  • @bozicaponjevic
    @bozicaponjevic 10 місяців тому +1

    Jako mi je zao sto nije bilo govora o tome dali treba izaci potajno van da dijete ne vidibili pred njim. I koje su posljedice. Inace odlican video❤❤❤❤

  • @marijanailic9866
    @marijanailic9866 11 місяців тому +2

    Jako lepo, jako poucno ❤

  • @Miligru
    @Miligru 11 місяців тому +1

    Jako poucan video i u pravo vreme odslusan! ❤

  • @gordanaklisaric6148
    @gordanaklisaric6148 11 місяців тому +2

    Slazem se da treba da ide postepeno, samo nekako i poslodavci treba da imaju svest o tome, u mojoj firmi dobijamo 2 dana za polazak deteta u vrtic.

    • @sanjaristapopic1574
      @sanjaristapopic1574 11 місяців тому +1

      Apsolutno. Radićemo na tome da se jača svest o značaju ovog procesa i perioda detetovog života na svim nivoima.

  • @lleenniiccaa
    @lleenniiccaa 11 місяців тому +2

    🥰🥰🥰🥰🥰

  • @aleksandrastojanovic2462
    @aleksandrastojanovic2462 11 місяців тому +3

    Da li može da se pokrene inicijativa i pokret o edukaciji vaspitača o fazama razvoja o pravilnoj separaciji i adaptaciji na jaslice ? Da li bi dovoljan broj mejlova upućen Ministarstvu učinio da se ljudski odnose prema majkama i bebama u fazi polaska ?

    •  11 місяців тому +1

      Ja duboko verujem da bi udruživanje praktičara i pokretanje važnih tema radi unapređenja kvaliteta rada bilo ozbiljno shvaćeno od strane zakonodavca.Sistemske izmene su dugotrajan proces a kada bi inicijativa krenula od zaposlenih u sistemu (onih koji najbolje poznaju kako stvari realno izgledaju u praksi i sa kojim se problemima najčešće suočavaju) verujem da bi se on značajno ubrzao. U međuvremenu, ukoliko Vam bude potrebna bilo kakva dodatna edukacija u vezi tema koje ste naveli, računajte na mene i mogućnost saradnje sa kolegama.

  • @Bianconerodibelgado
    @Bianconerodibelgado 11 місяців тому +3

    Ево првих пола сата гледања, отац у целој причи није споменут. Јел ово подкаст за самохране мајке или за родитеље ?

    • @sanjaristapopic1574
      @sanjaristapopic1574 11 місяців тому +4

      Hvala za komentar. Otac je svakako važna figura i nije isključen iz ove teme. U ovoj emisiji je, međutim, sa razlogom najveći fokus razgovora na majkama jer se afektivna veza i simbiotsko-separacioni proces u prvim godinama života prevashodno tiče primarnih potreba i odnosa između majke i deteta. Takođe, u praksi majke najčešće komuniciraju sa predškolskom ustanovom u vezi upisa, sa medicinskim sestrama vaspitačima i vaspitačima u vezi boravka deteta, dovode dete ujutru u jaslice i vrtić, imaju puno pitanja o kojima razmišljaju pa je zbog toga akcenat razgovora prevashodno bio na njima.

    • @teodorazarubica2244
      @teodorazarubica2244 11 місяців тому +1

      Zaustavimo nasilje nad muskarcima pre svega ocevima!

  • @bojanakapa7426
    @bojanakapa7426 11 місяців тому +2

    Predivno bi bilo da mame tj. roditelji mogu u pocetku da budu sa bebama, ali moramo biti svjesni cinjenice da su nam sobe u vrticima toliko pretrpane da jedva staje i njih 40 a ne jos 40 roditelja. E u tom smislu se ne mozemo porediti recimo, sa Norveskom.

    •  11 місяців тому

      Pitanje prostornih kapaciteta može biti ograničavajući faktor. A normativi su tek posebna tema...No, kada postoji namera, postoje i rešenja.Jedan od primera dobre prakse u ovakvim situacijama je dobar plan, organizacija i dolazak roditelja sa decom u različito vreme.Barem u početku...

    • @ivananikitovic8661
      @ivananikitovic8661 11 місяців тому +1

      moje postovanje...kod nas npr i CG u jaslicama je upisano 36..prostorija je jako mala ,,puna krevetica,nema prostora za igru...ne znam kako to funkcionise i sta je cu tu biti dobro za moje/nasu djecu.A apropo razlicitog dolaska roditelja,mahom svi imamo isto radno vrijeme...ne mozemo bas da svi dolazimo u razlicito vrijeme,nego nam je samo po sebi zbog odlaska na posao,nametnuto kada moramo dovesti dijete u vrtic.

    • @sanjaristapopic1574
      @sanjaristapopic1574 11 місяців тому

      @@ivananikitovic8661 Ovaj broj dece je za jasleni uzrast je daleko iznad normativa. Kod nas u Srbiji postoje propisi kojim je jasno određen broj dece koji se može upisati u vaspitnu grupu istog uzrasta, isto je verujem i kod Vas, u Crnoj Gori. Što se tiče radnog vremena, danas mnogi roditelji rade od kuće, imaju fleksibilno radno vreme, rade u smenama ili imaju mogućnost da se bake i deke uključe prvih dana ako odlaze na posao suviše rano tako da je to pitanje organizacije rada, na osnovu prethodnog istraživanja mogućnosti roditelja da prvih dana ne dolaze svi u isto vreme.

    • @bozicaponjevic
      @bozicaponjevic 10 місяців тому

      bojanakapa imam prijateljicu u Norveskoj, druga u Nizozemskoj...obe su morale dati bebu u jasle kad su imale 4.m tako da ...takva adaptacija je drukcija i traje krace jer beba nije svjesna niceg. Ne mozemo se porediti sa takvim zemljama koje imaju, po meni, porazavajuce zakone sto se tice jasli i vrtica.

    • @bozicaponjevic
      @bozicaponjevic 10 місяців тому

      @@ivananikitovic8661kod nas se uzima godisnji dok traje adaptacija...