Wim Hof a jeho akútny stres

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 27 сер 2024
  • Wim Hofova metóda je vedecky dokázaný akútny stres. Hlavne si treba dať pri nej pozor na vodu. Po rýchlom alebo hlbokom dýchaní nikdy neponárať dýchacie cesty do vody a zadržiavať v nej bez pozorného a poučeného dohľadu dych. Ak človek hyperventiluje - napríklad v rámci WHM - dostane zo seba veľa CO2 a tým vypne nutkanie k nádychu. Zaspí ani nebude vedieť ako. Ak je vo vode sám, tak navždy.
    Tu je text k videu: www.jurajkarpis...
    Tu sa môžete prihlásiť na odber môjho newslettera "Zlé peniaze, dobrý život":
    www.jurajkarpis...
    Hudba: Podington Bear - Winter Walk

КОМЕНТАРІ • 37

  • @mod8
    @mod8 5 років тому +11

    Přesně tohle říká Wim Hof snad před každým videem - vždycky při dýchání seďte, nebo ideálně ležte :) Ve vodě už se pak dýchá normálně.

  • @PrimkaUspechu
    @PrimkaUspechu 4 роки тому +5

    Je naprosto zřejmé, že autor nepochopil princip účinku metody. U Wim Hofa nejde o stres! To je podle mě naprosto špatné vysvětlení. Základní a vědecky ověřený účinek je v tom, že dýchání má vliv na kyselost organizmu. Díky snížená překyselení nám začne organizmus lépe fungovat (zmenší se buněčný stres, aktivuje se imunita, ...). A to je ten nádherný efekt této metody. Z hlediska bezpečí je samozřejmě dobré, aby u ponoru do studené vody byl vždy někdo další - přece jenom studená voda není běžná věc pro nás. Osobně neznám nikoho, kdo by ztratil vědomí! Pokud dodržíte přesně techniku dýchání (což samo o sobě stačí), získáváte hodně. Vyzkoušejte si to a pak si udělejte z toho sami závěr.

    • @zpdz
      @zpdz  4 роки тому

      acidobazicku nerovnovahu po hrani sa s dychanim daju rychlo do poriadku oblicky za pomoci bikarbonatov (u zdravych ludi) . " zmenší se buněčný stres, aktivuje se imunita, .. " link na nejaku vedu, ktora toto ilustrovala?

  • @viktorkozeny9522
    @viktorkozeny9522 5 років тому +1

    Nevím no. Posiluju už od děctví ale wim Hofova metoda mi příjde mnohem intenzivnější.

  • @martoniko1
    @martoniko1 6 років тому

    Super. Kriticke myslenie vzdy pritomne. Ked ta budu na buduce svrbiet prsty, tak ich pouzi.

  • @tomasandel3795
    @tomasandel3795 2 роки тому

    intenzivní dýchání bez současné svalové činnosti vede k nefyziologickému vydechování CO2. Klesá koncentrace kyseliny uhličité v těle, roste pH a tělo musí tento stav korigovat. Nejčastěji vychytává volný vápník z krve. Ten, který je nutný pro činnost svalů. A pak už máte slabost, tetanie apod. Miliardy let trvající evoluci jen těžko občuráte

  • @---md2ny
    @---md2ny 4 роки тому +1

    Milý pán Karpiš . Len nedávno som sa vdaka startitup dostal k Vám. A témy, ktoré preberáte sú mi blízke, vačšina z nich zahrna spektrum mojho zaujmu ale aby som došiel k podstate. Len vdaka Vám som si uveodmil aka je interpretacia dôležitá, kedže nie som schopny podať tie informacie tak aby sa nejakým spôsobom naozaj dostali k ľudom a neostalo to len pri "vypočutí" . Aspon môžem zdieľať vaše videa dalej :D ďakujem , za tento spôsob interpretacie.

  • @RaceKara
    @RaceKara 3 роки тому

    To je podobné s emocemi. Abychom nějaké projevili, tak už dnes potřebujeme adrenalinové sporty, nebo se aspoň kouknout na zápas v kleci, abychom se odreagovali a projevili nějakou reakci.

  • @SladkaPritomnost
    @SladkaPritomnost Рік тому

    "ser na to" :D:D:D

  • @7suro
    @7suro 6 років тому +1

    toto je konecne osveta - Wim Hof ma skupinu na fb a je tam kopa prikladov z celeho sveta ...

  • @jozefm4367
    @jozefm4367 6 років тому +1

    Cav super videjko. Len tolko ze tie reklamy nerobi Wim Hof ale jeho bývali študenti ak vôbec sú to jeho študenti. S jeho alebo bez jeho vedomia a co pisu do reklám je iba ich výmysel. Zato viniť Wim Hofa netreba. Ja som kurz absolvoval s Wim Hofom a bolo nám cely čas hovorene ze sa po predychani nesmie ponárať a treba to robiť iba pod dozorom. Vždy sme po cas predychávania sedeli alebo ležali. Taktiež nám bolo povedane ze to nesmie robiť pred šoférovaním alebo obsluhou prístrojov. Ponárať do studenej vody sa chodilo až po takých 10-20 min po predychani sa. Zo zvyškom plne súhlasím, da sa podobný stav privodiť aj šprintovaním do kopca napr. Ja som si tak pred par dnami vyvrtol členok. Čiže sedieť a meditovať pri tom bude asi lepšie.

    • @zpdz
      @zpdz  6 років тому +1

      jasne. ja Wima nehejtujem, len informujem a komentujem to co z toho na mna targetuje internet. ja naozaj verim, ze mnohym ludom to po pomoze ci uz psychicky alebo fyzicky. je mnoho ciest do Rima...

  • @jurajkovacik2430
    @jurajkovacik2430 5 років тому +3

    pan juraj nam ale zatajil, ze na to aby to co2 sa vyrovnalo sluzi zadrzovanie dychu po kazdom jednotlivom kole dychania....to vobec nespomenul a to je ta malickost ktorou je to cele bezpecne...

    • @zpdz
      @zpdz  5 років тому

      skuste si to namerat CO2 testerom z krvi

    • @jurajkovacik2430
      @jurajkovacik2430 5 років тому

      @@zpdz merali to uz v usa, spominaju to v jednom videu -bez vima hofa, (velmi kriticke video voci nemu) namerali hodnoty blizke normalu po zadrzani dychu....co myslite naco sa tam ten dych zadrziava? pre srandu kralikov?

    • @zpdz
      @zpdz  5 років тому

      @@jurajkovacik2430 kto zmeria, nemusi verit vedcom z usa a byt na srandu kralikom

    • @zpdz
      @zpdz  5 років тому +1

      do hypokapnie sa da dostat jednym - dvoma hlbokymi nadychmi

    • @jurajkovacik2430
      @jurajkovacik2430 5 років тому

      @@zpdz tak ako, dozvieme sa od vas naco sluzi to zadrziavanie dychu?

  • @lubomirvydra5295
    @lubomirvydra5295 3 роки тому +2

    Holt Juraji Karpiši máš smůlu, že jsi to prvý neobjevil Ty. Na možnost nebezpečí upozorňuje téměř v každém videu i Wim Hof.

  • @rastisorvis4240
    @rastisorvis4240 5 років тому +8

    Pane rozpravate strasne dlho a o nicom. Stacilo jednou vetou- nepredcenujte svoje sily a necakajte zazraky.

  • @ExistencePower
    @ExistencePower 5 років тому +2

    Trafil si na hlavičku Juraj :))) Wim Hof, PREDSA POVEDAL: Rozhodne nechodit do bazéna a neriadit auto :)

  • @matusf3103
    @matusf3103 6 років тому

    preco to takto polopate nevysvetlil sam Vim? :) Juraj mozes prosim ta dat link na ten pripad umrtia? A len tak pre zaujimavost, spominany host Tima Frerrisa bol byvaly sachovy majster Joshua Waitzkin ktory napisal velmi zaujimavu knihu 'Art of Learning' .

    • @zpdz
      @zpdz  6 років тому +1

      ten link radsej nie. bolo to utopenie no ku mne sa donieslo, ze co bolo predtym. hej, u Ferrissa to bol Waitzkin. mi neslo do hlavy ze niekto taky chytry, kto navyse predtym robil freediving urobi taku chybu. ale evidentne si to ludia nejak v hlave nespoja.

    • @pavlaborg6513
      @pavlaborg6513 Рік тому

      @@zpdz u freediving jsou utopeni kazdy rok kvuli blackoutu (coz popisujete), tak proc se zamerovat na WHM kde je varovani snad vsude? Neni to kompetitivni sport a neni spojeny s vodou takze jsou to naproste vyjimky. Bohuzel u freediving to nektere roky jde az do 30 smrti. Neodrazovala bych lidi od WHM, protoze vedle daleko extremnejsich dychacich technik jako holotropni dychani, je to jen par minut intenzivniho dychani propojene s intermitentni hypoxii (se vsemi svymi benefity) a na rizika upozornuje Wim i kazdy WHM instruktor. A akutni stress je hormeticky stress a je velky rozdil mezi tim, jestli to clovek dela vedome (eustress) nebo ne. Str. 77-78 www.zips.si/files/other/1461566821.0209_TT%20potapljanje%20na%20vdih%20delavnica%202006.pdf

  • @DARYZEME
    @DARYZEME 4 роки тому +4

    7 min. o ničem,kdo zna wim hof metodu.