Genialne rozwiązanie szczególnie u nas i w naszej strefie klimatycznej jak narazie mamy tylko takie paliwa do ogrzewania w zimie i trzeba szukać ekologicznych i tanich rozwiązań w tym kierunku , powodzenia i dalszych sukcesów życzę 👏
przeciez to powinno dostac dotacje od unii+polski i za free u kazdego powinno byc robione to jest dla Polski po prostu WOW miliardy zl i jeszcze smogu problem konczy sie no az trudno uwierzyc ze to istnieje i sie za to nie wzieli jeszcze ci z rzadu
Ja pierdziele, proste jak budowa cepa, życzę powodzenia, pozdrawiam. Proszę się tylko nie chwalić politykom w warszawie bo będzie po interesie, po cichu rozprowadzać.
Czyli wydobywanie węgla ma sens i krytyka pieców węglowych nie ma racji bytu, szczególnie w dużym zagęszczeniu budowlanym np. na przedmieściach miast. A jednak można.... Gratulacje!!!!
Wszystkim ktorzy szukaja oszczednosci proponuje PALENIE OD GÓRY! Nie trzeba zmieniać kotła a można zaoszczędzić i rzadziej odwiedzać kocioł! Poszukajcie - działajcie!
Wyłączamy milczenie./Włączamy myślenie. Wiedza warta rozdawania. Autorom podziękowania ślę serdeczne . Budzimy iskierki WIEDZY w sobie by je rozdawać.. Sprawdzaj, doświadczaj.Polecam .. ignorancją wspieraliśmy system.. .podaj dalej. My Jesteś MY Zmianą. Świetny materiał edukacyjny.
Witam, to rozwiązanie jest podobne do moich doświadczeń,ja używam także pieca zasypowego i stwierdzam że większość pieców oferowanych na rynku tzw. ekologicznych ma wadliwą budowę i brakuje napowietrzania górnych warstw w palenisku i szczelne zamknięcie pieca grozi nawet wybuchem i dodatkowo trzeba czyścić często piec z sadzy której po małej modyfikacji praktycznie nie ma, i dodatkowo przy przedłużonym kominie wylotowym można dodatkowo wykorzystać ciepło do ogrzewania wody stosując płaszcz wodny,dzieje się tak iż dopalanie gazów następuje w górnej części pieca i przy starych konstrukcjach piec nie zdąży pochłonąć energii i komin ma ponad 100 stopni, ale i tak mniej zużywam węgla niż wcześniej, i co najważniejsze nie zanieczyszczam smogiem okolicy, jest dym ale biały i bardzo słaby potem jak piec gorący zanika a to tylko podejrzewam że to skroplona para wodna...zasypuje palenisko raz na dobę i utrzymuje temperaturę wody w piecu ok 65 stopni i to działa...trzeba tylko chcieć tak jak Pan Marian..Podoba mi się jego myślenie tylko po co te patenty....to myśl techniczna stara i znana tylko jak zwykle zapomniana i trzeba było ją odgrzać...ale taka prawda jest są rozwiązania skuteczne i w 100% działają...ale stare rzemiosło było zaniedbane przez ostatnie 40 lat i wiedza nie została przekazana..a biorą się za produkcję nieudacznicy i stosują jakieś dziwne rozwiązania i dodatkowo niszczą dobre i sprawdzone proste rozwiązania które są bardziej efektowne. Rozwój nie polega na zastąpieniu już sprawdzonych i skutecznych rozwiązań tylko na ich lepszą modyfikację i stosowanie lepszych materiałów ...prawa fizyki się nie zmienią najwyżej odkryjemy dodatkowe....wracając do pieca ,rozpalać piec należy z góry tak ja robię...a jeżeli chcemy dołożyć do pieca kolejną porcję to wtedy gdy już zostaje trochę żaru i odgarniam w najdalszy punkt by ruszta były bez żaru zasypuje na nowo i nie przykrywam żaru odgarniętego tylko przykrywam klockiem drewna i piec na nowo stertuje powoli i nie dymi...ale każdy może sobie to wypraktykować...zapomniałem drzwiczki zasypowe zostawiam uchylone by był dopływ powietrza ,kiedyś to przerobię i tak jak pan Marian zmodyfikuje by można było regulować przez dozownik...najważniejsze że działa...trzeba obserwować tylko co się robi a można zyskać , mniejsze spalanie i brak smogu...i czyściutki komin...tyle..
Ktoś poniżej pisał że to tylko spalanie od góry , nic nowego. Ale chyba wcześniej takiego systemu nie bylo? Coś podobnego owszem. Teraz wygląda to na kosmicznie proste ale czemu nikt takich rozwiązań nie stosował skoro to nic trudnego? Podam "głupi przyklad" - budowa bazyliki Św Piotra , nikt nie miał pomysłu jak wykonać kopułę aż pewnego dnia przy jakimś zebraniu budowniczych, jeden z nich powiedział ze tego dokona . Na pytanie " jak?" - wziął ugotowane jajko, odciął spod i postawił na stole. Wszyscy zaczęli od razu mówić , że to takie proste i w ogóle , tyle że przez kilkanaście lat budowy nikt nie wpadł na ten "głupi pomysł ". Kopuła Bazyliki stoi do dziś. Oczywiście nieco uproscilem tę historię,jednak chodzi o to ,że przeważnie najprostsze pomysły są najlepsze. Brawo dla tego Pana,jednak nie jestem optymistą i myślę,że ktoś go z tego "wygryzie" i może będziemy kupować takie produkty,lecz od kogoś innego.. Polacy "nie lubia" kupować tego co polskie, ale myślę , że ten sam produkt sygnowany np. Marką Vaillant, sprzedawał by się u nas całkiem dobrze.
Nie - spalanie od góry dotyczy kotłów z komorą górnego spalania - a tutaj chodzi o kocioł z komorą dolnego spalania. Spalanie od góry to tylko substytut komory dolnego spalania.
Jedno z wielu dobrych ulepszeń ale jest jeszcze lepsze "Polano Wodne". Tylko znawcy tego tematu wiedzą że woda też się pali. A piec wtedy ma pozamykane wszystkie drzwiczki a przy wysokich temperaturach para wodna zamienia się w tlen i wodór. To się pali o wiele lepiej tylko trzeba ustalić podawanie wody do określonej temperatury pieca.Spaliny są o wiele lepsze jak w tym wypadku opisanym tutaj . To jest dopiero ekologia.
Powietrze od góry zawsze szło, bo są drzwiczki górne zewnętrzne i wewnętrzne z otworami, wenętrzne są przymknięte, a zewnętrzne dopiero się zamyka po całkowitym spaleniu wszystkiego, a zamyka się, żeby już ciepło kafli nie uciekało w komin.
Z dnia na na dzień koledzy z TV Tagen zadziwiacie... brak tandety, konkrety, jeszcze 5 lat i oby zastąpić klasyczną TV-śniadaniową mega tandetną ze sztucznymi uśmiechami... ale jak to piszą i czytają prawda zwycięży
Próbuje sie juz dodzwonic 2 tygodnie i brak reakcji, nie można zlozyc zamowienia ani wycenic ile kosztuje instalacja tego pieca np w domu czy firmie, mam nadzieje ze po sezonie grzewczym sie uda, pozdrawiam
do Pana konstruktora. fajne by bylo gdyby dolozyl Pan opcje pieca z podajnikiem paliwa (wegiel, mial, ekogroszek itp.). bedziemy wdzieczni-obywatele. pozdrawiam
Trzeba promować takie rozwiązania, a nie dotować ludzi ( i przy okazji się bogacić) gość bardzo prosty sposób zrobił. wydłużył drogę spalin przez co podniósł temp spalania, trochę powietrza wtórnego do dopalania i mamy sukces. Podobnie działa katalizator i sonda lambda w samochodach benzynowych. W kominkach jest dużo trudniej taki patent zastosować
Czy w trakcie palenia można dołożyć paliwa do paleniska. P.S. na dzień 12.01.2022 nie ujrzało to światła dziennego. Wręcz odwrotnie, nie jestem pewien czy ten Pan może nadal produkować taki piec na paliwo stałe.
Co prawda kupiłem już u tego pana wkład do pieca po waszym pierwszym reportażu ale nie zadziałało bo mój piec nie za bardzo był dostosowany do tego rozwiązania. Niestety pokazałem film te teśiom a oni kupili już gotowy piec. Nie działał , trochę dymił ale w kotłowni tzn czasem meble były pokryte sadzą, a piec nie dawał się nagrzać do wyższych temperaturach. Nikt nie przyjechał żeby zobaczyć ale pan Marian zwrócił kasę. Obejrzę ten nowy film , może coś nowego. Chciałbym.
Możesz napisać coś więcej? Jaki masz piec, górnego spalania czy dolnego? Jaki przekrój komina, czy z cegieł, ceramiczny? Sam się zastanawiam nad tym palnikiem i poszukuję opinii użytkowników. Dziękuję i pozdrawiam.
Faktem jest, że jest strata ciepła jest poprzez niedopalenie paliwa, ale wystarczyłoby podać sprawność kotła jaką się osiąga poprzez takie rozwiązanie. Niestety tutaj taka informacja nie padła. :) Pan prowadzący też przesadził z obciążeniem cieplnym domku podając 25 kW. Typowy domek ma ok. 8-12 kW, chyba, że jest nieocieplony, co teraz jest rzadkością, to trzeba liczyć dwa razy więcej.
Szkoda ze trafiłem na to dopiero teraz. Nie spędził bym bez sensu 2 tygodni na kombinowaniu przy piecu bo finalnie zrobiłem dokładnie to samo. Cegła szamotowa uszczelnienie welna mineralna i nowe Drzwiczka zasypowe z nawiewem.
Obserwując tylko moje gospodarstwo domowe, widzę straszliwą nadprodukcję plastiku. Czy stosując ten system można by pomieszać węgiel ze spalaniem plastiku i wytwarzać energię? Myślę o skali przemysłowej. Wykorzystując tą metodę spalania w wielkich elektrowniach + spalanie plastiku (o ile to możliwe) = Polska Producentem energii na całą UE i chromolić Rosje i niemieckie wiatraki!
Ja takim piecykiem ogrzewałam mieszkanie bez problemu 1 na dobę zasypywalam i spokój na cały dzień ale nie był podłączony do grzania wody i wodą kaloryferow
Wydaje mi się, że trochę tutaj nieco przesadzono - ja tu widzę tylko to, że zamiast typowego pieca z górnym spalaniem, rozpalanym od dołu - chodzi o piec z dolną komorą spalania. To, co niektórzy reklamują jako palnik Wery - to nic innego, jak przerobienie kotła z górnym spalaniem na kocioł dolnego spalania poprzez wspawanie tylnej przesłony w komorze spalania. Co stoi na przeszkodzie, aby wszystkie piece na paliwa stałe były tak zbudowane - jako piece z dolną komorą spalania? W zasadzie to tylko zwiększenie głębokości takiego kotła o ok. 10-15 cm.
Górne spalanie to takie w którym gazy z destylacji węgla przechodzą przez płomień bez znaczenia czy płomień jest u góry czy na dole. Kocioł pana Wery zda egzamin przy węglu typu 31, 32 może 33 nie wiem. Węgiel typu 34 po rozpaleniu zwiększy swoją objętość i nie będzie spadał grawitacyjnie. Pozdrawiam.
@@jerzystobienia4359 proste dałem pieniądze na piec 2500 zł okazało się że to jest coś innego więc poprosiłem o zwrot tych pieniędzy, Pan Strzelczyk zgodził się i poprosił że spłaci to w dwóch ratach pierwsza 1600 zł a druga po miesiącu bo miał jakieś problemy z pieniędzmi. Zgodziłem się. Później dzwoniłem wysyłałem maile i nic w końcu mnie przez telefon zbluzgał. Odpuściłem bo wiem że życie to prędzej czy później wyrówna. Moje zdrowie jest więcej warte niż walka o moje pieniądze.
No fajny wynalazek, ale mendy ekologiczne i tak ci powiedzą, że jest to "kopciuch" bo oni sobie tak nazwali! Będą ci łazić i śtrafy wypisywać, bo nie chodzi o to żeby się nie dymiło, tylko o to by zarżnąć producentów pieców! Nie masz głupiej naklejki "eko" to jest "kopciuch"! Masz kupić pompę ciepła, założyć panele, bo lobby się przedarło i tyle! Ale powodzenia bracie!
Pytanie czy to działa? U mnie nie działa.temp na kotle 62-65 stopni pale 3 tydzień non stop komin ceramiczny warunki idealne na czyste spalanie po zasypie wegla na żar dym z komina przez ok 3 godziny później owszem nie leci jak cały zasyp się rozżaży ale tak jest w każdym śmieciuchu więc gdzie tu jest eko? o Wery już nie wspomne!
Zobacz temat na forum muratora "Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego" i porównaj. Miałem DS-a a wkładem z szamotu. Last Rico dał kilkanaście lat temu metodę spalania w tzw. śmieciuchach od góry, czyli GS-a . Porównaj i zobacz odkrywce. Pozdrawiam.
nie rozumiem tego, ... przecież tam gdzie powietrze jest na wejściu tam też dym będzie chciał wylecieć.. chyba że jakie zawory jednokierunkowe, ale czegoś takiego nie ma??
Ta konwersacja nie ma celu. Po prostu zainteresuj się tematem zamiast zdać się na sprzedawce w sklepie. Na yt jest kupa filmów, prezentacii na ten temat. To chyba oczywiste.
J. Poczytaj na temat piecy górnego spalania to pogadamy wpisz w Google. Chyba nawet Ziębiec ma bardzo fajny model. Jak Ci się nie che polecam na allegro
J. Ziebiec kwkd zobacz ten teraz wpisz dolnego spalania. Ma odwrócony ciąg i opał pali się tylko na dole a płomienie idą w bok i do góry a nie od razu do góry. Wcześniej mówiono na górnego spalania sigerując że ma odwrócony ciag tak jakby palić od góry teraz trochę tego jest na rynku
Kolejny wspaniały wynalazek Polaka, bo takie rzeczy się tuszuje. Wspaniale,gratulacje dla pana Mariana.
To żaden wynalazek tylko zwykły kocioł z dolnym spalaniem.
To jest tylko oferta przeróbki kotła z komora górnego spalania na kocioł z komorą dolnego spalania.
Genialne rozwiązanie szczególnie u nas i w naszej strefie klimatycznej jak narazie mamy tylko takie paliwa do ogrzewania w zimie i trzeba szukać ekologicznych i tanich rozwiązań w tym kierunku , powodzenia i dalszych sukcesów życzę 👏
przeciez to powinno dostac dotacje od unii+polski i za free u kazdego powinno byc robione to jest dla Polski po prostu WOW miliardy zl i jeszcze smogu problem konczy sie no az trudno uwierzyc ze to istnieje i sie za to nie wzieli jeszcze ci z rzadu
@@Zelimus A Kowalczyk dotuje piecyki gazowe i termomodernizacje domków.
Genialne bo proste
Gratuluję. Pomysłu.
Konstrukcja znana od lat -kocioł z komorą dolnego spalania.
genialne no geniusz wyśmienity pomysł
Ja pierdziele, proste jak budowa cepa, życzę powodzenia, pozdrawiam.
Proszę się tylko nie chwalić politykom w warszawie bo będzie po interesie, po cichu rozprowadzać.
KATALIZATOR! Super! Gratulacje. Pozdrawiam.
Super😘kochajmy naszych wynalazców...kochajmy wszystkie istoty😘
Buk Ciebie kocha, on jest zakochany jak pojebany😍
Czyli wydobywanie węgla ma sens i krytyka pieców węglowych nie ma racji bytu, szczególnie w dużym zagęszczeniu budowlanym np. na przedmieściach miast. A jednak można.... Gratulacje!!!!
Wszystkim ktorzy szukaja oszczednosci proponuje PALENIE OD GÓRY! Nie trzeba zmieniać kotła a można zaoszczędzić i rzadziej odwiedzać kocioł!
Poszukajcie - działajcie!
SUPER !!!!!!
MAN NADZIEJE ZE PAN TO OPATENTOWAL NA CALY SWIAT , TO JEST GENIALNE.
STANISLAW
Wyłączamy milczenie./Włączamy myślenie. Wiedza warta rozdawania.
Autorom podziękowania ślę serdeczne . Budzimy iskierki WIEDZY w sobie by je rozdawać..
Sprawdzaj, doświadczaj.Polecam .. ignorancją wspieraliśmy system.. .podaj dalej.
My Jesteś MY Zmianą. Świetny materiał edukacyjny.
Takie nowoczesne rozwiązanie mam w 20 letnim piecu marki Ogmet. Więc temat jest już dawno znany. Pozdrawiam.
Witam, to rozwiązanie jest podobne do moich doświadczeń,ja używam także pieca zasypowego i stwierdzam że większość pieców oferowanych na rynku tzw. ekologicznych ma wadliwą budowę i brakuje napowietrzania górnych warstw w palenisku i szczelne zamknięcie pieca grozi nawet wybuchem i dodatkowo trzeba czyścić często piec z sadzy której po małej modyfikacji praktycznie nie ma, i dodatkowo przy przedłużonym kominie wylotowym można dodatkowo wykorzystać ciepło do ogrzewania wody stosując płaszcz wodny,dzieje się tak iż dopalanie gazów następuje w górnej części pieca i przy starych konstrukcjach piec nie zdąży pochłonąć energii i komin ma ponad 100 stopni, ale i tak mniej zużywam węgla niż wcześniej, i co najważniejsze nie zanieczyszczam smogiem okolicy, jest dym ale biały i bardzo słaby potem jak piec gorący zanika a to tylko podejrzewam że to skroplona para wodna...zasypuje palenisko raz na dobę i utrzymuje temperaturę wody w piecu ok 65 stopni i to działa...trzeba tylko chcieć tak jak Pan Marian..Podoba mi się jego myślenie tylko po co te patenty....to myśl techniczna stara i znana tylko jak zwykle zapomniana i trzeba było ją odgrzać...ale taka prawda jest są rozwiązania skuteczne i w 100% działają...ale stare rzemiosło było zaniedbane przez ostatnie 40 lat i wiedza nie została przekazana..a biorą się za produkcję nieudacznicy i stosują jakieś dziwne rozwiązania i dodatkowo niszczą dobre i sprawdzone proste rozwiązania które są bardziej efektowne. Rozwój nie polega na zastąpieniu już sprawdzonych i skutecznych rozwiązań tylko na ich lepszą modyfikację i stosowanie lepszych materiałów ...prawa fizyki się nie zmienią najwyżej odkryjemy dodatkowe....wracając do pieca ,rozpalać piec należy z góry tak ja robię...a jeżeli chcemy dołożyć do pieca kolejną porcję to wtedy gdy już zostaje trochę żaru i odgarniam w najdalszy punkt by ruszta były bez żaru zasypuje na nowo i nie przykrywam żaru odgarniętego tylko przykrywam klockiem drewna i piec na nowo stertuje powoli i nie dymi...ale każdy może sobie to wypraktykować...zapomniałem drzwiczki zasypowe zostawiam uchylone by był dopływ powietrza ,kiedyś to przerobię i tak jak pan Marian zmodyfikuje by można było regulować przez dozownik...najważniejsze że działa...trzeba obserwować tylko co się robi a można zyskać , mniejsze spalanie i brak smogu...i czyściutki komin...tyle..
Ktoś poniżej pisał że to tylko spalanie od góry , nic nowego. Ale chyba wcześniej takiego systemu nie bylo? Coś podobnego owszem. Teraz wygląda to na kosmicznie proste ale czemu nikt takich rozwiązań nie stosował skoro to nic trudnego? Podam "głupi przyklad" - budowa bazyliki Św Piotra , nikt nie miał pomysłu jak wykonać kopułę aż pewnego dnia przy jakimś zebraniu budowniczych, jeden z nich powiedział ze tego dokona
. Na pytanie " jak?" - wziął ugotowane jajko, odciął spod i postawił na stole. Wszyscy zaczęli od razu mówić , że to takie proste i w ogóle , tyle że przez kilkanaście lat budowy nikt nie wpadł na ten "głupi pomysł ". Kopuła Bazyliki stoi do dziś. Oczywiście nieco uproscilem tę historię,jednak chodzi o to ,że przeważnie najprostsze pomysły są najlepsze. Brawo dla tego Pana,jednak nie jestem optymistą i myślę,że ktoś go z tego "wygryzie" i może będziemy kupować takie produkty,lecz od kogoś innego.. Polacy "nie lubia" kupować tego co polskie, ale myślę , że ten sam produkt sygnowany np. Marką Vaillant, sprzedawał by się u nas całkiem dobrze.
Nie - spalanie od góry dotyczy kotłów z komorą górnego spalania - a tutaj chodzi o kocioł z komorą dolnego spalania. Spalanie od góry to tylko substytut komory dolnego spalania.
Brawa dla pana panie Marianie ,jest pan fenomenalny.Skontaktuje sie z panem gdy będę wymieniać piec.Pozrawiam serdecznie.
Jedno z wielu dobrych ulepszeń ale jest jeszcze lepsze "Polano Wodne". Tylko znawcy tego tematu wiedzą że woda też się pali. A piec wtedy ma pozamykane wszystkie drzwiczki a przy wysokich temperaturach para wodna zamienia się w tlen i wodór. To się pali o wiele lepiej tylko trzeba ustalić podawanie wody do określonej temperatury pieca.Spaliny są o wiele lepsze jak w tym wypadku opisanym tutaj . To jest dopiero ekologia.
Panie Marjanie dobra robota
Wyglada na dobre i dosc proste rozwiazanie, byl bym zainteresowany tym palnikiem jak sadze.
Jak korporacje podpłacą politykom to zakażą palenia w piecach albo opodatkują
wspanialy pomysl!
Powietrze od góry zawsze szło, bo są drzwiczki górne zewnętrzne i wewnętrzne z otworami, wenętrzne są przymknięte, a zewnętrzne dopiero się zamyka po całkowitym spaleniu wszystkiego, a zamyka się, żeby już ciepło kafli nie uciekało w komin.
miliony na walkę że smogiem ida z naszej kasy..
smogiem którym nam sami tworzą.. NAUKOFCY
Jakby ludzie suszyli mokry węgiel ( wsad, eko-groszek ) w domu, to by się lepiej palił.
Masz racje jedna wielka ściema
Rozgarnięty człowiek wie że woda też się pali.
A to ci dopiero z ciebie ściemniacz chyba jesteś naukowcem z naszych podatków .
zamiast smogu mamy tlenki azotu --rak tlenki siarki i kupe innych tlenkow to co jest w nowoczesnych dizlach
Hahaha Mariusz jaki młodzieniaszek ❤😂
Wspaniałe !!! Gratulacje
Witam chciała bym zmodernizować stary kopciuch proszę o kontakt telefoniczny
Smutna sprawa że tyle czasu minęło a ekowery nie jest w każdym domu 😢
Z dnia na na dzień koledzy z TV Tagen zadziwiacie... brak tandety, konkrety, jeszcze 5 lat i oby zastąpić klasyczną TV-śniadaniową mega tandetną ze sztucznymi uśmiechami... ale jak to piszą i czytają prawda zwycięży
Powodzenia i dalszych sukcesów życzę
Próbuje sie juz dodzwonic 2 tygodnie i brak reakcji, nie można zlozyc zamowienia ani wycenic ile kosztuje instalacja tego pieca np w domu czy firmie, mam nadzieje ze po sezonie grzewczym sie uda, pozdrawiam
A blachy nie można zastosować?zwykłej?
albo płyty szamotowe jakieś?
do Pana konstruktora. fajne by bylo gdyby dolozyl Pan opcje pieca z podajnikiem paliwa (wegiel, mial, ekogroszek itp.). bedziemy wdzieczni-obywatele. pozdrawiam
Trzeba promować takie rozwiązania, a nie dotować ludzi ( i przy okazji się bogacić) gość bardzo prosty sposób zrobił. wydłużył drogę spalin przez co podniósł temp spalania, trochę powietrza wtórnego do dopalania i mamy sukces. Podobnie działa katalizator i sonda lambda w samochodach benzynowych. W kominkach jest dużo trudniej taki patent zastosować
Wspaniałe
Dopóki ogień jest mniejszy od dymu to dym będzie dominował, i nic tej zasady nie zmieni, żar nie dymi, każdy to wie.
Czy w trakcie palenia można dołożyć paliwa do paleniska. P.S. na dzień 12.01.2022 nie ujrzało to światła dziennego. Wręcz odwrotnie, nie jestem pewien czy ten Pan może nadal produkować taki piec na paliwo stałe.
chce taki piecyk gdzie go szukać?
Gdzie to kupic
abla babla
Szukać kotła z komorą dolnego spalania.
Witam można by było namiary do pana chciałbym mieć taki palnik w piecu od pana super pomysł pozdrawiam
Co prawda kupiłem już u tego pana wkład do pieca po waszym pierwszym reportażu ale nie zadziałało bo mój piec nie za bardzo był dostosowany do tego rozwiązania. Niestety pokazałem film te teśiom a oni kupili już gotowy piec. Nie działał , trochę dymił ale w kotłowni tzn czasem meble były pokryte sadzą, a piec nie dawał się nagrzać do wyższych temperaturach. Nikt nie przyjechał żeby zobaczyć ale pan Marian zwrócił kasę. Obejrzę ten nowy film , może coś nowego. Chciałbym.
Możesz napisać coś więcej? Jaki masz piec, górnego spalania czy dolnego? Jaki przekrój komina, czy z cegieł, ceramiczny? Sam się zastanawiam nad tym palnikiem i poszukuję opinii użytkowników. Dziękuję i pozdrawiam.
witam jestem zainteresowany palnikiem do pieca proszęo namiary
Bardzo dobry sposób
Idealne rozwiązanie dla Krakowa ;p
Witam prosze o kontakt telefoniczny lub e-mail pozdrawiam
Wiedza warta rozdawania .
Autorom podziękowania ślę serdeczne..
Budzimy światełko wiedzy by je rozdawać
komentarz zbędny ..podaj dalej. Polecam.
Sprawdzaj doświadczaj. Ignorancją wspieramy system.. warto????
Chyba, żeś Waść Last Rico z forum muratora " Czyste spalanie węgla kamiennego". Wtedy pozdrawiam.
no dobre, a na mieszkanie 40m2 piecyk ile wyjdzie?
pomysłowa konwersja klasycznego kotła do konstrukcji pieca rakietowego (tzw rocket heater )
Good job pozdrawiam
pytanko takie mam czy np w krakowie będzie można palić takim piecem...??
pewnie ci powiedzą że nie można,jednak jeśli by zrobili badania emisji trujących substancji to by było w normie
👏
A taka wersja z dozownikiem na pelet
Faktem jest, że jest strata ciepła jest poprzez niedopalenie paliwa, ale wystarczyłoby podać sprawność kotła jaką się osiąga poprzez takie rozwiązanie. Niestety tutaj taka informacja nie padła. :) Pan prowadzący też przesadził z obciążeniem cieplnym domku podając 25 kW. Typowy domek ma ok. 8-12 kW, chyba, że jest nieocieplony, co teraz jest rzadkością, to trzeba liczyć dwa razy więcej.
Teraz trzeba pomóc Panu to rozpowszechniać. Bo sprzedajny rząd na usługach City od London, nie da mu się wybić. Brawo dla Pana za wynalazek.
Szkoda ze trafiłem na to dopiero teraz. Nie spędził bym bez sensu 2 tygodni na kombinowaniu przy piecu bo finalnie zrobiłem dokładnie to samo. Cegła szamotowa uszczelnienie welna mineralna i nowe Drzwiczka zasypowe z nawiewem.
Ma ktoś numer do tego pana ?
Obserwując tylko moje gospodarstwo domowe, widzę straszliwą nadprodukcję plastiku. Czy stosując ten system można by pomieszać węgiel ze spalaniem plastiku i wytwarzać energię? Myślę o skali przemysłowej.
Wykorzystując tą metodę spalania w wielkich elektrowniach + spalanie plastiku (o ile to możliwe) = Polska Producentem energii na całą UE i chromolić Rosje i niemieckie wiatraki!
Ja takim piecykiem ogrzewałam mieszkanie bez problemu 1 na dobę zasypywalam i spokój na cały dzień ale nie był podłączony do grzania wody i wodą kaloryferow
I ja też chcę ten piec proszę o kontakt
iule kosztuje taki palnik ?
Żeby się o tym przekonać wystarczy rozpalić normalnie w piecu po czym zasypać popielnk i tam rozpalić
No doborze . Gdzie i zs ile można taki kocioł kupić ????
Jest strona do tego ale interes drogi jak na cenę całego pieca z odwróconym spalaniem
wiking ian to nie kocioł tylko palenisko myślę że to różnica
piec teraz 5 do 5.5 tys
Przecież w Czechach w latach 90-tych już wpadli na ten pomysł i produkują Atmosy.......i na gazowanie drewna i węgla czy peletu.
Wszystko fajnie ale unia i tak zlikwiduje węgiel.
A ciekawe jaka żywotność jest tego palnika w którym spalanie jest w wysokich temperaturach.
Czy według tej zasady mozna zmodernizować kominek z płaszczem wodnym?
moze jakis link do tych piecy?
Proszę bardzo - kocioł "Michał":
ua-cam.com/video/3WuuRQlHev8/v-deo.html
Wydaje mi się, że trochę tutaj nieco przesadzono - ja tu widzę tylko to, że zamiast typowego pieca z górnym spalaniem, rozpalanym od dołu - chodzi o piec z dolną komorą spalania. To, co niektórzy reklamują jako palnik Wery - to nic innego, jak przerobienie kotła z górnym spalaniem na kocioł dolnego spalania poprzez wspawanie tylnej przesłony w komorze spalania. Co stoi na przeszkodzie, aby wszystkie piece na paliwa stałe były tak zbudowane - jako piece z dolną komorą spalania? W zasadzie to tylko zwiększenie głębokości takiego kotła o ok. 10-15 cm.
Górne spalanie to takie w którym gazy z destylacji węgla przechodzą przez płomień bez znaczenia czy płomień jest u góry czy na dole. Kocioł pana Wery zda egzamin przy węglu typu 31, 32 może 33 nie wiem. Węgiel typu 34 po rozpaleniu zwiększy swoją objętość i nie będzie spadał grawitacyjnie. Pozdrawiam.
Gdzie można kupić taki palnik
Sowa Grzegorz na priv
Czy przy 4kw mocy piec ma taką samą sprawność?
chyba nawet nie jestw stanie pracowac z taka niską mocą
musze miec taki piec
Od trzech lat winny jest mi 900 zł, taki z niego wynalazca
Za co jest winien?
miales zadane pytanie , za co byl ci ten pan winien te 900zl .
@@jerzystobienia4359 proste dałem pieniądze na piec 2500 zł okazało się że to jest coś innego więc poprosiłem o zwrot tych pieniędzy, Pan Strzelczyk zgodził się i poprosił że spłaci to w dwóch ratach pierwsza 1600 zł a druga po miesiącu bo miał jakieś problemy z pieniędzmi. Zgodziłem się. Później dzwoniłem wysyłałem maile i nic w końcu mnie przez telefon zbluzgał. Odpuściłem bo wiem że życie to prędzej czy później wyrówna. Moje zdrowie jest więcej warte niż walka o moje pieniądze.
No fajny wynalazek, ale mendy ekologiczne i tak ci powiedzą, że jest to "kopciuch" bo oni sobie tak nazwali! Będą ci łazić i śtrafy wypisywać, bo nie chodzi o to żeby się nie dymiło, tylko o to by zarżnąć producentów pieców! Nie masz głupiej naklejki "eko" to jest "kopciuch"! Masz kupić pompę ciepła, założyć panele, bo lobby się przedarło i tyle! Ale powodzenia bracie!
Pytanie czy to działa? U mnie nie działa.temp na kotle 62-65 stopni pale 3 tydzień non stop komin ceramiczny warunki idealne na czyste spalanie po zasypie wegla na żar dym z komina przez ok 3 godziny później owszem nie leci jak cały zasyp się rozżaży ale tak jest w każdym śmieciuchu więc gdzie tu jest eko? o Wery już nie wspomne!
Pal od góry
A sonda lambda na wylocie spalin jak na to reaguje?
To zwykle spalanie od góry . Nic nowego.
Zobacz temat na forum muratora "Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego" i porównaj. Miałem DS-a a wkładem z szamotu. Last Rico dał kilkanaście lat temu metodę spalania w tzw. śmieciuchach od góry, czyli GS-a . Porównaj i zobacz odkrywce. Pozdrawiam.
Nie - to przeróbka kotła z komora górnego spalania na kocioł z komorą dolnego spalania: konstrukcja znana od lat.
Uniwersytet im
Trochę martwią negatywne komentarze w Google...
to znaczy pod jakim wzgledem negatywne???
nie rozumiem tego, ... przecież tam gdzie powietrze jest na wejściu tam też dym będzie chciał wylecieć.. chyba że jakie zawory jednokierunkowe, ale czegoś takiego nie ma??
andylab26 "ciąg kominowy" nie pozwoli aby spaliny wydostawaly sie przez drzwiczka. Cala filozofia.
Pan wynalazl piec dolnego spalania.
Zwykły piec z odwróconym ciągiem
J. Oczywiście
Kaźdy kto kupuje piec powinien sobie poczytać
Ta konwersacja nie ma celu. Po prostu zainteresuj się tematem zamiast zdać się na sprzedawce w sklepie. Na yt jest kupa filmów, prezentacii na ten temat. To chyba oczywiste.
J. Poczytaj na temat piecy górnego spalania to pogadamy wpisz w Google. Chyba nawet Ziębiec ma bardzo fajny model. Jak Ci się nie che polecam na allegro
J. Ziebiec kwkd zobacz ten teraz wpisz dolnego spalania. Ma odwrócony ciąg i opał pali się tylko na dole a płomienie idą w bok i do góry a nie od razu do góry. Wcześniej mówiono na górnego spalania sigerując że ma odwrócony ciag tak jakby palić od góry teraz trochę tego jest na rynku
Ludzie pisza ze oszust ?
Moja metoda jest prostsza wstawiłem video
co taki hałas W KOTŁOWNIACH
Mówicie o piecu a ja widzę. kocioł CO
Ì
Janusz Młody
Mam pytanie, czy można do tego kotła doładować, dosypać opał?