Czy ktoś prowadził kiedyś jakieś testy. Czy tylko producenci wciskają nam te wszystkie nowinki twierdząc, że bez nich nam płytki poodpadają. Załóżmy, że ktoś kładzie płytki w temperaturze 20 stopni, temperatura max dla tej posadzki będzie jakieś 45 powiedzmy. Ile wynosi różnica temperatur, jaka jest rozszerzalność czy tam kurczliwość przy takiej różnicy. A teraz powiedzmy, że mój Ojciec położył płytki na tarasie ponad 20 lat temu (nie wiem czy było wtedy takie coś jak klej elastyczny), gdzie temperatury: -30 do może 50 w pełnym słońcu. Płytki są nadal w komplecie i trzymają się dobrze. Dodam, że jak skuwałem płytki w łazience położone na cemencie z żółtym piaskiem to odeszły z tynkiem. Jak ktoś nie umie kłaść płytek to nawet superhiperelastyczny klej, ani żadne maty nie pomogą.
Bardzo ciekawy film, dziękuję. Czy ja dobrze rozumiem? Skoro kupiliście 2 wiadra SikaBondu to kleicie nim tylko płytki, które wypadają na dylatacji, czy może sąsiednie także, a pozostałe kleicie Atlasem? Generalnie czy nie ma potrzeby klejenia wszystkich płytek SikaBondem? Podsumowując czy przy tej robocie wyglądało to tak: - maty kleiliście do podłoża Atlasem S1 - płytki nie wypadające na dylatacji kleiliście Atasem S1 - płytki, które wypadały na dylatacji Sikabondem?
Mam położone ~50m2 glazury na podłogówce (jadalnia, kuchnia, wiatrołap, łazienka) bez przenoszenia na płytki dylatacji, format glazury 60x60, fuga 2mm, marketowy ceresit 15. Grzane 4 sezon, różne sekcje (czasami cześć włączona, czasami nie), nic nie popękało. Nie ja to robiłem, teraz jestem świadomy, że nie jest to zrobione zgodnie ze sztuką, ale skoro nie pęka to tylko się cieszyć :)
ZRÓB SAM ni to tylko sie cieszyć. Możliwe jest ze fuga mniej wiecej pokrywa sie z dylatacją? Wtedy może sie udać. Glazurnik zrobi wszystko żeby zabezpieczyć sie przed ew. reklamacją. Ta by byla dość kosztowna.
Tyle kleju 2x po 20 litrów (o ile pamiętam) na łączenia? To aż tyle potrzeba tego kleju? Pytanie, co jesli płytka ma pęknięcie, kreską 20cm jakby ołówkiem maznąć, uskok prawie niewyczuwalny, co zrobić aby to zlikwidować? Macie jakieś triki na to?
Witam serdecznie, mam takie pytanie - mam ogrzewanie podłogowe (salon, kuchnia, łazienka wiatrołap - wszędzie chciałbym położyć te same płytki 60x60 rektyfikowane, mam w wylewce kilka dylatacji,i pytania: - rozumiem że fuga musi pokrywać się z dylatacjami na wylewce? - w takim razie fugę nad dylatacją mam wypełnić silikonem czy normalną fugą (zastanawiam się nad epoksydową) - czy klej mapei keraflex S1 będzie wystarczający do tego typu prac? - jaką grubość fug powinienem dobrać? - czy z samymi otworami dylatacyjnymi w wylewce mam coś robić - jakoś zabezpieczać? będę wdzięczny za odpowiedzi
50zł za 1 m2 to złodziejstwo. W Anglii 1m2 maty kosztuje maks 7 funtów, a klej silca, trzeba mieć ubogą pulę genową, żeby tak przepłacać, można z powodzeniem zastąpić ceresitem cm16 lub cm17 w wypadku anhydrytu i mokrych pomieszczeń. Fajny film, dodam tylko, że te maty są stosowane w Anglii od co najmniej 10 lat i to na wszystkie rodzaje powierzchni. Gwarantuje to brak pęknięć bez względu na cokolwiek.
Hej. I jak tam po 4 latach wszystko ok z podłogą? Ostatnio dużo sprzecznych informacji o matach słyszę, że nic nie dają i tak trzeba dylatację robić... Jak to faktycznie wygląda? Przede mną 60 m2 i chciałbym uniknąć dylatacji jeśli to możliwe :) Pozdrawiam
brawo! oby wiecej takich firm w Polsce, podchodzicie rozsadnie i precyzyjnie dzieki czemu praca jest trwala i efktowna. Czy Polacy nie rozumieja ze fachowoec i jego praca jest trwalsza i w koncowym efekcie tansza niz poprawki po januszach biznesu??
Taa wcisnęli w hurtowni maty i kleje żeby puknąć na pieniążki. Da się zrobić bez tej szmaty, nic się nie dzieje. Wystarczy użyć porządnego kleju elastycznego nie jakiegoś tam Atlasa Plus .Mam na całym domu ogrzewanie podłogowe .
Witam, wielkie dzięki za materiał. Nie zamierzam wymyślać, więc zamierzam zastosować zgodnie z zaleceniem Sika Bond - T8, Botament AE, Atlas S1, Fugę Sopro FYI, system poziomowania mam. Tylko jeszcze jedno pytanie czy sposób sprawdzi się dla płytek 150x25cm + 150x37,5cm? Pomieszczenia nie są ogromne, maks. 7 x 3,5 m. Czy jeszcze o czymś powinien mój wykonawca pamiętać? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.
@@rakol96 To całe kombinowanie z dylatacjami bierze się z tego, że inwestorzy dostali świra z wielkimi formantami bo naoglądali się wystawek w salonach i marketach zapominając, że tam jest tymczasowa prowizorka i za 2-3 miesiące wystawka będzie inna. Najlepiej to w WC 1x1m położyć po jednej gigantycznej płytce na każdej ścianie i tak samo na podłogach najlepiej 1x1m a gdyby była taka kosmiczna technologia i taka możliwość to w ogóle żeby w całym salonie była 1 gigantyczna płytka... I potem jest kombinowanie - a Panie a da się te płytki położyć bezfugowo? Albo przynajmniej tak maks 1mm bo w salonie to tak fajnie wyglądało... I potem mamy takie kwiatki jak w tym przypadku, że po kilku latach okazuje się, że sprawa znalazła się w sądzie bo klient najpierw sam wymusza pewne rozwiązania a potem jak coś się stanie to już nie pamięta, że sam tak kombinował tylko tłumaczy się, że przecież zatrudnił specjalistę i ten mu obiecał, że będzie dobrze. Ostatnio przy tarasie miałem prośbę by położyć płytki bezfugowo 😂Trzeba unikać takich zleceń. Ja przy płytkach 60x60 nie robię mniejszej fugi niż 2mm a to i tak poniżej zaleceń producenta a jak ma być mniej to dziękuję za zlecenie i niech ktoś inny się nacina na minę. Ale ja się wymądrzam bo na szczęście mam ten komfort, że to ja wybieram sobie zlecenia które robię. Może gdybym był w innej sytuacji to bym tak nie cwaniakował:-D Tak czy inaczej, pamiętajcie żeby unikać przekombinowanych zleceń.
Lubie twoje filmy i to czym sie zajmujesz ale nagrywasz filmik a twoi kumple szoruja po scianie normalnie nie idzie ogladac , cos mnie trafia bo temat mnie wciagnal ale coz ledwo cie slychac ! albo nagrywaj z mikrofonem . Pozdro
Postanowiłem zrobić to na mapejowym systemie od a do z(grunt,mata,kleje,fugi,etc od mapei). Zobaczymy po latach ;) Chociaż jak już tu wspominają ludzie - kiedyś wynalazków nie było i wiele podłóg jakoś żyje(sam widuję taką ponad 10 letnią zrobioną bez wynalazków i żadnego problemu mimo grzania). No ale jak jest technologia to trzeba stosować - jak klient nie chce dopłacać to niech pisze oświadczenie że zgadza się na wykonanie niezgodnie ze sztuką :)
witam, chciałem zapytać na jaki klej byś położył płytki na płycie OSB ale już chyba wiem ;) ale tak na wszelki wypadek mógł byś powiedzieć jak najlepiej to zrobić ?
Witam Glazurnik położył mi płytki 60 x 60 w łazience na ogrzewaniu podłogowym z fugą 2mm epoksydową Mapei. FUga popękała odspoiła się od płytek....wyglada to paskudnie. Jaki może być tego powód? Jak to naprawić? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam
@@FirmaRolicz chcę najpierw rozeznać sytuację, co może być przyczyną zanim będę rozmawiał z glazurnikiem. W Castoramie powiedzieli że za wąska fuga. "powinna mieć minimum 3mm i że epoksyd nie nadaje się do ogrzewania podłogowego".
Cześć no a mnie urzekają te licowane listwy z wykończoną ścianą półnarożnikiem. Będę wg twojej koncepcji robił to w nowym projekcie. Czy tą dylatację nad listwą będziesz wypełniał? Film bardzo fajny. Niech inwestorzy widzą jak powinno się robić. Rób tak dalej.
Sika,Atlas,Botament a jakiego producenta był grunt??? bo mieszane produkty różnych producentów używacie i czy to jest zgodne z technologią ... czy na pewno idzie uzyskać takie oświadczenie w Botamencie skoro nie używacie ich klejów do płytek???
Z doświadczenia z firmą Botament,Ceresit,Kerakoll,Schomburg,Atlas i wielu innych powiem tylko tyle aby mieć gwarancję musisz zastosować produkty z jednej firmy.Musi być rozwiązanie systemowe.Opowieści opowieściami pisemne zaświadczenia wystawione przez przedstawicieli można sobie wsadzić w d....Pracowałem w sklepie z płytkami gdzie klejów sprzedawaliśmy dziesiątki ton miesięcznie, wiem jak wyglądają reklamacje i na kleje i na płytkiJak przyjdzie co do czego to zobaczysz jak ciężko jest otrzymać od producentów cokolwiek.Co nie zmienia faktu że 90% reklamacji jest z winy "wykonafcuff".Niestety większość z naszych majstrów nie uznaje czegoś takiego jak instrukcja czy zalecenia producenta.Tutaj przynajmniej widać że pan Rolicz interesuje się tym co robi. Natomiast łączenie dwóch rodzajów kleju w tym jednego cementowego będzie wystarczającym powodem do odrzucenia reklamacji a przedstawiciel najwyżej straci pracę.Specjalista technolog nigdy nie podpisze takiego papierka.
@@dominikflorczak7282 botament.com/fileadmin/user_upload/pdfs+buttons/technic%20sheets/pl/DE/DE_mata_kompensujaca_PL_0710.pdf Strona druga karty: BOTAMENT ® mata kompensująca nie może być stosowana do mostkowania spoin dylatacyjnych. Wszystkie dylatacje podłoża należy przenieść na okładzinę wierzchnią. Tyle w temacie.
Pęknięć nie ma ale na dylatacjach pracuje i klient ma obiekcje. Sprawa jest w sądzie, bo klient nie zaplacił pewnej kwoty, z czym oczywiscie się nie zgadzam.
@@witek1723 Mam 6 cm, rurka pex 16 albo 20. Nie pamiętam, więc mam w teorii 4 cm betonu o ile rurka przy zalewaniu leżała idealnie na styropianie. Jeśli nie, to wiem że nic nie wiem. Ryzykowałbyś?
Rurka 16mm ogrzewania podłogowego nie powinna leżeć na styropianie tylko zatopiona w wylewce to daje efektywne grzanie przy minimalnym zużyciu energii ale tylko w sytuacji kiedy wylewka ponad rurkami ma wysokość dwie wysokości rurki czyli w tym przypadku 32mm. Co daje nam możliwość wiercenia kołków 3cm. Zawsze tak robię i nigdy nie spowodowałem awarii instalacji. Czasami mam dylemat jeśli właściciel mówił że oszczędzał na materiale. Dobrym pomysłem jest robić zdjęcia instalacji co robię zawsze wtedy nie może być mowy o błędzie
Ciekawa rzecz. Zastanawia mnie jedna sprawa otóż chodzi o maty botament, są to maty uszczelniające jaką funkcję one spełniają w tym przypadku? Czy nie wystarczy sam T-8? I jeszcze jedna sprawa otóż płytki które pod wpływem temperatury na ogrzewaniu podłogowym ich odkształcalność potrafi sięgnąć nawet 5mm na 5mb.
W tym przypadku służą jako maty kompensacyjne. Dodatkowa ich zaletą jest to że faktycznie mogą odciąć nam powierzchnię od podkadu. Np na balkonie lub tarasie nad pom. ogrzewanym. Podłogówka ustawiona na 25-26 stopni nie doprowadzi do takiego nagrzania ppóytek aby tak mocno się rozszerzyły. Może na tarasach z nasłonecznieniem i ciemną płytką. Tutaj, mogło by coś takiego nastąpić o czym piszesz. Pozdro
Firma Rolicz Witam.Nawet na tarasach nie dojdzie do takiego rozszerzenia płytek jest to fizycznie niemożliwe. Płytki to ceramika.Mało kto wie ale ze względu na niebywale małą rozszerzalność płytek ceramicznych na wahadłowcach takich jak Columbia zastosowano zewnętrzne okładziny ceramiczne(swoją drogą ciekawe ile wziął fliziarz :) ).Problem z odpadaniem i pękaniem płytek jest spowodowany różnicą w rozszerzalności pomiędzy okładziną ceramiczną a podkładem,różnica w rozszerzalności betonu i płytki jest dziesięciokrotna(oczywiście beton bardziej).Właśnie dlatego stosujemy fugi,kleje elastyczne czy też maty i innego rodzaju podkłady które mają wspólnie za zadanie skompensowanie tych różnic. Ma pan jeden z ciekawszych kanałów na YT. Musi się fajnie pracować kiedy klientów stać na materiały z najwyższej półki(majstra oczywiście też) i na koniec ciężkiej pracy można zobaczyć jak pięknie wszystko wygląda.
nie zgodzę się z tym co musisz w tym filmie. Ja położyłam już tysiące metrów płytek bez przenoszenia na płytkę dylatacji i nic się nie dzieje tylko stosujemy odpowiedni klej MAPEI i to wszystko i zero wymyślania .
hah, ja też kiedyś widziałem jak świerzaków w hurtowniach pukają w tyłek i piszą papiery gwarancyjne. Daj pan spokój, kleisz na atlasa matę i myślisz że potem Ci gwarancję uznają :D
Wszystko fajnie, tylko wg mojej wiedzy sama mata nie wystarczy, powinny być jeszcze kołki (trzpienie) zatopione w dylatacjach, które łączą ze sobą poszczególne części jastrychu co około 20-30cm, które będą przenosić obciążenia między płaszczyznami jednocześnie zachowując, utrzymując je w równej powierzchni
Chciałem ostatnio położyć płytki bez dylatacji - powierzchnia ok 140-150m2 z zastosowaniem mat, lecz po konsultacji z przedstawicielem jednej z firm (nie będę pisał jakiej, żeby nie robić reklamy lub antyreklamy) dostałem odpowiedź, że nie podpiszą mi gwarancji na pracę jeżeli nie będzie kołków dylatacyjnych. Niestety jest ogrzewanie podłogowe co uniemożliwiło ich montaż! Z bólem serca musiałem zrobić dylatacje....
Czyli na dylatacje (ich brak) gwarancji przedstawiciel nie dał, więc zrobiłeś to wraz z inwestorem na własne ryzyko. Myślę że ryzyko warte zachodu, jeżeli tylko inwestor ok. Jeśli chodzi o fugi, to ja od lat robię 1.5 mm na ogrzewaniach a także wielkoformatowych (bez mat - na moje ryzyko) i dodam że z powodzeniem, ale oczywiście na klejach s1. Ogólnie bardzo fajny filmik (nie tylko ten). Podsumowując: do każdej pracy należy podejść indywidualnie i czasem kierować się po prostu swoim doświadczeniem.
Ojoj głupoty Panie mówisz, a co z klawiszowaniem posadzki dyble powinny być na dylatacjach, klej S2 mata klej S2 płytka , taką technologię polecają doradcy techniczni Sopro i Mapei. .. Ale ja się może nie znam . Pozdrawiam Kolegę po fachu.
Witam Majstra, nie wiem jak sobie radzisz z usuwaniem tych plastików ale tak dla podpowiedzi to firma rubi ma w ofercie krzyżyki 1 mm. Robimy na tych krzyżach i jest ok :) pozdrawiam !
A ja też robię na kubali i bardzo sobie chwalę. Usuwanie to nic prostszego, albo stuknąć młotkiem gumowym albo kopnąć. Ja nie ma wypływów kleju, klipsy odskakują bez problemu. Produkty rubi sobie zbrzydziłem kiedyś ich maszynką. Fakt wygląd miała kosmiczny, cięła też dobrze, , ale tak samo dobrze cięła maszynka walmera, a kosztowała 1/3 ceny rubi.
Film ciekawy ale coś za duża składanka producentow materiałów . Czemu mata nie jest klejona na kleju elastycznym do płytek ???Nie sądzę aby ktos uwzględnił ewentualną reklamacje.Który materiał się nie sprawdził ewentualnie . Pan zakłada ze reklamacji nie bedzie jak widać. Zyczenie kazdego glazurnika))))
Za 10 lat nagraj film pokazujący że to wszystko wytrzymało. Jak na razie to między bajki wsadźcie te wasze obietnice. Nie ma to jak nagrać dowód winy na samego siebie
a nieraz strzały ida wiecie dlaczego bo jak jest ogrzewanie podłogowe to dylatacje sie nie zgadzaja chodzi mi oto ze prawidłowo wykonana podłogówka (ogrzewanie ) To każdy układ powinien byc dylatowany i dylatacja powinna być przeniesiona w tym samym miejscu na wylewce. I tak wykonana wylewka nie popęka, pękają wylewki cementowe z różnicy temperatur Nawet na cienkich fugach nic sie nie bedzie działo jak kafel bedzie na podwójnym grzebieniu i dobrym kleju
Atlas przeważnie "odpada"...👎 Dobra robota,tylko jak podasz te koszty klientowi to 10% się na to zdecyduje.Na ogół to: "-Panie,dobrze i tanio". A to są dwie różne metody...
@@FirmaRolicz Widzisz, dla Ciebie nie ma roznicy co dasz, a ja sie dziwie ze przedstawiciel botamentu zgodzil sie na jakikolwiek papier. Jezeli uzywasz mat botamentu powinienes leciec z cala linia botamentowa, czyli multilight na przyklejenie mat, potem multilight na przyklejenie plytek, a w okolicach dylatacji multilight uelastyczniony do s2 produktem d10. Na to powinien byc papier, a nie kazdy pies z innej budy. Jak decydujesz sie na okreslona technologie producenta, to trzymasz sie jego wyrobow, w przypadku reklamacji to ty dostaniesz po dupie bo powiedza ze to nie ich chemia. Cement to cement, ale klej to nie inny klej....
Co daje mata, skoro jest pezyklejona do podłoża? Ja położyłem u siebie 60x60 na ogrzewaną podłogę zachowując zasadę, że podłoga jest ciepła, klej i fuga elastyczne, a fuga dopuszczona do 1mm aplikacji. Moim zdaniem nie chodzi o to, że płytka pęknie (aż tak się nie rozszerzają), tylko, że się fuga wykruszy. Płytka muszę pęknąć, jakby nie było fug wcale.
@@FirmaRolicz ale dzieki matom ktore pokazujesz mozna proces rozbic na dwa, jesli wstapai sie siatke to trzeba za jednym razem, a tak przy okazji podobne maty ma tez mapei i sa o wiele tansze.
Boże jacy wy jesteście partacze. Mata odprężająca nie ma kompletnie wpływu na możliwość zastosowania mniejszych fug. Jedyne co można uzyskać to odpięcie się od dylatacji technicznych posadzki a i tak najbliższą trzeba wypełnić sylikonem. Czynnikiem wpływającym na stosowanie mniejszych fug jest rozszerzalność liniowa materiałów i zależy tylko i wyłącznie od temperatury. Ta podłogą zwyczajnie po chwili wykruszy fugi a w skrajnie złym przypadku odparzy się od podłogi. a właściwie oderwie się / odspoi . To że używaliście do tego złych klei i złych mat to już nawet tego nie chce mi się komentować.
@@FirmaRolicz okej. Pojadę z tobą jak z dzieckiem we mgle. Zapnij pasy. Mata botament kompensująca służy tylko do redukcji naprężeń między okładziną a podłożem o słabych parametrach to raz DWA: producent na taką mate zaleca układanie płytek ceramicznych tylko i wyłącznie w rozmiarach 10cmx10cm do uwaga 30cmx60cm. Ty kładziesz płytkę o 400% przekraczającą normę. TRZY : producent maty ZABRANIA przesuwania dylatacji technicznych i WYMAGA odtworzenia ich w tym samym miejscu na okładzinie końcowej. CZTERY: producent nie zaleca kładzenia ceramiki z przewiazaniem , czytaj kładzenia w "cegłę" jak u ciebie. Ponadto mając na uwadze twoje przekroczenie normy w zalecanych kalibrach kafli tylko potęguje problemy. PIĘĆ: producent wskazuje że szerokość spoiny musi spełniać wymogi producenta okładziny , co ty poprostu zlałes po całości. A to czemu ? BO PRODUCENT OKŁADZINY PRZY TAKICH ROZMIARACH GRESU ZAWSZE PODAJE MINIMALNĄ SZEROKOSC SPOINY NA MINIMUM 4 MM. PONIEWAZ GLAZURA PODLEGA PRAWOM FIZYKI I WRAZ ZE ZMIANAMI TEMPERATURY NAJZWYCZAJNIEJ ZMIENIA SWOJ ROZMIAR. NIE MA FIZYCZNEJ MOZLIWISCI ABY FUGA 1MM SKOMPENSOWAŁA TAKIE RUCHY NA TAKICH POWIEZCHNIACH. SZEŚĆ: klej który podoła takiemu rozmiarowi okladziny to klej w klasie S2 Powyższe argumenty jednoznacznie wskazują że jesteś partaczem i nie posiadasz wiedzy i zdolności na prowadzenie takich prac / realizacji. Ps. Jedyną matą na rynku która pozwala na przeniesienie dylatacji technicznych na najbliższą fugę to Mapei mapeguard um 35 która kosztuje 7x więcej niż twoje fizelinowe gówno , ponadto wymaga użycia klei zadaniowych po 140 za worek 15 kilo . A... I ta mata też nie pozwala na zmniejszenie fugi w okładzinie, na to nie pozwoli żadna mata bo żadna mata nie zmienia praw fizyki xD
Sluchaj, plytki kladem w 2018. Czy ty cytujesz mi stan z karty technicznej na 2018 czy na 2021? I czy dostrzegasz róznicę jaka mogla się z rozbieżności tych dat pojawić w kartach?
@@FirmaRolicz mata kompensująca ma jedną kartę techniczna wydaną w 2007 roku. Skoncz pierdolić. Jesteście partaczami. A dlaczego tto pezecZytaj sobie jeszcze raz powyższe.
Łukasz... jako doświadczony człowiek powiem Ci że nie w taki sposób prowadzi się dyskusje. Po drugie, pozwałem włascicieli o zaplatę za tę robotę. Kwestionowali. Biegły sądowy na 57 stronach pisał jak bardzo nie mają racji i jak bardzo mi te pieniądze się należą. Mata zastosowana wlaściwie. Fugi odpowiednie. Coś tam wiesz, pewnie co to jest S1 itd ale więcej się nie dowiesz bo uważasz się za wszechwiedzącwgo. Błąd.
Czy ktoś prowadził kiedyś jakieś testy. Czy tylko producenci wciskają nam te wszystkie nowinki twierdząc, że bez nich nam płytki poodpadają. Załóżmy, że ktoś kładzie płytki w temperaturze 20 stopni, temperatura max dla tej posadzki będzie jakieś 45 powiedzmy. Ile wynosi różnica temperatur, jaka jest rozszerzalność czy tam kurczliwość przy takiej różnicy. A teraz powiedzmy, że mój Ojciec położył płytki na tarasie ponad 20 lat temu (nie wiem czy było wtedy takie coś jak klej elastyczny), gdzie temperatury: -30 do może 50 w pełnym słońcu. Płytki są nadal w komplecie i trzymają się dobrze. Dodam, że jak skuwałem płytki w łazience położone na cemencie z żółtym piaskiem to odeszły z tynkiem. Jak ktoś nie umie kłaść płytek to nawet superhiperelastyczny klej, ani żadne maty nie pomogą.
Witam.
I jak po 3 latach ? Z płytkami wszystko ok ? Ma Pan jakieś informacje ? Pozdrawiam serdecznie
Witam. Jak po czasie zachowuje się ta posadzka?? Dylatacje same się przeniosły czy wszystko ok? Pozdrawiam
Bardzo ciekawy film, dziękuję. Czy ja dobrze rozumiem? Skoro kupiliście 2 wiadra SikaBondu to kleicie nim tylko płytki, które wypadają na dylatacji, czy może sąsiednie także, a pozostałe kleicie Atlasem? Generalnie czy nie ma potrzeby klejenia wszystkich płytek SikaBondem? Podsumowując czy przy tej robocie wyglądało to tak:
- maty kleiliście do podłoża Atlasem S1
- płytki nie wypadające na dylatacji kleiliście Atasem S1
- płytki, które wypadały na dylatacji Sikabondem?
Krótko , konkretnie w temacie. Plus.
+1A1.pl Architektura Wnętrz | projektowanie aranżacja. Dziękuję.
Panie Zygmuncie Pan jest mistrzem fachu glazurniczego niczym GipsKartoniTD w zabudowach gk. Pozdrowionka.
Płytki popękały po 8 latach czy wszystko gra? Klient w końcu zapłacił?
Jak nagrywasz film to poproś kolegę żeby się nie tłukł .....
+kolomoloful zapamiętam.
@@FirmaRolicz kurwicy można dostać ...
Od czego?
@@FirmaRolicz od tego walonego stukania w tle
To stare filmy. W nowych tego nie ma.
Mam położone ~50m2 glazury na podłogówce (jadalnia, kuchnia, wiatrołap, łazienka) bez przenoszenia na płytki dylatacji, format glazury 60x60, fuga 2mm, marketowy ceresit 15. Grzane 4 sezon, różne sekcje (czasami cześć włączona, czasami nie), nic nie popękało. Nie ja to robiłem, teraz jestem świadomy, że nie jest to zrobione zgodnie ze sztuką, ale skoro nie pęka to tylko się cieszyć :)
ZRÓB SAM ni to tylko sie cieszyć. Możliwe jest ze fuga mniej wiecej pokrywa sie z dylatacją? Wtedy może sie udać. Glazurnik zrobi wszystko żeby zabezpieczyć sie przed ew. reklamacją. Ta by byla dość kosztowna.
Tyle kleju 2x po 20 litrów (o ile pamiętam) na łączenia? To aż tyle potrzeba tego kleju? Pytanie, co jesli płytka ma pęknięcie, kreską 20cm jakby ołówkiem maznąć, uskok prawie niewyczuwalny, co zrobić aby to zlikwidować? Macie jakieś triki na to?
Witam serdecznie, mam takie pytanie - mam ogrzewanie podłogowe (salon, kuchnia, łazienka wiatrołap - wszędzie chciałbym położyć te same płytki 60x60 rektyfikowane, mam w wylewce kilka dylatacji,i pytania:
- rozumiem że fuga musi pokrywać się z dylatacjami na wylewce?
- w takim razie fugę nad dylatacją mam wypełnić silikonem czy normalną fugą (zastanawiam się nad epoksydową)
- czy klej mapei keraflex S1 będzie wystarczający do tego typu prac?
- jaką grubość fug powinienem dobrać?
- czy z samymi otworami dylatacyjnymi w wylewce mam coś robić - jakoś zabezpieczać?
będę wdzięczny za odpowiedzi
Dylatacje najlepiej przenieść a w ich miejsce zamiast fugi dać silikon.
dziękuję bardzo !
50zł za 1 m2 to złodziejstwo. W Anglii 1m2 maty kosztuje maks 7 funtów, a klej silca, trzeba mieć ubogą pulę genową, żeby tak przepłacać, można z powodzeniem zastąpić ceresitem cm16 lub cm17 w wypadku anhydrytu i mokrych pomieszczeń. Fajny film, dodam tylko, że te maty są stosowane w Anglii od co najmniej 10 lat i to na wszystkie rodzaje powierzchni. Gwarantuje to brak pęknięć bez względu na cokolwiek.
Hej. I jak tam po 4 latach wszystko ok z podłogą? Ostatnio dużo sprzecznych informacji o matach słyszę, że nic nie dają i tak trzeba dylatację robić... Jak to faktycznie wygląda? Przede mną 60 m2 i chciałbym uniknąć dylatacji jeśli to możliwe :) Pozdrawiam
To zależy jak wielka płytka jest do położenia. Bardzo ważna jest również grubość kleju i elastyczność
Czy tą matę można kłaść tylko na dylatację czy musi być cała powierzchnia???
brawo! oby wiecej takich firm w Polsce, podchodzicie rozsadnie i precyzyjnie dzieki czemu praca jest trwala i efktowna. Czy Polacy nie rozumieja ze fachowoec i jego praca jest trwalsza i w koncowym efekcie tansza niz poprawki po januszach biznesu??
Taa wcisnęli w hurtowni maty i kleje żeby puknąć na pieniążki. Da się zrobić bez tej szmaty, nic się nie dzieje. Wystarczy użyć porządnego kleju elastycznego nie jakiegoś tam Atlasa Plus .Mam na całym domu ogrzewanie podłogowe .
Wielkie Dzięki.
co z elkami na durzym formacie ..?
Witam, wielkie dzięki za materiał. Nie zamierzam wymyślać, więc zamierzam zastosować zgodnie z zaleceniem Sika Bond - T8, Botament AE, Atlas S1, Fugę Sopro FYI, system poziomowania mam. Tylko jeszcze jedno pytanie czy sposób sprawdzi się dla płytek 150x25cm + 150x37,5cm? Pomieszczenia nie są ogromne, maks. 7 x 3,5 m. Czy jeszcze o czymś powinien mój wykonawca pamiętać? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.
@@FirmaRolicz to po co ktoś te dylatacje w ogóle zrobił, by je teraz "zszyć"???
@@rakol96 To całe kombinowanie z dylatacjami bierze się z tego, że inwestorzy dostali świra z wielkimi formantami bo naoglądali się wystawek w salonach i marketach zapominając, że tam jest tymczasowa prowizorka i za 2-3 miesiące wystawka będzie inna.
Najlepiej to w WC 1x1m położyć po jednej gigantycznej płytce na każdej ścianie i tak samo na podłogach najlepiej 1x1m a gdyby była taka kosmiczna technologia i taka możliwość to w ogóle żeby w całym salonie była 1 gigantyczna płytka... I potem jest kombinowanie - a Panie a da się te płytki położyć bezfugowo? Albo przynajmniej tak maks 1mm bo w salonie to tak fajnie wyglądało... I potem mamy takie kwiatki jak w tym przypadku, że po kilku latach okazuje się, że sprawa znalazła się w sądzie bo klient najpierw sam wymusza pewne rozwiązania a potem jak coś się stanie to już nie pamięta, że sam tak kombinował tylko tłumaczy się, że przecież zatrudnił specjalistę i ten mu obiecał, że będzie dobrze. Ostatnio przy tarasie miałem prośbę by położyć płytki bezfugowo 😂Trzeba unikać takich zleceń. Ja przy płytkach 60x60 nie robię mniejszej fugi niż 2mm a to i tak poniżej zaleceń producenta a jak ma być mniej to dziękuję za zlecenie i niech ktoś inny się nacina na minę.
Ale ja się wymądrzam bo na szczęście mam ten komfort, że to ja wybieram sobie zlecenia które robię. Może gdybym był w innej sytuacji to bym tak nie cwaniakował:-D
Tak czy inaczej, pamiętajcie żeby unikać przekombinowanych zleceń.
Słuszna rada i sama prawda.
Lubie twoje filmy i to czym sie zajmujesz ale nagrywasz filmik a twoi kumple szoruja po scianie normalnie nie idzie ogladac , cos mnie trafia bo temat mnie wciagnal ale coz ledwo cie slychac ! albo nagrywaj z mikrofonem . Pozdro
Postanowiłem zrobić to na mapejowym systemie od a do z(grunt,mata,kleje,fugi,etc od mapei). Zobaczymy po latach ;) Chociaż jak już tu wspominają ludzie - kiedyś wynalazków nie było i wiele podłóg jakoś żyje(sam widuję taką ponad 10 letnią zrobioną bez wynalazków i żadnego problemu mimo grzania). No ale jak jest technologia to trzeba stosować - jak klient nie chce dopłacać to niech pisze oświadczenie że zgadza się na wykonanie niezgodnie ze sztuką :)
witam, chciałem zapytać na jaki klej byś położył płytki na płycie OSB ale już chyba wiem ;) ale tak na wszelki wypadek mógł byś powiedzieć jak najlepiej to zrobić ?
Witam
Glazurnik położył mi płytki 60 x 60 w łazience na ogrzewaniu podłogowym z fugą 2mm epoksydową Mapei. FUga popękała odspoiła się od płytek....wyglada to paskudnie. Jaki może być tego powód? Jak to naprawić? Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam
Powód jest inny niż użycie fugi epoksydowej. Może za dużo nagrzaliście albo zły klej do dużego formatu.... kto wie.
@@FirmaRolicz temp max przez zawór ATM 43 st C klej ATLAS plus... Masakra jeszcze nie mieszkam a juz takie defekty...
A jaka jest temperatura wylewki?
@@FirmaRolicz mierzona pirometrem z lidla ok 40st C na płytach. grubość płytek 9,5mm. klejone całoopowierzchniowo, nie na placki.
@@FirmaRolicz chcę najpierw rozeznać sytuację, co może być przyczyną zanim będę rozmawiał z glazurnikiem. W Castoramie powiedzieli że za wąska fuga. "powinna mieć minimum 3mm i że epoksyd nie nadaje się do ogrzewania podłogowego".
Czemu stosujecie klej s1 nie lepszy byl by s2. Uzywales kiefys mapei ultralite s2.
Cześć no a mnie urzekają te licowane listwy z wykończoną ścianą półnarożnikiem. Będę wg twojej koncepcji robił to w nowym projekcie. Czy tą dylatację nad listwą będziesz wypełniał? Film bardzo fajny. Niech inwestorzy widzą jak powinno się robić. Rób tak dalej.
tak zostaje, nie będzie dotykane, Mc Hammer!
W której minucie są te Listwy licowane, bo nie do końca wiem czego szukać :) dzieki
Sika,Atlas,Botament a jakiego producenta był grunt??? bo mieszane produkty różnych producentów używacie i czy to jest zgodne z technologią ... czy na pewno idzie uzyskać takie oświadczenie w Botamencie skoro nie używacie ich klejów do płytek???
Z doświadczenia z firmą Botament,Ceresit,Kerakoll,Schomburg,Atlas i wielu innych powiem tylko tyle aby mieć gwarancję musisz zastosować produkty z jednej firmy.Musi być rozwiązanie systemowe.Opowieści opowieściami pisemne zaświadczenia wystawione przez przedstawicieli można sobie wsadzić w d....Pracowałem w sklepie z płytkami gdzie klejów sprzedawaliśmy dziesiątki ton miesięcznie, wiem jak wyglądają reklamacje i na kleje i na płytkiJak przyjdzie co do czego to zobaczysz jak ciężko jest otrzymać od producentów cokolwiek.Co nie zmienia faktu że 90% reklamacji jest z winy "wykonafcuff".Niestety większość z naszych majstrów nie uznaje czegoś takiego jak instrukcja czy zalecenia producenta.Tutaj przynajmniej widać że pan Rolicz interesuje się tym co robi.
Natomiast łączenie dwóch rodzajów kleju w tym jednego cementowego będzie wystarczającym powodem do odrzucenia reklamacji a przedstawiciel najwyżej straci pracę.Specjalista technolog nigdy nie podpisze takiego papierka.
@@dominikflorczak7282 botament.com/fileadmin/user_upload/pdfs+buttons/technic%20sheets/pl/DE/DE_mata_kompensujaca_PL_0710.pdf
Strona druga karty:
BOTAMENT ® mata kompensująca nie
może być stosowana do mostkowania
spoin dylatacyjnych. Wszystkie dylatacje
podłoża należy przenieść na okładzinę
wierzchnią.
Tyle w temacie.
Jak wygląda podłoga po tym czasie? Nie ma pęknięć?
Pęknięć nie ma ale na dylatacjach pracuje i klient ma obiekcje. Sprawa jest w sądzie, bo klient nie zaplacił pewnej kwoty, z czym oczywiscie się nie zgadzam.
@@FirmaRolicz co to znaczy że na dylatacjach pracuje skoro nie ma pęknięć?
Witam, mam takie pytanie, czy te maty zdałyby egzamin na samej dylatacji czy trzeba całą powierzchnie wykleić?
Trzeba wykleić całą powierzchnię, a w dylatacjach zatopić specjalne kołki co ok 30cm
a to ciekawe bo ja w dylatacjach mam masę rurek od ogrzewania. Twoim zdaniem powinienem tam wiercić? Pieprzyć ogrzewanie, ważne że płytka nie pęknie.
@@artiee79 posadzka ma swoją określoną grubość powinieneś wiedzieć ile masz u siebie i nie wiercic głębiej
@@witek1723 Mam 6 cm, rurka pex 16 albo 20. Nie pamiętam, więc mam w teorii 4 cm betonu o ile rurka przy zalewaniu leżała idealnie na styropianie. Jeśli nie, to wiem że nic nie wiem. Ryzykowałbyś?
Rurka 16mm ogrzewania podłogowego nie powinna leżeć na styropianie tylko zatopiona w wylewce to daje efektywne grzanie przy minimalnym zużyciu energii ale tylko w sytuacji kiedy wylewka ponad rurkami ma wysokość dwie wysokości rurki czyli w tym przypadku 32mm. Co daje nam możliwość wiercenia kołków 3cm. Zawsze tak robię i nigdy nie spowodowałem awarii instalacji. Czasami mam dylemat jeśli właściciel mówił że oszczędzał na materiale. Dobrym pomysłem jest robić zdjęcia instalacji co robię zawsze wtedy nie może być mowy o błędzie
Gwarancja na 2 lata tak jak na materiały każde inne?
Gwarancja do bramy, a później się nie znamy 😂
Gwarancja jest minimum 3lata. Ja daję 10lat na swoje prace
Dobra dobra pogadamy za rok dwa za pięć co sie będzie działo
Ja pracuje na h40 i 60 kerakkol świetny do takich prac
H40 Nie trzyma S1 i to nie moja opinia a przedstawiciela firmy na literę B.
+FirmaRolicz a weber i mapei? swietne masy
Ciekawa rzecz. Zastanawia mnie jedna sprawa otóż chodzi o maty botament, są to maty uszczelniające jaką funkcję one spełniają w tym przypadku? Czy nie wystarczy sam T-8? I jeszcze jedna sprawa otóż płytki które pod wpływem temperatury na ogrzewaniu podłogowym ich odkształcalność potrafi sięgnąć nawet 5mm na 5mb.
W tym przypadku służą jako maty kompensacyjne. Dodatkowa ich zaletą jest to że faktycznie mogą odciąć nam powierzchnię od podkadu. Np na balkonie lub tarasie nad pom. ogrzewanym. Podłogówka ustawiona na 25-26 stopni nie doprowadzi do takiego nagrzania ppóytek aby tak mocno się rozszerzyły. Może na tarasach z nasłonecznieniem i ciemną płytką. Tutaj, mogło by coś takiego nastąpić o czym piszesz. Pozdro
Firma Rolicz
Witam.Nawet na tarasach nie dojdzie do takiego rozszerzenia płytek jest to fizycznie niemożliwe.
Płytki to ceramika.Mało kto wie ale ze względu na niebywale małą rozszerzalność płytek ceramicznych na wahadłowcach takich jak Columbia zastosowano zewnętrzne okładziny ceramiczne(swoją drogą ciekawe ile wziął fliziarz :) ).Problem z odpadaniem i pękaniem płytek jest spowodowany różnicą w rozszerzalności pomiędzy okładziną ceramiczną a podkładem,różnica w rozszerzalności betonu i płytki jest dziesięciokrotna(oczywiście beton bardziej).Właśnie dlatego stosujemy fugi,kleje elastyczne czy też maty i innego rodzaju podkłady które mają wspólnie za zadanie skompensowanie tych różnic.
Ma pan jeden z ciekawszych kanałów na YT. Musi się fajnie pracować kiedy klientów stać na materiały z najwyższej półki(majstra oczywiście też) i na koniec ciężkiej pracy można zobaczyć jak pięknie wszystko wygląda.
Dobra robota konkretnie i na temat
nie zgodzę się z tym co musisz w tym filmie. Ja położyłam już tysiące metrów płytek bez przenoszenia na płytkę dylatacji i nic się nie dzieje tylko stosujemy odpowiedni klej MAPEI i to wszystko i zero wymyślania .
+Bartek Woźniak ja tez kiedyś widzialem jak ktos wsiadł po pijaku za kierownicę i nic sie nie stało. I co? Technologju znajesz?
😃
hah, ja też kiedyś widziałem jak świerzaków w hurtowniach pukają w tyłek i piszą papiery gwarancyjne. Daj pan spokój, kleisz na atlasa matę i myślisz że potem Ci gwarancję uznają :D
A jakie tam dylatacje są jak klejem wszystko i tak zaklejone jest to albo płytki do podłogi musza być całe przyklejone czy w końcu nie jak
Ile płacą za reklamę
Wszystko fajnie, tylko wg mojej wiedzy sama mata nie wystarczy, powinny być jeszcze kołki (trzpienie) zatopione w dylatacjach, które łączą ze sobą poszczególne części jastrychu co około 20-30cm, które będą przenosić obciążenia między płaszczyznami jednocześnie zachowując, utrzymując je w równej powierzchni
+Robcio zxc takie laczenie stosuje sie przy popekanej wylewce lub jezeli chcemy przeniesc dylatacje. My nie chcemy.
Chciałem ostatnio położyć płytki bez dylatacji - powierzchnia ok 140-150m2 z zastosowaniem mat, lecz po konsultacji z przedstawicielem jednej z firm (nie będę pisał jakiej, żeby nie robić reklamy lub antyreklamy) dostałem odpowiedź, że nie podpiszą mi gwarancji na pracę jeżeli nie będzie kołków dylatacyjnych. Niestety jest ogrzewanie podłogowe co uniemożliwiło ich montaż! Z bólem serca musiałem zrobić dylatacje....
+Robcio zxc mi przedstawiciel dał pisemną gwarancję na 1mm fugę. Z dylatacjami jest ryzyko ale inwestor chciał je podjąć.
Czyli na dylatacje (ich brak) gwarancji przedstawiciel nie dał, więc zrobiłeś to wraz z inwestorem na własne ryzyko. Myślę że ryzyko warte zachodu, jeżeli tylko inwestor ok. Jeśli chodzi o fugi, to ja od lat robię 1.5 mm na ogrzewaniach a także wielkoformatowych (bez mat - na moje ryzyko) i dodam że z powodzeniem, ale oczywiście na klejach s1. Ogólnie bardzo fajny filmik (nie tylko ten). Podsumowując: do każdej pracy należy podejść indywidualnie i czasem kierować się po prostu swoim doświadczeniem.
+Robcio zxc dzięki bardzo za wsparcie i mily komentarz. Pozdrawiam
co to za płytka gdzie można ją kupić pozdrawiam
Atlas Concorde. Klienci kupowali chyba w Terrano w Poznaniu.
Dziękuję
pelna profeska
Ojoj głupoty Panie mówisz, a co z klawiszowaniem posadzki dyble powinny być na dylatacjach, klej S2 mata klej S2 płytka , taką technologię polecają doradcy techniczni Sopro i Mapei.
.. Ale ja się może nie znam . Pozdrawiam Kolegę po fachu.
I jeszcze dodał że taki format kładzie na 4mm grzebieniu buhahaha
Doradca z Botamentu co innego doradzał.
Na 4mm to matę. Gdzie masz że takie plytki na 4mm kładę?
Witam Majstra, nie wiem jak sobie radzisz z usuwaniem tych plastików ale tak dla podpowiedzi to firma rubi ma w ofercie krzyżyki 1 mm. Robimy na tych krzyżach i jest ok :) pozdrawiam !
A ja też robię na kubali i bardzo sobie chwalę. Usuwanie to nic prostszego, albo stuknąć młotkiem gumowym albo kopnąć. Ja nie ma wypływów kleju, klipsy odskakują bez problemu. Produkty rubi sobie zbrzydziłem kiedyś ich maszynką. Fakt wygląd miała kosmiczny, cięła też dobrze, , ale tak samo dobrze cięła maszynka walmera, a kosztowała 1/3 ceny rubi.
Ciekawe rozwiązanie
Jak płytki popękaja to po co kłaść
kolega uderzał w słowo
Chciałbym zobaczyć te fugi 1 mm na płytkach jak niektóre mają 2 3 mm roznicy
Film ciekawy ale coś za duża składanka producentow materiałów . Czemu mata nie jest klejona na kleju elastycznym do płytek ???Nie sądzę aby ktos uwzględnił ewentualną reklamacje.Który materiał się nie sprawdził ewentualnie . Pan zakłada ze reklamacji nie bedzie jak widać. Zyczenie kazdego glazurnika))))
Za 10 lat nagraj film pokazujący że to wszystko wytrzymało. Jak na razie to między bajki wsadźcie te wasze obietnice. Nie ma to jak nagrać dowód winy na samego siebie
Co masz na mysli?
8 lat emu robilem corce plytka 60na 60 bez fugi na zyczenie corki ogrzewanie podlogowe,olalem delatacje klej czarne sopro.spoko do dzis
Za 10 lat ta podłoga się znudzi i klient będzie chciał nową.
a nieraz strzały ida wiecie dlaczego bo jak jest ogrzewanie podłogowe to dylatacje sie nie zgadzaja chodzi mi oto ze prawidłowo wykonana podłogówka (ogrzewanie ) To każdy układ powinien byc dylatowany i dylatacja powinna być przeniesiona w tym samym miejscu na wylewce. I tak wykonana wylewka nie popęka, pękają wylewki cementowe z różnicy temperatur Nawet na cienkich fugach nic sie nie bedzie działo jak kafel bedzie na podwójnym grzebieniu i dobrym kleju
Łapka w górę
Atlas przeważnie "odpada"...👎
Dobra robota,tylko jak podasz te koszty klientowi to 10% się na to zdecyduje.Na ogół to: "-Panie,dobrze i tanio". A to są dwie różne metody...
To jest proste rozwiązanie. Robisz tylko u tych co się zdecydyją. Nawet jeżeli jest to 1%.
Maty Botament , klej Atlas , klej Sika a fuga z czego Ceresit ? Coś to za duże zamieszanie z tymi materiałami !
+Marek Maultz to tylko chemia. W skladzie cement to cement. Fugi sopro FYI.
@@FirmaRolicz Widzisz, dla Ciebie nie ma roznicy co dasz, a ja sie dziwie ze przedstawiciel botamentu zgodzil sie na jakikolwiek papier. Jezeli uzywasz mat botamentu powinienes leciec z cala linia botamentowa, czyli multilight na przyklejenie mat, potem multilight na przyklejenie plytek, a w okolicach dylatacji multilight uelastyczniony do s2 produktem d10. Na to powinien byc papier, a nie kazdy pies z innej budy. Jak decydujesz sie na okreslona technologie producenta, to trzymasz sie jego wyrobow, w przypadku reklamacji to ty dostaniesz po dupie bo powiedza ze to nie ich chemia. Cement to cement, ale klej to nie inny klej....
Co daje mata, skoro jest pezyklejona do podłoża?
Ja położyłem u siebie 60x60 na ogrzewaną podłogę zachowując zasadę, że podłoga jest ciepła, klej i fuga elastyczne, a fuga dopuszczona do 1mm aplikacji.
Moim zdaniem nie chodzi o to, że płytka pęknie (aż tak się nie rozszerzają), tylko, że się fuga wykruszy. Płytka muszę pęknąć, jakby nie było fug wcale.
A na jakim kleju kładłeś?
I jak te fugi wyglądają po pierwszym sezonie?
+Martin jeszcze sezonu nie było. Świeża robota.
Pisluchaj jaki material zamiesciles ii spróbuj sie nie wkurwic
Nie wiem o czym mówisz, do czego pijesz?
Do twoich glupot jakie wygadujesz to jedno, ale chlam w tle to jezt juz dno niechlujstwa
Przepraszam, możesz poprosić jakiegoś kolegę z pokoju żeby napisał poprawnie po polsku o co Ci chodzi? Skąd pochodzisz? Dombas??
@@FirmaRolicz jaki matetial taki wykonawca, taki efekt pana Wiesława puchackiego
Nie znam.
atlas plus to dobry klej tak jak atlas geoflex tylko cena koło 41zł
jak nagrywasz filmiki to niech nikt nie hałasuje
To był ostatni raz. Obiecuję 😉
:)
kerakoll☺
No właśnie nie.
@@FirmaRolicz a co by sie stalo z kerakolem ? ja wklejam siatke na kable ogrzewania podlogowe i na to glazura i nic sie nie dzieje.
Bo dajesz siatkę. Siatka pod glazurą to podstawa.🙄
@@FirmaRolicz ale dzieki matom ktore pokazujesz mozna proces rozbic na dwa, jesli wstapai sie siatke to trzeba za jednym razem, a tak przy okazji podobne maty ma tez mapei i sa o wiele tansze.
Krzywo ułożone, widać na filmiku he he fachowcy
Nie wiem gdzie to widzisz?
Boże jacy wy jesteście partacze. Mata odprężająca nie ma kompletnie wpływu na możliwość zastosowania mniejszych fug. Jedyne co można uzyskać to odpięcie się od dylatacji technicznych posadzki a i tak najbliższą trzeba wypełnić sylikonem. Czynnikiem wpływającym na stosowanie mniejszych fug jest rozszerzalność liniowa materiałów i zależy tylko i wyłącznie od temperatury. Ta podłogą zwyczajnie po chwili wykruszy fugi a w skrajnie złym przypadku odparzy się od podłogi. a właściwie oderwie się / odspoi . To że używaliście do tego złych klei i złych mat to już nawet tego nie chce mi się komentować.
Partacze? Mi to techniczny producenta maty klepnął. Tak więc wypraszam sobie
@@FirmaRolicz okej. Pojadę z tobą jak z dzieckiem we mgle. Zapnij pasy.
Mata botament kompensująca służy tylko do redukcji naprężeń między okładziną a podłożem o słabych parametrach to raz
DWA: producent na taką mate zaleca układanie płytek ceramicznych tylko i wyłącznie w rozmiarach 10cmx10cm do uwaga 30cmx60cm. Ty kładziesz płytkę o 400% przekraczającą normę.
TRZY : producent maty ZABRANIA przesuwania dylatacji technicznych i WYMAGA odtworzenia ich w tym samym miejscu na okładzinie końcowej.
CZTERY: producent nie zaleca kładzenia ceramiki z przewiazaniem , czytaj kładzenia w "cegłę" jak u ciebie. Ponadto mając na uwadze twoje przekroczenie normy w zalecanych kalibrach kafli tylko potęguje problemy.
PIĘĆ: producent wskazuje że szerokość spoiny musi spełniać wymogi producenta okładziny , co ty poprostu zlałes po całości.
A to czemu ?
BO PRODUCENT OKŁADZINY PRZY TAKICH ROZMIARACH GRESU ZAWSZE PODAJE MINIMALNĄ SZEROKOSC SPOINY NA MINIMUM 4 MM. PONIEWAZ GLAZURA PODLEGA PRAWOM FIZYKI I WRAZ ZE ZMIANAMI TEMPERATURY NAJZWYCZAJNIEJ ZMIENIA SWOJ ROZMIAR. NIE MA FIZYCZNEJ MOZLIWISCI ABY FUGA 1MM SKOMPENSOWAŁA TAKIE RUCHY NA TAKICH POWIEZCHNIACH.
SZEŚĆ: klej który podoła takiemu rozmiarowi okladziny to klej w klasie S2
Powyższe argumenty jednoznacznie wskazują że jesteś partaczem i nie posiadasz wiedzy i zdolności na prowadzenie takich prac / realizacji.
Ps. Jedyną matą na rynku która pozwala na przeniesienie dylatacji technicznych na najbliższą fugę to Mapei mapeguard um 35 która kosztuje 7x więcej niż twoje fizelinowe gówno , ponadto wymaga użycia klei zadaniowych po 140 za worek 15 kilo . A... I ta mata też nie pozwala na zmniejszenie fugi w okładzinie, na to nie pozwoli żadna mata bo żadna mata nie zmienia praw fizyki xD
Sluchaj, plytki kladem w 2018. Czy ty cytujesz mi stan z karty technicznej na 2018 czy na 2021? I czy dostrzegasz róznicę jaka mogla się z rozbieżności tych dat pojawić w kartach?
@@FirmaRolicz mata kompensująca ma jedną kartę techniczna wydaną w 2007 roku. Skoncz pierdolić. Jesteście partaczami. A dlaczego tto pezecZytaj sobie jeszcze raz powyższe.
Łukasz... jako doświadczony człowiek powiem Ci że nie w taki sposób prowadzi się dyskusje. Po drugie, pozwałem włascicieli o zaplatę za tę robotę. Kwestionowali. Biegły sądowy na 57 stronach pisał jak bardzo nie mają racji i jak bardzo mi te pieniądze się należą. Mata zastosowana wlaściwie. Fugi odpowiednie. Coś tam wiesz, pewnie co to jest S1 itd ale więcej się nie dowiesz bo uważasz się za wszechwiedzącwgo. Błąd.
Bez jaj
Co się dzieje?