Noc Rzemiosła 2022 // panel dyskusyjny '' Kształt rzemiosła w dobie mediów społecznościowych’'

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 11 лис 2024
  • NOC RZEMIOSŁA 2022 // Festiwal Warsztatów Rzemieślniczych // panel dyskusyjny
    Jaki jest kształt ręcznej wytwórczości w dobie mediów społecznościowych?
    Co to znaczy być rzemieślnikiem?
    Jaką rolę w definiowaniu rzemiosła pełnią nowe technologie?
    17 września o godzinie 18:00 w Domu Kultury Kadr odbył się jeden z dwóch paneli dyskusyjnych „Rzemiosło kiedyś i dziś - kształt rzemiosła w dobie mediów społecznościowych’’. Spotkanie było częścią NOCY RZEMIOSŁA W WARSZAWIE 2022 - Festiwalu Warsztatów Rzemieślniczych, organizowanego przez Stowarzyszenie ‘’Z Siedzibą w Warszawie’’.
    Zapraszamy do obejrzenia wideo z tego wydarzenia!
    www.nocrzemios...
    Prowadząca:
    Paula Markowska, Stowarzyszenie ‘’Z Siedzibą w Warszawie’’
    psycholożka, edukatorka
    Zawodowo łączy aktywność naukową ze sferą pomagania. Dzieli się wiedzą i doświadczeniem podczas wykładów, przybliża psychologię ucząc w programie IB, prowadzi własną praktykę psychologiczną. W Stowarzyszeniu realizuje projekty psychoedukacyjne - współprowadzi TUS oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży. Współpracę z młodymi osobami poszerza o kontekst samoświadomościowy, zachęcając je do poszukiwania własnych wartości.
    paula.markowska@wwarszawie.org.pl
    Do rozmów o obecnym obrazie rzemiosła zaprosiliśmy:
    Agę Kiepuszewską (Co ja tu wyrabiam)
    Żona, mama, multiartystka - tak samą siebie opisuje Aga Kiepuszewska, pomysłodawczyni projektu @cojatuwyrabiam. Z zawodu jest dyrygentką chóralną, wokalistką jazzową i trenerką wokalną. Jej pasja do muzyki przeplata się z miłością do fotografii. Zaowocowało to otwarciem własnej firmy - Agnieszka na co dzień realizuje się łapiąc kadry lifestylowe, produktowe i reportażowe. Ze swoją pasją do tworzenia wkroczyła także do kuchni. Zaczęło się niewinnie - od założenia kanału na Instagramie @cojatuwyrabiam, na którym dzieliła się swoimi przepisami na słodkości, chałki obsypane kruszonką i bezy oblepione kremem, malinami i porzeczkami. Ostatecznie to pieczenie bochenków chleba stało się jej konikiem, a miesiące prób i błędów oraz warsztaty u boku doświadczonych rzemieślniczek, pozwoliły jej szlifować ten wyjątkowo smaczny warsztat.
    Warsztaty chlebowe zaczęły się od spontanicznych spotkań z sąsiadami i znajomymi, którzy pod okiem Agi uczyli się wypiekać chleb. Apetyt rósł w miarę jedzenia - Aga doszła do momentu, w którym z jej pieca wychodziło 100 bochenków chleba tygodniowo. Wtedy też zrozumiała, że domowe warunki nie są wystarczające na tę skalę działań. Tak powstała jej pracownia w podwarszawskiej miejscowości Kędzierówka, nieopodal Zalesia Górnego.
    Aktualnie otwiera swoje drzwi przed wszystkimi entuzjastami glutenu, a podczas warsztatów zdradza sekrety odnośnie idealnego zakwasu i procesu przygotowania chleba. Kurs traktuje także jako przestrzeń do nauki praktycznego slow life i poszukiwania odwagi do zmian. Jak sama mówi: “Chleb uczy spokoju, cierpliwości, daje wytchnienie, napełnia siłami i nadzieją”.
    Aga wydała swój pierwszy eBook chlebowy, w przygotowaniu ma instagramowy kurs online pieczenia chleba, i z powodzeniem prowadzi kursy online 1:1, na które można się zapisać przez jej stronę internetową.
    cojatuwyrabiam
    cojatuwyrabiam
    wczulymobiektywie
    wczulymobiektywie
    www.wczulymobiektywie.pl/sklep
    Izabelę Zalewską-Kantek (Viridarium)
    Od wczesnego dzieciństwa czuła, że rośliny i natura to jej świat i sprzymierzeńcy. Architekt krajobrazu, hortiterapeutka, hortiedukatorka. Uważa, że ogród to miejsce porozumienia ponad podziałami związanymi z wiekiem, zdrowiem, stanem majątkowym, a przede wszystkim bezpieczna przestrzeń do rozwoju sensorycznego i poznawczego dzieci. Autorka projektu "Kiełkowanie dla przyszłości. Ogrody edukacyjne dla dzieci", pomagała zakładać ogródki przy przedszkolach, domach dziecka i szkołach, prowadziła warsztaty oswajające dzieci z ogrodową florą i fauną, ale również z procesem otrzymywania żywności.
    Obecnie jej domeną zawodową jest tkanina artystyczna, oczywiście połączona ze znajomością właściwości roślin. Używa wyłącznie naturalnych materiałów, działa w duchu zrównoważonego rozwoju i poszanowania naturalnych zasobów. Stosuje otrzymane samodzielnie barwniki roślinne oraz "przenosi ogród na tkaninę" posługując się techniką botanicznego druku kontaktowego (eco-printing).
    Zaprasza do swojej pracowni na warsztaty związane z tkaniną: batiku, malowania na jedwabiu, barwienia tkanin, recyklingu ubrań oraz pokazujące "magiczne", nieoczywiste właściwości roślin jak tworzenie kadzideł ziołowych, atramentów roślinnych, papieru czerpanego.
    Żona, mama dwóch dorosłych córek, właścicielka wyżła i kota. Mieszka trochę w lesie, trochę w mieście.
    theiaboim.com
    facebook: Theia.textilesandgardens
    Viridarium - edukacja i terapia ogrodem
    instagram: theia_between_leaves
    Relacja wideo: Zawadzki Zawadziński (bitly.pl/2o5aY)

КОМЕНТАРІ •