Nie przesadzaj z tym obrzydliwie. 30 tys na wiele lat to jest kropla kosztow budowy domu, a zysk duzy.... na allegro mozna kupic tansza wersje kozy z elementami kafli za 6 tys
takie ceny może dla Warszawiaków u mnie rok temu lokalny zdun z 40 letnim doświadczeniem postawił mi piękny piec z zapieckiem za 8 tys z kaflami, więc nie wiem skąd ludzie biorą takie ceny :)
Hmm...cztery lata temu w styczniu wysiadł mój piec CO Zębiec. Bardzo dobry, ekonomiczny. Nie stać mnie było na nowy. Wymyśliłam piec kaflowy akumulacyjny. Taki z przodu na dwa kafle, wysoki na pięć kafli, z boku na trzy kafle. Budowany w pokoju. Kafle ładne, brązowe we wzór z kaflarni w Katowicach. Kosztował 2500 zł. Ogrzewa pokój. W kuchni mam kuchnię kaflową a w łazience piecyk kominkowy Ackermann C3. Całkiem... całkiem... Reszta domu zimą nieczynna. Moje marzenie? Olbrzymi piec z ławą...takie serce domu 🥰. Film ciekawy 👏👏👏
Bardzo drogo. W USA mona zamówić prefabrykowane piece, które można złożyć samemu jak klocki lego. Wszystkie żaroodporne cegły są ponumerowane i w specjalny sposób do siebie dopasowane. Włożenie pieca marmurem lub najdroższymi kaflami importowanymi z Maroka, zamiast tych kafli, byłoby prawdopodobnie tańsze. Tak wysoka cena okaflowania pieców jest trudna do zrozumienia.
w zasadzie u jednego i drugiego dziadka był taki piec a nawet dwa, może kafle nie były takie fikusne ale spełniał swoja role, cena kosmos, tylko głosować dalej na dwie partyjki a będzie jeszcze cudowniej grzać sie pod mostem
Bardzo drogo. W USA mona zamówić prefabrykowane piece, które można złożyć samemu jak klocki lego. Wszystkie żaroodporne cegły są ponumerowane i w specjalny sposób do siebie dopasowane.
Hej. Ogólnie bardzo fajny materiał. Rozumiem, że rzemiosło kosztuje i tak powinno być. Natomiast zabrakło wg. mnie pokazania chociaż jednej wersji bardziej budżetowej. Np. najtańsza wersja z szamotu, gliny. Bez gotowego paleniska. Może zrobisz kiedyś taki materiał o najtańszym sposobie grzania dla osób o niewielkim budżecie? Dzięki
@@zdundawidkozarDzięki. Chociaż wiem, że film jest tematyczny. Miało być o plecach kaflowych i było. Wiadomo, że kafle przez to, że stały się czymś ekskluzywnym to też podbiło cenę.
Mam kominek z DGP grawitacyjnym w domu weekendowym, potrzebowałem szybkiego nagrzania pomieszczeń po nieobecności przez dni robocze i korzystanie tylko co weekend. Piec kumulacyjny nie ma sensu przy moim użytkowaniu , bo kumulacja ciepła w takim piecu zajęłaby połowę czasu jaki spędzam w tym domu.
Piec akumulacyjny ma jeden zasadniczy problem... Mając metr drewna do spalenia w takim piecu a dla porównania dobrą koze z szybrem gdzie możemy sterować sobie prędkością spalania, w akumulacji straty będą ogromne i mniej ciepła zostanie w domu niż spalając to samo w kozie. 1. Tak akumulacja trzyma ciepło ale zanim się rozgrzeje mija dużo czasu a przez kanały musimy zachować moc ciągu na wysokim poziomie. 2. Koza nagrzewa się błyskawicznie oddając ciepło kilkanaście minut od rozpalenia. 3 koszty jednego i drugiego nawet nie porównywalne. 4 wygląd.... No kumulacyjne są piękne ale patrząc na koszty w ogóle nie opłacalne. Traktował bym to bardziej w formie świra niż opłacalności. I pisze to jako użytkownik takich piecu i kóz w nie jednym domu.
Bardzo łatwo to policzyć cena jednego kafla to 100zł , koszt wklejenia tego kafla to druga stówa i 10k za środek , w sumie mając 180 kafli robi się z tego 36k plus środek za dychę daje koszt całości 46 k.......
@@fixknorr8121 Nie neguję ale skąd ta cena? Czy te kafle są z domieszką złota? Klej jest z trufli i szafranu? Czy może po prostu cena jest z tego miejsca, gdzie nogi łączą się z plecami?
@@krzysztofwiejakProdukcja kafli stała się niszowa. Zatem mniej opłacalna niż kiedyś gdy produkowano je masowo. Zatem producenci musieli podnieść ceny aby utrzymać się na rynku. Dodatkowo musieli szukać wielu nowych wzorów a to kosztuje. I kafle stały się jeszcze bardziej niszowe, ekskluzywne. Proste mechanizmy rynkowe. Nie oczekujmy, że wszystko będzie za pół darmo. Wtedy nie ma mowy o trwałości i jakości.
W tym wypadku to nie technologia kosmiczna. To tradycyjne rozwiązania (chociaż unowocześnione) sprawdzające się od wieków oraz piękne (to oczywiście kwestia gustu) i unikatowe. Dużym atutem pieców akumulacyjnych jest najniższy koszt samej eksploatacji. Wg mnie nie do pobicia przez inne źródła ciepła.
@@Siba66889 Dlatego, że już dziś to czy możesz palić paliwami stałymi zależy od uchwał antysmogowych wprowadzanych na poziomie województwa. Dziś kupisz taki piec a jutro się dowiesz, że wprowadzili u Ciebie taką uchwałę jak np. w Małopolsce i nie wolno używać piecy na paliwo stałe. Pół biedy jak wydasz około 5000zł na kozę ale jak zapłacisz 50 000zł i zabronią Ci z tego korzystać to się pewnie zdenerwujesz.
@krzysztofwiejak eh no tak, czyli ten co chce kupić piec na paliwo stałe za 50000 zł, nie może się dowiedzieć czy dobrze zainwestuje swoje pieniądze i czy będzie mógł w nim palić?! zapomniałem że restrykcje antysmogowe i zielony ład wprowadzili wczoraj popołudniu i każdy kupujący piec za 50 000 czy 5000 tyś został wrobiony 😵💫 niewiarygodne dlaczego Polacy pokazują jak bardzo brakuje im wykształcenia?!
@krzysztofwiejak jedni mają problem z "piecami" inni czepiają się "elektrycznych aut" jeszcze inni mają problem z "fotowoltaiką podłączoną do sieci" WELCOM TU POLAND-w kraju wiecznych narzekaczy
Jaki był by koszt postawienia pieca z kafli z rozebranego wcześniej pieca? Taki typowy jak kiedyś byly w domach i kamnienicach? Plus drzwiczki z szybą 😉
@@fixknorr8121 myślę że tak, jak nie ten to może jakiś inny... chociaż może zarabia za pracę-postawienie pieca, a nie za materiał... No chyba że ma od reklamodawców
Wy tak poważnie. Zdun prosił Mnie o zostawienie pieców kaflowych w mieszkaniu 160 m2 i całą pracę serwisową wykonał za 3600 każdy piec narożny i ozdobny w mieszkaniu ogrzewanie podłogowe plus p.c wy tak poważnie? Oszuści
a jaka cena za piec leżakowy :-) . Kiedyś w latach 80 byłem u swojej prababci i miał piec na którym można było sie spać było gorąco ale super :) przyjemnie.
Mam w domu piec na 4 fajerki fiekarnik i piec chlebowy.Ścianka 2m wysokosci i 3m dlugosci.Rodzice chcieli rozwalic ale powiedzialem ze w zadnym wypadku.Tera twierdza ze ok niech zostanie ale woleli by zmniejszyc go o polowe.Pytanie czy jest sens takiej zabawy czy lepiej budowac od nowa?Ewentualnie czy jest mozliwosc jakiejs renowacji (Wklad w piecu, dzwiczki, plyta z fajerkami bo jest peknieta)?
Polska zawsze była i widać zawsze będzie takim rodzynkiem koszty są śmiało można to powiedzieć absurdalne w stosunku do pensji jaka się otrzymuję takie piece można trochę tłumaczyć pracą ale samo wykonanie, bo kafle to nie średniowiecze ale taki nasz los, lepiej jednak postawić sobie taki niż wydać tyle samo na niemiecki kocioł.
Zastanawiam się, co jest powodem tak wysokich cen za piece kaflowe. Jeśli popyt przewyższający podaż to rozumiem. Jest nas zdunów malo, możemy klienta wybierać i windować cenę. Jeśli koszty materiałów, to kto to produkuje, jaki jest koszt kafla i skąd się biorą wysokie ceny surowców. Bo glina i cegła szamotowa drogie nie są. To są wątpliwości prawnuka zduna, posiadacza starego pieca kaflowego i potencjalnego klienta na kuchnię na drewno.
Ja zakupiłem podobny pieco-kominek nr2 w filmie w 2021 roku za 37tyś. (bogata wersja bo były za 25 tyś) i nie jestem bogaczem tylko zwykłym pracownikiem produkcji, budując dom z ogrzewaniem na prąd musiałem mieć 2 alternatywę ogrzania domu w razie wyłączenia prądu i nie żałuję ponieważ dziś ogrzewam tylko tym piecem a ogrzewanie na prąd wyłączone. Zwykły kominek wraz z montażem kosztował około 10tyś. (dziś 10-15tyś bo sąsiad się buduje i montuje zwykły kominek). Na filmie Panowie są jednymi z najlepszych fachowców w Polsce więc i ceny muszą być wyższe niż u innych zdunów których można znaleźć na stronach kaflarni polskich. Podsumowując to są piece nie dla wszystkich bo trzeba kochać w nim palić i czerpać przyjemność. Wyobraźcie sobie jak w zimowy dzień odpalacie taki piec, siadacie w fotelu z kawą i obserwujecie na dworze jak pada śnieg a tu bije miłe ciepło domowego ogniska, coś wspaniałego. Albo wieczorem w fotelu z książką w ręku przy ciepłych płomieniach kominka. Oraz moim zdaniem inwestycja mi się zwróci bardzo szybko bo ogrzewanie mam za 2000zł. a sąsiedzi z pompami ciepła bez paneli płacą 12 000zł. rocznie za ogrzewanie bo prąd poszedł 200% w górę. (2020 0.25gr 1kw. dziś 0.75gr.). Z panelami na nowych zasadach 8000zł. a brat na starych zasadach płaci 4000zł. rocznie.
Jak ETS2 ruszy z 2000 zrobi się 5-6 koła a po 2030 to i 10 koła albo i więcej. Inwestycja w piece kaflowe za 30+ koła w obecnym czasie to mało śmieszny żart. Pozdrawiam.
@@maxxgammer. Dzień Dobry. Proszę Pana ETS2 dotyczy węgla i gazu oraz kopalnych paliw jak ropa. Mój kominek jest ogrzewany odnawialnym źródłem ciepła(drewno) i na biomasę. Więc proszę się dokładnie zapoznać czego dotyczy dana dyrektywa no i ja widząc inflację na razie kupuję więcej drewna niż spalam, mogę pomieścić 100m3 drewna na moim terenie co starczy mi na 20 lat, takie zabezpieczenie na przyszłość. Odnośnie zakazu palenia drewnem nie przejmuję się tym ponieważ nawet pomimo zakazu dalej można palić w takim piecu bo spalanie odbywa się w około 4h a piec oddaje ciepło przy dobrym napaleniu 24h. I kto na moim zadupiu będzie o 24 w nocy jeździł sprawdzał czym palę jak już o 4 rano będzie po wszystkim. Odnośnie ETS2 będziemy wszyscy płakać bo prąd w 2030r będzie po 5zł. z 1kw. Ropa i benzyna po 20zł. i tu proszę Pana się zgodzę.
@@krzysztofkolanko1555Jaką wielkość domu ogrzewasz? Właśnie stoimy przed wyborem ogrzewania, jest dostęp tylko do prądu, i zastanawiamy się nad piecem kaflowym. Domek szkieletowy, ok60m. Nie wiem czy taki piec ogrzałby wszystkie pomieszczenia bez DGP...
@@Igadgs Ja mam dom 84m2 I bez dgp (pomimo że posiadam jeszcze tego roku nie odpalałem)ale z rekuperacja w salonie i kuchni mam 22C a w pokojach 20C przy zewnętrznej temperaturze 4C
Jeśli zdun sam robi 1 piec w miesiącu, to musi mieć zysk na poziomie 15 - 20 tys. zł. Taki koszt musi być doliczony do ceny materiałów. Cena cegły szmotowej to +/- 8 zł. Pierwszy piec miał ok. 130 cegieł, czyli z zaprawą to ok. 2000 zł. Do tego wkład piecowy cena netto - ok. 10 tys. zł. RAZEM materiały: 12-14 tys. zł + robocizna: 16 tys. zł = 30 000 zł. Czy dobrze liczę?
Mam na HKD 2.2XL bez kafli. Elektronikę sam oprogramowałem, piec według własnego projektu, ładnych kilka lat temu. W palenisku zazwyczaj 800 stopni, ale przy większym załadunku zbliża się do 950 stopni. Przy wlocie do komina około 200 stopni. Czy się opłaca? Nie. Czy było warto? Tak. Za każdym razem jak palę w nim banan na twarzy. Warto jednak pamiętać, że to droga zabawka.
@ZdunDawidKozar Jaki jest koszt rozebrania i pozstawienia na nowo pokojowego pieca kaflowego (takiego jak budowało sie w latach 40-60) z wymiana drzwiczek i calego szamotu w środku, biarac pod uwage , ze nie trzeba kupwoac kafli, tylko na nowo postawic piec, ponieważ zaczyna sie rozjeżdżać? :)
W 2016 kupiłem za 100 zl bardzo ładny piec kaflowy z demontażu, następnie zdun postawił za 1000 zl u mnie na dzialce i świetnie nadal grzeje ale niestety zgodnie z ustawa nie wolno mi już go uzywac Wymiar 6×3,5×2,5 kafli ogrzewa 20m2
Halo Wladimir potrzebuje gazu za 1 zł za m3. Duze ilości. Moj drogi Xi Jinpingu tak tanio nie dam rady. Dobrze mogę dac 0.8 zł m3. Oboje wiemy ze albo sprzedasz nam albo nikomu. Dobrze juz niech bedzie 0.8. halo Donald Trump potrzebujemy waszego wspaniałego gazu po 3 zl m3. Good good my friend. No problem.
Podsumowując to - herezja, herezja i jeszcze raz herezja , 50 tys. za kopciucha to lekka przesada. Po za tym mieszkam w regionie o dużej lesistości - i co z tego , są coraz większe problemy z zakupem opału w lasach państwowych ceny idą w górę i jeszcze trzeba się naszarpać z łupaniem, sezonowaniem, transportem . Może w Europie zachodniej ktoś się na to złapie
A bez tej durnowatej muzyczki w tle to nie można było zrobić filmu? Wszędzie musi być to zaśmiecanie umysłu słuchającego i rozpraszanie jego uwagi? Nie zasubskrybuję kanału właśnie przez to.
Ceny kosmos . Teraz postawić zwykły piec ( jakich było pełno jeszcze nie dawno ) to pewnie z 15 koła albo lepiej ! I pomyśleć że z 10 może 15 lat do tyłu robili to za 3 do 5 tysi z materiałem
Kiedyś piec był standardem, potem cechował ubogich , a dziś obrzydliwie bogatych.
To samo chciałem napisać. Ludzie masowo rozwalali takie piece bo byli zachęcani, żeby przejść na gaz, miało być taniej i ekologicznie.
Homary były kiedyś mięsem dla ubogich😂, dzisiaj dla milionerow
jeżeli przestaną kupować iwo w promocji, wypalać setki zł to wówczas będzie takich roszczniowców stać na taki piec
Nie przesadzaj z tym obrzydliwie. 30 tys na wiele lat to jest kropla kosztow budowy domu, a zysk duzy.... na allegro mozna kupic tansza wersje kozy z elementami kafli za 6 tys
Fajny komentarz
takie ceny może dla Warszawiaków u mnie rok temu lokalny zdun z 40 letnim doświadczeniem postawił mi piękny piec z zapieckiem za 8 tys z kaflami, więc nie wiem skąd ludzie biorą takie ceny :)
Czyżby chodziło o pana Pawła?
mogę prosić namiar na tego zduna? :)
@@patrykkuziemski9491 Paweł Twardowski mistrz Zduński
@@nalesnik5772 dzięki
Dokładnie
Witam, dzięki bardzo za fajne i merytoryczne przedstawienie tematu.
Super że powstał ten kanał
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Fajnie że robisz takie rzeczy. Bardzo mnie cieszy że takie zawody istnieją
Hmm...cztery lata temu w styczniu wysiadł mój piec CO Zębiec. Bardzo dobry, ekonomiczny. Nie stać mnie było na nowy. Wymyśliłam piec kaflowy akumulacyjny. Taki z przodu na dwa kafle, wysoki na pięć kafli, z boku na trzy kafle. Budowany w pokoju. Kafle ładne, brązowe we wzór z kaflarni w Katowicach. Kosztował 2500 zł. Ogrzewa pokój. W kuchni mam kuchnię kaflową a w łazience piecyk kominkowy Ackermann C3. Całkiem... całkiem... Reszta domu zimą nieczynna. Moje marzenie? Olbrzymi piec z ławą...takie serce domu 🥰. Film ciekawy 👏👏👏
Kafle ceramiczne kosztują.
Jak reszta domu nieczynna, grzyba nie ma jak sie nie grzeje?
To ja Ci życzę żeby Twoje marzenie się spełniło!
@@kociskov9927 mam osuszacz kompresorowy i w tym roku doszedł ozonator z funkcją jonizacji.
@@Amaretto1988 daj Boże ❤️🙏
Bardzo drogo. W USA mona zamówić prefabrykowane piece, które można złożyć samemu jak klocki lego. Wszystkie żaroodporne cegły są ponumerowane i w specjalny sposób do siebie dopasowane. Włożenie pieca marmurem lub najdroższymi kaflami importowanymi z Maroka, zamiast tych kafli, byłoby prawdopodobnie tańsze. Tak wysoka cena okaflowania pieców jest trudna do zrozumienia.
Jak widzisz przed sobą owce a w kieszeni masz nożyczki to co robi
w zasadzie u jednego i drugiego dziadka był taki piec a nawet dwa, może kafle nie były takie fikusne ale spełniał swoja role, cena kosmos, tylko głosować dalej na dwie partyjki a będzie jeszcze cudowniej grzać sie pod mostem
Bardzo fajne informacje. Ciekawiło mnie to ile obecnie takie piece kosztują...👍
Bardzo drogo. W USA mona zamówić prefabrykowane piece, które można złożyć samemu jak klocki lego. Wszystkie żaroodporne cegły są ponumerowane i w specjalny sposób do siebie dopasowane.
Hej. Ogólnie bardzo fajny materiał. Rozumiem, że rzemiosło kosztuje i tak powinno być. Natomiast zabrakło wg. mnie pokazania chociaż jednej wersji bardziej budżetowej. Np. najtańsza wersja z szamotu, gliny. Bez gotowego paleniska. Może zrobisz kiedyś taki materiał o najtańszym sposobie grzania dla osób o niewielkim budżecie? Dzięki
To jest materiał sponsorowany i nie będzie tu mowy o budżetowym piecu za mniej niż pół tej ceny .....
Jak najbardziej, zapisuję do listy tematów do nagrania :)
@@zdundawidkozarDzięki. Chociaż wiem, że film jest tematyczny. Miało być o plecach kaflowych i było. Wiadomo, że kafle przez to, że stały się czymś ekskluzywnym to też podbiło cenę.
@@fixknorr8121Raczej tematyczny. Kafle mocno podbijają cenę. A przecież film jest o piecach kaflowych. Wszystko się zgadza.
Technologia z lat trzydziestych ubiegłego wieku. Roboty Zduńskie inż Apolinary Birszenk Wydawnictwo Arkady 1966 r. Pozdrawiam Adam.
Super filmik informacyjne,Dziękuje serdecznie
Mam kominek z DGP grawitacyjnym w domu weekendowym, potrzebowałem szybkiego nagrzania pomieszczeń po nieobecności przez dni robocze i korzystanie tylko co weekend. Piec kumulacyjny nie ma sensu przy moim użytkowaniu , bo kumulacja ciepła w takim piecu zajęłaby połowę czasu jaki spędzam w tym domu.
To dla bogatych ludzi 🙋
Alez slicznosci.❤
Piec akumulacyjny ma jeden zasadniczy problem... Mając metr drewna do spalenia w takim piecu a dla porównania dobrą koze z szybrem gdzie możemy sterować sobie prędkością spalania, w akumulacji straty będą ogromne i mniej ciepła zostanie w domu niż spalając to samo w kozie.
1. Tak akumulacja trzyma ciepło ale zanim się rozgrzeje mija dużo czasu a przez kanały musimy zachować moc ciągu na wysokim poziomie.
2. Koza nagrzewa się błyskawicznie oddając ciepło kilkanaście minut od rozpalenia.
3 koszty jednego i drugiego nawet nie porównywalne.
4 wygląd.... No kumulacyjne są piękne ale patrząc na koszty w ogóle nie opłacalne. Traktował bym to bardziej w formie świra niż opłacalności. I pisze to jako użytkownik takich piecu i kóz w nie jednym domu.
Czy NOWY piec kaflowy może jednocześnie być akumulacyjny i węglowy, palony od góry?
No dobra, cenę już znamy. To teraz powiedz jakie kosmiczne technologie kryją się w tych piecach, że ich cena jest z kosmosu?
Bardzo łatwo to policzyć cena jednego kafla to 100zł , koszt wklejenia tego kafla to druga stówa i 10k za środek , w sumie mając 180 kafli robi się z tego 36k plus środek za dychę daje koszt całości 46 k.......
@@fixknorr8121 Nie neguję ale skąd ta cena? Czy te kafle są z domieszką złota? Klej jest z trufli i szafranu? Czy może po prostu cena jest z tego miejsca, gdzie nogi łączą się z plecami?
@@krzysztofwiejak Wyprodukuj proszę kafle to się dowiesz czy jest tam złoto.
@@krzysztofwiejakProdukcja kafli stała się niszowa. Zatem mniej opłacalna niż kiedyś gdy produkowano je masowo. Zatem producenci musieli podnieść ceny aby utrzymać się na rynku. Dodatkowo musieli szukać wielu nowych wzorów a to kosztuje. I kafle stały się jeszcze bardziej niszowe, ekskluzywne. Proste mechanizmy rynkowe. Nie oczekujmy, że wszystko będzie za pół darmo. Wtedy nie ma mowy o trwałości i jakości.
W tym wypadku to nie technologia kosmiczna. To tradycyjne rozwiązania (chociaż unowocześnione) sprawdzające się od wieków oraz piękne (to oczywiście kwestia gustu) i unikatowe. Dużym atutem pieców akumulacyjnych jest najniższy koszt samej eksploatacji. Wg mnie nie do pobicia przez inne źródła ciepła.
Zakup takiego pieca w UE to rosyjska ruletka z wyrokiem więzienia włącznie jak
pójdzie tak dalej 😉
@@klaudyneczka66 jako jedyne źródło ogrzewania przejdzie przez ucho igielne obostrzeń.....
Dlaczego to ruletka?!
@@Siba66889 Dlatego, że już dziś to czy możesz palić paliwami stałymi zależy od uchwał antysmogowych wprowadzanych na poziomie województwa. Dziś kupisz taki piec a jutro się dowiesz, że wprowadzili u Ciebie taką uchwałę jak np. w Małopolsce i nie wolno używać piecy na paliwo stałe. Pół biedy jak wydasz około 5000zł na kozę ale jak zapłacisz 50 000zł i zabronią Ci z tego korzystać to się pewnie zdenerwujesz.
@krzysztofwiejak eh no tak, czyli ten co chce kupić piec na paliwo stałe za 50000 zł, nie może się dowiedzieć czy dobrze zainwestuje swoje pieniądze i czy będzie mógł w nim palić?! zapomniałem że restrykcje antysmogowe i zielony ład wprowadzili wczoraj popołudniu i każdy kupujący piec za 50 000 czy 5000 tyś został wrobiony 😵💫 niewiarygodne dlaczego Polacy pokazują jak bardzo brakuje im wykształcenia?!
@krzysztofwiejak jedni mają problem z "piecami" inni czepiają się "elektrycznych aut" jeszcze inni mają problem z "fotowoltaiką podłączoną do sieci" WELCOM TU POLAND-w kraju wiecznych narzekaczy
Jaki był by koszt postawienia pieca z kafli z rozebranego wcześniej pieca? Taki typowy jak kiedyś byly w domach i kamnienicach? Plus drzwiczki z szybą 😉
@@JakubP-x4m myślisz ,że zdun stawiający tylko nowe piece będzie babrał się w starym brudnym materiale?
@@fixknorr8121 myślę że tak, jak nie ten to może jakiś inny... chociaż może zarabia za pracę-postawienie pieca, a nie za materiał...
No chyba że ma od reklamodawców
Pomyśl jaki piec byś chciał i jakiej wielkości i sam policzysz. Robocizna zduna kosztuje około 5000 złotych za 1 metr sześcienny pieca.
Sama wylepie piec z gliny, taki do spania, jak moja baba lepila I bedzie za darmo!
@@pavelz3843 niech sobie lepi m3 za 5k ale nie u mnie ....
Wy tak poważnie. Zdun prosił
Mnie o zostawienie pieców kaflowych w mieszkaniu 160 m2 i całą pracę serwisową wykonał za 3600 każdy piec narożny i ozdobny w mieszkaniu ogrzewanie podłogowe plus p.c wy tak poważnie? Oszuści
gdzie jest oferta w internecie na te piece pokazywane na filmie?
a jaka cena za piec leżakowy :-) . Kiedyś w latach 80 byłem u swojej prababci i miał piec na którym można było sie spać było gorąco ale super :) przyjemnie.
Mam w domu piec na 4 fajerki fiekarnik i piec chlebowy.Ścianka 2m wysokosci i 3m dlugosci.Rodzice chcieli rozwalic ale powiedzialem ze w zadnym wypadku.Tera twierdza ze ok niech zostanie ale woleli by zmniejszyc go o polowe.Pytanie czy jest sens takiej zabawy czy lepiej budowac od nowa?Ewentualnie czy jest mozliwosc jakiejs renowacji (Wklad w piecu, dzwiczki, plyta z fajerkami bo jest peknieta)?
Polska zawsze była i widać zawsze będzie takim rodzynkiem koszty są śmiało można to powiedzieć absurdalne w stosunku do pensji jaka się otrzymuję takie piece można trochę tłumaczyć pracą ale samo wykonanie, bo kafle to nie średniowiecze ale taki nasz los, lepiej jednak postawić sobie taki niż wydać tyle samo na niemiecki kocioł.
Tyle kosztuje ile się zapłaci. Polecam zbierać dużo wycen/ofert bo w tym biznesie rozbieżność za to samo jest 300% :)
A rozebranie wyczyszczenie i postawienie go na nowo piec kaflowy
Brawo :)
Zastanawiam się, co jest powodem tak wysokich cen za piece kaflowe. Jeśli popyt przewyższający podaż to rozumiem. Jest nas zdunów malo, możemy klienta wybierać i windować cenę.
Jeśli koszty materiałów, to kto to produkuje, jaki jest koszt kafla i skąd się biorą wysokie ceny surowców. Bo glina i cegła szamotowa drogie nie są. To są wątpliwości prawnuka zduna, posiadacza starego pieca kaflowego i potencjalnego klienta na kuchnię na drewno.
Pewnie nie ma konkurencji na rynku więc i ceny można windować.
Łłłooo Panie w Obi za "pińćśet" dostanę 😂😂😂
Jak będę robił remont to się do Was zgłoszę👍
czar wspomnień ❤ same kafle postawiłbym w domu ;))
Czy da się zrobić hybrydę akumulacyjną na bazie systemowego kominka z płaszczem wodnym?
a dlaczego po prostu nie użyć zbiornika na bufor wody skoro i tak kominek już jest z płaszczem wodnym? To wtedy woda jest materiałem akumulacyjnym
@karoljankowski9584 bufor i tak będzie ale szkoda mi wypuszczać tyle ciepła przez komin więc myślałem żeby to wrzucić w jakiś szamot
Też mam w domu kominek z płaszczem wodnym i zastanawiałam się nad możliwością akumulacji ciepła
Dla takich cen nie ma uzasadnienia, żadnego !!!
Luksus
za 30 tyś pieprzy mnie to następni naciągacze wykorzystają mnóstwo polaków
Ja zakupiłem podobny pieco-kominek nr2 w filmie w 2021 roku za 37tyś. (bogata wersja bo były za 25 tyś) i nie jestem bogaczem tylko zwykłym pracownikiem produkcji, budując dom z ogrzewaniem na prąd musiałem mieć 2 alternatywę ogrzania domu w razie wyłączenia prądu i nie żałuję ponieważ dziś ogrzewam tylko tym piecem a ogrzewanie na prąd wyłączone. Zwykły kominek wraz z montażem kosztował około 10tyś. (dziś 10-15tyś bo sąsiad się buduje i montuje zwykły kominek). Na filmie Panowie są jednymi z najlepszych fachowców w Polsce więc i ceny muszą być wyższe niż u innych zdunów których można znaleźć na stronach kaflarni polskich. Podsumowując to są piece nie dla wszystkich bo trzeba kochać w nim palić i czerpać przyjemność. Wyobraźcie sobie jak w zimowy dzień odpalacie taki piec, siadacie w fotelu z kawą i obserwujecie na dworze jak pada śnieg a tu bije miłe ciepło domowego ogniska, coś wspaniałego. Albo wieczorem w fotelu z książką w ręku przy ciepłych płomieniach kominka. Oraz moim zdaniem inwestycja mi się zwróci bardzo szybko bo ogrzewanie mam za 2000zł. a sąsiedzi z pompami ciepła bez paneli płacą 12 000zł. rocznie za ogrzewanie bo prąd poszedł 200% w górę. (2020 0.25gr 1kw. dziś 0.75gr.). Z panelami na nowych zasadach 8000zł. a brat na starych zasadach płaci 4000zł. rocznie.
Dodam że na filmie przedstawiony jest piec bez kafli za 30 000zł. czyli tylko 2/3 więcej niż zwykły kominek.
Jak ETS2 ruszy z 2000 zrobi się 5-6 koła a po 2030 to i 10 koła albo i więcej. Inwestycja w piece kaflowe za 30+ koła w obecnym czasie to mało śmieszny żart. Pozdrawiam.
@@maxxgammer. Dzień Dobry.
Proszę Pana ETS2 dotyczy węgla i gazu oraz kopalnych paliw jak ropa. Mój kominek jest ogrzewany odnawialnym źródłem ciepła(drewno) i na biomasę. Więc proszę się dokładnie zapoznać czego dotyczy dana dyrektywa no i ja widząc inflację na razie kupuję więcej drewna niż spalam, mogę pomieścić 100m3 drewna na moim terenie co starczy mi na 20 lat, takie zabezpieczenie na przyszłość. Odnośnie zakazu palenia drewnem nie przejmuję się tym ponieważ nawet pomimo zakazu dalej można palić w takim piecu bo spalanie odbywa się w około 4h a piec oddaje ciepło przy dobrym napaleniu 24h. I kto na moim zadupiu będzie o 24 w nocy jeździł sprawdzał czym palę jak już o 4 rano będzie po wszystkim. Odnośnie ETS2 będziemy wszyscy płakać bo prąd w 2030r będzie po 5zł. z 1kw. Ropa i benzyna po 20zł. i tu proszę Pana się zgodzę.
@@krzysztofkolanko1555Jaką wielkość domu ogrzewasz? Właśnie stoimy przed wyborem ogrzewania, jest dostęp tylko do prądu, i zastanawiamy się nad piecem kaflowym. Domek szkieletowy, ok60m. Nie wiem czy taki piec ogrzałby wszystkie pomieszczenia bez DGP...
@@Igadgs Ja mam dom 84m2 I bez dgp (pomimo że posiadam jeszcze tego roku nie odpalałem)ale z rekuperacja w salonie i kuchni mam 22C a w pokojach 20C przy zewnętrznej temperaturze 4C
Jeśli zdun sam robi 1 piec w miesiącu, to musi mieć zysk na poziomie 15 - 20 tys. zł. Taki koszt musi być doliczony do ceny materiałów. Cena cegły szmotowej to +/- 8 zł. Pierwszy piec miał ok. 130 cegieł, czyli z zaprawą to ok. 2000 zł. Do tego wkład piecowy cena netto - ok. 10 tys. zł. RAZEM materiały: 12-14 tys. zł + robocizna: 16 tys. zł = 30 000 zł. Czy dobrze liczę?
..cena z kosmosu 🙏🤑...piecyk w tej kasie dla mocno naiwnych..no i zdun z mlekiem pod nosem tzw fachowiec 🙃bez urazy kolego.. pozdrawiam serdecznie..
Jakby się mu nie opłacało to by tak pięknie przed kamerą nie występował. Szkoda czasu na te video
Przecież te piece nie mają takiej mocy co stare bo te nowoczesne są puste
kafle ze wzorów ze średniowiecza czy miałoby wziecie?
A fe! Planeta płonie!!!
Szkoda, że ten okrągły piec nie ma półokrągłych drzwiczek ....
Mam na HKD 2.2XL bez kafli. Elektronikę sam oprogramowałem, piec według własnego projektu, ładnych kilka lat temu. W palenisku zazwyczaj 800 stopni, ale przy większym załadunku zbliża się do 950 stopni. Przy wlocie do komina około 200 stopni. Czy się opłaca? Nie. Czy było warto? Tak. Za każdym razem jak palę w nim banan na twarzy. Warto jednak pamiętać, że to droga zabawka.
To prosze teraz filmik o kuchniach,
@ZdunDawidKozar Jaki jest koszt rozebrania i pozstawienia na nowo pokojowego pieca kaflowego (takiego jak budowało sie w latach 40-60) z wymiana drzwiczek i calego szamotu w środku, biarac pod uwage , ze nie trzeba kupwoac kafli, tylko na nowo postawic piec, ponieważ zaczyna sie rozjeżdżać? :)
Pewnie nie mniej jak 10 tysięcy Jeszcze zależy w jakiej technologi czytaj kanałowy czy komorowy
Dostal bys w Pape odemnie za naciaganie. Ten Ostatni max 35000zl
Chlopcze
to dobre dla snobów
Przepraszam bardzo, który mamy właściwie wiek?
W 2016 kupiłem za 100 zl bardzo ładny piec kaflowy z demontażu, następnie zdun postawił za 1000 zl u mnie na dzialce i świetnie nadal grzeje ale niestety zgodnie z ustawa nie wolno mi już go uzywac
Wymiar 6×3,5×2,5 kafli ogrzewa 20m2
A do pieca dawany jest certyfikat ekoprojektu .
Tak samo jest z artykułami spożywczymi.kaszanka inaczej krupniok był dla ubogich obecnie kosztuje jak szynka😂
Halo Wladimir potrzebuje gazu za 1 zł za m3. Duze ilości. Moj drogi Xi Jinpingu tak tanio nie dam rady. Dobrze mogę dac 0.8 zł m3. Oboje wiemy ze albo sprzedasz nam albo nikomu. Dobrze juz niech bedzie 0.8. halo Donald Trump potrzebujemy waszego wspaniałego gazu po 3 zl m3. Good good my friend. No problem.
za co te 18 tys za stos cegieł?
Kiedyś zdun zanim zaczynał robotę kazal sobie kupić flaszkę najlepiej 0,75L
Złodzieje...złodzieje...złodzieje..... Tak krzyczeli policjanci zamiast łapać złodziei !!!
Coś pięknego ile kosztuje zszkolenie na zduna pozdro Waldi z uk
A piec kaflowy jak miały nasze babcie wysoki na około 1.90 na jeden pokój ile kosztuje?
Jest większy gabarytowo tu od tych, więc pewnie z 80k
Imbecylstwem jest pozbywanie się starych pieców w tym także kaflowych....w imię czego?? Bo jakoś dureń jeden z drugim co lata odrzutowcami tak mówił?
Na rynku polskim najlepiej by się przyjął piec na śmieci dla tych co dostaną rachunek za prąd i gaz
jesli piec to jedynie Kuzniecowa
Podsumowując to - herezja, herezja i jeszcze raz herezja , 50 tys. za kopciucha to lekka przesada. Po za tym mieszkam w regionie o dużej lesistości - i co z tego , są coraz większe problemy z zakupem opału w lasach państwowych ceny idą w górę i jeszcze trzeba się naszarpać z łupaniem, sezonowaniem, transportem . Może w Europie zachodniej ktoś się na to złapie
Luksusowe 😂 co to za słowo kazali wyrzucić bo jak to wygląda a teraz luksus 😂
Kupiłbym nawet za 50 tys. ale nie kupię, do póki nie będzie uregulowana kwestia prawna.
😂Co ty, ławeczkę będzie kupował kot i nie usiądziesz 😂
bardzo brzydki żółty piec
Kwestia gustu. Ja uważam że jest piękny ❤
A bez tej durnowatej muzyczki w tle to nie można było zrobić filmu? Wszędzie musi być to zaśmiecanie umysłu słuchającego i rozpraszanie jego uwagi? Nie zasubskrybuję kanału właśnie przez to.
Klocek LEGO Max zajefajny😊
Ty,ty....ty zdunie jeden !!!
Ceny kosmos . Teraz postawić zwykły piec ( jakich było pełno jeszcze nie dawno ) to pewnie z 15 koła albo lepiej ! I pomyśleć że z 10 może 15 lat do tyłu robili to za 3 do 5 tysi z materiałem