Народ Украины должен объединиться и требовать чтобы депутаты и госчиновники добровольно передали ЗСУ свои дорогущии машины и пересели на более скромные авто
Немає. Є загалом відповідальність лікарів, яка вже давно встановлена і діє. Я знаю дуже багато історій про ВЛК, але довести прямий причинно-наслідковий звʼязок між їх висновками і наслідками для людини майже неможливо.
Нажаль цей закон знищив конституцію вщент, якщо уважно почитаєте то в ньому тільки обов'язки, написали про оскарження але то вже після закінчення війни з світу пращурів
Уклінно дякую за відгук. Такі коментарі надихають творити і витворяти. Але робимо це у вільний від роботи і навчання час, тож останнім часом виходить не часто.
Ну можна було зазначити, що будуть звільняти по мірі надходження нових людей, за умови повного укомплектування підрозділу. Встановити прозорий приорітет, в залежності від строку служби, стану здоров'я і умов служби. Зрозуміло, що відразу всіх не відпустять, але це було б чесно і зрозуміло.
@@Bor_v_zakoniПане Тарасе, скажіть будь ласка, чи МВС законна організація, якщо немає Закону України про Міністерство внутрішніх справ України, згідно 85 статті, 22 пункту Конституції?
@@yuri_yakovenko22 Верховна Рада таки дійсно не затвердила загальну структуру, чисельність, функції та повноваження МВС. Тобто МВС, створеного Верховною Радою типу не існує. Разом з тим, Положення про МВС затвердив Кабмін. Тому МВС існує і існує на певній правовій підставі, тобто є законним. Питання дискусійне, але разом з тим і дуже деструктивне сьогодні. Таких протиріч та прогалин у законодавстві нашої фактично новонародженої молодої держави дуже багато. Але ж ми її любимо. А державі потрібен апарат примусу, за допомогою якого вона робитиме свої веління загальнообовʼязковими. Так і живемо.
@@yuri_yakovenko22 на самому сайті МВС є перелік всіх законів і іншого на підставі яких вони діють. не лініться. дивитись кацапські тіктори "живих людей-сувєрєнов" у вас наснага є, А почитати самому про МВС якось нє?
0:53 Оновити дані 1:40 Мати при собі ВОД 2:15 До 25 років 3:22 Вручення повістки 4:25 Відповідальність 5:00 ВТО 7:30 Україна, що поробиш 8:50 Відношення 9:35 За кордоном 11:10 Інші питання
Вітаю. Люди які звільнені з військової служби за станом здоровья у 22 році , виключені з обліку, і у яких інвалідність встановлена потім у 24 році теж повинні оновлювати данні у ТЦК?
Вітаю! Закон каже, що дані повинні оновлювати ті, хто перебуває на обліку. Якщо ви не на обліку, то обов'язку немає. Однак по інвалідності там інша історія: Кабмін зобовʼязали організувати перевірку підстав набуття 2 і 3 груп інвалідності, які були присвоєні після 24.02.22 р. Багато хто каже, що будуть повторні проходження МСЕК, але це ще не факт.
Доброго дня! Дякую за інформацію. Питання: Якщо вручили повістку і вже проходиш ВЛК. Відношення від певної бригади запізно брати? Чи її можна отримати і пред'явити навіть під час проходження загального КМБ? Зазделегідь дякую за відповідь.
Або після проходження ВЛК, скільки часу буде на отримання відношення і завершення всіх справ? Комусь дають нову повістку прийти через місяць, комусь через день. Є якась норма, що це регулює?
@@TheKitMurkit норми немає. Варто бути адекватним і спілкуватись на місці, пояснювати ситуацію. Протягом всього процесу мобілізації потрібно спокійно та адекватно пояснювати свої таланти, бажання, можливості бути корисним у певному підрозділі. Люди, які мовчать або кричать про Конституцію - потрапляють в місця, обрані за них іншими людьми, які не завжди бажають їм щастя.
Вітаю. Розкажіть будь ласка детальніше про право компенсації військовослужбовцю 50% від першого внеску іпотеки, а також право на отримання коштів для покупки авто. Дякую
Вітаю, друже. Про 50% Законом передбачена така норма, але порядок її реалізації визначається Кабінетом Міністрів окремо. Тому вона поки працювати не буде, поки не роздуплиться Кабмін і не напише порядок її реалізації. Звучить так: «Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50 відсотків першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки відповідно до Умов забезпечення приватним акціонерним товариством "Українська фінансова житлова компанія" доступного іпотечного кредитування громадян України, та додатково 100 тисяч гривень після першого року військової служби, та ще 100 тисяч гривень після другого. Компенсація надається військовослужбовцю лише один раз протягом усього часу проходження ним військової служби.»
Про 150 тисяч на купівлю авто. Так само, така норма є, але працювати вона буде тільки коли Кабмін пропише порядок виплати цих грошей. Звучить так: « Військовослужбовці у разі укладення контракту мають право протягом трьох місяців з дати укладення такого контракту отримати сертифікат на купівлю транспортного засобу в розмірі 150 тисяч гривень в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Сертифікат на купівлю транспортного засобу видається військовослужбовцю при укладенні контракту лише один раз.»
Дякую за огляд. Все ж не зрозуміло, що робити громадянам України чоловічої статі, котрі на законних підставах перебувають за кордоном вже багато років (задовго до початку повномасштабного вторгнення) і мають право на постійне проживання в країні перебування.
Вітаю, друже. Після вступу закону в силу, Кабмін має затвердити порядок військового обліку за кордоном. В ньому буде детальна процедура. А поки що - як і було - потрібно перебувати на консульському обліку (в т.ч. військовому обліку) за кордоном у відповідній установі. Дякую.
1:36 особливо поліцейські, котрі можуть спокійно збирати інформацію про військових та їх персональні данні продавати росіянам 😅 впринципі чим і поліцейські займались і зараз можуть деякі представники займатися...
Не думаю. Палата представників схвалила допомогу 20 квітня. Закон про мобілізацію проголосовано 16 квітня. Але може бути. Допомагають тільки тому, хто бореться.
@@Bor_v_zakoni мені виглядає так ніби нас проплатили ще на якийсь час. Я з Америки пишу, тут просто так ніхто нікому не допомагає, все робиться з метою власної вигоди.
Цікаво, якщо у власності 2 ТЗ - мото та авто, це вже не вважається, що ТЗ один? І авто можуть забрати, хоча якщо що вивезти родину на мото неможливо? Як можуть трактуватися такі справи?
Практика ще не сформована. Закон каже, що один ТЗ можуть забрати, якщо у власності є інші ТЗ. Також варто розуміти, що вони певним чином будуть визначати які ТЗ потрібні Збройним Силам. І тут шальки терезів цілком можуть нахилитись в бік автомобіля.
Вітаю. Призову не підлягають ті, які здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту". Згідно закону «Про освіту» є такі рівні вищої освіти: початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти; перший (бакалаврський) рівень вищої освіти; другий (магістерський) рівень вищої освіти; третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти. Рівня «спеціаліст» немає, він перебуває на другому (магістерському) рівні. Тому навчання на магістратурі, за наявності диплому спеціаліста, я би не міг віднести до здобуття вищого рівня освіти. Такий от бардак.
Я так розумію, що у всіх питання тільки до мобілізації. Діючих війсковослужбовців всі поховали заживо - це пожиттєві раби і нікого вони не цікавлять: ні юристів, ні суспільство, ні владу. За цим законом неможливо ні демобілізуватись, ні списатись за доглядом найрідніших!!!! Єдиний син, якій пішов в перші дні повномасштабного добровольцем, не може тепер списатись за доглядом своєї матері, якій несподівано знайшли онкологію і вирізали півбрюшини органів, тому що у його матері просто є родичі 1, 2 лінії спорідненості: чоловік-ветеран-інвалід, 80річна мама і сестра, яка має двох малесеньких дітей і живе в іншому місті. Наші законотворці вважають, що всіх цих людей більш ніж достатньо, щоб доглядати за важко онко хворою, а сина до матері, яка одною ногою вже не в цьому світі, відпускати не можна. Воює майже 3 роки, хай іще воює, нема чого бути біля важкохворої мати, на що воно патріотам-добровольцям. І найжахливіше, що НІХТО НЕ ПІДНІМАЄ ПИТАННЯ про такі норми цього закону, всіх виключно турбує мобілізація. Не юристи, а насрано!!!!!!!
4:18 тобто фактично вимогу можуть і не доставляти взагалі, а просто поставити цю відмітку і вона буде вважатися врученою? Якщо я правильно розумію пояснення, то фактично представник тцк може викинути її в смітник і позначити що дочтавити не вдалось?)
Але ж це порушення постанови КМ 1456 Перевірка документів під час дії воєнного стану! Там чітко вказано коли УПОВНОВАЖЕНА ОСОБА має право на перевірку документів. Так само і Закон про Національну поліцію передбачає чіткі причини на перевірку документів. Чи не здається вам, що закон знову викличе купу юридичних колізій?
@@Vadym1986 я схиляюсь до думки, що норма нового закону доповнює їх і превалює за традиційним принципом конкуренції норм права. Спеціальна норма переважає над загальною, а нова норма превалює над старою. Можна пробувати дискутувати з патрульними, але, думаю, це пусте)
Новий закон не полегшує перебіг процесу переведення, на жаль. Але якщо є прям відношення від іншого підрозділу - комунікуйте з командиром - і все вийде. Актуально також обʼєднуватись з побратимами в групу зацікавлених і налагоджувати діалог з командиром.
Пантерівець ! Закон про мобілізацію 2024. Огляд юриста | Пантерівець(твоє)! А, ти бажаєш знищити нафта - газ трубопровід "Дружба" через усю територію України? Бо по факту цей трубопровід фінансова енергія для Москви у війні на території України! Так, чи не так? Чи "мобілізація" удержати по факту трубопровід від Москви? Вирує війна, а трубопровід як новенький! Це, що?
Треба скласти петицію,,, терміново. Цей закон про штрафи породить корупцію небувалих масштабів, помножить те що є зараз на два. Тепер тцк буде шантажувати громадян,,, або штраф або плати..
Стосовно відео фіксації? Навряд чи працівник ТЦК буде мати наприклад повірену бодікамеру, як у представників поліції. Питання: як щодо використання власного мобільного телефону? Це порушення !
Доброго дня. Я мешкаю за кордоном вже 9 років. В 2020 році при продажі своєї нерухомості я пройшов ВЛК і мене зняли з військового обліку за станом здоров'я статтею передбаченою законом України. Прошу відмітити хабарів не давав. Що мені робити після 18 травня в такому випадку? Дякую велике.
Друже, вітаю. Давайте уявімо шкалу часу (наприклад): 1 вересня 2023 - чувак став студентом ВНЗ і отримав «імунітет» від призову. 18 травня 2024 - закон вступив в силу. Імунітет у чувака зник. 30 травня 2024 - чувак вчиться собі далі, але вже без імунітету. І раптом отримує повістку. В цьому хронологічному порядку не прослідковується зворотної дії закону. Дія закону розповсюджується на обставини, які виникли після вступу його в дію. Все ок, все логічно.
@@Bor_v_zakoniА якщо минулого року «освіжив» інфу ? Знов треба ? А тцк оплатить мені проїзд до них ? Якщо я працюю, ТЦК зобовʼяже роботодавця відпустити мене ?
А щодо українців, які зняті на законних підставах з військового обліку та знаходяться на постійному консульському обліку закордонної дипломатичної установи є якась інформація? Чи буде наступною правовою колізією? Дякую. Цікавий огляд закону.
Вітаю, друже. Ви бʼєте в ціль. Обовʼязок оновити дані стосується тільки громадян, які перебувають на військовому обліку. Якщо толково зняті з обліку - обовʼязок не розповсюджується.
Вітаю. А можна конкретизувати, де саме написано, що це обовʼязок тільки тих хто стоїть на обліку? Я бʼю в ціль, тому що є саме тим «парнєм» :) Я знятий з обліку «толково», відповідно до закону. Я б не зміг стати на постійний консульський облік без зняття з українських обліків (військовий, реєстрація, податковий). Дякую за відповідь.
@@ihoraleksieiev не розумію чому, але коментар мій кудись пропадає. В офіційній публікації Закону на сайті газети «Голос України» => 84 сторінка (Прикінцеві та перехідні положення) => передостанній абзац. «громадяни України, які ПЕРЕБУВАЮТЬ на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом……»
@@ihoraleksieiev Разом з тим, (не знаю чи це Ваша ситуація, але) абзац над ним: громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців, зобов’язані протягом 30 днів з дати набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України, що визначає особливості ведення військового обліку громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном, стати на військовий облік громадян України
Пантерівець ! Закон про мобілізацію 2024. Огляд юриста | Пантерівець(твоє)! А, ти бажаєш знищити нафта - газ трубопровід "Дружба" через усю територію України? Бо по факту цей трубопровід фінансова енергія для Москви у війні на території України! Так, чи не так? Чи "мобілізація" удержати по факту трубопровід від Москви? Вирує війна, а трубопровід як новенький! Це, що?
Вітаю. Закон передбачає обовʼязковість виконання «відношення» (листа від частини такого роду) у випадках укладання контракту. Але норма прописана так, що можна пробувати качати ТЦКашників на це і у випадку призову по мобілізації теж.
Ось так звучить: Під час дії воєнного стану громадяни, які прибули до територіального центру комплектування та соціальної підтримки з листом (письмовою згодою) від командира військової частини, приймаються на військову службу за контрактом та після проходження відповідної підготовки (у разі необхідності) направляються для подальшого проходження служби до військової частини, зазначеної у листі (письмовій згоді).
Вітаю. А хто опинився закордоном встановленим законом методом, наприклад батьки 3+ дітей? Умовно пишу я лист ТЦК. Приходжу за паспортом і який військово-обліковий документ я повинен їм показати?
Вітаю, друже. Я особисто дуже поважаю багатодітних батьків, бо вони, виходить, і в мирний час працювали для світлішого майбутнього України. І це дуже важко і дуже важливо. Але закон передбачає для всіх один обовʼязок: протягом 60 днів оновити інфу в ТЦК. Ви можете зробити це телефоном або електронною поштою. Якщо у Вас немає актуального військово-облікового документа - видати його може лише ТЦК, тож потрібно туди таки приїхати і звернутись за ним. Але він поки що потрібен буде Вам лише якщо і коли будете оновлювати закордонний паспорт. Для інших дій військово-обліковий документ не вимагається.
@@Bor_v_zakoniдякую за відповідь. Чи вважається військовий квиток з актуальною інформацією, якщо там вказано що я неодружений і освіта середньо-технічна, а я вже давно одружений і освіта вища? Бо де-юре інформація неактуальна. Хоча я був воєнкоматі, проходив медкомісію, приносив свідотстіа про народження дітей, але ніякої інформації у військовий квиток не вносили...
Доброго дня. Якщо в грудні 2023 року звільнився зі служби за сімейними обставинами, відповідно став на облік в тцк. Потім оновив дані в зв'язку зі зміною місця проживання і пройшов влк ( наприкінці лютого цього року), теж треба оновити дані?
Вітаю, друже. Норма передбачає тотальний обовʼязок для всіх. Навіть для діючих військовослужбовців винятку немає)) Така у нас техніка написання законів тепер) Тому раджу все ж оновити дані. Ви точно не будете першим, кого шукатимуть за порушення обліку, але від гріха подалі - оновіть.
Добрий день. Дякую за інформацію. @TarasBorovskyi Чи можете ви пояснити, чи вважається дійсним військово-обліковим документом "Тимчасове посвідчення військовозабов'язаного" з відміткою про взяття на військовий облік до початку війни, для отримання закордонного паспорта за кордоном?
Вітаю, друже. Норми закону, яка б про це прямо говорила немає. Це і є одне з тих питань, які залишились без відповіді в законі. Але давайте думати як на практиці. Тимчасове посвідчення було видане з приміткою про те, що «військовий квиток буде видано після появи бланків»? В принципі, воно ж само наштовхує на думку, що треба оновити документ) З іншого боку, можна сказати, що це теж норм військово-обліковий документ, чому ні. Все буде вирішувати конкретна людина, якій його будуть предʼявляти, та обставини, в яких ця людина буде знаходитись.
Якщо ж ми говоримо про, наприклад, отримання закордонного паспорта, то сказано, що дійсьність військово-облікових документів перевіряється консульською посадовою особою закордонної дипломатичної установи України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Цей порядок перевірки ще не встановлений Кабміном, але чи буде там взагалі поняття «тимчасового» хто зна.
Доброго дня.Якщо чоловік отримав 3 групу інвалідності під час 😅війни,пройшов ВЛК і його зняли з обліку з виключенням з військового обліку,чи мають право його мобілізувати?😊
в законі вказано про обов'язок уточнити данні протягом 2 місяців з введення воєнного стану, а не з прийняття нового закону про мобілізацію. Якщо особа після лютого 2022 року уточнювала данні в РТЦК, як вважаєте, зобов'язана уточнювати данні після набрання сили новим законом?
Читаємо закон дослівно: «громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів З ДНЯ НАБРАННЯ ЧИННОСТІ ЦИМ ЗАКОНОМ уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані» п.2 Прикінцевих та перехідних положень.
А якщо громадянин віком 18-60 виключений з військового обліку за станом здоров'я він має для прикладу 2 групу безстроково та захворювання з яким не мобілізують теж має з'явитися у військомат ? І яу його покарають якщо він не прийде ?
Вітаю! Закон поширює цю вимогу на таку групу людей: «громадяни України, які перебувають на військовому обліку». Я б сказав, що такого обовʼязку, якщо людина прямо знята з обліку, немає.
Доброго, не до кінця зрозуміло, находжу різну інформацію для людей в яких є 3 група інвалідності (без терміну, пожиттево) яка встановлена обласною комісією до повномасштабного вторгнення. Чи мають право відправити на проходження військово-лікарської комісії? Що з собою потрібно мати для уточнення даних в ТЦК, планую дочекатись коли запрацює електронний кабінет і оновити дані через нього, що скажете?
Вітаю! Читайте останній абзац передостанньої сторінки закону. Якщо інвалідність встановлено до 24.02.2022 - вона перегляду не підлягає. Оновлення даних потрібно зробити до 18 липня. З собою в ТЦК мати паспорт, код та військово-обліковий документ за наявності. Кабінет обіцяють запустити в кінці червня. Якщо не обмануть, то час оновити дані в кабінеті буде.
По суті, невчасне оновлення інфи - це склад адмін.правопорушення. Тож не зʼявившись протягом 60 днів, при наступному контакті з ТЦК - за це можна отримати адмін.штраф.
@@Bor_v_zakoni Ну це логічно.Я чого питаю,в мене ще першого контакту не було).Тільки я отримаю повістку я одразу піду,а поки ні в мене багато суперечок в голові, бо моя мати вже одного воїна рік тому поховала😞, та і в цілому зараз багато людей вкурсі що їх чекає,і це не те що розказують в мотиваційних роликах, нажаль
Вітаю. Я також читав закон, але я не юрист і не до кінця зрозумів момент, який мене цікавить. Я інвалід 3 групи з дитинства. Востаннє був у військкоматі 1993 р. У 2006 мені дали довічно групу. Питання: Я маю йти до ТЦК для оновлення даних та проходження медичної комісії чи мені достатньо показати представнику ТЦК/поліції довідку про інвалідність? спасибі за відповідь
Добрий день Підкажіть, будь ласка, якщо наразі здобуваю освіту психолога (2й курс бакалавр/денна форма), до цього вивчився на фінансиста (маю диплом бакалавра) чи дає це відстрочку/можливість довчитися до кінця закінчення навчання чи можуть анулювати навчання і виключити із закладку? (якщо так, то як це взагалі відбувається?) Напочатку повномасштабного оновив данні в ТЦК , визнали повторно обмежено-придатним, після чого і вирішив навчатися на користь суспільству. 28 років Дякую за відповідь
Бо ми очікували наплив ботів та корисних ідіотів, які ведуться на ворожі ІПСО. Ховаються за вигаданими іменами, не показують свої обличчя, розганяють зраду і не готові відповісти за свої слова. Тому.
Мій товариш вже 7 років не живе в Україні, в нього закінчується закордонний паспорт, новий вже готовий лежить у відділенні в Варшаві, але його не видають.. Ви нормальні!?
@@A1DENNN-._.-13, бачу, що вже 17 квітня опублікували в газеті «Урядовий курʼєр». Значить набуде чинності 18 травня і від 18 травня є коридор 60 днів, коли всі мають оновити дані в ТЦК
Добрий день. В мене є 2 батьків інвалідів та 1 брат. Брат оформлює догляд за мамою інвалідом 1 групи, якій необхідний догляд по документам. Батько інвалід 2 групи, але не вказано що йому потрібен догляд. Чи можу я в такому випадку оформити догляд та отримати бронь?
Вітаю. Неважливо, вказано щось про догляд чи ні. Якщо немає інших осіб, які зобовʼязані утримувати особу з інвалідністю або якщо такі особи самі є інвалідами, то Ви не підлягаєте призову під час мобілізації.
@@Bor_v_zakoni дякую. А як правильно оформити утримання батька? Чи поки не відомо? Оформити заяву батька у нотаріуса, що він обирає мене для його утримування? Чи йти подавати всі документи до Тцк?
Я би сказав, що толком це ніде не встановлено. Але на практиці раджу звернутись до структурного підрозділу з питань соціального захисту населеннячи центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем проживання/перебування людини, яка потребує догляду
Конституція - це один закон. Цілісний, єдиний і найголовніший. Тому «законів Конституції» не буває. Що ж до норм Конституції, то я вважаю, що цей закон не порушує норм Конституції. Тим паче, він майже нічого не змінює у вже існуючому порядку мобілізації, якщо Ви уважно почитали його і знаєте як було раніше. Інформація про його неконституційність - це ворожий вкид. Я розповім про це в наступному відео.
Чи є в законі щось про чоловіків призовного віку які знаходяться за кордоном але мають документ що посвідчує постійне місце проживання за кордоном? Дякую
Повістка - це перший етап запрошення у ТЦК. Якщо порушити правила військового обліку (наприклад отримати повістку і не відреагувати), вчинити адмін.правопорушення такого роду, то ТЦК може звернутись до поліції для адміністративного затримання і доставлення такого порушника. В разі отримання від поліції інфи про неможливість його затримання, керівник ТЦК надсилає такому порушнику ВИМОГУ. Тому Вимога - це такий уже більш важкий варіант повістки, для рецидивістів)
вітаю. мешкаю у Нідерландах з 2016, набув громадянства у 2022, відмовитись від українського не можу згідно з інформацією від консульства, власності в Україні не маю ніякої, також рахунків в українських банках і українського номеру телефону. з місця реєстрації не знімався(наскільки я пам’ятаю), але у 2007 визнаний непридатним до військової служби та знятий з обліку(маю тимчасове «безтермінове» посвідчення). чи я теж маю шукати спосіб звʼязатися з тцк та оновляти дані?
Вітаю. Ви, мабуть, вже знаєте це: громадянство - це відносини між особою і державою. У відносинах з Україною всі громадяни України вважаються лише громадянами України, незважаючи на наявність у них громадянств інших держав. Тому для України зараз Ви громадянин України і на Вас розповсюджується обовʼязок оновити дані в ТЦК. Ви можете зробити це через електронну пошту. Оскільки консульських послуг або продовження дії паспорта Ви не потребуєте, то заходів впливу на Вас під час перебування за кордоном, Україна не має. Однак, якщо Ви прибудете на територію України, Ви вважатиметесь громадянином, який виконав або не виконав свій обовʼязок по оновленню даних. Підсумовуючи: легше просто повідомити ТЦК актуальну інформацію і все. Вони це роблять не для того, щоб всіх відправити на смерть, а більше з метою «інвентаризації» людей, бо є плутанина в реєстрах.
Я не бачу в тексті закону того, що якщо повістку вручити не вдалось, вона вважається врученою. Можливо це було в попередніх редакціях, але не в остаточній.
Повістка - це перший етап запрошення у ТЦК. Якщо порушити правила військового обліку (наприклад отримати повістку і не відреагувати), вчинити адмін.правопорушення такого роду, то ТЦК може звернутись до поліції для адміністративного затримання і доставлення такого порушника. В разі отримання від поліції інфи про неможливість його затримання, керівник ТЦК надсилає такому порушнику ВИМОГУ. Тому Вимога - це такий уже більш важкий варіант повістки, для рецидивістів)
3. Днем вручення вимоги є: 1) день вручення вимоги під розписку засобами поштового зв’язку; 2) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати вимогу чи відмітки про неможливість вручення вимоги особі з інших причин за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати вимогу чи відмітки про неможливість вручення вимоги особі з інших причин за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси.
@@Bor_v_zakoni дякую. Чи можливий такий варіант, що людина постійно мешкає закордоном, а приїхавши пізніше в Україну зʼясовує, що знаходиться у розшуку, бо їй намагалися вручити повістку (чи вимогу?) і не змогли знайти?
які плюси для контрактників , які уже проходять службу чи розповсюджується на них норма закону Сертифікат на купівлю транспортного засобу видається військовослужбовцю при укладенні контракту лише один раз";та додатково 100 тисяч гривень після першого року військової служби, та ще 100 тисяч гривень після другого
Друже, Ви порівнюєте тепле з мʼяким. Новий закон тут ні до чого. Мобілізація закінчується 15 травня згідно Указу Президента. Його дія так само може бути продовжена указом Президента, як це вже робилось неодноразово.
У вас машина і скутер? Ви знаєте, якщо читати закон дослівно, то я би сказав, що у вас два транспортні засоби, а відтак один з них можуть мобілізувати. Звучить комічно, але прописано саме так. Про це ніхто з депутатів не подумав. Якість законодавчої техніки у нас зараз на дуже низькому рівні з відомих причин.
США і другі країни бояться не того що Україна програє у війні а того що війна закінчиться і рухнуть їхні економічні і політичні плани які вони приховують за війною. Через те така жорстка мобілізація, люди не бажають воювати дивлячись на те що робиться в країні в цілому. Без людського ресурсу війна закінчиться але не буде самих українців тож всім людям потрібно зараз вирішити долю своїх дітей самим а не зеленським макронам байденам.я не хочу ховатись за чужими спинами я не хочу війни мене ніхто не запитує чого мені потрібно тож нехай не вирішують що мені робити.
Ось опублікований закон: www.golos.com.ua/documents/z-3633-ix.pdf Тут текст, підписаний Головою Верховної Ради України: itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/43604 Сторінок 90 в усіх джерелах.
Вітаю!Якщо тобі 21рік,закінчую 4курс 30.06.24 і далі хочу поступати на магістратуру,не служив,але маю статус військовозобовʼязаного,бо у мене тимчасове посвідчення,проблеми з очима.Мене можуть мобілізувати до 25 років?
Згідно нового закону, Ви до 25 років маєте пройти базову загальновійськову підготовку або базову військову службу. Базову загальновійськову підготовку ще толком не запровадили і неясно, коли запровадять. Тому після випуску з магістратури, якщо на той момент все залишиться так як є, Ви до 25 років маєте пройти базову військову службу. За задумом, це не мобілізація на війну, а лише підготовка. До трьох місяців, з яких не менше одного місяця здійснюється базова загальновійськова підготовка, до двох місяців - фахова підготовка.
Про машины насмешишили. Если отобрали, то авто либо будет разваливаться находу после гарсания на нем по бездорожью. Либо уничтожено. Компенсации говорите 😂😂😂
@@NikolayGatilov майже все це було. Там нічого нового. Просто трохи систематизували і закріпили в законі деякі речі, які були в постановах або і просто у звичаях.
Пантерівець ! Закон про мобілізацію 2024. Огляд юриста | Пантерівець(твоє)! А, ти бажаєш знищити нафта - газ трубопровід "Дружба" через усю територію України? Бо по факту цей трубопровід фінансова енергія для Москви у війні на території України! Так, чи не так? Чи "мобілізація" удержати по факту трубопровід від Москви? Вирує війна, а трубопровід як новенький! Це, що?
Друже, тримайтесь. До Вас претензій з приводу військового обліку держава мати не буде, якщо Ви в разі потреби зможете підтвердити, що жили під тимчасовою окупацією. Очікуйте на серію наших відео про те, що можна робити корисного на окупованих територіях.
@@Bor_v_zakoni мені як жінці на війні дуже неприємно це читати. Особливо, коли навколо дохуя чоловіків в гарній формі, але як доходить до діла - купа ниття і відмов йти на завдання, бо ссошно, складно і взагалі, не для того мамка квіточку ростила. Не кажучи про ухилянтів на гражданці
@@Bor_v_zakoni ну примусову мобілізацію жінок буде дуже важко реалізувати хоча б через те, що більшість жінок виховує дітей. Але ось навчання, я вважаю, має бути для всіх, незалежно від гендеру. Хоча б розуміти, яким боком ту зброю тримати. Бо розслабити булки з таким сусідом, нажаль, не вийде ніколи
@@DrSliva погоджуюсь з Вами. Вашу думку під таким кутом вважаю треба розпоширювати, дуже підтримую і вважаю, що так чи інакше мілітаризуватись має все суспільство
Інтрига має зберігатись. Це я так запрошую на консультацію) Тут немає висновків. Я просто прочитав багато тексту, викинув нецікаве і основне розказав, щоб зекономити час.
Це публічна інформація, розміщена в Державному реєстрі судових рішень та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Донатити на топові дрони Грім, які нищать ворога тут:
www.wardrone.pro/donate
Народ Украины должен объединиться и требовать чтобы депутаты и госчиновники добровольно передали ЗСУ свои дорогущии машины и пересели на более скромные авто
А чи є в законі щось про відповідальність ВЛК якщо вони визнають придатною хвору людину і та, через стан здоров'я помирає під час виконання служби?
Немає.
Є загалом відповідальність лікарів, яка вже давно встановлена і діє.
Я знаю дуже багато історій про ВЛК, але довести прямий причинно-наслідковий звʼязок між їх висновками і наслідками для людини майже неможливо.
Дисциплинарное или уволят/переведут в др влк. Это максимум
Нажаль цей закон знищив конституцію вщент, якщо уважно почитаєте то в ньому тільки обов'язки, написали про оскарження але то вже після закінчення війни з світу пращурів
@@Greatmusicforyourmood.Mi-km8hp не повірите. я читав. Крім обовʼязків, є певна кількість прав. Для військовослужбовців.
Топовий канал. Зброя, тактика, медицина, картографія. Шкода що так мало відео. Робіть будь ласка ще, це надихає!
Уклінно дякую за відгук.
Такі коментарі надихають творити і витворяти.
Але робимо це у вільний від роботи і навчання час, тож останнім часом виходить не часто.
Немає строків демобілізації,а це аж ніяк не сприяє тому щоб прийшли нові люди.
Так. Але строки і не можуть встановити, поки не прийдуть нові люди.
Змія вкусила себе за хвіст.
русні менше стало ? чи все це свіже м*ясо кинути на фронт без опита ?хтось має обучати на фронті і це реальність
Ну можна було зазначити, що будуть звільняти по мірі надходження нових людей, за умови повного укомплектування підрозділу. Встановити прозорий приорітет, в залежності від строку служби, стану здоров'я і умов служби.
Зрозуміло, що відразу всіх не відпустять, але це було б чесно і зрозуміло.
100%. Без закону про демобілізацію люди не підуть до війська, бо це квиток в один кінець.
Дякую Вам за працю та цікаве відео.
Друже дякую за локанічно донесену інформацію! Моя повага.
Друже, дякую, що дивитесь🙏🏻
Доброго дня! Напишіть будь ласка посилання на конкретну частину в законі про відношення! 8:50 Завчасно дякую за допомогу!
Слава Україні!!!
Дякую, Тарасе, за огляд та Вашу працю.
Дякую Вам за увагу 🙏🏻
@@Bor_v_zakoniПане Тарасе, скажіть будь ласка, чи МВС законна організація, якщо немає Закону України про Міністерство внутрішніх справ України, згідно 85 статті, 22 пункту Конституції?
@@yuri_yakovenko22 Верховна Рада таки дійсно не затвердила загальну структуру, чисельність, функції та повноваження МВС.
Тобто МВС, створеного Верховною Радою типу не існує.
Разом з тим, Положення про МВС затвердив Кабмін.
Тому МВС існує і існує на певній правовій підставі, тобто є законним.
Питання дискусійне, але разом з тим і дуже деструктивне сьогодні.
Таких протиріч та прогалин у законодавстві нашої фактично новонародженої молодої держави дуже багато. Але ж ми її любимо.
А державі потрібен апарат примусу, за допомогою якого вона робитиме свої веління загальнообовʼязковими.
Так і живемо.
@@yuri_yakovenko22 на самому сайті МВС є перелік всіх законів і іншого на підставі яких вони діють. не лініться. дивитись кацапські тіктори "живих людей-сувєрєнов" у вас наснага є, А почитати самому про МВС якось нє?
Краще розкажіть про плющки для військових
плюсую
Згоден
Я, живая женщина, Человек, отказываюсь акцептовать закон против людей, Человеков про мобилизацию 2924 року. БЕЗ АКЦЕПТА!!!
Вітаю. Пмтання: Якщо в 21 році отримав тимчасовий квиток, став на облік і всі мої дангі там актуальні. Все одно треба іти в ТЦК і оновлювати данні?
Вітаю!
Так, дані оновити потрібно всім, хто перебуваю на обліку
1:28 через 30 днів набуває чинності закон і з цього дня 60 днів для оновлення даних
Так
0:53 Оновити дані
1:40 Мати при собі ВОД
2:15 До 25 років
3:22 Вручення повістки
4:25 Відповідальність
5:00 ВТО
7:30 Україна, що поробиш
8:50 Відношення
9:35 За кордоном
11:10 Інші питання
Вітаю. Люди які звільнені з військової служби за станом здоровья у 22 році , виключені з обліку, і у яких інвалідність встановлена потім у 24 році теж повинні оновлювати данні у ТЦК?
Вітаю!
Закон каже, що дані повинні оновлювати ті, хто перебуває на обліку. Якщо ви не на обліку, то обов'язку немає.
Однак по інвалідності там інша історія:
Кабмін зобовʼязали організувати перевірку підстав набуття 2 і 3 груп інвалідності, які були присвоєні після 24.02.22 р.
Багато хто каже, що будуть повторні проходження МСЕК, але це ще не факт.
@@Bor_v_zakoni Дякую.
Доброго дня! Дякую за інформацію.
Питання:
Якщо вручили повістку і вже проходиш ВЛК. Відношення від певної бригади запізно брати? Чи її можна отримати і пред'явити навіть під час проходження загального КМБ? Зазделегідь дякую за відповідь.
Вважаю, що можна і має працювати👌🏻
Але на практиці ця норма ще не реалізовувалась.
ua-cam.com/video/26sEVJb_zRY/v-deo.html
Гарне запитання!
Або після проходження ВЛК, скільки часу буде на отримання відношення і завершення всіх справ?
Комусь дають нову повістку прийти через місяць, комусь через день. Є якась норма, що це регулює?
@@TheKitMurkit норми немає. Варто бути адекватним і спілкуватись на місці, пояснювати ситуацію. Протягом всього процесу мобілізації потрібно спокійно та адекватно пояснювати свої таланти, бажання, можливості бути корисним у певному підрозділі.
Люди, які мовчать або кричать про Конституцію - потрапляють в місця, обрані за них іншими людьми, які не завжди бажають їм щастя.
Вітаю. Розкажіть будь ласка детальніше про право компенсації військовослужбовцю 50% від першого внеску іпотеки, а також право на отримання коштів для покупки авто. Дякую
Вітаю, друже.
Про 50%
Законом передбачена така норма, але порядок її реалізації визначається Кабінетом Міністрів окремо. Тому вона поки працювати не буде, поки не роздуплиться Кабмін і не напише порядок її реалізації.
Звучить так:
«Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50 відсотків першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки відповідно до Умов забезпечення приватним акціонерним товариством "Українська фінансова житлова компанія" доступного іпотечного кредитування громадян України, та додатково 100 тисяч гривень після першого року військової служби, та ще 100 тисяч гривень після другого.
Компенсація надається військовослужбовцю лише один раз протягом усього часу проходження ним військової служби.»
Про 150 тисяч на купівлю авто.
Так само, така норма є, але працювати вона буде тільки коли Кабмін пропише порядок виплати цих грошей.
Звучить так:
« Військовослужбовці у разі укладення контракту мають право протягом трьох місяців з дати укладення такого контракту отримати сертифікат на купівлю транспортного засобу в розмірі 150 тисяч гривень в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Сертифікат на купівлю транспортного засобу видається військовослужбовцю при укладенні контракту лише один раз.»
@@Bor_v_zakoni це я власне прочитав в законі, думав можливо є розяснення і процедура. Дякую. Цю процедуру як я зрозумів можуть роками розробляти
@@ValIK_MalIBUВи все вірно зрозуміли.
Норми не працюватимуть без порядку. А порядок можуть приймати безкінечно довго
Дякуємо за інфо! Чітко , ясно і прозоро все росказали! Вам Лайк!👍!
Дякую за огляд.
Все ж не зрозуміло, що робити громадянам України чоловічої статі, котрі на законних підставах перебувають за кордоном вже багато років (задовго до початку повномасштабного вторгнення) і мають право на постійне проживання в країні перебування.
Вітаю, друже.
Після вступу закону в силу, Кабмін має затвердити порядок військового обліку за кордоном. В ньому буде детальна процедура.
А поки що - як і було - потрібно перебувати на консульському обліку (в т.ч. військовому обліку) за кордоном у відповідній установі.
Дякую.
1:36 особливо поліцейські, котрі можуть спокійно збирати інформацію про військових та їх персональні данні продавати росіянам 😅 впринципі чим і поліцейські займались і зараз можуть деякі представники займатися...
А я російські персональні дані купую.
розкажіть про плюшки майбутнім мобілізованим/військоввослужбовцям в наступному відео будь-ласка
Обовʼязково, друже
Громадянська війна нам світить!
"допомога від сша" та закон про мобілізацію приймають в один день. Совпаденіє?
Не думаю.
Палата представників схвалила допомогу 20 квітня.
Закон про мобілізацію проголосовано 16 квітня.
Але може бути. Допомагають тільки тому, хто бореться.
@@Bor_v_zakoni мені виглядає так ніби нас проплатили ще на якийсь час. Я з Америки пишу, тут просто так ніхто нікому не допомагає, все робиться з метою власної вигоди.
@@Сергій-г1ь це теж цілком може бути.
Але нам своє робити
Цікаво, якщо у власності 2 ТЗ - мото та авто, це вже не вважається, що ТЗ один? І авто можуть забрати, хоча якщо що вивезти родину на мото неможливо? Як можуть трактуватися такі справи?
Практика ще не сформована.
Закон каже, що один ТЗ можуть забрати, якщо у власності є інші ТЗ.
Також варто розуміти, що вони певним чином будуть визначати які ТЗ потрібні Збройним Силам.
І тут шальки терезів цілком можуть нахилитись в бік автомобіля.
Коментар для поширення цього відео
Питання наступне, чи вважається послідовна освіта, якщо є диплом спеціаліста, а зараз навчаєшся на магістра? Чи міністерство освіти їх урівняло?
Вітаю.
Призову не підлягають ті, які здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту".
Згідно закону «Про освіту» є такі рівні вищої освіти:
початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
другий (магістерський) рівень вищої освіти;
третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти.
Рівня «спеціаліст» немає, він перебуває на другому (магістерському) рівні.
Тому навчання на магістратурі, за наявності диплому спеціаліста, я би не міг віднести до здобуття вищого рівня освіти.
Такий от бардак.
Я так розумію, що у всіх питання тільки до мобілізації. Діючих війсковослужбовців всі поховали заживо - це пожиттєві раби і нікого вони не цікавлять: ні юристів, ні суспільство, ні владу. За цим законом неможливо ні демобілізуватись, ні списатись за доглядом найрідніших!!!! Єдиний син, якій пішов в перші дні повномасштабного добровольцем, не може тепер списатись за доглядом своєї матері, якій несподівано знайшли онкологію і вирізали півбрюшини органів, тому що у його матері просто є родичі 1, 2 лінії спорідненості: чоловік-ветеран-інвалід, 80річна мама і сестра, яка має двох малесеньких дітей і живе в іншому місті. Наші законотворці вважають, що всіх цих людей більш ніж достатньо, щоб доглядати за важко онко хворою, а сина до матері, яка одною ногою вже не в цьому світі, відпускати не можна. Воює майже 3 роки, хай іще воює, нема чого бути біля важкохворої мати, на що воно патріотам-добровольцям. І найжахливіше, що НІХТО НЕ ПІДНІМАЄ ПИТАННЯ про такі норми цього закону, всіх виключно турбує мобілізація. Не юристи, а насрано!!!!!!!
Де прочитати новий закон?
4:18 тобто фактично вимогу можуть і не доставляти взагалі, а просто поставити цю відмітку і вона буде вважатися врученою?
Якщо я правильно розумію пояснення, то фактично представник тцк може викинути її в смітник і позначити що дочтавити не вдалось?)
Дякую! Електронний кабінет призовника вже працює?
Прошу.
Ні, обіцяли до кінця червня запустити. Але…. Ну Ви знаєте))
Чи має бути ПІДСТАВА для перевірки військовооблікових документів?
Судячи з аналізу нової норми закону, підстав не потрібно.
Зазначено, що треба мати при собі і предʼявляти за вимогою.
Але ж це порушення постанови КМ 1456 Перевірка документів під час дії воєнного стану! Там чітко вказано коли УПОВНОВАЖЕНА ОСОБА має право на перевірку документів. Так само і Закон про Національну поліцію передбачає чіткі причини на перевірку документів. Чи не здається вам, що закон знову викличе купу юридичних колізій?
@@Vadym1986 я схиляюсь до думки, що норма нового закону доповнює їх і превалює за традиційним принципом конкуренції норм права.
Спеціальна норма переважає над загальною, а нова норма превалює над старою.
Можна пробувати дискутувати з патрульними, але, думаю, це пусте)
а якщо ти вже війсьвий і хочеш перевестись по відношенню це тепер легше буде?
Новий закон не полегшує перебіг процесу переведення, на жаль.
Але якщо є прям відношення від іншого підрозділу - комунікуйте з командиром - і все вийде.
Актуально також обʼєднуватись з побратимами в групу зацікавлених і налагоджувати діалог з командиром.
Дякую за інформацію 👍👍👍🤝🤝🤝
Пантерівець ! Закон про мобілізацію 2024. Огляд юриста | Пантерівець(твоє)! А, ти бажаєш знищити нафта - газ трубопровід "Дружба" через усю територію України? Бо по факту цей трубопровід фінансова енергія для Москви у війні на території України! Так, чи не так? Чи "мобілізація" удержати по факту трубопровід від Москви? Вирує війна, а трубопровід як новенький! Це, що?
Треба скласти петицію,,, терміново.
Цей закон про штрафи породить корупцію небувалих масштабів, помножить те що є зараз на два.
Тепер тцк буде шантажувати громадян,,, або штраф або плати..
Дякую за Ваш огляд!
Що з резервістами?
Що саме цікавить, друже?
Майже нічого не змінилось.
Треба тримати тісний звʼязок зі своєю в/ч.
Так само треба оновити дані в ТЦК.
Стосовно відео фіксації? Навряд чи працівник ТЦК буде мати наприклад повірену бодікамеру, як у представників поліції. Питання: як щодо використання власного мобільного телефону? Це порушення !
В суді потім можна розмотати їх по камерам і порушенням))
На місці розмови ці аргументи сприйняті не будуть
Доброго дня. Я мешкаю за кордоном вже 9 років. В 2020 році при продажі своєї нерухомості я пройшов ВЛК і мене зняли з військового обліку за станом здоров'я статтею передбаченою законом України. Прошу відмітити хабарів не давав.
Що мені робити після 18 травня в такому випадку? Дякую велике.
Якщо вже здобуваєш не рівневу освіту (закон оберненої дії не має) дадуть довчитися?
Друже, вітаю.
Давайте уявімо шкалу часу (наприклад):
1 вересня 2023 - чувак став студентом ВНЗ і отримав «імунітет» від призову.
18 травня 2024 - закон вступив в силу. Імунітет у чувака зник.
30 травня 2024 - чувак вчиться собі далі, але вже без імунітету. І раптом отримує повістку.
В цьому хронологічному порядку не прослідковується зворотної дії закону.
Дія закону розповсюджується на обставини, які виникли після вступу його в дію. Все ок, все логічно.
@@Bor_v_zakoni дякую
@@РоманКінах прошу
Це що, Новій Пошті гайки?)
Питання: якщо проживаєш за адресою, за якою і прописаний, оновлювати дані все одно потрібно?
Нова Пошта? Це ви про те, що всі машини у них заберуть?)
Та ні, там будуть квоти +\- розумні.
Навіть якщо живеш за адресою реєстрації, все одно треба освіжити інфу.
@@Bor_v_zakoniА якщо минулого року «освіжив» інфу ? Знов треба ?
А тцк оплатить мені проїзд до них ? Якщо я працюю, ТЦК зобовʼяже роботодавця відпустити мене ?
@@user_fuckrussia 1. Так
2. Ні
2. Ні
а як на мене - чудово закон відповів на всі питання
Це прекрасно, коли є така гармонія у світі 👍🏻
А щодо українців, які зняті на законних підставах з військового обліку та знаходяться на постійному консульському обліку закордонної дипломатичної установи є якась інформація?
Чи буде наступною правовою колізією?
Дякую. Цікавий огляд закону.
Вітаю, друже.
Ви бʼєте в ціль. Обовʼязок оновити дані стосується тільки громадян, які перебувають на військовому обліку.
Якщо толково зняті з обліку - обовʼязок не розповсюджується.
Вітаю. А можна конкретизувати, де саме написано, що це обовʼязок тільки тих хто стоїть на обліку?
Я бʼю в ціль, тому що є саме тим «парнєм» :)
Я знятий з обліку «толково», відповідно до закону. Я б не зміг стати на постійний консульський облік без зняття з українських обліків (військовий, реєстрація, податковий).
Дякую за відповідь.
@@ihoraleksieiev не розумію чому, але коментар мій кудись пропадає.
В офіційній публікації Закону на сайті газети «Голос України» => 84 сторінка (Прикінцеві та перехідні положення) => передостанній абзац.
«громадяни України, які ПЕРЕБУВАЮТЬ на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом……»
@@ihoraleksieiev Разом з тим, (не знаю чи це Ваша ситуація, але) абзац над ним:
громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців, зобов’язані протягом 30 днів з дати набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України, що визначає особливості ведення військового обліку громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном, стати на військовий облік громадян України
Тобто дипломатична установа має право вести військовий облік громадян за кордоном? Військовий аташе виконує функцію ТЦК?
Вітаю. А де і як отримати ВОД якщо оновив дані через електронний кабінет резервіста?
Пантерівець ! Закон про мобілізацію 2024. Огляд юриста | Пантерівець(твоє)! А, ти бажаєш знищити нафта - газ трубопровід "Дружба" через усю територію України? Бо по факту цей трубопровід фінансова енергія для Москви у війні на території України! Так, чи не так? Чи "мобілізація" удержати по факту трубопровід від Москви? Вирує війна, а трубопровід як новенький! Це, що?
Поки згідно достатньо заплутаного закону, оновлення даних можливе через ел.кабінет або ел.пошту.
Але оформляє і видає ВОД лише ТЦК.
Тому в ТЦК.
@@user-pg9tp5tg1cце хороша ідея. Треба закинути її як варіант керівництву.
Що означає ,,знятий з обліку,, і штамп невійськовозобовязаний?
Дякую за відео!
Прошу🤝
Вітаю! Чи можу ще раз перепитати стосовно Відношення. Якщо є відношення з військової частини, то служба тільки за контрактом?
Вітаю.
Закон передбачає обовʼязковість виконання «відношення» (листа від частини такого роду) у випадках укладання контракту.
Але норма прописана так, що можна пробувати качати ТЦКашників на це і у випадку призову по мобілізації теж.
Ось так звучить:
Під час дії воєнного стану громадяни, які прибули до територіального центру комплектування та соціальної підтримки з листом (письмовою згодою) від командира військової частини, приймаються на військову службу за контрактом та після проходження відповідної підготовки (у разі необхідності) направляються для подальшого проходження служби до військової частини, зазначеної у листі (письмовій згоді).
@@Bor_v_zakoni Дякую. Я напевно про інше. Чи є можливість не укладати контракт при наявності відношення. Дякую.
@@serhiyvepshyn8327 звісно
Вітаю. А хто опинився закордоном встановленим законом методом, наприклад батьки 3+ дітей? Умовно пишу я лист ТЦК. Приходжу за паспортом і який військово-обліковий документ я повинен їм показати?
Вітаю, друже.
Я особисто дуже поважаю багатодітних батьків, бо вони, виходить, і в мирний час працювали для світлішого майбутнього України. І це дуже важко і дуже важливо.
Але закон передбачає для всіх один обовʼязок:
протягом 60 днів оновити інфу в ТЦК.
Ви можете зробити це телефоном або електронною поштою.
Якщо у Вас немає актуального військово-облікового документа - видати його може лише ТЦК, тож потрібно туди таки приїхати і звернутись за ним.
Але він поки що потрібен буде Вам лише якщо і коли будете оновлювати закордонний паспорт.
Для інших дій військово-обліковий документ не вимагається.
@@Bor_v_zakoni що саме мається на увазі під актуальним військово-обліковим документом?
@@holyalexius1983 військовий квиток з актуальною в ньому інформацією, наприклад.
@@Bor_v_zakoniдякую за відповідь. Чи вважається військовий квиток з актуальною інформацією, якщо там вказано що я неодружений і освіта середньо-технічна, а я вже давно одружений і освіта вища? Бо де-юре інформація неактуальна. Хоча я був воєнкоматі, проходив медкомісію, приносив свідотстіа про народження дітей, але ніякої інформації у військовий квиток не вносили...
@@holyalexius1983 в якому році його видали і оновлювали дані?
Звісно, краще оновити.
Але це все дуже на око будуть дивитись, субʼєктивно.
Доброго дня. Якщо в грудні 2023 року звільнився зі служби за сімейними обставинами, відповідно став на облік в тцк. Потім оновив дані в зв'язку зі зміною місця проживання і пройшов влк ( наприкінці лютого цього року), теж треба оновити дані?
Вітаю, друже.
Норма передбачає тотальний обовʼязок для всіх.
Навіть для діючих військовослужбовців винятку немає))
Така у нас техніка написання законів тепер)
Тому раджу все ж оновити дані.
Ви точно не будете першим, кого шукатимуть за порушення обліку, але від гріха подалі - оновіть.
@@Bor_v_zakoni дуже дякую за відповідь. Всього Вам доброго.
@@СергейСергеев-ш8г прошу🤝
Добрий день. Дякую за інформацію. @TarasBorovskyi Чи можете ви пояснити, чи вважається дійсним військово-обліковим документом "Тимчасове посвідчення військовозабов'язаного" з відміткою про взяття на військовий облік до початку війни, для отримання закордонного паспорта за кордоном?
Вітаю, друже.
Норми закону, яка б про це прямо говорила немає.
Це і є одне з тих питань, які залишились без відповіді в законі.
Але давайте думати як на практиці.
Тимчасове посвідчення було видане з приміткою про те, що «військовий квиток буде видано після появи бланків»?
В принципі, воно ж само наштовхує на думку, що треба оновити документ)
З іншого боку, можна сказати, що це теж норм військово-обліковий документ, чому ні.
Все буде вирішувати конкретна людина, якій його будуть предʼявляти, та обставини, в яких ця людина буде знаходитись.
Якщо ж ми говоримо про, наприклад, отримання закордонного паспорта, то сказано, що дійсьність військово-облікових документів перевіряється консульською посадовою особою закордонної дипломатичної установи України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Цей порядок перевірки ще не встановлений Кабміном, але чи буде там взагалі поняття «тимчасового» хто зна.
Доброго дня.Якщо чоловік отримав 3 групу інвалідності під час 😅війни,пройшов ВЛК і його зняли з обліку з виключенням з військового обліку,чи мають право його мобілізувати?😊
@@МашаГольонко Добрий день.
Інвалідів не призивають.
@@Bor_v_zakoni Але ж відповідно до закону,інваліди 2 і 3 групи мають пройти повторний перегляд,але чи стосуєть це тих,хто виключений?
Де знайти цей електронний кабінет?
Його ще немає. Обіцяють в середині червня запровадити роботу.
в законі вказано про обов'язок уточнити данні протягом 2 місяців з введення воєнного стану, а не з прийняття нового закону про мобілізацію. Якщо особа після лютого 2022 року уточнювала данні в РТЦК, як вважаєте, зобов'язана уточнювати данні після набрання сили новим законом?
Читаємо закон дослівно:
«громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів З ДНЯ НАБРАННЯ ЧИННОСТІ ЦИМ ЗАКОНОМ уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані»
п.2 Прикінцевих та перехідних положень.
А якщо громадянин віком 18-60 виключений з військового обліку за станом здоров'я він має для прикладу 2 групу безстроково та захворювання з яким не мобілізують теж має з'явитися у військомат ? І яу його покарають якщо він не прийде ?
Вітаю!
Закон поширює цю вимогу на таку групу людей:
«громадяни України, які перебувають на військовому обліку».
Я б сказав, що такого обовʼязку, якщо людина прямо знята з обліку, немає.
Якщо ж зацікавлені в цьому особи трактуватимуть закон інакше, то штраф 850-3400 грн, залежно від обставин.
Однак, цей штраф можна буде оскаржити.
Але я б не ризикував. Якщо є група - то нема ж проблем ще раз відмітитись у ТЦК.
Вони проводять перекличку хто живий/здоровий, бо є безлад у реєстрах.
Доброго, не до кінця зрозуміло, находжу різну інформацію для людей в яких є 3 група інвалідності (без терміну, пожиттево) яка встановлена обласною комісією до повномасштабного вторгнення. Чи мають право відправити на проходження військово-лікарської комісії?
Що з собою потрібно мати для уточнення даних в ТЦК, планую дочекатись коли запрацює електронний кабінет і оновити дані через нього, що скажете?
Вітаю!
Читайте останній абзац передостанньої сторінки закону.
Якщо інвалідність встановлено до 24.02.2022 - вона перегляду не підлягає.
Оновлення даних потрібно зробити до 18 липня.
З собою в ТЦК мати паспорт, код та військово-обліковий документ за наявності.
Кабінет обіцяють запустити в кінці червня.
Якщо не обмануть, то час оновити дані в кабінеті буде.
Тобто мобілізуватись у конкретний підрозділ за відношенням я можу тільки уклавши контракт?
Пряма норма щодо його обовʼязковості передбачає укладання контракту
На практиці, використовуючи аналогію права, можна очікувати на поширення цього процесу на всі види залучення до військової служби. Але це не точно)
Обов'язок з'явитись в тцк... так а що змінилось,цього обов'язку не було чи що?
Ще щось чув що на протязі 60 днів.А що потім,подають в розшук?
Обовʼязок був завжди. Ви все правильно зрозуміли щодо «новизни» закону)
По суті, невчасне оновлення інфи - це склад адмін.правопорушення.
Тож не зʼявившись протягом 60 днів, при наступному контакті з ТЦК - за це можна отримати адмін.штраф.
@@Bor_v_zakoni Ну це логічно.Я чого питаю,в мене ще першого контакту не було).Тільки я отримаю повістку я одразу піду,а поки ні в мене багато суперечок в голові, бо моя мати вже одного воїна рік тому поховала😞, та і в цілому зараз багато людей вкурсі що їх чекає,і це не те що розказують в мотиваційних роликах, нажаль
@@Bor_v_zakoni який саме? Тобто не оновлення інформації - це штраф і все?
@@VitaliyFrolov Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку в особливий період -штраф від 850 до 1700 грн
Вітаю. Я також читав закон, але я не юрист і не до кінця зрозумів момент, який мене цікавить. Я інвалід 3 групи з дитинства. Востаннє був у військкоматі 1993 р. У 2006 мені дали довічно групу. Питання: Я маю йти до ТЦК для оновлення даних та проходження медичної комісії чи мені достатньо показати представнику ТЦК/поліції довідку про інвалідність? спасибі за відповідь
А якщо друг проходив базову(строкову) службу 20-21 рік закінчив,присягу приймав,але мені немає 25 років,то він підлягає мобілізації чи ні?
Добрий день
Підкажіть, будь ласка, якщо наразі здобуваю освіту психолога (2й курс бакалавр/денна форма), до цього вивчився на фінансиста (маю диплом бакалавра) чи дає це відстрочку/можливість довчитися до кінця закінчення навчання чи можуть анулювати навчання і виключити із закладку? (якщо так, то як це взагалі відбувається?)
Напочатку повномасштабного оновив данні в ТЦК , визнали повторно обмежено-придатним, після чого і вирішив навчатися на користь суспільству. 28 років
Дякую за відповідь
Вітаю.
Це не дає право на відстрочку.
Ви підлягаєте призову.
Навчання ніяк не анулюється, воно зупиняється на період служби.
Які плюси для контрактників ?
Ми знімемо ще відео на цю тему, друже. Скоро.
@@Bor_v_zakoni дякую за Вашу роботу чекаю
Дякую, за чудовий розбір!!
А чому у вас під останнім відео про мобілізацію коменти вимкні а ?
Бо ми очікували наплив ботів та корисних ідіотів, які ведуться на ворожі ІПСО.
Ховаються за вигаданими іменами, не показують свої обличчя, розганяють зраду і не готові відповісти за свої слова.
Тому.
Все правильно каже.
А що ж там по звільненню за сімейними обставинами,так нічого і не сказали,які там зміни???
Не сказав. Це питання індивідуальне і мене воно не цікавить. Ви можете знайти закон в Інтернеті і прочитати.
Мій товариш вже 7 років не живе в Україні, в нього закінчується закордонний паспорт, новий вже готовий лежить у відділенні в Варшаві, але його не видають.. Ви нормальні!?
Закликаю кожну і кожного написати коментар для просування відео. І не забудьте вподобайку. Дякую!
Хай квітне український ютуб 🌸
2:21 а, где наша конституция
В серці.
всіх депутатів на Фронт! стефанчук збирай манатки! ті хто не виїхав стали рабами у самой тупій владі яке була в Україні!
я не виїхав і не став рабом. Ще знаю таких багато.
Ви занадто драматизуєте.
Взагалі, чесно кажучи, не бачив ще тут рабів. Хіба що тих, хто самі себе так назвали та/або визнали це у своїй свідомості та/або живуть як раби.
Тобто до 16 травня потрібно обов'язково з'явитися в тцк для оновлення данних, я вірно зрозумів?
Ні. Буде дата опублікування закону.
Після цього дня через 30 днів закон набуде чинності.
Після набуття чинності є 60 днів для оновлення даних.
@@Bor_v_zakoni Зрозумів, дякую за відповідь! А ви як гадаєте коли врешті решт опублікуються закон?
@@A1DENNN-._.-13, бачу, що вже 17 квітня опублікували в газеті «Урядовий курʼєр».
Значить набуде чинності 18 травня і від 18 травня є коридор 60 днів, коли всі мають оновити дані в ТЦК
Дякую!
Прошу🤝
В ЦНАПі можливо данні оновити? Щоб не попасти за грати ТЦК відразу, де вихід на вулуці вже за долари
Так, можна в ЦНАПі.
Але потім на нову адресу вже треба буде отримувати повідомлення від ТЦК👌🏻
Ну да, сходили в ЦНАП заключили договор с ТцК, а потом повестка.
@@xeonond120 саме так і задумано
Добрий день. В мене є 2 батьків інвалідів та 1 брат. Брат оформлює догляд за мамою інвалідом 1 групи, якій необхідний догляд по документам. Батько інвалід 2 групи, але не вказано що йому потрібен догляд. Чи можу я в такому випадку оформити догляд та отримати бронь?
Вітаю.
Неважливо, вказано щось про догляд чи ні.
Якщо немає інших осіб, які зобовʼязані утримувати особу з інвалідністю або якщо такі особи самі є інвалідами, то Ви не підлягаєте призову під час мобілізації.
Це не бронь.
Це відстрочка: Ви не підлягаєте призову під час мобілізації.
@@Bor_v_zakoni дякую. А як правильно оформити утримання батька? Чи поки не відомо? Оформити заяву батька у нотаріуса, що він обирає мене для його утримування? Чи йти подавати всі документи до Тцк?
Я би сказав, що толком це ніде не встановлено.
Але на практиці раджу звернутись до структурного підрозділу з питань соціального захисту населеннячи центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем проживання/перебування людини, яка потребує догляду
Це все треба зробити перед візитом до ТЦК.
А підскажіть будьласка які закони конституції цей закон порушує?
Конституція - це один закон. Цілісний, єдиний і найголовніший.
Тому «законів Конституції» не буває.
Що ж до норм Конституції, то я вважаю, що цей закон не порушує норм Конституції.
Тим паче, він майже нічого не змінює у вже існуючому порядку мобілізації, якщо Ви уважно почитали його і знаєте як було раніше.
Інформація про його неконституційність - це ворожий вкид. Я розповім про це в наступному відео.
Чи є в законі щось про чоловіків призовного віку які знаходяться за кордоном але мають документ що посвідчує постійне місце проживання за кордоном? Дякую
Яка різниця між вимогою та повісткою?
Повістка - це перший етап запрошення у ТЦК.
Якщо порушити правила військового обліку (наприклад отримати повістку і не відреагувати), вчинити адмін.правопорушення такого роду, то ТЦК може звернутись до поліції для адміністративного затримання і доставлення такого порушника.
В разі отримання від поліції інфи про неможливість його затримання, керівник ТЦК надсилає такому порушнику ВИМОГУ.
Тому Вимога - це такий уже більш важкий варіант повістки, для рецидивістів)
@@Bor_v_zakoni дякую за роз'яснення.
@@KyivOdesa82 прошу
Не уточнили що буде якщо не встигнути пройти базову військову підготовку до 24 років
До 25.
Буде те ж саме, що було з людьми, які свого часу просто не пішли служити строкову військову службу і переросли призовний вік.
вітаю. мешкаю у Нідерландах з 2016, набув громадянства у 2022, відмовитись від українського не можу згідно з інформацією від консульства, власності в Україні не маю ніякої, також рахунків в українських банках і українського номеру телефону. з місця реєстрації не знімався(наскільки я пам’ятаю), але у 2007 визнаний непридатним до військової служби та знятий з обліку(маю тимчасове «безтермінове» посвідчення). чи я теж маю шукати спосіб звʼязатися з тцк та оновляти дані?
Вітаю.
Ви, мабуть, вже знаєте це:
громадянство - це відносини між особою і державою.
У відносинах з Україною всі громадяни України вважаються лише громадянами України, незважаючи на наявність у них громадянств інших держав.
Тому для України зараз Ви громадянин України і на Вас розповсюджується обовʼязок оновити дані в ТЦК.
Ви можете зробити це через електронну пошту.
Оскільки консульських послуг або продовження дії паспорта Ви не потребуєте, то заходів впливу на Вас під час перебування за кордоном, Україна не має.
Однак, якщо Ви прибудете на територію України, Ви вважатиметесь громадянином, який виконав або не виконав свій обовʼязок по оновленню даних.
Підсумовуючи: легше просто повідомити ТЦК актуальну інформацію і все.
Вони це роблять не для того, щоб всіх відправити на смерть, а більше з метою «інвентаризації» людей, бо є плутанина в реєстрах.
@@Bor_v_zakoni дякую за відповідь. не підкажете де взяти ту адресу електронної пошти, чи де прописано, коли вона з'явиться?
@@maxp8439 друже, тут вони всі:
www.mil.gov.ua/kontakti/oblasni-vijskomati.html
Шукайте зразу свій через ctrl+a ctrl+f
@@Bor_v_zakoni а, о, дякую
Я не бачу в тексті закону того, що якщо повістку вручити не вдалось, вона вважається врученою. Можливо це було в попередніх редакціях, але не в остаточній.
Тут я кажу про вимогу, не про повістку.
Читати всю маячню, яка пропонувалась в попередніх редакціях у мене немає часу, на жаль чи на щастя.
Повістка - це перший етап запрошення у ТЦК.
Якщо порушити правила військового обліку (наприклад отримати повістку і не відреагувати), вчинити адмін.правопорушення такого роду, то ТЦК може звернутись до поліції для адміністративного затримання і доставлення такого порушника.
В разі отримання від поліції інфи про неможливість його затримання, керівник ТЦК надсилає такому порушнику ВИМОГУ.
Тому Вимога - це такий уже більш важкий варіант повістки, для рецидивістів)
3. Днем вручення вимоги є:
1) день вручення вимоги під розписку засобами поштового зв’язку;
2) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати вимогу чи відмітки про неможливість вручення вимоги особі з інших причин за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки;
3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати вимогу чи відмітки про неможливість вручення вимоги особі з інших причин за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси.
Це доповнення Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" новою статею - 27.
@@Bor_v_zakoni дякую. Чи можливий такий варіант, що людина постійно мешкає закордоном, а приїхавши пізніше в Україну зʼясовує, що знаходиться у розшуку, бо їй намагалися вручити повістку (чи вимогу?) і не змогли знайти?
які плюси для контрактників , які уже проходять службу чи розповсюджується на них норма закону Сертифікат на купівлю транспортного засобу видається
військовослужбовцю при укладенні контракту лише один раз";та додатково 100 тисяч гривень після першого
року військової служби, та ще 100 тисяч гривень після другого
По старому закону мобілізація закінчуется 15 травня
Друже, Ви порівнюєте тепле з мʼяким.
Новий закон тут ні до чого.
Мобілізація закінчується 15 травня згідно Указу Президента.
Його дія так само може бути продовжена указом Президента, як це вже робилось неодноразово.
А якщо в мене ще скутер є на 150 кубів, категорія А?)
У вас машина і скутер?
Ви знаєте, якщо читати закон дослівно, то я би сказав, що у вас два транспортні засоби, а відтак один з них можуть мобілізувати.
Звучить комічно, але прописано саме так. Про це ніхто з депутатів не подумав. Якість законодавчої техніки у нас зараз на дуже низькому рівні з відомих причин.
Дякую, дуже дякую 🎉
США і другі країни бояться не того що Україна програє у війні а того що війна закінчиться і рухнуть їхні економічні і політичні плани які вони приховують за війною. Через те така жорстка мобілізація, люди не бажають воювати дивлячись на те що робиться в країні в цілому. Без людського ресурсу війна закінчиться але не буде самих українців тож всім людям потрібно зараз вирішити долю своїх дітей самим а не зеленським макронам байденам.я не хочу ховатись за чужими спинами я не хочу війни мене ніхто не запитує чого мені потрібно тож нехай не вирішують що мені робити.
Розвійте краще міф про температуру у р. Тиса. Там 84 сторінки, а не 90
Ось опублікований закон:
www.golos.com.ua/documents/z-3633-ix.pdf
Тут текст, підписаний Головою Верховної Ради України:
itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/43604
Сторінок 90 в усіх джерелах.
Бувають варіанти коли закон набраний дрібним шрифтом, тоді буде 84 сторінки. :)
Декілька слів подяки, для просування україномовного контенту
Вітаю!Якщо тобі 21рік,закінчую 4курс 30.06.24 і далі хочу поступати на магістратуру,не служив,але маю статус військовозобовʼязаного,бо у мене тимчасове посвідчення,проблеми з очима.Мене можуть мобілізувати до 25 років?
Згідно нового закону, Ви до 25 років маєте пройти базову загальновійськову підготовку або базову військову службу.
Базову загальновійськову підготовку ще толком не запровадили і неясно, коли запровадять.
Тому після випуску з магістратури, якщо на той момент все залишиться так як є, Ви до 25 років маєте пройти базову військову службу.
За задумом, це не мобілізація на війну, а лише підготовка.
До трьох місяців, з яких не менше одного місяця здійснюється базова загальновійськова підготовка, до двох місяців - фахова підготовка.
Краще поступайте в закордонний університет. Тут толку не буде.. а освіта наша деградувала безповоротно за часи ковіду і війни
Ахах ... мобілізація автомобілів ... мій ланос,мобілізували,ще в 2017р. ... 😂😂😂
Героям Слава 🫡
таким чином Ви певною мірою допомогли державі.
Чітко, максимально стисло, зрозуміло.
Дякую за оцінку🙏🏻
Це надихає щось робити далі
Що , навіть джет пак заберуть ? YECGAA
Новий закон також передбачає, що від 18 до 21 в ЗСУ можна потрапити тільки за згодою батьків?
Ні.
З 18 років людина стає повнолітньою і відповідає за себе сама.
Дивіться відео уважно: до 25 не мобілізують на війну
На дівчин, жінок немає ніякого обучення , відповідальності?
👍💛💙❤️🖤
Про машины насмешишили. Если отобрали, то авто либо будет разваливаться находу после гарсания на нем по бездорожью. Либо уничтожено. Компенсации говорите 😂😂😂
Це ж не я придумав. Я просто передаю інформацію з закону
Так це ж ніби і було. Додали тільки що один ТЗ не заберуть.
@@NikolayGatilov майже все це було. Там нічого нового. Просто трохи систематизували і закріпили в законі деякі речі, які були в постановах або і просто у звичаях.
Обовьязок заключить контракт с зсу ???-бред ..
Право на відмову від військової служби через переконання передбачено ст 18 МПГПП
Варто поспілкуватись з капеланами. У них є цікаві думки з цього приводу.
@@Bor_v_zakoni Реалізувавши це право людина не побачить капелана.
@@xii6867 капелана можна зустріти щонеділі в Храмі Покрови Пресвятої Богородиці військового шпиталю.
Приходьте.
МП?
@@Аеро-м9м ПЦУ, звісно
Штрафи за неявку в тцк? Після 18 травня
Не знаю яка там температура у Тисі, але у річці Стікс точно гірше.
Пантерівець ! Закон про мобілізацію 2024. Огляд юриста | Пантерівець(твоє)! А, ти бажаєш знищити нафта - газ трубопровід "Дружба" через усю територію України? Бо по факту цей трубопровід фінансова енергія для Москви у війні на території України! Так, чи не так? Чи "мобілізація" удержати по факту трубопровід від Москви? Вирує війна, а трубопровід як новенький! Це, що?
Краще пірнути у Стікс, чим бути "приєднаним" до росії
Однозначно
@@прекраснаягрусть 🤡🤡🤡
А якщо я на окупованих територіях?
Друже, тримайтесь.
До Вас претензій з приводу військового обліку держава мати не буде, якщо Ви в разі потреби зможете підтвердити, що жили під тимчасовою окупацією.
Очікуйте на серію наших відео про те, що можна робити корисного на окупованих територіях.
а чому тільки для хлопців? Де рівні права і все таке ;)
Немає їх.
Є міністерки та політикині.
Шиномонтажникинь і сантехнікинь я ще не бачив.
І я цьому радий.
@@Bor_v_zakoni мені як жінці на війні дуже неприємно це читати. Особливо, коли навколо дохуя чоловіків в гарній формі, але як доходить до діла - купа ниття і відмов йти на завдання, бо ссошно, складно і взагалі, не для того мамка квіточку ростила. Не кажучи про ухилянтів на гражданці
@@DrSliva підтримую Вас і дякую Вам за ваш вибір та діяльність.
Але примусову мобілізацію жінок не підтримую.
Мій коментар саме про це.
@@Bor_v_zakoni ну примусову мобілізацію жінок буде дуже важко реалізувати хоча б через те, що більшість жінок виховує дітей. Але ось навчання, я вважаю, має бути для всіх, незалежно від гендеру. Хоча б розуміти, яким боком ту зброю тримати. Бо розслабити булки з таким сусідом, нажаль, не вийде ніколи
@@DrSliva погоджуюсь з Вами. Вашу думку під таким кутом вважаю треба розпоширювати, дуже підтримую і вважаю, що так чи інакше мілітаризуватись має все суспільство
Такий підсумок може і не юрист зробити. Краще б давали свої коментарі по кожному пункту
Інтрига має зберігатись. Це я так запрошую на консультацію)
Тут немає висновків. Я просто прочитав багато тексту, викинув нецікаве і основне розказав, щоб зекономити час.
8:32 - это разве не разглашение персональных данных?1
Це публічна інформація, розміщена в Державному реєстрі судових рішень та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Це жах! Просто внесли правки щоб більше мобілізувати і все🤕
Є така задача.
Але ж якихось драконівських норм особливо не зʼявилось.
Подивимось, якою буде реалізація.