Je super, že něco takového vůbec vzniká. Jako takové "bare minimum" je to super, ale chybí mi tam pár informací. Některé důležité, některé méně. Například dělení větví na hlavní a feature mi přijde dost málo. Běžně se používají také větve pro vývoj (kam se mergují feature větve, aniž by to narušilo konzistenci produkčního kódu v produkční větvi. Třeba v průběhu sprintu). Dále se také často používá testovací větev (QA). Takže správnější dělení by bylo asi na long-lived a short-lived větve. Ve videu je pěkný výčet výhod používání větví, ale je potřeba počítat i s určitými nevýhodami, jako je třeba možnost výskytu merge conflictů. Dále by podle mě mělo být zdůrazněno, že příkaz na smazání větve smaže větev pouze v lokální kopii repositáře. Nikoliv ve vzdáleném (origin) repositáři. A malý tip na závěr - Když máte otevřený VS Code s oknem terminálu, je možné psát git příkazy rovnou tam a není třeba otevírat git Bash. Jinak moc chválím vůbec tu snahu o osvětu. Přeci jen dobrá orientace ve verzovacím systému je skoro stejně důležitá, jako psaní efektivního a udržitelného kódu. Těším se na další díl 😉
Je super, že něco takového vůbec vzniká. Jako takové "bare minimum" je to super, ale chybí mi tam pár informací. Některé důležité, některé méně.
Například dělení větví na hlavní a feature mi přijde dost málo. Běžně se používají také větve pro vývoj (kam se mergují feature větve, aniž by to narušilo konzistenci produkčního kódu v produkční větvi. Třeba v průběhu sprintu). Dále se také často používá testovací větev (QA). Takže správnější dělení by bylo asi na long-lived a short-lived větve.
Ve videu je pěkný výčet výhod používání větví, ale je potřeba počítat i s určitými nevýhodami, jako je třeba možnost výskytu merge conflictů.
Dále by podle mě mělo být zdůrazněno, že příkaz na smazání větve smaže větev pouze v lokální kopii repositáře. Nikoliv ve vzdáleném (origin) repositáři.
A malý tip na závěr - Když máte otevřený VS Code s oknem terminálu, je možné psát git příkazy rovnou tam a není třeba otevírat git Bash.
Jinak moc chválím vůbec tu snahu o osvětu. Přeci jen dobrá orientace ve verzovacím systému je skoro stejně důležitá, jako psaní efektivního a udržitelného kódu. Těším se na další díl 😉