Якось трохи забагато моментів, коли не зрозуміло в кого пріоритет і хто кого має пропускати, але це проблема створена нашими совковими чиновниками((( правила мають бути максимальні зрозумілі і однозначні, без всіх отих "але".
З одного боку так, з іншого - в реальності їх не є аж так багато і воно не критично заважає руху (хіба шо крім очевидного провтику з виїздом з прилеглої через велодоріжку). Це чисто з власного досвіду
@@mshkotnyar Суть правил в їх однозначності і простоті: є велопереїзд - пріоритет має бути у велосипедиста, якщо немає пріоритету - зробіть розмітку і поставте знак, щоб це було очевидно!!! а не зсилатись на заокруглення на перехресті, яке не зрозуміло чи заходить на переїзд, або на одному боці заходить, а на іншому ні, і т.д.
оце у мене на кільцю була сама погана ситуація з усього досвіду, треба показати що я зїзджаю, а стан дороги такий що я не можу руль кинути, тільки відпускаю одну руку, так почина ковбасити... )) після цього показую напрям руху тільки якщо стан покриття дозволяє, краще проїду більш безпечним шляхом, чи пропущу всіх, 100500 раз подивлюсь, але руль не кину
Щодо велодоріжок в центрі міста.... Це жах... Закінчуються і не почавшись... Інфраструктура бажає кращого.... Міська влада... зберіттся до купи і обладнайте хоча б в центрі якось...
Абсолютна правда. Просто це правило настільки дурнувате (в частині саме колій), що всі якось про це забувають, в тому числі і ми під час зйомок) Порушується не спеціально. На нашу думку, це обмеження треба скасовувати
не згоден, що треба скасовувати. При повороті ліворуч через рейки, перетинаючи їх під гострим кутом, особливо у дощ або сніг, недосвідчений велосипедист може впасти.
@@murabel1972 Власне, для недосвідчених в принципі лівий поворот небезпечний. І так само ідуть перетини рейок в інших ситуаціях. А заборона повороту суттєво ускладнює рух
за відео дякую. роверів все більше, а вчити ПДР роверисти не хочуть. для себе нічого нового не дізнався. Але є питання, можливо місцеві експерти підкажуть. У місті є декілька перехресть, на яких права смуга лише праворуч, а ліва - прямо та наліво. мені потрібно прямо. То як мені їхати? З правої згідно пункту 11.14 ПДР, порушуючи вимоги знаку 5.16 та розмітки чи їхати з лівої відповідно до вимог знаку 5.16 та розмітки, спираючись на пункт 6.7 та визначення з пункту 1.10, порушуючи при цьому 11.14? як бути?
На мою думку, правило 11.14 не може поширюватись на проїзд перехрестя. Аргументую: 1) 11 розділ в цілому стосується саме поступального руху дорогою, тобто коли просто є ділянка і ти нею їдеш. В цьому контексті дана вимога абсолютно вірна 2) Знаки і розмітка, які вимагають їхати в певному напрямку з певної смуги тут виступають так званою спеціальною нормою відносно цього більш загального правила 11.14. А якщо спеціальна норма суперечить загальній, то слід керуватись нею. 3) Як по мені, очевидно, що якщо б правила забороняли проїзд прямо для велосипедиста в такій ситуації, то це було б прописано чітко і ясно. Але такої заборони немає, на відміну від, наприклад, лівого повороту. 4) Уявимо собі, що норми розділу 11 впливають на проїзд перехрестя. Але для водія автомобіля також є подібне правило: 11.2 На дорогах, які мають дві або більше смуг для руху в одному напрямку, нерейкові транспортні засоби повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини, крім випадків, коли виконується випередження, об’їзд або перестроювання перед поворотом ліворуч чи розворотом. Тепер уявимо собі ситуацію: під'їжджає водій машиною до перехрестя з правоповоротною смугою і вона пуста. Виходить, що він має їхати по ній і, відповідно, так само, як роверист - не може проїхати прямо. Очевидний нонсенс. З цього робимо висновок, що дане правило в контексті проїзду перехресть - незастосовне.
Просто ненавиджу велопереїзди, які віднесені від кругового руху. Як от на Чорновола. Коли їдеш по кільцю, то тебе бачать і пріоритети очевидні, інакше з тим трафіком єдиний варіант - це ховатись за пішоходом, який переходить і якого водії пропускають. Дочекатись, щоб на 4 смугах одночасно не було автівок є чимось з ряду фантастики раз на день.
По кільцю не "написано", але читаємо 11.14! Скільки смуг на кільці в вашому відео? В цілому все правильно говорите... Що стосуєтся 16.2. Якщо немає вело-смуги... водії повині зайняти "крайнє положення"...в термінології все написано
11.14 у випадку кільця не застосовний, бо на кільці немає лівого повороту, є тільки рух прямо і направо при з'їзді з кільця. Крайнє положення - логічно, відповідно, має їхати за велосипедистом до повороту, або випередити і повернути раніше, якщо є можливість і до повороту далеко. Але не підрізати
Первое, о чём нужно говорить, это то, что велосипед является ТАКИМ ЖЕ САМЫМ ПОЛНОПРАВНЫМ УЧАСТНИКОМ ДВИЖЕНИЯ, что и все остальные. К сожалению, большинство водителей и велосипедистов об этом не знают...
Насправді, це можна трактувати по-різному, як в плюс (повага на дорозі, як до рівного), так і в мінус (вимога рівноцінної відповідальності ледь не до необхідності отримання прав на водіння)
@@mshkotnyar Правильная постановка вопроса. Я, например, заядлый велосипедист и имею водительский стаж 40+. То есть точное соблюдение правил не есть проблема. Потому считаю, что уже давно пора ввести некое подобие прав для активных городских велосипедистов.
@@vladimirgai8893 Так нічого тут правильного немає. Наша головна задача - поширення велоруху. Будь-які зайві документи - це серйозне ускладнення і перепона. Ніде такого немає в цивілізованих країнах. Права на авто, мотоцикли і т д необхідні тому, що ти становиш серйозну небезпеку для інших. От що дійсно необхідно - так це тотальна велоосвіта, як це є в тих же німців чи поляків. І в цьому напрямку вже є рух
@@mshkotnyar Для начала нужно доработать правила, ибо на сегодня относительно велосипеда масса нестыковок. Вы, например, в курсе, что согласно ПДД Украины, ребёнок до 14 лет вообще НЕ ИМЕЕТ ПРАВА ЕЗДИТЬ НИГДЕ, кроме как по пустырю?
Я би почав з першого розділу ПДР. 1.2 для прикладу. Розбив би тему на декілько роликів, а не мішав все в одному. Нудна академічна подача. Додайте в кадр ще когось, і в діалозі буде не так нудно. У Львові ПДР, ні не чув. 😄
Тема складна і замутна, багато нюансів. Але робити повний курс по ПДР в наші плани не входить, а пріоритети, все ж, чи не найважливіше. Тому вже як виходить, але розказати треба було
@@ChD_Як сказати... З досвіду, через порушення цих правил значно більше проблем і зіткнень. Загальні правила і так розказують зі всіх чайників. До речі, далеко не всюди на велодоріжках (на відміну від велосмуг) визначний напрям руху. Він зараз визначається вже спеціальною розміткою і табличками, а сама по собі розмітка 1.36 не зобов'язує їхати в певному напрямку. На велосмугах - так.
Велика подяка за зйомку і продакшн Михайлу кренцу, ось його канал:
youtube.com/@CheckItNow?si=d0U3SAhSH6CVxjTN
Чудово зняте і змонтоване відео! Вже мовчу про користь і інформативність) чекаю наступного!
Гарне відео з корисною інформацією як для велосипедиста так і для водія авто!
За підсумками вашого чудового відео сформував висновок:
Коли ти на велосипеді, у тебе існує єдиний пріоритет на дорозі - вижити! 🤣
Мабуть неуважно дивились. Дуже багато ситуацій, коли велосипедист має пріоритет, більше, ніж більшість собі думає
Якось трохи забагато моментів, коли не зрозуміло в кого пріоритет і хто кого має пропускати, але це проблема створена нашими совковими чиновниками((( правила мають бути максимальні зрозумілі і однозначні, без всіх отих "але".
З одного боку так, з іншого - в реальності їх не є аж так багато і воно не критично заважає руху (хіба шо крім очевидного провтику з виїздом з прилеглої через велодоріжку).
Це чисто з власного досвіду
@@mshkotnyar Суть правил в їх однозначності і простоті: є велопереїзд - пріоритет має бути у велосипедиста, якщо немає пріоритету - зробіть розмітку і поставте знак, щоб це було очевидно!!! а не зсилатись на заокруглення на перехресті, яке не зрозуміло чи заходить на переїзд, або на одному боці заходить, а на іншому ні, і т.д.
@@ІванБогдановичПіжицький В наших реаліях скоріше всюди пріоритет заберуть)
Відос топчик, але пошукайте наступного разу або асфальт або тихіші вулиці 😅, бо Матвій голос зірве, а в людей слух пропаде 😅
Не зірве, Матвій має голос натренований) І ми знімаємо, таки, у Львові, а в нас не так просто знайти на всі ситуації вулицю без бруківки)
Дякуємо за роз'яснення, дуже корисно! Підкажіть чи можна рухатися на велосипеді по проїзній частині якщо на данії ділянці дороги є велодоріжка?
Якщо відокремлена і позначена знаком 4.14 - тоді не можна. Принаймні, так випливає з правил, бо у визначенні велодоріжки саме цей знак.
оце у мене на кільцю була сама погана ситуація з усього досвіду, треба показати що я зїзджаю, а стан дороги такий що я не можу руль кинути, тільки відпускаю одну руку, так почина ковбасити... ))
після цього показую напрям руху тільки якщо стан покриття дозволяє, краще проїду більш безпечним шляхом, чи пропущу всіх, 100500 раз подивлюсь, але руль не кину
Але таки на кільці це достатньо критично
21:14 о, срач був великий, пам'ятаю😅😅
08:00 мене так копи ледь не збили😅
Дуже інформативно! Дякую!
Щодо велодоріжок в центрі міста.... Це жах... Закінчуються і не почавшись... Інфраструктура бажає кращого.... Міська влада... зберіттся до купи і обладнайте хоча б в центрі якось...
11.14 поворот наліво дозволяється лише без трамвайної колії посередині, на відео велосипедист спеціально порушує, чи я щось провтикав?
Абсолютна правда. Просто це правило настільки дурнувате (в частині саме колій), що всі якось про це забувають, в тому числі і ми під час зйомок) Порушується не спеціально.
На нашу думку, це обмеження треба скасовувати
не згоден, що треба скасовувати. При повороті ліворуч через рейки, перетинаючи їх під гострим кутом, особливо у дощ або сніг, недосвідчений велосипедист може впасти.
@@murabel1972 Власне, для недосвідчених в принципі лівий поворот небезпечний. І так само ідуть перетини рейок в інших ситуаціях.
А заборона повороту суттєво ускладнює рух
за відео дякую. роверів все більше, а вчити ПДР роверисти не хочуть. для себе нічого нового не дізнався. Але є питання, можливо місцеві експерти підкажуть.
У місті є декілька перехресть, на яких права смуга лише праворуч, а ліва - прямо та наліво. мені потрібно прямо. То як мені їхати? З правої згідно пункту 11.14 ПДР, порушуючи вимоги знаку 5.16 та розмітки чи їхати з лівої відповідно до вимог знаку 5.16 та розмітки, спираючись на пункт 6.7 та визначення з пункту 1.10, порушуючи при цьому 11.14?
як бути?
На мою думку, правило 11.14 не може поширюватись на проїзд перехрестя. Аргументую:
1) 11 розділ в цілому стосується саме поступального руху дорогою, тобто коли просто є ділянка і ти нею їдеш. В цьому контексті дана вимога абсолютно вірна
2) Знаки і розмітка, які вимагають їхати в певному напрямку з певної смуги тут виступають так званою спеціальною нормою відносно цього більш загального правила 11.14. А якщо спеціальна норма суперечить загальній, то слід керуватись нею.
3) Як по мені, очевидно, що якщо б правила забороняли проїзд прямо для велосипедиста в такій ситуації, то це було б прописано чітко і ясно. Але такої заборони немає, на відміну від, наприклад, лівого повороту.
4) Уявимо собі, що норми розділу 11 впливають на проїзд перехрестя. Але для водія автомобіля також є подібне правило:
11.2
На дорогах, які мають дві або більше смуг для руху в одному напрямку, нерейкові транспортні засоби повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини, крім випадків, коли виконується випередження, об’їзд або перестроювання перед поворотом ліворуч чи розворотом.
Тепер уявимо собі ситуацію: під'їжджає водій машиною до перехрестя з правоповоротною смугою і вона пуста. Виходить, що він має їхати по ній і, відповідно, так само, як роверист - не може проїхати прямо.
Очевидний нонсенс.
З цього робимо висновок, що дане правило в контексті проїзду перехресть - незастосовне.
Просто ненавиджу велопереїзди, які віднесені від кругового руху. Як от на Чорновола. Коли їдеш по кільцю, то тебе бачать і пріоритети очевидні, інакше з тим трафіком єдиний варіант - це ховатись за пішоходом, який переходить і якого водії пропускають. Дочекатись, щоб на 4 смугах одночасно не було автівок є чимось з ряду фантастики раз на день.
Але таки, зазвичай, є пішоходи
19:15 - я не згоден, що там можна їхати. Там немає велопереїзду, але є знак пішохідного переходу. Тому спішуємося і переходимо як пішохід.
Ні, тут немає переходу.
Знаки переходів через перпендикулярну проїзну частину
чи дозволено велосипедистам рухатися по тротуарам, і чи дозволяється пішоходам ходити по тротуарах задом наперед як на 16:09?
1. Не дозволено
2. Як бачимо, дозволено)))
Ого 606 переглядів…
По кільцю не "написано", але читаємо 11.14!
Скільки смуг на кільці в вашому відео?
В цілому все правильно говорите...
Що стосуєтся 16.2. Якщо немає вело-смуги... водії повині зайняти "крайнє положення"...в термінології все написано
11.14 у випадку кільця не застосовний, бо на кільці немає лівого повороту, є тільки рух прямо і направо при з'їзді з кільця.
Крайнє положення - логічно, відповідно, має їхати за велосипедистом до повороту, або випередити і повернути раніше, якщо є можливість і до повороту далеко. Але не підрізати
Це що 2 зручне місто? Ганьба!!!
Первое, о чём нужно говорить, это то, что велосипед является ТАКИМ ЖЕ САМЫМ ПОЛНОПРАВНЫМ УЧАСТНИКОМ ДВИЖЕНИЯ, что и все остальные. К сожалению, большинство водителей и велосипедистов об этом не знают...
Насправді, це можна трактувати по-різному, як в плюс (повага на дорозі, як до рівного), так і в мінус (вимога рівноцінної відповідальності ледь не до необхідності отримання прав на водіння)
@@mshkotnyar Правильная постановка вопроса. Я, например, заядлый велосипедист и имею водительский стаж 40+. То есть точное соблюдение правил не есть проблема. Потому считаю, что уже давно пора ввести некое подобие прав для активных городских велосипедистов.
@@vladimirgai8893 Так нічого тут правильного немає.
Наша головна задача - поширення велоруху.
Будь-які зайві документи - це серйозне ускладнення і перепона.
Ніде такого немає в цивілізованих країнах.
Права на авто, мотоцикли і т д необхідні тому, що ти становиш серйозну небезпеку для інших.
От що дійсно необхідно - так це тотальна велоосвіта, як це є в тих же німців чи поляків.
І в цьому напрямку вже є рух
@@mshkotnyar Для начала нужно доработать правила, ибо на сегодня относительно велосипеда масса нестыковок. Вы, например, в курсе, что согласно ПДД Украины, ребёнок до 14 лет вообще НЕ ИМЕЕТ ПРАВА ЕЗДИТЬ НИГДЕ, кроме как по пустырю?
@@vladimirgai8893 Звісно
Правила нікуди не годяться.
Але наразі МВС це не цікаво
Я би почав з першого розділу ПДР. 1.2 для прикладу. Розбив би тему на декілько роликів, а не мішав все в одному. Нудна академічна подача. Додайте в кадр ще когось, і в діалозі буде не так нудно. У Львові ПДР, ні не чув. 😄
Тема складна і замутна, багато нюансів. Але робити повний курс по ПДР в наші плани не входить, а пріоритети, все ж, чи не найважливіше. Тому вже як виходить, але розказати треба було
@@ЛАВ-д9г так, але навіть в роліку Гловіст порушував 1.2. Та були інші порушення першого розділу. Це база. 16.2 та 10.2, це вже нюанс.
@@ChD_Як сказати... З досвіду, через порушення цих правил значно більше проблем і зіткнень. Загальні правила і так розказують зі всіх чайників.
До речі, далеко не всюди на велодоріжках (на відміну від велосмуг) визначний напрям руху. Він зараз визначається вже спеціальною розміткою і табличками, а сама по собі розмітка 1.36 не зобов'язує їхати в певному напрямку. На велосмугах - так.
@@ЛАВ-д9г Велосипед перестав бути транспортним засобои, чи 1,2 на велосипед не діє? Виключення, доріжка для велосипеда, з двох стороннім рухом.