Spotkanie z ekspertem KAPE - Zielone obligacje - ramy prawne, proces emisji, alternatywy

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 15 жов 2024
  • W trakcie spotkania „Zielone obligacje - ramy prawne, proces emisji, alternatywy” nasza ekspertka przedstawiła następujące zagadnienia:
    Czym są zielone obligacje i jaką pełnią funkcję,
    Zalety i wady zielonych obligacji,
    Emisja zielonych obligacji krok po kroku,
    Green Bond Framework (Ramy Zielonych Obligacji) jako najważniejszy dokument zielonych obligacji,
    Second Party Opinion - rola w procesie emisji, treść i proces uzyskiwania,
    Zielone obligacje a zielony kredyt,
    Obligacje i kredyty związane ze zrównoważonym rozwojem jako alternatywa dla zielonych instrumentów dłużnych.
    Naszą ekspertką była Roksana Kałużna-Bałazy (kancelaria prawna White&Case), Adwokat, absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim i prawnik w praktyce Finansowania Dłużnego kancelarii prawnej White&Case. Koncentruje się na doradztwie prawnym przy finansowaniach dłużnych w formie kredytów i dłużnych instrumentów finansowych oraz zagadnieniach regulacyjnych dotyczących instytucji finansowych. Specjalizuje się w szczególności w regulacjach zrównoważonych finansów i ESG.
    Brała udział w pionierskich transakcjach z zakresu zrównoważonych finansowań na rynku polskim, w tym emisjach zielonych obligacji i obligacji związanych ze zrównoważonym rozwojem oraz sporządzaniu kredytów zielonych i związanych ze zrównoważonym rozwojem m.in.: doradztwo prawne w związku z pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej emisją obligacji związanych ze zrównoważonym rozwojem powiązanych z ratingiem ESG PKN Orlen S.A., doradztwo prawne w związku z emisjami zielonych obligacji przez Skarb Państwa, banki oraz spółki z sektora energii odnawialnej i sektora nieruchomości oraz doradztwo prawne w związku z kredytem związanym ze zrównoważonym rozwojem JSW S.A.
    Wykładowca studiów podyplomowych i autor publikacji z zakresu ESG, członek ministerialnych grup roboczych ds. rozwoju rynku zielonych obligacji i taksonomii UE.

КОМЕНТАРІ •