Bėginėjo povelė po dvarų / Dainos ir sutartinės apie paukščius 2021

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 6 кві 2022
  • Paukštis - mūsų senojoje tradicijoje yra tarpininkas tarp žmonijos ir dievų, žemės ir dangaus, čia ir ten, pragaro ir rojaus, taikos ir karo, nakties ir dienos, gyvenimo ir mirties.
    Prigimtinės giesmės nešėjas, laimės - gausos ar nelaimės simbolis. Kiek tautų ir religijų paukščius vardija kaip ženklus! Kiek tautų apie juos dainuoja dainas. Apie Várną - karo dainos mini, daugelio mūšių laukus, jis turi apie ką papasakoti, išminčius, mirties palydovas. Gegutė - ar tebeklausiat, kiek liko metų gyvent? Ar turit pinigėlį kišenėj kai girdit kukuojant? Kokią žinią ar lemtį ji gali iškūkuoti? Gandras - gyvybės, vaisingumo, laimę nešantis paukštis. Gervė, sakrali žemės darbų palydovė. Sakalas, Vanagas - žinių nešėjai. Pelėda - išminties bei žiemos simbolis. Kėkštas, žvirblis - dainose gyvenantys žmogaus gyvenimą. Pova - pavydėtino grožio, auksais nusagstyta deivė. Antis, Lakštingala, Kuosa, Genys, Kukutis, Gaidys ir Višta, Strazdas ar Gulbė, visi jie stebuklingų lietuvių ir kitų tautų dainų veikėjai įprasminantys mūsų buvimą žemėje ir žmogaus norą būti panašiu į paukštį.
    Kokia bebūtų religija ar tauta, visur rasim dainas, maldas, mantras apie paukščius. Kas gi yra Angelas?
    Apie paukščius, simbolius ir tautas, religijas ir prietarus, dainas ir sutartines bus mūsų šis skambus susitikimas. Apie atsakymus, kurie sukelia dar daugiau klausimų.
    Pavasario ryto skambesys, skirtingų paukščių giesmės. Kiekvienam savo giesmė, sava, įgimta ir mieliausia. Gimę giedoti, nežino kito kelio.
    Lietuvi, kodėl tu negiedi? Kas užrakino tavo prigimtinę teisę skambėti?
    Nubuskim.

КОМЕНТАРІ •