Naudoto 3 serijos BMW (F30 2011-2019 m.) testas: vis dar šiuolaikiškas ir dabar visai nebrangus
Вставка
- Опубліковано 30 лис 2024
- Neslėpsiu, kad ilgą laiką man labai patiko 3 serijos BMW, o pamačius patrauklias šeštos kartos modelio („F30“ kėbulas), gaminto 2011-2019 metais, kainas, kilo net mintis tokį įsigyti.
Po penktos kartos trečios serijos pirmtako „E90“ šis modelis atrodo tikra atgaiva akims tiek žvelgiant į išorę, tiek ir įsėdus į saloną - net ir po 13 metų nuo gamybos pradžios šis „trečiukas“ vis dar pakankamai šiuolaikiškas, o sportiškai žemas sėdėjimas skatina energingiau spausti akceleratorių. Žinoma, atsižvelgiant į oro sąlygas, nes baziniai modeliai su galiniais varančiaisiais ratais reikalauja ir gerą sukibimą užtikrinančių padangų.
Palyginti su ankstesne karta, iš esmės pasikeitė motorų gama - nuo šiol visi gamintojo benzininiai varikliai buvo išskirtinai tik su turbinomis, tiek kalbant apie keturių, tiek ir apie šešių cilindrų motorus.
O dar pirmą kartą gamoje atsirado ketvirtos serijos modeliai, turintys tas pačias platformas - tai dviejų durelių kupė, kabrioletas ir „Gran Coupe“ versija, su kurio testu galite susipažinti čia ( • Naudoto „BMW 420i Gran... )
Trečia serija be čia bandyto universalo pasipildė ir anksčiau tik „penktukams“ siūlytais praktiškesniais „Gran Turismo“ modeliais su didesne ir kartu su galiniu stiklu atsidarančia bagažine ir daugiau vietos sėdintiems gale.
Kaip ir anksčiau buvo galimos versijos su „xDrive“ visų ratų pavara, naujų motorų galia siekė net iki 460 AG, tad nebent silpniausias 1,6 l motoras (kurį 2015 metais pakeitė trijų cilindrų 1,5 l variklis) būtų kompromisas dinamikos sąskaita - visi kiti motorai yra 2 l ir didesnio darbinio tūrio, tad galios, priklausomai nuo jūsų poreikių, užteks visose situacijose.
Tiesa, jei „E90“ kartoje galingiausias M3 pirmą ir vienintelį kartą turėjo V8 motorą, tai šios kartos automobilis buvo su turbobenzininiu šešių cilindrų eilėje varikliu. Taip pat atsirado ir iš tinklo įkraunama hibridinė versija, optimistiniu gamintojo vertinimu (senąja NEDC metodika) galintis vien tik elektra nuvažiuoti iki 39 kilometrų - realybėje šis atstumas būtų daugiau nei dvigubai mažesnis.
Ir nors šioje kartoje jis padidėjo iki 4,62 m, tai nėra erdvus ir talpus automobilis (sedanas talpino 480 l, į universalo bagažinę tilpo iki 1500 l) - vėlgi, tam kur kas labiau tinka 5 serijos BMW. Tačiau skydelis džiugina dailesnėmis formomis ir, skirtingai nuo ankstesnės „E90“ kartos, vėl į vairuotoją pasukta centrine dalimi.
Prietaisų skydelyje - skaitmeninės skalės su fiziniais apvadais, multimedijos ekranas - nedidelis, tačiau didelės raiškos ir su patogiu „iDrive“ valdikliu. Itin sklandžiai veikiančios automatinės pavarų dėžės elektronine svirtis naudotis patogu, vairuotojo vieta atrodo skoningai ir vis dar šiuolaikiškai.
Žinoma, daug technologijų reiškia ir daugiau galimų gedimų - šis 3 serijos BMW toli gražu nėra patikimiausias automobilis, ypač jei ankstesnis savininkas nelabai rūpinosi technine priežiūra. O ir prižiūrėti šios klasės automobilį bus brangiau nei „Volkswagen“. Kaip sako „Bosch Car Service“ atstovai, visi šios kartos BMW motorai turėjo skirstomąsias grandines, tad verta atkreipti dėmesį, kad joms taip pat reikia priežiūros, tad atėjus laikui remontas bus brangus.
Žinoma, turbodyzelinės versijos yra taupesnės nei benzininės, tačiau į jas papildomai montuojama išmetamųjų dujų valymo įranga reikalauja didesnės priežiūros ir, atitinkamai, išlaidų - daugiau apie naudotą „F30“ kartos 3 serijos BMW žiūrėkite vaizdo medžiagoje.
Dėkui už apžvalgą. Norėtųsi sulaukti ir Audi A4 B9 (2.0 TFSI Quattro) video.
Ačiū - artimiausiu metu bus (tik greičiausiai ne quattro)
Mažas patikslinimas: nefiksuojamos posūkių ir valytuvų svirtelės, taip pat elektrinis vairo stiprintuvas atsirado E9x kartoje, o ne F3x
Ačiū už komentarą, bet visgi E90 turėjo hidraulinį vairo stiprintuvą :)
versijos su 6 cilindrų varikliu-taip. Versijos su 4 cilindrų turėjo elektrinį.
@@aleksandrassilkonis505 Ačiū už patikslinimą!
@@aleksandrassilkonis505
E90 Su 4 cilindrų varikliais buvo ir el ir hidr vairo stiprintuvai.
@@arunask2738 Dar įdomiau, pasitikslinsiu
:)
Vairas baisus, sėdynės tragiškos, kieta važiuoklė, beveik nulinė garso izoliazija + labai garsiai dirbantys dyzeliniai varikliai. Bet... Kai apžvalgą daro BMW gerbėjas, tai viskas tiesiog nuostabu :)
Nesu gerbėjas - paskutinį BMW turėjau 1998-2000 metais (E34 535i) Bet žinau kaip jie važiuoja (važiavo), todėl galiu pastebėti skirtumus. Labiausiai nepatiko vairo sistema, o kiti dalykai - skonio reikalas
🤡🤡🤡
ka ponas vairuojat? iki garso izoliacijos daugumai japonu toli grazu,net didesniems toli. varikliu nesigirdi jei jis tvarkingas ir jokio drebejimo salone. surasei viska taip lyg turetum bmw nuoskaudu arba tiesiog nemegsti ir net nesi vaziaves :)
@@wippere Suprantu, kad komentaras ne man, bet tik pastebėsiu, kad ne vienam BMW vardas kaip masalas negatyviems komentarams. O iš japonų vienintelis palyginamas modelis yra Lexus, ir tik tas, kuris ne hibridinis - yra tokio RX Turbo apžvalga mano kanale, taip pat dar Google galima rasti mano LC500 testą
@@motorai7838 teisingai. del to ir parasiau, kad daugumai japonu garso izoliacija ner ka lygintis net bmw treciukui, ka ten lygint su penktos serijos ar septintos.. Lexus vienas is tu japonu, kur su izoliacija draugauja.