Хроматична губна гармошка. Страждання і тотальна дисгармонія

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 24 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 5

  • @judgedead7321
    @judgedead7321 2 місяці тому

    Бувають, до речі, типу "хроматичні" гармоніки з діатонічним строєм. Тобто це фактично діатонічна гармошка у двох тональностях до і до# із слайдером. Зручно грати блюзові рифи і в той же час без зусиль напівтона брати. У мене є така, купив в Німеччині на ебей б.у. за 15 євро. Фірму точно не скажу, але не Хонер, це точно. Після того всі свої діатоніки подарував брату. На сьогоднішній день у мене є три гармоніки дві хроматики Hohner 16 і 12 отворів і ця діатоніка зі слайдером. Вистачає з головою. Коли грав у групі, проблем не було. Головне правильний догляд. Є ще до речі на аліекспрессі гармошка називається Tower, це хроматична губна гармошка 24 отвори, ціна ~10 євро. Як для початківця теж згодиться, просто до неї треба трошки звикнути. Але краще таки вже хоча б Esttop, або Swan.
    Відео "лайк"! Знімай ще, це цікава тема.

  • @ygic.
    @ygic. 3 місяці тому

    Добрий день , чи можна на діатоніці брати 12 нот ? вибираю собі губну гармошку, незнаю яку вибрати щоб грати всі мелодії

    • @ainkrey6625
      @ainkrey6625  3 місяці тому

      @@ygic. Добрий, звісно, на ній можна грати хроматичні ноти, але для цього треба освоїти бенди(пониження) і овербенди(підвищення), це специфічні прийоми, при яких з 1 отвору можна видобути не 2 звуки(вдих-видих), а до 5-6

    • @ainkrey6625
      @ainkrey6625  3 місяці тому

      @@ygic. Але якщо ви збираєтесь грати класику і потрібні всі-всі хроматичні ноти без труднощів і одразу. То раджу подивитись в сторону хроматичної губної гармоніки. В мене був на каналі про неї відос)

    • @judgedead7321
      @judgedead7321 2 місяці тому

      Шоб грати всі мелодії, у всіх тональностях безперечно потрібна хроматика. Якщо у вас є поняття про теорію музики, і вміння читати ноти. Я починав теж з діатоніки, але швидко зрозумів що мені потрібна хроматика. Хроматична губна гармошка це повноцінний духовий язичковий інструмент, завдяки клапанам на ній легко брати бенди, але не можливо брати овербенди( але вони по суті і не потрібні, так як є слайдер).
      Інший момент, це ціна. Хроматика коштує в декілька разів дорожче ніж діатоніка. Це теж важливий момент. З іншого боку, одна хроматика заміняє цілий набір діатоніки в різних тональностях. Я рекомендую спочатку купити не дорогу діатонічну гармошку, що б звикнути до дихання, до постановки амбюшура і рук. А тим часом ви самі побачите, чи зайде цей інструмент, і чи є потреба купувати хроматику. Якщо все таки потрібна буде хроматична гармошка, то я б віддав перевагу Hohner Chromonika 280, або Hohner Сhrometta 12 з пластиковою гребінкою.