Skoro tyle dobrego powiedziałes o tej ostatniej pralce to mogleś jednak pokazać konstrukcję silnika, wiadomo iż silnik będzie prosty ale dla ciekawości jak jest wykonany, czy ma magnesy czy jest to tradycyjny prawdziwy silnik indukcyjny tzw krótkozwarty bądz inna nazwa klatkowy tj pręty zatopione w aluminiowym wirniku tak jak solidne silniki indukcyjne.
swietny film naprawde brakuje takich materialow na youtubie to ze rozbieracie i pokazujecie jak jest w srodku jest rewelacyjne innni robia po prostu marketingowy belkot wy pokazujecie jak to naprawde wyglada Brawo...
Podsumowanie - to w jaki sposób opisujesz oraz prezentujesz urządzenia, to chciałbym tylko więcej takich właśnie recenzji! To jak one wyglądają w środku jak piorą bezcenne! Szczerze, nie obraziłbym się nawet jeśli byś ustawił kamerę przed taką pralką asco i nagrał przykładowy cały cykl prania.
Dobry pomysł! Jest fajny program: Szybki Pro 59 minut. Bardzo dobrze widać, że od pierwszych minut wszystko ładnie jest spienione. Nie będę już spoilerował ;) Ogarnę, jak będzie trochę czasu.
Świetny materiał. Osobiście przerobiłem dwanaście lat temu już pralko suszarkę Bosch. Po kilku naprawach tuż po okresie gwarancyjnym padła elektronika. Koszt samego modułu to była ponad połowa wartości pralki. Zdecydowałem się na LG direct drive i biega po dziś dzień. W tej chwili nawet elektro narzędzia z niebieskiej linii zaczynają pozostawić wiele do życzenia. Bosch zaczyna zachowywać się tak jakby inne firmy nie miały nic więcej do zaoferowania. Z taką butą skończą jak Volkswagen tj. niekończącym się pożarem w środku firmy.
Bardzo dobry program. Oczywiście wyczuwam tu pewne faworyzowanie firmy Asko ale ona na to zasługuje. Dziwi mnie natomiast brak w zestawieniu solidnych pralek LG i Haier. Solidne silniki, wymienne łożyska i generalnie solidność. Zajmuje się zawodowo logistyką technologiczną i mam pełne prawo wypowiedzieć się na ten temat. Bark tych dwóch firm uznaje za przeoczenie. Jeśli chodzi natomiast o Miele jest to firma, która dużo straciła ze swej solidności, choć nadal jest dobra firmą ale nie jest to już to samo co 15 lat temu.
@@gbxgbxgbx Po Electroluxie (ktory się zepsuł) wczoraj kupiłem Toshibę TW-BL80A2PL za niecałe ... 1400 zeta, Miłe zaskoczenie iż praleczka ma silnik bezszczotkowy oraz bęben jest rozbieralny, minus to że chińska produkcja no ale cóż zrobić
@@JanJan-fs8mw Byłem kilka dni temu w sklepie i gościu od pralek polecał Electroluxy/AEG, odradzał najlepiej sprzedające się Samsungi - sugerował że komentarze i wysokie oceny można "kupić/wymusić na klientach". Zapytany o rozkręcalny będen, potwierdził że część z marek ma rozbieralny ale to nic nie daje bo WSZYSTKIE już mają zespawane łożysko, czyli niewymienialne. Trochę mi się nie chciało wieżyć ale ciężko to zweryfikować.
A ja wczoraj kupiłem praleczkę Toshiba TW-BL80A2PL za niecałe 1400 zeta, mialem kupiś Sharpa (nie pamiętam nazwy modelu) za 1000 zł ale pralke potrzebowałem na już i w pobliskim sklepie była ta Toshiba, praleczka miło zaskoczyła iż ma silnik bezszczotkowy oraz ma beben rozbieralny tj skręcony wkrętami. Jest też minus mianowicie miejsce produkcji to Chiny i to najprawdopodobniej w fabryce w której sa produkowane inne pralki innych firm jak Amica czy Samsung, chciałem to doglebniej sprawdzić i okazuje się że na japońskiej stronie toshiby nie ma oferowanych tych modeli co na Europę tylko zupelnie inne pralki, a z kolei te z japońskiej strony nie można znaleść w Europie, więc nie wiem dlaczego tak jest, czy ze względu że urządzenia na Japonię są sporo droższe czy że może jakies pomieszane prawa autorskie? W każdym bądz razie wkurzyłem się po zepsuciu electroluxa że tym razem kupię coś japońskiego, japońskiego z przymróżeniem oka bo w Chinach wyprodukowanego no ale coż zrobić jesli nie można kupic pralki typowo z rynku japońskiego. A i ta podwójna szyba w dzwiach rownież jest w tej Toshibie, no i koło napędowe bębna jest aluminiowe ale to akurat nie jest problemem że jest z plastyku jak w Electroluxie, bo jesli solidny plastyk to będzie lepszy niż aluminium bo pasek będzie nawet nieco ciszej i "mięccej" pracował, natomiast problemem w tych Elektroluxach są nierozbieralne bębny, ot taki jednorazowy szit zasmiecający i obciążający planetę!
W związku z wieloma pytaniami niebawem opublikujemy II część filmu w, którym pokażemy pralki LG i MIELE. Na razie urządzenia są w fazie ostrych testów. Pozdrawiamy, PiekarnikiParowe.com
Bardzo podobają mi się Wasze filmy, bo rzetelnie prezentujecie omawiane sprzęty. Aktualnie rozważam zakup sprzętów LG, także czekam z niecierpliwością!
Pierwszy raz w życiu widzę tak rzetelny materiał o sprzęcie AGD , zawsze myślałem , że Miele robi zbiorniki pralek wyłącznie ze stali nierdzewnej a tu proszę też poszli w oszczędności . Dziękuje za porządną dawkę informacji.
Wydawało mi się, że tylko mnie drażnią pewne rzeczy, a Pan je wszystkie podnosi (dotykowe sterowanie w pralkach/zmywarkach, brak dużych pól 24cm+ w indukcjach, grubości blach w sprzętach AGD, pokazywanie faktycznej wysokości komory zmywarki, a nie wysokości całej zmywarki, wszechobecne plastiki itd. itd.)! dziękuję za to :-) Panie Wojtku to dzięki takim kanałom jak Pański, zwiększających świadomość konsumentów, jest szansa że producenci przestaną produkować śmieci. Ja miałem na liście zakupów electrolux'a 900-tke, a po Pana filmie właśnie wyleciał z tej listy
Jaką to rożnicę robi czy te przeciwwagi są metalowe czy betonowe? Poza tym że beton zajmuje troche więcej miejsca? Podobnie ze zbiornikiem metalowy vs plastikowy - jest tylko mowa o tym że brzydko, ale funkcjonalnie co w tym gorszego - nic. Trzeba się bardziej skupić na konstrukcji silnika, paska, lub jego braku, elektronice - ale tutaj Miele może już mieć problemy z uzasadnieniem wysokiej ceny.
Dzięki za rzetelną prezentację. Widać, że tutaj nie ma żadnej ściemy. Poza tym każdy widzi co jest grane i może sam sobie wyciągnąć wnioski. O ile Miele to chyba każdy zna to o Asco pierwszy raz słyszę. Nawet sobie zapisałem nazwę, żeby pamiętać tę markę tak na przyszłość. Pewnie mnie Pan już nie pamięta, ale w 2018 roku kupiłem od Pana całe AGD Electroluxa do nowej kuchni w tym pralkę do zabudowy Electroluxa. Do dziś wszystko działa. Jak długo podziała? Nie wiadomo :). O w mordę... to w tym roku(lipcu) kończy się na wszystko gwarancja... oprócz pralki, bo na nią było 2 lata. Mam nadzieję, że Electrolux nie montuje timerów uwalających elektronikę w ich sprzęcie ;].
dzięki za odcinek, mam właśnie od ciebie parowy piekarnik od AEG z tą wagą próżniową - piekarnik petarda waga już nie, ale nie o tym, a czy szukałeś innych producentów pralek co są porównywalne do asko lub lepsze?
Szczerze to nie wiem co złego jest w plastikowym zbiorniku czy betonowych przeciwwagach. Zgadzam się jednak co do zbiornika klejonego, który jest czystym złem.
Nic złego. Do piekła się nie pójdzie kupując i użytkując taką pralkę. Nie trzeba się też z niej spowiadać. Chodzi tu tylko i wyłącznie o jakość. Pozdrawiamy
@@stoptojeszczeniesmieci4971 zdarza się że i stał nierdzewna rdzewieje ;) co jednak istotniejsze to skąd wniosek że metalowy bęben będzie trwalszy od plastikowego?
@@radekpul6455 Co do wibracji to mylisz się. Ta pralka ma sztuczną inteligencję i właśnie w czasie wirowania wychodzi z łazienki żeby nie przeszkadzać domownikom. Takie cholerstwo inteligentne :)
Rozkręcalne były...ale gdy urwie ci krzyżak to nie kupisz go samego tylko cały zespół za... 2400.. a to cena sprzed 2.lat .. Miele się nie kupuje i unika bo to już pralki z mitem.trwałości...
@@PASWIND Byłem kilka dni temu w sklepie i gościu od pralek polecał Electroluxy/AEG, odradzał najlepiej sprzedające się Samsungi - sugerował że komentarze i wysokie oceny można "kupić/wymusić na klientach". Zapytany o rozkręcalny będen, potwierdził że część z marek ma rozbieralny ale to nic nie daje bo WSZYSTKIE już mają zespawane łożysko, czyli niewymienialne. Trochę mi się nie chciało wieżyć ale ciężko to zweryfikować.
@gbxgbxgbx Co do Samsunga miał całkowitą rację. Elux zgrzewka to prawda ( wymienić się da ale zabawa jest z tym ) Bosch 7 kilo WAN rozbieralny . LG tez są ale nie brać bo warczą przy wirowaniu. Amica rozbieralna ale ta " jakość" bo albo trafisz tureckiego Vestela albo midea aka Samsung.. w każdej wymienisz ale niektóre bębny trzeba ciąć ( zobacz Beko u mnie które kroiłem ) i sensowny zakup mimo że zgrzewka -- 3 wargowy uszczelniacz. Whirl nie nie niee oj niee ..
@@PASWIND Ten sprzedawca co mi opowiadał miał na myśli same łożyska, że i tak są już zespawane tak - do bębna nie do zbiornika, że się ta naprawa nie będzie opłacać, albo nie będzie możliwa w ogóle. To mnie zastanawiało.
@gbxgbxgbx Bo on nie mechanik serwisant.. trochę poczytał i np Bosch każe wymieniać tylnia kadź a to akurat nie jest potrzebne... ( Tylko przy zniszczeniu pierścienia zewnętrznego wtedy nic już nie zrobi się ).. Da się zrobić wszystko... Tylko trzeba pomyśleć...
Bardzo fajny film, szkoda że nie zobaczyłem go przed zakupem pralki😢. Bosch Series 8 z 4d wash. Kiepska pralka, tłucze się niemiłosiernie, wiruje bez prawidłowego rozłożenia prania, sprężyny trzeszczą. Serwis wymieni sprężyny ale jak zobaczyłem środek i ten plastikowy nierozbieralny bęben w tej klasie cenowej to szlag mnie trafił. Bubel nie wart swojej ceny.
Nareszcie doczekałem się filmu z pralkami 😀 zdecydowałem się kupić w ciemno, ufając doradztwu Pana Wojciecha zestaw Asko, dam znać za jakiś czas jak się sprawuje. Pozdrawiam 😀
@@piekarnikiparowe6926:-) czeeeekam na wszystko, na Asco, na Artinox Layer i całą resztę sprzętu zamówionego u Pana. Oszczędza Pan dużo czasu takim osobom jak ja, które chcą dobrego sprzętu AGD za adekwatne pieniądze. Pozdrawiam serdecznie. Bardzo pożyteczny kanał
@@piekarnikiparowe6926Witam można dostać do Pana numer telefonu jestem na etapie kompletowania sprzętu AGD do domu .Chciałbym aby Pan pomógł wybrać sprzęt wraz z zakupem.
Czemu przy pralce samsunga nie ma ani słowa o tym, że posiada dwie pompy - odpływowa o właśnie ta odpowiedzialna za eco bubble? Jest to pompa do obiegu wody z dołu do góry pralki. Chyba, nie jest to standardowe rozwiązanie w innych pralkach?
Witam właśnie wczoraj zakupilismy z mężem te pralke. Po filmie jestem zachwycona. Pol roku zastanawialam sie jaką pralke kupic. Poradzilam się fachowca ktory naprawia pralki. Polecil Miele i Asko. Nigdy nie slyszlam o takiej firmie. Jako fanatyczka prania i detergentow juz nie moge sie doczekac jak pralka przyjedzie. 😊 ❤
Ba higienia i prawidłowe stosowanie detergentów ( nie sypanie łopata -- nie żart bo akcje typu 150g proszku na 6kg prania to " norma " u nas...a powinno być 60G ) No i oszczędzanie na prądzie i pranie w 30C-- smród i grzyb .. raz na miesiąc trzeba 60C dać i np ręczniki wyprać
Jestem pod wrażeniem filmu. Myślałam, że już nie ma ludzi rzetelnie podchodzących do tematu a tylko „po łebkach”. Mam Miele- zrobiłam dopiero jedno pranie, bo dziś przyjechała, i……. Jestem zakochana
Zgadzam sie z opinią że najlepiej kupować sprzęt że średniej półki bo w razie felernej sztuki nie straciliśmy kasy, jednocześnie taki sprzet ma już silnik inwertorowy i duzo opcji wyboru. Osobiście posiadam pralkosuszarkę Electrolux podstawowy model i odpukać po 6 latach działa bezbłędnie, troche rdzy wychodzi na dolnym rogu frontu, też z Włoch. Osobiście nie bedd wymieniał łożysk jesli padnie bo wedlug mnie nawet jeśli wymienimy łożyska to za chwile padnie coś innego i tylko stracimy kasę.
Ciekawe czy pralki z nowej serii Boscha (WGB) też są takiej jakości... Zastanawiam się między zestawem pralka + suszarka Bosch lub Samsung z serii Bespoke... Za Samsungiem przemawia cena, natomiast za Boschem samoczyszczący się kondensator w suszarce... Pozdrawiam!
Witam Pana serdecznie co by Pan powiedział na pralkę electrolux electrolux mew7f349pxp, oglądałem w media expert i spodobała mi się, chodzi mi jak wygląda w środku
Miele, nie wiem jak ten model ale wszystkie te produkowane wcześniej to katastrofa. Krzyżak bębna po dziesięciu latach rozsypywał się w pył . Poza tym mam wrażenie że ta cała prezentacja miała na celu przedstawienie produktu Miele. Brakuje tu także LG z silnikiem bezpaskowym DirectX Drive która też ma automatykę dozowania.
Czy Asko W2084C różni się głównie tym, że nie ma trybu parowego i ma taką samą konstrukcję? Czy W4096R używa trybu parowego na koniec aby ułatwić prasowanie?
Mam taki dzielony bęben w Samsungu i przy wymianie łożysk zauważyłem mikro pęknięcia wokół gniazda łożyska… Niestety podciekała woda i po wymianie łożysk podziałała tylko 8 miesięcy i znów słychać łożyska. Wywalę ją chyba na złom…
Szkoda że ASKO czy MIELE nie posiadają w swojej ofercie pralek o głębokości 40cm. Nie każdy ma łazienkę wielkości salonu, a wiele osób chętnie by kupiło coś marki premium w mniejszej wielkości. Mam 13 letnią pralkę bosch i strach pomyśleć na co ją teraz zamienić.
BDB prezentacja sprzętów natomiast mam ten model i patent z 2-złotówka niestety nie działa (może jeszcze tutaj kwestia lepszego wypoziomowania ale nie sądzę). Sama pralka Asco godna polecenia nie mniej jednak końcówka dopływu (złącze) zimnej wody zrobione w niej z plastiku (?!) i gwint się wyrobił po kilku wkręcaniach/przenosinach... W innych miejscach pralka rzeczywiście solidna. Problem podobny jak z hybrydą Toyoty, która po tygodniu stania musi być odpalana z kabla - dobry sprzęt ale wywalił się na niedoróbce.
Dobry wieczór dzień dobry - niesamowicie rozbudowana recenzja. Mnie ASKO też przekonuje zobaczę w przyszłości potencjalny jej zakup - jednak mam jeszcze prośbę 1.Poproszę o taki model w zakresie do 3 tys zł 2. Mam pytanie co można powiedzieć o tym modelu pralki? Bosch WGG0440EPL Serie 4 - 9kg jest teraz w RTV Euro na promocji kilka dni jeszcze ---- ktoś poleca coś lepszego???? Przy zbliżonym budżecie? Proszę o szybkie sugestie Panowie Wojtku ? Dariuszu?
To jest model Boscha serii 4 na sterydach - w zasadzie pełnoprawna seria 6 - posiada ten sam zbiornik vario drum i większy otwór załadunkowy względem starszych modeli serii 4. Minusem - klejony zbiornik, a więc utrudniona ewentualna wymiana łożysk.
Unikaj LG ... Do dziś dnia albo od razu warczy albo zacznie po 3 latach ( po gwarancji -hmm nowe nie znałem ) Dalej nie zrobili nowego zespołu bębna bo ten ma.wade.projektowa i serwisanci LG mówia : one tak mają i nie przyjmują zgłoszeń.
Mam Miele, pralka kupiona kilka lat temu. Od samego początku niedomywa prania. Wyglada to tak jakby myła pranie samą wodą. Tragedia. Pomóżcie, co robić? Gdzie tkwi problem???😢
Polecam dodać filtr zmiękczający przed pralką. Koszt 30 zł. Plus sprawdzić twardość wody testem kropelkowym. Zastosowałem to i przy chemii i pralce Miele musiałem zmniejszyć dozowanie niemal o połowę, aktualnie mam niebieski 30ml, biały 20ml, czyli po naparstku na pranie. To w sumie dało bardzo efektywne pranie i wykorzystanie oryginalnych płynów Miele. Przy zakupie dostałem 5 butli co mi wystarczy na rok przy zmiękczonej wodzie i zmniejszonej podaży płynu na pranie.
Masz rację w pralkach AEG, Electrolux, czasem te przyciski pojemnościowe (tak taki przycisk się fachowo nazywa) nie działają tak jakbyśmy tego oczekiwali ale taki jest już urok przycisków pojemnościowych. Trzeba na nie naciskać solidnie i nieco wolno, żeby odnosić pożądany efekt. One poprostu muszą odnotować jakieś odchylenie/zakłócenie w swoim polu, żeby uznać to za zbliżenia palca i poprostu wykonanie cyk. Czasem jednak jak się naciśnie zmianę temp, to potrafi nie zareagować albo zleci od razu 3 wartości w dół, to samo np. z obrotami wirowania. Niestety pralki AEG/Electrolux mają jedną bardzo dużą wadę - ktoś kto to programował nie był chyba mocno rozgarnięty.... Przecież to się potem ciągnie te programy prania we wszystkich pralkach ludzie - nie można tego było zrobić porządnie??? Mianowicie wyważanie prania do wirowania jest dla tych pralek co najmniej problematyczne. średnia mała albo bardzo mała ilość prania - w tym kierunku problem ów się nasila. Piorąc jakieś kilka rzeczy proces wirowania wogóle nieraz nie może się rozpocząć, bo pralka podchodzi do wyważania kilka ray i potrafi w końcu pominąć całkiem wirowanie co się z kolei natychmiast odbija na źle wypłukanym praniu. całe płukanie w takiej sytuacji potrafi się bardzo mocno wydłużyć czasowo, ponieważ przed każdym częściowym odwirowywaniem jest z nim problem. Nie rozumiem dlaczego pralka nie ma 2 algorytmów wyważających przystosowanych w małego i dużego załadunku. To w zupełności rozwiązałoby problem z wyważaniem prania. Oczywiście pozbyto się już dawno w tych pralkach czujnika drgań i nad poprawnym wyważaniem czuwa sam silnik i to, jak jest obciążany jak się kręci powoli bęben czy równomiernie czy nie, po tym pralka podejmuje decyzję, czy wirować, czy zatrzymać bęben i ponownie spróbować ułożyć w nim pranie. To jest dno. Tak samo jak słabe jest to, że np. na programie syntetyki bęben obraca się podczas prania powoli (inaczej niż na bawełna) ale podczas płukania już wszędzie tak samo i szybko. Wychodzi na to, że podczas płukania nie trzeba już uważać na tkaniny delikatne. Problemem w niektórych modelach pralek Elektroluxa jest również b. duża tolerancja temperatury dla nastawu 40st w programie bawełna. Raz pralka potrafi nagrzać wodę zaledwie do 30 kilku, a innym razem może ona dochodzić nawet do 48 st c. To już wartość często niebezpieczna dla niektórych pranych tkanin, którym krzywda w 40st jeszcze się nie stanie ale powyżej już tak. Nie wiem z czego to wynika ale pralka losowo potrafiła dogrzewać wodę do inne wartości we wskazanym przezemnie zakresie. To jest zupełnie niedopuszczalne i nie powinno mieć miejsca. Nie oczekuję, że temperatura będzie w identyczna ale uważam, że odstępstwa o +- 2 st c a nawet mniejsze, to już nie jest dla współczesnej technologii granica nie do przebycia. ps. Nie wiem jak w Samsungu ale w Aeg i Elektrolux zespół piorący wisi na 4 sprężynach po kwadracie a od spodu ma tylko 2 amortyzatory od spodu po środku z lewej i prawej co powoduje, że bęben kołysze się i chybocze mocniej niż by mógł przy np 3ch amortyzatorach które zamontowane z tyłu i przodu na skraju bębna eliminują jakieś niepotrzebne drgania i wibracje. A w środku (bo piszę szybciej niż oglądam co powiesz w nich plastic fantastic, nawet koło pasowe z plastiku..
@@user-sy2mv6my8l Myślę, że Pan w tym filmie nie miał na myśli pralek sprzed 20 lat, a ich bieżące generacje najwyżej powiedzmy do około kilku lat wstecz.
Jakie są różnice pomiędzy pralkami ASKO W4096P.W/2, a W4096R.W/3 ? Obie są z serii Logic. Czy pralki ASKO z serii Classic są równie solidnie zbudowane, czy też lepiej dopłacić do serii Logic?
na stronie producenta jest porównywarka - prócz dodatkowych programów (logic) nie ma różnicy w budowie i składowych... w ogóle na filmie wygląda, jakby ta akurat omawiana była serii Classic. Logic mają szarą obudowę panelu, Classic - biały.
Miele to już tylko nazwa została na której firma próbuje robić pieniądze na naiwnych. Ok te drogie produkty Miele może mają jakość ale cena zwala z nóg bo ponad 2 tys £ za pralkę to przesada. Natomiast co do tańszych produktów firmy Miele to są one produkowane przez Bosch ( i to sa najtańsze modele bosch) na które naklejany jest znaczek Miele i cena razy dwa. Kupowałem ostanio lodówkę też myślałem o Miele 1300-1500£ a parametry jak z najtańszego produktów. Ostatecznie kupiłem Bosch o o wiele lepszych parametrach i cenie 800£. Niestety dziś wszytko schodzi na psy mówiąc kolokwialnie. Też byłem fanem i użytkownikiem Miele ale się wyleczyłem szkoda kasy. Pozdrawiam.
1. To ze zbiornik jest skrecany nie oznacza ze można w nim łatwo wymienić łożysko, czasami dostępny jest tył bębna wraz z łożyskiem. 2. Mam taniego boscha serii 4 od 8 lat, działa doskonale, wszystkie części dostępne, bęben skrecany. Obawiałem się jakości ale o dziwo działa jak nowa. Miałem tez używaną usszarke od boscha, kupioną za 800 zł w 2018r i nadal suszy ale zaczęła hałasować, części dostępne ale zdecydowałem się zakupić nową z pompą ciepła ze względu na ceny energii. Uważam ze serie premium to zło. 3. Uważam ze o współczesne sprzęty trzeba dbać i poświęcać im więcej uwagi niż pancernym poprzednikom.
W okolicach 2006 roku kupiłem pralkę Whirlpool, slim, z cyfrowym sterowaniem. Wtedy coś pod 1000 zł, więc niemale pieniądze. Elektronicznie i elektrycznie nawet się nie rozpadła ale zamek drzwi skonstruowany był tak, że podczas wirowania ocierał o niego fartuch. Po około 2 latach robiła się w nim dziura i woda zalewała i niszczyła zamek. Po tym odkryciu zmieniałem fartuch prewencyjnie, do czasu aż kupiłem coś co działa i się nie psuje. Nie wiem jak dziś, ale myślę, że właśnie okres 2005-2010 to czas, gdy producenci zapracowali sobie na taką opinię
@@darekc4828jaki wybór padł ostatecznie? Ja niestety miałem przeboje z Asko, opisywałem już w innym wątku (wgniot w suszarce i brak systemu dozowania w pralce, jakiś błąd u nich). Nie zdążyłem sprawdzić jakości Asko, ale głośność na próbnym programie mnie przeraziła i cieszyłem się dwa razy ;) bo teraz Miele śmiga cichutko i po problemie.
Zgadzam się z Tobą, co do Boscha i dodam, że jeśli chodzi o ich suszarki to też zatrzymały się w czasie dobrych kilka lat temu. Obecnie te z autoclean czyli najwyższe modele suszą słabo i potrafią nie dosuszyć oraz przegrzewają wsad w porównaniu do innych suszarek. A obroty bębna nadal w jednym kierunku i pościel skręcająca się w kulę. Autoclean działa natomiast wtedy jak się ma podłączenie do odpływu bo jeśli się wylewa wodę ręcznie to niekoniecznie dobrze (jak jest jej mała ilość) wymiennik się spłukuje.. Programy niczym się w niej nie różnią jak na bawełnie tak na delikatnym po powiedzmy godzinie temp dochodzi do ok 40st c i nie wiem gdzie tu suszenie delikatne. Opcja piórko, czyli suszenie delikatne nie działa - nie ma żadnej różnicy po jej włączeniu, bo sprężarka pracuje identycznie i nie wyłącza się. Czyszczenie szuflady z mokrymi kłakami tez jest średnie a gdy tego nie robi się stosunkowo często, to potrafi zaśmierdnąć, bo one są mokre i lezą w wodzie. Suszarka jest najcichsza na rynku i to jej jedyna zaleta ale dlatego że nadmuch i obroty bębna są mniejsze co skutkuje niedosuszeniem na ustawieniu podstawowym a nawet na pierwszym podniesionym poziomie dosuszenia. Największa jednak oszczędność odbyła się poprzez usunięcie z liniii suszarek Professional sprężarki inwerterowej czyli sterowanej płynnie, co przekładało się na dodatkowe oszczędności, delikatniejsze suszenie oraz większą ciszę. Modele najwyższe przed Autoclean posiadały sterowaną za pomocą falownika sprężarkę i aż się prosiło w sprzęcie ekskluzywnym kosztującym niemal 5000 zł pozostawić to rozwiązanie ale pozostawiono tylko napis Professional i obecnie cała reszta nie różni się obecnie (konstrukcja wewn. programy suszenia itp) kompletnie niczym poza ceną od wszystkich tańszych modeli z technologią autoclean. Zarówno w suszarkach Boscha jak i Elektroluxa fabryka statystycznie nie potrafi zrobić idealnie symetrycznego bębna. raz doszło do tego, że w produkcie najwyższym linii Professional EU, bęben był tak krzywy, że podczas obracania zataczał elipsy i odchylał się co najmniej o ponad centymetr, przednia filcowa uszczelka zamiast przyjmować jedynie ruch okrężny dostawała jeszcze ruchy góra dół, co z kolei powodowało przepuszczanie kłaczków i kurzu z suszenia do wnętrza suszarki oraz w perspektywie czasu zużycie samej uszczelki oraz rolek na których jest usadowiony i porusza się bęben, gdyż na nie wtedy tez działały dodatkowe siły wyginając je przód/tył. Ale oczywiście tego przeciętny Kowalski też przecież nie zauważy, a po 2 latach i po gwarancji sprzęt przestanie działać i się go wtedy skosi za serwis albo będzie poprostu musiał kupić nowe urządzenie. Proszę mi wierzyć, mógłbym jeszcze wiele podobnych negatywnych cech tutaj zacytować. Na obronę Boscha - ma on najlepiej skonstruowany samoczyszczący się wymiennik z wszystkich tego typu systemów (mam tutaj nawet na myśli LG które okazało się totalna klapą i w Korei były nawet zbiorowe pozwy za tą technologię producenta, czy Whirpol) tylko trzeba świadomie go używać - tak używać świadomie, a nie myśleć, że on sam działa i bez naszej ingerencji, a wyjaśniając co mam na myśli zapewnić mu dostateczną ilość wody do spłukiwania się. Najwyraźniej jednak Bosch poświęcił tak duży budżet na samą technologię płukania wymiennika oraz tenże patent, iż zabrakło go już na całą resztę, czyli delikatne oraz wydajne suszenie prania oraz zróżnicowane programy.
Ja właśnie chciałem kupić zestaw pralkę i suszarkę Boscha, ale po obejrzeniu ich w sklepie stwierdziłem, że mi się nie podobają. Są tandetne i takie...jakieś przestarzałe. Mam wrażenie, że pralki i suszarki innych firm są bardziej nowoczesne, mają lepsze programy, lepszy wygląd itp. Obecną pralkę kupowałem 7 lat temu i pamiętam, że pralki Boscha wyglądały tak samo jak dzisiaj, czyli NIC się nie zmieniło. Obecnie mam Beko i chyba jednak pozostanę przy tej firmie, bo wszystko działa bez zarzutów.
@@mateuszosowski3910 Suszarki LG mają samoczyszczący wymiennik ciepła, do którego nie ma dostępu bez rozbierania całego urządzenia. Nie ufam temu systemowi, bo w Korei Południowej ludzie nawet założyli pozew zbiorowy przeciwko LG z powodu awarii i zapychających się wymienników ciepła. Z tych 2 wybrałbym Boscha, chociaż niezbyt ufam suszarkom tej firmy. Lubią bardzo przesuszać ubrania i kręcą bębnem tylko w jedną stronę, co jest dla mnie niedorzeczne.
Największa bolączką jeśli chodzi o pralki , są zgrzewane , nierozbieralne bębny . Jeśli się wysypie łożysko trzeba jechać po nową . Owszem można się bawić w rozcięcie ,a potem klejenie , spawanie , ale nie każdy ma czas i sprzęt . Jeśli producent nie jest mendą i nie pieprzy jaki to on eko , a robi wszystko , aby nie dało się naprawić prostej usterki , to robi rozbieralny bęben . Wtedy wystarczy rozkręcić bęben , wybić łożyska , założyć nowe razem z uszczelnieniem , nałożyć smaru , dać uszczelniacz na obudowę i skręcić . I praczka dalej śmiga następne lata . Najbardziej mnie wk...ia ta hipokryzja gadających , o byciu eko , o dbaniu o środowisko itp ,a dopuszczają do tego , aby masowo robić gówno , od AGD , przez elektronikę , po samochody .
A co ci da skręcany zbiornik, jeśli wcześniej od łożysk ale po gwarancji padnie na przykład moduł sterujący i pod warunkiem, że będzie dostępny to jego koszt będzie wynosił 800-1000 zł? Albo krzyżak, który nawet w pralkach Miele potrafi się utlenić po okresie 3 lat użytkowania.
@@elminsteraumar9231 A może to da ,że zazwyczaj łożyska padają . A jeśli chodzi o moduł sterujący , to spokojnie , jeśli się sam kontroler nie zesra , to idzie to naprawić .
@@tadekrafa4121 Łożyska zazwyczaj padają, bo ludzie dają się nabierać na maksymalną pojemność wsadu, nie czytają instrukcji, że dotyczy to zwykle dwóch trzech programów, skracają programy i piorą w niskich temperaturach, a potem zdziwienie, że dla systemu piorącego jest to zabójcze.
@@elminsteraumar9231 Wisz co ci powiem ,że miałem kiedyś pralkę Polar , nie pamiętam modelu , wszystko co się zepsuło przez naście lat , to programator , bo się po prostu styki wypaliły . Pchało się w nią prania ile wlazło , aż skakała jak szalona czasami , wody pobierała dużo , a nie jak dzisiaj ,że piorą prawie na sucho i co najważniejsze można było sobie samemu dowolnie temperaturę nastawiać . Pranie robiło się bardzo często i żadne łożysko nie padło . Zezłomowałem ją tylko dlatego , że obudowa skorodowała .
Czy miał juz Pan okazje ogladac nową pralke bocha, kolejny wypust serii 8 tym razem bez pokretę. Czy jest lepiej zrobiona? Czy tylko zostal dorzucony ladnieszy desing?
Nie wiem jak AEG ale Elktrolux wytrzymał mi 4 lata i dwa miesiące. Nadaje się na szrot- łożysko, pompa pobierające wodę i przeciekający kołnierz. Do tego gów... rozwiązanie tego kołnierza którego nie ma szans wyczyścić.
Świetny materiał i myślę, że ustawię tak budżet na wykończenie mieszkania, żeby właśnie było mnie stać na Asko, bo ewidentnie jest warta tej inwestycji. Mam pytanie jeszcze o markę LG, jaką ma Pan opinię na ich temat, bo też widzę, że bardzo dużo osób właśnie LG kupuje?!
Witam. Bardzo miło mi Pana poznać i oczywiście, żałuje, że tak późno :). W marcu tamtego roku szukałem po rankingach dobrej dla siebie pralki bo jestem bardzo wymagający. Pierwsza Samsung nowa przyjechała z 3 poważnymi wadami. Zbiornik, amortyzatory, krzywy bęben. Kolejna to LG od marca 2023 się nią męczymy do dzisiaj . Pranie po odwirowaniu śmierdzi. Po obejrzeniu Pana filmu wiem, że pranie po odwirowaniu śmierdzi pewnie tym plastikiem. Strasznie mnie to denerwuje. Niestety zwrócić już na pewno nie da, ale musze coś wykombinować bo zależy mi ASKO. Amortyzatory, brak kołnierza, 1600 wirowanie mnie zauroczyły. Jak patrzyłem na Pana minę jak mówił Pan o tym relaksie podczas wirowania to jakbym widział siebie. I te śrubki :)))) Będę miał w najbliższym czasie serwisanta więc zobaczymy czy cos mi poradzą na śmierdzące wirowanie :) Muszę się pozbyć swojej bo zakochałem się w ASKO :)
@@piekarnikiparowe6926 Obejrzałem z wielkim zaciekawieniem oczywiście wszystkie Pana filmy :). Jeśli Pan tak zwraca uwagę na takie rzeczy o których inni nie mówią to mam pytanie takie dosyć istotne dla mnie gdzie żaden sklep nie jest mi w stanie odpowiedzieć :) Czy istnieją jeszcze pralki gdzie widać, że pierze się w wodzie , a nie że mokre pranie w pianie której potem nie wypłukuje nawet przy 4 cyklach dodatkowego płukania? (dawka proszku na cykl prania bawełna zmniejszona 15 g, połowa nakrętki płynu do płukania - chemia niemiecka). Używałem też takich dla alergików i ten sam problem. Jestem rok po przeszczepie szpiku i skórę mam strasznie wrażliwą na jakiekolwiek chemie, pozostałą pianę w pralce po płukaniu. Byłbym wdzięczny za informacje 😊😊
Niesamowite, jak można konsumentom nakręcać makaron na uszy. Te pralki nie różnią się funkcjonalnie niczym od pralek produkowanych 20 lat temu. Może są odrobinę bardziej energooszczędne i tyle. Dodatkowo, nie różnią się funkcjonalnie od pralek produkowanych dzisiaj, przez tych samych producentów, za ułamek ceny. Odnośnie sterowania, to w ASKO jest jednak tragedia, bo jedna linia programu jest widoczna w tym samym czasie. Być może są osoby, które znają całą listę po kolei i wiedzą, gdzie i o ile się przestawić, ale ja muszę szukać za każdym razem tej cholernej opcji, którą chcę aktualnie wybrać. W poprzedniej pralce miałem panel, gdzie po kolei były przyciski od programu, temperatury, wirowania itd. Nie było żadnego durnowatego wyświetlacza, tylko normalne diodki podświetlały wybraną opcję. I to było najlepsze rozwiązanie, ale pewnie dzisiaj za drogo i trzeba władować tani wyświetlacz. W ogóle to polecam pralki ładowane od góry, z dwoma łożyskami. Są bardzo kompaktowe, wąskie i wygodne w załadunku i wyładunku. Bajka. A dzięki temu, że łożyska są po dwóch stronach, nie są tak obciążone, a w razie czego ich wymiana też jest prosta.
Ciekawe. Która to pralka 20 lat temu była konstrukcyjnie podobna i za ułamek ceny pralek z filmu? Pytanie numer dwa: Ile wg Pana to jest ułamek ceny? Pozdrawiamy
@@piekarnikiparowe6926 Każda, Szanowny Panie. Każda była podobna. Nie identyczna, bo "moda" na klejone bębny i panele dotykowe dopiero wchodziła. Ale każda pralka automatyczna, odkąd je wymyślono, ma zbliżoną konstrukcję. 20 lat temu już były bębny z tworzyw sztucznych, ale akurat to nie jest dla mnie jakaś szczególna wada - o ile tworzywo jest właściwie dobrane, to nie jest rozwiązaniem gorszym od stali nierdzewnej, czego dowodem są do dzisiaj działające pralki z początku XX w. Oczywiście wymienne łożyska to powinien być standard zawsze i wszędzie. Podobnie z betonowym obciążeniem, nie ma to żadnego znaczenia - swoją drogą, promuje się ekologię w produktach premium, więc akurat betonowy balast powinien być marketingowo in plus, bo generuje bez porównania mniejszy ślad węglowy od balastu żeliwnego (trochę żart, ale może być Pan pewny, że ktoś to może w ten sposób opakować i uzasadnić). Ułamek ceny to według mnie 30-50 %, czyli z reguły "standardowa" linia produktów danego producenta. Produkty premium w AGD w tym momencie to marketing, bardzo podobnie jest z samochodami. Kiedyś oferowały pewne systemy, które były innowacyjne i za to się płaciło. Obecnie innowacje się skończyły i zaczęło się wymyślanie na siłę przewag nad tańszymi alternatywami. Ja wiem, że Pan to sprzedaje, ale sam Pan krytykuje marketingowe bredzenie o sztucznych inteligencjach, dotykowych ekranach itp, gdzie w praktyce nie ma to żadnego przełożenia na funkcjonalność urządzenia, a często wręcz ma wpływ negatywny.
@@Mescherje Każda... Powiedzmy, że 20 lat temu godziwa pralka kosztowała 1500zł, co odpowiada dzisiaj po uwzględnieniu inflacji pralkom po 3000zł. Te aktualne po 3000zł maja nawet lepszą konstrukcje np. LG. Rzeczywiście ułamek ceny.... Nie ma, co. Rozumiem, że liczył Pan bez inflacji. Jeśli chodzi o MIELE to aktualne pralki przy podobnej konstrukcji i przy uwzględnieniu inflacji są nawet tańsze. Przeciwwagi z betonu na plus.... bo mają mniejszy ślad węglowy.... litości....
@@piekarnikiparowe6926 Wobec faktu, że nie potrafi Pan czytać ze zrozumieniem, nie mamy o czym dyskutować. Napisałem chyba jasno i klarownie, że to żart z tym betonem, ale wcale się nie zdziwię, gdy któryś marketingowiec to kiedyś napisze. 20 lat temu normalna pralka kosztowała 700 zł, Szanowny Panie. Najtańsze były poniżej 500 zł. Miały wymienne łożyska, normalny panel sterujący ze wszystkimi funkcjami, które dostępne są i dzisiaj, wirowanie 1200 rpm. Miele, AEG to były kiedyś produkty premium i zawsze były drogie. Wtedy jednak ta cena za czymś szła (w przypadku Miele np. legendarna trwałość), dzisiaj została cena, marka i niewiele poza tym. Czym się różnią te produkty premium od standardowych? Cena razy dwa, a różnice? Wygląd. Ach, automatycznie dozują płyny, funkcja tak bardzo potrzebna, że nie znam nikogo, kto z tego korzysta, w dodatku jest to kolejne miejsce, które może się zatkać i zepsuć. Spisuję protokół niezgodności, ja wymieniłem konkrety, Pan żadnych (poza dyskusyjnym dot. cen), więc na tym kończę naszą krótką dyskusję, o którą nawet nie prosiłem.
Funkcja dolozenia prania w trakcie cyklu to najwiekszy scam producentów. Każda pralka to potrafi, w kazdej instrukcji była opisana ale malo kto czyta instrukcję. Przy "klasycznych" termicznych blokadach drzwi wystarczy włączyć pauzę i poczekać aż drzwi sie odblokują. A co do Samsunga to generalnie jakościowo jest dobry. Te zwykłe modele po 5 lat lekko popracują. A łożyska da sie w niej w ogóle wymienić w Samsungach więc to i tak jest ogromny atut.
Skoro się Pan już tak uczepił tego samsunga proponuję dokładnie zapoznać się z systemami i czujnikami w tej pralce. Mówi Pan o sztucznej inteligencji której rzekomo nie ma , wszystkie pralki mają zaprogramowane ilość dozowania detergentu przy dany programie. Samsung jako jedyny włożył do pralki czujnik zmetnienia wody , przez co pralka nie ma wklepanego programu ile ma wlac detregentu , tylko na bieżąco monitoruje i dodaję. Także Panska opinia raczej słaba, proponuję dokładniej zapoznać się z danym modelem jeśli już się decydujemy na komentowanie. Kolejna sprawa plastikowy zbiornik na detergenty ? Co w tym złego? Wyobrażasz sobie zbiornik np z nierdzewki ??? Na chwilę obecną samsung mimo wszystko że średniej półko góruje nad resztą,
Prosiłbym o słuchanie z uwagą i zrozumieniem. W którym momencie powiedziałem o pojemniku na detergenty, że powinen być stalowy? Myli Pan zbiornik pralki z pojemnikiem na detergent. Większość pralek, które sprzedajmy ma czujnik doboru detergentu do prania. Pozdrawiamy
Asko taka niby dbałość o detale a nad panelem 3dziury które nawet na nagraniu widać... Ciekawe ile smaczków na żywo. No i zachwyt nad zwykłymi srubkami 😂
dlaczego Pan nie zaznaczy rowniez klasy energetycznej ze Bosh ma np.C ja kupujac sprzet kieruje sie zuzyciem pradu nie wiem moze klientow to nie interesuje ?klasa A
@@piekarnikiparowe6926 Swoją drogą ciekawe kiedy takie urządzenia trafią do europy Polski i czy kiedykolwiek trafią ua-cam.com/video/w9fPuQjb_68/v-deo.html
Kilka lat temu Lg robił bardzo dobre jakościowo produkty, a silnik direct drive robił robotę - przenosi on od startu znacznie większą siłę niż tradycyjny napęd paskowy. Niestety obecnie bardzo spadła jakość produktów tego producenta, są choćby notoryczne problemy z wyważeniem tych pralek.
Asco te pralki tez oglądałem i słowo w słowo a Twoją ekscytacją się zgadzam! To jest zupełnie inna jakość i powiem Ci, że taką pralkę to ja bym kupił nawet na raty i gdybym się musiał zadłużyć, bo poprostu w niej się można zakochać i to nie na to, że jak np w AGD Samsunga miga kolorami z LEDów, błyszczy się, gra i niemal śpiewa, tylko jest mega solidna konstrukcyjnie! Rozwiązanie z zesp. piorącym zintegrowanym z drzwiczkami poezja! Surowy, minimalistyczny design,,, ehhh. I znów nie mogę jej mieć bo nie mają pralek do zabudowy!!! :( ps. Ciekawostka jest taka, że ten zintegrowany z drzwiczkami bęben to b. stare rozwiązanie i w dawnych pierwszych pralkach automatycznych tak właśnie było to robione, bo chyba wtedy gumowe kołnierze nie były technologicznie dostępne i wystarczająco trwałe.
Zgadza się. Sama koncepcja ma już sporo lat, ale idea jest genialna. Bez gumowej uszczelki czyli bez nieprzyjemnych zapachów i całej masy brudu pod kołnierzem. A że bęben z nierdzewki to wystarczy program z najwyższą dostępną temperaturą i mamy problem większości pralek rozwiązany...
@@piotr_szpilaniestety bardzo głośno pracuje i dlatego Asko wróciło do sklepu, a w to miejsce weszło Miele z niewielką dopłatą. Jak wymyślą jakieś wygłuszenia, to może brałbym pod uwagę. A tak to się nadaje do pralni w piwnicy, a nie do łazienki…
Proszę zrobić 4 część : Dzwonimy do serwisu i kupujemy bęben do miele.. Ps..przygotujcie sobie krzesło bo idzie usiąść... 2400zł.. a pralka za 4500 z technologią z pralek za 1500.. To nie jest żart... Robiłem 6 letnia z urwanym krzyżakiem...
Bosch mnie zaskoczyl obecnie tymi lozyskami w bebnach .Mialaem starego boscha kilkanascie lat i bylem pewny zakupu drugiego boscha jednak po obdzwonieniu i dowiedzeniu sie ile beben do pralki za 2000-3000 kosztuje to stwierdzam ,ze to jednorazowka, a szkoda bo lubie ta marke.sam nie wiem co teraz kupic.Lg chce wychodzic z lazienki itd Jakas tragedia Pisze o pralce dla przecietnego Polaka za okolo 2 -3 tysiace.
Szanowny pan poruszył jakość Mercedesa.Mercedes już dawno przestał nim być,np.koła rozrządu ze sera a łańcuchy robią już jednorzędowe i do tego z makaronu.Inne marki dają prawie to samo tylko dużo taniej.Także powoływanie się na jakość Mercedesa jest chybione.
W Miele są dwie butle: do białego i kolorowego, umownie opisując. Zatem klikam na panelu i pralka sobie dobiera odpowiednio. Polecam filtr zmiękczający i zmniejszyłem dzięki temu podaż chemii o niemal połowę.
Ciekawa prezentacja ..ale tylko jedna rzecz , czytałem opinie osób o firmie Asko i o ich przygodach z pralkami typu W4086 8 kg z Australii i USA . Po prostu jeden wielki koszmar . Z tego co czytam to jedno powtarza się , te felerne pralki mają wspólne wadę , leje się z nich woda …service absolutnie koszmarny i arogancja . Tych ludzi nikt nie przekona więcej aby się nabrać na ich produkty , niestety.
W zawiązku z wieloma pytaniami porównaliśmy bezpośrednio pralkę ASKO i MIELE.
Link do filmu:
ua-cam.com/video/Yp6LrNug-T0/v-deo.html
Skoro tyle dobrego powiedziałes o tej ostatniej pralce to mogleś jednak pokazać konstrukcję silnika,
wiadomo iż silnik będzie prosty ale dla ciekawości jak jest wykonany, czy ma magnesy czy jest to tradycyjny prawdziwy silnik indukcyjny tzw krótkozwarty bądz inna nazwa klatkowy tj pręty zatopione w aluminiowym wirniku tak jak solidne silniki indukcyjne.
swietny film naprawde brakuje takich materialow na youtubie to ze rozbieracie i pokazujecie jak jest w srodku jest rewelacyjne innni robia po prostu marketingowy belkot wy pokazujecie jak to naprawde wyglada Brawo...
Dziękujemy za miłe słowa.
Podsumowanie - to w jaki sposób opisujesz oraz prezentujesz urządzenia, to chciałbym tylko więcej takich właśnie recenzji! To jak one wyglądają w środku jak piorą bezcenne!
Szczerze, nie obraziłbym się nawet jeśli byś ustawił kamerę przed taką pralką asco i nagrał przykładowy cały cykl prania.
Dobry pomysł! Jest fajny program: Szybki Pro 59 minut. Bardzo dobrze widać, że od pierwszych minut wszystko ładnie jest spienione. Nie będę już spoilerował ;) Ogarnę, jak będzie trochę czasu.
Tak myślę, że będzie to dobry film dla osób cierpiących na bezsenność ;)
@@piekarnikiparowe6926 Dziękuję:)
Mega filmik do zakupu pralki! Pozdrawiam
Świetny materiał. Osobiście przerobiłem dwanaście lat temu już pralko suszarkę Bosch. Po kilku naprawach tuż po okresie gwarancyjnym padła elektronika. Koszt samego modułu to była ponad połowa wartości pralki. Zdecydowałem się na LG direct drive i biega po dziś dzień. W tej chwili nawet elektro narzędzia z niebieskiej linii zaczynają pozostawić wiele do życzenia. Bosch zaczyna zachowywać się tak jakby inne firmy nie miały nic więcej do zaoferowania. Z taką butą skończą jak Volkswagen tj. niekończącym się pożarem w środku firmy.
Jakie modele pralek są prezentowane na filmie?
Bardzo dobry program. Oczywiście wyczuwam tu pewne faworyzowanie firmy Asko ale ona na to zasługuje. Dziwi mnie natomiast brak w zestawieniu solidnych pralek LG i Haier. Solidne silniki, wymienne łożyska i generalnie solidność. Zajmuje się zawodowo logistyką technologiczną i mam pełne prawo wypowiedzieć się na ten temat. Bark tych dwóch firm uznaje za przeoczenie. Jeśli chodzi natomiast o Miele jest to firma, która dużo straciła ze swej solidności, choć nadal jest dobra firmą ale nie jest to już to samo co 15 lat temu.
W części trzeciej Asko bardzo blednie w porównaniu do części pierwszej,już jest głośnia,słaby serwis, śruby już też nie takie och ech,awaryjność itp.
a jak z AEG lub Electrolux? Łożyska? Produkcja?
@ z tego co pamiętam obie firmy nie mają wymiennych łożysk, trzeba to jednak sprawdzić.
@@gbxgbxgbx Po Electroluxie (ktory się zepsuł) wczoraj kupiłem Toshibę TW-BL80A2PL za niecałe ... 1400 zeta,
Miłe zaskoczenie iż praleczka ma silnik bezszczotkowy oraz bęben jest rozbieralny,
minus to że chińska produkcja no ale cóż zrobić
@@JanJan-fs8mw Byłem kilka dni temu w sklepie i gościu od pralek polecał Electroluxy/AEG, odradzał najlepiej sprzedające się Samsungi - sugerował że komentarze i wysokie oceny można "kupić/wymusić na klientach". Zapytany o rozkręcalny będen, potwierdził że część z marek ma rozbieralny ale to nic nie daje bo WSZYSTKIE już mają zespawane łożysko, czyli niewymienialne. Trochę mi się nie chciało wieżyć ale ciężko to zweryfikować.
A ja wczoraj kupiłem praleczkę Toshiba TW-BL80A2PL za niecałe 1400 zeta, mialem kupiś Sharpa (nie pamiętam nazwy modelu) za 1000 zł ale pralke potrzebowałem na już i w pobliskim sklepie była ta Toshiba, praleczka miło zaskoczyła iż ma silnik bezszczotkowy oraz ma beben rozbieralny tj skręcony wkrętami.
Jest też minus mianowicie miejsce produkcji to Chiny i to najprawdopodobniej w fabryce w której sa produkowane inne pralki innych firm jak Amica czy Samsung, chciałem to doglebniej sprawdzić i okazuje się że na japońskiej stronie toshiby nie ma oferowanych tych modeli co na Europę tylko zupelnie inne pralki, a z kolei te z japońskiej strony nie można znaleść w Europie, więc nie wiem dlaczego tak jest, czy ze względu że urządzenia na Japonię są sporo droższe czy że może jakies pomieszane prawa autorskie? W każdym bądz razie wkurzyłem się po zepsuciu electroluxa że tym razem kupię coś japońskiego, japońskiego z przymróżeniem oka bo w Chinach wyprodukowanego no ale coż zrobić jesli nie można kupic pralki typowo z rynku japońskiego.
A i ta podwójna szyba w dzwiach rownież jest w tej Toshibie, no i koło napędowe bębna jest aluminiowe ale to akurat nie jest problemem że jest z plastyku jak w Electroluxie, bo jesli solidny plastyk to będzie lepszy niż aluminium bo pasek będzie nawet nieco ciszej i "mięccej" pracował, natomiast problemem w tych Elektroluxach są nierozbieralne bębny, ot taki jednorazowy szit zasmiecający i obciążający planetę!
W związku z wieloma pytaniami niebawem opublikujemy II część filmu w, którym pokażemy pralki LG i MIELE. Na razie urządzenia są w fazie ostrych testów.
Pozdrawiamy,
PiekarnikiParowe.com
Tylko kiedy ? Czy pralki LG są warte zakupu ?
Mam to samo pytanie, zastanawiam się nad LG ale nie mam pojęcia jak jest w rzeczywistości..
Bardzo podobają mi się Wasze filmy, bo rzetelnie prezentujecie omawiane sprzęty. Aktualnie rozważam zakup sprzętów LG, także czekam z niecierpliwością!
Czy jest też szansa na pralkę firmy Haier?
Okej, widzę, że w drugi filmiku jest.
Rewelacyjne omówienie 👍
Dziękujemy za miłe słowa. Pozdrawiamy
Świetny film! Widać ogromne zaangażowanie i pasje w tym co robicie 😁😊 Czekam na kolejne filmy…
Pozdrawiam cała ekipę
Dziękujemy za miłe słowa.
uwielbiam takie recenzje
Dziękujemy!
Pierwszy raz w życiu widzę tak rzetelny materiał o sprzęcie AGD , zawsze myślałem , że Miele robi zbiorniki pralek wyłącznie ze stali nierdzewnej a tu proszę też poszli w oszczędności . Dziękuje za porządną dawkę informacji.
Dziękujemy za miłe słowa.
Pozdrawiamy
Witam a co Pan myśli o pralkach firmy Haier? zastanawiam się nad kupnem Pralka Haier I-Pro 7 Plus HW120-B14979U1S Refresh 12kg 1400obr/min
Wydawało mi się, że tylko mnie drażnią pewne rzeczy, a Pan je wszystkie podnosi (dotykowe sterowanie w pralkach/zmywarkach, brak dużych pól 24cm+ w indukcjach, grubości blach w sprzętach AGD, pokazywanie faktycznej wysokości komory zmywarki, a nie wysokości całej zmywarki, wszechobecne plastiki itd. itd.)! dziękuję za to :-) Panie Wojtku to dzięki takim kanałom jak Pański, zwiększających świadomość konsumentów, jest szansa że producenci przestaną produkować śmieci. Ja miałem na liście zakupów electrolux'a 900-tke, a po Pana filmie właśnie wyleciał z tej listy
Jaką to rożnicę robi czy te przeciwwagi są metalowe czy betonowe? Poza tym że beton zajmuje troche więcej miejsca? Podobnie ze zbiornikiem metalowy vs plastikowy - jest tylko mowa o tym że brzydko, ale funkcjonalnie co w tym gorszego - nic. Trzeba się bardziej skupić na konstrukcji silnika, paska, lub jego braku, elektronice - ale tutaj Miele może już mieć problemy z uzasadnieniem wysokiej ceny.
Dzięki za rzetelną prezentację. Widać, że tutaj nie ma żadnej ściemy. Poza tym każdy widzi co jest grane i może sam sobie wyciągnąć wnioski. O ile Miele to chyba każdy zna to o Asco pierwszy raz słyszę. Nawet sobie zapisałem nazwę, żeby pamiętać tę markę tak na przyszłość. Pewnie mnie Pan już nie pamięta, ale w 2018 roku kupiłem od Pana całe AGD Electroluxa do nowej kuchni w tym pralkę do zabudowy Electroluxa. Do dziś wszystko działa. Jak długo podziała? Nie wiadomo :). O w mordę... to w tym roku(lipcu) kończy się na wszystko gwarancja... oprócz pralki, bo na nią było 2 lata. Mam nadzieję, że Electrolux nie montuje timerów uwalających elektronikę w ich sprzęcie ;].
Pamiętam, pamiętam :)
dzięki za odcinek, mam właśnie od ciebie parowy piekarnik od AEG z tą wagą próżniową - piekarnik petarda waga już nie, ale nie o tym, a czy szukałeś innych producentów pralek co są porównywalne do asko lub lepsze?
Szczerze to nie wiem co złego jest w plastikowym zbiorniku czy betonowych przeciwwagach. Zgadzam się jednak co do zbiornika klejonego, który jest czystym złem.
Nic złego. Do piekła się nie pójdzie kupując i użytkując taką pralkę. Nie trzeba się też z niej spowiadać.
Chodzi tu tylko i wyłącznie o jakość.
Pozdrawiamy
@@piekarnikiparowe6926 metal może zardzewiec a plastik nie. Skąd wniosek, że ten metalowy zbiornik będzie trwalszy?
@@luz6028 akurat jeśli o to chodzi to te obecne zbiorniki metalowe są ze stali całkowicie nierdzewnej więc to im nie grozi ;)
@@stoptojeszczeniesmieci4971 zdarza się że i stał nierdzewna rdzewieje ;) co jednak istotniejsze to skąd wniosek że metalowy bęben będzie trwalszy od plastikowego?
@@luz6028 no właśnie ja nie wiem haha
jestem na kupnie, dziękuję Panu za cenne informacje
Proszę bardzo. Pozdrawiamy
ja jestem ciekaw co Pan sądzi o LG która sama filtr czyści ?
lg maja duzy problem z wibracjami .chca same wyjsc z lazienki.Ogolny problem w pralkach tej marki.Takze radzil bym sie dwa razy zastanowic.
@@radekpul6455 Co do wibracji to mylisz się. Ta pralka ma sztuczną inteligencję i właśnie w czasie wirowania wychodzi z łazienki żeby nie przeszkadzać domownikom. Takie cholerstwo inteligentne :)
@@radekpul6455zastanowiłem się nad lg 10 lat temu, działa do dziś
Swietny film.
Czy można prosić o więcej prezentacji produktów AGD marki Asko?
Tak w czwartek będzie nowy film. Pozdrawiamy
54:10 - czy ta pralka Miele za ok. 3000zł ma rozkręcalny zbiornik / wymienialne łożysko?
Rozkręcalne były...ale gdy urwie ci krzyżak to nie kupisz go samego tylko cały zespół za... 2400.. a to cena sprzed 2.lat ..
Miele się nie kupuje i unika bo to już pralki z mitem.trwałości...
@@PASWIND Byłem kilka dni temu w sklepie i gościu od pralek polecał Electroluxy/AEG, odradzał najlepiej sprzedające się Samsungi - sugerował że komentarze i wysokie oceny można "kupić/wymusić na klientach". Zapytany o rozkręcalny będen, potwierdził że część z marek ma rozbieralny ale to nic nie daje bo WSZYSTKIE już mają zespawane łożysko, czyli niewymienialne. Trochę mi się nie chciało wieżyć ale ciężko to zweryfikować.
@gbxgbxgbx Co do Samsunga miał całkowitą rację.
Elux zgrzewka to prawda ( wymienić się da ale zabawa jest z tym ) Bosch 7 kilo WAN rozbieralny . LG tez są ale nie brać bo warczą przy wirowaniu. Amica rozbieralna ale ta " jakość" bo albo trafisz tureckiego Vestela albo midea aka Samsung.. w każdej wymienisz ale niektóre bębny trzeba ciąć ( zobacz Beko u mnie które kroiłem ) i sensowny zakup mimo że zgrzewka -- 3 wargowy uszczelniacz. Whirl nie nie niee oj niee ..
@@PASWIND Ten sprzedawca co mi opowiadał miał na myśli same łożyska, że i tak są już zespawane tak - do bębna nie do zbiornika, że się ta naprawa nie będzie opłacać, albo nie będzie możliwa w ogóle. To mnie zastanawiało.
@gbxgbxgbx Bo on nie mechanik serwisant.. trochę poczytał i np Bosch każe wymieniać tylnia kadź a to akurat nie jest potrzebne... ( Tylko przy zniszczeniu pierścienia zewnętrznego wtedy nic już nie zrobi się )..
Da się zrobić wszystko... Tylko trzeba pomyśleć...
świetny materiał
Bardzo fajny film, szkoda że nie zobaczyłem go przed zakupem pralki😢. Bosch Series 8 z 4d wash. Kiepska pralka, tłucze się niemiłosiernie, wiruje bez prawidłowego rozłożenia prania, sprężyny trzeszczą. Serwis wymieni sprężyny ale jak zobaczyłem środek i ten plastikowy nierozbieralny bęben w tej klasie cenowej to szlag mnie trafił. Bubel nie wart swojej ceny.
Nareszcie doczekałem się filmu z pralkami 😀 zdecydowałem się kupić w ciemno, ufając doradztwu Pana Wojciecha zestaw Asko, dam znać za jakiś czas jak się sprawuje. Pozdrawiam 😀
Nagraj proszę po jednym przynajmniej filmie z całego prania oraz suszenia i umieść na youtube.
Będzie coś fajniejszego od tej pralki i suszarki ASKO - zlewozmywak | stacja robocza ARTINOX LAYER :)
@@piekarnikiparowe6926:-) czeeeekam na wszystko, na Asco, na Artinox Layer i całą resztę sprzętu zamówionego u Pana. Oszczędza Pan dużo czasu takim osobom jak ja, które chcą dobrego sprzętu AGD za adekwatne pieniądze. Pozdrawiam serdecznie. Bardzo pożyteczny kanał
@@piekarnikiparowe6926Witam można dostać do Pana numer telefonu jestem na etapie kompletowania sprzętu AGD do domu .Chciałbym aby Pan pomógł wybrać sprzęt wraz z zakupem.
A sa jakies tansze pralki bez tych dodatkowych rzeczy( bez dozownikow itd) ktore tylko piora a sa warte zakupu ?:p
Czemu przy pralce samsunga nie ma ani słowa o tym, że posiada dwie pompy - odpływowa o właśnie ta odpowiedzialna za eco bubble? Jest to pompa do obiegu wody z dołu do góry pralki. Chyba, nie jest to standardowe rozwiązanie w innych pralkach?
pralki Gorenje też mają 2 pompy.
Witam właśnie wczoraj zakupilismy z mężem te pralke. Po filmie jestem zachwycona. Pol roku zastanawialam sie jaką pralke kupic. Poradzilam się fachowca ktory naprawia pralki. Polecil Miele i Asko. Nigdy nie slyszlam o takiej firmie. Jako fanatyczka prania i detergentow juz nie moge sie doczekac jak pralka przyjedzie. 😊 ❤
Myślę, że duży wpływ na to ile pralka wytrzymuję też ma to jak dbamy o nią, czy czyścimy sitko itp.
Ba higienia i prawidłowe stosowanie detergentów ( nie sypanie łopata -- nie żart bo akcje typu 150g proszku na 6kg prania to " norma " u nas...a powinno być 60G )
No i oszczędzanie na prądzie i pranie w 30C-- smród i grzyb .. raz na miesiąc trzeba 60C dać i np ręczniki wyprać
I takiego filmu szukałem :D wiem na co mam patrzeć :)
Czy znalazłoby się coś w wersji slim czyli do 50 cm głębokości?
Nie będzie nic takiego z Miele i ASKO. Sugerujemy LG.
Pozdrawiamy
@@piekarnikiparowe6926 HISENSE WF3S8045BW3PL a ten model?
Zgadzam się w 100% z Pana opinią na temat sprzętu Samsunga.
Jestem pod wrażeniem filmu. Myślałam, że już nie ma ludzi rzetelnie podchodzących do tematu a tylko „po łebkach”. Mam Miele- zrobiłam dopiero jedno pranie, bo dziś przyjechała, i……. Jestem zakochana
Zgadzam sie z opinią że najlepiej kupować sprzęt że średniej półki bo w razie felernej sztuki nie straciliśmy kasy, jednocześnie taki sprzet ma już silnik inwertorowy i duzo opcji wyboru. Osobiście posiadam pralkosuszarkę Electrolux podstawowy model i odpukać po 6 latach działa bezbłędnie, troche rdzy wychodzi na dolnym rogu frontu, też z Włoch. Osobiście nie bedd wymieniał łożysk jesli padnie bo wedlug mnie nawet jeśli wymienimy łożyska to za chwile padnie coś innego i tylko stracimy kasę.
Czy pralki Asko z serii classic też mają takie solidne wykonanie?
Witam . Czy mogą państwo omówić pralkę Miele WWR860WPS ?? . Pozdrawiam .
Ciekawe czy pralki z nowej serii Boscha (WGB) też są takiej jakości...
Zastanawiam się między zestawem pralka + suszarka Bosch lub Samsung z serii Bespoke... Za Samsungiem przemawia cena, natomiast za Boschem samoczyszczący się kondensator w suszarce...
Pozdrawiam!
Oglądałem właśnie te pralki Boscha w sklepie i powiem szczerze, że nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia.
Można prosić o modele pralek które są prezentowane?
Witam Pana serdecznie co by Pan powiedział na pralkę electrolux electrolux mew7f349pxp, oglądałem w media expert i spodobała mi się, chodzi mi jak wygląda w środku
Witam, nie sprzedajemy tej pralki więc się dokładnie nie wypowiem, ale super jakości raczej nie będzie.
Wszystkie obecnie Electroluxy ładowane od frontu mają klejone zbiorniki.
Miele, nie wiem jak ten model ale wszystkie te produkowane wcześniej to katastrofa. Krzyżak bębna po dziesięciu latach rozsypywał się w pył . Poza tym mam wrażenie że ta cała prezentacja miała na celu przedstawienie produktu Miele. Brakuje tu także LG z silnikiem bezpaskowym DirectX Drive która też ma automatykę dozowania.
Czy Asko W2084C różni się głównie tym, że nie ma trybu parowego i ma taką samą konstrukcję? Czy W4096R używa trybu parowego na koniec aby ułatwić prasowanie?
Witam a jak pralki Hoover
Mam taki dzielony bęben w Samsungu i przy wymianie łożysk zauważyłem mikro pęknięcia wokół gniazda łożyska…
Niestety podciekała woda i po wymianie łożysk podziałała tylko 8 miesięcy i znów słychać łożyska.
Wywalę ją chyba na złom…
Witam , jaki to model samsunga o Miele z pierwszej części ?
Bardzo pomocny i merytoryczny materiał, świetna robota 👌Czy przewidują Państwo kod rabatowy na zakupy w Waszym sklepie?
Witam, zapytania prosimy wysyłać na naszego maila.
Dzień dobry, a co Pan sądzi o modelu Asko W4086C.T 3 8kg ?
Witam jak serwis w Polsce firmy ASKO ? Czy są z nim problemy ? Czy tak jak MIELE trzeba czekać tygodniami na naprawę?
Witam, super nie jest, ale też nie jest fatalnie. Pozdrawiamy
W 2007 roku kupiłem pralkę Haier za 600 zł działa do dziś bez żadnej awarii
Haier to dobra marka
Szkoda że ASKO czy MIELE nie posiadają w swojej ofercie pralek o głębokości 40cm. Nie każdy ma łazienkę wielkości salonu, a wiele osób chętnie by kupiło coś marki premium w mniejszej wielkości. Mam 13 letnią pralkę bosch i strach pomyśleć na co ją teraz zamienić.
Niestety nie mają. Pozdrawiamy
Ciekawie lecz na następny raz proszę zwięźlej, bo nie potrzebnie filmy tak długo trwają. Można powiedzieć to samo w mniejszej liczbie słów. Pozdrawiam
Ja jestem zainteresowany Pralką i Suszarką Asko. Jutro się skontaktuję. Dominik B
Czy kupił Pan Asko ? Jeśli tak to jak wrażenia z użytkowania ?
Jakaś pralka asco około 5tys. Z tym systemem amortyzatorów
Dzień dobry, czy można prosić o podanie modelu pralki Asko?
Podbijam, co to a model?
A gdzie Haier? :)
Następnym razem może będzie. Pozdrawiam
@@piekarnikiparowe6926 Przydałby się też jakiś Whirlpool z serii Supreme Silence i może LG.
LG najlepszy cena do jakości. Asko 5 lat gwarancji za 6500. Na 5 lat to mi wystarczy zwykła za 3000.
@@melonik110 To nie lepiej taka za 1000zł, co wystarczy na 2 lata?
Też jestem ciekawa opinii o pralce Haier 😊
BDB prezentacja sprzętów natomiast mam ten model i patent z 2-złotówka niestety nie działa (może jeszcze tutaj kwestia lepszego wypoziomowania ale nie sądzę). Sama pralka Asco godna polecenia nie mniej jednak końcówka dopływu (złącze) zimnej wody zrobione w niej z plastiku (?!) i gwint się wyrobił po kilku wkręcaniach/przenosinach... W innych miejscach pralka rzeczywiście solidna. Problem podobny jak z hybrydą Toyoty, która po tygodniu stania musi być odpalana z kabla - dobry sprzęt ale wywalił się na niedoróbce.
Miałem beko z silnikiem inwenterowym. Miał być długowieczny. 2 miesiące po gwarancji spalił się ten długowieczny silnik.
Ja mam Beko już 7 lat i słychać powoli łożyska, a silnik inwerterowy nadal działa bez zarzutów.
Dobry wieczór dzień dobry - niesamowicie rozbudowana recenzja.
Mnie ASKO też przekonuje zobaczę w przyszłości potencjalny jej zakup - jednak mam jeszcze prośbę
1.Poproszę o taki model w zakresie do 3 tys zł
2. Mam pytanie co można powiedzieć o tym modelu pralki?
Bosch WGG0440EPL Serie 4 - 9kg
jest teraz w RTV Euro na promocji kilka dni jeszcze ---- ktoś poleca coś lepszego???? Przy zbliżonym budżecie? Proszę o szybkie sugestie
Panowie Wojtku ?
Dariuszu?
To jest model Boscha serii 4 na sterydach - w zasadzie pełnoprawna seria 6 - posiada ten sam zbiornik vario drum i większy otwór załadunkowy względem starszych modeli serii 4. Minusem - klejony zbiornik, a więc utrudniona ewentualna wymiana łożysk.
Samsung, mimo, że ma duże drzwiczki z zewnątrz, to otwór załadunkowy wygląda na mały.
Pralki Electrolux i AEG też są produkowane w Polsce. :)
Większość produkcji pralek Electroluxa odbywa się na Ukrainie.
A czy Asko produkuje pralki o głębokości około 46cm?
Witam, nie produkuje.
Nie tylko LG ale take Haier. Opinie, że bardzo solidne produkty
Korzysta ktoś z pralki LG z autodozowaniem i mógłby dać opinie ? Podobno często zdążają się problemy z wyważeniem.
Unikaj LG ... Do dziś dnia albo od razu warczy albo zacznie po 3 latach ( po gwarancji -hmm nowe nie znałem )
Dalej nie zrobili nowego zespołu bębna bo ten ma.wade.projektowa i serwisanci LG mówia : one tak mają i nie przyjmują zgłoszeń.
Mam Miele, pralka kupiona kilka lat temu. Od samego początku niedomywa prania. Wyglada to tak jakby myła pranie samą wodą. Tragedia. Pomóżcie, co robić? Gdzie tkwi problem???😢
Witam, w pierwszej kolejności proszę dodać do prania zmiękczacz wody. Pozdrawiamy
Polecam dodać filtr zmiękczający przed pralką. Koszt 30 zł. Plus sprawdzić twardość wody testem kropelkowym. Zastosowałem to i przy chemii i pralce Miele musiałem zmniejszyć dozowanie niemal o połowę, aktualnie mam niebieski 30ml, biały 20ml, czyli po naparstku na pranie. To w sumie dało bardzo efektywne pranie i wykorzystanie oryginalnych płynów Miele. Przy zakupie dostałem 5 butli co mi wystarczy na rok przy zmiękczonej wodzie i zmniejszonej podaży płynu na pranie.
Masz rację w pralkach AEG, Electrolux, czasem te przyciski pojemnościowe (tak taki przycisk się fachowo nazywa) nie działają tak jakbyśmy tego oczekiwali ale taki jest już urok przycisków pojemnościowych. Trzeba na nie naciskać solidnie i nieco wolno, żeby odnosić pożądany efekt. One poprostu muszą odnotować jakieś odchylenie/zakłócenie w swoim polu, żeby uznać to za zbliżenia palca i poprostu wykonanie cyk.
Czasem jednak jak się naciśnie zmianę temp, to potrafi nie zareagować albo zleci od razu 3 wartości w dół, to samo np. z obrotami wirowania.
Niestety pralki AEG/Electrolux mają jedną bardzo dużą wadę - ktoś kto to programował nie był chyba mocno rozgarnięty.... Przecież to się potem ciągnie te programy prania we wszystkich pralkach ludzie - nie można tego było zrobić porządnie??? Mianowicie wyważanie prania do wirowania jest dla tych pralek co najmniej problematyczne. średnia mała albo bardzo mała ilość prania - w tym kierunku problem ów się nasila. Piorąc jakieś kilka rzeczy proces wirowania wogóle nieraz nie może się rozpocząć, bo pralka podchodzi do wyważania kilka ray i potrafi w końcu pominąć całkiem wirowanie co się z kolei natychmiast odbija na źle wypłukanym praniu. całe płukanie w takiej sytuacji potrafi się bardzo mocno wydłużyć czasowo, ponieważ przed każdym częściowym odwirowywaniem jest z nim problem. Nie rozumiem dlaczego pralka nie ma 2 algorytmów wyważających przystosowanych w małego i dużego załadunku. To w zupełności rozwiązałoby problem z wyważaniem prania. Oczywiście pozbyto się już dawno w tych pralkach czujnika drgań i nad poprawnym wyważaniem czuwa sam silnik i to, jak jest obciążany jak się kręci powoli bęben czy równomiernie czy nie, po tym pralka podejmuje decyzję, czy wirować, czy zatrzymać bęben i ponownie spróbować ułożyć w nim pranie. To jest dno.
Tak samo jak słabe jest to, że np. na programie syntetyki bęben obraca się podczas prania powoli (inaczej niż na bawełna) ale podczas płukania już wszędzie tak samo i szybko. Wychodzi na to, że podczas płukania nie trzeba już uważać na tkaniny delikatne.
Problemem w niektórych modelach pralek Elektroluxa jest również b. duża tolerancja temperatury dla nastawu 40st w programie bawełna. Raz pralka potrafi nagrzać wodę zaledwie do 30 kilku, a innym razem może ona dochodzić nawet do 48 st c. To już wartość często niebezpieczna dla niektórych pranych tkanin, którym krzywda w 40st jeszcze się nie stanie ale powyżej już tak. Nie wiem z czego to wynika ale pralka losowo potrafiła dogrzewać wodę do inne wartości we wskazanym przezemnie zakresie. To jest zupełnie niedopuszczalne i nie powinno mieć miejsca. Nie oczekuję, że temperatura będzie w identyczna ale uważam, że odstępstwa o +- 2 st c a nawet mniejsze, to już nie jest dla współczesnej technologii granica nie do przebycia.
ps.
Nie wiem jak w Samsungu ale w Aeg i Elektrolux zespół piorący wisi na 4 sprężynach po kwadracie a od spodu ma tylko 2 amortyzatory od spodu po środku z lewej i prawej co powoduje, że bęben kołysze się i chybocze mocniej niż by mógł przy np 3ch amortyzatorach które zamontowane z tyłu i przodu na skraju bębna eliminują jakieś niepotrzebne drgania i wibracje. A w środku (bo piszę szybciej niż oglądam co powiesz w nich plastic fantastic, nawet koło pasowe z plastiku..
Używam pralkek Electroluxa/AEG od jakiś 20 lat. Nie potwierdzam tych problemów.
Jedyna usterka to spalona grzałka w jednej pralce.
@@user-sy2mv6my8l Myślę, że Pan w tym filmie nie miał na myśli pralek sprzed 20 lat, a ich bieżące generacje najwyżej powiedzmy do około kilku lat wstecz.
zwięźlej proszę
Jakie są różnice pomiędzy pralkami ASKO W4096P.W/2, a W4096R.W/3
? Obie są z serii Logic. Czy pralki ASKO z serii Classic są równie solidnie zbudowane, czy też lepiej dopłacić do serii Logic?
na stronie producenta jest porównywarka - prócz dodatkowych programów (logic) nie ma różnicy w budowie i składowych... w ogóle na filmie wygląda, jakby ta akurat omawiana była serii Classic. Logic mają szarą obudowę panelu, Classic - biały.
Jaki to model asco?
Witam, pralka ASKO W4096R.W/3. Pozdrawiamy.
Czy tańsze Miele i tańsze Asko też mają metalowe bebechy, czy może oszczędnie i plastik?
Mamy tańszy zestaw z ASKO całkiem dobrej jakości. Proszę o kontakt na maila: salon@piekarnikiparowe.com Przygotujemy ofertę cenową. Pozdrawiamy
Miele to już tylko nazwa została na której firma próbuje robić pieniądze na naiwnych. Ok te drogie produkty Miele może mają jakość ale cena zwala z nóg bo ponad 2 tys £ za pralkę to przesada. Natomiast co do tańszych produktów firmy Miele to są one produkowane przez Bosch ( i to sa najtańsze modele bosch) na które naklejany jest znaczek Miele i cena razy dwa. Kupowałem ostanio lodówkę też myślałem o Miele 1300-1500£ a parametry jak z najtańszego produktów. Ostatecznie kupiłem Bosch o o wiele lepszych parametrach i cenie 800£. Niestety dziś wszytko schodzi na psy mówiąc kolokwialnie. Też byłem fanem i użytkownikiem Miele ale się wyleczyłem szkoda kasy. Pozdrawiam.
Po tym jak BOSCH zniszczył ZELMERa już nigdy nie kupię produktów BOSCHa.
NIE WIDZIALAM NIGDY PRALEK ZELMER
Niemcy od dawna pilnują żeby w Polsce nie mieć konkurencji w żadnej gałęzi przemysłu. Ja niczego produkcji niemieckiej nie kupuję
Zelmera to zniszczyło B&B Trends, a nie BSH.
@@waaski83qqe²😅p
Co się stało z tym zelmerem?
1. To ze zbiornik jest skrecany nie oznacza ze można w nim łatwo wymienić łożysko, czasami dostępny jest tył bębna wraz z łożyskiem.
2. Mam taniego boscha serii 4 od 8 lat, działa doskonale, wszystkie części dostępne, bęben skrecany. Obawiałem się jakości ale o dziwo działa jak nowa. Miałem tez używaną usszarke od boscha, kupioną za 800 zł w 2018r i nadal suszy ale zaczęła hałasować, części dostępne ale zdecydowałem się zakupić nową z pompą ciepła ze względu na ceny energii. Uważam ze serie premium to zło.
3. Uważam ze o współczesne sprzęty trzeba dbać i poświęcać im więcej uwagi niż pancernym poprzednikom.
Szkoda, że suszarki Asko nie mają odprowadzenia wody do kanalizacji
W okolicach 2006 roku kupiłem pralkę Whirlpool, slim, z cyfrowym sterowaniem. Wtedy coś pod 1000 zł, więc niemale pieniądze. Elektronicznie i elektrycznie nawet się nie rozpadła ale zamek drzwi skonstruowany był tak, że podczas wirowania ocierał o niego fartuch. Po około 2 latach robiła się w nim dziura i woda zalewała i niszczyła zamek. Po tym odkryciu zmieniałem fartuch prewencyjnie, do czasu aż kupiłem coś co działa i się nie psuje. Nie wiem jak dziś, ale myślę, że właśnie okres 2005-2010 to czas, gdy producenci zapracowali sobie na taką opinię
Witam zakupiłem pralkę ASKO i czy ktoś poleci płyn do auto-dozowania firmy ASKO zbyt drogie , a może zwykłe żele do prania można stosować ??
Jak wrażenia z użytkowania ? Stoję przed wyborem albo Asko albo Miele
@@darekc4828jaki wybór padł ostatecznie? Ja niestety miałem przeboje z Asko, opisywałem już w innym wątku (wgniot w suszarce i brak systemu dozowania w pralce, jakiś błąd u nich). Nie zdążyłem sprawdzić jakości Asko, ale głośność na próbnym programie mnie przeraziła i cieszyłem się dwa razy ;) bo teraz Miele śmiga cichutko i po problemie.
@@roanyates Komplet Miele zawitał w domu
@@darekc4828 Będzie Pan zadowolony ;)
Zgadzam się z Tobą, co do Boscha i dodam, że jeśli chodzi o ich suszarki to też zatrzymały się w czasie dobrych kilka lat temu. Obecnie te z autoclean czyli najwyższe modele suszą słabo i potrafią nie dosuszyć oraz przegrzewają wsad w porównaniu do innych suszarek. A obroty bębna nadal w jednym kierunku i pościel skręcająca się w kulę. Autoclean działa natomiast wtedy jak się ma podłączenie do odpływu bo jeśli się wylewa wodę ręcznie to niekoniecznie dobrze (jak jest jej mała ilość) wymiennik się spłukuje..
Programy niczym się w niej nie różnią jak na bawełnie tak na delikatnym po powiedzmy godzinie temp dochodzi do ok 40st c i nie wiem gdzie tu suszenie delikatne. Opcja piórko, czyli suszenie delikatne nie działa - nie ma żadnej różnicy po jej włączeniu, bo sprężarka pracuje identycznie i nie wyłącza się. Czyszczenie szuflady z mokrymi kłakami tez jest średnie a gdy tego nie robi się stosunkowo często, to potrafi zaśmierdnąć, bo one są mokre i lezą w wodzie. Suszarka jest najcichsza na rynku i to jej jedyna zaleta ale dlatego że nadmuch i obroty bębna są mniejsze co skutkuje niedosuszeniem na ustawieniu podstawowym a nawet na pierwszym podniesionym poziomie dosuszenia.
Największa jednak oszczędność odbyła się poprzez usunięcie z liniii suszarek Professional sprężarki inwerterowej czyli sterowanej płynnie, co przekładało się na dodatkowe oszczędności, delikatniejsze suszenie oraz większą ciszę. Modele najwyższe przed Autoclean posiadały sterowaną za pomocą falownika sprężarkę i aż się prosiło w sprzęcie ekskluzywnym kosztującym niemal 5000 zł pozostawić to rozwiązanie ale pozostawiono tylko napis Professional i obecnie cała reszta nie różni się obecnie (konstrukcja wewn. programy suszenia itp) kompletnie niczym poza ceną od wszystkich tańszych modeli z technologią autoclean.
Zarówno w suszarkach Boscha jak i Elektroluxa fabryka statystycznie nie potrafi zrobić idealnie symetrycznego bębna. raz doszło do tego, że w produkcie najwyższym linii Professional EU, bęben był tak krzywy, że podczas obracania zataczał elipsy i odchylał się co najmniej o ponad centymetr, przednia filcowa uszczelka zamiast przyjmować jedynie ruch okrężny dostawała jeszcze ruchy góra dół, co z kolei powodowało przepuszczanie kłaczków i kurzu z suszenia do wnętrza suszarki oraz w perspektywie czasu zużycie samej uszczelki oraz rolek na których jest usadowiony i porusza się bęben, gdyż na nie wtedy tez działały dodatkowe siły wyginając je przód/tył. Ale oczywiście tego przeciętny Kowalski też przecież nie zauważy, a po 2 latach i po gwarancji sprzęt przestanie działać i się go wtedy skosi za serwis albo będzie poprostu musiał kupić nowe urządzenie.
Proszę mi wierzyć, mógłbym jeszcze wiele podobnych negatywnych cech tutaj zacytować.
Na obronę Boscha - ma on najlepiej skonstruowany samoczyszczący się wymiennik z wszystkich tego typu systemów (mam tutaj nawet na myśli LG które okazało się totalna klapą i w Korei były nawet zbiorowe pozwy za tą technologię producenta, czy Whirpol) tylko trzeba świadomie go używać - tak używać świadomie, a nie myśleć, że on sam działa i bez naszej ingerencji, a wyjaśniając co mam na myśli zapewnić mu dostateczną ilość wody do spłukiwania się. Najwyraźniej jednak Bosch poświęcił tak duży budżet na samą technologię płukania wymiennika oraz tenże patent, iż zabrakło go już na całą resztę, czyli delikatne oraz wydajne suszenie prania oraz zróżnicowane programy.
Ja właśnie chciałem kupić zestaw pralkę i suszarkę Boscha, ale po obejrzeniu ich w sklepie stwierdziłem, że mi się nie podobają. Są tandetne i takie...jakieś przestarzałe. Mam wrażenie, że pralki i suszarki innych firm są bardziej nowoczesne, mają lepsze programy, lepszy wygląd itp. Obecną pralkę kupowałem 7 lat temu i pamiętam, że pralki Boscha wyglądały tak samo jak dzisiaj, czyli NIC się nie zmieniło. Obecnie mam Beko i chyba jednak pozostanę przy tej firmie, bo wszystko działa bez zarzutów.
Hej, czy polecalbys bardziej bosch seria 8 czy może wybrać LG? Planuje zakup pralki + suszarki
@@mateuszosowski3910 Suszarki LG mają samoczyszczący wymiennik ciepła, do którego nie ma dostępu bez rozbierania całego urządzenia. Nie ufam temu systemowi, bo w Korei Południowej ludzie nawet założyli pozew zbiorowy przeciwko LG z powodu awarii i zapychających się wymienników ciepła. Z tych 2 wybrałbym Boscha, chociaż niezbyt ufam suszarkom tej firmy. Lubią bardzo przesuszać ubrania i kręcą bębnem tylko w jedną stronę, co jest dla mnie niedorzeczne.
Super wypowiedź dariuszd1, widać że znasz się na rzeczy. Profesjonalista jesteś, ewentualnie pracujesz w Boschu;) pozdrawiam
Pozdrawiam. Sprzedaję "appliances". Jest jak jest.
Największa bolączką jeśli chodzi o pralki , są zgrzewane , nierozbieralne bębny . Jeśli się wysypie łożysko trzeba jechać po nową . Owszem można się bawić w rozcięcie ,a potem klejenie , spawanie , ale nie każdy ma czas i sprzęt . Jeśli producent nie jest mendą i nie pieprzy jaki to on eko , a robi wszystko , aby nie dało się naprawić prostej usterki , to robi rozbieralny bęben . Wtedy wystarczy rozkręcić bęben , wybić łożyska , założyć nowe razem z uszczelnieniem , nałożyć smaru , dać uszczelniacz na obudowę i skręcić . I praczka dalej śmiga następne lata . Najbardziej mnie wk...ia ta hipokryzja gadających , o byciu eko , o dbaniu o środowisko itp ,a dopuszczają do tego , aby masowo robić gówno , od AGD , przez elektronikę , po samochody .
A co ci da skręcany zbiornik, jeśli wcześniej od łożysk ale po gwarancji padnie na przykład moduł sterujący i pod warunkiem, że będzie dostępny to jego koszt będzie wynosił 800-1000 zł? Albo krzyżak, który nawet w pralkach Miele potrafi się utlenić po okresie 3 lat użytkowania.
@@elminsteraumar9231 A może to da ,że zazwyczaj łożyska padają . A jeśli chodzi o moduł sterujący , to spokojnie , jeśli się sam kontroler nie zesra , to idzie to naprawić .
@@tadekrafa4121 Łożyska zazwyczaj padają, bo ludzie dają się nabierać na maksymalną pojemność wsadu, nie czytają instrukcji, że dotyczy to zwykle dwóch trzech programów, skracają programy i piorą w niskich temperaturach, a potem zdziwienie, że dla systemu piorącego jest to zabójcze.
@@elminsteraumar9231 Wisz co ci powiem ,że miałem kiedyś pralkę Polar , nie pamiętam modelu , wszystko co się zepsuło przez naście lat , to programator , bo się po prostu styki wypaliły . Pchało się w nią prania ile wlazło , aż skakała jak szalona czasami , wody pobierała dużo , a nie jak dzisiaj ,że piorą prawie na sucho i co najważniejsze można było sobie samemu dowolnie temperaturę nastawiać . Pranie robiło się bardzo często i żadne łożysko nie padło . Zezłomowałem ją tylko dlatego , że obudowa skorodowała .
Właśnie po 24 latach użytkowania pralki polar muszę kupić nową pralkę .
Jestem ciekaw co .
To była nie zniszczalna pralka
Czy miał juz Pan okazje ogladac nową pralke bocha, kolejny wypust serii 8 tym razem bez pokretę.
Czy jest lepiej zrobiona? Czy tylko zostal dorzucony ladnieszy desing?
Witam, jeszcze nie zaglądaliśmy do środka. Wg mnie raczej lepiej nie będzie, ale warto się upewnić np. na infolinii firmy BOSCH. Pozdrawiamy
Miele - projektowane na 20 lat. Gwarancja - 2 lata. Litości.
Może i gwarancja krótka ale za to droga i serwis kiepski 😂
Modele oznaczone 125 gala edition maja gwarancję blisko 5 lat. Pozdrawiamy
"Gwarancja krótka, ale za to droga"
Czy możemy prosić o objaśnienia?
Trochę trudno rozczytać, co autor miał na myśli.
@@piekarnikiparowe6926 a co Tu jest do wyjaśnienia? Sprzęt Miele jest drogi. potrzebujecie definicji słowa "drogi"?
@@luz6028 Wiemy, co to droga, ale chodziło o wyjaśnienie zdania: "Gwarancja krótka ale za to droga".
Z tego zdania wynika, jakby gwarancja była droga.
Nie wiem jak AEG ale Elktrolux wytrzymał mi 4 lata i dwa miesiące. Nadaje się na szrot- łożysko, pompa pobierające wodę i przeciekający kołnierz. Do tego gów... rozwiązanie tego kołnierza którego nie ma szans wyczyścić.
Czyli że co? Elektrolux mnie wydymał?
ASKO SUPER ! Okay
Świetny materiał i myślę, że ustawię tak budżet na wykończenie mieszkania, żeby właśnie było mnie stać na Asko, bo ewidentnie jest warta tej inwestycji. Mam pytanie jeszcze o markę LG, jaką ma Pan opinię na ich temat, bo też widzę, że bardzo dużo osób właśnie LG kupuje?!
Witam. Bardzo miło mi Pana poznać i oczywiście, żałuje, że tak późno :). W marcu tamtego roku szukałem po rankingach dobrej dla siebie pralki bo jestem bardzo wymagający. Pierwsza Samsung nowa przyjechała z 3 poważnymi wadami. Zbiornik, amortyzatory, krzywy bęben. Kolejna to LG od marca 2023 się nią męczymy do dzisiaj . Pranie po odwirowaniu śmierdzi. Po obejrzeniu Pana filmu wiem, że pranie po odwirowaniu śmierdzi pewnie tym plastikiem. Strasznie mnie to denerwuje. Niestety zwrócić już na pewno nie da, ale musze coś wykombinować bo zależy mi ASKO. Amortyzatory, brak kołnierza, 1600 wirowanie mnie zauroczyły. Jak patrzyłem na Pana minę jak mówił Pan o tym relaksie podczas wirowania to jakbym widział siebie. I te śrubki :)))) Będę miał w najbliższym czasie serwisanta więc zobaczymy czy cos mi poradzą na śmierdzące wirowanie :) Muszę się pozbyć swojej bo zakochałem się w ASKO :)
Proszę zobaczyć ostatni film o MIELE. Jeszcze lepsze pralki. Pozdrawiamy
@@piekarnikiparowe6926 Obejrzałem z wielkim zaciekawieniem oczywiście wszystkie Pana filmy :). Jeśli Pan tak zwraca uwagę na takie rzeczy o których inni nie mówią to mam pytanie takie dosyć istotne dla mnie gdzie żaden sklep nie jest mi w stanie odpowiedzieć :) Czy istnieją jeszcze pralki gdzie widać, że pierze się w wodzie , a nie że mokre pranie w pianie której potem nie wypłukuje nawet przy 4 cyklach dodatkowego płukania? (dawka proszku na cykl prania bawełna zmniejszona 15 g, połowa nakrętki płynu do płukania - chemia niemiecka). Używałem też takich dla alergików i ten sam problem. Jestem rok po przeszczepie szpiku i skórę mam strasznie wrażliwą na jakiekolwiek chemie, pozostałą pianę w pralce po płukaniu. Byłbym wdzięczny za informacje 😊😊
Niesamowite, jak można konsumentom nakręcać makaron na uszy. Te pralki nie różnią się funkcjonalnie niczym od pralek produkowanych 20 lat temu. Może są odrobinę bardziej energooszczędne i tyle. Dodatkowo, nie różnią się funkcjonalnie od pralek produkowanych dzisiaj, przez tych samych producentów, za ułamek ceny.
Odnośnie sterowania, to w ASKO jest jednak tragedia, bo jedna linia programu jest widoczna w tym samym czasie. Być może są osoby, które znają całą listę po kolei i wiedzą, gdzie i o ile się przestawić, ale ja muszę szukać za każdym razem tej cholernej opcji, którą chcę aktualnie wybrać.
W poprzedniej pralce miałem panel, gdzie po kolei były przyciski od programu, temperatury, wirowania itd. Nie było żadnego durnowatego wyświetlacza, tylko normalne diodki podświetlały wybraną opcję. I to było najlepsze rozwiązanie, ale pewnie dzisiaj za drogo i trzeba władować tani wyświetlacz.
W ogóle to polecam pralki ładowane od góry, z dwoma łożyskami. Są bardzo kompaktowe, wąskie i wygodne w załadunku i wyładunku. Bajka. A dzięki temu, że łożyska są po dwóch stronach, nie są tak obciążone, a w razie czego ich wymiana też jest prosta.
Ciekawe. Która to pralka 20 lat temu była konstrukcyjnie podobna i za ułamek ceny pralek z filmu?
Pytanie numer dwa: Ile wg Pana to jest ułamek ceny?
Pozdrawiamy
@@piekarnikiparowe6926 Każda, Szanowny Panie. Każda była podobna. Nie identyczna, bo "moda" na klejone bębny i panele dotykowe dopiero wchodziła. Ale każda pralka automatyczna, odkąd je wymyślono, ma zbliżoną konstrukcję. 20 lat temu już były bębny z tworzyw sztucznych, ale akurat to nie jest dla mnie jakaś szczególna wada - o ile tworzywo jest właściwie dobrane, to nie jest rozwiązaniem gorszym od stali nierdzewnej, czego dowodem są do dzisiaj działające pralki z początku XX w. Oczywiście wymienne łożyska to powinien być standard zawsze i wszędzie.
Podobnie z betonowym obciążeniem, nie ma to żadnego znaczenia - swoją drogą, promuje się ekologię w produktach premium, więc akurat betonowy balast powinien być marketingowo in plus, bo generuje bez porównania mniejszy ślad węglowy od balastu żeliwnego (trochę żart, ale może być Pan pewny, że ktoś to może w ten sposób opakować i uzasadnić).
Ułamek ceny to według mnie 30-50 %, czyli z reguły "standardowa" linia produktów danego producenta.
Produkty premium w AGD w tym momencie to marketing, bardzo podobnie jest z samochodami. Kiedyś oferowały pewne systemy, które były innowacyjne i za to się płaciło. Obecnie innowacje się skończyły i zaczęło się wymyślanie na siłę przewag nad tańszymi alternatywami.
Ja wiem, że Pan to sprzedaje, ale sam Pan krytykuje marketingowe bredzenie o sztucznych inteligencjach, dotykowych ekranach itp, gdzie w praktyce nie ma to żadnego przełożenia na funkcjonalność urządzenia, a często wręcz ma wpływ negatywny.
@@Mescherje Każda... Powiedzmy, że 20 lat temu godziwa pralka kosztowała 1500zł, co odpowiada dzisiaj po uwzględnieniu inflacji pralkom po 3000zł. Te aktualne po 3000zł maja nawet lepszą konstrukcje np. LG.
Rzeczywiście ułamek ceny.... Nie ma, co. Rozumiem, że liczył Pan bez inflacji.
Jeśli chodzi o MIELE to aktualne pralki przy podobnej konstrukcji i przy uwzględnieniu inflacji są nawet tańsze.
Przeciwwagi z betonu na plus.... bo mają mniejszy ślad węglowy.... litości....
@@piekarnikiparowe6926 Wobec faktu, że nie potrafi Pan czytać ze zrozumieniem, nie mamy o czym dyskutować. Napisałem chyba jasno i klarownie, że to żart z tym betonem, ale wcale się nie zdziwię, gdy któryś marketingowiec to kiedyś napisze. 20 lat temu normalna pralka kosztowała 700 zł, Szanowny Panie. Najtańsze były poniżej 500 zł. Miały wymienne łożyska, normalny panel sterujący ze wszystkimi funkcjami, które dostępne są i dzisiaj, wirowanie 1200 rpm.
Miele, AEG to były kiedyś produkty premium i zawsze były drogie. Wtedy jednak ta cena za czymś szła (w przypadku Miele np. legendarna trwałość), dzisiaj została cena, marka i niewiele poza tym.
Czym się różnią te produkty premium od standardowych? Cena razy dwa, a różnice? Wygląd. Ach, automatycznie dozują płyny, funkcja tak bardzo potrzebna, że nie znam nikogo, kto z tego korzysta, w dodatku jest to kolejne miejsce, które może się zatkać i zepsuć.
Spisuję protokół niezgodności, ja wymieniłem konkrety, Pan żadnych (poza dyskusyjnym dot. cen), więc na tym kończę naszą krótką dyskusję, o którą nawet nie prosiłem.
@@piekarnikiparowe6926 Napisałem odpowiedź, ale albo się nie ukazała, albo ją Pan usunął.
Fajna recenzja polegajaca na gdybaniu 😂😂😂
Bo lubimy pogdybać ;) Pozdrawiamy
Pralki klasy premium a na podeście SAMSUNG ... no no :) wysoki poziom. Brak LG w takim zestawieniu to potwarz :)
Funkcja dolozenia prania w trakcie cyklu to najwiekszy scam producentów. Każda pralka to potrafi, w kazdej instrukcji była opisana ale malo kto czyta instrukcję. Przy "klasycznych" termicznych blokadach drzwi wystarczy włączyć pauzę i poczekać aż drzwi sie odblokują. A co do Samsunga to generalnie jakościowo jest dobry. Te zwykłe modele po 5 lat lekko popracują. A łożyska da sie w niej w ogóle wymienić w Samsungach więc to i tak jest ogromny atut.
Skoro się Pan już tak uczepił tego samsunga proponuję dokładnie zapoznać się z systemami i czujnikami w tej pralce. Mówi Pan o sztucznej inteligencji której rzekomo nie ma , wszystkie pralki mają zaprogramowane ilość dozowania detergentu przy dany programie. Samsung jako jedyny włożył do pralki czujnik zmetnienia wody , przez co pralka nie ma wklepanego programu ile ma wlac detregentu , tylko na bieżąco monitoruje i dodaję. Także Panska opinia raczej słaba, proponuję dokładniej zapoznać się z danym modelem jeśli już się decydujemy na komentowanie. Kolejna sprawa plastikowy zbiornik na detergenty ? Co w tym złego? Wyobrażasz sobie zbiornik np z nierdzewki ??? Na chwilę obecną samsung mimo wszystko że średniej półko góruje nad resztą,
Prosiłbym o słuchanie z uwagą i zrozumieniem. W którym momencie powiedziałem o pojemniku na detergenty, że powinen być stalowy? Myli Pan zbiornik pralki z pojemnikiem na detergent. Większość pralek, które sprzedajmy ma czujnik doboru detergentu do prania.
Pozdrawiamy
Asko taka niby dbałość o detale a nad panelem 3dziury które nawet na nagraniu widać... Ciekawe ile smaczków na żywo. No i zachwyt nad zwykłymi srubkami 😂
Takie ładne aluminium, a wyświetlacz jak z kalkulatora.
Jest tak, jak powinno być. Jest wyższy model ASKO z kolorowym wyświetlaczem i ładniejszy, ale trochę gorzej się steruje.
dlaczego Pan nie zaznaczy rowniez klasy energetycznej ze Bosh ma np.C ja kupujac sprzet kieruje sie zuzyciem pradu nie wiem moze klientow to nie interesuje ?klasa A
Pralki LG się nie załapały na test bo są tak słabe że nie ma sobie co nimi głowy zawracać czy po prostu nie macie w swojej ofercie
Witam, podobna jakość do Samsunga. Generalnie jakość nie jest najgorsza. Pozdrawiamy
@@piekarnikiparowe6926 Swoją drogą ciekawe kiedy takie urządzenia trafią do europy Polski i czy kiedykolwiek trafią ua-cam.com/video/w9fPuQjb_68/v-deo.html
@@piekarnikiparowe6926 Moja pralka LG w ciągu roku zalała mi trzykrotnie dom, a ma tylko 5 lat, ale ładnie wygląda ;)
Miałem kiedyś lodówkę LG. Miała wadę konstrukcyjną. Nigdy więcej sprzętu LG.
Kilka lat temu Lg robił bardzo dobre jakościowo produkty, a silnik direct drive robił robotę - przenosi on od startu znacznie większą siłę niż tradycyjny napęd paskowy. Niestety obecnie bardzo spadła jakość produktów tego producenta, są choćby notoryczne problemy z wyważeniem tych pralek.
Zasada jest jedna Kup tanio strać mało. Nie bierz polisy na 5lat. Masowo produkowany sprzęt jest mniej awaryjny - ten najtańszy.
Asco te pralki tez oglądałem i słowo w słowo a Twoją ekscytacją się zgadzam! To jest zupełnie inna jakość i powiem Ci, że taką pralkę to ja bym kupił nawet na raty i gdybym się musiał zadłużyć, bo poprostu w niej się można zakochać i to nie na to, że jak np w AGD Samsunga miga kolorami z LEDów, błyszczy się, gra i niemal śpiewa, tylko jest mega solidna konstrukcyjnie! Rozwiązanie z zesp. piorącym zintegrowanym z drzwiczkami poezja! Surowy, minimalistyczny design,,, ehhh. I znów nie mogę jej mieć bo nie mają pralek do zabudowy!!! :(
ps.
Ciekawostka jest taka, że ten zintegrowany z drzwiczkami bęben to b. stare rozwiązanie i w dawnych pierwszych pralkach automatycznych tak właśnie było to robione, bo chyba wtedy gumowe kołnierze nie były technologicznie dostępne i wystarczająco trwałe.
Zgadza się. Sama koncepcja ma już sporo lat, ale idea jest genialna. Bez gumowej uszczelki czyli bez nieprzyjemnych zapachów i całej masy brudu pod kołnierzem. A że bęben z nierdzewki to wystarczy program z najwyższą dostępną temperaturą i mamy problem większości pralek rozwiązany...
@@piotr_szpilaniestety bardzo głośno pracuje i dlatego Asko wróciło do sklepu, a w to miejsce weszło Miele z niewielką dopłatą. Jak wymyślą jakieś wygłuszenia, to może brałbym pod uwagę. A tak to się nadaje do pralni w piwnicy, a nie do łazienki…
Po tym filmie wiem , że wybiorę pralkę ASKO .
Proszę zobaczyć trzecią część. Znacznie lepsze i bezproblemowe są pralki Miele.
Pozdrawiamy
Proszę zrobić 4 część : Dzwonimy do serwisu i kupujemy bęben do miele..
Ps..przygotujcie sobie krzesło bo idzie usiąść... 2400zł.. a pralka za 4500 z technologią z pralek za 1500..
To nie jest żart... Robiłem 6 letnia z urwanym krzyżakiem...
Bosch mnie zaskoczyl obecnie tymi lozyskami w bebnach .Mialaem starego boscha kilkanascie lat i bylem pewny zakupu drugiego boscha jednak po obdzwonieniu i dowiedzeniu sie ile beben do pralki za 2000-3000 kosztuje to stwierdzam ,ze to jednorazowka, a szkoda bo lubie ta marke.sam nie wiem co teraz kupic.Lg chce wychodzic z lazienki itd Jakas tragedia Pisze o pralce dla przecietnego Polaka za okolo 2 -3 tysiace.
Szanowny pan poruszył jakość Mercedesa.Mercedes już dawno przestał nim być,np.koła rozrządu ze sera a łańcuchy robią już jednorzędowe i do tego z makaronu.Inne marki dają prawie to samo tylko dużo taniej.Także powoływanie się na jakość Mercedesa jest chybione.
bez sensu to auto dozowanie - piorę na przemian kolorowe i białe - to mam 2 pralki kupić?
W Miele są dwie butle: do białego i kolorowego, umownie opisując. Zatem klikam na panelu i pralka sobie dobiera odpowiednio. Polecam filtr zmiękczający i zmniejszyłem dzięki temu podaż chemii o niemal
połowę.
@@roanyates o, jak są 2 oddzielne podajniki w szufladce, to luz.
@@roanyates czy taki filtr zajmuje dużo miejsca?
Ciekawa prezentacja ..ale tylko jedna rzecz , czytałem opinie osób o firmie Asko i o ich przygodach z pralkami typu W4086 8 kg z Australii i USA . Po prostu jeden wielki koszmar . Z tego co czytam to jedno powtarza się , te felerne pralki mają wspólne wadę , leje się z nich woda …service absolutnie koszmarny i arogancja . Tych ludzi nikt nie przekona więcej aby się nabrać na ich produkty , niestety.