Як заготовляти СІНО на ЗИМУ

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 6 жов 2024
  • Любителі села, нехай все хороше у вас вдається!
    Буду дуже вдячний за підтримку каналу:
    4149 4993 7752 1693
    186-й день нашої переможної боротьби проти темної московсько-євразійської орди.
    Сіно - це каталізатор дива, коли суха трава перетворюється козами у смачне і поживне молоко, а далі - у ще смачніший сир. Насправді будь-який фермер посушливих регіонів позаздрив би тому багатству сіна, яке ми маємо в Україні. Треба це цінувати.
    У даному відео було використано звуковий запис під назвою remix of 2639__TexasMusicForge__Harp8_(tweaked).wav за посиланням freesound.org/... автора під ніком Timbre згідно Зазначення Авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)

КОМЕНТАРІ • 10

  • @kosmos-927
    @kosmos-927 Рік тому +2

    Класний початок відео, та і весь ролик взагалі. Подивився із задоволенням, було цікаво і корисно.
    Хай квітне україномовний ютуб!

  • @igorpit4881
    @igorpit4881 5 місяців тому +2

    Сіно для перевезення на тачці я звʼязую у снопи тим же білим шнурком від тюків. Там достатньо зробити петельку і один раз завʼязати на петлю, щоб потім легко розвʼязати. І такими снопиками легко подавати на горище через блочок і з допомогою дитини, яка чіпляє ці тюки. Звісно, якщо зробили саморобний тюкувач, та ще й на електродвигуні - то сіно і солому затюковуємо - це дозволяє зимою легко діставати і скинути на низ необхідну кількість тюків для корму тварин. Та навіть сухе листя так затюковую, щоб потім ним підстеляти і воно попадає на город, а не горить полумʼям і робить нам онкологію.
    Тюки краще робити стандартні під "фабричні", щоб у випадку чого їх легко можна було спродувати покупцям. Інколи на цьому вдається підзаробити, якщо маєш де і чим косити. А косити можна мотокосою, або й електричною, але поставити бляшані грабки, укріплені профілем. Повірте - косити стає легше і лягає дуже гарно покос. При тому коли косиш овес, пшеницю - то можна стати під кутом так, щоб покос снопи лягали перпендикулярно, що дає змогу їх легко звʼязати тим же білим шнурком від тюків і скласти для подальшого відмолоту. Інколи так і приходиться косити траву для збору насіння.

  • @igorpit4881
    @igorpit4881 5 місяців тому +1

    Якщо є можливість, то я досушую траву на горищі під шифером. В результаті трава на зиму залишається зелена, але й суха і корова таку траву з великим бажанням їсть. А пересушену траву їсть з неохотою, бо вона вже стає білою, яке солома.
    Краще подбати про умови сушки трави без падання на неї роси, тоді вона набагато кращої якості. Так само конюшина і люцерна. Навіть з останньою простіше - можна забирати майже сирою, але на горищі вчасно розпушити, щоб не злягалася і тоді вона вже сама дійде до кондиції.
    Треба заготовляти з різних ділянок і різних сортів, щоб корова отримала більше необхідних мікроелементів. Бо я помітив погану річ: корова паслася на тому березі і на тому ж березі заготовляли траву на зиму. Результат: на третій день після народження теляти корову дорізали. Ось чому має бути різнотравʼя, а качаниння ще й дає більше молока. І солома тех необхіжна, бо інколи деякі трави без соломи і не хоче їсти, як і качаниння.

    • @Євгенвселі
      @Євгенвселі  5 місяців тому

      Думаєте корова злягла, бо на лузі буде недостатньо різнотравне різнотрав'я?

  • @IntGenius
    @IntGenius 2 роки тому

    Євгене, де ваш кліп 'Я пасу кіз' подівся?

    • @Євгенвселі
      @Євгенвселі  2 роки тому

      Закрив, бо він, наче, не по темі каналу. Хочу його на музично-сільський канал поставити. Але такого ще нема)

    • @Євгенвселі
      @Євгенвселі  2 роки тому +2

      Ось посилання на кліп:
      ua-cam.com/video/UZHjoxCRhwY/v-deo.html

    • @IntGenius
      @IntGenius 2 роки тому +1

      @@Євгенвселі дякую)