Miškasodis: kaip sodinti eglaites

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 16 кві 2019
  • Miškas sodinamas ankstyvą pavasarį, kai išėjęs pašalas ir dirva dar drėgna, bet ne šlapia. Pagal Lietuvoje galiojančias taisykles, mišką reikia atsodinti per 3 metus po kirtimo, tačiau rekomenduojama atsodinti pirmaisiais metais, kol dar nesužėlusios žolės. Vis tik nepakanka sodinuką įstatyti į duobę, ir užversti žemėmis. Miškininkai gerai žino sparnuotą frazę: „Miškas - ne morkų lysvė“. Taigi, sodinant ir prižiūrint mišką, reikia žinoti kelias pagrindines taisykles. Konsultuoja Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Miškininkystės paslaugų biuro vadovas Mantas Norkūnas.
    Dėl miško įveisimo žemės ūkiui nepalankiose žemėse kreipkitės į LŽŪKT miškininkystės specialistus tel.: 8 642 118 94, (8 347) 44 053.
    © www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2019 m. balandis
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 3

  • @Agroakademijalt_VIDEO
    @Agroakademijalt_VIDEO  5 років тому

    Kviečiame atvykti į bet kurį Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos biurą, įsikūrusį kiekviename rajone ir aptarti Jums rūpimus klausimus. Galite klausimą pateikti el. p. info@lzukt.lt ir Jums bus individualiai atsakyta.

  • @mariuspaukstis209
    @mariuspaukstis209 10 місяців тому +1

    Sveiki o kaip medelius patogiausia dazyti virsunes su kuom?? Nuo zvereliu

    • @Agroakademijalt_VIDEO
      @Agroakademijalt_VIDEO  10 місяців тому

      Spygliuočių medelių apsaugai nuo kanopinių žvėrių ir pelinių graužikų naudojami repelentai. Repelentai skleidžia žvėris atbaidantį kvapą, taip pat yra jiems nemalonaus skonio. Šia apsaugos priemone reikia tepti kas metus, kol medeliai užauga ir žvėrys nebepasiekia viršūninio ūglio. Rugsėjo pabaiga ir spalis - geriausias laikas atlikti želdinių apsaugos repelentais darbus (spygliuočių želdinių rugsėjo-spalio mėnesiais, o lapuočių - nukritus lapams). Pageidautina, kad medelius aptepant repelentais oro temperatūra būtų ne žemesnė kaip 10 laipsnių šilumos, o apdorojami medeliai būtų sausi. Patepus medelius, nelyti turėtų bent 3 val., kad repelentai spėtų apdžiūti, nes lietus juos gali nuplauti.Repelentus galite tepti teptuku arba su pirštine ranka, tačiau tuomet tepėjęs turėtų būti patyręs, kad nenulaužtų ūglių ir priemonės neužteptų per daug. Minėtas apsaugos priemones galite įsigyti parduotuvėse prekiaujančiose augalų ir medelių priežiūros priemonėmis.
      VITA IVAŠKEVIČIENĖ
      Miškininkystės paslaugų biuro vadovė.