Ten kanał to najsolidniejsze źródło wiedzy na YouTubie pod kątem przygotowania do budowy. Dużo ludzi pokazuje już praktykę jak są w trakcie budowy, a takiej typowej teorii brakuje. Wielkie dzięki za to!
Coś niesamowitego! Bardzo dziękuję za pracę poświęconą nad tym kanałem. Wszystko wytłumaczone zostało jasno, profesjonalnie, zrozumiale i fachowo. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Jak to się mawia "samo mięsko". Bez zbędnego gawędzenia, bez owijania w bawełnę. Na próżno szukać na yt innego miejsca, w którym ktoś przekazałby tak dużo wiedzy w tak konkretnej formie. Jeszcze raz dziękuję.
Do momentu obejrzenia tego filmu odczytanie takiego rysunku było dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Dziękuję bardzo za bardzo dobrze przygotowany i wytłumaczony materiał :)
Właśnie architekt przesłał mi gotowy projekt do przejrzenia przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę. Ten film rozjaśnił mi bardzo wiele. Zabieram się za kolejną część o rys. konstrukcyjnych. Łapka, subskrypcja i komentarz 😀 Pozdrawiam i dziękuję.
Świetny filmik, w końcu zaczynam qmać rysunek techniczny. Jak dla mnie bardzo merytoryczny materiał. Fajnie i klarowne tłumaczenie jak przysłowiowej "krowie na rowie". Odpalam znowu, żeby to zapamiętać. Pozdrawiam i dziękuję za materiał 😃😃😃
Grupa Struktura No dokładnie, opisać na jakimś konkretnym przykładzie, jak zrobić podbudowę, ile jest wymaganej izolacji, jaka jest grubość płyty, ile dajemy zbrojenia itp. Tak jak to opisywałeś w innych swoich odcinkach :) Na dzień dzisiejszy nie ma za dużo informacji na temat płyt i chcąc budować dom na płycie fundamentowej tak do końca nie wiemy jak to wyglada, ponieważ większość ekip jest starej daty i przekonywują do tradycyjnych fundamentów
Najlepszy kanał jaki znalazłam, czy poleca Pan jakieś książki aby nauczyć się budownictwa? chciałabym zostać kierownikiem kontraktu i próbuję zebrać wiedzę
Na rysunku jest zaznaczona wys parapetu czyli wysokosc okna od posadzki ten wymiar jest brany od posadzki juz gotowej ? Ktorej aktualnie nie ma czy od tzw chudziaka czy tez plyty zelbetonowej ?
Pobierz sobie rysunki szczegółowe ze stron gdzie oferują projekty gotowe. Mają takowe. Oczywiście nie ma tam chyba wszystkich detali ale może coś pomogą. A jak nie to książka.
@@GrupaStruktura W przypadku zasilania awaryjnego powinien być narysowany kanał spalinowy czy dymny? na projekcie, który uwzględnia jego stosowanie w projekcie?
Witam ja po obejrzeniu tego filmu ściągnąłem sobie projekt budowy jakiegoś tam żłobka i były fundamenty, poniżej opis jaki pręt do jakiej ławy ,jednak problem jest z dokładnym odczytem wymiarów w tych liniach po bokach z góry, dołu, boku, do tego jedna ława wchodzi na drugą.ten rysunek jest bardzo trudny ale może rzucisz okiem , może zrobisz odcinek albo może zaznaczę i wyśle czego odczytać nie mogę i mi wyjaśnisz,szukam jak czytać rysunki od a do z ale to ciężkie.Nie wiem jak się za to dobrze zabrać.
Czy szerokosci i wysokosci okna na pewno byly dobrze podane w 12 minucie? A poza tym fajny film i czekam na rysunki konstrukcyjne, głównie stropy jak czytać które pręty idą w zbrojeniu dolnym/górnym jako pierwsze
Może ktoś wyjaśnić jak policzyć powierzchnię np. łazienki ( 4:57 ) widzę, że jedna ściana ma długość 232 a drugiej to już za cholerę nie jestem w stanie określić - jak sobie z tym radzić
Jak duża może być rozbieżność między rysunkiem architektonicznym, a konstrukcyjnym? Pytam ponieważ wspomniał Pan o takiej możliwości na końcu filmu i zastanawiam się czy są jakieś tabele tolerancji dla takich różnic.
Rozumiem ze pod drzwi i okna zostawia sie wiekszy otwor ale dlaczego na rysunku w oknach czy drzwiach zewnetrznych szer. Otworu jest zaznaczona np na 96 a drzwi maja wymiary 100 na 200 ?
Jakoś tak wpadł mi w oko błąd w projekcie, bo na moje oko szerokość okna w osi A po prawej stronie ma szerokość 120 tak jak okno prawe w osi E, a nie 90 jak na rysunku podane
Witam Mam pytanie odnośnie łączenia naroży. W filmie zostało powiedziane, że trzeba "dojechać" zbrojeniem do zewnętrznych krawędzi, żeby zapobiec wyrwaniu pręta z betonu. Jako laikowi, łatwo mi sobie wyobrazić, gdy pręt nieprzerwanie(bez łączenia na zakład w narożnikach) dochodzi do zewnętrznej krawędzi i tam się " zawija" w kształt L. Na budowach zazwyczaj ten pręt kończy się w narożniku i jest dokładany krótszy w kształcie L. W jaki sposób są przekazywane naprężenia z tego głównego pręta na ten krótszy w kształcie L, skoro zazwyczaj one są ze sobą związane tylko drutem wiązałkowym. Czy w ogóle poprawnym jest, łączyć je za pomocą drutu? Czy te pręty nie powinny być ze sobą połączone na stałe (pospawane, skręcone)? Był bym bardzo wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.
Hmm źle rozumiesz to. Łączenie zbrojenia drutem wiązałkowym nie służy do przenoszenia sił - znaczy sam drut wiązałkowy. Wyobraź sobie, że rozpatrujesz przekrój w danym miejscu elementu żelbetowego (np. belka) I w danym miejscu musisz mieć odpowiednią ilość zbrojenia (pole powierzchni zbrojenia ) plus długość zakładu - ta długość zakładu właśnie powoduje możliwość przeniesienia sił. Ciężko mi to opisać słowami. Jestem w trakcie przygotowaniu filmu o długości zakotwienia i jak to działa. Proszę śledzić kanał:) Subskrybować:) Wszystko tam wyjaśnię:)
Dzięki za odpowiedź, śledzę wszystko na bieżąco. Naprawdę mało jest kanałów gdzie, tematyka budowli jest merytorycznie na takim poziomie. Pozdrawiam. 🙂
Super wytłumaczone, aż chce się słuchać. Niby pół godziny materiału a zleciało jak minuta :-) proszę mi powiedzieć czy jest możliwość modyfikacji punktu 0? Tzn mam zaprojektowany dom z piwnicami, gdybym po naniesieniu tego punktu przez geodetę stwierdził że jednak chce mieć dom o te 15 cm niżej żeby było jak najmniej schodków to czy mogę to zrobić czy wiąże sie to z jakimiś dodatkowymi modyfikacjami projektu?
Z rzutów widzisz jak budynek ma wyglądać w planie.. Przekrój rysujemy aby pokazać jak wykonać pewne elementy - czasami sam rzut nie pokaże wszystkich detali po to jest przekrój - na przekroju widać nadproża i belki, np. schody itp.
Filmik bardzo pomocny. Jak dla mnie za szybko,pobieżnie i trochę chaotycznie. Mozna by było zrobić dwa filmiki. Ale ogólnie super i łapka w górę za podjęcie tematu. I jeszcze jedna uwaga. Proszę zmienić kursor myszki na jakiś inny,może kolorowy i tak szybko nie przesuwać,bo oczy nie nadążają śledzić. Pozdrawiam.
Dzięki.. kursor faktycznie zmienię.. Będzie bardziej widoczny ;) czy za szybko ? Prawie pół godziny ;) chaotycznie bo wszystko robię na żywo.. nic nie montuje... Ale dzięki za uwagi :)
@@GrupaStruktura Doceniam,nie krytykuję :) Rozumiem,że celem filmiku nie była nauka rysunku technicznego. Po prostu obejrzę jeszcze kikla razy,zatrzymam kadr, bardziej się przypatrzę.
Chciałem powiedzieć, że rozumiem że mówię chaotycznie.. to pewnie p4z3z to że nie spisuje planu co mam mówić tylko idę na żywioł;) pozatym takie skrzywienie poznawcze.. co dla mnie jest oczywiste nie oznacza że jest dla innych ;)
Dlaczego w projektach kazda stal oznaczny jest jest znakiem fi mnie w szkole uczyli ze znak fi jest to oznaczenie otworu wyglada to tak ze powinnismy robic zbrojenia z rur bo robiac z preta robimy niezgodnie z projektem bo przy zestawieniu stali powinno byc oznaczone srednica preta lub grubosc preta
@@GrupaStruktura inaczej przyjmują oznaczenia można łatwo się pomylić do tego język obcy oczywiście Angielski musi być znany, ale same plany nie są mocno obciążone mamy dużo rzutów izometrycznych, przekrojów z czasem człowiek się przyzwyczaja, a 30 tys na miesiąc każdego raczej zadowoli stad polecam znać wszelkie rodzaje planów, bo wszystko sie w życiu przydaje.
Lepiej wytłumaczone niż w szkole. Można sobie przypomnieć niektóre rzeczy i ogląda się z zaciekawieniem.
Cieszę się, że jestem w stanie pomóc ze zrozumieniem:) Mam nadzieję, że kolejne materiały również będą pomocne :)
Dokładnie
Dzięki
Ten kanał to najsolidniejsze źródło wiedzy na YouTubie pod kątem przygotowania do budowy. Dużo ludzi pokazuje już praktykę jak są w trakcie budowy, a takiej typowej teorii brakuje. Wielkie dzięki za to!
Dziękuję;)
Coś niesamowitego! Bardzo dziękuję za pracę poświęconą nad tym kanałem. Wszystko wytłumaczone zostało jasno, profesjonalnie, zrozumiale i fachowo. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Jak to się mawia "samo mięsko". Bez zbędnego gawędzenia, bez owijania w bawełnę. Na próżno szukać na yt innego miejsca, w którym ktoś przekazałby tak dużo wiedzy w tak konkretnej formie. Jeszcze raz dziękuję.
Bardzo dziękuję za miłe słowa.
ekstra!!! Wszystko jasno i elegancko wyjaśnione, dziękuję!
Dziękuję za miłe słowa.
Jasno , przejrzyście i rzeczowo. Dzięki
Dziękuję;)
Świetny materiał, dzięki
Cieszę się, że pomógł:)
super....pozdrawiam
Dzięki;)
Do momentu obejrzenia tego filmu odczytanie takiego rysunku było dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Dziękuję bardzo za bardzo dobrze przygotowany i wytłumaczony materiał :)
Dziękuję za miłe słowa ;)
Pełen profesjonalizm. Wielki szacunek. Pozdrawiam
Dzięki za miły komentarz który daje motywację.
super film, oglądam po kolei wszystkie
Bardzo dziękuję.
Dziękuje za cenne informacje. Konkretny czytelny przekaz 💥
Dziękuję.
Właśnie architekt przesłał mi gotowy projekt do przejrzenia przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę. Ten film rozjaśnił mi bardzo wiele. Zabieram się za kolejną część o rys. konstrukcyjnych.
Łapka, subskrypcja i komentarz 😀
Pozdrawiam i dziękuję.
Dziękuję za miłe słowa i oczywiście komentarz:)Życzę powodzenia przy budowie własnego M!
Pierwszy film z tak super pokazanymi zasadami czytania projektu.Brawo za pomysł 👍
Dzięki:) im więcej takich miłych komentarzy tym pewnie więcej filmów na kanale będzie.
Świetny materiał! Bardzo dokładnie opisany
Bardzo dziękuję .
mega robota super tłumaczysz miło się slucha, będę odtwarzał w kółko i robił notatki bo zaczynam przygodę w tej branży
Zapraszam do śledzenia kanału. Będę wdzięczny za udostępnienie materiałów;)
Dziękuję za filmik! Cieszę się, że znalazłem taki wspaniały kanał! 👍
Dzięki za miłe slowa;) fajnie że materiały się podobają;)
Prosto wytłumaczone ! Świetna robota !
Dzięki za miłe słowa;)
Podoba mi się. Dzięki i łapka w górę :)
Dzięki.
Studenci ekonomii dziękują za materiał
Dziękuję;)
Dobry rzetelny opis , dzieki
Dobra robota, ludzie chcą wiedzieć takie rzeczy, mi sie podoba, dzięki wielkie, czekam na kolejne np o konstrukcji
Następny będzie o konstrukcji ;)
Bardzo fajny film. Dzięki 👍
Dzięki.
Fajnie tłumaczysz, dobrze się słucha.
Dziękuję;) cieszę się;)
Super material
Dzięki
Świetny filmik, w końcu zaczynam qmać rysunek techniczny. Jak dla mnie bardzo merytoryczny materiał. Fajnie i klarowne tłumaczenie jak przysłowiowej "krowie na rowie". Odpalam znowu, żeby to zapamiętać. Pozdrawiam i dziękuję za materiał 😃😃😃
Dziękuję za komentarz;)
Super robota czekamy na więcej
Będzie niebawem;)
super wiedza pozdrawiam
dzięki:)
Super wytłumaczone:)
Dziękuję
Rób dalej 😃👍
Jasne że filmy będą się pojawiać;) jesteś inwestorem ?
@@GrupaStruktura zycie mnie zmusiło żeby zmienić branżę na budowlaną.
A żeby w niej coś osiągnąć trzeba znać rysunek.😀
No tak.. bez tego lipa.. ;)
Super wytłumaczone, człowiek niby wie, zna a i tak się czegoś dowie . Fajna baza wiedzy dla przypomnienia. :)
Dzięki;)
Najlepiej wytłumaczenie rysunku na UA-cam 😃
Dzięki;) mam nadzieję że się przyda ;)
Dobrze się ogląda i dobrze wytłumaczone 🔥
Dzięki! Takie komentarze motywują do nagrywania kolejnych części:)
Odświeżyłem swoją wiedzę z okresu zawodówki.Dziekuje
;)
super materiał!
Dzięki
Fajne,pouczające, dzięki
Mega!!! Więcej filmów. Nawet kanał z nauką:)
Dzięki;) cieszę się, że film się podoba ;)
Świetna robota.
Dzięki;) oby więcej było zadowolonych z mojego gadania ;)
Super, dziękuję👍
Kozak filmik dzieki ziomal. Pozdro. Widze szkola nienpotrzebna. Dzis wszystko na yt.
To prawda, że dziś jest wszystko w necie. Ważne jednak aby tą wiedzę jakoś poukładać:) Wtedy już powstaje szkolenie albo kurs:)
Bardzo pomocne 👍
Dzięki;)
super film !❤
Dzięnkuje
Pozdrawiam!
Super tłumaczone!
Symbol osi C po prawej stronie jest pomylony z D
możliwe.. błędy się niestety zdarzają..
Trzeba tworzyć :) OK
Dokładnie;)
Bardzo dobrze
Dzięki;)
fajny materiał :)
Super !!!!!!
Dziękuję:)
dziękuje za film :D
Proszę:) Mam nadzieję, że materiały są przydatne:)
Dobra robotarm!!
Robisz dobra robotę :)
Dzięki;) cieszę się, że mogłem pomóc;)
Grupa Struktura mógłbyś zrobić odcinek o płycie fundamentowej ? Przedstawić przykładowy projekty i ja opisać ?
Hmm chodzi Co o rysunki jak czytać płyty czy o co dokładnie?
Grupa Struktura No dokładnie, opisać na jakimś konkretnym przykładzie, jak zrobić podbudowę, ile jest wymaganej izolacji, jaka jest grubość płyty, ile dajemy zbrojenia itp. Tak jak to opisywałeś w innych swoich odcinkach :)
Na dzień dzisiejszy nie ma za dużo informacji na temat płyt i chcąc budować dom na płycie fundamentowej tak do końca nie wiemy jak to wyglada, ponieważ większość ekip jest starej daty i przekonywują do tradycyjnych fundamentów
Ok.. wiem o co chodzi.. będzie chwilą to nagram taki odcinek ;)
Najlepszy kanał jaki znalazłam, czy poleca Pan jakieś książki aby nauczyć się budownictwa? chciałabym zostać kierownikiem kontraktu i próbuję zebrać wiedzę
dzieki
Podoba sie
super
Na rysunku jest zaznaczona wys parapetu czyli wysokosc okna od posadzki ten wymiar jest brany od posadzki juz gotowej ? Ktorej aktualnie nie ma czy od tzw chudziaka czy tez plyty zelbetonowej ?
Na rysunku są uwagi wszystkie poziomy są od przyjętego poziomu 0,0 budynku
Super materiał👍polecisz jakąś książkę która może ułatwić czytanie projektu budowlanego 🤔
Hmm.. książki z tytułem rysunek techniczny itp. nie mam konkretnej na myśli. ;)
drzwi zewnętrzne wejściowe powinny się otwierać na zewnątrz budynku przepisy przeciwpożarowe ?
Nie dla budynków jednorodzinnych.
Hej. Gdzie mogę znaleźć takie przykładowe rysunki techniczne, projekty do ćwiczeń?
Pobierz sobie rysunki szczegółowe ze stron gdzie oferują projekty gotowe. Mają takowe. Oczywiście nie ma tam chyba wszystkich detali ale może coś pomogą. A jak nie to książka.
@@GrupaStruktura jaka książka/książki?
podaj wzory na obliczanie zaladek na zbrojenia
pracuje w budownictwie ok 40 lat w wielu krajach i sa rozne rysunki Europa rozni sie od USA czy UK
Są różne normy. I różne oznaczenia są opisane prawdopodobnie inaczej w innych normach.
Witam. W przypadku agregatu spalinowego w piwnicy stosujemy przewody spalinowe czy dymowe?
Nie za bardzo rozumiem..
@@GrupaStruktura W przypadku zasilania awaryjnego powinien być narysowany kanał spalinowy czy dymny? na projekcie, który uwzględnia jego stosowanie w projekcie?
Witam ja po obejrzeniu tego filmu ściągnąłem sobie projekt budowy jakiegoś tam żłobka i były fundamenty, poniżej opis jaki pręt do jakiej ławy ,jednak problem jest z dokładnym odczytem wymiarów w tych liniach po bokach z góry, dołu, boku, do tego jedna ława wchodzi na drugą.ten rysunek jest bardzo trudny ale może rzucisz okiem , może zrobisz odcinek albo może zaznaczę i wyśle czego odczytać nie mogę i mi wyjaśnisz,szukam jak czytać rysunki od a do z ale to ciężkie.Nie wiem jak się za to dobrze zabrać.
To wyślij.
Czy szerokosci i wysokosci okna na pewno byly dobrze podane w 12 minucie?
A poza tym fajny film i czekam na rysunki konstrukcyjne, głównie stropy jak czytać które pręty idą w zbrojeniu dolnym/górnym jako pierwsze
Dobrze były podane.. Skąd pytanie?
@@GrupaStruktura wychodzi na to że byly tam dwie wysokosci okna rozne?
Tak
@@GrupaStruktura ok, to wszystko jasne. Wydawalo mi sie, że jako wysokosc raz odczytales wartosc dolną a raz górną
Może ktoś wyjaśnić jak policzyć powierzchnię np. łazienki ( 4:57 ) widzę, że jedna ściana ma długość 232 a drugiej to już za cholerę nie jestem w stanie określić - jak sobie z tym radzić
Przewiń np. do : (5:29) na górze na wymiarach zewnętrznych jest wymiarowanie pomiędzy ścianami.. i jest wymiar łazienki 195,5cm
No i długość razy szerokość;)
Jak duża może być rozbieżność między rysunkiem architektonicznym, a konstrukcyjnym? Pytam ponieważ wspomniał Pan o takiej możliwości na końcu filmu i zastanawiam się czy są jakieś tabele tolerancji dla takich różnic.
Nie może być rozbieżności. Chodziło mi o rozbieżności pomiędzy rysunkami a wykonawstwem.
a z ciekawości, jak na planie jest napisane 2 * 75 to jaki jest to wymiar?
dziekuje :)
Cieszę się że pomogłem ;)
👍👍
Dzięki kolego.
jak znalesc wysokosci podciagow
Projekt konstrukcji.
Jakim programem zrobić plan garażu ? Jakich programów uzywa się do tworzenia rysunków budowlanych?
Programy typu Cad np. AutoCAD, zwcad, briscad, itp. Itd.
sztos
Rozumiem ze pod drzwi i okna zostawia sie wiekszy otwor ale dlaczego na rysunku w oknach czy drzwiach zewnetrznych szer. Otworu jest zaznaczona np na 96 a drzwi maja wymiary 100 na 200 ?
film w skrócie podaje jak czytać rysunek,kompendium wiedzy /dobry wykład pzd.
Dziękuję.
Co to za projekt ten w większości omawiany?
To był projekt indywidualny A dlaczego pytasz ?
@@GrupaStruktura bo pasuje mi do zagospodarowania przestrzennego i podoba mi się
Zapraszam do prywatnego kontaktu. Może coś wymyślimy w tej sprawie. ;) biuro@adrianjochymczyk.pl
Jakoś tak wpadł mi w oko błąd w projekcie, bo na moje oko szerokość okna w osi A po prawej stronie ma szerokość 120 tak jak okno prawe w osi E, a nie 90 jak na rysunku podane
👍
zajebiste :D
Dzięki;)
Witam
Mam pytanie odnośnie łączenia naroży. W filmie zostało powiedziane, że trzeba "dojechać" zbrojeniem do zewnętrznych krawędzi, żeby zapobiec wyrwaniu pręta z betonu. Jako laikowi, łatwo mi sobie wyobrazić, gdy pręt nieprzerwanie(bez łączenia na zakład w narożnikach) dochodzi do zewnętrznej krawędzi i tam się " zawija" w kształt L. Na budowach zazwyczaj ten pręt kończy się w narożniku i jest dokładany krótszy w kształcie L. W jaki sposób są przekazywane naprężenia z tego głównego pręta na ten krótszy w kształcie L, skoro zazwyczaj one są ze sobą związane tylko drutem wiązałkowym. Czy w ogóle poprawnym jest, łączyć je za pomocą drutu? Czy te pręty nie powinny być ze sobą połączone na stałe (pospawane, skręcone)?
Był bym bardzo wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Pomyliłem filmy.
Komentarz jest do tego ostatniego
Hmm źle rozumiesz to. Łączenie zbrojenia drutem wiązałkowym nie służy do przenoszenia sił - znaczy sam drut wiązałkowy. Wyobraź sobie, że rozpatrujesz przekrój w danym miejscu elementu żelbetowego (np. belka) I w danym miejscu musisz mieć odpowiednią ilość zbrojenia (pole powierzchni zbrojenia ) plus długość zakładu - ta długość zakładu właśnie powoduje możliwość przeniesienia sił. Ciężko mi to opisać słowami. Jestem w trakcie przygotowaniu filmu o długości zakotwienia i jak to działa. Proszę śledzić kanał:) Subskrybować:) Wszystko tam wyjaśnię:)
Dzięki za odpowiedź, śledzę wszystko na bieżąco. Naprawdę mało jest kanałów gdzie, tematyka budowli jest merytorycznie na takim poziomie. Pozdrawiam. 🙂
Niedługo zatem pojawi się info związane z odpowiedzia.
Proszę o więcej pomocne informację
Super wytłumaczone, aż chce się słuchać. Niby pół godziny materiału a zleciało jak minuta :-) proszę mi powiedzieć czy jest możliwość modyfikacji punktu 0? Tzn mam zaprojektowany dom z piwnicami, gdybym po naniesieniu tego punktu przez geodetę stwierdził że jednak chce mieć dom o te 15 cm niżej żeby było jak najmniej schodków to czy mogę to zrobić czy wiąże sie to z jakimiś dodatkowymi modyfikacjami projektu?
Jest konieczność ustalenia tego z projektantem. Wpływa to na wysokość budynku i inne parametry. Jest to zmiana istotna.
Pozdrawiam mame i tate
Skąd takie pozdrowienia?
11min. Jak pomieszczenie ma 215 skoro jest od srodka jednej do srodka 2 sciany podany wymiar?
no przecież wymiar pomieszczenia podajemy wewnątrz ścian a nie po zewnątrz..
Co oznacza w projekcie opis TOC BOC
Proszę zdjęcie wstawić..
@@GrupaStruktura jaki mail
Biuro@adrianjochymczyk.pl
Czyli w tym przypadku Bytom on concrete i top on concrete...
A co to jest oznaczenie "Rs" w osi 1??
Ta przerywana linia poza obrysem izolacji to jest obrys dachu???
I co to jest oznaczenie "TZ1" tego mi brakuje😃
Ta to rura sportową. Przerywana to obrys dachu.
Proszę wyjaśnić do czego jest przekrój budynku ➡️A akurat w tym miejscu?
Nie rozumiem pytania do czego? A w którym miejscu ma być przekrój?
@@GrupaStruktura przepraszam za głupie pytanie ale jestem laikiem próbuje zrozumieć ale nie umiem. Dlatego pytam.
Z rzutów widzisz jak budynek ma wyglądać w planie.. Przekrój rysujemy aby pokazać jak wykonać pewne elementy - czasami sam rzut nie pokaże wszystkich detali po to jest przekrój - na przekroju widać nadproża i belki, np. schody itp.
Filmik bardzo pomocny. Jak dla mnie za szybko,pobieżnie i trochę chaotycznie. Mozna by było zrobić dwa filmiki.
Ale ogólnie super i łapka w górę za podjęcie tematu.
I jeszcze jedna uwaga. Proszę zmienić kursor myszki na jakiś inny,może kolorowy i tak szybko nie przesuwać,bo oczy nie nadążają śledzić.
Pozdrawiam.
Dzięki.. kursor faktycznie zmienię.. Będzie bardziej widoczny ;) czy za szybko ? Prawie pół godziny ;) chaotycznie bo wszystko robię na żywo.. nic nie montuje... Ale dzięki za uwagi :)
@@GrupaStruktura
Doceniam,nie krytykuję :) Rozumiem,że celem filmiku nie była nauka rysunku technicznego.
Po prostu obejrzę jeszcze kikla razy,zatrzymam kadr, bardziej się przypatrzę.
Chciałem powiedzieć, że rozumiem że mówię chaotycznie.. to pewnie p4z3z to że nie spisuje planu co mam mówić tylko idę na żywioł;) pozatym takie skrzywienie poznawcze.. co dla mnie jest oczywiste nie oznacza że jest dla innych ;)
Dlaczego w projektach kazda stal oznaczny jest jest znakiem fi mnie w szkole uczyli ze znak fi jest to oznaczenie otworu wyglada to tak ze powinnismy robic zbrojenia z rur bo robiac z preta robimy niezgodnie z projektem bo przy zestawieniu stali powinno byc oznaczone srednica preta lub grubosc preta
:)
:)
Da się 10 kciuków w górę wstawić?
Dzięki za motywację do nagrywania ;)
+
Dzięki za plusa ;)
Na statku trochę inaczej temat wyglada 🙄
Tzn. ?
@@GrupaStruktura inaczej przyjmują oznaczenia można łatwo się pomylić do tego język obcy oczywiście Angielski musi być znany, ale same plany nie są mocno obciążone mamy dużo rzutów izometrycznych, przekrojów z czasem człowiek się przyzwyczaja, a 30 tys na miesiąc każdego raczej zadowoli stad polecam znać wszelkie rodzaje planów, bo wszystko sie w życiu przydaje.
Inna branża;)
@@GrupaStruktura dokładnie, ale zaglądam tu do Ciebie fajnie opowiadasz życzę dalszego rozwoju kanału, bo wiedza ogromna super, ze się nią dzielisz 😀
Dzięki;) mam nadzieję że wielu osoba się to spodoba ;)
żelbeton? co to takiego? beton zmieszany z żelkami? sądziłem że jesteś inżynierem.
Co mnje wkurwia w projektach to jakieś meble na których jest napisany wymiar którego nie można odczytać
Zawsze przekazuje również rysunki w pdf gdzie można wyłączyć meble lub wymiary. Do wyboru do koloru;)
Heja przepraszam w prison architec gracie czt co ? xD
Ja tu po prison break. Przyda się ta wiedza jakbym trafił do pierdla.
A wybierasz się tam?
@@GrupaStruktura Absolutnie
Супер канал! Если можно следующее видео сделайте с субтитрами на украинском языке или русском языке.
Bardzo pomocne 👍
Dzięki:) Im więcej takich komentarzy tym więcej filmów się pojawi:) Jesteś inwestorem? Wykonawcą?