Мені друг коли розповідав про ДрукАрмію сказав: "та тобі вистачить однієї катушки і місяць, не переживай!" Яка підступність! За перший місяць FlSun V400 з'їв 12 кг пластику. Благо що браку було близько 300 грам, хоча у мене бів 0-й досвід в 3д друку.
Я б до не очевидних витрат додав би ще логістику. Коробки, відправка посилок, кур'єри чи навіть просто підвести на авто ящик до відділення. Коли рахують вартість пластику - теж часто забувають про доставку. Тому краще не замовляти той же філамент по одній катушці. За дрібний опт ще й знижку отримаєте.
так, коли тільки починаєш чимось подібним займатися - всякі нюанси вспливають завжди по одинці. постійно щось треба дозамовити. то дізнаєшся про якісь розхідники, то інструменти якісь забудеш купити, то знову щось побачиш в порадах і біжиш докуповувати. а потім ще інший пластик. а потім подумав, та вирішив що ще й інший колір треба. тож на початках через незнання і неорганізованість ледь не для кожного окремого гвинтика оплачуєш окрему посилку. ох мене це злило, що не вистачає знань як і що саме потрібно купити одразу))
Якщо вийшли на деякий масштаб уже, то має сенс купити пачку коробок на новій пошті. Це може здатися не вигідною інвестицією і замість цього краще використовувати коробки, які залишилися він якихось покупок чи ще чогось, але з коробками нп можна по максимуму використати об'єм закладений в тарифи НП. Бо зазвичай друковані деталі доходять до обмежень тарифу по об'єму, ніж по вазі. Ще щодо логістики, то у Нової пошти є програма гуманітарної допомоги, коли можна отримати купони, для доставки військовим у прифронтові області.
Купив Ender3 v3 se. Для старту - ідеальний принтер. Але саме в тому, що примушує вчитись друкувати, постійно калібрувати, щось ремонтувати, розбирати, замінювати хотенд. Майже одразу довелось придбати біметалічний термобарʼєр, два кулери бо обидва здохли через перші 5кг пластику, після 10кг замінив підшипники лінійні вісі Y. Тому озираючись назад я розумію, що по витратам можна було придбати щось на 4-5 тисяч дорожче. Однак я все ж таки схиляюсь, що це корисний досвід перед придбанням чогось серйознішого. Хоча б для того, щоб потім отримати задоволення від апгрейду.
Коли Україна страждає, на ній всі заробояють. В Україну все продають із націнкою. Все озброєння яке валялось на складах світу, або йшло на утилізацію продають Україні за великі гроші. Є звичайно і хороші люди, які безкоштовно віддають. Молодці що допомагаєте ЗСУ.
підтвежую кожне слово. Ті, хто думає що "допомога" безоплатно - помиляються. Ціна - надзвичайно велика, борги, кредити, тощо. Один снарядик може коштувати як усі грощі що одна людина пів життя відкладує та збирає задля поліпшення умов. Тобто як квартира, або дорога машина, або стартовий капітал для классичного бізнесу з точкою (аренда, або власність, свій салот, працівники, тощо). Те, що хлопці придумали як дронами русню хєрачить - то просто супер круто. Бо здешевшали витрати у сотні та тисяі разів. Коли ККД навіть 20% (1 з 5 дронів долітає) - то це 2500 долларів запущєнних, замість 250.000 на той самий результат, тощо. А як дронами раділокаційні станції хєрачать, то там ккд перевалює у тисячі разів... Так і друкарі та й друк-армія. По собівартості (якщо брати навіть по 1к за кг пластику) - товари кінечні коштують мінімум у порівнянні з готовими виробами які як мінімум у 5, а здебільшого й у 10ть разів дорожче в магазині від альтернативних джерел. А якщо б і пластик був не брендований а нормальний заводський, то ціна б була не вищє ніж 100грн (2-3 доллара) за кг. А не так, як зараз... Лайно продають де-факто з дуже дешевої сировини (через монополію й так далі) мінімум за 1100 грн... Смартфони котрі набагато дорожчі ніж це, та складніше - коштують дешевше.
У мене Kingroon KP3s , купив за 6900 з доставкою нового. Також для нього купив Elegoo PLA , 3D Bro PETG, FLEX Plexwire, це + 1500грн десь, також щоб красити пластик купив краски ще планую нового столика, точніше підкладки дві. Тому так, ще до прінтера треба + пару тисяч для нормальної з ним роботи. Але друкувати, особиво свої моделі дуже цікаво. Поки користуюсь цим комплектом, а далі побачу. Прінтер найдешевший з цінових категорій у мене, друкує зараз нормально. Лише через місяць після покупки у мене вийшло нормально друкувати, розібрався з програмою, ніяк не виходило настроїти стіл рівно , нема датчиків, були проблеми з механікою (недокрутив дещо чи відкрутилось, хз), також спалив стола бо дивно себе чомусь стіл поводив, бувало опускався непонятно чого, дешевий petg дуже сильно приліпав і порвав підложку, ніяк рівно не можна було виставити також. Але зараз норм, браку з дорощим пластиком менше до речі, дешевий дуже хреновий, якщо чесно, більше не планую купляти бо там екномії немає, з ним браку набагато більше і недоліків цілий список.
Я би усім початківцям (та і не тільки) радив купляти Bambu Lab A1 або A1 mini. І робити це через сервіси типу Nova Shopping. Це не так складно, як здається. A1 mini зараз продається зі смачною знижкою. В Європі коштує 260 євро. З доставкою і розмитненням вийде приблизно 300 євро. І за ці гроші ви оримаєте як раз принтер, в який вам не доведеться лазити, щось калібрувати. Вироби виходять якісні і дуже швидко друкуються. По суті ви наче купили 3 креаліті, якщо співставити швидкість друку і менший час на те, щоб щось там налаштовувати. Не поступається пристроям за 30+ тисяч гривень, хіба що обмежена площа друку у 180*180*180 мм, але більшість виробів для ЗСУ поміщаються в цю площу. На мою думку зараз це найкраще рішення на ринку по співвідношенню ціна-якість, яке уб'є інших конкурентів, а тому йому варто надати перевагу ще й тому, що в майбутньому вживаним його буде легше продати на вторинці в той час як усі його сучасні конкуренти за ті самі гроші через кілька років виглядатимуть як мотлох, бо зараз компанії типу креаліті будуть активно підтягувати якість своїх принтерів до стандарту, який застовпив Бамбу
От з A1 mini напрягає температура стола 80 градусів. Якщо друкувати PETG на "Сатіні", то це означає постійне використання на максималній температурі столу. Виходить, що електроніка нагріву працюватиме на своєму максимумі, що може негативно впливати на час життя принтеру. Власник Пруси, але не Бамбу, хоча зазначаю, що Бамбу принтери круті.
Купив бамбу міні, до цього не наважувався, бо лякало що треба довго возитися з принтерами, а вільного часу з двома малими дітьми вже тупо немає. Коротше, дуже я радий, поки відпрацював свою першу катушку, ще не було браку, дуже рівненько і швидко друкує (брав copet від lbl
Вибачайте, але трохи відірвано від реальності, для пересічного українця, купити принтер за 20 тис. і яким він не факт що буде користуватися, то надто дорого. Особливо якщо враховувати, що більшість задач може вирішити й дешевенький принтер. Он, я замовив ендер 2 про, за 99 долларів, хоч маю й принтери за 400, і цілу ферму по друку, й точно скажу, що для більшості задач вистачить й цього, всерівно через 2-3 роки він застаріє, й можна буде оновитися. А для друку хвостовиків, взагалі можна юзати сопла від 0.8 мм.
я обрав Creaality Ender v3 KE, якараз тіпи з ЗСУ рекомендували як початково - середній принтер, зараз освоюю тонкощі друку. тому дякую за відео, підписався
Привіт, щодо пластику готовий поспорити що дешевий пластик поганий. Наводжу приклади: Від початку року співпрацюю з LBL і переробив близько 400 кг пластику, з проблем які виникали замінив 3 екструдери, а так взагалі задоволений А тепер розкажу про дорогі пластики В минулому році замовили тону ESUN - кожна 3 котушка погана намотка Взяли на пробу 50кг Plexwire - та ж сама проблема Замовили Devil Design - за 2 тижні мінус 10 хотендів І нагадаю що я друкую на бамбу X1C Як результат, дорогий пластик не означає що він хороший, дешевший пластик не означає що він поганий, потрібно пробувати P.S. Виробник 3Dbro не входить в цю категорію, його на тест навіть не хочеться брати
Зараз основний принтер Kingroon kp3s pro, з новим термобар'єром друкує PETG як Raise 3d N2 Pro як по якості, так і по швидкості. Ще один принтер власноруч зібрав із пластиковими запчастинами, надрукованими на тому ж китайці. Тому так. Іноді принтер в бюджеті 200 доларів буде друкувати на рівні багатократно дорожчих конкурентів але із меншою швидкістю ніж збірки на CoreXY
Я зібрав з Ардуіно, фанерного корпусу, десь 5500грн. Друкує сносно. Як на мене - я задоволений. Так, з навісаннями ще є проблеми, бо обдуву немає, але багато чого вдається, аби філамент був і бажання на нього донатити зі свого карману.
Дякую за чудовий огляд. Мені, як профану все зрозуміло. Хочу долучитись до друкармії. Мониторю найкращий принтер у співвідношенні ціна - якість. Може хтось підкаже.
Сучасні принтери навіть дешевої категорії вже приходять зібраними на 80%. Придбав Ender 3V3 SE. За 15 хвилин зібрав. Друкував на наступний день. Коли на аліекспрес були знижки в листопаді 2023-го купив принтер за 6300 (165$!!!), хоча зараз його ціна 13000-14000 в Україні. + Пластик перший кілограм за 20$ взяв. Мій вхід в 3D друк менше 200$ був.
Також придбав в січні по такій же ціні. Плюс ще купив PEI, та силіконові проставки, пакети для вакуумування. Сьогодні бачив відео про переробку стола для КЕ моделі на лінійні направляючі.
Я на розпродажу купив Ender 3V3 SE за 140$(5300грн), гарний принтер, особливих претензій немає, з Європи купляв SUNLU по ~360 грн. Люди почують прайс в відео і скажуть навіщо воно нам треба. А якщо щей пластик по 1000грн брать то це взагалі ніякого сенсу немає, краще вже тоді задонатить тим в кого по 5 принтерів, та беруть пластик сотнями кілограмів.
@@esv856 У вас навіть краща ціна ніж я купував. А котушки дві на пробу взяв petg 0.85кг по 330грн, чорну та зелену, плюс доставка здається від 100грн. Вибір кольору був обмежений. Поки пластик ще не весь витратив.
Так, в відео присутня інтеграція, але я не погоджуюсь з вашою думкою. Бо звучить як думка нерозумної, поверхнево-думаючої людини, не думаю що ви такий. Над відео пророблена величезна робота щоб розкрити важливу тему та залучити людей до допомоги ЗСУ. Я поділився багаторічним досвідом, і ми з командою знімаємо у форматі 4к з купою додатково знятих кадрів, у сучасній студії з дорогим обладнанням, щоб зробити контент якісніше, надати цінності 3д друку як хобі. Чи ви бачили щось більш якісний формат про 3д друк українською? Реклама в відео на ютубі це прекрасна можливість бізнесу заявити про свій продукт чи послугу, а для мене - хоч частково, але покрити витрати на створення відео. Посил такий: «Змінюйте мислення, думайте ширше, будьте мудрішим. Інакше вас помилково сприймуть за довбня, як в цьому випадку»
ну так щоб не переплачувати є той же є-каталог і подібні сайти, а якщо є час то з аліка чи польщі чекати доставку. а щодо реклами, так людина за гроші з реклами може купувати пластик для друк армії. можна подякувати що не казино і бетінги рекламує
@@cubastic3Dдякую за вашу розгорнуту відповідь. Всі ваші останні відео це інтеграція артлайну. Піаритесь на імені Друк Армії продвигая бариг які які заробляють на бажанні людей реально допомогти - це супер! Щодо якості контенту то синій фон в 4к це круто, в 720p було б не то😢. Я думаю Вам потрібно частину команди звільнити і одразу вивільняється кошти на пластик для ЗСУ і не потрібно буде тулити нав'язливі інтеграції, будете і далі робити головоломки. А взагалі коли друкуєш ті самі лоудери по 400шт в місяць, то 700-1000грн за кг це дуже дорого. Таких друкарів багато. Чому б не рекламувати нормальних українських виробників? Вони не платять? То будемо піарити бариг... Львівській виробник філаменту у них черга велика, 3д пласт робить на всю україну, а потім продають під різними назвами.
@@cubastic3DНавіщо ображати людину, яка ж судячи з обізнаності теж армії допомагає, і має свою думку? Будьте толерантним і прислуховуйтесь до конструктивної критики. Критика має бути, щоб робити канал кращим. Вам не пасує така грубість. Ви коли ставали блогером напевно ж розуміли що не всім подобатися будете, тому не переходьте на особистості…Бо я думаю що якби Вам запропонували вуса поголити і не позоритися Ви б теж образилися)))
Знову цей оверпрайснутий артлайн. В мене зараз ender 3 v3 se на кліпері, куплений за 160$. Зараз їде К1С куплений за 400$. Купую пластик з європи, по ціні 11Євро за кг, або український по 10$. Своєю дурною рекламою оверпрайснутого магазину, лиши відлякуєш потенційних друкарів. Для новачків рекомендую ender 3 v3 ke, на алі можна купити за 230-250$. Або Бамбу А1 міні, десь 18тис грн з податком і доставкою в Україну.
Я думаю що майбутніх друкарів відлякують уявлення про 3д друк яким воно зараз нажаль є. Що це щось дешеве, неякісне, ізострічкою скручене та перепаяне. Час міняти враження спільноти про наше чудове хобі. З порадою для новачків згоден. Можна знайти бюджетний спосіб друкувати якісно🤝. Головне як ставитися та з якими упередженнями транслювати свою думку👌🏼
@@cubastic3D пластик від будь якого українського виробника підходить для якісного 3 д друку, окрім 3дбро. Рекламою оверпрайснутого артлайну недуже продвинеш 3д друк в суспільство. Та ну що краще купити за 1к катушку 1кг в артлайні чи чи 2кг у інших? Кінгрум, сунлу можна теж на олх знайти по 500 за кг.
Елегу пла замовляв з доставкую в Україну по 480-500 грн/кг, зараз їде петг кінгрун по 450 за кіло. В Україні теж взяв зараз гарний петг по 400 за кіло, просто знайшов брак по кольору. Хто шукає, той знаходить.@@imhogar
В мене є запитання, чому не кажуть про переробку пластику. Бо це ж скільки пластику який залишається в процесі, як брак, як маленькі катанки. Все це можно перетворити на філамент, нормальної якості. Не кажучи, що самє обладнання для переробки можно виговити як самому так і придбати.
@@cubastic3D Нажаль, в нашій країні 3d друк тільки зараз набуває популярність. Більш пересічні громадяни навіть не розуміють для чого це. І вважають це направлення на рівні іграшок, що дуже прикро. Бо із того, що я бачив. Китайці та ніпонці все це вже поставили на потік. На заході є теж переробні станки, як з пляшок так із відходів 3Dдруку. Но їм легче купити готовий філомент і ці станки на рівні стартапу. А вот країна агресор вже має невеликі фірми з переробки пластику на філомент не тільки в великих містах но і пересічних. В нас дуже мало, як вітчизняних виробників так і тих хто займається переробкою.
Є в продажі спеціальні машини для переробки, але вони вартують по пару тисяч євро. Бачив дешеві, але там треба самому все складати. це конструктор, без розуміння і бажання не складеш. Тому переробка да, у мене багато пластику є для переробки але даж не знаю що робити з ним.
Я бачив нормальні способи переробки в англомовному Ютубі, але якість всеодно буде гірша, ніж якщо купити навіть дешевий пластик від промислового виробника. Переробка пластику - це для ідейних людей, бо морока та вкладення того не варті. Я складаю відходи від кожного мотка пластику у пакет, в якому виробник надіслав мені пластик. Так я знаю скільки я змарнував пластику та є шанс або віддати відходи від друку комусь на переробку, або самому заморочитись із переробкою коли накопиться ~70 кілограмів відходів (це коли роздрукую 700 кг пластику). 70 кг - це не випадкова цифра. Може, буде натхнення реалізувати один із варіантів переробки пластику (система обійдеться мінімум 1000$ (ох скільки PLA можна купити за ці гроші (приблизно 70 кг))).
@@АлександрБаско-н9э так. Друкую без зупинки. Навіть зараз. «Підарунки» русні мають бути нескінченними. Обрав А1, без АМС. Жодного разу не пожалкував. Дивлюсь в профільних групах як люди страждають зі своїм ендерами і т.п. Це того не вартує
@@АлександрБаско-н9э Все залежить від того, для чого саме ви купуєте принтер. Я брав виключно для ДрукАрмії. І для цього треба брати А1. Це буде дуже зменшувати час друку. Бо на одній пластині розміщується більше копій деталей. Тобто ви за одне "завантаження" отримаєте більше деталей. І маєте можливість друкувати щось велике.
Тепер мені цікаво, де мені знадобиться ця інфа😅🙈 (Женя молодець, класне відео бо навіть я, яка не тютю в принтерах, і не збираюсь подивилась повністю😅)
Перший прінтер ender 3 v3 se ($152) + Підкладка $8 + Нагрівний блок від k1 max $9 + Комплект сопел $10 + orange pi zero 3 $20 + Esp32 cam $8 Десь так))
13:47 Є платки контролери, які вставлюяться в друкару. Вони зберігають трохи енергії і встигають дати команду Пауза. По відновленні світла можна відновити друк (якщо друкарка таке розуміє, звісно).
90 відсотків таких друкарів надивляться таких роликів і біжуть купувати принтери. І тільки одиниці намагаються зрозуміти що і як працює. Я принципово не купував готовий принтер. Перший розробив і зібрав сам, на Марліні, по типу Ultimaker. Зараз збираю гибрид Voron 0.2 і Voron Trident на Кліппері з можливістю з часом повноційної переробки в Trident (бо наразі будут використані деталі старого принтера). І ще одне - в українському сегменті інтернету і Ютубу дуже, дуже мало профільних ресурсів.
@@mapetshow5492і до чого такий коментар? Доречі, я взяв готовий і не жалкую. Вийшло так, як і планувалося - взяти й одразу друкувати і вже потроху вивчати тему. Коли часу вільного дохуа - велкам, збирай, вивчай. А в нас купа замовлень з ЗСУ і точно мало часу .
На 9.46 Ви моделюєте на планшеті в якійсь програмі. Хочу дізнатися, яку саме прогу використовуєте? І взагалі, порадьте програму для моделювання для початківців, будь ласка
Я ще сам початківець. Але мені всі радили on shape Також на iPad є shapr3d але він як на мене дорогуватий Ну і класичні : Fusion 360, thinkerCAD, FreeCAD. Якщо більше цікавить не інженерне проектування то напевне Blender
@@ghostkua можливо ви підкажете - бачу як ативно всі використовують Fusion 360... але ж він такий дорогий! Чи якось піратське юзають?.. але так не хочеться. Чи може я десь не там ціни дивлюся?
@@mdykyi fusion 360 є хобійна безкоштовна ліцензія. її тільки раз у рік треба оновлювати. порізаного функіанала буде вистачати на роки. для хард-сурфейс-параметрічного моделінга його достатньо. Є безкоштовна оупенсорсна FreeCAD, але штука ядрьона. Це якщо цікаво поколупатися. Для меш-моделінга безкоштовний Blender 3D, прога дуже крута і функціонала в ній дофіга. плюс плагіни розширюють можливості.
Щодо пластику. Для 90% запитів Друкармії підходить PETG. Далеко не завжди підходить PLA. Я вже надрукував більше 20кг з PETG 3DPlast, українського виробника. Від 10шт ціна 375грн за 850г. Ніяких проблем з ним не мав. Щодо принтера К1 MAX краще, тому що повний столик деталей друкується 10-12год, отже, можна друкувати практично безперервно, запускаючи друк вранці і ввечері.
Дякую що поділились досвідом. Мені траплялись браковані катушки раз на 10-15 штук. Або розсипається філамент, або мокрий. Чи заплутаний, чи екструдер не бере.
@@cubastic3D у мене забивалося сопло з їхнім експериментальним кольором, так званий «випадковий». Припускаю, що у тій суміші пластику попадалося сміття. А з чистими кольорами проблем не було. Щодо вологості - намагаюся просушувати у сушці бобіни перед друком. До речі, цей пластик більш еластичний, аніж Creality. Це важливо, коли друкуєш «хвостики»
Корисне та цікаве відео, дякую.Шукаю поради - хочу замінити свій ЕНДЕР5 (з Кліппером) на більш швидкий. Вагаюся між новим Креаліті K1 С та Бамбулаб P1S. Друкую не для заробітку а для себе + Друкармія
Менi одна поважна людина недавно казала щодо тих двох принтерiв, що Бамбулаб п1с бiльш надiйний нiж к1с в планi техобслуговування. До бамбулаба лазять раз в 3мiсяцi а креалiтi раз в мiсяць.
Чесно, справу хорошу робите, але кажіть більше правди, що не все так просто як здається на перший погляд, бо люди загораються ідеєю -біжать купувати крутезні 3д принтери, а потім розуміють що одного бажання друкувати мало, потрібно ще й певні знання та гроші на пластик, а пластик на місяць потрібен в кількості не менше 10-12кг…а якщо ще й на пряму військовим відправляти певні деталі то це ще й на логістику гроші, також якщо певні вироби самому збирати то і пружини, болтики…. Тому деяким людям краще брати в друці участь як спонсорам, допомагати друкарям фінансово. А то так подивишся відео і думатимеш що це так весело і просто, на ділі це дуже відповідальна робота, тому що дуже потрібна для військових. Якось так. Якби ще в Україні 3д друк вийшов на рівень, в якому друкують не лише волонтери…а цього чомусь нажаль не стається. Популяризація 3д друку повинна бути, але потрібно розуміти щоб не розчаровуватись, кожному своє, хтось друкує, а хтось допомагає друкарям по можливості. Не пишіть що хтось дурніший бо має розбіжну думку з Вашою, поважаймо один одного. Я теж не люблю пряму рекламу) Особливо не люблю бариг, які просто заробляють на перепродажі, і ціни ставлять космос, особливо на кольори хакі і чорний, знаючи що такі кольори філаменту купують в даний час здебільшого волонтери, виходить що наживаються на війні, в той час коли на ці кольори потрібно робити найнижчу ціну. А ваші спонсори, рекламодавці дають лише 10% знижки для друк армії…заробляючи на них сотні тисяч,а може й більше)
@@ЛемурМурмур-ф4ф Так, але головне еко не купувати. Наразі у мене фаворит по пластику це Бозе, якість хороша, але його важко купити, продається зі швидкістю світла.
А є якісь обмеження у мінімалній кількості друку ? Хтось має можливість друкувати 1 кг, хтось 3. Чи то є обов'зково друкувати десятками кілограм на місяць ? Я це стосовно ДрукАрмії кажу.
Взяв бамбулаб х1 карбон. Замовив другий. Навіть не хочу експериментувати з іншим... По більш дешевших не можу нічого сказати, бо не мав досвід. Шо порадили ті, хто давно друкує, то і взяв.
Є і український пластик досить гарної якості. Більшість знає хто це, але я не скажу, бо сам деякі види пластику ледь не місяць ловлю)) бо інколи меньш ніж за годину весь розбирають)
Я стартонув з 200 доларів - Ендер 3 В3 СЕ на Алі. І через 2 дні бачу що це було погане рішення. Тепер "доплачую" своїм часом. Те що рівень поверхні кривий я ще якось можу коригувати. Але чому так багато "волосків" на хорошому і щойно розпакованому (отже без вологи) ПЛА пластику я ще не зрозумів 😢
Чого бамбук міні не вписуєш до робочих машинок? Твій огляд на нього заставив мене подивитися в його сторону, коли мені не приїхав старший А1. Один такий маленький як 2-3 ender 3v2, і коштує не сильно дорожче, і надійний)
Маю ендер 3 s1. Менше 15к, якщо брати не в артлайні. Проблем немає після мінімальних доробок (термобар'єр, пеі-коврик, кліппер) Якщо руки рівні, то краще взяти ДБЖ і поставити туди lifepo4. Цікаво чи багато друкарів на друкармію друкує 'середнім' пластиком по 1000грн за кіло?😮 Той же моно як на мене чудовий пластик, і дешевше вдвічі
@@СержБрагар у відео говориться про пластик в цілому. Складається враження що про абс, пла чи петж. То так і є - початкова ціна від ~400грн. Інженерні пластики то трохи друга категорія, вони звісно дорожчі
Бамбу міні з Німеччини обійшовся 14340 грн, філамент для старту 450 грн, судок для зберігання філаменту 140 грн, ще їде з Китаю накриття від пилу 280 грн та сопло 0.2мм теж з Китаю - 440 грн. Це все що витратив для старту (~400 американських гривень)
Ти щабув про апгрейд принтера. Толком тільки бамбулаб допрацьовувати не треба. Боудени сразу викидати треба, бо дійсно будкеш друкувати 2 кг в місяць. Прошивка тож зло. Я на свому ендері 3v2 neo не зміг її змінити зовсім. А на стандартній косяки вилізли, то прийшлося купувати orange pi, щоб перевести на кліппер. Плюс голову на дірект замінив. Повні апгрейди обійшлися мені вже в тисяч 8-10. Пластик від монофіламент мене влаштовує від 3дпринт тільки пла норм. Тпу краще брати креаліті або кінгрун та інші закордонні пластики від компаній в яких є свої прінтаки. Я вже мовчу про сопла. Їх міняти треба періодично. Ципанув стіл: погнув сопло, звернув термобарєр прівєт простой і 500 гривень на деталі.
А ще треба упс. Бо бляха скачки напруги. Можна ще зациклити друк і він буде без вас друкувати по одній деталі. Но це не для всіх підходить, бо адгезія в деяких пластиках афігенна навіть на холодний стіл.
Якщо хтось хоче старт в 3д, то я порекомендую дивитись не на ціну а на кінематику! Брати ендер 3 за 100$, чі брати той самий ендер 3 але гарніший за 400, хммм… так собі ідея! Якщо це дригостіл, то скільки він не коштуватиме, це буде дригостіл! Кінцевики😅 вони працюють довго і чітко і це головне! Ми ж говоримо не про красівий а про надійний. Direct, на той же ender поставити легко, завантажив модель=>роздрукував=>поставив. Якщо малий бюджет, беріть принтер, на який зняв огляд кожен у кого є доступ до інтернету, бо якщо щось станеться ви легко знайдете рішення. Пластик скоріш реклама, той же монофіламент, дешевше і чудовий пластик, небуло проблем. Мало про саму армію друку, більше про воду, хотілосяб чіткості😅 Наче конструктивно, без образ, кртуто що підтримуєте ЗСУ та контент українською!
Bambu Lab P1P - це 600$ + логістика/податки + сушарка Sunlu S2 - це топовий варіант друкувати Monofilament COPET чи PLA. Як на мене, це оптимально, хоча ідейно я ненавиджу Бамбу, бо вони патентні тролі та китайська фірма. Можна взяти Міні якщо хочеться зберегти 200$, але там ліжко гріється до 80 градусів.
@@cubastic3Dвони патентують те, що не має патентуватися і мотивують це тим, що це "аби вижити", у них негативне ставлення до рутування принтерів + загалом не люблю купувати китайське, бо кожного разу для мене це означає підтримку геноциду Уйгурів, хоча у тієї ж Пруси всеодно багато чого китайського (як мінімум мотори та екран, але всеодно багато чого не китайське). Якщо купую якісь ключові речі, то хочеться пріорітезувати за країною реєстрації бренду та країною-виробником: Україна/Європа/США/Тайвань/Мексика. Щоб зрозуміти наскільки я не люблю купувати китайське, то припій я купую Goot. Хоча, на жаль, всеодно китайського у мене забагато (той же ноут, на жаль, зроблено в китаї, портативний паяльник TS-101, Нагрівальна станція Quick, LG 27UP650, LitoKala і т. д. не кажучи вже про десяток Мавіків, куплених для ЗСУ).
Ось тільки экофлоу це не ДБЖ!!! перехiд з розетки на батарею (у экофлоу Дельта два) займає час, тож вам може як пощастити так i нi(на прикладi пк, вiн може перезавантажитись, а може й нi, бо сучасні БП можуть дати десь секунду- двi часу живлення). Як поведе себе принтер у такій ситуації хз.
Не знаю скільки буде коштувати обладнання маленької друкарні але я знаю що в вересні 22-го року не рахуючи витратний матеріал Та друкарня з якою співпрацює наш волонтерський організація витратила на 30 принтерів сушку безперебійне живлення станки для нарізки матеріалу плавильний станок Для переробки браку та все інше тоді обійшлось у 2300000₴ Зараз ця сума перевалила вже за 6000000 тому що збільшували парк принтерів до 60 купляли додаткове обладнання та багато іншого але це все без Розхід них матеріалів бо тільки за місяць хлопці Витрачають чверть мільйона на Розхідний матеріал і це при умові що в них є Купа станків які ріжуть пластикові пляшки та є декілька станків які повторно переробляють пластик
Через +- тиждень приїде бамба р1р, перший мій 3д принтер, теж планую друкувати для ЗСУ, питав на майбутнє в знайомого чи потрібно їм щось що можна надрукувати, то мені одразу тупо в лоба сказали що не думай повністю волонтерити, бо це не "благодарноє дела" або заводь тік ток і розвивай і дай бог хтось не байдужий на той пластик скине пару коп. і ще тонна повчальних нотацій. І взагалі сам краще не лізь, і от я думаю, і шо його бляха робити, принтер то вже їде;), типу продавати їм як на мене це якось ну таке собі навіть за дріб'язок, а за просто так відмовляються бо вся робота повинна оплачуватися...
Если бы я увидел этот ролик, а не Вольнова в сентябре прошлого года. Фиг бы я присоеденился к ДА. Порог входа намного ниже. Ender 3V3 SE из китая (~189 баксов, а по скидке можно было еще дешевле взять) пропустил через себя уже больше 30 кг пластика elegoo (~450 грн/кг).
Не завжди ціна це показник якості, взяв flying bear reborn2 за 24к, друкував тільки брак поки не забилось сопло, задонатив його і взяв собі ender3v3 se за 7.5к, працює нормально, надрукував вже 10кг, замовив ще один. Коли відкриють замовлення на bambulab A1, візьму і його. Філамент це дуже велика стаття витрат, я замовляю монофіламент через укрпошту, виходить оптимально
щось я подивився детальку на 4:44, і здивувався: принтер за 32тис друкує так само, як мій саморобний з фанерного корпусу за 5.5тис. Ті самі проблеми намнавісних шарах.
из китая, 150 грн за пару, под однородные пластики латунь, под композиты стальные каленые они на 30 грн дороже. И сразу термобарьеров парочку биметаллических, бо в стоке гавно с тефлоновой трубкой
Купив десь півтори роки тому Петг з Броварів. Ще й 20кг, ледь додрукував, жахливий пластик, я вже думав його викинути. Як висновок я втратив купу часу і грошей на постобробці.
Ecoflow - крута штука. Але це НЕ ДБЖ! Це зарядна станція. Вона має функцію ДБЖ. Дещо-урізану. По-перше Ecoflow переходить на батарею приблизно за 20мс. Звичайному упсу треба десь 2-5мс. Тобто. Якщо підключити лампочку, то буде видно миготіння при переході на батарею в Ecoflow, а деякі чутливі пристрою можуть перезавантажитися. В ДБЖ переходу не буде видно. З іншої сторони по досвіду можу сказати, що на роботу моїх 2х 3д принтерів перехід на батарею в Ecoflow ніяк не вплинув, але то не гарантовано, що в вас все буде теж файно працювати. По-друге. Наскільки я знаю, Ecoflow не має функціі "стабілізаціі" вхідної напруги (AVR). Більшість ДБЖ має. А то додатковий захист для вашого обладнання. Висновок: Для прінтера я б порадив саме ДБЖ. Краще з зовнішнім акамулятором. Зовнішній 100Ah (а можно поставити і більший) акамулятор дозволить працювати вашему прінтеру без світла 4-6 годин, а цього достатньо щоб закінчити друк в багатьох випадках (або потурбуватися про генератор за цей час 😊). Ecoflow підійде, якщо ви хочете щось роздрукувати на природі 😊, або після того як пропало світло (хоча тут і звичайний ДБЖ може допомогти). Воно не призначено для стабілізаціі вхідної напруги і підтримки безперебійного живлення.
@@alex93767кожна зарядна станція з режимом UPS має індвивідуальні характеристики затримки (формально у Delta 2, здається, 30 мс, що замало аби називатися UPS). У мене є ще Bluetti AC200MAX. Ця станція не має функціоналу UPS, тому коли працюю "від розетки", то виходить так, що зношую акумулятор.
Принтер краще з аліекспресс, найпопулярніший в друкармії це creality ender 3 v3 se, 7-8 к гривень. Пластик креаліті оверпрайс, є купа виробників пластику в Україні, який дешевше і не гірше по якості. Тож гайд такий собі. І теза про дорожчий принтер і менше часу, це до першої його поломки.
Мій перший принтер був з Алі. Всього 2 місяці очікування, місяць налаштувань і перша галіма деталька вже в моїх руках. Неймовірне задоволення🥲 Дорожчі принтери доречі не ламаються щотижня. Але вони такі собі - як і цей гайд
я думаю тут навіть мова не про те, що дорожчі принтери роблять якусь магію. тут більше застереження, що найдешевші принтери-конструктори - то трохи про геморой, про необхідність не лише багато що налаштувати і віддефектувати, а й взагалі що треба ще й знати що саме коли і нащо налаштовувати. а це дууууже сильно заважає почати друкувати абсолютному новачку. бо це коли вже друкуєш давно і успівшно - то воно не здаєтсья таким вже й складним. але просто подумайте і перерахуйте скільки всього в 3д друці може піти не так. на будь якому з етапів, через слайсінг, через механіку, через електрику, через електроніку, через філамент. тут просто розібратися з температурами, пластиками, слайсерами - це вже треба гуглити, читати, експерементувати, і то далеко не з першого разу вийде шось толкове надрукувати. а тепер уявіть якщо ще й якась проблема буде, і новачку треба якось зрозуміти що це саме проблема в принтері, а не в його руках.
Я тут початківець і напевне купляю якийсь не такий пластик але вирішив поекспериментувати з різними брендами. Creality 1kg Petg на артлайні вийшов в 660 гривень. Декілька таких самих вариіантів від пари українських брендів виходили приблизно по 600 грн за кіло. Це звісно формально менше за 660 але не настільки щоб сильно виділятися. Може я не знаю де взяти український пластик за 10$/кг? Я б взяв на пробу.
2 шт Ender 3 V3 SE + Sonic Pad до них. Замінити рідні килимки на металеві PEI-PEI, правильні налаштування для роботи з 3D Filament (325 грн котушка, при куплівлі від 10 штук)-і все. От така моя формула успішного друку для ЗСУ). Витрачати 600-700 грн за філамент від Креаліті, з якого друкувати хвостовики-це дурість несусвітна. Вибачте)
@@andriiandrii352 лише розмір, функціонально однакові, abs не зможете друкувать, тут допоможе qidi x-smart3, краще за всі ендери, закритий, проте має всі ті самі проблеми що і ендер. бамбу реально простий в обслуговуваню
Мінуси 1. Вартість станка велика 2. Вартість пресформи 3.приміщення, 380вт, системи подачі воли для охолодження, масляна система( старі варіанти пресавтоматів), обслуговування ( якщо станок б/в, і десь років 80х) 4.одна пресформа - одна деталь, інша деталь - нова пресформа( див пункт 2) Плюс ще купа нюансів Плюси 1. Кількість деталей за добу велика 2. Ціна вироба дешевше на порядок, якщо не рахувати вартість пресавтомату. Для того щоб почати потрібні великі інвестиціі. За ці кошти можна поставити ферму принтерів, так Кількість виробів за добу буде менша, АЛЕ, 3д принтер може друкувати будь яку деталь відразу, а пресавтомату потрібна нова пресформа( на її виготовлення йде час і кошти). Варіабельність 3д принтера вище. Взагалі круто поставити і шприць ( пресавтомат) і 3д принтери. Та все по фінансах
1. Один гвинт абсолютно робоча тема. Це якась фобія для адептів двох гвинтів. З кривими руками і на двох гвинтах буде перекос. Нормально зібраний на одному гвинті дає абсолютно нормальну якість без перекосів. 2. Відкриті кінцевики абсолютно не говорить про здешевлення. 3. Так само як і той дисплей. Абсолютно адекватна річ. Без графічних елементів. Але виконує свої справи. Чесно багато чого притягнуто за вуха. Єдине що адекватно оцінено це боуден екструдер. Так звісно цей принтер в порівнянні з якимось бамбулаб виглядає так собі. Але вигляд не дорівнює гіршості. Чого не сказали. Що одна особливості такої кінематики це швидкість. Хоча на кліпері може показувати приблизно такі самі швидкості як і на core xy у стоці летючого ведмедя 6. Цінник 15-20 мало чим обґрунтував. Нептун 3 про вже має дірект. Додай кліпер буде адекватна швидкість. На олх за 8-9 к можна знайти в дуже гарному стані. + расбері для кліпера 2к. Веб камера за 1 к От і за 12к з прямими руками не гірше ніж за 15-20. Але наявність кліперу і веб камери вже можете слідкувати за процесом віддалено. Хто з цінового діапазону має таке? Але тут треба погратись. І як показує досвід. Відсутність досвіду але наявність бажання навіть з новачків робить профі. Лупайте цю скалу (с).
Вибачте, але монофіламент за 1кг петжу з промокодом спокійно менше 500 гривень віддаю. Віддруковано 50 кг, і якість філаменту не підводить. Сушити треба, так, але воно того варте (враховуючи що 50 кг будуть коштувати 25к замість 40)
Я ж не забороняю користуватись дешевим пластиком. Сам їм іноді друкую. Але були випадки. У колеги в замовлені була катушка від 0.5 до 3 мм розбіг діаметру. То жах 😫
@@cubastic3D навіть 3д пласт за такі котушки гроші віддає. Ви не забороняєте, але дизінфоруєте, просуваючи конкретний магазин. Це, я вважаю, погано. Особливо коли тематика ЗСУ. І в друкармії левова доля друкує пластиком по 500 грн за кг і дешевше. Деякі навіть 400 грн і дешевше
Я купив ghost 6 за 17к, тоді вартість середня в Україні була 21к на нього. І потім ще 1к щоб виправити заводські недоліки. Сопло, нагрівальний блок, термобар'єр, новий тєфлон, кулери і все працює ідеально. В планах далеких ще стол зробити на 3х опорах замість однієї, але то вже потім, зараз теж непогано друкує
можна взяти 230-250 залежить від акцій та іншого з офф сайту або аліка нептуна 3 про +доп сопла коврик кулер =25 100 бакс на 10 кг пластику. ітого = 350-390 можна ізі все купити та навчитись.
Важаєш відео корисним? Можеш віддячити підтримавши канал донатом: base.mono.bank/BAXTrgDBLQxW9h
Мені друг коли розповідав про ДрукАрмію сказав: "та тобі вистачить однієї катушки і місяць, не переживай!" Яка підступність! За перший місяць FlSun V400 з'їв 12 кг пластику. Благо що браку було близько 300 грам, хоча у мене бів 0-й досвід в 3д друку.
То він так "багато" друкує, в мене до 0,5кг за добу.
@@MaxS-08 та у нього, як потім виявилось, 80 кг за 3 місяці витрата була) але принтер я вже купив)
Кожен друкує наскільки фінанси дозволяють, головне щоб друкували!
Я б до не очевидних витрат додав би ще логістику. Коробки, відправка посилок, кур'єри чи навіть просто підвести на авто ящик до відділення. Коли рахують вартість пластику - теж часто забувають про доставку. Тому краще не замовляти той же філамент по одній катушці. За дрібний опт ще й знижку отримаєте.
Хотів про це розказати, але відео і так вийшло довге. Дякую що згадали про ці витрати в коментарі. Які ще я не назвав в відео?
так, коли тільки починаєш чимось подібним займатися - всякі нюанси вспливають завжди по одинці. постійно щось треба дозамовити. то дізнаєшся про якісь розхідники, то інструменти якісь забудеш купити, то знову щось побачиш в порадах і біжиш докуповувати. а потім ще інший пластик. а потім подумав, та вирішив що ще й інший колір треба. тож на початках через незнання і неорганізованість ледь не для кожного окремого гвинтика оплачуєш окрему посилку. ох мене це злило, що не вистачає знань як і що саме потрібно купити одразу))
Якщо вийшли на деякий масштаб уже, то має сенс купити пачку коробок на новій пошті. Це може здатися не вигідною інвестицією і замість цього краще використовувати коробки, які залишилися він якихось покупок чи ще чогось, але з коробками нп можна по максимуму використати об'єм закладений в тарифи НП. Бо зазвичай друковані деталі доходять до обмежень тарифу по об'єму, ніж по вазі.
Ще щодо логістики, то у Нової пошти є програма гуманітарної допомоги, коли можна отримати купони, для доставки військовим у прифронтові області.
Так я Ви волонтер то можна промокоди брати в нової пошти і відправляти за 1 грн
а я б ще додав оплату електроенергії.
Купив Ender3 v3 se. Для старту - ідеальний принтер. Але саме в тому, що примушує вчитись друкувати, постійно калібрувати, щось ремонтувати, розбирати, замінювати хотенд. Майже одразу довелось придбати біметалічний термобарʼєр, два кулери бо обидва здохли через перші 5кг пластику, після 10кг замінив підшипники лінійні вісі Y. Тому озираючись назад я розумію, що по витратам можна було придбати щось на 4-5 тисяч дорожче. Однак я все ж таки схиляюсь, що це корисний досвід перед придбанням чогось серйознішого. Хоча б для того, щоб потім отримати задоволення від апгрейду.
Коли Україна страждає, на ній всі заробояють. В Україну все продають із націнкою. Все озброєння яке валялось на складах світу, або йшло на утилізацію продають Україні за великі гроші. Є звичайно і хороші люди, які безкоштовно віддають.
Молодці що допомагаєте ЗСУ.
підтвежую кожне слово. Ті, хто думає що "допомога" безоплатно - помиляються. Ціна - надзвичайно велика, борги, кредити, тощо. Один снарядик може коштувати як усі грощі що одна людина пів життя відкладує та збирає задля поліпшення умов. Тобто як квартира, або дорога машина, або стартовий капітал для классичного бізнесу з точкою (аренда, або власність, свій салот, працівники, тощо).
Те, що хлопці придумали як дронами русню хєрачить - то просто супер круто. Бо здешевшали витрати у сотні та тисяі разів. Коли ККД навіть 20% (1 з 5 дронів долітає) - то це 2500 долларів запущєнних, замість 250.000 на той самий результат, тощо. А як дронами раділокаційні станції хєрачать, то там ккд перевалює у тисячі разів...
Так і друкарі та й друк-армія. По собівартості (якщо брати навіть по 1к за кг пластику) - товари кінечні коштують мінімум у порівнянні з готовими виробами які як мінімум у 5, а здебільшого й у 10ть разів дорожче в магазині від альтернативних джерел. А якщо б і пластик був не брендований а нормальний заводський, то ціна б була не вищє ніж 100грн (2-3 доллара) за кг. А не так, як зараз... Лайно продають де-факто з дуже дешевої сировини (через монополію й так далі) мінімум за 1100 грн... Смартфони котрі набагато дорожчі ніж це, та складніше - коштують дешевше.
Привіт, Дякую друже за мега якісний контент українською мовою
У мене Kingroon KP3s , купив за 6900 з доставкою нового. Також для нього купив Elegoo PLA , 3D Bro PETG, FLEX Plexwire, це + 1500грн десь, також щоб красити пластик купив краски ще планую нового столика, точніше підкладки дві. Тому так, ще до прінтера треба + пару тисяч для нормальної з ним роботи. Але друкувати, особиво свої моделі дуже цікаво. Поки користуюсь цим комплектом, а далі побачу.
Прінтер найдешевший з цінових категорій у мене, друкує зараз нормально. Лише через місяць після покупки у мене вийшло нормально друкувати, розібрався з програмою, ніяк не виходило настроїти стіл рівно , нема датчиків, були проблеми з механікою (недокрутив дещо чи відкрутилось, хз), також спалив стола бо дивно себе чомусь стіл поводив, бувало опускався непонятно чого, дешевий petg дуже сильно приліпав і порвав підложку, ніяк рівно не можна було виставити також. Але зараз норм, браку з дорощим пластиком менше до речі, дешевий дуже хреновий, якщо чесно, більше не планую купляти бо там екномії немає, з ним браку набагато більше і недоліків цілий список.
Дешевий PetG по більшості в сміття йде. PetG дуже любить сушилку.
@@MaxS-08 так само, у мене майже пів котушки пішло. Більше його не хочу брати. Це не економія. Elegoo, plexwire tpu, все добре.
Я би усім початківцям (та і не тільки) радив купляти Bambu Lab A1 або A1 mini. І робити це через сервіси типу Nova Shopping. Це не так складно, як здається. A1 mini зараз продається зі смачною знижкою. В Європі коштує 260 євро. З доставкою і розмитненням вийде приблизно 300 євро. І за ці гроші ви оримаєте як раз принтер, в який вам не доведеться лазити, щось калібрувати. Вироби виходять якісні і дуже швидко друкуються. По суті ви наче купили 3 креаліті, якщо співставити швидкість друку і менший час на те, щоб щось там налаштовувати. Не поступається пристроям за 30+ тисяч гривень, хіба що обмежена площа друку у 180*180*180 мм, але більшість виробів для ЗСУ поміщаються в цю площу. На мою думку зараз це найкраще рішення на ринку по співвідношенню ціна-якість, яке уб'є інших конкурентів, а тому йому варто надати перевагу ще й тому, що в майбутньому вживаним його буде легше продати на вторинці в той час як усі його сучасні конкуренти за ті самі гроші через кілька років виглядатимуть як мотлох, бо зараз компанії типу креаліті будуть активно підтягувати якість своїх принтерів до стандарту, який застовпив Бамбу
Повністю погоджуюсь! Шикарний принтер! Радує кожен день. До Х1 більше питань після А1 міні...
От з A1 mini напрягає температура стола 80 градусів. Якщо друкувати PETG на "Сатіні", то це означає постійне використання на максималній температурі столу. Виходить, що електроніка нагріву працюватиме на своєму максимумі, що може негативно впливати на час життя принтеру.
Власник Пруси, але не Бамбу, хоча зазначаю, що Бамбу принтери круті.
а можна ссилку на магазинде зараз знижка?
А що по ресурсу у бамбулаб?
Купив бамбу міні, до цього не наважувався, бо лякало що треба довго возитися з принтерами, а вільного часу з двома малими дітьми вже тупо немає. Коротше, дуже я радий, поки відпрацював свою першу катушку, ще не було браку, дуже рівненько і швидко друкує (брав copet від lbl
Вибачайте, але трохи відірвано від реальності, для пересічного українця, купити принтер за 20 тис. і яким він не факт що буде користуватися, то надто дорого. Особливо якщо враховувати, що більшість задач може вирішити й дешевенький принтер. Он, я замовив ендер 2 про, за 99 долларів, хоч маю й принтери за 400, і цілу ферму по друку, й точно скажу, що для більшості задач вистачить й цього, всерівно через 2-3 роки він застаріє, й можна буде оновитися. А для друку хвостовиків, взагалі можна юзати сопла від 0.8 мм.
Поважне місце або відповідне.
Дякую за чудовий контент та вашу роботу на ЗСУ
Дякую вам!
зараз маю 6 принтерів.всі працюють на ЗСУ.Слава Україні!!!
Супер! Ось це рівень🤝
я обрав Creaality Ender v3 KE, якараз тіпи з ЗСУ рекомендували як початково - середній принтер, зараз освоюю тонкощі друку. тому дякую за відео, підписався
Дякую за матеріал і гарну подачу
Витрату на електроенергію ще треба додати
Привіт, щодо пластику готовий поспорити що дешевий пластик поганий. Наводжу приклади:
Від початку року співпрацюю з LBL і переробив близько 400 кг пластику, з проблем які виникали замінив 3 екструдери, а так взагалі задоволений
А тепер розкажу про дорогі пластики
В минулому році замовили тону ESUN - кожна 3 котушка погана намотка
Взяли на пробу 50кг Plexwire - та ж сама проблема
Замовили Devil Design - за 2 тижні мінус 10 хотендів
І нагадаю що я друкую на бамбу X1C
Як результат, дорогий пластик не означає що він хороший, дешевший пластик не означає що він поганий, потрібно пробувати
P.S. Виробник 3Dbro не входить в цю категорію, його на тест навіть не хочеться брати
LBL топ
Було б цікаво глянути відео від вас як ви рутанули свій принтер к1с і які плагіни використовуєте як встановлювали. і Взагалі нюанси використання к1с
Дякую вам за вашу працю
Зараз основний принтер Kingroon kp3s pro, з новим термобар'єром друкує PETG як Raise 3d N2 Pro як по якості, так і по швидкості. Ще один принтер власноруч зібрав із пластиковими запчастинами, надрукованими на тому ж китайці. Тому так. Іноді принтер в бюджеті 200 доларів буде друкувати на рівні багатократно дорожчих конкурентів але із меншою швидкістю ніж збірки на CoreXY
Я зібрав з Ардуіно, фанерного корпусу, десь 5500грн. Друкує сносно. Як на мене - я задоволений. Так, з навісаннями ще є проблеми, бо обдуву немає, але багато чого вдається, аби філамент був і бажання на нього донатити зі свого карману.
Б.у ендер дешевле стоит,
Дякую за чудовий огляд. Мені, як профану все зрозуміло. Хочу долучитись до друкармії. Мониторю найкращий принтер у співвідношенні ціна - якість. Може хтось підкаже.
Сучасні принтери навіть дешевої категорії вже приходять зібраними на 80%. Придбав Ender 3V3 SE. За 15 хвилин зібрав. Друкував на наступний день. Коли на аліекспрес були знижки в листопаді 2023-го купив принтер за 6300 (165$!!!), хоча зараз його ціна 13000-14000 в Україні. + Пластик перший кілограм за 20$ взяв. Мій вхід в 3D друк менше 200$ був.
Також придбав в січні по такій же ціні. Плюс ще купив PEI, та силіконові проставки, пакети для вакуумування. Сьогодні бачив відео про переробку стола для КЕ моделі на лінійні направляючі.
Я на розпродажу купив Ender 3V3 SE за 140$(5300грн), гарний принтер, особливих претензій немає, з Європи купляв SUNLU по ~360 грн. Люди почують прайс в відео і скажуть навіщо воно нам треба. А якщо щей пластик по 1000грн брать то це взагалі ніякого сенсу немає, краще вже тоді задонатить тим в кого по 5 принтерів, та беруть пластик сотнями кілограмів.
@@esv856 У вас навіть краща ціна ніж я купував. А котушки дві на пробу взяв petg 0.85кг по 330грн, чорну та зелену, плюс доставка здається від 100грн. Вибір кольору був обмежений. Поки пластик ще не весь витратив.
Поділіться досвідом використання пластику з Аліеспресу? Чи э сенс його звідти замовляти?
\
Дякую
Слава Україні. Слава ЗСУ
Все відео реклама артлайну. Посил такий: "Друкуйте, але переплачуйте на в 2 рази, щоб артлайн нажерся". Всі намагаються нагрітись на війні.
Так, в відео присутня інтеграція, але я не погоджуюсь з вашою думкою. Бо звучить як думка нерозумної, поверхнево-думаючої людини, не думаю що ви такий.
Над відео пророблена величезна робота щоб розкрити важливу тему та залучити людей до допомоги ЗСУ. Я поділився багаторічним досвідом, і ми з командою знімаємо у форматі 4к з купою додатково знятих кадрів, у сучасній студії з дорогим обладнанням, щоб зробити контент якісніше, надати цінності 3д друку як хобі. Чи ви бачили щось більш якісний формат про 3д друк українською? Реклама в відео на ютубі це прекрасна можливість бізнесу заявити про свій продукт чи послугу, а для мене - хоч частково, але покрити витрати на створення відео.
Посил такий: «Змінюйте мислення, думайте ширше, будьте мудрішим. Інакше вас помилково сприймуть за довбня, як в цьому випадку»
ну так щоб не переплачувати є той же є-каталог і подібні сайти, а якщо є час то з аліка чи польщі чекати доставку.
а щодо реклами, так людина за гроші з реклами може купувати пластик для друк армії.
можна подякувати що не казино і бетінги рекламує
@@cubastic3Dдякую за вашу розгорнуту відповідь. Всі ваші останні відео це інтеграція артлайну. Піаритесь на імені Друк Армії продвигая бариг які які заробляють на бажанні людей реально допомогти - це супер! Щодо якості контенту то синій фон в 4к це круто, в 720p було б не то😢. Я думаю Вам потрібно частину команди звільнити і одразу вивільняється кошти на пластик для ЗСУ і не потрібно буде тулити нав'язливі інтеграції, будете і далі робити головоломки. А взагалі коли друкуєш ті самі лоудери по 400шт в місяць, то 700-1000грн за кг це дуже дорого. Таких друкарів багато. Чому б не рекламувати нормальних українських виробників? Вони не платять? То будемо піарити бариг... Львівській виробник філаменту у них черга велика, 3д пласт робить на всю україну, а потім продають під різними назвами.
Все таки я не помилився
@@cubastic3DНавіщо ображати людину, яка ж судячи з обізнаності теж армії допомагає, і має свою думку? Будьте толерантним і прислуховуйтесь до конструктивної критики.
Критика має бути, щоб робити канал кращим.
Вам не пасує така грубість.
Ви коли ставали блогером напевно ж розуміли що не всім подобатися будете, тому не переходьте на особистості…Бо я думаю що якби Вам запропонували вуса поголити і не позоритися Ви б теж образилися)))
Знову цей оверпрайснутий артлайн. В мене зараз ender 3 v3 se на кліпері, куплений за 160$. Зараз їде К1С куплений за 400$. Купую пластик з європи, по ціні 11Євро за кг, або український по 10$.
Своєю дурною рекламою оверпрайснутого магазину, лиши відлякуєш потенційних друкарів.
Для новачків рекомендую ender 3 v3 ke, на алі можна купити за 230-250$. Або Бамбу А1 міні, десь 18тис грн з податком і доставкою в Україну.
Я думаю що майбутніх друкарів відлякують уявлення про 3д друк яким воно зараз нажаль є. Що це щось дешеве, неякісне, ізострічкою скручене та перепаяне. Час міняти враження спільноти про наше чудове хобі.
З порадою для новачків згоден. Можна знайти бюджетний спосіб друкувати якісно🤝. Головне як ставитися та з якими упередженнями транслювати свою думку👌🏼
Ну так давай посилання в студію... що там за філамент такий
@@cubastic3D пластик від будь якого українського виробника підходить для якісного 3 д друку, окрім 3дбро. Рекламою оверпрайснутого артлайну недуже продвинеш 3д друк в суспільство. Та ну що краще купити за 1к катушку 1кг в артлайні чи чи 2кг у інших? Кінгрум, сунлу можна теж на олх знайти по 500 за кг.
Елегу пла замовляв з доставкую в Україну по 480-500 грн/кг, зараз їде петг кінгрун по 450 за кіло. В Україні теж взяв зараз гарний петг по 400 за кіло, просто знайшов брак по кольору. Хто шукає, той знаходить.@@imhogar
маю ender, a1 mini, qidi smart3, однозначно бамбу
Коментар для підтримки каналу💪
В мене є запитання, чому не кажуть про переробку пластику. Бо це ж скільки пластику який залишається в процесі, як брак, як маленькі катанки. Все це можно перетворити на філамент, нормальної якості. Не кажучи, що самє обладнання для переробки можно виговити як самому так і придбати.
Як тільки зʼявиться нормальний спосіб перетворити відходи на філамент - про це всі заговорять. Все що я бачив з існуючого - нереальний гємор
Це як паливо зі старих покришок робити. Можна, але в нормальне авто краще не заливати
@@cubastic3D Нажаль, в нашій країні 3d друк тільки зараз набуває популярність. Більш пересічні громадяни навіть не розуміють для чого це. І вважають це направлення на рівні іграшок, що дуже прикро. Бо із того, що я бачив. Китайці та ніпонці все це вже поставили на потік. На заході є теж переробні станки, як з пляшок так із відходів 3Dдруку. Но їм легче купити готовий філомент і ці станки на рівні стартапу. А вот країна агресор вже має невеликі фірми з переробки пластику на філомент не тільки в великих містах но і пересічних. В нас дуже мало, як вітчизняних виробників так і тих хто займається переробкою.
Є в продажі спеціальні машини для переробки, але вони вартують по пару тисяч євро. Бачив дешеві, але там треба самому все складати. це конструктор, без розуміння і бажання не складеш.
Тому переробка да, у мене багато пластику є для переробки але даж не знаю що робити з ним.
Я бачив нормальні способи переробки в англомовному Ютубі, але якість всеодно буде гірша, ніж якщо купити навіть дешевий пластик від промислового виробника. Переробка пластику - це для ідейних людей, бо морока та вкладення того не варті.
Я складаю відходи від кожного мотка пластику у пакет, в якому виробник надіслав мені пластик. Так я знаю скільки я змарнував пластику та є шанс або віддати відходи від друку комусь на переробку, або самому заморочитись із переробкою коли накопиться ~70 кілограмів відходів (це коли роздрукую 700 кг пластику). 70 кг - це не випадкова цифра.
Може, буде натхнення реалізувати один із варіантів переробки пластику (система обійдеться мінімум 1000$ (ох скільки PLA можна купити за ці гроші (приблизно 70 кг))).
Дуже дякую за відео
Для ДА планую зараз брати бамбулаб А1 (не міні, звичайний)
Підтримуєте, чи відмовите?
Ну що? Визначилися? Яку модель обирали?
@@АлександрБаско-н9э так. Друкую без зупинки. Навіть зараз. «Підарунки» русні мають бути нескінченними. Обрав А1, без АМС. Жодного разу не пожалкував. Дивлюсь в профільних групах як люди страждають зі своїм ендерами і т.п. Це того не вартує
@@Aleksandr_ua Вітаю. А чи стикалися з необхідністю друкувати деталі з розмірами більше 180*180*180, бо вагаюсь між А1 та А1 міні?
.
@@АлександрБаско-н9э Все залежить від того, для чого саме ви купуєте принтер. Я брав виключно для ДрукАрмії. І для цього треба брати А1. Це буде дуже зменшувати час друку. Бо на одній пластині розміщується більше копій деталей. Тобто ви за одне "завантаження" отримаєте більше деталей. І маєте можливість друкувати щось велике.
Тепер мені цікаво, де мені знадобиться ця інфа😅🙈 (Женя молодець, класне відео бо навіть я, яка не тютю в принтерах, і не збираюсь подивилась повністю😅)
Вітаю) Підскажіть, будь ласка, яким софтом користуєтесь для моделювання на Ipad? Дякую за інформативні відео)
Sharp3D
дякую за відео, хотів спитати де взяти готові 3д моделі на дрон ( для кріплення ерлс + втх антерни) буду вдячний за відповідь
Таких моделей нема у відкритому доступі. Деталі для армії або на друк армії або у людей хто вже друкує для армії. Або свою моделювати
@@cubastic3D зрозумів, а у вас часом не має? Якщо є поділіться будь ласка, ато в мене є, але не того формату, на 10-ки не підходить(
Перший прінтер ender 3 v3 se ($152)
+ Підкладка $8
+ Нагрівний блок від k1 max $9
+ Комплект сопел $10
+ orange pi zero 3 $20
+ Esp32 cam $8
Десь так))
Интересно узнать про моделирование 3д моделей.
13:47 Є платки контролери, які вставлюяться в друкару. Вони зберігають трохи енергії і встигають дати команду Пауза. По відновленні світла можна відновити друк (якщо друкарка таке розуміє, звісно).
90 відсотків таких друкарів надивляться таких роликів і біжуть купувати принтери. І тільки одиниці намагаються зрозуміти що і як працює. Я принципово не купував готовий принтер. Перший розробив і зібрав сам, на Марліні, по типу Ultimaker. Зараз збираю гибрид Voron 0.2 і Voron Trident на Кліппері з можливістю з часом повноційної переробки в Trident (бо наразі будут використані деталі старого принтера). І ще одне - в українському сегменті інтернету і Ютубу дуже, дуже мало профільних ресурсів.
@@mapetshow5492і до чого такий коментар?
Доречі, я взяв готовий і не жалкую.
Вийшло так, як і планувалося - взяти й одразу друкувати і вже потроху вивчати тему.
Коли часу вільного дохуа - велкам, збирай, вивчай.
А в нас купа замовлень з ЗСУ і точно мало часу .
На 9.46 Ви моделюєте на планшеті в якійсь програмі. Хочу дізнатися, яку саме прогу використовуєте? І взагалі, порадьте програму для моделювання для початківців, будь ласка
Я ще сам початківець. Але мені всі радили on shape
Також на iPad є shapr3d але він як на мене дорогуватий
Ну і класичні : Fusion 360, thinkerCAD, FreeCAD.
Якщо більше цікавить не інженерне проектування то напевне Blender
@@ghostkua можливо ви підкажете - бачу як ативно всі використовують Fusion 360... але ж він такий дорогий! Чи якось піратське юзають?.. але так не хочеться. Чи може я десь не там ціни дивлюся?
@@mdykyi fusion 360 є хобійна безкоштовна ліцензія. її тільки раз у рік треба оновлювати. порізаного функіанала буде вистачати на роки.
для хард-сурфейс-параметрічного моделінга його достатньо.
Є безкоштовна оупенсорсна FreeCAD, але штука ядрьона. Це якщо цікаво поколупатися.
Для меш-моделінга безкоштовний Blender 3D, прога дуже крута і функціонала в ній дофіга. плюс плагіни розширюють можливості.
@@mdykyi він наче має безкоштовну версію для некомерційного застосування.
Щодо пластику. Для 90% запитів Друкармії підходить PETG. Далеко не завжди підходить PLA. Я вже надрукував більше 20кг з PETG 3DPlast, українського виробника. Від 10шт ціна 375грн за 850г. Ніяких проблем з ним не мав. Щодо принтера К1 MAX краще, тому що повний столик деталей друкується 10-12год, отже, можна друкувати практично безперервно, запускаючи друк вранці і ввечері.
Дякую що поділились досвідом. Мені траплялись браковані катушки раз на 10-15 штук. Або розсипається філамент, або мокрий. Чи заплутаний, чи екструдер не бере.
@@cubastic3D у мене забивалося сопло з їхнім експериментальним кольором, так званий «випадковий». Припускаю, що у тій суміші пластику попадалося сміття. А з чистими кольорами проблем не було. Щодо вологості - намагаюся просушувати у сушці бобіни перед друком. До речі, цей пластик більш еластичний, аніж Creality. Це важливо, коли друкуєш «хвостики»
Корисне та цікаве відео, дякую.Шукаю поради - хочу замінити свій ЕНДЕР5 (з Кліппером) на більш швидкий. Вагаюся між новим Креаліті K1 С та Бамбулаб P1S. Друкую не для заробітку а для себе + Друкармія
Менi одна поважна людина недавно казала щодо тих двох принтерiв, що Бамбулаб п1с бiльш надiйний нiж к1с в планi техобслуговування. До бамбулаба лазять раз в 3мiсяцi а креалiтi раз в мiсяць.
Пропоную подивитись на QIDI нової серії. Klipper, WiFi, можна друкувати ABS, не потрібна хмара (bambulab). В тому ж ціновому диапазоні.
Беріть бамбу
А чи варто жлобитися і брати китайську версію? на скільки я бачу то там різниця лише в доступі до хмари з їхніми моделями
Чесно, справу хорошу робите, але кажіть більше правди, що не все так просто як здається на перший погляд, бо люди загораються ідеєю -біжать купувати крутезні 3д принтери, а потім розуміють що одного бажання друкувати мало, потрібно ще й певні знання та гроші на пластик, а пластик на місяць потрібен в кількості не менше 10-12кг…а якщо ще й на пряму військовим відправляти певні деталі то це ще й на логістику гроші, також якщо певні вироби самому збирати то і пружини, болтики….
Тому деяким людям краще брати в друці участь як спонсорам, допомагати друкарям фінансово.
А то так подивишся відео і думатимеш що це так весело і просто, на ділі це дуже відповідальна робота, тому що дуже потрібна для військових.
Якось так.
Якби ще в Україні 3д друк вийшов на рівень, в якому друкують не лише волонтери…а цього чомусь нажаль не стається.
Популяризація 3д друку повинна бути, але потрібно розуміти щоб не розчаровуватись, кожному своє, хтось друкує, а хтось допомагає друкарям по можливості.
Не пишіть що хтось дурніший бо має розбіжну думку з Вашою, поважаймо один одного.
Я теж не люблю пряму рекламу)
Особливо не люблю бариг, які просто заробляють на перепродажі, і ціни ставлять космос, особливо на кольори хакі і чорний, знаючи що такі кольори філаменту купують в даний час здебільшого волонтери, виходить що наживаються на війні, в той час коли на ці кольори потрібно робити найнижчу ціну.
А ваші спонсори, рекламодавці дають лише 10% знижки для друк армії…заробляючи на них сотні тисяч,а може й більше)
ЗДпласт робить доволі суттєві знижки при купівлі, залежить від кількості...але і ціна у них найнижча.
@@ЛемурМурмур-ф4ф Так, але головне еко не купувати.
Наразі у мене фаворит по пластику це Бозе, якість хороша, але його важко купити, продається зі швидкістю світла.
А є якісь обмеження у мінімалній кількості друку ? Хтось має можливість друкувати 1 кг, хтось 3. Чи то є обов'зково друкувати десятками кілограм на місяць ? Я це стосовно ДрукАрмії кажу.
@@KotBajyn кожен робить скільки може.
Вас ніхто не буде примушувати
Взяв бамбулаб х1 карбон. Замовив другий. Навіть не хочу експериментувати з іншим... По більш дешевших не можу нічого сказати, бо не мав досвід. Шо порадили ті, хто давно друкує, то і взяв.
Гарно, Одеський бичок моя розробка) я б його друкував не по одному, а пооб'єктно хвости\голови)
Дякую🫡🫡
Друже, підкажи щось робоче для новачка в цій сфері, та ще й за недорого, можна б/у.
Скажи будласка я маю проекти в голові но боюсь не розберусь с принтером і як в автокате деталі делать что мне нудно знать
Я теж нещодавно придбав принтер, за 5т. Грн на олх б/в ender 3 , пласник брав 390грн. за 0.75 кг
Ось це я називаю мінімальні вкладення 🤝
І як враження та результат?
Є і український пластик досить гарної якості. Більшість знає хто це, але я не скажу, бо сам деякі види пластику ледь не місяць ловлю)) бо інколи меньш ніж за годину весь розбирають)
Згоден. Сам користуюсь українським продуктом, але вже рідше.
Особливо кольори хакі, чорний, сірий і тд....
+ електроенергія. Коли один повільний принтер - не суттєво. Коли іх стає декілька і вони починають працювати нон-стоп - стає помітно
Більше реклами ніж корисної інформації
То підтримай донатом, щоб було менше реклами. Або зроби краще, тоді буду дивитися тебе.
Я стартонув з 200 доларів - Ендер 3 В3 СЕ на Алі. І через 2 дні бачу що це було погане рішення. Тепер "доплачую" своїм часом. Те що рівень поверхні кривий я ще якось можу коригувати. Але чому так багато "волосків" на хорошому і щойно розпакованому (отже без вологи) ПЛА пластику я ще не зрозумів 😢
Чого бамбук міні не вписуєш до робочих машинок? Твій огляд на нього заставив мене подивитися в його сторону, коли мені не приїхав старший А1. Один такий маленький як 2-3 ender 3v2, і коштує не сильно дорожче, і надійний)
Mini- супер принтак
Маю ендер 3 s1. Менше 15к, якщо брати не в артлайні. Проблем немає після мінімальних доробок (термобар'єр, пеі-коврик, кліппер)
Якщо руки рівні, то краще взяти ДБЖ і поставити туди lifepo4.
Цікаво чи багато друкарів на друкармію друкує 'середнім' пластиком по 1000грн за кіло?😮
Той же моно як на мене чудовий пластик, і дешевше вдвічі
Перепрошую, але так, лрукую пластиком який і дорожчий ніж 1000 за кіло при середній його якості, але це переважно еластан чи тпу
@@СержБрагар у відео говориться про пластик в цілому. Складається враження що про абс, пла чи петж.
То так і є - початкова ціна від ~400грн.
Інженерні пластики то трохи друга категорія, вони звісно дорожчі
Бамбу міні з Німеччини обійшовся 14340 грн, філамент для старту 450 грн, судок для зберігання філаменту 140 грн, ще їде з Китаю накриття від пилу 280 грн та сопло 0.2мм теж з Китаю - 440 грн. Це все що витратив для старту (~400 американських гривень)
Супер! 😎
@charismaleather Можете будь ласка, дати посилання на накриття від пилу? Дякую
Creality 3D Ender-3 V3 KE - пiдiйде ? хочу спробувати допомогти
Ти щабув про апгрейд принтера. Толком тільки бамбулаб допрацьовувати не треба. Боудени сразу викидати треба, бо дійсно будкеш друкувати 2 кг в місяць. Прошивка тож зло. Я на свому ендері 3v2 neo не зміг її змінити зовсім. А на стандартній косяки вилізли, то прийшлося купувати orange pi, щоб перевести на кліппер. Плюс голову на дірект замінив. Повні апгрейди обійшлися мені вже в тисяч 8-10.
Пластик від монофіламент мене влаштовує від 3дпринт тільки пла норм. Тпу краще брати креаліті або кінгрун та інші закордонні пластики від компаній в яких є свої прінтаки.
Я вже мовчу про сопла. Їх міняти треба періодично. Ципанув стіл: погнув сопло, звернув термобарєр прівєт простой і 500 гривень на деталі.
А ще треба упс. Бо бляха скачки напруги. Можна ще зациклити друк і він буде без вас друкувати по одній деталі. Но це не для всіх підходить, бо адгезія в деяких пластиках афігенна навіть на холодний стіл.
Якщо хтось хоче старт в 3д, то я порекомендую дивитись не на ціну а на кінематику!
Брати ендер 3 за 100$, чі брати той самий ендер 3 але гарніший за 400, хммм… так собі ідея! Якщо це дригостіл, то скільки він не коштуватиме, це буде дригостіл!
Кінцевики😅 вони працюють довго і чітко і це головне!
Ми ж говоримо не про красівий а про надійний.
Direct, на той же ender поставити легко, завантажив модель=>роздрукував=>поставив.
Якщо малий бюджет, беріть принтер, на який зняв огляд кожен у кого є доступ до інтернету, бо якщо щось станеться ви легко знайдете рішення.
Пластик скоріш реклама, той же монофіламент, дешевше і чудовий пластик, небуло проблем.
Мало про саму армію друку, більше про воду, хотілосяб чіткості😅
Наче конструктивно, без образ, кртуто що підтримуєте ЗСУ та контент українською!
Ось цей ролик просто топ по користі і інфо.
Дякую! Ми з командою прям дуууже старались 🫶🏼
Bambu Lab P1P - це 600$ + логістика/податки + сушарка Sunlu S2 - це топовий варіант друкувати Monofilament COPET чи PLA. Як на мене, це оптимально, хоча ідейно я ненавиджу Бамбу, бо вони патентні тролі та китайська фірма. Можна взяти Міні якщо хочеться зберегти 200$, але там ліжко гріється до 80 градусів.
Ідеальний сетап
А чому такі почуття до бамбу?
@@cubastic3Dвони патентують те, що не має патентуватися і мотивують це тим, що це "аби вижити", у них негативне ставлення до рутування принтерів + загалом не люблю купувати китайське, бо кожного разу для мене це означає підтримку геноциду Уйгурів, хоча у тієї ж Пруси всеодно багато чого китайського (як мінімум мотори та екран, але всеодно багато чого не китайське). Якщо купую якісь ключові речі, то хочеться пріорітезувати за країною реєстрації бренду та країною-виробником: Україна/Європа/США/Тайвань/Мексика.
Щоб зрозуміти наскільки я не люблю купувати китайське, то припій я купую Goot. Хоча, на жаль, всеодно китайського у мене забагато (той же ноут, на жаль, зроблено в китаї, портативний паяльник TS-101, Нагрівальна станція Quick, LG 27UP650, LitoKala і т. д. не кажучи вже про десяток Мавіків, куплених для ЗСУ).
@@cubastic3Dотакої... Ютуб не любить коли я критикую Бамбу :( Автоматична система видалила коментар.
@@cubastic3Dпоходу, Ютуб тригерить згадка китайського генозиду Уйгурів...
От перевіримо.
Ось тільки экофлоу це не ДБЖ!!! перехiд з розетки на батарею (у экофлоу Дельта два) займає час, тож вам може як пощастити так i нi(на прикладi пк, вiн може перезавантажитись, а може й нi, бо сучасні БП можуть дати десь секунду- двi часу живлення). Як поведе себе принтер у такій ситуації хз.
Тому і на джб дав посилання окремо.
Принтер у такій ситуаціі має пере запуститися і продовжити друк (якщо принтер більш менш сучасний)
розкажіть про принтери в ціновій категорії 10-12тис.грн. Наприклад, Ender 3 V3 SE, Ender 3 S1 та подібні
Не знаю скільки буде коштувати обладнання маленької друкарні але я знаю що в вересні 22-го року не рахуючи витратний матеріал Та друкарня з якою співпрацює наш волонтерський організація витратила на 30 принтерів сушку безперебійне живлення станки для нарізки матеріалу плавильний станок Для переробки браку та все інше тоді обійшлось у 2300000₴ Зараз ця сума перевалила вже за 6000000 тому що збільшували парк принтерів до 60 купляли додаткове обладнання та багато іншого але це все без Розхід них матеріалів бо тільки за місяць хлопці Витрачають чверть мільйона на Розхідний матеріал і це при умові що в них є Купа станків які ріжуть пластикові пляшки та є декілька станків які повторно переробляють пластик
Через +- тиждень приїде бамба р1р, перший мій 3д принтер, теж планую друкувати для ЗСУ, питав на майбутнє в знайомого чи потрібно їм щось що можна надрукувати, то мені одразу тупо в лоба сказали що не думай повністю волонтерити, бо це не "благодарноє дела" або заводь тік ток і розвивай і дай бог хтось не байдужий на той пластик скине пару коп. і ще тонна повчальних нотацій. І взагалі сам краще не лізь, і от я думаю, і шо його бляха робити, принтер то вже їде;), типу продавати їм як на мене це якось ну таке собі навіть за дріб'язок, а за просто так відмовляються бо вся робота повинна оплачуватися...
да они правы, там запросы обычно от кг... вобщем если ты не мажор, то волонтерская печать не для тебя
3:21 - Взагалі не ковирятись - не вийде однозначно. Навіть з Бамбу будуть проблемки. З К1 тим більш.
Если бы я увидел этот ролик, а не Вольнова в сентябре прошлого года. Фиг бы я присоеденился к ДА. Порог входа намного ниже. Ender 3V3 SE из китая (~189 баксов, а по скидке можно было еще дешевле взять) пропустил через себя уже больше 30 кг пластика elegoo (~450 грн/кг).
Дякую за контент! 👍
Питання таке: скільки таких учбових мін або хвостовиків можна надрукувати з 1кг філоменту?
Вага вказана в завданнях
@@cubastic3D це зрозуміло, а питання було про порівняння 1кг філоменту до того скільки можна надрукували виробів з нього? Дякую за відповідь 🤝🇺🇦
Як щодо полімерних принтерів? Ну тих шо смолою друкують, вони теоретично мають бути іще швидші в друці, хоч і проблемніші трохи
Так і є. Технологія зовсім інша. Цікава, під інші задачі
А я з такого принтра зробив дірект, кліппер, тепер друкує
150-200мм/с, з прискореннями 4000-5000
Не завжди ціна це показник якості, взяв flying bear reborn2 за 24к, друкував тільки брак поки не забилось сопло, задонатив його і взяв собі ender3v3 se за 7.5к, працює нормально, надрукував вже 10кг, замовив ще один. Коли відкриють замовлення на bambulab A1, візьму і його. Філамент це дуже велика стаття витрат, я замовляю монофіламент через укрпошту, виходить оптимально
щось я подивився детальку на 4:44, і здивувався: принтер за 32тис друкує так само, як мій саморобний з фанерного корпусу за 5.5тис. Ті самі проблеми намнавісних шарах.
привіт. а код вже не працює?
Працює. Вказуйте в коментарях до замовлення
порекомендуйте сопла для tnder 3 v3 se , можливо купити нормальні сопла не за всі гроші світу ?
из китая, 150 грн за пару, под однородные пластики латунь, под композиты стальные каленые они на 30 грн дороже. И сразу термобарьеров парочку биметаллических, бо в стоке гавно с тефлоновой трубкой
Купив десь півтори роки тому Петг з Броварів. Ще й 20кг, ледь додрукував, жахливий пластик, я вже думав його викинути. Як висновок я втратив купу часу і грошей на постобробці.
Це ті ризики про які я говорив 💁🏻♂️
Ecoflow - крута штука. Але це НЕ ДБЖ! Це зарядна станція. Вона має функцію ДБЖ. Дещо-урізану.
По-перше Ecoflow переходить на батарею приблизно за 20мс. Звичайному упсу треба десь 2-5мс. Тобто. Якщо підключити лампочку, то буде видно миготіння при переході на батарею в Ecoflow, а деякі чутливі пристрою можуть перезавантажитися. В ДБЖ переходу не буде видно. З іншої сторони по досвіду можу сказати, що на роботу моїх 2х 3д принтерів перехід на батарею в Ecoflow ніяк не вплинув, але то не гарантовано, що в вас все буде теж файно працювати.
По-друге. Наскільки я знаю, Ecoflow не має функціі "стабілізаціі" вхідної напруги (AVR). Більшість ДБЖ має. А то додатковий захист для вашого обладнання.
Висновок:
Для прінтера я б порадив саме ДБЖ. Краще з зовнішнім акамулятором. Зовнішній 100Ah (а можно поставити і більший) акамулятор дозволить працювати вашему прінтеру без світла 4-6 годин, а цього достатньо щоб закінчити друк в багатьох випадках (або потурбуватися про генератор за цей час 😊).
Ecoflow підійде, якщо ви хочете щось роздрукувати на природі 😊, або після того як пропало світло (хоча тут і звичайний ДБЖ може допомогти). Воно не призначено для стабілізаціі вхідної напруги і підтримки безперебійного живлення.
Я екофлоу так і використовував. Коли не було світла принтери 4 години поспіль друкували від нього
Виходить що ти тратиш 5тьорку в тиждень на філамент і 20 в місяць і то твої особисті розходи ?
Коли друкував для ЗСУ нонстопом було і таке
PET матеріал не підійде для армії?
Принтер працює від Екофлоу в режимі UPS? Там наче 30мс затримка, а деяка техніка вимагає до прикладу 16мс
Має переключатися ізі. Думаю максимум що може станеться - принтер перезавантажиться, відправиться додому - і продовжить відтворювати gcode
Хотів купити найдешевший, а дійшов до бамбулаб х1с)
У мене от EcoFlow Delta 2 не працює як UPS для Prusa MK4. Треба покладатись на функціонал відновлення друку.
Так само. Але це краще ніж простій і охолодження столу
а чому саме не працює?
Є затримка при переключенні з мережі на резервне живлення. Цього часу достатньо щоб принтер виключився
@@alex93767кожна зарядна станція з режимом UPS має індвивідуальні характеристики затримки (формально у Delta 2, здається, 30 мс, що замало аби називатися UPS). У мене є ще Bluetti AC200MAX. Ця станція не має функціоналу UPS, тому коли працюю "від розетки", то виходить так, що зношую акумулятор.
@@cubastic3Dце точно. Якщо друкувати одночасно багато деталей, то в гіршому випадку одна із деталей буде трохи "засопливленою".
А1 mini зараз коштує 10000 грн з доставкою з Європи
Замовив Ender-3 V3 KE з алі, вийшло з розтаможкою 11500
К1С ідеальний варіант для друк армії і в цей момент відео друку з дефектами на стінках... 🤦
Де там дефекти?
Ну бачу не рівні слої місцями. Особливо де під кутом стінка йде.
@@and_hXX бімба полетить не в ту сторону з таким дефектом? :) мені як раз здається, що в випадку ДА краще більше а не якісніше (де це можливо).
Принтер краще з аліекспресс, найпопулярніший в друкармії це creality ender 3 v3 se, 7-8 к гривень. Пластик креаліті оверпрайс, є купа виробників пластику в Україні, який дешевше і не гірше по якості. Тож гайд такий собі. І теза про дорожчий принтер і менше часу, це до першої його поломки.
Мій перший принтер був з Алі. Всього 2 місяці очікування, місяць налаштувань і перша галіма деталька вже в моїх руках. Неймовірне задоволення🥲
Дорожчі принтери доречі не ламаються щотижня. Але вони такі собі - як і цей гайд
я думаю тут навіть мова не про те, що дорожчі принтери роблять якусь магію. тут більше застереження, що найдешевші принтери-конструктори - то трохи про геморой, про необхідність не лише багато що налаштувати і віддефектувати, а й взагалі що треба ще й знати що саме коли і нащо налаштовувати. а це дууууже сильно заважає почати друкувати абсолютному новачку. бо це коли вже друкуєш давно і успівшно - то воно не здаєтсья таким вже й складним. але просто подумайте і перерахуйте скільки всього в 3д друці може піти не так. на будь якому з етапів, через слайсінг, через механіку, через електрику, через електроніку, через філамент. тут просто розібратися з температурами, пластиками, слайсерами - це вже треба гуглити, читати, експерементувати, і то далеко не з першого разу вийде шось толкове надрукувати. а тепер уявіть якщо ще й якась проблема буде, і новачку треба якось зрозуміти що це саме проблема в принтері, а не в його руках.
Боже, який комент. Люди, ви святі! Дякую за таку розгорнуту і влучну думку😎
Я тут початківець і напевне купляю якийсь не такий пластик але вирішив поекспериментувати з різними брендами. Creality 1kg Petg на артлайні вийшов в 660 гривень. Декілька таких самих вариіантів від пари українських брендів виходили приблизно по 600 грн за кіло. Це звісно формально менше за 660 але не настільки щоб сильно виділятися. Може я не знаю де взяти український пластик за 10$/кг? Я б взяв на пробу.
Хочу айфон серед принтерів, що обрати? Додивлюсь відос, може там є вже відповідь :)
Bambulab.
Баклажки от минералки вообще отлично идут на филамент. Советую. Лучше любого пла.
А якщо я вступлю в групу друк армія мені будуть давати 3 д модельки
друкармія топ школа
2 шт Ender 3 V3 SE + Sonic Pad до них. Замінити рідні килимки на металеві PEI-PEI, правильні налаштування для роботи з 3D Filament (325 грн котушка, при куплівлі від 10 штук)-і все. От така моя формула успішного друку для ЗСУ). Витрачати 600-700 грн за філамент від Креаліті, з якого друкувати хвостовики-це дурість несусвітна. Вибачте)
Я обрав ender 3 v3 corexz. Чекаю поки приїде.
bambu lab a1 mini топ в середньому діапазоні, 16к якщо з Європи тягнути, ендер поряд не стоїть, ну або qidi
Дійсно топ
Чи є різниця між A1 та А1 mini?
A1 Mini це міні А1
@@andriiandrii352 лише розмір, функціонально однакові, abs не зможете друкувать, тут допоможе qidi x-smart3, краще за всі ендери, закритий, проте має всі ті самі проблеми що і ендер. бамбу реально простий в обслуговуваню
@@andriiandrii352 А1 має більшу зону друку. Я взяв А1 Mini ще до виходу його більшого "брата" і не шкодую.
Якщо не розбираєшся, то брати виключно закритий з дайрект екструдером. І ОБОВ'ЯЗКОВО сушилка, вона зменшить кількість браку у декілька разів.
рукожопам станки вообще противопоказаны)))
Цікаве відео, снімеш колись відео кубік 3х3 методом Фрідріх?
Рекомендую Ender 3 v3 se ціна 10к, віддрукував 30кг пластику 3dplast без проблем
А чому саме друк, чому немає відео про лиття, чи штампування пластику, там вартість иасового виробу має бути дешевою.
Мінуси
1. Вартість станка велика
2. Вартість пресформи
3.приміщення, 380вт, системи подачі воли для охолодження, масляна система( старі варіанти пресавтоматів), обслуговування ( якщо станок б/в, і десь років 80х)
4.одна пресформа - одна деталь, інша деталь - нова пресформа( див пункт 2)
Плюс ще купа нюансів
Плюси
1. Кількість деталей за добу велика
2. Ціна вироба дешевше на порядок, якщо не рахувати вартість пресавтомату.
Для того щоб почати потрібні великі інвестиціі.
За ці кошти можна поставити ферму принтерів, так Кількість виробів за добу буде менша, АЛЕ, 3д принтер може друкувати будь яку деталь відразу, а пресавтомату потрібна нова пресформа( на її виготовлення йде час і кошти). Варіабельність 3д принтера вище.
Взагалі круто поставити і шприць ( пресавтомат) і 3д принтери.
Та все по фінансах
А ще за електроенергію ні хто не лічить, а навіть під час війни ми платимо за електроенергію.
Там копійки
@@homeants4231Не зовсів, в залежності від об'ємів друку і тд і тп. в мене десь 1000-1500грн в місяць йде на електоенергію
1. Один гвинт абсолютно робоча тема. Це якась фобія для адептів двох гвинтів. З кривими руками і на двох гвинтах буде перекос. Нормально зібраний на одному гвинті дає абсолютно нормальну якість без перекосів.
2. Відкриті кінцевики абсолютно не говорить про здешевлення.
3. Так само як і той дисплей. Абсолютно адекватна річ. Без графічних елементів. Але виконує свої справи.
Чесно багато чого притягнуто за вуха. Єдине що адекватно оцінено це боуден екструдер.
Так звісно цей принтер в порівнянні з якимось бамбулаб виглядає так собі. Але вигляд не дорівнює гіршості.
Чого не сказали. Що одна особливості такої кінематики це швидкість. Хоча на кліпері може показувати приблизно такі самі швидкості як і на core xy у стоці летючого ведмедя 6.
Цінник 15-20 мало чим обґрунтував. Нептун 3 про вже має дірект. Додай кліпер буде адекватна швидкість. На олх за 8-9 к можна знайти в дуже гарному стані. + расбері для кліпера 2к. Веб камера за 1 к От і за 12к з прямими руками не гірше ніж за 15-20. Але наявність кліперу і веб камери вже можете слідкувати за процесом віддалено. Хто з цінового діапазону має таке? Але тут треба погратись. І як показує досвід. Відсутність досвіду але наявність бажання навіть з новачків робить профі. Лупайте цю скалу (с).
Я взяв Anycubic Kobra 2 max із-за площі друку 420-420-500 520 usd.
15 кг вже надрукував. Кайф
екофолоу зря купував, викинуті гроші. Набагато вигідніше купити упс із зовнішнім акумулятором (5000грн) + зібрати акумулятор на 2 квт(25-30 000 грн) + зарядка додаткова (5 000грн).
Вибачте, але монофіламент за 1кг петжу з промокодом спокійно менше 500 гривень віддаю. Віддруковано 50 кг, і якість філаменту не підводить. Сушити треба, так, але воно того варте (враховуючи що 50 кг будуть коштувати 25к замість 40)
Я ж не забороняю користуватись дешевим пластиком. Сам їм іноді друкую. Але були випадки. У колеги в замовлені була катушка від 0.5 до 3 мм розбіг діаметру. То жах 😫
@@cubastic3D навіть 3д пласт за такі котушки гроші віддає.
Ви не забороняєте, але дизінфоруєте, просуваючи конкретний магазин. Це, я вважаю, погано. Особливо коли тематика ЗСУ.
І в друкармії левова доля друкує пластиком по 500 грн за кг і дешевше. Деякі навіть 400 грн і дешевше
Вау
Дивлюсь так наче 3D принтер є 😂
А скільки грошей ви витратили для старту 3D друку? І що придбали?
250-300 доларів достатньо
Я купив ghost 6 за 17к, тоді вартість середня в Україні була 21к на нього. І потім ще 1к щоб виправити заводські недоліки. Сопло, нагрівальний блок, термобар'єр, новий тєфлон, кулери і все працює ідеально. В планах далеких ще стол зробити на 3х опорах замість однієї, але то вже потім, зараз теж непогано друкує
втрапив в одній г груп на рекомендацію K1C за 420уо, передивився купу оглядів і замовив, вирішив спробувати долучитися до ДрукАрмії
Neptun 3 PRO 189$ + 60$ доставка = 10-11к грн
пластики !
3dplast -400-450 грн/кг.
LBL - -430-460 грн/кг.
BOZE -460-490 грн/кг.
monofilamen -440-470 грн/кг.
plexifilament -470-520 грн/кг.
гуртом або промо від друк армії
коври 300-560 грн на аліку 2 неділі чекати
сопла по 60-150 грн топ за ціну
кулери 100-200 грн
можна взяти
230-250 залежить від акцій та іншого з офф сайту або аліка нептуна 3 про
+доп сопла коврик кулер =25
100 бакс на 10 кг пластику.
ітого = 350-390 можна ізі все купити та навчитись.