Дуже розумна людина, приємно слухати ! Я з Миколаївщини , на кордоні з херсонщиною. Дуже люблю степ, поля безкраї! Ще до війни деякі " аграрії" палили солому після збору врожаю! При цьому горіли всі посадки по периметру , а разом з ними все живе !!!! І ніхто за це не ніс відповідальності!
Красно дякую, пане Вадиме! Як завжди, дуже цікаво і пізнавально. А найбільше подобається у Ваших повідомленнях - абсолютна відсутність русизмів! Дуже приємно чути Вашу мову!👍
@@Nicolas0495 Ні! Винятки є, але переважно так і є. Чомусь зараз в Нідерландах мені приємно слухати і науковців, і держ. службовців. У нас же держ. службовець адекватного рівня знань і розуміння - радше виняток з жахливого правила грубіянів і корупціонерів.
Якщо хтось "гарно" розмовляє, це не означає що він розумний. Цей пан каже якусь крамолу. Дурість. Степ не може навіть на рівень стати з лісом, по усім пунктам.
В школи та інші навчальні заклади необхідно запрошувати таких спеціалістів. Наш обов'язок- вчити діток любити та оберігати нашу природу, не порушувати цей крихкий баланс. Дякую за пізнавальне відео!
Вітаю, товариство! Дякую за цей чудовий сюжет! Дуже хочу в селі своєму донести до мешканців цінність того, про що оповідає пан науковець. В нас майже немає нерозораних ділянок. Тільки балки і ще якісь мінімальні шматочки землі, куди важко заїхати с/г технікою. Але при цьому орють навіть найвужчі діляночки цілини, що прилягають до доріг, річок, балок. Це дуже пригнічує. Я закоханий у своє село, його природу. У нас доволі унікальна рослинність на тих ділянках, що зберігаються. Це південь Харківщини - теж степова зона. Хочу чи есей якийсь написати для односельців, чи відео відзняти. Коротше, для мене ця тема надзвичайно жива і близька.
Здавалося б степ та й степ, а скільки цікавого можна почути від компетентної людини, яка дійсно любить те чим займається, любить Україну. Навіть настрій підіймається 🙂🇺🇦
Хочеться, щоб були науково-навчальні програми по вивченню нашої України, як зберегти та допомогти природі, де людям можна жити, а куди навіть ступати не потрібно, щоб не шкодити природній екосистемі. Ми мажмо навчитись поважати природу, знати про неї все і розуміти, що вона головна, а не ми. Потрібно жити в гармонії з природою, дбати про неї, не шкодити їй, тоді вона нам дасть всі свої багатства.
Крутий дядько. Видно, що щиро переживає за природу, в т. ч. степ. Я на Полтавщині не сильно цінив степ, більше ліс, але після його лекції перегляну свої погляди на природозбереження.
@@alexandrashcherbakova7533живу в лісистій зоні і ніколи не хотіла мати замість лісу степ. Але подорожуючи Україною завжди захоплювалась і лісо-степом, і степом😊
Де в нас на Полтавщині ті степи залишились?Все вже розорано.Раніше хоть солонці та піщаники під толоками громадськими були, люди корів випасали, а тепер і їх розікрали та розорали.
@@МиколаДанилейко-я9ч На жаль, є таке, і справді все розоране. Але (не впевнений, чи це вважається степом), безлісових ділянок, де НЕ ведеться сільське господарство, багатенько вздовж долин річок. В селах це луками називають. Але чи має це якесь відношення до степу?
Вперше почув про важливість збереження та догляду за степом. Звик, що оберігати та насаджувати потрібно ліс. Приємно було чути науково аргументовану думку фахівця еколога. Дякую! Бажаю, щоб питання збереження степу вийшло на загально національний рівень.
Нам бракує знань і розуміння, щоб любити нашу природу правильно. Дякую за розтлумачення. 💙💛 А ще потрібен захист зі сторони держави, зокрема законодавства, як от, наприклад, щодо інвазивнх видів дерев (( І багато чого іншого- розбудови вітряків на високогір'ї Карпат та поблизу заповідних територій, ви висвітлили цінність степових територій і багато такого іншого. Набагато буде більша користь для усіх, якщо все буде відповідне, а не робити з степу ліс, а з лісу степ, і все перекручувати, бо хтось на тому буде мати свою особисту вигоду. Зникне тоді гармонія і краса природи і буде шкода екологічна і економічна для людей.
Дякую. Неймовірно цікаві факти про природу степів. Шкода, що немає системної політики щодо збереження природи у різних регіонах. Палити степи - це геть дикість.
Чудовий репортаж. Дякую, за підняття важливої теми. Дійсно, спет не менш важливий для центру, півдня і сходу, ніж ліс для півночі і заходу. Потрібно жорстке законодавство, направлене на збереження нашого довкілля, і контроль за його дотриманням.
Як приємно почути розумного спеціаліста!!Я живу в Дніпропетровській обл.,виросла в степу ,але такого цікавого ніколи не чула!Хоча на підсвідомості,коли потрапляю в лісову зону ,то ніби мені там тісно!
Вперше чую слова вченого на захист степу. І дякую за просвітницьку роботу. Бо дуже шкодую за знищеним приазовським степом під Генічеськом, який навесні вкривався килимом (!!!!❤) жовтих тюльпанів та карликових півників. Все! Нема! Знищили! І більше не побачимо ту красу 😢
Дуже дякую "Суспільному..." за цей репортаж і за те, що запросили справжнього фахівця і науковця. І ще... Без степу не було б вільного козацтва і вільної України. Пам'ятаємо про це і цінуймо наші степи!
Дуже важливий момент забули, найбільше степів та луків розорано агрохолдингами рослинам, малим річкам та степовим тваринам від людської діяльності ще більше збитків наносить надлишкова агрономія
Маю більш як тридцятилітній досвід членства в дачному кооперативі в районі Дар'ївки що на Херсонщині. Все почалося з рівного як стіл розораного поля. Поруч з моєю - купа дільниць різного ступеня запущеності, починаючи з таких, де нога людини не ступала. Дуже зручно спостерігати за формуванням біоценозів та сукцесією. Загалом, зона стеу бере своє. Дерева зникають, виникає степ. Відповідно, якщо мова йде про охорону природи, то це охорона степу. І на цьому повинна базуватися природоохоронна агротехніка. На цьому наголошував ще старий Фальц-Фейн.
Веснянний степ - це найкрасивіше, що є в Україні. З кінця березня до середини червня він покривається міліонами квітів. Степові тюльпани, різнокольорові малесенькі півники, горицвіти, гіацинтіки, сон трава, різні бобові, шавлія, степовий мендаль, ракітники, терн, ковиль. Прийдеш додому після довгої прогулянки степом, а взуття ще 2 тижні пахне полином, чебрецем та шавлією. Ще в степу зявляються перші весняні грибочки - степові зморшки, "біли грибочки" степів. Нажаль степова фауна не так багато, але зустрічав і двохметрових полозів, і орла і навіть шакала. Нажаль степів мало. А зараз ще їх менше стане... (
@@Kathy-cx2mj Ці рослини ще можна побачити в Національному природному парку Бугський Гард, що на Миколаївщині. До всього переліченого плюсую ендемік - "смілку бузьку", яка знаходиться в Червоній книзі України та занесена до Червоного списку Європи. Якщо пощастить, то і ендемік - "мерингію бузьку" можна побачити, також Червона книга та Червоний список Європи. Але звичайно що не в ...місцях масового відвідування.
Живу під Києвом,у нас ліси,дуже зелено,але вирубують немилосердно і будують житло,на жаль.Все поступово знищується,і Київ,і область, Дякуємо за правду.
Маю віру,незабаром закінчиться війна зійде напередодні світло на нашу землю українську і наповняться світлом всі серця і душі.І будуть вірні рішення і розквітне Україна,де чують одне одного і править здоровий глузд. Дякую вам за чудове відео🙏🙏🙏💛💛💛💛💛
❤❤❤ДЯКУЮ ВАМ ПАНЕ ЯК ПРИЄМНО ЦУТИ РОЗУМНОГО ГОСПОДАРА УЧЕНОГО УКЛІН ВАМ !!! ТРЕБА БЕРЕГТИ ПРИРОДУ , УЧИТИ ДІТЕЙ В ШКОЛІ ПРИВЧАТИ ДО ЧИСТОТИ В ПРИРОДІ БЕРЕГТИ СВОЄ ...!
Так приємно послухати розумну людину!Наче,інший світ, розсудливий і небайдужий ! 😊👌Чому ж у нас керують дилетанти і аферисти,які думають,що знають все !🙃
Наші доморощені з номенклатури та криміналітету латифундисти ще більш ніж ,,лісники,, плюндрують жалюгідні залишки степів , розорюючи балки , луки , болота і грунтові шляхи , береги річок .Не відстають і ,,забудовники,, , і все це кришує місцева влада , переважно ригівська і такі самі так звані ,,правоохоронці,, . А справжніх українців нищать на війні.
Должна сказать,что это правда.Харьков находится на границе степной и лесостепной зоны.и когда идешь по лугу,то чувство просто как будто крылья вырастают,хотя это не осознаешь.а этот ветерок,напоенный запахами- его ни с чем не спутаешь.я ездила много,и я знала,что даже с закрытыми глазами я сразу пойму,что я вернулась домой. Я думаю те страшные события что происходят сейчас,дали возможность людям понять,что такое Родина,родина и дали чувство родины.ты можешь иметь все блага цивилизации,но счатлив и наполнен ты можешь быть только дома
А ще краще відмовитись від релігії, бо вона людиноцентрична і ставить людину на 1 місце коштом дикої природи. Людина це така сама тварина як і всі інші живі організми і є частиною екосистеми, де всі її ланки є ОДНАКОВО важливими. Релігія висуває людину над всім живим, що є причиною зміни клімату і знищення біорізноманіття.
Це вже давно зрозуміли американці , які ще у 70-х роках почали відновлювати свій втрачений стер ( prairie) ...CША в степовій зоні навіть викуповують землю у землевласників щоб відновити її у первісному вигляді степу , а фермери якусь частку своєї землі мусять засівати степовими травами та рослинами і уряд їм за це платить...
Треба це роз'ясновати, починаючи зі шкіл та садочків. Влаштовувати екскурсії дітям та батькам. Це має бути системна просвітницька та виховальна місія. Сподіваюся до цього держава обов'язково долучиться із допомогою фахівців-екологів
Орільський заповідник та узбережжя - це любов. Там, де оранки не було, все квітне і пахне, черепахи, яскраві бабки, кубишки і можна губити капці в річці, намагаючись на той беріг в брід перейти. Треба зберігати ділянки недоторканої природи. Їх залишилось так мало.
@@tanjamayer5220 Це ви адмініструєте цю сторінку? Я тут залишала два великі коментарі про степ, ліс і утворення чорнозему, але вони чомусь хутко зникли. Не підкажете чому?
Орільський заповідник це ж на Дніпропетровщині вже?) А я мешкаю на Харківщині, неподалік тих місць, де Оріль бере свій початок)) якось був у відрядженні, їхали з колегами у Кам'янське. Побачив, що проїжджаємо міст через Оріль. Був у захваті від цього. Виникла ідея піти в похід від початку річки аж до її гирла. Планував на літо 2022 року... Але план так і не втілив у життя...
СТЕП, тепер знищений людською цивілізациєю, століттями накопичувана його сила змарнована полями соняхів, рапсу, кукурудзи... Але це ж був цілий всесвіт травяного різноманіття, великий скарб, даний природою не всюди, для блага людини, він і годував і зцілював, кожна рослина безцінна , бо це хімічна лабораторія ліків без забруднення оточуючого середовища, Що ми зробили з тим багатством... можна побачити. Іноді здається що теперішні наші катастрофи буття небезпричинні , ми самі їх спровакували своєю жадібностю та байдужістю, стихія ЗЕМЛЯ нам віддячує
Ми змарнувале те багатство через необхідність годувати весь радянський союз, який безжалісно ставив нам завищені норми, не залишаючи навіть на посів. Тільки власне господарювання, дбайливе і бережливе змінить нашу природу на краще
@@milavalya пардон, але союзу вже немає 30 років, а українські землі деградують посиленими темпами. При союзі хоч органіку додавали з-під корів, зараз все на хімічних добривах і пестицидах заради швидких грошей.
Тільки з початком війни почала поринати в минуле, в дитинство. В дитинстві я бачила ліси лише насаджені лісництвом, лісосмуги вздовж полів, посадки плодових кущів та садів і рідко - природний ліс. Все інше степи...Ліси з їх різномаїттям для мене стали відкриттям в Києві. І я їх обожнюю за велич. Але так хочеться поринути в степи Миколаївщини, з унікальними рослинами, котрі тут на півночі просто не ростуть.
Головне, що ці у руля виконували ваші наративи по збереженню природи!! На жаль у владі корупціонери, кар,єристи, не профі!! Всі по блату в тих же міністерствах охорони природи! Це жах! Та і населення в більшості - байдуже неосвічене.. Вам велика вдячність за не байдужість до живої природи!!❤
Хочеться, щоб якомога більше людей побачили це відео. Дуже корисне, я раніше не чула цих речей, а завдяки пану Вадиму багато чого стає зрозуміліше. Дякую за цей контент, @Суспільне !
Слава Богу що є такі мудрі люди.
Дякую! Дуже цінна інформація. Гарна мова, приємно слухати
Дякую вченим які вболівають за нашу Україну де треба щоб було все і ліси і степи і річки і озера.
Просто красавчик! Цю людину треба підтримувати всіма можлива способами!
Дуже розумна людина, приємно слухати !
Я з Миколаївщини , на кордоні з херсонщиною. Дуже люблю степ, поля безкраї!
Ще до війни деякі " аграрії" палили солому після збору врожаю! При цьому горіли всі посадки по периметру , а разом з ними все живе !!!! І ніхто за це не ніс відповідальності!
Я люблю степ. Немає нічого більш прекрасного, ніж запах квітучого степу
Дякую Вам за те, що підняли цю тему. Я обожнюю наш степ і зажди вважала, що немає нічого прекраснішого, ніж він❤
Дякую вам за висвітлення значимості степу та дбайливого ставлення до природних екосистем.
Красно дякую, пане Вадиме! Як завжди, дуже цікаво і пізнавально. А найбільше подобається у Ваших повідомленнях - абсолютна відсутність русизмів! Дуже приємно чути Вашу мову!👍
Як приємно слухати розумних людей , це просто насолода . А як послухаєш держслужбовця то жах і розпач бере .
Принижуючи інших принижуєте себе
@@Nicolas0495 Ні! Винятки є, але переважно так і є. Чомусь зараз в Нідерландах мені приємно слухати і науковців, і держ. службовців. У нас же держ. службовець адекватного рівня знань і розуміння - радше виняток з жахливого правила грубіянів і корупціонерів.
Дякую за науку, завжди вважала , що на відкритих місцях потрібно посадити дерева.
Якщо хтось "гарно" розмовляє, це не означає що він розумний.
Цей пан каже якусь крамолу. Дурість. Степ не може навіть на рівень стати з лісом, по усім пунктам.
Перепрошую, Ви еколог? Чи спеціаліст в іншій спорідненій галузі?
В школи та інші навчальні заклади необхідно запрошувати таких спеціалістів. Наш обов'язок- вчити діток любити та оберігати нашу природу, не порушувати цей крихкий баланс. Дякую за пізнавальне відео!
Вадим Манюк як і його бать викладають у ДНУ, тож за бажанням можете повчитися на його лекціях
Вітаю, товариство! Дякую за цей чудовий сюжет! Дуже хочу в селі своєму донести до мешканців цінність того, про що оповідає пан науковець. В нас майже немає нерозораних ділянок. Тільки балки і ще якісь мінімальні шматочки землі, куди важко заїхати с/г технікою. Але при цьому орють навіть найвужчі діляночки цілини, що прилягають до доріг, річок, балок. Це дуже пригнічує. Я закоханий у своє село, його природу. У нас доволі унікальна рослинність на тих ділянках, що зберігаються. Це південь Харківщини - теж степова зона. Хочу чи есей якийсь написати для односельців, чи відео відзняти. Коротше, для мене ця тема надзвичайно жива і близька.
Велика вдячність Вам за те, що робите для збереження нашої природи!
Здавалося б степ та й степ, а скільки цікавого можна почути від компетентної людини, яка дійсно любить те чим займається, любить Україну. Навіть настрій підіймається 🙂🇺🇦
Хочеться, щоб були науково-навчальні програми по вивченню нашої України, як зберегти та допомогти природі, де людям можна жити, а куди навіть ступати не потрібно, щоб не шкодити природній екосистемі. Ми мажмо навчитись поважати природу, знати про неї все і розуміти, що вона головна, а не ми. Потрібно жити в гармонії з природою, дбати про неї, не шкодити їй, тоді вона нам дасть всі свої багатства.
Крутий дядько. Видно, що щиро переживає за природу, в т. ч. степ. Я на Полтавщині не сильно цінив степ, більше ліс, але після його лекції перегляну свої погляди на природозбереження.
Ми на Одещині так само. Завжди хочеться того, чого нема, а те що маємо, не цінуємо
@@alexandrashcherbakova7533живу в лісистій зоні і ніколи не хотіла мати замість лісу степ. Але подорожуючи Україною завжди захоплювалась і лісо-степом, і степом😊
Де в нас на Полтавщині ті степи залишились?Все вже розорано.Раніше хоть солонці та піщаники під толоками громадськими були, люди корів випасали, а тепер і їх розікрали та розорали.
@@МиколаДанилейко-я9чаналогічно і в Черкаській області.
@@МиколаДанилейко-я9ч На жаль, є таке, і справді все розоране. Але (не впевнений, чи це вважається степом), безлісових ділянок, де НЕ ведеться сільське господарство, багатенько вздовж долин річок. В селах це луками називають. Але чи має це якесь відношення до степу?
Дякую такій людині, що відкриває очі що важливо, та щоб правельно розвивались степи.🇺🇦☀️
Вперше почув про важливість збереження та догляду за степом. Звик, що оберігати та насаджувати потрібно ліс. Приємно було чути науково аргументовану думку фахівця еколога. Дякую! Бажаю, щоб питання збереження степу вийшло на загально національний рівень.
Для мене в новинку що степ такий цінний!
Сам з Запоріжжя, але зараз вимушено живу у Львові. Дуже сумую за степом. Степ - то любов 😊
Я теж неймовірно сумую за рідним степом
Супер Профі! Всім, слухати пана Вадима! Наснаги Вам у Справжній справі Вашого життя!
Нам бракує знань і розуміння, щоб любити нашу природу правильно. Дякую за розтлумачення. 💙💛
А ще потрібен захист зі сторони держави, зокрема законодавства, як от, наприклад, щодо інвазивнх видів дерев (( І багато чого іншого- розбудови вітряків на високогір'ї Карпат та поблизу заповідних територій, ви висвітлили цінність степових територій і багато такого іншого. Набагато буде більша користь для усіх, якщо все буде відповідне, а не робити з степу ліс, а з лісу степ, і все перекручувати, бо хтось на тому буде мати свою особисту вигоду. Зникне тоді гармонія і краса природи і буде шкода екологічна і економічна для людей.
Дуже дякую усій вашій команді за такого цікавого експерта еколога, пана Вадима, який дуже цікаво розповідає за наші степи та ліси
Дякую. Неймовірно цікаві факти про природу степів. Шкода, що немає системної політики щодо збереження природи у різних регіонах. Палити степи - це геть дикість.
Чудовий репортаж. Дякую, за підняття важливої теми. Дійсно, спет не менш важливий для центру, півдня і сходу, ніж ліс для півночі і заходу. Потрібно жорстке законодавство, направлене на збереження нашого довкілля, і контроль за його дотриманням.
Приклад коли людина любить свою справу. Я два рази слухав, та ще свою родину долучив. Дякую за цікаву інформацію, та за те що віддано працюєте.
Як приємно почути розумного спеціаліста!!Я живу в Дніпропетровській обл.,виросла в степу ,але такого цікавого ніколи не чула!Хоча на підсвідомості,коли потрапляю в лісову зону ,то ніби мені там тісно!
Дякую що ви є, хранителі унікальних екосистем. Такі люди наше богатство. ❤
Вперше чую слова вченого на захист степу. І дякую за просвітницьку роботу. Бо дуже шкодую за знищеним приазовським степом під Генічеськом, який навесні вкривався килимом (!!!!❤) жовтих тюльпанів та карликових півників. Все! Нема! Знищили! І більше не побачимо ту красу 😢
Може навесні?
😢😢😢😢😢
@@ОленаШрамко-б3з дякую. Виправляю
Дуже шкода😢
А что там сделали? Цветущая степь- это самое прекрасное зрклище.
Я всегда мечтала в Асканию Нову попасть...мечта такая была ...
Дуже дякую "Суспільному..." за цей репортаж і за те, що запросили справжнього фахівця і науковця. І ще... Без степу не було б вільного козацтва і вільної України. Пам'ятаємо про це і цінуймо наші степи!
👍
Українці є річкова культура
Правда!
@@trututu88 Так отож!
на свій сором, я і не думав про степ як про багату різноманіттям екосистему. дякую за просвітництво.
Дуже важливий момент забули, найбільше степів та луків розорано агрохолдингами рослинам, малим річкам та степовим тваринам від людської діяльності ще більше збитків наносить надлишкова агрономія
Дякую за відео і розумні поради!Підтримую,наші степи це перлина півдня України!!
Такі люди як цей еколог, повинні сидіти в міністерстві і брати участь у керуванні екологічною ситуацією в державі👌✅дуже цікаво і цінно, дякуємо
Вадим Манюк вражає своїми знаннями від етеру до етеру ❤💙💛 Чому нас не вчили цьому у школі ?! Весь час у владі не патріоти ...
Маю більш як тридцятилітній досвід членства в дачному кооперативі в районі Дар'ївки що на Херсонщині. Все почалося з рівного як стіл розораного поля. Поруч з моєю - купа дільниць різного ступеня запущеності, починаючи з таких, де нога людини не ступала. Дуже зручно спостерігати за формуванням біоценозів та сукцесією. Загалом, зона стеу бере своє. Дерева зникають, виникає степ. Відповідно, якщо мова йде про охорону природи, то це охорона степу. І на цьому повинна базуватися природоохоронна агротехніка. На цьому наголошував ще старий Фальц-Фейн.
Степ миколаївшини - це повна червона книга рослин…. Аромат дурманить розум… я ніколи його не забуду… мрію колись повернутись… побачити його знову…
Бальзам з таких рослин мертвого підніматиме.Не тільки оздоровитись можна а і озолотитись.
Шкода, що у нас не слухають професіоналів, на будь якому рівні повно невігластва
Веснянний степ - це найкрасивіше, що є в Україні. З кінця березня до середини червня він покривається міліонами квітів. Степові тюльпани, різнокольорові малесенькі півники, горицвіти, гіацинтіки, сон трава, різні бобові, шавлія, степовий мендаль, ракітники, терн, ковиль. Прийдеш додому після довгої прогулянки степом, а взуття ще 2 тижні пахне полином, чебрецем та шавлією. Ще в степу зявляються перші весняні грибочки - степові зморшки, "біли грибочки" степів. Нажаль степова фауна не так багато, але зустрічав і двохметрових полозів, і орла і навіть шакала.
Нажаль степів мало.
А зараз ще їх менше стане... (
А де це?
Де це? Знаю місця, де поодинці такі рослини, але де все разом?
ну деекк
Ви так гарно описали степ, що я аж захотів це все побачити, хоча люблю ліс, бо виріс біля нього.
@@Kathy-cx2mj Ці рослини ще можна побачити в Національному природному парку Бугський Гард, що на Миколаївщині. До всього переліченого плюсую ендемік - "смілку бузьку", яка знаходиться в Червоній книзі України та занесена до Червоного списку Європи. Якщо пощастить, то і ендемік - "мерингію бузьку" можна побачити, також Червона книга та Червоний список Європи. Але звичайно що не в ...місцях масового відвідування.
Побільше таких відео, особливо з цим спеціалістом
Живу під Києвом,у нас ліси,дуже зелено,але вирубують немилосердно і будують житло,на жаль.Все поступово знищується,і Київ,і область, Дякуємо за правду.
Маю віру,незабаром закінчиться війна зійде напередодні світло на нашу землю українську і наповняться світлом всі серця і душі.І будуть вірні рішення і розквітне Україна,де чують одне одного і править здоровий глузд.
Дякую вам за чудове відео🙏🙏🙏💛💛💛💛💛
Дякую людям, що доглядають за природою!
Я в захваті від цих випусків з Манюком. Він так чудово розповідає. Серце радіє
Пан Манюк скарбниця знань. Треба більше передач з такими науковцями про природу нашого краю
Дякую, дуже розумно і доступно, варто ініціювати " степове господарство" на державному рівні. Підтримую автора на всі 100%❤
Обожнюю степ❤ моє місце сили
П. Вадиме , дякуєм за вашу діяльність . Вам належить Україна , повинна належати . Дякуєм
Та вже належала Україна одній людині: Сталіну, Януковичу. Природа це надбання народу, а не особистості
Треба це в старших класах викладати, так буде рости освітчена нація. Дякую вам
Освічена
@@nosic248,освіТчена від слова освіТа ! А освічена від якого слова,свічка ?
@@Vale-wm6rwПросто гляньте у словник, і не виставляйте себе на посміховисько.
@@Vale-wm6rw, ні, таки правильно "освічена людина", а не "освіТчена".
Запитайте вчителя української мови, якшо не вірите.
😊
@@ІринаСатановська-к7щ ,я звикла думати СВОЄЮ головою......Яке корінне слово в слові освічений ? Свічка ?
Ми повинні навчитися любити нашу природу,нашу країну,вона в нас прекрасна.
Це несподівана інформація. Дякую за неї. Жадібність лісників менша тільки за наше неуцтво. 😪
❤❤❤ДЯКУЮ ВАМ ПАНЕ ЯК ПРИЄМНО ЦУТИ РОЗУМНОГО ГОСПОДАРА УЧЕНОГО УКЛІН ВАМ !!! ТРЕБА БЕРЕГТИ ПРИРОДУ , УЧИТИ ДІТЕЙ В ШКОЛІ ПРИВЧАТИ ДО ЧИСТОТИ В ПРИРОДІ БЕРЕГТИ СВОЄ ...!
Так приємно послухати розумну людину!Наче,інший світ, розсудливий і небайдужий ! 😊👌Чому ж у нас керують дилетанти і аферисти,які думають,що знають все !🙃
Бо дилетанти і аферисти мають нахабство і жадібність. Проти
У держслужбовців відношення до природи як до ресурсу. Тількі брать.
Крім всього,треба мати знання.А у нас чиновники,це торгаші, одним словом , одні неуки.
Я навіть не уявляла, що є така різниця!!!! Дякую за інформацію!
Обожнюю український степ
Дякую за підняття важливої теми
Теми не ПІДНІМАЮТЬ, а розкривають, висвітлюють. Ви з радянського союзу ще не вийшли?
Вподобайку встановлено і коментарі до розвитку канал у і подяка за інформацію
Наші доморощені з номенклатури та криміналітету латифундисти ще більш ніж ,,лісники,, плюндрують жалюгідні залишки степів , розорюючи балки , луки , болота і грунтові шляхи , береги річок .Не відстають і ,,забудовники,, , і все це кришує місцева влада , переважно ригівська і такі самі так звані ,,правоохоронці,, . А справжніх українців нищать на війні.
Ригі??? 😂
Живимо зараз у Польщі, на жаль. Бачу степи і дуже хочу до дому. Все своє життя жили в степах, навіть чую запах.
А ще степовий вітер... це неймовірна енергетика
Должна сказать,что это правда.Харьков находится на границе степной и лесостепной зоны.и когда идешь по лугу,то чувство просто как будто крылья вырастают,хотя это не осознаешь.а этот ветерок,напоенный запахами- его ни с чем не спутаешь.я ездила много,и я знала,что даже с закрытыми глазами я сразу пойму,что я вернулась домой.
Я думаю те страшные события что происходят сейчас,дали возможность людям понять,что такое Родина,родина и дали чувство родины.ты можешь иметь все блага цивилизации,но счатлив и наполнен ты можешь быть только дома
Потрібно не попам руки цілувати і шукати Бога в церкві.А потрібно цінувати те що Бог сотворив,зберегти природу.Сила наша в нашей землі.
А ще краще відмовитись від релігії, бо вона людиноцентрична і ставить людину на 1 місце коштом дикої природи. Людина це така сама тварина як і всі інші живі організми і є частиною екосистеми, де всі її ланки є ОДНАКОВО важливими. Релігія висуває людину над всім живим, що є причиною зміни клімату і знищення біорізноманіття.
Це ви, @@lostrund, щось не про ту релігію говорите...
В Біблії -"але не моя воля хай буде а Твоя..."
- а хто придумав таку дурню цілувати попам руки мабуть кацапський нонсенс
Цінувати це означає знати.
В нас невігласи.
Вїбать по харі Біблією всім вам єретики
Дай Боже здоров'я і наснаги цьому Вченому!🙏🙏🙏
Професіоналізм найвищий! Щира, світла, добра Людина закохана у рідну землю! ❤💛💙❤️
Дякую! Навіть не думала про важливість степу....
Це вже давно зрозуміли американці , які ще у 70-х роках почали відновлювати свій втрачений стер ( prairie) ...CША в степовій зоні навіть викуповують землю у землевласників щоб відновити її у первісному вигляді степу , а фермери якусь частку своєї землі мусять засівати степовими травами та рослинами і уряд їм за це платить...
Треба це роз'ясновати, починаючи зі шкіл та садочків. Влаштовувати екскурсії дітям та батькам. Це має бути системна просвітницька та виховальна місія. Сподіваюся до цього держава обов'язково долучиться із допомогою фахівців-екологів
Пан Манюк проводить цікавезні екскурсії.
Підтримуємо Вас...
Відстоюйте нашу природу.
Ви молодець і ваша команда
Дуже приємно слухати справжнього фахівця та патріота своєї країни! Дякую!
Дуже приємний еколог. Бажаю йому удачі
Орільський заповідник та узбережжя - це любов. Там, де оранки не було, все квітне і пахне, черепахи, яскраві бабки, кубишки і можна губити капці в річці, намагаючись на той беріг в брід перейти. Треба зберігати ділянки недоторканої природи. Їх залишилось так мало.
Дякуєм за вашу думку
@@tanjamayer5220 Це ви адмініструєте цю сторінку? Я тут залишала два великі коментарі про степ, ліс і утворення чорнозему, але вони чомусь хутко зникли. Не підкажете чому?
Орільський заповідник це ж на Дніпропетровщині вже?) А я мешкаю на Харківщині, неподалік тих місць, де Оріль бере свій початок)) якось був у відрядженні, їхали з колегами у Кам'янське. Побачив, що проїжджаємо міст через Оріль. Був у захваті від цього. Виникла ідея піти в похід від початку річки аж до її гирла. Планував на літо 2022 року... Але план так і не втілив у життя...
СТЕП, тепер знищений людською цивілізациєю, століттями накопичувана його сила змарнована полями соняхів, рапсу, кукурудзи... Але це ж був цілий всесвіт травяного різноманіття, великий скарб, даний природою не всюди, для блага людини, він і годував і зцілював, кожна рослина безцінна , бо це хімічна лабораторія ліків без забруднення оточуючого середовища, Що ми зробили з тим багатством... можна побачити. Іноді здається що теперішні наші катастрофи буття небезпричинні , ми самі їх спровакували своєю жадібностю та байдужістю, стихія ЗЕМЛЯ нам віддячує
Ми змарнувале те багатство через необхідність годувати весь радянський союз, який безжалісно ставив нам завищені норми, не залишаючи навіть на посів. Тільки власне господарювання, дбайливе і бережливе змінить нашу природу на краще
@@milavalya пардон, але союзу вже немає 30 років, а українські землі деградують посиленими темпами. При союзі хоч органіку додавали з-під корів, зараз все на хімічних добривах і пестицидах заради швидких грошей.
@@eugenevikernua1675а ви аграрій чи може в селі живете? З міських балконів дуже добре видно що відбувається в полі. Бо так впевнено стверджуєте
@@milavalyaтепер Монсанто буде господарювати. Згадаете ще радяньский союз як найкраще.
Потрібно міністерство екології, яке має регулювати ці питання з повним усвідомленням всіх процесів на нашій землі і степових, і лісових, і водних.
Все министерства коррупционные, нужно убрать все министерства и будет порядок
Дякуємо за те, що існують розумні люди, які знають і розуміють закони екосистем. Дякуємо, що взагалі є такі відео!
Завжди раді бачити пана Вадима!
Наше найбільше багатство- це люди!
Які нищать природу
Так приємно слухати розумну фахову людину!
Шкода ,що саме такі люди не керують державою.....
Хтось великий сказав, що владу люблять в першу чергу хворі на голову люди.
На підтримку степу ❤️🩹
Дякую за Вашу працю!
Більше б таких роз’яснень
Дякуємо за відео! Хай квітне україномовний ютуб і Україна 🇺🇦🇺🇦🇺🇦❤️💪💪
Дуже цікаво і приємно слухати, зробіть будь ласка повноцінний документальний фільм на цю тему з цим ведучим 🤘🌱🌳
Який розумний чоловік.
Дуже добре,що ще є фахівці,-значить збережемо наші степи і Україну.
Боляче за нашу ЗЕМЛЮ
Дякую пану Вадиму за цікаву доповідь! =)
Дякую Вам завжди слухаю з повагою
Бачити ваше інтерв'ю, слухати ваші розповіді це одне задоволення!!!
Дякую. Українці, дослухАйтеся фахівців, цінуйте те що нам дароване...
Неймовірно цікаво слухати! Дякую Вадимові і каналу за таку корисну діяльність!
Дякую за просвітництво!❤
В нас же є голодні яким треба кожен вільний рівний клаптик степу розорать і на всіх їм все одно,водозахисні ділянки біля водойм їх не зупиняють
Надзвичайно цікаво. Дякую.
Тільки з початком війни почала поринати в минуле, в дитинство. В дитинстві я бачила ліси лише насаджені лісництвом, лісосмуги вздовж полів, посадки плодових кущів та садів і рідко - природний ліс. Все інше степи...Ліси з їх різномаїттям для мене стали відкриттям в Києві. І я їх обожнюю за велич. Але так хочеться поринути в степи Миколаївщини, з унікальними рослинами, котрі тут на півночі просто не ростуть.
Хто такий професіонал? Це той, хто простою мовою може пояснити складні речі. Низький уклін за вашу, таку важливу і для природи і для нащадків, працю!
Дуже цінне відео, і як шкода, що дійсно нам про це ніколи і не розповідали. Треба поширювати 🙌
Головне, що ці у руля виконували ваші наративи по збереженню природи!! На жаль у владі корупціонери, кар,єристи, не профі!! Всі по блату в тих же міністерствах охорони природи! Це жах!
Та і населення в більшості - байдуже неосвічене..
Вам велика вдячність за не байдужість до живої природи!!❤
У владі зараз кращі з нас. Ми точно гірші назагал.
Дуже цікаво, дякую за цей репортаж. Сподіваюсь, вдасться зберегти степ❤
Людиноподібні істоти ми, які хочуть жити "краще"...,знищуючи Божественну природу,дім наш, планету. . .Чи є у нас шанс, змінитись і час???
Спасибо за любовь к природе и Украине...👍👋🤗🇺🇦💖
Дуже важливо доносити цю думку в маси. Степ - це дуже красиво, окрім того, що, як виявляється, ефективно)
Хочеться, щоб якомога більше людей побачили це відео. Дуже корисне, я раніше не чула цих речей, а завдяки пану Вадиму багато чого стає зрозуміліше. Дякую за цей контент, @Суспільне !