📡39 gratis dla schroniska pomocy dla kobiet,naprawa starej instalacji Televes Ellipse MIX, DVB-T2

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 8 лип 2024
  • Schron zwiedzanie wirtualne pod pomnikiem Krzyży w Poznaniu
    my.matterport.com/show/?m=Dpf...
    Jestem mega zadowolony, że udało się to wszystko zorganizować. Lubię takie akcje. Dziękuje bardzo firmą Televes, Telmor i Dipol za przekazane gratisy. Pozdrowienia dla Pana Waldka.
    Materiały użyte w filmie:
    antena naziemna - www.televes.com/pl/14882x-ell...
    okablowanie - sklep.telmor.pl/pl/p/Kabel-ko...
    dekoder - www.dipol.com.pl/tuner_naziem...
    obejma kominowa - sklep.delta.poznan.pl/chimney...
    maszt - sklep.delta.poznan.pl/maszt-s...
    w razie czego podaje Wam link do schroniska:
    www.monar-markot.poznan.pl/mar...
    Mój miernik, na którym pracuje , jakby kto pytał :-) ROVER TAB 5 LITE kod „MRSERWIS”rabat 7%
    sklep.telmor.pl/pl/p/Rover-TA...
    Pamiętajcie że przy zakupie miernika ROVER TAB 5 ULTRA od firmy Telmor, na hasło : MRSERWIS rabat 7%
    Link:
    sklep.telmor.pl/pl/p/Miernik-...
    Dla ciekawskich parametry wg normy 60728-1 ( na gniazdku końcowym )
    stary standard DVB-T minimum MER 26 dB
    nowy standard DVB-T2 minimum MER 32 dB
    Siła sygnału wg normy ostatniej obowiązującej z 2015 roku (na gniazdku końcowym ) :
    stary standard DVB-T:
    MUX 3 (TVP ipt) minimum 48 dBuV maximum 74 dBuV
    MUX 8 (wp,nowa,)minimum 51 dBuV maximum 74 dBuV
    nowy standard DVB-T2:
    MUX 1,2,5 minimum 46 dBuV Maximum 74 dBuV
    MUX 4 (Wydarzenia 24) minimum 48 dBuV maximum 74 dBuV
    Więcej informacji o BER PWR i MER
    www.dipol.com.pl/pomiary_i_wz...
    0:00 wstęp
    1:38 przegląd starej instalacji tv
    4:45 sprawdzenie poziomu sygnału z anteny
    6:37 obejma kominowa T4
    9:39 montaż obejmy kominowej
    12:13 ustawienie anteny naziemnej
    15:40 wymiana okablowania na dachu
    16:43 łączymy stary kabel z nowym
    20:07 sprawdzamy pomiar na telewizorze w stołówce
    20:47 historia miejsca - schron przeciwlotniczy
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 330

  • @MRSerwis
    @MRSerwis  Рік тому +41

    Siema. Kolejny „gratis” zaliczony. Ps. Sorki za eksploracyjne przynudzanie w drugiej części odcinka. 👍👌💪🏻

    • @paweskowronski7103
      @paweskowronski7103 Рік тому +4

      Witam Szacunek czasem tak trzeba :) pomóc Pozdrawiam. :)

    • @bbzyq
      @bbzyq Рік тому +5

      I myk... Pomysł na drugi kanał eksploracyjny :) a tak serio to też nie powiem gdzie pracuje, ale jeździ się po ludziach i różne schrony się widuje na podwórkach

    • @DjGraal
      @DjGraal Рік тому +3

      Miki wspaniały gest i co najważniejsze nie na pokaz nie na potrzeby fałszywego pijaru tylko z potrzeby serca.Ci co Cię dłużej znają wiedzą, że jesteś osobą empatyczną słynącą z dobroci dla innych wielokrotnie pomagałeś ofiarując anteny z demontażu za darmo choć mogłeś wyrwać kasę.Bo Panowie dobry instalator to taki jak Miki pasja i pomoc innym w potrzebie, a nie kasa,kasa i tylko kasa płacz i płać.Sam fakt,że tu na forum pomagsz 24godzinny 7dni w tygodniu nawet na urlopie,bo dobroć nigdy nie ma urlopu.Miki bądź taki i się nie zmieniaj bravo Ty!

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      @@paweskowronski7103 pozdrawiam również

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      @@bbzyq możesz wysyłać fotki na majla jak coś ciekawego będziesz miał

  • @donkaczy2065
    @donkaczy2065 Рік тому +23

    Super z twojej strony, też kiedyś miałem wezwanie do starszej pani. Serwis naziemnej bo nie działała, pani bardzo mila i super mi się z nią rozmawiało. Niestety jej skromna emerytura i styl życia nie za bardzo pozwalał jej na naprawę tego. A więc za kawę i drożdżówkę pani została z całą nowa instalacja pozwalającą jej oglądać jej ulubione seriale :) . Nie zawsze kasa się liczy panowie. Wystarczy rozmowa a czasami można trafić na fajnych ludzi... Pozdrawiam

    • @puszek92
      @puszek92 Рік тому +3

      Super :) miło z Twojej strony! Aż się uśmiechnąłem pod wąsem :)

    • @czipdaledale9575
      @czipdaledale9575 Рік тому

      Ja mam wyrzuty sumienia ze montuje anteny. Ludzie są przez tv oglupiani. Jestesmy najgorzej poinformowanym narodem np w sprawie wojny domowej na ukrainie. Jesli kogos na cos nie stac to po prostubtego nie ma.

  • @ACoTam2
    @ACoTam2 Рік тому +19

    Super akcja z twojej strony, fajnie widać że są na tym świecie ludzie z sercem a nie tylko kasa, kasa, kasa 😃

  • @PiotrSzczecin
    @PiotrSzczecin Рік тому +16

    Super film! Zawsze dobrze jest mieć inną pasję niż praca 🙂

  • @Kolyska1
    @Kolyska1 Рік тому +1

    Przy nocnym odkrywaniu i pozyskiwaniu wiedzy o instalacjach okazuje się, że M.R. Serwis to człowiek o wielu twarzach pozytywnie. Ta odskocznia o grupie eksploracyjnej jak najbardziej na plus.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Trochę twarzy jeszcze mam do odkrycia :-) , pozdrawiam

  • @krzychuk3599
    @krzychuk3599 Рік тому +8

    Super akcja i dobrze że każda firma dołożyła również cegiełkę. Mega ciekawa historia związana z schronami.

  • @Zumbach1976
    @Zumbach1976 Рік тому +5

    Ciekawy temat tych schronów 👍 Dzięki Mikołaj 🍻 Tyle lat mieszkałem w Poznaniu a nigdy o tym nie słyszałem 🙆👌

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Temat bardzo ciekawy do dziś mnie interesuje, choć już prawie wszystko w Poznaniu co miałem wiedzieć to widziałem lecz zawsze pozostaje nutka tajemnicy

  • @InstalatorTVK
    @InstalatorTVK Рік тому +5

    Mikołaj! Chcę CI powiedzieć że jesteś super gość! Dobry z Ciebie fachowiec a równocześnie fajny czuły gość! Cieszę się że założyłeś kanał na youtube i dzielisz się swoją osobą. Jest mi niezmiernie miło że mogłem trafić na twój kanał. Dla takich ludzi powinien być youtube ! :) Pozdro byku

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Dzięki za miłe słowo 👍👌💪🏻

  • @Adam-uf2vl
    @Adam-uf2vl Рік тому +2

    Wielki szacunek kolego super inicjatywa dobro wraca zobaczysz 100 krotnie zostanie ci to oddane jeszcze raz wielki szacunek chylę czoła dobry człowieku w pełnym tego słowa znaczeniu

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Uprzejme dzięki za miłe słowo. 👌👍💪🏻

  • @kamilbogus
    @kamilbogus Рік тому +6

    Dobry odcinek i Robota !!!! super akcja

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Też takie akcje lubię więc tym bardziej zrobiłem to z przyjemnością

  • @rafalinio0
    @rafalinio0 Рік тому +1

    Aż świetny materiał+ wiele wspaniałych zdjęć o pasji no aż miło się ogląda 💪

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Dzięki za miłe słowo

  • @audioBoschmann06
    @audioBoschmann06 Рік тому +7

    Dobry odcinek jak zawsze 💪

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Dzięki Szymon za miłe słowo, jak zawsze

  • @PatrixiaczeK
    @PatrixiaczeK Рік тому +4

    Super, super hojny czyn z twojej strony!

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Lubię takie akcje więc tym bardziej zrobiłem to z przyjemnością

  • @kaktusadas622
    @kaktusadas622 Рік тому +1

    Witam jesteś super pozytywnym człowiekiem szczytny cel,pozdrawiam Cię serdecznie dużo zdrówka Ci życzę i uważaj na Siebie 👌👌👍👍.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Dzięki za miłe słowo 👌👍💪🏻

  • @HermanOtto-wr2nn
    @HermanOtto-wr2nn Рік тому +2

    Witam jak zwykle jest Pan super człowiekiem ja tak samo jak mogę pomagam bezinteresownie ale pomijając to z mojego doświadczenia przewód leżący na papie dachu w czasie wiatru przemieszcza się i zdziera się izolacja zewnętrzna prowadzi to do przerwania oplotu to nie jest pouczanie tylko moje stwierdzenie , Pan jest doskonałym fachowcem więc nie pouczam szacunek dla Pana pozdrawiam , oczywiście jak zwykle łapka w górę , jestem stałym fanem Pana filmów

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Niech Pan proszę zaproponuje rozwiązanie tego problemu, czy jakieś uszczelniacz dachowy zastosować, co zrobić w takiej sytuacji ponieważ czarne kable mają dosyć Gruba otulina, Z czasem delikatnie wtapia ją się w pape i nic się nie rusza ale chciałbym żeby to wyglądało jakoś bardziej profesjonalnie

    • @HermanOtto-wr2nn
      @HermanOtto-wr2nn Рік тому +1

      @@MRSerwis to jest bolączka tego ja stosuję takie zapinki na zatrzaski jak używa się do zapinania turek PCV do ściany na zewnątrz wie Pan o bo chodzi UV kleję to do papy gęstym lepikiem z dodatkiem piachu kwarcowego (drobny) i super trzyma ale są to środki zastępcze nie gwarantujące że ktoś idąc dachem nie urwie tego butem i nie roztarga papy dachowej , dokładnie wiem trzeba zarabiać a nie dokładać do biznesu , trzeba skończyć szybko i bezproblemowo , wszystko to powiększa koszty dla klienta pozdrawiam

    • @HermanOtto-wr2nn
      @HermanOtto-wr2nn Рік тому

      @@MRSerwis jeszcze nie dopisałem przepraszam nie chcę zabierać czasu prościejsza metoda jeśli dach jest drewniany pokryty papą bo takie się zdarzają śrubki szybkowkręty nie robi się dziura jak byk zaledwie 2mm pod zapinkę deko kleju silikon i tyle , a w razie usunięcia zapinek nie robi problemu z zaklejeniem dziurki

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Muszę coś wypróbować 👍👌💪🏻

  • @kaktusnawozku
    @kaktusnawozku Рік тому +1

    Super robota! Pozdrawiam i przyjemnościowo relaksacyjnego weekendu życzę ^^

  • @voywit
    @voywit Рік тому +1

    To nożyce do rozcinania ubrania dla ratowników - jutro sobie zakupię :)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Najlepsze nożyce ever :-)

  • @maciejmajstr5956
    @maciejmajstr5956 Рік тому +1

    Szacun, dzięki za film 👍

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Pozdro 👌👍💪🏻

  • @arkadiuszgratys1273
    @arkadiuszgratys1273 Рік тому +1

    Super zorganizowana akcja 👍 Miki Ty to jesteś dobry chłopak i nie raz pokazałeś że masz dobre serducho 👌 ale pozytywnie zaskoczyły mnie firmy które podarowały towar: brawo za wsparcie 👏 miło było słuchać o Twojej pasji 💪 najlepszego 🙂

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Również najlepszego i dzięki za miłe słowo 👌💪🏻💪🏻

  • @TheBodzio1978
    @TheBodzio1978 Рік тому +1

    12:59 zarąbista wstawka 🫣😋

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Miało być „intensywnie” pukają młoteczkiem :-(

  • @wojtekd2790
    @wojtekd2790 Рік тому +2

    Te przynudzanie chciałbym ciągle słuchać
    jesteś super

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Dzięki za miłe słowa 👌💪🏻💪🏻

  • @sebaszwarc
    @sebaszwarc Рік тому +2

    W obecnej sytuacji wojennej takie schrony mogą się przydać. W Poznaniu zadaniem urzędnika jest utrudniać mieszkańcom życie, może jak prezydentem zostanie ktos ze społeczników to się zmieni.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Ciężki temat, brak przychylności do tego typu grup , pozostaje nielegalne zwiedzanie , niestety miasto to wymusza. A każdy obiekt z lat 44-45 robi problem na budowie drogi czy nowego bloku i tu jest największy problem. Pojawia się grupa , chce robić film a tu cichutko trzeba wyburzyć , bez rozgłosu

  • @akdwrl
    @akdwrl Рік тому +2

    Dobra robota i zamilowania
    ::)

  • @TELKOMTELMORPL
    @TELKOMTELMORPL Рік тому +3

    Wszystkie elementy w instalacji są równie ważne i to pokazałeś Miki na tym filmie. Fajnie, że udało się pomóc i ośrodek w końcu będzie mógł skorzystać z TV (szczególnie dzieciaki). Trzeba jeszcze powtórzyć taką akcję! "Dobro Wraca".
    Ciekawe nawiązanie do schronów, ciekawi nas co tam jeszcze masz rękawie?
    Pozdrowienia z Gdańska TT

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +2

      Jakoś tak lubię pomagać i lepiej się z tym czuję, W instalacji jak to się mówi każdy szczegół to podstawa, czasami jedna głupia rzecz a problem z odbiorem gwarantowany

    • @patrykgrzeskowiak6756
      @patrykgrzeskowiak6756 Рік тому +3

      Korzystając z okazji dzięki za przekazanie anteny na poprzedni konkurs. Przy najbliższej okazji antena z konkursu zostanie zainstalowana w tym miejscu:
      facebook.com/obozyZHPRudaSlaska/
      Dołożę do niej jakąś od was na MUX 8
      Dzięki za wygraną,
      Pozdrawiam

    • @TELKOMTELMORPL
      @TELKOMTELMORPL Рік тому +2

      @@patrykgrzeskowiak6756 będziemy śledzić!! Pozdrawiamy

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      @@patrykgrzeskowiak6756 Antena doszła cała i zdrowa ?

    • @patrykgrzeskowiak6756
      @patrykgrzeskowiak6756 Рік тому +2

      @@MRSerwis Tak, doszła prawie jak z fabryki

  • @DanielBeszterda
    @DanielBeszterda Рік тому +1

    Zajebisty odcinek Mikołaj! Przyjemnie się słuchało o schronach, nawet nie wiedziałem, że w Poznaniu jest taka grupa.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Grupa jest ale już bez kilku osób które w niej dużo robiły :-(

  • @Antony8.8
    @Antony8.8 Рік тому +1

    Nie no paniee super wspominka i suuper pasja. Widać fach i podejście do tematu. Obyś wrócił do tego bo szkoda zaprzepaścić taki temat u takiego człowieka. Pozdro 😉💪

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Hej, musiałem wspomnieć o schronach, ponieważ wtedy cały film nabiera jakiegoś sensu

  • @wojtekd2790
    @wojtekd2790 Рік тому +2

    Super

  • @grzegorzroszyk8230
    @grzegorzroszyk8230 6 місяців тому +1

    🎉

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  6 місяців тому

      👌💪🏻👍

  • @czarnaowca2459
    @czarnaowca2459 Рік тому +1

    Mega 👍👍👍👍👍👍

  • @0_zda
    @0_zda Рік тому +2

    O! Udało się dobić 11 tys. subów! Gratulacje ode mnie!!!

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Dzięki 💪🏻👍👌

  • @paweskowronski7103
    @paweskowronski7103 Рік тому +1

    Fajny Filmik lubię też Anteny i itd Elektronikę. Pozdrawiam Wszystkich i Fachowca. :) :)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Pozdrawiam 👍👌💪🏻

  • @wozniakpawel
    @wozniakpawel Рік тому +1

    Montuje anteny i lubię podziemia. Dla mnie świetny odcinek.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Dzięki 👌👍💪🏻

  • @dariuszderyo3078
    @dariuszderyo3078 Рік тому +1

    Dobra robota 👍. Pozdrawiam

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Pozdrawiam również 👌👍💪🏻

  • @Mitsu89
    @Mitsu89 Рік тому +1

    26:58 święte słowa 😁

  • @andrzejandre8418
    @andrzejandre8418 Рік тому +1

    To co powiem jesteś wielki wzrostem, ale i sercem takich ludzi nam trzeba, i jak zwykle instalacja zrobiona profesjonalnie

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Dzięki zawsze staram się jak mogę , fajnie ze udało się tak wszystko połączyć , ktoś skorzystał 👌👍💪🏻

    • @andrzejandre8418
      @andrzejandre8418 Рік тому

      Dokladnie pozdrawiam ciebie i cała familie

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      A dziękuje również pozdrawiam , przekaże pozdrowienia dla familii

  • @unitramadeinpoland7265
    @unitramadeinpoland7265 Рік тому +1

    Super robota

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Dzięki za miłe słowo 👍👌💪🏻

  • @pyra46.
    @pyra46. Рік тому +1

    Super odcinek Mikołaj pozdrowionka z piątkową 😀

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Pozdro 👍💪🏻💪🏻

  • @wojciechpodgorski1411
    @wojciechpodgorski1411 Рік тому +1

    Wspaniała inicjatywa

  • @kubaielektronika2384
    @kubaielektronika2384 Рік тому +2

    Fajny filmik

  • @dawidedziu
    @dawidedziu Рік тому +2

    Co do kabla leżącego na tej blasze - zamiast wiercenia, nałożyć jakiegoś uszczelniacza dekarskiego czy coś oodobnego i go po prostu wcisnąć w to(przyłożyć czymś ciężkim aż zwiąże)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Będę tam jeszcze przyjeżdżał to podjadę i uczepie w ten sposób

  • @filipkolasa1270
    @filipkolasa1270 Рік тому +1

    I takie akcje to ja szanuje.

  • @sebastianretecki8278
    @sebastianretecki8278 Рік тому +1

    Elo ;) Wartość dobroci MR Serwis włożonej w pomoc innym jest wprost proporcjonalna do radości obdarowanych ;) a odwrotnie proporcjonalna do ilosci bialego kabla na dachu :) Ps. Jak następnym razem miał widoki na taką akcję i potrzebował pozbierać jakieś klamoty - dawaj znać, też chętnie pomogę coś zorganizować 💪❤

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Spoko, może coś się urodzi znowu

  • @wawrzynzatorski5631
    @wawrzynzatorski5631 Рік тому +1

    Schrony bardzo popularny towar w dzisiejszych czasach tylko nie w krajach gdzie budowa takich obiektów powinna być norma. Pozdrawiam.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Zarządzającym naszym miastem schrony kojarzą się tylko z hitlerem ,są to pozostałości z tamtych czasów mnie interesował okres IIWS , taka mamy historie i kropka. Nie zmienimy tego co było :-(.

    • @wawrzynzatorski5631
      @wawrzynzatorski5631 Рік тому

      @@MRSerwis Co to ma do Hitlera, to jest historia.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +2

      Ja to rozumiem, zarządzający tym miastem już niekoniecznie

  • @arturek3058
    @arturek3058 Рік тому +1

    Bunkry fajny temat. Za czasów harcerstwa w szkole podstawowej to żadnej dziurze w ziemi nie przepiscilismy bez zbadania. Kolejny fajny temat😀💪

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Cześć Arturze temat tajemniczy ciekawy i chyba ta tajemniczość jest taka interesująca

    • @arturek3058
      @arturek3058 Рік тому +1

      @@MRSerwis to prawda, a jeszcze odkrywanie miejsc w których czas się zatrzymał bezcenne.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      I o to była największa draka. Znajdowaliśmy schrony których rzekomo miało nie być , nie dość ze były pod parkiem to jeszcze miały powojenne pozostałości

    • @arturek3058
      @arturek3058 Рік тому +1

      @@MRSerwis Właśnie, najbardziej boli ta ignorancja i ciemnota różnej maści urzędników. Zamiast umożliwić legalną eksplorację i późniejsze zagospodarowanie takich historycznych miejsc, łatwiej jest zakazać, zakopać nie ruszać. Gorzej jak się kiedyś coś samo zawali, ktoś gdzieś wpadnie i dojdzie do tragedii. W załatwianiu wszystkiego a nie mówiąc już o czymś co nie jest stereotypowe w naszych urzędach trzeba duuuużej wytrwałości. Kurcze, kiedy skruszeje ten urzędowy beton...

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Beton to dobre określenie postawy niektórych urzędasów. A częste odpowiedzi - nie, bo nie, powodowały moje wrzenie. Jeden wielki burdel , nikt nic nie wie i wieczne odsyłanie od jednego urzędu do drugiego. Na beton nie ma siły , a sił szkoda trzeba je oszczędzać. Nie wszystko co warto się opłaca niestety

  • @ryszardgajewski1775
    @ryszardgajewski1775 Рік тому +1

    Witam Pana. Bardzo ciekawy odcinek. Zauważyłem u Pana rozdarły się spodnie w kolanie. Pozdrawiam 🙂 👍

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Tak nawet na filmie napisałem że to wentylacja😂

  • @mikoajandrzejewski259
    @mikoajandrzejewski259 Рік тому

    17:50 No kto by się spodziewał :) Patrzyłem na to i już w głowie miałem "weź to chłopie czymś chwyć" :D No, ale dobrze, że narzędzia zostały :)

    • @mikoajandrzejewski259
      @mikoajandrzejewski259 Рік тому +1

      A jednak nie spadł :D

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +2

      Jaja muszą być, do zabezpieczenia wykorzystuje stare direktory z anten, mocne alu w poprzek kładę wtedy i trytolem przywiązuję :-)

    • @mikoajandrzejewski259
      @mikoajandrzejewski259 Рік тому +1

      @@MRSerwis dobry pomysł! Pozdro :)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Często zostawiam je później aby kable nie ciążyły w dół swoim ciężarem itp, wszystko zależy 💪🏻👌👍

  • @oskaro3831
    @oskaro3831 Рік тому +1

    👍

  • @avimultimedia
    @avimultimedia Рік тому +1

    Poprawnie wykonana instalacja.... Myślę tylko że w tym przypadku lepsza byłaby opaska z srubami od taśmy klucz 19. Jeszcze nigdy nie zerwałem tych srub.. Dokładam też kątowniki zabezpieczające komin. Pozdrawiam

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Niestety trafiłem na Opaski gdzie śruby chyba były jakieś oszukane zdarzyło mi się kilka razy je przekręcić

  • @mioszdorzynski9429
    @mioszdorzynski9429 Рік тому +1

    Hej Mikson, "telewizję oglądam tylko u klienta, najczęściej na dachu" :-) ps. świetna akcja

  • @sawomirgemzik9258
    @sawomirgemzik9258 Рік тому +1

    Może coś o antenach radiowych. Twoja wiedza o instalacjach jest super.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Radio nie mam styczności , bardzo małe zainteresowanie i zleceń brak przez co praktyki brak

  • @sebaszwarc
    @sebaszwarc Рік тому +1

    Na Instagram się kręci w pionie! :P

  • @7777loki
    @7777loki Рік тому +4

    Nożyczki z apteczki;)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      A to już wiem przynajmniej skąd ja mam 😂

  • @freeq007
    @freeq007 Рік тому +3

    Nie mów, że kominy są porobione w 3:36, bo na Śląsku oznacza to osobę po spożyciu alkoholu :) pozdrawiam świetny odcinek.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Ale jaja. Również pozdrawiam 👍👌💪🏻

  • @kfm877
    @kfm877 Рік тому +1

    Gdyby doba miała 48h to takie akcje można robić częściej. Niestety zlecenie goni zlecenie. Ale zawsze gdy jestem w obojętnie którym DPS, staram się robić za na prawdę symboliczne pieniądze dla nich. Ja nie zbiednieje a oni się nie wzbogacą.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Doba za krótka niestety 🥲

  • @Ready4Urbex
    @Ready4Urbex Рік тому +1

    Hehehe Urbex :) Ja się też zajmuje podobnymi sprawami co ty :) Pozdrowionka :)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Pozdro 💪🏻👌👍

  • @fanfacjatymichaapola6770
    @fanfacjatymichaapola6770 Рік тому +1

    Brawo, ale lajków i wyświetleń się doczekałeś kolego! Brawo! CHętnie obejrzę od dechy do dechy!

  • @emilek1991
    @emilek1991 3 місяці тому +1

    Ten bts jest zajebisty, dzieki niemu mam neta w domu :D

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  3 місяці тому

      Jak to w życiu jeden się cieszy inny nie. Pozdro 👌💪🏻👍

  • @Harrier787
    @Harrier787 Рік тому +2

    Super robota Panie Miki, ale czy nie lepiej było by, wymienić koncentryka po całości? Nie wiadomo w jakim stanie jest kabel, który leci w kominie.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Pewnie ze lepiej wymienić cały kabel. Z doświadczenia wiem że Kabel jest w kominie czy wewnątrz nie Niszczy się w ogóle, Niszczy się tylko to co jest na odcinku dachowym. Na początku był plan żeby wymienić całą się niestety został przy remoncie Kabel za tynkowany i bez ingerencji później szpachlowania nie dałoby się tego zrobić estetycznie. Dołożyło by mi to pracy, a ja się takimi rzeczami nie zajmuje jak szpachlowanie i Tynkowanie :-(

    • @Harrier787
      @Harrier787 Рік тому +1

      @@MRSerwis Faktycznie, tak jest szybciej. Ogólnie super sprawa z takimi gratisami. W dzisiejszych czasach coraz trudniej o takie dobre uczynki. Pewien mój kolega kiedyś za darmo podłączył zmywarkę przypadkowo spotkanemu w Castoramie facetowi. Ten mu się odwdzięczył zleceniami remontowymi u swoich znajomych i pieniądze same przyszły😀.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Jeżeli firmy dają mi coś w gratisie i ja mogę dać to komuś kto z tego skorzysta, to moja robota to tylko przyjemność. Tym bardziej , ze Panu Waldkowi byłem wdzięczny

  • @Electester
    @Electester Рік тому +1

    Szacun gościu!

  • @SiemkaAll
    @SiemkaAll Рік тому +1

    Montowanie Elipse czy HD Boss bez DC mija się z celem. Jest tam zastosowana technologia T-Force , która nie działa bez zasilania, jak już pasywnie to wystarczy tańsza Televes Zenit MIX

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Taka dał televes dlatego zamontowałem ellips.

    • @SiemkaAll
      @SiemkaAll Рік тому +1

      @@MRSerwis jasne, ale dobrze o tym wspomnieć :) T-Force nie raz już mi uratował instalacje :)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      👍👌💪🏻

  • @marcin-_
    @marcin-_ Рік тому +2

    K42 bez zasilacza MER: 30 dB, po włączeniu zasilania MER: 29 dB. Dzieci nie patrzyły jak robisz w stołówce? Fajnie, że macie schrony. :)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      To inteligencja w tych antenach ogłupia Miernik czasami. Jak robiłem w stołówce było pusto, osoby niechętnie chciał się pokazywać na Filmie

  • @robertwalicki3176
    @robertwalicki3176 Рік тому +1

    Wow! Temat starych schronów super (a instalacja ant jak zawsze I klasa). Czy którakolwiek z tych budowli jest obecnie udostępniona publicznie mieszkańcom, czy wszystkie gniją w zapomnieniu?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Publicznie dwa schrony przeciwlotnicze przy ulicy kościelnej, od niedawna schron pod pomnikiem Krzyży . Jak wpiszesz dni twierdzy Poznań to dostaniesz wszelkie informacje

  • @blackIwaterIpark
    @blackIwaterIpark Рік тому +1

    Niesamowita historia. 👍 Pamiętaj: dobra karma wraca. 🙂

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      👌👍💪🏻

    • @blackIwaterIpark
      @blackIwaterIpark Рік тому +1

      @@MRSerwis : no to jeszcze dzisiaj jeden mój komentarz dla podbicia statystyk Twojego kanału (a swoją drogą ciekawe, ile komentarzy sprawia, że film zyskuje na oglądalności? Analizujesz może takie rzeczy?).

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Nie analizuje takich rzeczy , ale widzę ze komentarzy sporo pod filmami

  • @allstarbury
    @allstarbury Рік тому +2

    A ja chce zapytac o ten uchwyt na desce rozdzielczej. Czy to jest uchwyt do telefonu ? Montaż poziomy ?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +2

      Citigo w najbogatszej wersji ma tym miejscu oryginalny uchwyt do wyświetlacza multimedii, a to taki zwykły uchwyt na taśmę dwustronna gdzieś na aledrogo zakupiłem. Jest obrotowy pion poziom i jest mała regulacja kata. Taśma dwustronna trzyma już drugi rok

  • @jacekx3422
    @jacekx3422 Рік тому +3

    Jakie nudzenie, dla mnie mega ciekawa historia, wiecej takich prosze, kto wam mogl tam bruzdzic? jak zwykle pewnie byl to konserwator ?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      bingo, to „Ciężki” temat

  • @mareklis4519
    @mareklis4519 8 місяців тому +1

    Do eclipse dodawałem wąsy z anten datboss i był VHF

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  8 місяців тому

      Jest wersja też z VHF Elipse, same wąsy czasem nie wystarczają niestety, przy słabym pokryciu VHF. Bardzo rzadko te anteny montuje, cena klienta odstrasza

    • @mareklis4519
      @mareklis4519 8 місяців тому

      Te bez vhf mają ten sam wzmacniacz tylko są beż antenek w zestawie ale zawsze zostają z innych anten televes.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  8 місяців тому

      @mareklis4519 jesteś pewny że jest ten sam nr seryjny na przedwzmacniaczu?

  • @TheSebcio123
    @TheSebcio123 Рік тому +1

    profesjonalista jest i tyle a u nas nadal walka o mux 2 w łebie

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      No niestety trzeba czasami walczyć

  • @0kti
    @0kti Рік тому +1

    Czy ta antena się sprawdzi w Inowrocławiu? Nadajnik Trzeciewiec czyli trochę ponad 60km

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Ellips nie ma zasięgu. Jeżeli ma być televes to bardziej podejdzie dat boss

  • @sarenka177
    @sarenka177 Рік тому +2

    Jak to jest z tymi multipleksami i kanałami? Ile ich jest i czy każdy multipleks idzie z jednej anteny, czy raczej np. dwa MUX idą z jednej a pozostałe z innej, w jaki spsoób wtedy ustawić kierunek anteny? A też inna sprawa nigdy nie uzyskamy siły, równej na każdym zawsz któryś multipleks będzie słabszy! Jak sprawdzić skąd brany jest dany MUX?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Kanał to inaczej przypisana częstotliwość na której nadawany jest multipleks. Nadajnik nadaje multipleksy w Polsce jest ich sześć. Multipleksy od jednego do pięciu odbieramy przy pomocy antenę uhf, multipleks ósmy za pomocą anteny VHF. Jeżeli mamy dwa nadajniki z różnych kierunków i chcemy odbierać dwa multipleksy z różnych kierunków, najlepiej zastosować dwie oddzielne anteny jest Sumować. O sumowaniu Anten będzie niedługo odcinek. Aby sprawdzić jakie masz dostępny nadajniki trzeba wejść na stronę emitel A albo na aplikację ustaw antenę i sprawdzić sobie

    • @sarenka177
      @sarenka177 Рік тому

      @@MRSerwis Czyli jeden nadajnik nadaje wszystkie 6 MUX? Na aplikacji pokazauje mi 4 MUXy (1,2,3,8), a 5 to testowy jakiś, nie ma jeszcze jednego MUXa skoro jest ich 6! Każdy z MUXów widzę u siebie na jednym nadajniku! Mieszkam w terenie górzystym a do nadajnika mam około 36 km, stosuje anteny siatkowe! Czy to dobre rozwiązanie, a może inne?

    • @sarenka177
      @sarenka177 Рік тому

      @@MRSerwis a ta aplikacja jest dokładna w działaniu, ta Emitela! Dodatkowo pytanie skoro mamy UHF i VHF to stosować winnismy dwie różne anteny, czy to jest tak że współczesne są przystosowane do odbioru obojgu sygnałów?

  • @Mariusz_Smiechowski
    @Mariusz_Smiechowski Рік тому

    Czy jest jakiś sposób żeby przesłać sygnał satelitarny i dvbt na odległość 120m? Chciałem to przesłać optycznie ale urządzenia optyczne są chyba wycofywane bo w żadnym sklepie nie można ich kupić. Może jakiś inny sposób przesłania sygnału?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Są takie urządzenia optyczne , szukaj TVC-06 quad , do tego reszta urządzeń aby to działało. Tylko to Duże koszty

  • @angelsperanza6079
    @angelsperanza6079 6 місяців тому

    Telmor !!!

  • @user-ce4ln1ys7e
    @user-ce4ln1ys7e Рік тому +1

    Czynienie dobra jest zawsze miłe! Te kobiety będą radośnie. Z przyjemnością obejrzałem wideo. Powodzenia!
    PS Telewizja naziemna wcale nie jest interesująca? Nawet kanały muzyczne? Polo TV pamiętaj na satelicie w FTA. Były dobre czasy...

  • @maciejtorczynski3957
    @maciejtorczynski3957 Рік тому +1

    witam. jakiego programu lub aplikacji używasz do sprawdzania zasięgu ?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Pokrycie sygnałowe UHF znam w Poznaniu mniej więcej po tylu latach , ale jak jadę w jakieś miejsce pierwszy raz lub mam kłopot z VHF to sprawdzam na stronie Radio Polska mapa pokrycia. Stwierdzam ze zgadza się i tam gdzie niebieskie dziury to mam wytłumiona moc z nadajnika

    • @maciejtorczynski3957
      @maciejtorczynski3957 Рік тому +1

      @@MRSerwis dziękuję :)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      👍

  • @timothy2711
    @timothy2711 Рік тому +1

    Boże ustrzeż tych biednych ludzi od reklam i propagandy ;) A poza tym świetna robota.

  • @wnuczekweterynarza2392
    @wnuczekweterynarza2392 Рік тому +2

    Dzień dobry.
    Proszę o poradę jaki jest najlepszy sposób przeciągnięcia kabla antenowego z pokoju na balkon ?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Najlepiej przewiert :-). Wszelkiego rodzaju przelotki podokienne mocno tłumią sygnał tv :-(

    • @wnuczekweterynarza2392
      @wnuczekweterynarza2392 Рік тому +2

      @@MRSerwis
      Ale przewiert przez ścianę czy przez okno ?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Wszystko zależy. Ścianę Przewiercona można zalepić i śladu teoretyczne w mieszkaniu nie będzie. Dziurę w futrynie okiennej już nie jest tak łatwo naprawić bez śladu.

    • @wnuczekweterynarza2392
      @wnuczekweterynarza2392 Рік тому +1

      @@MRSerwis
      A brutalnie, kabel między okno a uszczelkę i na siłę zamknąć okno ?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Zależy jaki kabel i jakie okno , ale jak raz tak zrobisz to nic się nie stanie, jak kilka razy może kabel się wewnątrz przerwać. Nie zaleca się go przygniatać

  • @dysiuncia87
    @dysiuncia87 8 місяців тому +2

    W moim pokoju było tak że miałem stary dekoder dvbt 1 z telewizorem crt oraz anteną teleskopową więc kupiłem dekoder dvbt2 którym zamieniłem się z tatą bo miał przycisk back (też dvbt2) ale dvbt2 na starej antenie niedziałało ani na tym ani na tym kupić nową antene i telewizor?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  8 місяців тому +2

      Najlepiej zastosować antenę pasywną bez wzmacniacza ale na zewnątrz, nie w środku. Wewnątrzne nie sprawdzają się niestety, chyba że blisko nadajnika

    • @dysiuncia87
      @dysiuncia87 8 місяців тому +2

      Dzięki za podpowiedź

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  8 місяців тому +1

      A najlepiej fachmana z okolicy z chęcią pomocy i wtedy pomiary z miernika i jakaś antenę dobrać

  • @mareklis4519
    @mareklis4519 8 місяців тому +1

    Ja stosuję słupki ogrodzeniowe ocynk ogniowy z castoramy 2,20cm sztywniejsze i pancerniejsze.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  8 місяців тому

      W hurtowni mam ocynk ogniowy, dobrze się spisują. Jak będę w Castoramie zerknę na te, o których piszesz

    • @mareklis4519
      @mareklis4519 8 місяців тому

      W Castoramie metrowe maszty galwanizowane 50zł. Słupki ocynkowane 2.2 m 39 zł😁

    • @mareklis4519
      @mareklis4519 8 місяців тому

      Słupki ogrodzeniowe mają cztery otwory do montażu siatki wpuszczam nimi kable i dołem wychodzą.

    • @mareklis4519
      @mareklis4519 8 місяців тому

      Na słupki można kupić korki które pasją na stojaki są na 38 mm lepsze niż te wbijane za stojaków bo nachodzą na wierzch.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  8 місяців тому

      @mareklis4519 cena całkiem spoko

  • @przemysawjaoza2957
    @przemysawjaoza2957 Рік тому

    Czy spotkał się Pan z problem kanału wydarzenia 24 oraz telewizorów działających na androdzie, gdzie np. po 3 minutach obraz i dźwięk zaczyna się psuć, a po przełączeniu kanału ponownie działa przez kilka minut i znowu to samo. Mam tak na TV sony, a znajomy podobnie na philips. Czy można na to coś zaradzić?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Miałem taki przypadek że kanał wydarzenia 24 co jakąś minutę przerywał i nie szło go oglądać sytuacja wracała po następnej minucie i znowu można było go oglądać. Było to jednak spowodowane zakłóceniami , Bo na mierniku miałem ten sam objaw.

  • @kaszub8133
    @kaszub8133 Рік тому +1

    Instalowałeś anteny sky co o nich sądzisz jakie jest Twoje zdanie ?pozdrawiam

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Zdarzyło mi się kilka razy w życiu, zysk podobny jak na czaszach CP, minus to mały średnica uchwytu mocującego :-(

  • @maciejgibowski8244
    @maciejgibowski8244 Рік тому +3

    Świetny odcinek zwłaszcza o twojej drugiej pasji eksploatacyjnej! A można wiedzieć w jakiej branży pracujesz na etacie?

    • @kuntakinte387
      @kuntakinte387 Рік тому +2

      antenowy może być ?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Szczegółów zdradzać nie chce jest to branża obsługi klienta w stresie można tak powiedzieć. Nie jest to związane nic z antenami

    • @jasio85
      @jasio85 Рік тому +1

      Czyżby operator numeru 112 albo coś innego w systemie pracy 24/48?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Jak mi walnie 100tys subów to pogadam z pracodawcą i ujawnie czym się zajmuje od 18 już lat 😂😂😂 na ta chwilę nie mogę tego zrobić

    • @czipdaledale9575
      @czipdaledale9575 Рік тому +1

      @@kuntakinte387 na wytrzezwialce pracuje dlatego sie wstydzi powiedziec

  • @wiejskinaprawiacz9769
    @wiejskinaprawiacz9769 Рік тому +2

    Tak to jest jak majster hydraulik , budowlaniec , montuje antenę 😂 potem byle gołąb sobie przerwę zrobi i antena leci w dół 😜 pozdrawiam

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Mnie to akurat nie dziwi tak jest najczęściej we wszystkich starych instalacjach które mam okazję odwiedzać

  • @krzysiekv12
    @krzysiekv12 Рік тому +1

    Maly trik jak nawijam taśme to od dołu do góry wtedy jest efekt dachowki i woda lepiej spływa

  • @mondelas2000
    @mondelas2000 Рік тому +1

    Dobra robota. I fajnie hobby chociaż szkoda że władze nie są przychylne. Niestety nic na to nie poradzisz ale szkoda bo to kawał historii.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Dlatego odpuściłem oficjal , za dużo nerwów bym stracił , a to ma przyjemność przynosić

  • @matid8453
    @matid8453 Рік тому +1

    smutne jest to że debile którzy coś mogą nie lubią takich akcji

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      nic nie poradzisz :-(

  • @kubaielektronika2384
    @kubaielektronika2384 Рік тому +1

    A do czego służyła antena kierunkowa Yagi skierowana nie wiadomo gdzie w tej instalacji

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +2

      Prawdopodobnie była skierowana na Śrem i przestawiła się niewiadomo na co. Za nim było tu schronisko mieszkał koleś i miał swoją antene, później schronisko zajęło polowe budynku i założyli swoją antene

  • @Marcionko
    @Marcionko 3 місяці тому

    W kominie kabel szok czy to bezpieczne?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  3 місяці тому +1

      A dlaczego ma być to niebezpieczne? Tak zrobił poprzednik i nic w tym złego

  • @rreekkddaa
    @rreekkddaa Рік тому

    A jak montuje Pan na kominie z styropianem ?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Jest o tym sposobie film na kanale

  • @fanfacjatymichaapola6770
    @fanfacjatymichaapola6770 Рік тому +1

    7:18 kąty nieproste nie zagłuszą nam dziury w nogawce w kształcie M

  • @przekupiony
    @przekupiony Рік тому +1

    Może zrobisz test anten siatkowych :) Jak myślisz :)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Będę wstawiał niedługo duzy est anten hiszpańsko- Polsko-czesko-chińskich i będą tez siatki. Szczegóły niedługo

    • @przekupiony
      @przekupiony Рік тому

      @@MRSerwis To super odległość żeby była minimum 36 km dałoby się to zrobić. Cenię sobie pańską wiedzę. Dużo się nauczyłem i rozumiem :)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Test przeprowadzony został w odległości 35km, teren ze dobrym i średnim odbiorem. Myśle ze będzie ciekawie

    • @przekupiony
      @przekupiony Рік тому +1

      Czekam z niecierpliwością na odcinek

  • @mikoajbudzyn5247
    @mikoajbudzyn5247 Рік тому +1

    0:18 sstomil posen

  • @sebaszwarc
    @sebaszwarc Рік тому +1

    Zaraz, montowałeś antenę SKY? Niemieckiego?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      SKY , ale na HB , klient miał i chciał to założyłem

    • @sebaszwarc
      @sebaszwarc Рік тому +1

      @@MRSerwis przecież na HB nie ma Sky, to jak to niby działa? :)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Chodzi mi o Nazwe firmy czaszy satelitarnej SKY.

    • @sebaszwarc
      @sebaszwarc Рік тому +1

      @@MRSerwis Aaaaa taki myk. Dziwne że operator ich nie ściga za nazwę :)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      👍

  • @bombelproboszcz7041
    @bombelproboszcz7041 Рік тому

    Posiadam u siebie instalacje TV gdzie w każdym pokoju mam gniazdko, antena to jakaś DVBT kierunkowa kopia telmora składana. Problem polega na tym że nie ma obrazu, robi się klatka. Najblizszy TV jest 4m od skrzynki rozdzielczej najdalszy jakies 20m. Ani tu ani tu nic nie ma. Omijając AXINGA bvs 3 o1 mam tylko Idealny obraz na tym 4m odcinku. Po zmostkowaniu na krótko do TV w salonie nie mam obrazu. Podlaczajac poprzez axinga bvs3 nie mam TV nigdzie, Czy są jakieś urządzenia które mogą zastąpić tego axinga?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Najlepiej wezwać kogoś z miernikiem aby znalazł problem w instalacji,

    • @bombelproboszcz7041
      @bombelproboszcz7041 Рік тому

      @@MRSerwis wykluczyłem uszkodzony przewód. Na samej beczce czyli antena-reszta inst w pokojach na górze mam sygnał 100% jakość 100% na dole gdzie idzie do najblizszego miejsca 50m przewodu wykrywa 15 kanałów z czego 13 pracuje ok ale nie wykrywa TVNU i POLSATU. TVP nie trybią reszta działa. Tyle to potrafie zrobić Wyeliminowałem AXINGA który okazał się zepsuty bo z nim nie ma nic ani górne pokoje ani dolne. Przewód to samo więc na moje pytanie nadal nie uzyskałem odpowiedzi, Ja wiem Że kolega z tego zyje... i najlepiej wezwać kogoś ale bez przesady. Moje pytanie brzmiało czy można zastąpic axinga czymś innym....

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Axinga - to mam się domyśleć co to jest ? Smacniacz , rozdzielacz, sumator ? Napisz ciut więcej ?

    • @bombelproboszcz7041
      @bombelproboszcz7041 Рік тому

      @@MRSerwis 1 post pisze, ale ok. AXING bvs3-1

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Axinga można zastąpić Alcadem al200 najtańsza alternatywa. Pytanie ile dB sygnału jest z samej anteny po kolei na kazdym muxie bo % nic mi nie mówią i gdzie jest ta antena zamontowana i ile km jest do nadajnika, jakie kanały klatkuja? Muszę to wiedzieć żeby podpowiedzieć zdalnie.

  • @arop7858
    @arop7858 Рік тому +1

    I kto jest debeściak !? 👍🏻 Pozdrawiam

  • @iron4055
    @iron4055 Рік тому +2

    na te złączkę to dałbym termopokurcza

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Ja stosuję albo taśmy samo wu, albo takie żelowe kapsuły, gelboxy

  • @TheBodzio1978
    @TheBodzio1978 Рік тому +1

    @M.R. Serwis testowałeś może kiedyś antenę Maximum UHF212 ?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Gdzieś mi się tam przewinęła pewnie. Typowy przedstawiciel chińskich „krokodylowatych” :/)

    • @TheBodzio1978
      @TheBodzio1978 Рік тому

      @@MRSerwis kurcze a nie jest to jakaś holenderska firma ? Mam wersję UHF200 i szukam jakiejś combo i widzę, że mają UHF212

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      @@TheBodzio1978 pojęcia nie mam, nie śledzę wszystkiego na bieżąco ;-)

  • @TelewizjaTVTeleTV
    @TelewizjaTVTeleTV Рік тому +1

    Kiedy trzecia część satelit i naziemnych

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому

      Odcinki będę niedługo realizował, odwiedził mnie producent anten z Czech I dosyć dużo czasu poświęciłem na testy anten Czechy kontra Polska

  • @MrKnocik
    @MrKnocik Рік тому +1

    Zna ktoś może podobnej klasy speca w okolicy Gdańska? Mam niby dobry sygnał a tnie kanały naziemnej. Też potrzebowałbym zainstalować talerz co był ściągnięty po uszkodzeniu komina.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +3

      W gdańsku działa Telmor oni mają podpisane umowy z instalatorami może warto by było do nich przedzwonić może by kogoś podesłali

    • @TELKOMTELMORPL
      @TELKOMTELMORPL Рік тому +2

      Zapraszam do nas, mamy Usługę "Nasze Montaże" szczegóły na stronie sklep.telmor.pl

    • @MrKnocik
      @MrKnocik Рік тому +1

      @@MRSerwis ok dzięki za info. Widzę że już sie pojawili. Mam nadzieję że trafię na kogoś chociaż czeaciowo z taka pasją i zaangażowaniem jak Pan.

  • @mareklis4519
    @mareklis4519 8 місяців тому

    Nie lepiej było przeciągnąć cały kabel nowy ciągnąc starym?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  8 місяців тому

      Zatankowany był. Brak możliwości. Być może wrócę tam po remoncie stołówki, zobaczymy

  • @josifkami6665
    @josifkami6665 Рік тому +1

    A ja mógłbym ja coś przekazać?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Jak będzie taka akcja jeszcze raz, bo to trochę wyszło spontanicznie, to zamieszczę informacje zanim tam pojadę i wtedy widzowie może zdecydują co robimy jakie anteny itd.

  • @fanfacjatymichaapola6770
    @fanfacjatymichaapola6770 Рік тому +1

    26:11 Zostało rozebrane ?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Na płycie rynku Łazarskiego były dwa schrony. Został jeden - pod nowym skwerem , tam gdzie teraz nowy targ nie ma tych tuneli

    • @fanfacjatymichaapola6770
      @fanfacjatymichaapola6770 Рік тому +1

      @@MRSerwis :(

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Рік тому +1

      Schronów w Poznaniu było ponad 130 i nie ma mądrego który poda dokładna liczbe wybudowanych ukryć . Ja szacuje na 150. Zostało jeszcze pod ziemia prawie 100. Kilkanaście zostało rozwalonych w przeciągu ostatnich dwóch lat.