PODPINANIE NACZEPY, PODSTAWY PODSTAW // CZĘŚĆ 1

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 17 вер 2024
  • Film ten jest adresowany do tych z Was, którzy zastanawiają się nad podjęciem decyzji co do pracy jako kierowca zawodowy, jaki i do tych, którzy są na samym początku.
    To jest pierwsza część serii o podstawach podstaw tej pracy czyli podczepianie, odczepianie, kable i co tam jeszcze potrzebujecie to piszcie w komentarzach.
    Oczywiście to, co tutaj przedstawiam jest tym, co ja stosuję w pracy. Każda firma, do której pójdziesz, ma swoje politykę, procedury, które obejmują w większym lub mniejszym stopniu to, co tutaj pokazuję i musisz się do nich stosować.
    Każda firma różnie też podchodzi do pewnych usterek, ale pamiętaj, że wszelka odpowiedzialność za dowiezienie ładunku spoczywa na Tobie- na kierowcy.
    Nie bój się pytać, nie bój się dzwonić i truć d...e ludziom w biurze, bo od tego są, by pomóc w razie jakichkolwiek wątpliwości czy mniejszych lub większych problemów. Granie chojraka na dobre nigdy nie wychodzi. Kto pyta ten wie. Kto pyta ten może spokojniej przeżyć dzień w pracy i spokojnie wrócić do domu.
    Do zobaczenia na trasie. Szerokości i pomyślności :)
    *****************************************
    To, że mam prawo jazdy kat. C+E, mogłabym powiedzieć, że jest dziełem przypadku. Dlaczego? Bo nigdy nawet mi przez głowę nie przeszła myśl, że w ogóle chcę pracować jako kierowca ciężarówki.
    Życie jednak postawiło mnie przed wyborem - siedzisz w tej fabryce kolejne lata, ciągnąc się na nogach, które w ogóle nie chciały mnie tam już nieść. Masz zapewnioną pozycję, pracujesz 8h i do domu. Wiesz już wszystko co powinnaś wiedzieć, znasz to nazewnictwo w języku angielskim, nie ma stresów, minimalna ale pewna pensja.
    Albo....idziesz w totalnie nieznane, nowe
    a nawet... przerażające. Nigdy nie wiesz,
    o której skończysz pracę, o której wrócisz
    do domu. Będzie pełno wyzwań, stresu, lęku, obaw ale i... ekscytacja, ciekawość, możliwość zobaczenia więcej niż tylko ściany fabryki którą znasz już na wylot.
    Pamiętam ten dzień, tę chwilę i miejsce gdy powiedziałam - Ok, zrobię to!
    Bez wsparcia na pewno nie było by mnie tutaj. Myślę, że zwątpiłabym już po kilku tygodniach w to, że DAM RADĘ, że MOGĘ.
    Nie lubiłam tej pracy. Pochłaniała i pochłania mnóstwo mojego życia. Nigdy więcej kat C. Ciężka praca fizyczna, a pieniądze nieadekwatne do tego ile musiałam poświęcić.
    Dzisiaj, na ten moment uważam, że to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu.
    Miłego oglądania ;)
    Mieszkam i pracuję w północnej części Anglii. Od 2019 roku jestem kierowcą ciężarówki. Większą część tej pracy spędzałam na lokalnych drogach, jeżdżąc do lokalnych dystrybucji czy sklepów.
    Zaczynając pracę jako kierowca ciężarówki już na starcie powiedziałam sobie, że nigdy, przenigdy nie będę spała w ciężarówce bo to nie dla mnie. Jednak w miarę jak sama jazda ciężarówką stawała się łatwiejsza i przyjemniejsza, nabrałam większej chęci do przekonania się jak to jest być tramperem, czyli spać w ciężarówce, a tym samym nadarzyła się możliwość zobaczenia nowych miejsc w Anglii i Szkocji. Poza tym życie jest zbyt krótkie by stać w miejscu, by nie korzystać z okazji doświadczenia czegoś nowego, czegoś co może okazać się tym, co szukałeś przez większą część swojego życia (co nie znaczy wcale, że ciężarówka to jest to, czego ja szukałam i znalazłam).
    Zawsze warto przełamywać swoje granice i poszerzać swoją strefę komfortu, by móc czerpać z tych okazji, które ŻYCIE ci przynosi, a jednocześnie uświadamiasz sobie ile tak naprawdę możesz i że granice są tylko w twojej głowie.

КОМЕНТАРІ • 11

  • @ZUSDobrowolnyWprowadzic
    @ZUSDobrowolnyWprowadzic 3 дні тому

    👍👍👍

  • @gregzablocki118
    @gregzablocki118 3 дні тому +1

    Dzień dobry. Miło Panią widzieć ponownie po dość długiej przerwie. Fajny odcinek.
    Mam pytanie odnośnie wjazdu ciagnikiem pod naczepę, a mianowicie czy oprócz metody na błotnik który Pani wytłumaczyła istnieje jeszcze inna metoda łapania punktów odniesienia do prawidłowego ustawienia ciągnika pod naczepę?
    Zdałem prawko CE w tym roku ale oczywiscie na przyczepie zamiast naczepie wiec trochę magia na początku😅.
    Pozdrawiam, życzę miłego dnia i czekam na drugi odcinek 👍💪

    • @ciezarowkaprzezanglie
      @ciezarowkaprzezanglie  3 дні тому

      @@gregzablocki118 Cześć 🙂 Nie znam innego sposobu ale….
      W miarę jak opanujesz te metodę to z czasem będziesz umiał wjeżdżać niejako z boku naczepy, bo będziesz miał już wyczucie gdzie jest siodło i sworzeń w naczepie. Dlaczego z boku? Bo zdarza się, że naczepa stoi pomiędzy innymi naczepami w „ogonku” i aby pod nią wjechać to musisz zrobić to pod kątem. Wszystko jest kwestią praktyki, wysiadania i sprawdzania jak wygląda sytuacja. Jak nie zapomnę to wspomnę o tym w kolejnym filmie. Dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam cieplutko 🙂

  • @marioprado2460
    @marioprado2460 4 дні тому

    Cześć 👍 Miło oglądać ładną twarz . Oglądam i Pozdrawiam🙋

  • @andrzejrzyczniak5920
    @andrzejrzyczniak5920 3 дні тому

    🖐👍

  • @mich837
    @mich837 3 дні тому

    Powiedz ilu ich było liczymy, która lepsza...

  • @marcincichy6865
    @marcincichy6865 4 дні тому

    👍👍