Tök jó, hogy egyre több ilyen videót készítetek. Remélem a jövőben is marad ez az irány. Nagyon fontosak ezek a beszélgetések egy tudatosabb társadalom kialakításában. Köszönjük!
A magyar rendszer egyik ellentmondása, hogy bár sok helyen szóva teszik a szűrővizsgálatok fontosságát, mégsincsen olyan kód, ami alapján az orvos el tudna küldeni szűrővizsgálatra. Én minden évben igyekszem elvégeztetni az összes, életkorom alapján ajánlott szűrővizsgálatot és minden évben előjön az a probléma, hogy az orvosnak muszáj kitalálnia valamilyen panaszt, vagy betegség gyanút ahhoz, hogy tovább küldhessen az adott vizsgálatra, mert a egészségügyi rendszerben használat számítógépes programban nincsen egyéni kódja a szűrővizsgálatnak, így csak ezen az alapon nem kérheti az adott vizsgálatot az orvos.
@@micsu1982 nem feltétlenul minőségibb (én magánba járok és igy mondom ezt tapasztalatból), plusz inkább rendszerszintű problémára hívja fel a figyelmet a komment (rengeteget fizetünk az ellátásért, ami aztán kritikan aluli, lassu stb.). Sajnos a szűrések fontossága megmarad a szavak szintjén az országban. Mondhatnám úgy is, hogy senkit nem érdekel, hogy megdöglesz.
Szerintem jól és átfogóan elmondta Peták doktor úr, mik jelenleg a lehetőségek és esetleges hátrányok a jelenlegi rendszerben a rák gyógyítás témában. Nagyon érdekes volt, és kellő időt kapott minden kérdést részletesen megválaszolni. Köszi Partizán
Ha csak annyit visz magával mindenki aki meghallgatta ezt az interjút, hogy cigit, alkoholt elhagyja, több zöldséget és arányaiban több lassan felszívódó szénhidrátot eszik,kevesebb húst fogyaszt, elkezd mozogni, akkor az már hatalmas előrelépés lenne. Ezek nem is nehéz dolgok, csak tudatosság kérdése.
Semmit nem ér a genetikai kód hibák kialakulásának megelőzésében, amit jól bizonyít, hogy újszülött csecsemők, gyerekek szenvednek a genetikait kódhiba okozta rákos megbetegedésben, amit a jelenlegi tudomány képtelen gyógyítani. Csupán a tünetek kezelése történik. A rákos megbetegedések 0,7 %-n csodaszámban bekövetkező gyógyulás a szervezet öngyógyító folyamatának eredménye.
Kedves Anikó, jól összegezted a minimum "tennivalóinkat". Viszont, sajnos, a tudatosságunk nem elég. Ezer oka van, nem sorolom, ha belegondolunk, épp ezen a ponton van a legnagyobb hiányosságunk. Nagyon nehéz a mi társadalmunkban a függőségeinkről való lemondás. A két kiemeltet kifejezetten fokozza a stressz, ami nagyon összetett képet mutat. Egyéni sorsok - a társadalmunk mindenkori vezetőinek szociális (benne a gazdasági is) érzékenysége. Nagyon szomorú, hogy ilyen eredményes kutatóink ellenére az első helyet birtokoljuk, ebben is.😢
Ez igaz, de ha végighallgattad, akkor megérthetted, hogy ennek a beszélgetésnek NEM ez (a rák kialakulásának okozati elemei) volt a fő témája. Ez már egy lerágott csont, amit kötelező jeleggel megtárgyaltak a műsor első 10%-ban. Ebből valóban kimaradt a teljesen evidens "stressz faktor"...
@@gergelykonczey1217és mellesleg az itt említett vizsgálatok 300 000 ft-nál kezdődnek, amit az átlag magyar nem tud megfizetni. Az életmód változtatás kérdésben azonban egyetértek.
Elképesztően fontos és hasznos beszélgetés. Nagy kár, hogy NEM fog eljutni soha tömegekhez, hogy inkább toljuk közpénzből a ruszki propagandát a felvidéken...
Megosztottam az interjút. 535 ismerősöm van, 90 %-a fds. Senki, de senki nem hallgatta meg. Nem tudok napirendre térni a közönytől. Hiszem, hogy van összefüggés a "megháláltak" között.🤭
A google véleményeket is érdemes elolvasni a cégről, azért nem mindenki maradéktalanul elégedett. Esetleg ezt meg lehetett volna kérdezni a doktor úrtól, hogy miért érzik páran azt, hogy lehúzták őket.
Kedves Hozzászóló, Tisztában vagyunk azzal, hogy a Google értékelések sokszínű képet festenek rólunk, nagyon hálásak vagyunk azoknak akik elégedettek voltak a szolgáltatásunkkal és ezt jelezték a Google-on is. Sajnálattal vesszük tudomásul, hogy nem mindenki maradt teljes mértékben elégedett a szolgáltatásainkkal. Elismerjük, hogy a mi területünkön dolgozva szembesülnünk kell azzal a kihívással, hogy rendkívül összetett és nehéz egészségügyi problémákkal kell foglalkoznunk, amelyek gyakran nem kínálnak egyszerű vagy garantált megoldásokat. Mindannyian, akik itt dolgozunk, mélyen elkötelezettek vagyunk amellett, hogy a legmagasabb szintű szolgáltatást nyújtsuk, és folyamatosan bővítjük tudásunkat a legújabb nemzetközi tudományos fejlesztésekkel összhangban. Ugyanakkor tudomásul kell vennünk, hogy néha, annak ellenére, hogy minden tőlünk telhetőt megteszünk, nem tudunk azonnali vagy minden esetben kielégítő megoldásokat nyújtani. Ez nagyon nehéz helyzet a pácienseinknek és nekünk is. Minden egyes eset, amikor nem tudunk érdemben segíteni, szomorúsággal tölt el bennünket, és motivál minket arra, hogy tovább kutassuk és fejlesszük módszereinket, hogy a jövőben még hatékonyabb segítséget nyújthassunk. Minden visszajelzés, amit kapunk, lehetőséget jelent számunkra a tanulásra és a fejlődésre. Arra törekszünk, hogy nyitottak maradjunk a kritikára és folyamatosan javítsuk a szolgáltatásainkat. Üdvözlettel, Oncompass Medicine
Sajnos ez a megszokott, hosszú évek alatt kialakult gyakorlat. A kemény munka után a jól megérdemelt kocsma-cigi. "Ennyi örömöm hadd legyen már!" Hát csak csinálják...
Lehet hogy nem az egész napi téglarakás, és kemény fizikai munka után van szükség még az extra testmozgásra....hanem az irodában monitor előtt végigült napok után...
Csak laza két millió a honlapján,amúgy ha rákos vagy az állam ingyen állja molekuláris vizsgálatot...... üdv egy áttétes petefészek rákos szerető férje
Én patológus vagyok, nem igazán vagyok tisztában a "mitokondriális eredet" kifejezéssel, ez nem merül fel, amikor daganatok kialakulásáról vagy kezeléséről van szó. Küldhetnél ide valamilyen forrást, amit ismersz ebben a témában, akkor mindenki megítélhetné itt magának, hogy mit gondol róla. Ahogy Peták dr. is beszélt róla, a daganatok kórélettanában meghatározó szerepe van a hibás géneknek, az ezt célzó kezelések hatásossága is bizonyítja ezt.
Egyebkent az se megalapozott, h csak 50%-ban tudnad csokkenteni a rak kialakulasanak a kockazatat. A kulfoldi longevity orvosok inkabb 85-90%-ot mondanak. A huseves elhagyasat is nem tudom, h honnan vette... lehet, h kisebb esellyel leszel rakos, de csrebe meg leepul az izomzatod, es meghalsz egy esestol.
Van fogalmatok arról,hogy micsoda profit kiesést okozna a rák megelőzése a gyógyszergyártó cégeknek az onkológiai szakdolgozóknak? Min. 7 millárdot évente, iszonyú pénz van a rákosok kezelésében, nem a gyógyítás csak kezelgetni amíg ki nem purcan,elszedni a család pénzét.
Valamelyik gyógyszergyártó cégnek veszteség, valamelyiknek - amelyik hatékonyabb gyógyszert fejleszt ki, annak meg nyereség (nyilván úgy árazzák be, hogy megtérüljön), az államnak, egészségügynek is jobban megéri kifizetni a hatékony gyógyszert, mint nagyobb kapacitással működtetni az onkológiai osztályt, fizetni az orvosokat, ápolókat, eszközöket. Nem véletlenül kapnak most mindenhol rengeteg támogatást is ezekre a kutatásokra.
Ha prevenció jól működik, az azt jelenti hogy a szűrővizsgálatok is jobban működnek (ez a másodlagos prevenció). Ez azt jelentené, hogy több beteget kell ellátni, igaz, koraibb stádiumban. Nem olyan egyértelmű, hogy a költségeknek ez milyen csökkenését vagy átcsoportosítását eredményezi.
@@andraslantos2325 A prevenció a megfogantatás előtt 3 hónappal kezdődik. Nem zabál, nem vedel a leendő anyuka daganatot okozó egészségtelen tápot, nem drogozik, nem pöfékel, mint egy gyárkémény. A gyerekét meg szoptatja 8-9 hónapos korukig. Plusz nem festegeti sem a haját,sem a körmeit vegyipari mérgező vacakkal.
Addig néztem, hogy ne együnk húst... Nagyon unalmas már ez a vegán lobbi. Pont amiatt, amit elmondott a szénhidrátokról és az inzulinról, a helyes táplálkozás az alacsony cukor/szénhidrátbevitel, tehát a ketó/paleó étrend a követendő, nem a vegán, ami rendkívül magas szénhidrát-fogyasztás. Ketóval az inzulin nagyon minimálisan emelkedik és a már kialakult IR is visszafordítható. A rákos sejt is cukrot fogyaszt! Egészséges zsírok kellenek és protein, alacsony szénhidrát-tartalmú, főleg leveles zöldségekkel. Hal, tojás teljesen egészséges, a vegán étrend nem elég tápanyagdús és nem természetes!
Ha már lobbi, akkor a hús iparban több pénz van. Inzulinnál érdemes a görbe alatti területet is megnézni az időbeli lefolyást illetően. Mindenféle növekedési hormonnal tolják tele az állatokat amiket megeszik az ember. HA a hús az egy lelőtt szarvas, akkor rendben... de ha fólia csomagolt doppingolt cucc, akkor semmiképp nem mondanám egészségesnek. Amúgy mindent ott van a zöldségekben. pl csak krumplin tökéletesen egészségesen el lehet élni hónapokig, vagy akár évekig, mindenféle hiánybetegség nélkül: hisz a krumpliban ott van mindegyik esszenciális aminosav (amiből kell a proteinszintézishez). Tudom a vegánságnak van egy ilyen nagyon rossz híre, mert vannak a lila-hajú-aktivisták akik keltik minden járókelőben a lelkiismeret-furdalást, de egyre több klinikai tanulmány mutat rá, hogy igen, sajnos a vegán étkezés legegészségesebb.
Elég sok videó és cikk (és kutatás is) van arról, hogy a ketó/paleó étrend messze nem pótol mindent, ami a szervezet számára szükséges. Ezeket mint diéta javasolják bizonyos problémák (elhízás, inzulinrezisztencia) esetén egy ideig, de semmiképpen sem hosszabb távon (ezek szekták és igazoltan van a gyakorlatban is nagyon sok káros eredménye). Másrészt ezt a "ne együnk húst" állítást pontosította, hogy egyrészt a csomagolt, feldolgozott húsokat kellene főleg kerülni és azon változtatni, hogy a hús mellé eszünk egy kis zöldséget, fordítva kellene. Jelenleg is ez a javasolt, hogy legalább heti 1-2x együnk húst, és az lehetőleg hal és szárnyasok, időnként máj (a zsírban oldódó vitaminok miatt). A túlzott hús- és tojásfogyasztás, mellette kevés rost is átbillentheti más káros baktériumok elszaporodására az egyensúlyt.
@@bbalumanX Igen, de a ketót és a paleót is lehet egészségesen csinálni, sok zöldséggel, hallal stb. A tojás is megoszlik, a vegán oldal azt mondja, hogy nem egészséges, a másik oldal szerint pedig az egyik legegészségesebb kaja. A koleszterin-téma is újra van gondolva, ez egy kicsit bonyolultabb manapság, hogy mi az egészséges és mi nem.
@@stefanba2029 igen, viszont a paleó meg a ketogén agenda is nagyon unalmas már, sőt az méginkább lerágott csont. te is csak kipécézel bizonyos táplálékokat, csak éppen másokat, és semmivel se kevésbé értelmetlenül. a ketogén diéta szerint a szénhidrát káros, a paleó meg ... inkább hagyjuk is, magyarázatra se szoruló totál bullshit. nem sok tudományos bizonyíték van arra vonatkozóan, hogy télleg hasznos lenne ezen táplálkozási módok folytatása, szóval csak annyiról van szó, hogy másik mesekönyvet olvasol, mint a doktor úr, és ezen vagy felháborodva. totál abszurd, hogy a tudomány módszereivel próbálod a saját hitedet hirdetni, és ezáltal logikusnak eladni. mondd azt, hogy te a ketópaleó táplálkozásban hiszel, mert szép színes képek voltak a könyvben, amiben olvastad, hogy az jó, senki se fog belekötni, nem elvárás sekitől, hogy 100%-ban racionálisan gondolkodjon, sőt...
@@stefanba2029 Azt azért próbáld meg megérteni, hogy a paleó, a ketó és sok piaci termék mögött külön-külön is (mint a tojás, a tej, a húsipar) bőven van lobbi, meg bőven vannak szekta szintű követők, ezért fontos az, hogy próbáljon az ember tényleg abból kiindulni, amit a szakértők többsége mond, illetve amiket a kutatások mutatnak. Ez mentén én közel sem látom annyira megosztottnak, elég általános az az álláspont, hogy a paleó és ketó hosszabb távon több kárt tud okozni. A tojásnál vannak ismert előnytelen metabolikus folyamatok és táplálhat nem jó baktériumokat, amik problémákhoz, vastagbélrákhoz vezethetnek, persze itt nagy szerepe van annak, hogy az ember mennyire halmoz más kevésbé egészséges táplálékot (meg mennyit mozog mellette, mennyit alszik, mennyire stresszel, van-e még mellette valamilyen meglévő problémája, vannak genetikai tényezők és még egy pár dolog). Általános álláspont tudtommal az, hogy időnként lehet és érdemes is fogyasztani (HA nincs koleszterin problémája, meg emésztési panaszai, egyébként pedig inkább kerülendő). Ajánlom egyébként az "Ázsiában szakadtam" csatornát is (egy külföldre utazott orvos, aki orvostudományi videókat készít) is nagyon sok ilyenről csinált videót (kutatások alapján, forrásokat is ad meg a videói alatt) - és egyébként teljesen egybe vág Dr. Schwab Richárd és Dr.Peták István elmondásaival.
Tök jó, hogy egyre több ilyen videót készítetek. Remélem a jövőben is marad ez az irány. Nagyon fontosak ezek a beszélgetések egy tudatosabb társadalom kialakításában. Köszönjük!
A magyar rendszer egyik ellentmondása, hogy bár sok helyen szóva teszik a szűrővizsgálatok fontosságát, mégsincsen olyan kód, ami alapján az orvos el tudna küldeni szűrővizsgálatra. Én minden évben igyekszem elvégeztetni az összes, életkorom alapján ajánlott szűrővizsgálatot és minden évben előjön az a probléma, hogy az orvosnak muszáj kitalálnia valamilyen panaszt, vagy betegség gyanút ahhoz, hogy tovább küldhessen az adott vizsgálatra, mert a egészségügyi rendszerben használat számítógépes programban nincsen egyéni kódja a szűrővizsgálatnak, így csak ezen az alapon nem kérheti az adott vizsgálatot az orvos.
Ezért kell magánba jarni, nem megfizethetetlen es minöségibb is
@@micsu1982 Éves szinten kb 10 ajánlott szűrővizsgálat van. Ennek költsége magánellátásban legalább 250-300 ezer forint.
@@micsu1982 nem feltétlenul minőségibb (én magánba járok és igy mondom ezt tapasztalatból), plusz inkább rendszerszintű problémára hívja fel a figyelmet a komment (rengeteget fizetünk az ellátásért, ami aztán kritikan aluli, lassu stb.). Sajnos a szűrések fontossága megmarad a szavak szintjén az országban. Mondhatnám úgy is, hogy senkit nem érdekel, hogy megdöglesz.
Na ilyen orvosos műsorokbol jöhet még több nagyon jók az eddigiek!!!
Szerintem jól és átfogóan elmondta Peták doktor úr, mik jelenleg a lehetőségek és esetleges hátrányok a jelenlegi rendszerben a rák gyógyítás témában.
Nagyon érdekes volt, és kellő időt kapott minden kérdést részletesen megválaszolni. Köszi Partizán
Köszönöm az alapos, mindenki számára érthető ismereteket! Szívesen hallgatnám többször is Dr.Peták István kutatóorvost.
Ha csak annyit visz magával mindenki aki meghallgatta ezt az interjút, hogy cigit, alkoholt elhagyja, több zöldséget és arányaiban több lassan felszívódó szénhidrátot eszik,kevesebb húst fogyaszt, elkezd mozogni, akkor az már hatalmas előrelépés lenne. Ezek nem is nehéz dolgok, csak tudatosság kérdése.
Semmit nem ér a genetikai kód hibák kialakulásának megelőzésében, amit jól bizonyít, hogy újszülött csecsemők, gyerekek szenvednek a genetikait kódhiba okozta rákos megbetegedésben, amit a jelenlegi tudomány képtelen gyógyítani. Csupán a tünetek kezelése történik. A rákos megbetegedések 0,7 %-n csodaszámban bekövetkező gyógyulás a szervezet öngyógyító folyamatának eredménye.
Kedves Anikó, jól összegezted a minimum "tennivalóinkat". Viszont, sajnos, a tudatosságunk nem elég. Ezer oka van, nem sorolom, ha belegondolunk, épp ezen a ponton van a legnagyobb hiányosságunk.
Nagyon nehéz a mi társadalmunkban a függőségeinkről való lemondás. A két kiemeltet kifejezetten fokozza a stressz, ami nagyon összetett képet mutat.
Egyéni sorsok - a társadalmunk mindenkori vezetőinek szociális (benne a gazdasági is) érzékenysége.
Nagyon szomorú, hogy ilyen eredményes kutatóink ellenére az első helyet birtokoljuk, ebben is.😢
Szuper műsor volt ismét, rengeteg fontos információt hallottunk, szerintem ki lehet jelenteni, hogy megéri a folytatást, köszönjük. :)
Köszönjük az említést! Gratulálunk az epizódhoz, még számunkra is volt újdonság benne.
Nagyon jó műsor, így tovább
Nem volt szó a stresz hatásáról. Az országok közül Málta és Ciprus esetén komolyabb vizsgálatot megérne. Étrend, munkaterhelés, életmód.
Pedig a stressz a legtöbb betegség forrása!
Akkor hallgassa meg Dr. Schwab Richard előadásait is. Ott szó van róla.
Mi a helyzet Cipruson és Máltán?
Ez igaz, de ha végighallgattad, akkor megérthetted, hogy ennek a beszélgetésnek NEM ez (a rák kialakulásának okozati elemei) volt a fő témája. Ez már egy lerágott csont, amit kötelező jeleggel megtárgyaltak a műsor első 10%-ban. Ebből valóban kimaradt a teljesen evidens "stressz faktor"...
@@gergelykonczey1217és mellesleg az itt említett vizsgálatok 300 000 ft-nál kezdődnek, amit az átlag magyar nem tud megfizetni. Az életmód változtatás kérdésben azonban egyetértek.
Minden nap egy alma az orvost távol tartja! 🙂
Elképesztően fontos és hasznos beszélgetés. Nagy kár, hogy NEM fog eljutni soha tömegekhez, hogy inkább toljuk közpénzből a ruszki propagandát a felvidéken...
Megosztottam az interjút. 535 ismerősöm van, 90 %-a fds. Senki, de senki nem hallgatta meg.
Nem tudok napirendre térni a közönytől. Hiszem, hogy van összefüggés a "megháláltak" között.🤭
Ez egy modszer, jó lenne egy ilyen beszélgetés Dr. Somlyai Gábor magyar rákutatoval is.
Na megyek futni..
A google véleményeket is érdemes elolvasni a cégről, azért nem mindenki maradéktalanul elégedett. Esetleg ezt meg lehetett volna kérdezni a doktor úrtól, hogy miért érzik páran azt, hogy lehúzták őket.
Mert k..drága és azt hiszik az emberek, h csodadoktorok..folyamatosan fejlődnek, 1 okot találtak az 1000 közül.
Kedves Hozzászóló,
Tisztában vagyunk azzal, hogy a Google értékelések sokszínű képet festenek rólunk, nagyon hálásak vagyunk azoknak akik elégedettek voltak a szolgáltatásunkkal és ezt jelezték a Google-on is.
Sajnálattal vesszük tudomásul, hogy nem mindenki maradt teljes mértékben elégedett a szolgáltatásainkkal. Elismerjük, hogy a mi területünkön dolgozva szembesülnünk kell azzal a kihívással, hogy rendkívül összetett és nehéz egészségügyi problémákkal kell foglalkoznunk, amelyek gyakran nem kínálnak egyszerű vagy garantált megoldásokat.
Mindannyian, akik itt dolgozunk, mélyen elkötelezettek vagyunk amellett, hogy a legmagasabb szintű szolgáltatást nyújtsuk, és folyamatosan bővítjük tudásunkat a legújabb nemzetközi tudományos fejlesztésekkel összhangban. Ugyanakkor tudomásul kell vennünk, hogy néha, annak ellenére, hogy minden tőlünk telhetőt megteszünk, nem tudunk azonnali vagy minden esetben kielégítő megoldásokat nyújtani.
Ez nagyon nehéz helyzet a pácienseinknek és nekünk is. Minden egyes eset, amikor nem tudunk érdemben segíteni, szomorúsággal tölt el bennünket, és motivál minket arra, hogy tovább kutassuk és fejlesszük módszereinket, hogy a jövőben még hatékonyabb segítséget nyújthassunk.
Minden visszajelzés, amit kapunk, lehetőséget jelent számunkra a tanulásra és a fejlődésre. Arra törekszünk, hogy nyitottak maradjunk a kritikára és folyamatosan javítsuk a szolgáltatásainkat.
Üdvözlettel,
Oncompass Medicine
Majd ha a TB fizeti a 1.5-4,5M-os molekuláris sejtdiagnosztika árát és a havi 1,5-2,5M-os gyógyszerköltséget. Jó üzlet...
Nagyon jó lenne ..de a valóság 😅 de más ég és föld..😢 a gyakorlatban
👍
Precíziós onkológiai?
Fontos a prevenció - kivéve, ha gazdag vagy, akkor megveheted magadnak a hosszabb életet.
Ha gazdag vagy, prevenciót vehetsz magadnak. Abban az esetben, ha kialakult egy gyógyíthatatlan betegséged, általában nem tudsz hosszabb életet venni.
Magan vizsgalat??? Vicc enni sokan nemtudnak😱😪
Vajon (ha eljutna hozzájuk a műsor) másnap hány kőműves vagy gyárimunkás kezdene el futni és húzódzkodni, nem cigizni 10 óra munka vagy mégtöbb után.
Sajnos ez a megszokott, hosszú évek alatt kialakult gyakorlat. A kemény munka után a jól megérdemelt kocsma-cigi. "Ennyi örömöm hadd legyen már!" Hát csak csinálják...
@@stefanba2029valószínűleg nem jókedvükben szoktak rá erre, hanem a teljes leterheltség okozza
Lehet hogy nem az egész napi téglarakás, és kemény fizikai munka után van szükség még az extra testmozgásra....hanem az irodában monitor előtt végigült napok után...
Nem cigizni azt eleg konnyu munka kozben meg munkanutan is. Rengeteg nehezen megkeresett penz marad igy a zsebedben es csak az eleted mulhat rajta
@@anettszondra9026 A cigi lassan már luxus cikk.., mégis kell sokaknak.. Ennyit megérdemel gondolja
Milyen százalékban sikerül megtalálni az okokat?🤔és ez mennyibe kerül..?
Hat ja. Ezt kellett volna megkerdezni. Ez igy csak marketing rizsa volt.
Csak laza két millió a honlapján,amúgy ha rákos vagy az állam ingyen állja molekuláris vizsgálatot...... üdv egy áttétes petefészek rákos szerető férje
Mi fizettünk ennek a bandának 1.5M forintot a nagy semmiért. Aztán úgy pattintottak le, mintha kéregetni mentünk volna.
Sajnos nem csak ti…
Mikor derül ki az, hogy csak pénzre dolgoznak? Hatalmas shawbiznisz!
Kész átverés-shaw!
Kész átverés-shaw!
Csiribi-csiribá, csak fizessen a beteg! És ha lehet, minél többet!!!
Ezt ugye tudod hogy a magyar hadseregben ezt ki találták🤪😀
Kedves Anikó! Nyugat-Európában már egyre kevésbé mehet végig egy meleg pár kézenfogva. Méghozzá az egyre több muszlim bevándorló miatt.
Igazad van. Csak ne mondj hülyeségeke. Nincs gizzard .
Érdekes, a gén teóriát már túlhaladták. Az energetika felől a mitokondriális eredet a tumorok oka. Rosszul tudom?
Igen, rosszul. - egy rákkutató
Én patológus vagyok, nem igazán vagyok tisztában a "mitokondriális eredet" kifejezéssel, ez nem merül fel, amikor daganatok kialakulásáról vagy kezeléséről van szó. Küldhetnél ide valamilyen forrást, amit ismersz ebben a témában, akkor mindenki megítélhetné itt magának, hogy mit gondol róla. Ahogy Peták dr. is beszélt róla, a daganatok kórélettanában meghatározó szerepe van a hibás géneknek, az ezt célzó kezelések hatásossága is bizonyítja ezt.
Keress ra: cancer is a mitochondrial disease, talasz (tudomanyos) cikkeket.
Egyebkent az se megalapozott, h csak 50%-ban tudnad csokkenteni a rak kialakulasanak a kockazatat. A kulfoldi longevity orvosok inkabb 85-90%-ot mondanak. A huseves elhagyasat is nem tudom, h honnan vette... lehet, h kisebb esellyel leszel rakos, de csrebe meg leepul az izomzatod, es meghalsz egy esestol.
@ Te mit gondolsz erről a cikkről? Neked inkább a szakmádba vág, mint nekem.
Pet ct vizsgálat 280.000 ft nem 15🫤
a 15-öt a mellkas ct-re mondta. az a medicovernél 31 ezer jelenleg. a PET ct az más
Van fogalmatok arról,hogy micsoda profit kiesést okozna a rák megelőzése a gyógyszergyártó cégeknek az onkológiai szakdolgozóknak? Min. 7 millárdot évente, iszonyú pénz van a rákosok kezelésében, nem a gyógyítás csak kezelgetni amíg ki nem purcan,elszedni a család pénzét.
Idiota összeesküvéselméleteket pliz zard be valahova, ha nem sikerül akkor magadat.
Valamelyik gyógyszergyártó cégnek veszteség, valamelyiknek - amelyik hatékonyabb gyógyszert fejleszt ki, annak meg nyereség (nyilván úgy árazzák be, hogy megtérüljön), az államnak, egészségügynek is jobban megéri kifizetni a hatékony gyógyszert, mint nagyobb kapacitással működtetni az onkológiai osztályt, fizetni az orvosokat, ápolókat, eszközöket. Nem véletlenül kapnak most mindenhol rengeteg támogatást is ezekre a kutatásokra.
Ha prevenció jól működik, az azt jelenti hogy a szűrővizsgálatok is jobban működnek (ez a másodlagos prevenció). Ez azt jelentené, hogy több beteget kell ellátni, igaz, koraibb stádiumban. Nem olyan egyértelmű, hogy a költségeknek ez milyen csökkenését vagy átcsoportosítását eredményezi.
@@andraslantos2325 A prevenció a megfogantatás előtt 3 hónappal kezdődik. Nem zabál, nem vedel a leendő anyuka daganatot okozó egészségtelen tápot, nem drogozik, nem pöfékel, mint egy gyárkémény. A gyerekét meg szoptatja 8-9 hónapos korukig. Plusz nem festegeti sem a haját,sem a körmeit vegyipari mérgező vacakkal.
Igy igaz , sajnos.. Meg a hamis termeszet- gyogyász készimenyek.. A fuldoklo a szalmaszálba is kapaszkodik.
Addig néztem, hogy ne együnk húst... Nagyon unalmas már ez a vegán lobbi. Pont amiatt, amit elmondott a szénhidrátokról és az inzulinról, a helyes táplálkozás az alacsony cukor/szénhidrátbevitel, tehát a ketó/paleó étrend a követendő, nem a vegán, ami rendkívül magas szénhidrát-fogyasztás. Ketóval az inzulin nagyon minimálisan emelkedik és a már kialakult IR is visszafordítható. A rákos sejt is cukrot fogyaszt! Egészséges zsírok kellenek és protein, alacsony szénhidrát-tartalmú, főleg leveles zöldségekkel. Hal, tojás teljesen egészséges, a vegán étrend nem elég tápanyagdús és nem természetes!
Ha már lobbi, akkor a hús iparban több pénz van. Inzulinnál érdemes a görbe alatti területet is megnézni az időbeli lefolyást illetően. Mindenféle növekedési hormonnal tolják tele az állatokat amiket megeszik az ember. HA a hús az egy lelőtt szarvas, akkor rendben... de ha fólia csomagolt doppingolt cucc, akkor semmiképp nem mondanám egészségesnek.
Amúgy mindent ott van a zöldségekben. pl csak krumplin tökéletesen egészségesen el lehet élni hónapokig, vagy akár évekig, mindenféle hiánybetegség nélkül: hisz a krumpliban ott van mindegyik esszenciális aminosav (amiből kell a proteinszintézishez). Tudom a vegánságnak van egy ilyen nagyon rossz híre, mert vannak a lila-hajú-aktivisták akik keltik minden járókelőben a lelkiismeret-furdalást, de egyre több klinikai tanulmány mutat rá, hogy igen, sajnos a vegán étkezés legegészségesebb.
Elég sok videó és cikk (és kutatás is) van arról, hogy a ketó/paleó étrend messze nem pótol mindent, ami a szervezet számára szükséges. Ezeket mint diéta javasolják bizonyos problémák (elhízás, inzulinrezisztencia) esetén egy ideig, de semmiképpen sem hosszabb távon (ezek szekták és igazoltan van a gyakorlatban is nagyon sok káros eredménye). Másrészt ezt a "ne együnk húst" állítást pontosította, hogy egyrészt a csomagolt, feldolgozott húsokat kellene főleg kerülni és azon változtatni, hogy a hús mellé eszünk egy kis zöldséget, fordítva kellene. Jelenleg is ez a javasolt, hogy legalább heti 1-2x együnk húst, és az lehetőleg hal és szárnyasok, időnként máj (a zsírban oldódó vitaminok miatt). A túlzott hús- és tojásfogyasztás, mellette kevés rost is átbillentheti más káros baktériumok elszaporodására az egyensúlyt.
@@bbalumanX Igen, de a ketót és a paleót is lehet egészségesen csinálni, sok zöldséggel, hallal stb. A tojás is megoszlik, a vegán oldal azt mondja, hogy nem egészséges, a másik oldal szerint pedig az egyik legegészségesebb kaja. A koleszterin-téma is újra van gondolva, ez egy kicsit bonyolultabb manapság, hogy mi az egészséges és mi nem.
@@stefanba2029 igen, viszont a paleó meg a ketogén agenda is nagyon unalmas már, sőt az méginkább lerágott csont. te is csak kipécézel bizonyos táplálékokat, csak éppen másokat, és semmivel se kevésbé értelmetlenül. a ketogén diéta szerint a szénhidrát káros, a paleó meg ... inkább hagyjuk is, magyarázatra se szoruló totál bullshit. nem sok tudományos bizonyíték van arra vonatkozóan, hogy télleg hasznos lenne ezen táplálkozási módok folytatása, szóval csak annyiról van szó, hogy másik mesekönyvet olvasol, mint a doktor úr, és ezen vagy felháborodva. totál abszurd, hogy a tudomány módszereivel próbálod a saját hitedet hirdetni, és ezáltal logikusnak eladni. mondd azt, hogy te a ketópaleó táplálkozásban hiszel, mert szép színes képek voltak a könyvben, amiben olvastad, hogy az jó, senki se fog belekötni, nem elvárás sekitől, hogy 100%-ban racionálisan gondolkodjon, sőt...
@@stefanba2029 Azt azért próbáld meg megérteni, hogy a paleó, a ketó és sok piaci termék mögött külön-külön is (mint a tojás, a tej, a húsipar) bőven van lobbi, meg bőven vannak szekta szintű követők, ezért fontos az, hogy próbáljon az ember tényleg abból kiindulni, amit a szakértők többsége mond, illetve amiket a kutatások mutatnak. Ez mentén én közel sem látom annyira megosztottnak, elég általános az az álláspont, hogy a paleó és ketó hosszabb távon több kárt tud okozni. A tojásnál vannak ismert előnytelen metabolikus folyamatok és táplálhat nem jó baktériumokat, amik problémákhoz, vastagbélrákhoz vezethetnek, persze itt nagy szerepe van annak, hogy az ember mennyire halmoz más kevésbé egészséges táplálékot (meg mennyit mozog mellette, mennyit alszik, mennyire stresszel, van-e még mellette valamilyen meglévő problémája, vannak genetikai tényezők és még egy pár dolog). Általános álláspont tudtommal az, hogy időnként lehet és érdemes is fogyasztani (HA nincs koleszterin problémája, meg emésztési panaszai, egyébként pedig inkább kerülendő).
Ajánlom egyébként az "Ázsiában szakadtam" csatornát is (egy külföldre utazott orvos, aki orvostudományi videókat készít) is nagyon sok ilyenről csinált videót (kutatások alapján, forrásokat is ad meg a videói alatt) - és egyébként teljesen egybe vág Dr. Schwab Richárd és Dr.Peták István elmondásaival.
De ugye tudod hogy nincs igazad
Tanultál Te anatómiát?
Élettant ?
Tudod te mennyi hülyeséget beszélsz?
Te nagyon buta vagy! Vitatkozom Veled bármikor . Gondolom a kis barátod ezt nem meri majd fel vállalni. Hülyeségeket beszél ez az ember..