Частина √ 31. Як помер князь Ярослав..? @petrobylyna

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 30 кві 2024
  • Князь Ярослав хворів на рак та від того й помер... Але те підтвердити ми не можемо бо московити викрали останки князя Ярослава.
    Точної дати народин князя Ярослава ми не знаємо. Знаємо лиш дату його смерти.
    Римська Церква змагалася з Константинопольським патріярхатом за нашу Руську - Київську Церкву.
    1043 р. Київ розірвав усі стосунки з греками.
    Князь Ярослав розпочав військовий похід на Константинополь.
    1051 р. князя Ярослав домігся, щоб на митрополита Київського обрали Українця Іларіона.
    Київська Церква була незалежною від Константинополя.
    1054 р. князь Ярослав помер. Того ж року стався офіційний поділ Церкви Христової.
    Папський легат Гумберт кинув клятву на патріярха Керулярія, а Керулярій на Гумберта й папу Римського.
    Гумберт тікає з Константинополя до Київа.
    Митрополит київський Іларіон зникає безвісти. Князя Ярослава ховають без митрополита Іларіона.
    Як знайдемо останки князя Ярослава, то тоді зможемо визначити й причину його смерти.

КОМЕНТАРІ • 13

  • @user-fl8id1mr3f
    @user-fl8id1mr3f 20 днів тому +2

    Дякую Вам,здоровя усім

    • @petrobylyna
      @petrobylyna  20 днів тому

      Вам дякую, що пишете.

  • @user-ku5jv4ui3d
    @user-ku5jv4ui3d 20 днів тому +3

    Я не погоджусь, що грецько-сірійське православя, чимось гірше ніж католицтво, нас в Галичині достньо поляки полонізовували та окатоличували, згадаймо нашого Галицього героя - Шептицього який врешті позбувся католицького впливу
    в нашому грецькому обряді. А про те хто винин в суперечках між латинянами та греками то раджу вам почитати книгу латинського священника «Рим і патріархати сходу» Вільгельма де Фріза. Там вина наполовину між греками та латинянами. Будучи греко-католиком, мушу визнати що наш обряд абсолютно відрізняється від католицького, проте фатично ідентичний грецькому.

    • @petrobylyna
      @petrobylyna  20 днів тому +2

      Я теж не погоджуюся з тим, що сирійсько - грецьке християнство чимось гірше за римське.
      Йдеться взагалі не про християнство.
      Йдеться про те, як вживають Христову науку.
      Йдеться про римлян, німців, французів, поляків, мадьярів, греків, московитів та про українців.
      Нам конче потрібно мати власну церкву поєднану через Рим зі світовим християнством, незалежну ні від Риму, ні від Стамбулу, з вищим єрархом патріярхом у Київі.
      Та виробити власний Київський обряд, та власну архітектуру, - церква на три куполи.

    • @user-ku5jv4ui3d
      @user-ku5jv4ui3d 20 днів тому +2

      @@petrobylyna Щоб знати хто ворог, а хто друг можна скоримстатись шахівницею Збігнєва Бжежинського, за якою всі народи що межують є конкурентами або ворогами. А сусіди по діагоналі - це друзі. себто, московити ,поляки, угорці, французи зазвичай вороже до нас ствились. Проте з скандинавами, греками, кавказцями чи з німцями нам було простіше. Хоча звісно воно все змінюється в часі. Візантія для Русі була ключевим партнером і не лише торгівельним, проте бували і війни, так як в шлюбі теж всяке буває.

    • @petrobylyna
      @petrobylyna  20 днів тому

      @@user-ku5jv4ui3d Про шахівницю, то Ви те правильно кажете. Треба ще брати до уваги те, що кордони та сусіди з часом змінювалися.

  • @user-ku5jv4ui3d
    @user-ku5jv4ui3d 20 днів тому +2

    Пригадую образи які були в моїх родичів були на латинський лад, "Серце Ісуса", і бабця хрестилась по латинськи, проте саме православя дозволяло нам самоідентифікуватись та не ополячитись. Отже, якщо Київ тяжів до риму, то в нас вже б був лилинський обряд, проте або такого не було аюо люди це не сприйняли так?

    • @petrobylyna
      @petrobylyna  20 днів тому

      Не забувайте, що в часи Володимира та Ярослава Церква ще не була поділена. Всі тяжіли до Риму. Через імперську, нацистську, а в греків ще й фашистівську політику, нашу церкву не визнавали ні Рим, ні Константинополь, ні Київ, що згодом потрапив у грецьку попівську окупацію.
      Володимир та Ярослав почали виробляти Київський обряд але не зуміли те зробити. Чому та хто, та що стало тому на заваді, - те ми маємо дослідити.
      Ми, мали би виробити власний обряд але не змогли ні по Флоренції, ні по Берестю.
      Сирійсько - грецький обряд допоміг від окатоличеня та зпольщеня, та ще й допоміг до цілковитого змосковщеня та до семимільйонового голоду у 32-33рр., та до теперішніх жертв українців.

    • @user-ku5jv4ui3d
      @user-ku5jv4ui3d 20 днів тому

      @@petrobylyna Ми не могли б зробити власний обряд, адже Рим фактично визнавав лише два обряди грецький (сирійський) та латинський, а всі відгалуження це схизми, наприклад аріянство, монофізити і тд. . Москалі зробили свій обряд (старообрядці) і це пофакту через їх ізоляцю., і що їм сказали? або вони нормальні християни, або гуляйте лісом, і тоді вони почали переберати наше православ'я, а це і є грецьке православ'я. Церква ще не була поділена, але вона розвалась в два різних форватори, зокрема всі найстарші церкви були під впливом Константинополя. Звичайно, надсилаючи своїх отців, вони намагались отримати свій влив, проте зраштою ми не впали під ударом греків? отже це було взаємо-вигідним процесом, я про освіту, культуру, торгівлю та мистецтво, що йшло з півдня.

  • @oriybrahman5376
    @oriybrahman5376 6 днів тому +1

    Володимир еврей.То хто його нащадки?

    • @petrobylyna
      @petrobylyna  6 днів тому

      А хто такі евреї? То так московити назвали жидів. Слов'яни називають жидів жидами. А до чого тут московські евреї, я не зовсім зрозумів.
      Жид, що живе у Польщі каже про себе: - " Я єстем жид".

  • @Irina-mq9hn
    @Irina-mq9hn 20 днів тому +1

    Ви багато читаєте,багато чим цікавитесь.Дуже рекомендую прослухати Алєксєя Хрустальова."Код библии взломан.Франция-колибєль Христианства".Інформація неочікувана і обоснована.Хоч там і російською ,але навіть на смітнику можно зробити цікаві знахідки.

    • @petrobylyna
      @petrobylyna  20 днів тому

      Дякую, що пишите. Згоден з Вами, - навіть на смітнику можна зробити цікаві знахідки.
      Та я мав тяженько попрацювати, щоб позбутися москалізміа у мові.
      Московська мова свіжостворена від Ломоносова, - спрощена, прагматична. Вона швидко в'їдається в мову українців бо українці є доволі змоскалізованими.
      Тому, щоб московська мова до мене не чіплялася, я принципово нічого московськомовного не читаю й не слухаю. Винятком є тільки архівні документи. Сподіваюся до московських архівів ми теж дістанемось.