Моя нова пряна грядка, трохи полонини біля хати, і мої питання: які пряні саджанці можуть зимувати?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 5 вер 2024
  • Друзі привіт, не смотря на то что времені не вистачае с тяжелыми строительными роботами, я встиг посадити пряную грядку і в мене ритання до вас, а сме які пряні трави можливо залишити в грунті щоб вони перезимували?
    В мене зьявились
    Чебрець 5 сортів*3 шт= 15 шт
    Мʼята 5 сортів* 3 = 15 шт
    Меліса 3 шт
    Майоран 3 шт
    Шавлія 3 шт
    Монарда 3 шт*3 = 9
    Лавр 3 шт
    Тархун 3 шт
    Гісоп 3 шт
    Розмарин 3 шт
    Орегано 3 сорти *3 = 9 шт

КОМЕНТАРІ • 30

  • @agordi
    @agordi  2 місяці тому +5

    Друзі, привіт! Незважаючи на те, що часу бракує через важкі будівельні роботи, я встиг посадити пряну грядку. І в мене питання до вас: які пряні трави можна залишити в ґрунті, щоб вони перезимували?
    У мене з'явилися:
    Чебрець 5 сортів * 3 шт = 15 шт
    М'ята 5 сортів * 3 шт = 15 шт
    Меліса 3 шт
    Майоран 3 шт
    Шавлія 3 шт
    Монарда 3 сорти * 3 шт = 9 шт
    Лавр 3 шт
    Тархун 3 шт
    Гісоп 3 шт
    Розмарин 3 шт
    Орегано 3 сорти * 3 шт = 9 шт

    • @NatalieZoo
      @NatalieZoo Місяць тому

      Вітаю, Андрію! Прянна грядка 👍 Майже усі трави повинні перезимувати, оскільки мають трав'янисту наземну частину, яка на зиму відмирає, а весною відновлюється з корення знову. Не зрізайте на зиму сухі пагони, залишіть до весни, так рослинки краще перезимують. Якщо почнуться морози, а сніг ще не випаде утепліть грядку сихим листям, у чебрецю доволі тонке коріння розташоване на незначній глибині, при низьких температурах без укриття може вимерзнути. А от розмарин і лавр доведеться викопати, в Карпатах для них холодно. Десь в кінці вересня - на початку жовтня пересадіть з великою грудкою землі у горщики і переселіть на кухню. Десь через місяць, коли помітите, що пагони пішли в ріст- можете відрізати верхівки і використовувати до стейка, я особисто люблю запікати картоплю з розмарином) Навесні, десь у травні, якщо захочете, зможете знову висадити його на прянну грядку або пересадити у більші горщики і виставити на саме сонячне місце на ділянці. Чим більше сонця - тим сильніший аромат. А от лавр краще посадити в горщики і просто виносити на літо на вулицю.

    • @agordi
      @agordi  Місяць тому

      @NatalieZoo вау!! Дужее Вам дякую за таку корисну інформацію! В мене досі не було чіткого уявленя що залишати а що викопати. Скористаюсь обовязково вашими порадами😉 хочется на весні бачити всі трави на грядке)) вони дуже классно виглядають і пахнуть))
      Добра вам!😉

  • @user-ym6cc4vk9m
    @user-ym6cc4vk9m 2 місяці тому +5

    Андрій, дуже рада вас бачити!!! Вже зачекались на ваші відео!!!

    • @agordi
      @agordi  2 місяці тому

      Взаемно!)) Я вірішив не чекати коли буде время. по трохи щось за день аикладати)). Тому що зовсім літом немае часу щоб щось монтувати.. а до зими треба встигнкти запустити котельну)) дякую що чекали😉

  • @rst7102
    @rst7102 2 місяці тому +5

    О, є! Побачимо, послухаємо!!!

  • @user-1985.
    @user-1985. 2 місяці тому +2

    Наснаги і терпіння,в будівництві,все дуже гарно виходить!!!

    • @agordi
      @agordi  2 місяці тому

      Дяку Вам! Тут без цього тяжко)) .. але труднощі на робоять сильнішими).. решив робить маленьки відео, тому що не можу ввечері сісти за монтаж )) ... потрошуи щось цікавого буду викладати

  • @user-1985.
    @user-1985. 2 місяці тому +3

    Майоран має солодкий, легкий, квітковий і теплий смак. Солодкий майоран має м’який аромат і користується особливою популярністю в Європі - це основний компонент більшості наборів для приправ у регіоні. Афродіта, богиня кохання та краси, вийшла з моря й ступила на острів Кіпр. На цьому острові ріс майоран, тому не дивно, що його стали називати рослиною кохання! Вважалося, що ця рослина зачарована, тому наречені носили вінки з майорану в надії мати багато дітей. Ще в давньоримські часи духмяний аромат солодкого листя вважався спокусливим

  • @rst7102
    @rst7102 2 місяці тому +5

    Роботи зроблено дуже багато!

    • @agordi
      @agordi  2 місяці тому +1

      Дякую!
      в цьому році якось складно було розпочинати.. дожді, непогода... але рухаемося далі

  • @user-rn3pv2zv7c
    @user-rn3pv2zv7c 2 місяці тому

    Андрій привіт ,величезний труд .ти робиш неможливе ти задаєш таку планку ,що невідомо коли ми за тобою поспіємо .все толково та на століття ,таких інженерних рішень і в БУКОВЕЛІ немає ,я тепер перезаряджений побіг працювати .і все це із за тебе ,бажаю успіхів та здоров'я

    • @agordi
      @agordi  2 місяці тому

      @@user-rn3pv2zv7c вдячен за коментар))😉😉

  • @user-bp6uk6sj1m
    @user-bp6uk6sj1m 2 місяці тому +1

    Доброго вечора!
    Бачив декілька відеороликів про лаванду. Там рекомендують перші два-три роки зістригати кущі перед цвітінням для того щоб кущ укріплявся і ставав ширшим.
    Це вам так для інформації.

    • @agordi
      @agordi  2 місяці тому +1

      Доброго вечора, так в мене росте вже вона.. посадив, але цим вопросом ще не володію)) збираю информацію)).. в цьому році разрядив тілки кущі, було страшно різати🙂🙂 ... дякую Вам що поделілись інфо, дуже корисно, тому що зберігае час пошуку інфо😉

  • @user-1985.
    @user-1985. 2 місяці тому +1

    Майоран-для приправи ковбасних виробів (особливо в Німеччині), паштетів (США), баранини і свинини. Також, майораном приправляють м'ясні соуси і маринади.

    • @agordi
      @agordi  2 місяці тому

      Він так дуже классно пахне! Мені казали що його можно якось окунать в яічний білок и в горячее масло. Потім намазувати на зліб... не пробував, але цікаво дуже...
      Вдячен вам ща інфо, обовязково хочу вивчити це питання😉

  • @user-er1sp1vu8q
    @user-er1sp1vu8q Місяць тому +1

    Мята в нас зимує добре(Кропивницький)гілочки до 50 см зрізую та сушу на чай- пару листочків на невеличку чашку, чорного чаю дрібку,дольку лимончика!Тархун полин чи естрагон то до дичини ,смачного тонізуючого протицинги,простуд,бронхітів,ангін,орві,безсоння напою,до соління городини,зимує також добре можна листочки додавати до салатів(рекомендують геронтологи для оздоровлення )регулює обмінні процеси організму,рекомендують для безсольовоі дієти та чоловікам в часностіНе рекомендується вживати (і використовувати всередину для лікування) естрагон при наявності жовчних каменів великого розміру, так як тархун стимулює жовчовиділення, і потужний натиск жовчі стане просувати конкременти за жовчовідним протоках, що викличе сильні болі спастичного характеру.Чабрець також люблю в стравах-його достатньо росте в Карпатах- сама збирала і сушила як бувала .Ще бачу ромашки у вас багато квітує- то також до чаю дуже корисна річ для кишківника -можна посушити самі квіточки розстеливши десь в затінку(лікарська ромашка має серединку конусоподібну!)Гарноі днини і миру!

    • @agordi
      @agordi  Місяць тому

      Вау!!)) Дуже дякую, багато корисної інформації для себе узнал з вашегг коментаря! Буду пробувати, гарно дякую Вам!😉

  • @Kovalchuk_pomizhir
    @Kovalchuk_pomizhir 2 місяці тому

    Ооо, я щось пропустив. Доганяю. Лайк уже

    • @agordi
      @agordi  2 місяці тому

      Лякую тобі братан!)) Вирішив потрохи загружать щось, бо до ионтажа не моду лобраться))🤣😅 а робота цікава зараз і преображення також..

  • @rst7102
    @rst7102 2 місяці тому +2

    Але кудись гучність зникає!

    • @agordi
      @agordi  2 місяці тому +1

      Загпузив с телефона... мені здаеться що ьел приказав довго жити вже...

  • @user-kn9dq6ve1c
    @user-kn9dq6ve1c 2 місяці тому +2

    Вітаю! А біла лаванда пахне так же як і фіолетова?

    • @agordi
      @agordi  2 місяці тому +1

      Мені здаеться що різниці немае, але вот насиченость меньше точно..)

  • @user-s1239
    @user-s1239 2 місяці тому

    Вибачте, що дещо російською: Майоран (Орегано) широко употребляют в консервировании - при солении огурцов, томатов, кабачков, патиссонов и при квашении капусты. Майоран прекрасно сочетается с овощными, рыбными и мясными блюдами, особенно жирными. Издавна считается, что майоран и жирное блюдо - неразлучные друзья. Майоран можно выращивать как многолетнее растение в очень мягких районах, но в других местах его выращивают как однолетнее растение . Орегано я додаю в заправку до грецького салату, окрім базіліка.
    Чабрець це тімьян. В мене Сильвер просто росте на клумбі, запашний і декоративний. Чабрец является популярной приправой в кулинарии. Он придает блюдам аромат и вкус, а также полезен для желудочно-кишечного тракта. Тимьян часто используется в салатах, супах, мясных и рыбных блюдах. Наче багатолітник. Думаю під снігом перезимує.
    Розмарин это не просто многолетний кустарник. Он может без пересадки выращиваться в открытом грунте на одном и том же месте до 20-30 лет. Сушеный розмарин добавляют в салаты, супы, гарниры из картофеля и макарон, в выпечку, ароматизируют им настойки и безалкогольные напитки. Он отлично сочетается с мясом (особенно с бараниной) и птицей. Из-за сильного аромата приправу надо добавлять в небольших количествах и лучше в конце приготовления.
    Усі трави можна насушити або зібрати насіння та насіяти навесні. Ті які не зимують в Карпатах. Зворушливо бачити як ви насадили клумби. Зробіть згодом високі теплі грядки під огірочки та томати. Якщо ви переймаєтесь посадками, то все у вас вийде. Добра Вам і сил, хай все росте та квітне!

    • @agordi
      @agordi  2 місяці тому

      Вау!!)) Дуже дяеую вам за таку корисну інформацію!!.. дуже приемно чути про все це, я читав але ви дали інвормацію дуде емкр і кратко!! Це супер інфо!!, візьму все до увазі. Теплі грядки по Хольцеру луже хочеться, зроблю пізніше 100% .. спостерігайте

    • @user-rn3pv2zv7c
      @user-rn3pv2zv7c 2 місяці тому

      спасибо вам за такой коментарий ,проффесионально и полезно дякую

  • @veklaneji4628
    @veklaneji4628 2 місяці тому

    Вітаю, мій чебрець чудово зимує .М'ята,меліса,шалфей теж тільки восени підстригти і на весні нова зелень виросте. Чебрець теж до м'яса,чай іще з чебрецем, базиліком+ цедра апельсину супер настоянка самогону(очищеного)).Котельня далеченько, 65м теплотраси в землі чи не є втратою тепло калорій,чи мало інфи? Там цікаве обладнання- піролізний твердотопливний котел?тепло акамулятор, накопичувач паровий?

    • @agordi
      @agordi  Місяць тому +1

      Дякую Вам за поради с прянимі травами! Так і зроблю!😉
      Так це піролізний котел 30квт, теплоаккум 1.5т він накоплюе при своему обьемі 130квт тепла. Теплотрасса в рукаві 2х25 трубі ППУ .. тепловтрати на 65м приблизно до 500Вт... Пиролізний котел на 40кг бука десь 160квт тепла повинни бути дать. Хата 200 вт (взяв с запасом втрати ) .. по расчету одна топка декілько днів підлогп буде тепла, якщо мінус 15... якщо десь 0 то більше.. Протестуемо прбачимо)😉