Dzięki stary za test. Jutro będę kładł płytki na OSB. Dziś ściągałem stare i ktoś wcześniej zrobił na siatkę. Odchodziło mi płatami. Ja będę działał na grunt szczepny ❤️
bardzo dobry test :) i już jestem mądrzejszy ,wiedza sie zawsze przyda ,po filmie brakuje mi tylko porównania jak poradzi sobie grunt szczepny a na niego hydroizolacja i na to płytka
Ja mam gres położony w kuchni na plycie mfp plyta na legarach pracuje zrobiłem pierwszą metodą jaka zaprezentował autor - trzymają juz 8lat. Zastosowanie gruntu szczepnego uważam za zbędne bo jak tu puzniej zmienić płytki? chyba razem z płytą
Znajomy położył płytki na osb powycinal rowki dla lepszej przyczepności ,pomalowal gruntem szczepnym i jest podobnie jak w tym filmiku z tym że i tak po 2 latach odpadaly. Wszystko jest dopóki się po tych płytkach nie chodzi. Moje zdanie jest takie ,że jeśli kładziemy na osb- prędzej czy później odpadnie. Pozdrawiam
Opowiedz jest tylko jedna....Na podłożach cementowych klej na grzebień plus warstwa kontaktowa...na OSB idealnym rozwiązaniem jest grunt szczepny plus siatka zbrojaca,(w przygotowaniu podłoża),a później w klejeniu klej na grzebień plus warstwa kontaktowa...co do hydroizolacji mam takie same doświadczenia,trzyma,ale słabiej niż na gołej posadzce..Jedyna hydroizolacji,która dobrze łączy się z klejem cementowym jest Mapelastic z Mapei..Pozdrawiam🤪👍
Kawał dobrej roboty takie testy. Jestem pod wrażeniem. Mogę jedynie pochwalić skromnym komentarzem, nie współmiernie poświęcając czas w stosunku do Ciebie. Pozdrawiam.
Zawsze jak kleiłem płytki na OSB to na grunt, robiłem raz łazienkę i kuchnię , ta sama podłoga, w kuchni dodatkowo założyłem siatkę elewacyjna, na łazienkę zabrakło i kazali kleić płytki bez, w łazience podchodziły, popękały po kilku miesiącach. W kuchni 5 lat i zero problemów. Więc oprócz gruntu szczepnego poleclałbym siatkę jeśli nie jesteśmy 100% pewnie sztywności podłoża ;)
Kolego mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat jakie masz płyty grubość powierzchnia i jakiego kleju użyłeś . bo mnie tez będzie to czekało w łazience . Ja mam OSB 22mm na 4 m kwadrat . Byłbym wdzięczny gdybyś mógł się podzielić swoja oceną pozdrawiam !
Bardzo fajny test ,dzięki wielkie , niejednokrotnie zastanawiałem się czy na podłogę można użyć płyt OSB ,no bo co z łazienką ? Teraz już wiem 😁 dzięki wielkie Mario !
Mario super test, złożyłem dotychczas okolo 1000m2 na inwestycji własnej i chciałem Ci powiedzieć że miałem różne powiezchcnie i wielokrotnie się zastanawiałem czy dana plytka to wytrzyma, jak bym wcześniej obejrzał Twój film to spałbym bardziej spokojniej jedynie martwi mnie okolo 300 m2 ułożonych ma elewacji: grubą warstwą kleju że względu na krzywo ułożony styropian , mam nadzieję że dobry klej rekompensuje trochę nacoągania
Zastanawiam się co by było gdyby wysmarować gruntem szczepnym i na to jeszcze klej z siatką? Czy takie rozwiązanie było by lepsze? Wydaje mi się , że tak ponieważ klej z siatką był by rozprowadzony po całości i robił by za ala wylewkę . Mariusz jeśli będziesz miał możliwość to daj znać dzięki.
Smarowanie klejem płytki cienką warstwą nazywa się gaszeniem płytki. Ponoć wtedy płytka nie wyciąga za szybko wilgoci z kleju i wszystko wiąże w swoim tempie. Tak tłumaczył mi kiedyś plytkarz
Smaruje się płytkę żeby pozbyć się naturalnego kurzu czy pyłu. Potocznie - zwiększamy przyczepność. Mając dobry klej nie trzeba tego robić ale zawsze warto jest to zrobić.
I glazurę i gres i terakotę warto smarować od dołu. Poniewaz: Wcielając klej w płytkę zwiększamy przyczepność kleju do powierzchni płytki i łatwiej rozprowadza się klej grzebieniem na plytce (klej nie podwija sie) Do tego sam grzebień to bym 12 sugerował jeśli nie kleimy z posmarowanym dołem gdyż połowa kleju z grzebienia wniknie między pory płytki i będzie go za mało na przykład przy klejenia od góry i płytka może się osuwac. Jeśli posmarujwmy ścianę i płytkę to ilość wilgoci się wyrówna i klej nałożony grzebieniem będzie lepiej pracował u nie będzie twardnial po paru minutach bo płytka czy ściana w piją wodę i klej wtedy może odpazyc. Glazurę lekka czy małe formatki ścienne niby nie trzeba smarować bo złapie od razu jednak ja to robie. Jednak wiem ze to rozwiązanie zadziała gdy poczekamy dobę lub wiedzę do wyjecie krzyzykow gdyż może nam odpazyc. Miałem tak kiedyś i gdy smaruje ta płytkę od dołu to po 5 godz wyciągam Krzyżyki i płytka elegancko się trzyma ściany i nie ruszy jej tak szybko nawet podwazanie szpachelka a bez tego smarowania taka płytkę raz dwa odbijemy.
Witam, super poradnik. Mam istotne pytanie, czy na płytach OSB w kuchni trzeba zastosować hydroizolacje?Jeśli tak to jaka jest kolejność nanoszenia, najpierw hydroizolacja i potem grunt szczepny, czy na odwrót?
Ja kleiłem na OSB, najpierw matowiąc papierem 60, na to grunt szczepny WIM I klej Atlas Geoflex Ultra. Schnie dwa dni ale mega wytrzymała posadzka. Na próbę po 14 dniach z płytą odchodzi płytka. Super film. Szacun za profesjonalizm. Dawaj więcej!
Mój ojciec robił takie testy, jeżeli chodzi o sam sposób kładzenia płytek na gotową posadzkę. Zawsze należy smarować zarówno powierzchnię jak i płytkę. Tylko takie połączenie daje gwarancję że płytka sama nie odpadnie nigdy, wytrzyma wszelkie uderzenia, nie podejdzie woda. Kładzenie suchych płytek na posmarowaną powierzchnię da efekt taki że płytka może kiedyś odparzyć, szczególnie jeżeli ktoś nie docisnął równomiernie płytki i klej nie rozprowadził się po całej powierzchni. Wszędzie w domu gdzie były kładzione płytki smarując i płytkę i powierzchnię to nic się nie dzieje już przez kilkanaście lat a w niektórych pomieszczeniach i 20 lat i wszystko się trzyma. Zresztą efekty widać po samym skuwaniu takich płytek jak widać że płytka nie chce odejść, kruszy się, często wyrywa fragmenty posadzki bo lepiej trzyma klej niż podłoże jest w stanie wytrzymać.
Takie klejenie na placki to jest fajne jak robisz komuś robotę bo szybko zrobisz tylko licz się z tym że jak ci później coś upadnie między tymi plackami na płytkę to płytka pęknie ona musi całą powierzchnią dolegać do kleju i do podłoża
Wydaje mi się że jeszcze nieco mocniej mógłbyś przesuwać te płytki w poprzek do grzebienia, ale tak czy siak różnica ogromna. Bardzo często widzi się fuszerkę w postaci płytek na placki, i w budynku w którym mieszkam (ogromny budynek, dziesiątki tysięcy metrów kwadratowych marmurowych (!) płytek na ścianach i podłogach, wszystko pęka, we wszystkim dziury) jak i w którym pracuję (nowa, ogromna fabryka za kilkaset milionów i płytki źle położone XD).
Witam na poddaszu mam łazienkę posadzka OSB przetrę podłogę papierem później grunt i teraz pytanie czy najpierw siatka i później chydroizolacja czy na odwrót. Dzięki za podpowiedź
Jak kupilem mieszkanie poprzedni wlasciciele zrobili w przedpokoju plytki na na osb. Byla siatka i klej na calej powierzchni. Polowa fug oraz kilka plytek spekane. W domu rodzinnym zrobilismy wylewke samopoziomujaca bezposrednio na osb. Jakies 30mm na calej podlodze. Po polozeniu plytek zero pekniec. Od jakis 8 lat.
Ja kładłem płytki na OSB gruntowalem i płyta musi być dobrze położona na uzebrowanych legarkach kratownicy. Płytki zawsze smaruję podspodem. Tak się zawsze powinno robić z płytkami od wymiarów 30/30 do wiekszych Płytki kładę już od 20 lat i do tej pory nie było przypadku odklejenia się płytek.
Cześć, chce zrobić lamperie na płycie osb. Może by tak zrobić filmik jak pomalować płyty osb? Jaki grunt użyć? Mam obity garaż od wewnątrz płytą osb, chce użyć farby olejnej bo zrobi mi śliską ścianę i łatwiej to utrzymać w czystości.
Majstry też mam osb na piętrze i chce zrobic łazienke.. co myślicie zeby dać hydroizolacje, potem grunt szczepny, klej i płytki? Czy odwrotnie grunt, izolacja i wtedy klej-płytki. ?
Przekonał mnie ten grunt szczep y, mój fachowiec chciał robić tylko na siatkę, ale teraz to nie ma o tym nawet mowy. Tylko co z hydroizolacja, skoro płytka lepiej przywarła do gruntu szczepnego? Folia w płynie na grunt? Czy to ma sens w ogóle? Czy może 8dwrotnue-najpietw hydroizolacja, potem grunt szvzepny na podłogę z OSB?
Chciałbym tak zrobić z gruntem szczepnym w blaszaku na ściany tak do metra wysokości , będzie tak czy jakieś porady ? Między płytę a blachę chce dać styropian 3cm albo pianę pur.
Cześć Mario, mam przed sobą klejenie płytek na osb może dla pewności zrobić tak grunt szczepny na to klej i siatka elewacyjna i na to dopiero płytki co o tym sądzisz?
Witaj Mario. Mam pytanie: a próbowałeś na osb wariantu folia w płynie+ grunt sczepny? Pytam, bo mam szkieletora i łazienkę na piętrze. Kiedy robiłem, to kleiłem właśnie folia płynna na osb, na to klej elastyczny i na pełny grzebień + klej na płytkę też. Po 6 latach ściany bez problemu, ale na podłodze wiele płytek "stuka". Przymierzam się do remontu i szukam wytrzymalszego sposobu niż opisałem. Ale jednak w szkielecie, w łazience zaleca się zabezpieczenie folią w płynie. I teraz nie wiem czy zastosować folia + grunt, czy może jednak zrezygnować z folii poza strefą "mokrą" (prysznic) i dać sam grunt sczepny, czy może jeszcze jakieś inne rozwiązanie? Możesz coś poradzić? Pozdrawiam.
Cześć Jestem świeży na twoim kanale, ale zaciekawił mnie. I w sumie mam pytanie i test pewien przy okazji. A dokładniej.. Porównanie kilku klejów znanych firm. Czyli atlas, sopro, ceresit, mapei, franspool i kreisel. A głównie chodzi o porównanie klejów wysokoelastycznych z włóknami. Ciekawi mnie który tak faktycznie jest dobry i który ma tych włókien najwięcej. Pozdro i powodzenia w kolejnych testach.
Włókien dużo znajdziesz w geoflex i plus od atlasa ich parametry jeśli o moje zdanie chodzi pokrywają się z tym co pisze producent i nigdy nie Zawiodłem się na właściwościach tych klei Polecam ci również Kerakoll h40 Czyli w sumie klej do zadań specjalnych Moim zdaniem ciut lepszy od tych z atlasa z racji że faktycznie jest do wszystkiego i bez limitu nawet i 5 cm warstwę kleju pod płytką szło na nim położyć i nie odparzyło przy atlasie już niestety tak nie ma. wiadomo nikt nie chce korzystać z kleju żeby dawać 5 cm pod płytkę Jednak jeśli jest jaki duży lej a nie chce się prostować posadzki wylewką No to h 40 będzie najlepszym rozwiązaniem ze wszystkich klejow które znam.
Moja znajoma chce położyć płytki na stare plytki, ale na balkonie. Fachowiec powiedział, że nie ma problemu, tylko trzeba grunt sczepny i klej ceresit cm-16. Miał już ktoś jakieś doświadczenia z takim tematem?
Filmik jak każdy bardzo miło się ogląda ale trochę mi się nie podoba jak to było zrobione: Na grzebień ładnie poruszana płytka a na placki ledwo paluszkami dotykałeś ;/ Wydaje mi się, że też powinieneś poruszać płytką - wtedy to by jakiś sens miało
@@MAAAXTV podobnio nie na odwrót, bo grunt jest po to, żeby to trudne podłoże (czyli w tym przypadku OSB) zrobić przyczepnym, a dalej się postępuje, jak z "normalnym" podlozem, czyli fola w płynie.
Czy można położyć płytki na osb 9mm przywiercona do desek podłogowych (nie bezpośrednio na legarach), czy taka płyta jest za cienka? Mam klej Kreisel 111, spotkałam się z informacja, ze powinnam położyć go na osb bez gruntowania, będę bardzo wdzięczna za radę 😅
No i konkret - krótko, treściwie i bez pitolenia. Szacun!
Dawno nie widziałem tak genialnego instruktażu. Szybko, zwięźle, profesjonalnie. Takich nauczycieli nam trzeba. Pozdrawiam!
Super 6 minut konkretnego filmu bez straty czasu i konieczności przewijania😊
Dobra sprawa takie testy w dłuższej perspektywie czasu , a nie 24h po położeniu.
24h wystarczy żeby klej wysechl
Ale nie uzyskuje pełnej mocy wiązania po 24h
Dzięki stary za test. Jutro będę kładł płytki na OSB. Dziś ściągałem stare i ktoś wcześniej zrobił na siatkę. Odchodziło mi płatami. Ja będę działał na grunt szczepny ❤️
czapka z mej głowy spada. Pełen szacunek za dobry i czasochłonny test.
bardzo dobry test :) i już jestem mądrzejszy ,wiedza sie zawsze przyda ,po filmie brakuje mi tylko porównania jak poradzi sobie grunt szczepny a na niego hydroizolacja i na to płytka
Uwielbiam Twoje testy są bardzo pomocne i dają do myślenia .Dziękuje!
Grunt szczepny na płycie osb mega zaskoczenie, ale w zasadzie on do takich zadań jest :D
Co ty partacz ? nigdy płyty osb gruntem szczepnym nie przygotowywałeś pod płytki ?
@@przemekanonim6828 Co ty głupek ?
Ja mam gres położony w kuchni na plycie mfp plyta na legarach pracuje zrobiłem pierwszą metodą jaka zaprezentował autor - trzymają juz 8lat. Zastosowanie gruntu szczepnego uważam za zbędne bo jak tu puzniej zmienić płytki? chyba razem z płytą
Znajomy położył płytki na osb powycinal rowki dla lepszej przyczepności ,pomalowal gruntem szczepnym i jest podobnie jak w tym filmiku z tym że i tak po 2 latach odpadaly. Wszystko jest dopóki się po tych płytkach nie chodzi. Moje zdanie jest takie ,że jeśli kładziemy na osb- prędzej czy później odpadnie. Pozdrawiam
gutilapa musi być dobrze przykręcona płyta bez żadnych luzów to wytrzyma.
Opowiedz jest tylko jedna....Na podłożach cementowych klej na grzebień plus warstwa kontaktowa...na OSB idealnym rozwiązaniem jest grunt szczepny plus siatka zbrojaca,(w przygotowaniu podłoża),a później w klejeniu klej na grzebień plus warstwa kontaktowa...co do hydroizolacji mam takie same doświadczenia,trzyma,ale słabiej niż na gołej posadzce..Jedyna hydroizolacji,która dobrze łączy się z klejem cementowym jest Mapelastic z Mapei..Pozdrawiam🤪👍
Kawał dobrej roboty takie testy. Jestem pod wrażeniem. Mogę jedynie pochwalić skromnym komentarzem, nie współmiernie poświęcając czas w stosunku do Ciebie. Pozdrawiam.
Prawdziwy ludzki test dzięki Mario ! Szacun za robotę
Zawsze jak kleiłem płytki na OSB to na grunt, robiłem raz łazienkę i kuchnię , ta sama podłoga, w kuchni dodatkowo założyłem siatkę elewacyjna, na łazienkę zabrakło i kazali kleić płytki bez, w łazience podchodziły, popękały po kilku miesiącach. W kuchni 5 lat i zero problemów. Więc oprócz gruntu szczepnego poleclałbym siatkę jeśli nie jesteśmy 100% pewnie sztywności podłoża ;)
Świetny i rzetelny test - teraz już wiem jak przykleić płytki do podłogi OSB
świetny test, dzięki! właśnie czeka mnie położenie podłogi na osb to wnioski z tego filmu bardzo pomogą!
No i tego testu potrzebowalem😊 wielkie dzięki rozwiałeś wiele moich wątpliwości bo będę kleił na osb😊 dzięki🍺
Bardzo pomocny test. Z góry dziękuję 😊
Pierwszy 😁
Pozdro Mario, trzymaj się zdrowo i dzięki, że jest co oglądać w tych czasach...
Leci łapka za: włożoną pracę, trud i za rzetelność.
Brawo Mario ! Świetny pomysł na test - potwierdziłeś moje najlepsze obserwacje. To samo było z flizeliną.
Jak zwykle fajny film Panie Mario, daje do myślenia.
Dobry test pomaga w podjęciu decyzji jak i czym kleić.
Samo gęste 😃 bardzo dziękuję, sprawiłeś, że moje zmartwienie po prostu wyparowało 😘😘
Idealny film dla mnie bo muszę na osb położyć płytki , pozdro 👍👏
Kolego mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat jakie masz płyty grubość powierzchnia i jakiego kleju użyłeś . bo mnie tez będzie to czekało w łazience . Ja mam OSB 22mm na 4 m kwadrat . Byłbym wdzięczny gdybyś mógł się podzielić swoja oceną pozdrawiam !
@@fragles231
Witam, czekam na gościa od kafelek więc na razie nic nie podpowiem a teraz sklepy budowlane piżamy kasę więc dam znać jak położy kafle.
@@marek81k50 chyba od płytek kafelkarz robi piece kaflowe
@Max Igan ale się uśmiałem, dziękuję za informację chuj cię obchodzi nie z tobą pisałem. Od stawiania pieca kaflowego jest zdun.
@@marek81k50 Dziękuję za odp na moje pytanie. Więc poczekam pozdrawiam!
Bardzo dobry test, dziękujemy Mario.
Konkretny teścik. 😊 Dzięki.
Bardzo dobra robota 👍👍
Bardzo fajny test ,dzięki wielkie , niejednokrotnie zastanawiałem się czy na podłogę można użyć płyt OSB ,no bo co z łazienką ? Teraz już wiem 😁 dzięki wielkie Mario !
dziękuje . takie rady to skarb
Bardzo ciekawy test. Pozdrawiam i dziękuje za świetny materiał.
Bardzo rzetelny test
Niesamowicie przydatny film. Dzięki, Mario!
Może warto było by dodać np mix grunt szczepny i folia w płynie (najpierw jedno potem drugi i na odwrót) ? To też mogło by być ciekawe.
Bardzo fajny pomysł ,
Mario super test, złożyłem dotychczas okolo 1000m2 na inwestycji własnej i chciałem Ci powiedzieć że miałem różne powiezchcnie i wielokrotnie się zastanawiałem czy dana plytka to wytrzyma, jak bym wcześniej obejrzał Twój film to spałbym bardziej spokojniej jedynie martwi mnie okolo 300 m2 ułożonych ma elewacji: grubą warstwą kleju że względu na krzywo ułożony styropian , mam nadzieję że dobry klej rekompensuje trochę nacoągania
Ja sie uczylem ukladac plytki na zaprawe i jesli zaprawa bylo dobra a plytki namoczone to i 50 lat beda sie trzymac a i zkuc je bedzie ciezko 😉
Dobra robota! Przydatne, szacun za pomysły.
Zastanawiam się co by było gdyby wysmarować gruntem szczepnym i na to jeszcze klej z siatką? Czy takie rozwiązanie było by lepsze? Wydaje mi się , że tak ponieważ klej z siatką był by rozprowadzony po całości i robił by za ala wylewkę . Mariusz jeśli będziesz miał możliwość to daj znać dzięki.
Najlepiej użyć specjalnej maty. DITRA 25 firmy Schlüter na przykład.
Inaczej wszystko z czasem może się popsuć.
Pozdrawiam serdecznie
Smarowanie klejem płytki cienką warstwą nazywa się gaszeniem płytki. Ponoć wtedy płytka nie wyciąga za szybko wilgoci z kleju i wszystko wiąże w swoim tempie. Tak tłumaczył mi kiedyś plytkarz
Smaruje się płytkę żeby pozbyć się naturalnego kurzu czy pyłu. Potocznie - zwiększamy przyczepność. Mając dobry klej nie trzeba tego robić ale zawsze warto jest to zrobić.
szczególnie szybko gresy wyciągają
Max Makary raczej terakota
I glazurę i gres i terakotę warto smarować od dołu. Poniewaz:
Wcielając klej w płytkę zwiększamy przyczepność kleju do powierzchni płytki i łatwiej rozprowadza się klej grzebieniem na plytce (klej nie podwija sie)
Do tego sam grzebień to bym 12 sugerował jeśli nie kleimy z posmarowanym dołem gdyż połowa kleju z grzebienia wniknie między pory płytki i będzie go za mało na przykład przy klejenia od góry i płytka może się osuwac.
Jeśli posmarujwmy ścianę i płytkę to ilość wilgoci się wyrówna i klej nałożony grzebieniem będzie lepiej pracował u nie będzie twardnial po paru minutach bo płytka czy ściana w piją wodę i klej wtedy może odpazyc.
Glazurę lekka czy małe formatki ścienne niby nie trzeba smarować bo złapie od razu jednak ja to robie. Jednak wiem ze to rozwiązanie zadziała gdy poczekamy dobę lub wiedzę do wyjecie krzyzykow gdyż może nam odpazyc. Miałem tak kiedyś i gdy smaruje ta płytkę od dołu to po 5 godz wyciągam Krzyżyki i płytka elegancko się trzyma ściany i nie ruszy jej tak szybko nawet podwazanie szpachelka a bez tego smarowania taka płytkę raz dwa odbijemy.
Dobra robota Mario 👍💪
Witam, super poradnik. Mam istotne pytanie, czy na płytach OSB w kuchni trzeba zastosować hydroizolacje?Jeśli tak to jaka jest kolejność nanoszenia, najpierw hydroizolacja i potem grunt szczepny, czy na odwrót?
Super Program Testowy .
Ja kleiłem na OSB, najpierw matowiąc papierem 60, na to grunt szczepny WIM I klej Atlas Geoflex Ultra. Schnie dwa dni ale mega wytrzymała posadzka. Na próbę po 14 dniach z płytą odchodzi płytka. Super film. Szacun za profesjonalizm. Dawaj więcej!
Świetny film porównawczy 💪💪💪
super ,a może pokażesz jak szpachlować ścianę z OSB
Witam super test. A czy w łazience na grunt szczelny można dać folie w płynie zbrojoną pod płytki czy inaczej. Pozdrawiam
Mój ojciec robił takie testy, jeżeli chodzi o sam sposób kładzenia płytek na gotową posadzkę. Zawsze należy smarować zarówno powierzchnię jak i płytkę. Tylko takie połączenie daje gwarancję że płytka sama nie odpadnie nigdy, wytrzyma wszelkie uderzenia, nie podejdzie woda. Kładzenie suchych płytek na posmarowaną powierzchnię da efekt taki że płytka może kiedyś odparzyć, szczególnie jeżeli ktoś nie docisnął równomiernie płytki i klej nie rozprowadził się po całej powierzchni. Wszędzie w domu gdzie były kładzione płytki smarując i płytkę i powierzchnię to nic się nie dzieje już przez kilkanaście lat a w niektórych pomieszczeniach i 20 lat i wszystko się trzyma. Zresztą efekty widać po samym skuwaniu takich płytek jak widać że płytka nie chce odejść, kruszy się, często wyrywa fragmenty posadzki bo lepiej trzyma klej niż podłoże jest w stanie wytrzymać.
Świetny test! :)
Spróbuj przykleić płytkę na osb na klej do drewna, podobno trzyma dobrze a ja sam chętnie się przekonam.Pozdrawiam
Mario a zrobisz film jak wykonać prawidłowo otwór w ścianie działowej z cegły? Pozdrawiam
Takie klejenie na placki to jest fajne jak robisz komuś robotę bo szybko zrobisz tylko licz się z tym że jak ci później coś upadnie między tymi plackami na płytkę to płytka pęknie ona musi całą powierzchnią dolegać do kleju i do podłoża
Świetny test!
Bardzo pomocny filmik.
Wydaje mi się że jeszcze nieco mocniej mógłbyś przesuwać te płytki w poprzek do grzebienia, ale tak czy siak różnica ogromna. Bardzo często widzi się fuszerkę w postaci płytek na placki, i w budynku w którym mieszkam (ogromny budynek, dziesiątki tysięcy metrów kwadratowych marmurowych (!) płytek na ścianach i podłogach, wszystko pęka, we wszystkim dziury) jak i w którym pracuję (nowa, ogromna fabryka za kilkaset milionów i płytki źle położone XD).
Panie Mario, polecam zrobić test klejenia płytek na płycie OSB z użyciem kleju to parkietu . Pozdrawiam .
Super film, treściwy, krótki i jasno opisujący temat. Co myślisz o wkręceniu płyty karton-gips pomiędzy OSB, a płytką?
Super test. Dzięki.
Bardzo dobry test.
Na płytę OSB stoję mate Shulter i to jest 200%pewne że naprężenia jakie powstają nie odspoinuja płytki
Bardzo dobre baterie posiadam 6,8,12A zapomniałem o ładowarce, ukośnica na baterie też daje radę 👍
Dobry test 👌
spoko test ale fajnie jak bys mowil w trrakcie jakie materiały zostały dokładnie u
zyte ...
Czyli co najlepiej uzyc gruntu przed klejeniem? A jak muslicje wyszlifowac osb jeszcze czy nie?
Super test pozdrawiam
Witam na poddaszu mam łazienkę posadzka OSB przetrę podłogę papierem później grunt i teraz pytanie czy najpierw siatka i później chydroizolacja czy na odwrót. Dzięki za podpowiedź
Mity głoszą ze trzeba szlifować , ale jak widać nie :)
widać fachowiec 100%. a kto mi doradzi , mam podłogę z osb i potrzebuje wyrównać pod panele . Czy grunt szczepny i na to klej elastyczny z siatką ?
Jak kupilem mieszkanie poprzedni wlasciciele zrobili w przedpokoju plytki na na osb. Byla siatka i klej na calej powierzchni. Polowa fug oraz kilka plytek spekane. W domu rodzinnym zrobilismy wylewke samopoziomujaca bezposrednio na osb. Jakies 30mm na calej podlodze. Po polozeniu plytek zero pekniec. Od jakis 8 lat.
Ja kładłem płytki na OSB gruntowalem i płyta musi być dobrze położona na uzebrowanych legarkach kratownicy. Płytki zawsze smaruję podspodem. Tak się zawsze powinno robić z płytkami od wymiarów 30/30 do wiekszych
Płytki kładę już od 20 lat i do tej pory nie było przypadku odklejenia się płytek.
Cześć, chce zrobić lamperie na płycie osb. Może by tak zrobić filmik jak pomalować płyty osb? Jaki grunt użyć? Mam obity garaż od wewnątrz płytą osb, chce użyć farby olejnej bo zrobi mi śliską ścianę i łatwiej to utrzymać w czystości.
Witam na płytę osb lepiej dawać małe płytki czy lepiej duże czy ogólnie nie ma to jakiegoś większego.znaczenia ?
Rób więcej takich testów. Pozdrawiam
A co jesli zachodzi potrzeba użycia folii w płynie /hydro na osb np. w łazience.. Kiedy smarować gruntem? Przed folią w płynie czy po ?
Witam czy jak dam na grunt szczepny hydroizolacje to bedzie ok?
Panowie proszę podpowiedzcie jaki będzie najlepszy grunt na płytę osb grunt szczepny?
Dobry materiał !
Witam. Czy można stosować folię w płynie razem z gruntem szczepnym?
Czy da się zerwać kafelki z płyt gk nie uszkadzając tych płyt, aby można było na nich położyć nowe kafelki? Super filmik:) Zdrówka Mario!
Nie da się chyba ze wczesniej bylo cienko gladzia zaciagniete.
Ciekawe jaki by był efekt jak by do płyt osb przykręcić płyty ultrament i na to płytki
Super film ☺
Majstry też mam osb na piętrze i chce zrobic łazienke.. co myślicie zeby dać hydroizolacje, potem grunt szczepny, klej i płytki? Czy odwrotnie grunt, izolacja i wtedy klej-płytki. ?
Przekonał mnie ten grunt szczep y, mój fachowiec chciał robić tylko na siatkę, ale teraz to nie ma o tym nawet mowy. Tylko co z hydroizolacja, skoro płytka lepiej przywarła do gruntu szczepnego? Folia w płynie na grunt? Czy to ma sens w ogóle? Czy może 8dwrotnue-najpietw hydroizolacja, potem grunt szvzepny na podłogę z OSB?
Chciałbym tak zrobić z gruntem szczepnym w blaszaku na ściany tak do metra wysokości , będzie tak czy jakieś porady ? Między płytę a blachę chce dać styropian 3cm albo pianę pur.
czy można użyć jednocześnie folii w płynie a następnie gruntu szczepnego lub na odwrót?
Cześć Mario,
mam przed sobą klejenie płytek na osb może dla pewności zrobić tak grunt szczepny na to klej i siatka elewacyjna i na to dopiero płytki co o tym sądzisz?
Witaj Mario. Mam pytanie: a próbowałeś na osb wariantu folia w płynie+ grunt sczepny? Pytam, bo mam szkieletora i łazienkę na piętrze. Kiedy robiłem, to kleiłem właśnie folia płynna na osb, na to klej elastyczny i na pełny grzebień + klej na płytkę też. Po 6 latach ściany bez problemu, ale na podłodze wiele płytek "stuka". Przymierzam się do remontu i szukam wytrzymalszego sposobu niż opisałem. Ale jednak w szkielecie, w łazience zaleca się zabezpieczenie folią w płynie. I teraz nie wiem czy zastosować folia + grunt, czy może jednak zrezygnować z folii poza strefą "mokrą" (prysznic) i dać sam grunt sczepny, czy może jeszcze jakieś inne rozwiązanie? Możesz coś poradzić? Pozdrawiam.
Mario grunt szczepny chroni płytki przed wilgocią? Chce zrobić łazienkę na piętrze z płyt osb I muszę to wiedziec
Nawet nie trzeba ogladać , odrazu łapka w górę , super materiał jak zawsze :)
Cześć
Jestem świeży na twoim kanale, ale zaciekawił mnie.
I w sumie mam pytanie i test pewien przy okazji. A dokładniej.. Porównanie kilku klejów znanych firm. Czyli atlas, sopro, ceresit, mapei, franspool i kreisel. A głównie chodzi o porównanie klejów wysokoelastycznych z włóknami.
Ciekawi mnie który tak faktycznie jest dobry i który ma tych włókien najwięcej.
Pozdro i powodzenia w kolejnych testach.
Włókien dużo znajdziesz w geoflex i plus od atlasa ich parametry jeśli o moje zdanie chodzi pokrywają się z tym co pisze producent i nigdy nie Zawiodłem się na właściwościach tych klei Polecam ci również Kerakoll h40 Czyli w sumie klej do zadań specjalnych Moim zdaniem ciut lepszy od tych z atlasa z racji że faktycznie jest do wszystkiego i bez limitu nawet i 5 cm warstwę kleju pod płytką szło na nim położyć i nie odparzyło przy atlasie już niestety tak nie ma. wiadomo nikt nie chce korzystać z kleju żeby dawać 5 cm pod płytkę Jednak jeśli jest jaki duży lej a nie chce się prostować posadzki wylewką No to h 40 będzie najlepszym rozwiązaniem ze wszystkich klejow które znam.
Szkoda że nie zrobiłeś testu na osb z ditra matą, ja zawsze ja stosuje i ciekawe jak trzymają sie kafle tej maty.
przydałoby sie porównanie z przesadzoną grubością kleju pod całą płytką (na zasadzie podrównam se klejem te 2cm)
Moja znajoma chce położyć płytki na stare plytki, ale na balkonie. Fachowiec powiedział, że nie ma problemu, tylko trzeba grunt sczepny i klej ceresit cm-16. Miał już ktoś jakieś doświadczenia z takim tematem?
Filmik jak każdy bardzo miło się ogląda ale trochę mi się nie podoba jak to było zrobione:
Na grzebień ładnie poruszana płytka a na placki ledwo paluszkami dotykałeś ;/
Wydaje mi się, że też powinieneś poruszać płytką - wtedy to by jakiś sens miało
Fajny test:)
Będzie film o klejeniu na lastryko?
Grunt szczepny i dalej już standardowo
podłoga z osb w łazience, czy pierw grunt szczepny a później folia w płynie?
raczej na odwrót
@@MAAAXTV podobnio nie na odwrót, bo grunt jest po to, żeby to trudne podłoże (czyli w tym przypadku OSB) zrobić przyczepnym, a dalej się postępuje, jak z "normalnym" podlozem, czyli fola w płynie.
@@emilkaplanka8516 przecież na teście widać, że płytka odpada od folii.
Czy można położyć płytki na osb 9mm przywiercona do desek podłogowych (nie bezpośrednio na legarach), czy taka płyta jest za cienka? Mam klej Kreisel 111, spotkałam się z informacja, ze powinnam położyć go na osb bez gruntowania, będę bardzo wdzięczna za radę 😅
czy zamiast gruntu szczepnego Atlas Ultragrunt mozna uzyc Atlas Grunto-Plast?
Bardzo pomocny filmik. Na taki czekałem! Pozdrowienia dla Ciebie Mario i wszystkich budowlańców. Uważajcie na siebie i wirusa CoVid-19!!! 😉
Bardzo przydatny test. Tylko napisz jakiego gruntu szczepnego użyłeś?
masz w opisie filmu :/
Powiesz gdzie można dostać płytę GK akustyczną-perforowaną w łódzkim??